PDA

View Full Version : Απο πού να το αγοράσω...



lhasa2015
21/12/2004, 00:16
Ρε παιδιά τον αλλον μηνα θα παω να πάρω το fazer 600. Θέω να δώσω το 25% προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε άτοκες δόσεις!Υπάρχει αυτή η επιλογή σε αντιπρόσωπο της YAMAHA η θα πρέπει να κοιτάξω παραεισαγωγής?

:confused: :confused: :confused:

daredevil28
21/12/2004, 05:48
ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΜΟΤΟΔΥΚΤΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗΡΟΗΣ (ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ FIX)ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΘΕΣ.
:wave2:

melsaltas
21/12/2004, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lhasa2015
Ρε παιδιά τον αλλον μηνα θα παω να πάρω το fazer 600. Θέω να δώσω το 25% προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε άτοκες δόσεις!Υπάρχει αυτή η επιλογή σε αντιπρόσωπο της YAMAHA η θα πρέπει να κοιτάξω παραεισαγωγής?

:confused: :confused: :confused:

MOY ΘΥΜΙΣΕΣ ΤΗΝ ΔΙΦΗΜΙΣΗ ΤΗΣ ΤΙΜ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ...
ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ.:lol: :lol: :rotflmao:

Θάνος
21/12/2004, 08:40
ΜΕ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ;;; :eyepop: :uplate:

bartman
21/12/2004, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
ΜΕ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ;;; :eyepop: :uplate:

Γιατι σου φαινεται περιεργο;;; ...αν οι δοσεις ειναι λιγες πολλοι κανουν ατοκες....απο οτι ξερω τουλαχιστον

arxaios
21/12/2004, 11:44
Ειδικά για YAMAHA δεν έχω ακούσει κανένα να κάνει άτοκες, ούτε για τρίμηνο!!!!!

GST
21/12/2004, 12:05
το καλυτερο ειναι να παρεις δανειο απο τραπεζα μονος και οχι μεσω του καταστηματος και να πασ με τα λεφτα ντουκου να το παρεις ......και καλυτερο παζαρι θα κανεις για την τελικη τιμη ..η να απαιτησεις δωρο ενα σετ φορμα μποτεσ ...και λιγοτερα θα πληρωσεισ σε τοκουσ στην τραπεζα ..τσεκαρε το θα δεις οτι συμφερει.........η ευκολη λυση δεν ειναι παντα και η φθηνοτερη στην εποχη μας...η μαλλον ποτε:cool:

bartman
21/12/2004, 13:25
...ρε παιδες...δεν ειναι αναγκη να το αγορασει απο την γιαμαχα...μπορει να παει σε οποιοδηποτε εμπορο και να το αγορασει με την επισημη εγγυηση της Yamaha, αν ειναι φυσικα διαθεσιμο.....αν το παιδι δοσει 25 % και βαλει και 10 γραμματια για τα υπολοιπα, νομιζω θα βρει καποιον να του κανει ατοκες δοσεις....με 50 % ειναι σιγουρο...αγορασε με 50%+12 ατοκες δοσεις γνωστος μου πριν μερικους μηνες και χωρις παρακρατηση κυριοτητας.....οι τραπεζες ειναι "ου πλεξεις" :)...τωρα βεβαια αν ο φιλος θελει να δοσει 25%+72 ατοκες δοσεις....ε..τοτε αλλαζει το πραγμα :rotflmao:

GST
21/12/2004, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartman
...ρε παιδες...δεν ειναι αναγκη να το αγορασει απο την γιαμαχα...μπορει να παει σε οποιοδηποτε εμπορο και να το αγορασει με την επισημη εγγυηση της Yamaha, αν ειναι φυσικα διαθεσιμο.....αν το παιδι δοσει 25 % και βαλει και 10 γραμματια για τα υπολοιπα, νομιζω θα βρει καποιον να του κανει ατοκες δοσεις....με 50 % ειναι σιγουρο...αγορασε με 50%+12 ατοκες δοσεις γνωστος μου πριν μερικους μηνες και χωρις παρακρατηση κυριοτητας.....οι τραπεζες ειναι "ου πλεξεις" :)...τωρα βεβαια αν ο φιλος θελει να δοσει 25%+72 ατοκες δοσεις....ε..τοτε αλλαζει το πραγμα :rotflmao:


γιατι τις δοσεις στα μαγαζια μεσω τραπεζης δεν γινονται :confused: απλα οταν πασ με ολα τα λεφτα στο χερι τωρα που ολοι ψοφανε για μετρητα πετηχενεις παρα μα παρα πολλα

bartman
21/12/2004, 14:35
...OXI...αν μιλάμε για ατοκες δόσεις.....απο την αλλη μην εισαι και πολυ σιγουρος οτι ο εμπορος θα σου κανει "τρελλη τιμη" για τα μετρητα.....υπαρχει η μεγαλη πιθανοτητα οι τοκοι+εξοδα που θα πληρωσεις στην τραπεζα να ειναι κατα πολυ μεγαλυτερα απο το δωρο που θα σου κανει....

Julius
21/12/2004, 14:41
Anoikse ena Moto periodiko kai tsekare kataxoriseis

ap'oti exo dei o Vinios kanei sigoura 12 atokes doseis xoris prokatavolh kai kana dyo alloi (tsalikhs nomizo)


pantos ton vinio apefygeton, einai klefths kai aneythinos os emporos se genikes grames.

idi
21/12/2004, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
pantos ton vinio apefygeton, einai klefths kai aneythinos os emporos se genikes grames.

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lhasa2015
21/12/2004, 16:07
o spiliwths dinei epitokio 1% ton mhna an einai dynaton!!!!!!
bgainei gyrw sta 1700 eyrw parapanw!!!!!!!!Tha rwthsw motodyktio!!!!

Θάνος
21/12/2004, 16:21
Σε όλα τα site των τραπεζών έχω υπολογισμό δόσης για καταναλωτικά δάνεια.

Δεν πειραματίζεσαι λίγο μόνος σου πριν πας για να ξέρεις που κυμαίνονται;

kostasfazer
21/12/2004, 22:47
Εγώ έκανα την εξής μαγκιά. Είχα 4000 μετρητά και πήρα άλλα 4000 διακοποδάνειο από την εθνική με 6 μήνες εντελώς άτοκα!! Τα έδωσα ντούκου γλίτωσα ένα σεβαστό ποσό από την από την αρχική τιμή και μέσα σε αυτό το 6μηνο ξεχρέωσα και το δάνειο χωρίς δραχμή τόκου!!. ;) ;)

Θάνος
21/12/2004, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Εγώ έκανα την εξής μαγκιά. Είχα 4000 μετρητά και πήρα άλλα 4000 διακοποδάνειο από την εθνική με 6 μήνες εντελώς άτοκα!! Τα έδωσα ντούκου γλίτωσα ένα σεβαστό ποσό από την από την αρχική τιμή και μέσα σε αυτό το 6μηνο ξεχρέωσα και το δάνειο χωρίς δραχμή τόκου!!. ;) ;)

:confused: 4000 σε 6 μήνες, με ή χωρίς τόκους, δεν μου φαίνεται και πολύ μαγκιά ρε φίλε...

Δεν ξέρω τι άκρη έχεις, αλλά 667 ευρώ το μήνα δόση είναι πιο πάνω και από το ενοίκιο που δίνω, ενώ τα υπόλοιπα πάγια έξοδα κάθε μήνα είναι περίπου δύο φορές περισσότερα! Να μη ζήσουμε κιόλας λίγο;

Αν μπορούσαμε να βάζουμε τόσα λεφτά στην άκρη κάθε μήνα, θα ήμασταν ευτυχισμένοι!

idi
22/12/2004, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lhasa2015
o spiliwths dinei epitokio 1% ton mhna an einai dynaton!!!!!!
bgainei gyrw sta 1700 eyrw parapanw!!!!!!!!Tha rwthsw motodyktio!!!!


τοσο δινουν ολοι οι εμποροι (αν οχι ολοι το 95%)

SAM46
22/12/2004, 09:34
ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ.ΤΟ ΠΗΡΑ 200 EYRO ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ.ΠΕΡΝΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ V-STROM 650 ΑΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ Κ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΕ ΕΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΕΝ ΒΡΗΣΚΑΝΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΨΑΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ!!!!! :look:

GST
22/12/2004, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ.ΤΟ ΠΗΡΑ 200 EYRO ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ.ΠΕΡΝΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ V-STROM 650 ΑΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ Κ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΕ ΕΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΕΝ ΒΡΗΣΚΑΝΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΨΑΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ!!!!! :look:


αφορουσε ανταλακτικα που καλυπτονταν απο την εγγυηση ...οποτε ειναι θεμα του εμπορου να το πληρωσει να το παρει και να σου το βαλει.....για οποιαδηποτε αλλα ανταλακτικα μπορει να τα παρει οποιοσδηποτε ...:ninja:

lhasa2015
22/12/2004, 12:59
25% prokatabolh kai ta ypoloipa se atokes doseis!!!!!!yparxei kaneis akouei kaneis???????
o BYNIOS ti leei?

dsalpeas
22/12/2004, 14:01
Ego exo parei to diko mou apo to MOTOGENESIS ston peiraia. Eixa dosei parapano prokataboli kai moy ekane 12 atokes doseis. Bebaia oysiastika ayto itan kai to doro moy mia kai ayto eixe kostos giro sta 200 euros. Den ksero ti tha sou kanei me 25% prokatavoli. kai parapano doseis .....

kostasfazer
22/12/2004, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
:confused: 4000 σε 6 μήνες, με ή χωρίς τόκους, δεν μου φαίνεται και πολύ μαγκιά ρε φίλε...

Δεν ξέρω τι άκρη έχεις, αλλά 667 ευρώ το μήνα δόση είναι πιο πάνω και από το ενοίκιο που δίνω, ενώ τα υπόλοιπα πάγια έξοδα κάθε μήνα είναι περίπου δύο φορές περισσότερα! Να μη ζήσουμε κιόλας λίγο;

Αν μπορούσαμε να βάζουμε τόσα λεφτά στην άκρη κάθε μήνα, θα ήμασταν ευτυχισμένοι!



Το καλοκαίρι που πέρασε μέχρι μέσα Νοεμβρίου είχα μια ‘καλή’ δουλίτσα που μου έδινε 1200ε το μήνα καθαρα λόγο ολυμπιακών( βέβαια δούλευα 8 το πρωί με 10 το βράδυ) και έτσι περίσσευαν, τώρα που παίρνω τα …… μου ούτε θα το σκεφτόμουνα. Η καλή μαγκιά που είπα είναι γιατί αυτό το δάνειο η εθνική το έδινε για πάνω από 9 μήνες τελείως άτοκο. Οπότε αν κάποιος έπαιρνε πχ 3000 που του έλειπαν θα έδινε ντούκου τα λεφτά για την μοτο και σε 9 μήνες θα τα είχε ξοφλήσει, αν πάλι δεν τα ξοφλούσε θα τα έκανε με δόσεις. Εμένα με βοήθησε ! ;)

lhasa2015
29/12/2004, 23:22
to kalytero poy exw brei einai 40 % prokatabolh kai ta ypoloipa se 24 atokes!!!!!peite re paidia tipota exw trellathei na psaxnw aytes tis meres!!!

RideFree
05/06/2007, 15:16
40% και 24 άτοκες πού βρήκες?
Εγώ που ενδιαφέρομαι για Honda, και θέλω 50% προκαταβολή και 24(ή 12) άτοκες ξέρει κανείς τίποτα?

mavroforemenos
06/06/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από lhasa2015
o spiliwths dinei epitokio 1% ton mhna an einai dynaton!!!!!!
bgainei gyrw sta 1700 eyrw parapanw!!!!!!!!Tha rwthsw motodyktio!!!!

Αυτά παθαίνεις όταν πηγαίνεις σε "λάθος" άτομα (με επιείκια ο χαρακτηρισμός γιατί αν είμασταν σε καφετέρια θα το έλεγα πιο λαικά)...

Προτείνω Υφαντή ανεπιφύλακτα και σαν δεύτερη επιλογή Μotorrad