PDA

View Full Version : μαγνήτης ατυχίας!



monstermind
21/12/2004, 02:55
το μηχανακι το αγορασα το οκτώβρη του 02... στο δεύτερο μήνα είχα το α' μου τρακαρισμα με μικρες γρατζουνιες στα πλαστικα...
... και στον 5ο μήνα το β' τρακαρισμα με πολλές γρατζουνιες, σπασμένα πλαστικα, μαυρα χάλια γενικότερα...

έκλεισα ένα χρόνο έχοντας χαρεί (οπτικά) το μηχανάκι μόνο 2 μήνες...

πριν μία εβδομάδα (παρασκευή) το έφτιαξα... του έφτιαξα τα πλαστικά, έβαλα σωληνάκια υψηλής, αλυσογράναζα, τελικό ακράποβιτς, λάστιχα ... (πολλά λευτά)

ξημερώματα κυριακής κατέβαινα ένα κεντρικό δρόμο εκεί στο χωριό στο γέρακα όταν 3 στενά πριν από το σπίτι ένας προπορευόμενος πιτσιρίκος με πειραγμένο τουτού, έκανε χειροφρενιά και έκατσε κάθετα στο δρόμο μπροστά μου... στα 3 μέτρα...

η μηχανή καρφώθηκε στην πόρτα του συνοδηγού και εγώ έκανα τον σούπερμαν απο πάνω, προσγειώθηκα σε κάτι μπαζα που μου έκοψαν την φόρα, πριν σκάσω πάνω σε έναν μαντρότοιχο... τον οποίο δεν τον γλύτωσα βέβαια...


μια μέρα μόνο το οδήγησα ...
:(

μετά από τόσο καιρό...
....

...


:mad:



όπως και να έχει, αν εξαιρέσεις το ότι το καναρίνι μου πέθανε... και το ότι το ένα μου χέρι είναι στο γύψο...

χαίρω άκρας υγείας!

φυσικά έχω δώσει στον εαυτό μου άδεια απο την δουλειά...



και.... τώρα, μέτα από αυτό, αποφάσισα να πάρω ένα cbr954 για εκτός πόλης και για εντός πόλης...























ένα SCANIA !

χρόνια πολλά σε όλους, καλά χριστούγεννα και προσοχή!

crs-k
21/12/2004, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
................
όπως και να έχει, αν εξαιρέσεις το ότι το καναρίνι μου πέθανε... και το ότι το ένα μου χέρι είναι στο γύψο...
χαίρω άκρας υγείας!
φυσικά έχω δώσει στον εαυτό μου άδεια απο την δουλειά...
...............


Το εμαθα χτες απο τον JimBar και στεναχωρηθηκα ... :(

Εσυ να 'σαι καλα ρε Μαρινο και μηχανακι θα ξαναβρεις ... :sick:

Περαστικα σου! :wave2:

gmakris
21/12/2004, 09:22
Απο ατυχια ουτε χειραψια με τον Μητσοτακη να ειχες κανει......
(ρωτα τους δημοσιογραφους)

Θυμαμαι και τις ιστοριες γκαντεμιας που μας ελεγες για σενα και τον φιλο σου με το 636 την ημερα που εμεινε απο συμπλεκτη....

Περαστικα Μαρινο, ελπιζω ο μαλακας να κανει θετικη και να παρεις νεο μηχανακι.....και μακρια απο την Αθηνα....:eyepop:

Θάνος
21/12/2004, 09:37
Ρε Μαρίνο... τι να πω... περαστικά ρε συ... :(

angels_gr
21/12/2004, 10:02
Περαστικά φίλε μου και ρίξε καμιά σφαλιάρα με τον γύψο στον πιτσιρικά να μάθει να κάνει βλακείες στον δρόμο. Ας είναι το τελευταίο.

idi
21/12/2004, 11:06
:( :( :(

περαστικα ρε Μαρινο...


6776

free rider
21/12/2004, 11:36
περαστικά ρε φίλε ....
τι να πώ....

Κανένας
21/12/2004, 11:56
Μαρίνο περαστικά σου και σιδερένιος





Επειδή καμία σύμπτωση δεν είναι τυχαία, για να μπορέσεις να το διορθώσεις, ψάξε λίγο παραπάνω την σημειολογία που κρύβεται, πίσω από όλα αυτά τα γεγονότα
και να πάρεις, ένα κατερπιλαρ για μέσα στην πόλη

sniper
21/12/2004, 12:38
Περαστικά ρε Μαρίνο......

asmar
21/12/2004, 12:40
περαστικά και το μηχανάκι φτιάχνει....

periklisk
21/12/2004, 14:42
Μαρίνο περαστικά!

adam_tsouk
21/12/2004, 17:45
Περαστικά και τι να πεις....... τελικά είναι θαύμα! ΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ! :mad:





big-foot rules!!!

SaraMaritis
21/12/2004, 17:47
:wave2:

sotpag
21/12/2004, 18:04
Περαστικά και μόνο αυτό όλα τα άλλα έρχονται.


Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα αλλά και πολύ χειρότερα

tai
21/12/2004, 20:48
Περαστικά ρε φίλε και


































Υπάρχει και το hamer για μες την πόλη.









:evil: :evil: :evil: :evil:

SpyrosTDM
22/12/2004, 10:53
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΘΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ.
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΥΧΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΦΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΟΡΚΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΟΥΝΤΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΑΡΗ.
ΡΕ ΣΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΛΛΟΓΟ ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΜΩΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΜΑΓΙΑ.....???
ΓΙΑ ΨΑΞΤΟ ΓΙΑ ΨΑΞΤΟ.....

powerphot
22/12/2004, 10:57
...και μην το βάζεις κάτω.
το 2004 φεύγει
το 2005 έρχεται.
Εύχωμαι να είναι πολύ καλύτερο απο τα προηγούμενα.:wave2: :beer:

wolfman13
22/12/2004, 12:00
περαστικα μαρινο δεν εισαι ο μονος μετα απο πολλους μηνες απραξιες εβγαλα τη μηχανη απο το συνεργιο μετα δυσκολιας και μετα απο δυο μηνες να την παλι με κομενο πλαισιο και εγω με πατεριτσες θα παμε παρεα για το ευχαιλεο παντος και το κοκκορα τον βαζω εγω για το σφαξιμο.

monstermind
23/12/2004, 11:07
παιδια να είστε καλά... με κάνετε και χαμογελάω... και είναι ότι καλύτερο στην παρούσα κατάσταση...

οφείλω να παραδεκτώ πως μέσα στην ατυχία μου υπήρξα πολύ τυχερός... έπεσα πάνω του με πολλά χιλιόμετρα και έφυγα απο πάνω του σαν σακί με πατάτες... ήταν τέτοια η δύναμη που εκτός από το μηχανάκι μου, είναι για πέταμα και το αυτοκίνητο του πιτσιρικά... και ο μαντρότοιχος που έσκασα (να είναι καλά ο αλβανός που τον έφτιαξε)

είχα και εγώ ο μλκας πολλά χλμ...


δεν ξέρω αν φταίει ΚΑΙ το μηχανάκι, δεν ξέρω αν φταίει ΚΑΙ το οτι κάνω πολλά (πάρα πολλα) χλμ μέσα στην πόλη... αλλά το σίγουρο είναι ότι κάπου φταίω και εγω... 4 ατυχήματα σε ένα χρόνο... δεν είναι μόνο ατυχία...

...αλλά μάλλον χρειαζόταν να με χαιρετήσει ο διάολος για να το πάρω χαμπάρι...

απο την στιγμή που δεν έχω καλά αντανακλαστικά... δεν έχω και πολλές εναλλακτικές... ή θα ακονίσω το μάτι μου.... η θα την φάω την πατάτα, γιατι τη μηχανή δεν την αφήνω!


η κότα πάντως δεν θα την γλυτώσει... (ο καθένας την δικιά του wolfman)


όσο για τις γκόμενες που έχω ταλαιπωρήσει... δεν θυμάμαι καμιά μάγισσα... παρα μόνο μια τσιγκάνα...

...λες?

την είχα στεναχωρισεί ολίγον να πώ την αλήθεια...

:lol:


το θέμα είναι πως άλλος ένας χειμώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο... αυτή η εποχη δεν με πήγαινε ποτέ... θα την κάνω για καμιά αφρική να βρω την ηρεμία μου!!!


και πάλι σας ευχαριστώ, προσοχή σε όλους...!


:rotflmao:

afrotwin
23/12/2004, 11:42
file mou exis mia terastia fantasia pou den se afini se isixia ke den ine oti kalitero na trexi to mialo sou se ekatomiria 8emata ke pragmata to lepto idika otan odigas
sigoura ta matia sou evlepan ala o egkefalos itan apasxolimenos me ala pragmata ke ka8e fora pou sou simveni kati kako to apodidis se kati ektos esena
apo mia apopsi ine tixi giati exis ma8i na zis etsi
ke poles fores exis glitosi teties periptosis ala epidi den ipirxe atixima den to katalaves ke den etixe na epikentro8is se afto
ine sigouro oti i taxitita tis mixanis sou itan pio grigori apo ta antanaklastika sou alios 8a ixes ton xrono na to apofigis
prepi na to katalavis afto ke na piesis ton eafto sou otan odigai na exi sinidisi tou dromou ke tis kinisis ke poso tora pou 8es na paris pio megali ke pio grigori mixani
ke na kseris oti emis mexri spasimo tou xeriou sto sinxoroume
megaliteri zimia oxi
an pa8i kapios kati sovaro o ponos ine analogos me to poso simantikos ine gia sena aftos o an8ropos
ke afton ton pono den ton goustaroume gia afto prosexe
mixani ke skepsis anisixies ke fantasiosis den pane mazi
singketrosou ligo
ke as sou gini ma8ima afto to atixima ke as ine to telefteo

edo exoume ke ena paradigma se afto pou ixe pi o arkoudos se kapio ma8ima ides to aftokinito ke to kentrarises an evlepes to keno 8a to kentrarizes ke mpori na glitones
ala ginane ola toso grigora pou malon i den ixes tin ipopsia oti eprepe na to kanis i den to ikseres ka8olou

trava tora ton gipso fotografia ke valton fonto ston ipologisti ke sto kinito na to vlepis sinexia na 8imase na exis ta matia anixta otan odigas

ke min mas frikaris ksana

ksekola reeeeeeeeeee

:hypnotize

johnpan
11/01/2005, 13:10
monster mind δε σε φοβάμαι, είσαι άρχοντας. Αντε, περαστικά σου και καλά μυαλά!

ruyjin
11/01/2005, 13:48
Μαρίνο περαστικα ερε!!!!!!
να σε δουμε να σου υπογραψουμε στο γυψο εεε!!!
;)

καλη αναρωση, και καλη ξεκουραση και απο τη δουλεια :D
και με το καλο το 954!!!

θα τα πουμε ρε... μπορει να αλλαξω κι εγω το souper four, μεσα στο μηνα... θα δειξει

:beer: και μια για να μην ξεχνιομαστε!!!

:wave2: :wave2:

GTZ750
15/02/2005, 21:40
μαρινο περαστικα και εγω μπορω να σου προτεινω κατι πιο ασφαλεσ!!!:cool: :cool:


































:eek: :eek: :eek:


8845

Μήτσος1
21/02/2005, 16:05
Περαστικά ρε φίλε, εσύ να είσαι καλά... αυτό είναι το βασικό

Και το βράδυ πρίν κοιμιθείς πές και κανένα "απεταξάμην το Μητσοτάκη" μήπως και ισιώσει λίγο η τύχη σου...