PDA

View Full Version : ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ;;;



caesarsk
08/04/2008, 16:36
Το ξέρω ότι το ζητάω το banακι μου...και μπορεί να το φάω...




αλλά από το μεσήμερι νωρίς παίρνω τηλέφωνο τον ψυχοθεραπευτή μου και δεν απαντάει στο τηλέφωνο...


ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...

caesarsk
08/04/2008, 16:37
ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ;;;;



Η αλλιώς Γ@ΜΩ ΤΟΝ SHOICHIRO HONDA που έβγαλε μηχανάκια για όλους



Αν ζούσε σήμερα ο Αριστοφάνης θα ήταν πολύ ευτυχισμένος. Η βωμολοχία στην επιθεώρηση επιτρέπεται και χρησιμοποιείται κατά κόρον. Αν κοίταζε τριγύρω του κάθε μέρα θα έβλεπε και κάτι καινούριο για να γράψει μια κωμωδία («τραγωδία» σύμφωνα με την γνώμη μου). Κάθε μέρα θα έβλεπε τον τυπικό μαλάκα wog-boy (ellinara στα ευρωπαϊκα, αφού ανηκουμε στην μεγάλη ενωμένη Ευρώπη), και θα έγραφε, θα γέλαγε, και μαζί του εμείς θα γελάγαμε ή θα κλαίγαμε.

Είμαι από την φύση μου, γκρινιάρης, δύστροπος και περίεργος…Μονόχνωτος με λίγα λόγια. Αλλά καταβάλω προσπάθειες να το κρατάω μέσα μου, και να ξεσπάω μόνος μου και όχι πάνω σε άλλους. Μέχρι σήμερα δεν ασχολήθηκα με κανέναν που δεν φορούσε κράνος στο κεφάλι του στο δρόμο. Με κανέναν που οδηγούσε περίεργα, ή ότιδηποτε άλλο, διότι απλά δεν με ένοιαζε…Ενήλικες είμαστε όλες μας και κάνουμε τις επιλογές μας…

…Όμως σε έσενα ΜΑΛΑΚΑ, ναι σε εσένα που κοιτάζεις από την γωνία, με το πορτοκαλί Vstrom, σήμερα το πρωί στον Κηφισό στο ύψος του Allou Fun Park…Ναι αγόρι μου σε εσένα μιλάω…Ελπίζω να κατάλαβες πως οι 3 λωρίδες κυκλοφορίας δεν είναι πίστα αγώνων, και εσύ δεν είσαι ο Rossi. Δεν είσαι καν ο τελευταίος αγωνίζομενος στο πρωταθλημα ταχύτητας Ελλάδος. Ελπίζω να κατάλαβες πως παρά τρίχα με την μαλακία σου, να σκοτωνόμασταν και οι δύο. Και καλά εσύ μπορεί να είσαι μαλάκας και να μην θέλεις να ζήσεις. Εγώ τι σου φταίω ρε; Με ρώτησες; Εγώ περνάω καλά εδώ…και καβαλάω την μηχανή μου γιατί γουστάρω…ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ ρε μαλάκα…Την επόμενη φορά που θα κόψεις έτσι μέσα στην στροφή χωρίς να κοιτάξεις, να σου κοπεί το χέρι που έδινες τα λεφτα για να αγοράσεις το δίτροχο σου. Αντε αγοράκι μου γλυκό ξανά στο αυτοκινητάκι σου να κάνεις τις κόντρες σου στις πλατείες…και άσε τους τρελούς στην τρέλα τους!

caesarsk
08/04/2008, 16:39
…Και σε εσένα μιλάω ΜΑΛΑΚΑ, με το BMW ADVENTURE 1200 SS TURBO XWI EWS TDS και λοιπές συντομογραφίες, με τις τρεις βαλίτσες αλουμινίου έτοιμος για την μεγάλη περιπέτεια στα κατσάβραχα και τις ερημιές του Κολωνακίου…Με τα 15 GPS πάνω στο τιμόνι σου και το ΜP3 IPOD 800GB στο μπουφάν σου…Αν φόραγες το κράνος σου μαλάκα άκουγες καλύτερα μουσική…Φυσικά αν είχες το αυτοκινητο σου θα και είχες κλείσει τα παράθυρα και θα άκουγες ακόμη καλύτερα μουσική…Αντε γιατρέ μου στο αυτοκίνητο σου και άδειασε μας την γωνιά…Στενεύεις τα όρια μας…

…Εσένα ΜΑΛΑΚΑΚΟ στην Βουλιαγμένης με το TDM δεν σε ξέχασα…Σε άφησα ποιο πίσω γιατί είσαι ΜΑΛΑΚΑΚΟΣ και όχι ΜΑΛΑΚΑΣ!!!! Όταν πας σπίτι σου έχεις πονοκέφαλο;; Ναι εε;; Από τις μαλακίες που έχεις βάλει πίσω από την μηχανή σου είναι…ΟΧΙ ρε φίλε τα ΜΠΟΥΡΙΑ της ΣΟΜΠΑΣ της ΓΙΑΓΙΑΣ σου δεν είναι ο καλύτερος τρόπος να ειδοποιείς την μαμά σου στο Πειραία να βάλει το φαγητό στο τραπέζι όταν ξεκινάς από την Βούλα…Καλύτερα πάρτην τηλέφωνο… Επίσης στείλε μου το τηλέφωνο του αφεντικού σου ΜΑΛΑΚΑΚΟ, να τον πάρω τηλέφωνο να σου κάνει μια άυξηση…ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΔΥΟ ΛΑΣΤΙΧΑ, και δεν θα χρειάζεται να κάνεις οικονομία στο μπροστινό…ΔΙΟΤΙ ΚΑΛΗ Η ΣΟΥΖΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ…αλλά η κακομοίρα από πίσω σου με το παιδάκι στο πίσω κάθισμα ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΑΑΑΑ και μην ξεχάσω….ο κομμώτης σου πέτυχε τις ανταύγειες στο σχεδόν ανύπαρκτο μαλλί σου….και εγώ αν είχα τέτοιες ανταύγειες ούτε εγώ θα φορούσα κράνος…ΜΟΝΟ τα γυαλιά παρπρίζ που φορούσες και εσύ (αλήθεια γιατί πήρες το φτηνό μοντέλο χωρίς τους υαλοκαθαριστήρες;;;)…

…και τελευταίο αφήσα εσένα ΤΡΙΜΑΛΑΚΑ στο τελείωμα της Βουλιαγμένης με το FireBlade RRRRR….συγνώμη ρε φίλε….την επόμενη φορά που θα δούμε στους καθρέπτες μας…θα κάνουμε αμέσως στην άκρη, θα ανάψουμε τα alarm θα περιμένουμε να φύγεις 500 μέτρα μακρύα και αφού η μεγαλειότητα σου πάει στον προορισμό της εμείς οι σκατένιοι θνητοι θα συνεχίσουμε…ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΕΛΑΡΥΓΓΙΑΣΤΕΙΣ ΞΑΝΑ φωνάζοντας αυτό το μεγαλειώδες ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που έριξες, ούτε και θα ξοδέψεις βενζίνη ρίχνοντας ξερογκαζιά στους κόφτες δίπλα στον καημένο deliverα…

Α ρε πούστη SOICHIRO σου ζήτησε κανείς να βγάλεις μηχανές για ΟΛΟΥΣ;;; Α ρε Χουλιάρα και λοιποί που σκιζόσταν να τραβήξουμε κόσμο στον μοτοσυκλετισμό…Τι καταφέραμε;;; Να γεμισουμε Posers, ασχετους, trendy και λοιπά συναφά ανθρωποειδή ώστε να κάνουμε την ζωή μας ποιο επικίνδυνη. Λες ευχαριστώ σε κάποιον που σε αφήνει να τον περάσεις και σε κοιτάζει περίεργα…ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ….είναι το ελάχιστο!!! Σταματάς να βοηθήσεις κάποιον που έμεινε και σε κοιτάζει καχύποπτα…ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ…δεν θέλω να σε σκοτώσω/βιάσω/ληστέψω…είναι το ελάχιστο!!! Γαμώ την Ιαπωνία μου μέσα που εβγαλε καλά και φτηνά μηχανάκια…Επρεπε να μείνουμε στα παλιά που χρειαζόταν να έχεις δίπλωμα μηχανικού για να ταξιδεψεις από την Αθηνα στη Πάτρα!!!

Επίσης σε έσενα κολλητέ μου και ξέρεις που πάει αυτό…Την επόμενη φορά που θα με κοιτάξεις περίεργα θα φύγει το κράνος από το χέρι μου και θα σκάσει στο κεφάλι σου χωρίς κουβέντα…Διότι όταν οδηγούσα στα βουνά, έπαιζες με το ποδήλατο…Μην ξεχνάς ποτέ...

caesarsk
08/04/2008, 16:40
ποιος σε έβγαλε στο βουνό…Ποιος σου έκανε τις πρώτες ασκήσεις…Φυσικά από την στιγμή που αποκτάει κάποιος την πορτοκαλί θεά γίνεται αυτομάτος τουλάχιστον Meoni (ας είναι καλά εκεί που βρίσκεται).

Σε τελική ανάλυση νομίζω ότι εδώ σε εμάς τους Ελληνες μοτοσυκλετιστές (και ίσως ακόμη περισσότερο εδώ μέσα στον μικρόκοσμο τον δικό μας) ταιριάζει η φράση

ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΓΙΝΑΜΕ ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ
(βάλτε τον εαυτό σας σε οποια κατηγορία θέλετε)

Σοφιανός Καβακόπουλος

caesarsk
08/04/2008, 16:41
....guys ευχαριστώ για την φιλοξενία της ψυχοθεραπείας μου....είστε καλοί ακροατές


και σόρρυ για την πολυλογία....

EVI
08/04/2008, 16:43
λιγα ειπες ΠΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ :a19:

Tpap
08/04/2008, 16:45
και επιεικώς ομίλησες.. :beer:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:47
δεν ανέφερε tiger οποτε καλα τη βγάλαμε κ σήμερα :look:

Σοφ, να ξεσπάς εδώ κι όχι στο δρόμο :wave2: :wave2: :beer:

caesarsk
08/04/2008, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δεν ανέφερε tiger οποτε καλα τη βγάλαμε κ σήμερα :look:




τι να κάνω ρε Ηλία....δεν κυκλοφορούν αρκετοί με τον τίγρη....τυχερός είσαι πάλι...

vangelis 64
08/04/2008, 16:55
Α ρε φίλε....σπάνια γράφεις αλλά όταν γράφεις,ΓΡΑΦΕΙΣ!:beer: :beer: :wave2:

p@nos
08/04/2008, 16:59
:a5: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20: :a20:

gixxerpap
08/04/2008, 17:09
τιτλος: μηπως γιναμε πολλες?
επιλογος: αδερφες και παληκαρια, γιναμε μαλλια κουβαρια


συμφωνα με τον τιτλο, να σε καταταξω στις αδερφες, ετσι?

όχι ρε φίλε, εγω λεω να παω με τα παληκαρια τοτε, και βριζε με οσο θες ...

Operater
08/04/2008, 17:12
εγώ ανησυχώ γιατί ξέσπασες την επομένη αφού ήρθες στο δέλεαρ...:(

:lol:

Daemon
08/04/2008, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τιτλος: μηπως γιναμε πολλες?
επιλογος: αδερφες και παληκαρια, γιναμε μαλλια κουβαρια


συμφωνα με τον τιτλο, να σε καταταξω στις αδερφες, ετσι?

όχι ρε φίλε, εγω λεω να παω με τα παληκαρια τοτε, και βριζε με οσο θες ...

Πηρες Fireblade? :look: :eyepop:

apav
08/04/2008, 17:13
:a10:

SpineshankD
08/04/2008, 17:15
αν και καθουμενος,ορθως ομιλησες!

:lol: :lol:

stvr1
08/04/2008, 17:30
Μήπως να το κοιτάξεις λίγο αυτό;; Σε πολλά σημεία έχεις δίκιο, αλλά ηρέμησε λίγο... Υπάρχουν και κάγκουρες και μ@λ@κες... τι πρέπει να κάνουμε, να τους σκοτώσουμε; Εκτός αν συμφωνείς με τον μοτο- φονιά, οπότε δεν έχει νόημα να μιλάμε...

Και εσύ ρε φίλε μου (και δεν το λέω για να σε θίξω) κάποια στιγμή θα έχεις κάνει κάποιο λάθος στον δρόμο ή απλά κάτι που θα χτύπησε άσχημα σε κάποιον άλλον, δεν σημαίνει αυτό οτι είσαι μαλάκας ούτε οτι πρέπει να σταματήσεις να οδηγείς. Σημαίνει οτι πρέπει να το καταλάβεις και να μην το επαναλάβεις!

Ξαναλέω οτι έχεις χίλια δίκια, αλλά με το να εκνευρίζεσαι τόσο κάνεις κακό μόνο στον εαυτό σου. Μακάρι να ήταν όλοι, όχι καλοί οδηγοί αλλά απλά προσεκτικοί! Δεν είναι όμως...

Θα σου απαντήσω σε ένα μόνο που πήρα λίγο προσωπικά (TDM με αλλαγμένες εξατμίσεις, αν και δεν κάνω σούζες στην Βουλιαγμένης και κράνος φοράω ΠΑΝΤΑ): Καλύτερα να με ακούει η μανούλα μου όχι από την Βούλα, από το Κάιρο, παρά να μου ξαναπεί κανένας ξεφτίλας που θα έχει παραβιάσει τους μισούς κανόνες του Κ.Ο.Κ. ότι δεν με είδε και ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ να έρχομαι (παλιά οδυνηρή εμπειρία με ένα XT που είχα) και να με καθηλώσει ένα μήνα (και φτηνά την γλίτωσα) σε ένα κρεβάτι...:nono:

DimChios
08/04/2008, 17:47
:look:

Κατσε να τον παρω τηλεφωνο μπας και τον ηρεμησω!

Ο ψυχοθεραπευτης του!

:wave2:

vangelis 64
08/04/2008, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1


Θα σου απαντήσω σε ένα μόνο που πήρα λίγο προσωπικά (TDM με αλλαγμένες εξατμίσεις, αν και δεν κάνω σούζες στην Βουλιαγμένης και κράνος φοράω ΠΑΝΤΑ): Καλύτερα να με ακούει η μανούλα μου όχι από την Βούλα, από το Κάιρο, παρά να μου ξαναπεί κανένας ξεφτίλας που θα έχει παραβιάσει τους μισούς κανόνες του Κ.Ο.Κ. ότι δεν με είδε και ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ να έρχομαι (παλιά οδυνηρή εμπειρία με ένα XT που είχα) και να με καθηλώσει ένα μήνα (και φτηνά την γλίτωσα) σε ένα κρεβάτι...:nono: Κατ' αρχήν λυπάμαι για το ατύχημά σου,ας είσαι πάντα καλά αλλά...φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν όλοι βάζαμε φασαριόζικες εξατμίσεις για να μάς προσέχουνε;Προσωπικά θα κυκλοφορούσα με πυροβόλο,θα ήμουν ένα βήμα πριν το τρελλάδικο.
Να φανταστείς ότι ένας από τούς λόγους που έφυγα από την Αθήνα πριν πολλά χρόνια,ήταν αυτός.Ακόμα και σήμερα,όταν έρχομαι για λίγο,ακούω κορναρίσματα και θέλω να κάνω φόνο!!


Πω πω...μοβόρος πού'χω γίνει! :look: :lol:

caesarsk
08/04/2008, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τιτλος: μηπως γιναμε πολλες?
επιλογος: αδερφες και παληκαρια, γιναμε μαλλια κουβαρια


συμφωνα με τον τιτλο, να σε καταταξω στις αδερφες, ετσι?

όχι ρε φίλε, εγω λεω να παω με τα παληκαρια τοτε, και βριζε με οσο θες ...

Μην κρύβεσαι μικρή μου....αφού και συ στο Blue Oyster Club είσουν προχτές μαζί μας...
Πήρες FireBlade???



Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
εγώ ανησυχώ γιατί ξέσπασες την επομένη αφού ήρθες στο δέλεαρ...:(

:lol:

Συμπτωση....απλά συμπτωση...μάλλον φταίει που είναι ανάδρομος ο Ερμης στον Κρόνο!!!

caesarsk
08/04/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Μήπως να το κοιτάξεις λίγο αυτό;; Σε πολλά σημεία έχεις δίκιο, αλλά ηρέμησε λίγο... Υπάρχουν και κάγκουρες και μ@λ@κες... τι πρέπει να κάνουμε, να τους σκοτώσουμε; Εκτός αν συμφωνείς με τον μοτο- φονιά, οπότε δεν έχει νόημα να μιλάμε...

Και εσύ ρε φίλε μου (και δεν το λέω για να σε θίξω) κάποια στιγμή θα έχεις κάνει κάποιο λάθος στον δρόμο ή απλά κάτι που θα χτύπησε άσχημα σε κάποιον άλλον, δεν σημαίνει αυτό οτι είσαι μαλάκας ούτε οτι πρέπει να σταματήσεις να οδηγείς. Σημαίνει οτι πρέπει να το καταλάβεις και να μην το επαναλάβεις!

Ξαναλέω οτι έχεις χίλια δίκια, αλλά με το να εκνευρίζεσαι τόσο κάνεις κακό μόνο στον εαυτό σου. Μακάρι να ήταν όλοι, όχι καλοί οδηγοί αλλά απλά προσεκτικοί! Δεν είναι όμως...

Θα σου απαντήσω σε ένα μόνο που πήρα λίγο προσωπικά (TDM με αλλαγμένες εξατμίσεις, αν και δεν κάνω σούζες στην Βουλιαγμένης και κράνος φοράω ΠΑΝΤΑ): Καλύτερα να με ακούει η μανούλα μου όχι από την Βούλα, από το Κάιρο, παρά να μου ξαναπεί κανένας ξεφτίλας που θα έχει παραβιάσει τους μισούς κανόνες του Κ.Ο.Κ. ότι δεν με είδε και ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ να έρχομαι (παλιά οδυνηρή εμπειρία με ένα XT που είχα) και να με καθηλώσει ένα μήνα (και φτηνά την γλίτωσα) σε ένα κρεβάτι...:nono:

Να κοιτάξω τι δηλαδή ρε strv??? Οτι τελικά κινδυνεύουμε και από τους "μοτοσυκλετιστές"?? Να ηρεμήσω...γιατί??? Τι έγινε που είμαι ήρεμος τα τελευταία 2 χρόνια?? Μήπως είπα να σκοτώσω κανένα??? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΤΟ-ΦΟΝΙΑ....αλλά ελπίζω ένας από τους προαναφερθέντες ΜΑΛΑΚΕΣ (επιμένω στον όρο και μάλιστα με κεφαλαία)...να μπει συμπτωματικά, να διαβάσει, να αγανακτήσει, και να το πουλήσει το τριμπουρδελο που καβαλάει γιατί εμείς οι υπόλοιποι είμαστε αλήτες μηχανόβιοι και δεν ταιρίαζουμε με το fashion-style του!

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...όταν κάνω λάθος...ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ...και ζητάω τα ρέστα από τον εαυτό...διότι όταν καβαλάς την μοτοσυκλέτα σου, είσαι 100% αφοσιωμένος στην οδήγηση σου. Δεν ακούς μουσική, δεν μιλάς στο τηλέφωνο, δεν σκέφτεσαι τους λογαριασμούς, ούτε την γκόμενα που σου τα έπρηξε...ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ, πάρε ΤΟΥΤΟΥ!!! Από την άλλη όταν κάνω λάθος, ζητάω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα συγνώμη είτε με νόημα, είτε αν είναι δυνατόν περιμένοντας να με φτάσει ο εμπλεκόμενος...

Να μην θίγεσαι, διότι υπάρχουν ανοιχτές εξατμίσεις και ΑΝΟΙΧΤΕΕΕΕΕΕΕΕΣ εξατμίσεις!!!!!!!! Και συμφωνώ με την λογική σου...ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ δεν ήταν ανοιχτές εξατμίσεις που είχε ο τύπος!!!! Ηταν πραγματικά τα μπουριά της σόμπας της γιαγιάς του...

Για να γράψω φίλε μου όλα τα παράπανω να ξέρεις ένα πράγμα...Ημουν απόλυτα συγκεντρωμένος και ήρεμος όταν τα έγραφα...ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΠΟ ΝΕΥΡΑ....και παρέμεινα ήρεμος και στον δρόμο!!!!

DimChios
08/04/2008, 18:16
τελικα ποιος ειναι ο μλκς κολητος σου δε μας ειπες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

caesarsk
08/04/2008, 18:23
Ξύπνησε και Cyril????

vestromas
08/04/2008, 20:32
Καλα ξηγηθηκες και ξεσπασες και καλα τα ειπες, μεχρι που πηρες πανω σου, παρεα με τον Χουλιαρα την προωθηση του μοτοσυκλετισμου, στην χωρα μας. Ενταξει χαλαρωσε λιγο. Επισης λιγο ενοχλητικο ειναι, οτι ετσι οπως το πας δινεις την εντυπωση οτι εισαι ο τελειοτερος μοτοσυκλετιστης και δασκαλος και γκουρου του χωρου. Εισαι; Συγνωμη αν σε ενοχλησα. Απλως σχολιασα δημοσια, αυτο που δημοσια διαβασα, και μου κακοφανηκε. Δεν γνωριζομαστε ολοι εδω μεσα και καμμια φορα, υπαρχουν και παρεξηγησεις.:beer: :wave2:

caesarsk
08/04/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Καλα ξηγηθηκες και ξεσπασες και καλα τα ειπες, μεχρι που πηρες πανω σου, παρεα με τον Χουλιαρα την προωθηση του μοτοσυκλετισμου, στην χωρα μας. Ενταξει χαλαρωσε λιγο. Επισης λιγο ενοχλητικο ειναι, οτι ετσι οπως το πας δινεις την εντυπωση οτι εισαι ο τελειοτερος μοτοσυκλετιστης και δασκαλος και γκουρου του χωρου. Εισαι; Συγνωμη αν σε ενοχλησα. Απλως σχολιασα δημοσια, αυτο που δημοσια διαβασα, και μου κακοφανηκε. Δεν γνωριζομαστε ολοι εδω μεσα και καμμια φορα, υπαρχουν και παρεξηγησεις.:beer: :wave2:

Τώρα εσυ αυτό καταλάβες...ότι είμαι ο καλύτερος μοτοσυκλετιστής και ο αλάνθαστος (μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσεις τις πρώτες παράγράφους)!

Ειμαι χειρότερος από πολλούς εδώ μέσα και το διαλαλώ...Είμαι χειρότερος ακόμη και από τους χειρότερούς μου...Διότι μαθαίνω ακόμη και από αυτούς που ξέρουν λιγότερα! Και καλά έκανες και σχολίασες...Για αυτό το λόγο υπάρχει η δυνατότητα απάντησης, μέσα στις δημόσιες συζητήσεις...Και αλίμονο αν συμφωνούσαμε όλοι...ΑΛΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕ την άποψη σου για να γίνει ποιο δυνατή.

Δεν παρεξηγούμε εύκολα φίλε μου...Εκτός και αν ασχοληθείς με την οικογένεια μου...

DimChios
08/04/2008, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
...Εκτός και αν ασχοληθείς με την οικογένεια μου...



*#%@#*#%#!$%$%&


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vestromas
08/04/2008, 20:49
Η εγω δεν το διαβασα καλα, η εσυ δεν το διατυπωσες, σωστα για να το καταλαβω. Εαν ειμαι ο μονος που το καταλαβα ετσι, ζητω συγνωμη, αλλα διευκρινισα οτι μπορει και να ειναι παρεξηγηση, οποτε θεωρω οτι ειμαι καλυμενος απεναντι σου.:beer: :wave2:

zolotas
08/04/2008, 21:02
εχω μια προσκληση δωρεαν για την Πανελληνια Συναντηση :lol:

zolotas
08/04/2008, 21:17
παντως η τελευταια λεξη της μοδας λεει .......γουρουνα και must το σημαιακι ........εκτος απο τριβαλιτσο στο Κωλονακι .......

αφηνουμε το off-road animal 4X4( μονο ασφαλτο παω ) στο κλειστο παρκινγκ της μεζονετας και παμε για ψωνια με την γουρουνα ........gadget το γνωστο καφασι ,κατα προτιμηση πλαστικο για να μην χαλαει ........ειδες εξελιξη οι παπακηδες ????

Ναι κυριε ,τωρα θα μπορει να το παιρνει και η γυναικα ,ο θειος ,ο ξαδερφος απο το χωριο ....4 ροδες εχει ,δεν πεφτει .........

ledzep
08/04/2008, 21:21
Είμαι καινούριος και χαιρετώ :beer:

Λεωνίδας
08/04/2008, 21:45
τρέχει κάτι με τις ανταύγειες μαγκίτη :confused:

Λεωνίδας
08/04/2008, 21:49
σοβαρά πάντως αν έγραφε ο καθένας για το μαλάκα της ημέρας στο δρόμο δε μας έφτανε άλλο ένα forum :alien:

devil's animal
08/04/2008, 22:56
:a18: :a18: :a18: :a18:
:a20: :a20: :a20: :a20:


well said!!
:beer:

θα κανονισουμε και καφεδακι γιατι γουσταρω να σε βλεπω και να μου τα λες...:winka:









































αδυναμιες ειναι αυτες..:blush:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stvr1
08/04/2008, 22:58
Η αλήθεια είναι οτι σε καταλαβαίνω και γι' αυτό τονίζω ξανά οτι έχεις δίκιο και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε θίξω. Αυτό που σου είπα να το κοιτάξεις είναι διότι μου έδωσες την εντύπωση οτι είχες πολλή οργή και αν αυτό συνέβαινε όταν τα γράφεις την ίδια στιγμή ίσως να είναι χειρότερα και να χάσεις τον έλεγχο... και αυτό φίλε μου δεν αξίζει να το πάθεις για κανέναν κερατά! Προφανώς έκανα λάθος.

Επιμένω οτι αν κάνεις ένα λάθος δεν είσαι μ@λ@κ@ς. Μ@λ@κ@ς είσαι όταν δεν σε ενδιαφέρει το τι κάνεις. Κατά τα άλλα τα λάθη είναι ανθρώπινα, προσέχουμε όμως να μην γίνουν τραγικά.

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση ως προς τις εξατμίσεις, πραγματικά δεν τις έχω βάλει για να το παίζω μάγκας και γκαζάκιας... είχα R1 μέχρι πρόσφατα για να τρέχω (και θα έχω ξανά σύντομα), δεν χρειάζεται (και δεν θέλω) να κάνω το TDM πύραυλο...

Όσο για αυτό που είπες να πάρουν αυτοκίνητο αυτοί που δεν είναι συγκεντρωμένοι, εγώ θα έλεγα να πάνε με την συγκοινωνία μπας και γλυτώσουμε κι εμείς!:lol: Γιατί όπως και να το κάνεις πιο εύκολα θα αποφύγεις τον μαλάκα με την μηχανή παρά με το αυτοκίνητο...

Πάντως το πρόβλημα με τους ατζαμήδες δικυκλιστές θα επιδεινωθεί καθώς φτιάχνει ο καιρός και θα βγούν απο την χειμερία νάρκη και οι οδηγοί του καλοκαιριού! ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ! :eyepop:

Κουράγιο και ψυχραιμία!

trigger
09/04/2008, 01:25
Σοφιανέ σε αυτούς που ανέφερες να προσθέσω τον τύπο με GS Adventure και 3βάλιτσο που παραβίασε στοπ 1:30 το βράδυ ενώ ήμουν με το αυτοκίνητο στα 5 μέτρα από τη διασταύρωση και επειδή ενστικτωδώς του κόρναρα κατέβασε το σταντ μου έκλεισε το δρόμο και ήρθε να μου ζητήσει το λόγο! Στα προηγούμενα να προσθέσω οτι φορούσε ειδικό κουστούμι "ασφαλείας" και "προστατευτικό" ζελέ στο μαλί :hypnotize

τέτοιοι μοτο-χρήστες (χωρίς να αφήνω απ'έξω τους οδηγούς αυτοκινήτων με όμοια συμπεριφορά) θα ήθελα να γυρίσουν στις παλιές τους συνήθειες και να αφήσουν στην ησυχία τους αυτούς που κάθε πρωί κάνουν το σταυρό τους για να γυρίσουν αρτιμελείς σπίτι τους...

matmat
09/04/2008, 09:06
Φοβάμαι την ώρα που θα ξανακβαλήσω την μηχανή !
Θα είναι πλέον καλοκαίρι και θα με κατατάξουν
στην κατηγορία των εποχικών σαλιγκαριών !!!


:blush: :blush:



:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:


:wave2: Σοφ...:winka:

tifoefs
09/04/2008, 09:41
Σοφιανε χωστα !!

Και ξυπνα πιο νωρις απο ολους αυτους για να μη τους συναντας :lol:

:beer:

kaps
09/04/2008, 10:18
Εχετε απόλυτο δίκιο . Κατεβαίνω κάθε μέρα από Ε.Ο και ανεβαίνω Ε.Ο όταν σχολάω. Το τι κάγκουρες και άσχετους βλέπω δεν λέγετε . Εχω άπειρες στιγμές σκεφτεί εκεί που οδηγώ και τους βλέπω να κάνουν τις λαλακίες τους να πουλήσω την μηχανή εκείνη την στιγμή . Από τη δεκαετία του 1980 μέχρι σήμερα με λύπη μου διαπιστώνω πως άλλαξε δραματικά η σχέση μηχανής αναβάτη . Πολλοί χωρίς να ξέρουν να οδηγούν ( ακόμα και να περπατάνε ) αγοράζουν ένα μοτό υπερβολικά δυνατό για την εμπειρεία τους και ξεχύνονται στους δρόμους . Κουτάκηδες που ζήλεψαν την ευχέρεια όσως συνειδητά καβαλάμε μηχανή , αγόρασαν ένα δίτροχο και αντέγραψαν την αυτοκινητιστική τους συμπεριφορα στο τρόπο οδήγησης της μηχανής τους . Ξέχωρα που έχουμε γεμίσει από δαύτους πολλοί θα έπρεπε να εξεταστούν από νευρολόγο ..Τις προάλλες στην Αθήνα ένα βλήμα έχει κάτσει μπροστά μου και του κάνω νόημα επειδή με έπνιγε η εξάτμιση ενός ταξί να κάνει λίγο πιο άκρη να περάσω μπροστά . Ακολούθησε διάλογος που υποδήλωνε άτομο ψυχάκια . Το φινάλε είναι πως όταν άναψε πράσινο το φανάρι κάνω μια και πιάνω μπροστά να φύγω τότε το βλέπω από το καθρέπτη μου να προσπαθεί να μου ρίξει τη ρόδα του στον πίσω τροχό μου με σκοπό να με ρίξει στο πεζοδρόμιο της πανεπιστημίου .Βέβαια δεν τα κατάφερε αλλά αναγκάστηκα να του κάνω μια κίνηση και να τον ψιλορίξω . Κατάλαβε πως τα πράγματα αγρίεψαν και έφυγε με ένα καθρέπτη του στο χέρι .

road spirit
09/04/2008, 10:28
Σοφιανέ, καιρό ήθελα να γράψω κάτι αντίστοιχο, με διάφορες αφορμές....

μαζί σου...

Cpt. Haddock
09/04/2008, 10:30
Εξηγήστε μου κατι όμως ρε παίδες....


Πως γινεται παντα οι ΑΛΛΟΙ να ειναι οι μ@λ@κες, κακοί, κάγκουρες κλπ... :rolleyes:











:evil:

matmat
09/04/2008, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
... Το φινάλε είναι πως όταν άναψε πράσινο το φανάρι κάνω μια και πιάνω μπροστά να φύγω τότε το βλέπω από το καθρέπτη μου να προσπαθεί να μου ρίξει τη ρόδα του στον πίσω τροχό μου με σκοπό να με ρίξει στο πεζοδρόμιο της πανεπιστημίου .Βέβαια δεν τα κατάφερε αλλά αναγκάστηκα να του κάνω μια κίνηση και να τον ψιλορίξω . Κατάλαβε πως τα πράγματα αγρίεψαν και έφυγε με ένα καθρέπτη του στο χέρι .

Και το θεωρείς σωστή συμπεριφορά αυτό απο μέρους σου ?
το ποιος θα ρίξει ποιόν είναι το θέμα ?
εν μέρη εχεις ενα δικαιο αλλά οταν νευριάζουμε το χάνουμε και γινόμαστε ίδιοι
με αυτά που κατηγορούμε !

:wave2:

:smokin:

matmat
09/04/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εξηγήστε μου κατι όμως ρε παίδες....


Πως γινεται παντα οι ΑΛΛΟΙ να ειναι οι μ@λ@κες, κακοί, κάγκουρες κλπ... :rolleyes:











:evil:


γιατί ο Πάπας και ο Ελληνας εχουν το αλάθητο :winka:

trigger
09/04/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εξηγήστε μου κατι όμως ρε παίδες....


Πως γινεται παντα οι ΑΛΛΟΙ να ειναι οι μ@λ@κες, κακοί, κάγκουρες κλπ... :rolleyes:

:evil:

Γι'αυτό.... :p


Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
γιατί ο Πάπας και ο Ελληνας εχουν το αλάθητο :winka:

Επίσης Ηλία, πόσες φορές χρειάστηκε να κορνάρεις για να ειδοποιήσεις τον άλλο οτι υπάρχεις και εσύ στο δρόμο και πόσες φορές το έχουν κάνει ή σε έχουν βρίσει για δικιά σου μ@λακί@ :confused:

:winka:

Cpt. Haddock
09/04/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Επίσης Ηλία, πόσες φορές χρειάστηκε να κορνάρεις για να ειδοποιήσεις τον άλλο οτι υπάρχεις και εσύ στο δρόμο και πόσες φορές το έχουν κάνει ή σε έχουν βρίσει για δικιά σου μ@λακί@ :confused:

:winka:

δεν κρατάω στατιστική, αλλα αρκετές φορές ΚΑΙ στις δύο περιπτώσεις

trigger
09/04/2008, 10:55
Ίσως έχεις δίκιο αλλά εγώ το έχω ως μέτρο σύγκρισης όχι για να λέω πως είμαι καλύτερος αλλά για να διορθώνομαι

kaps
09/04/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Και το θεωρείς σωστή συμπεριφορά αυτό απο μέρους σου ?
το ποιος θα ρίξει ποιόν είναι το θέμα ?
εν μέρη εχεις ενα δικαιο αλλά οταν νευριάζουμε το χάνουμε και γινόμαστε ίδιοι
με αυτά που κατηγορούμε !

:wave2:

:smokin:
Σαφώς και όχι όμως εκείνη τη στιγμή λειτούργησε το ένστικτο της αυτοσυντήρησης . Είπα ή αυτός ή εγώ ..και το έκανα ενστικτωδώς με δόση βέβαια αλητείας αλλά έτσι όπως το πήγαινε τα ήθελε και αυτός ...

Uriah Heep
09/04/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
…Και σε εσένα μιλάω ΜΑΛΑΚΑ, με το BMW ADVENTURE 1200 SS TURBO XWI EWS TDS και λοιπές συντομογραφίες, με τις τρεις βαλίτσες αλουμινίου έτοιμος για την μεγάλη περιπέτεια στα κατσάβραχα και τις ερημιές του Κολωνακίου…Με τα 15 GPS πάνω στο τιμόνι σου και το ΜP3 IPOD 800GB στο μπουφάν σου. Αντε γιατρέ μου στο αυτοκίνητο σου και άδειασε μας την γωνιά…Στενεύεις τα όρια μας…


GS 1200 adv

τριβάλιτσος

με 15 GPS

ΜΡ3

...και γιατρός!!!


...ρε μπας και είναι ...?΄



:beer: :beer: :beer:

DimChios
09/04/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
GS 1200 adv

τριβάλιτσος

με 15 GPS

ΜΡ3

...και γιατρός!!!


...ρε μπας και είναι ...?



:beer: :beer: :beer:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μπλουζακι φοραγε?

:winka:


:beer: :beer: :beer:

zephyr1
09/04/2008, 15:39
:a31: :a41: :a019:

Bavarian
09/04/2008, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μπλουζακι φοραγε?

:winka:


:beer: :beer: :beer:







:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:



Ρε μλκες μη τα λέτε έτσι απότομα

DimChios
09/04/2008, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:



Ρε μλκες μη τα λέτε έτσι απότομα


Δε φταιω εγω ρε Θειο... αυτος αρχισε!

:cry: :cry: :cry:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MUSTILI
09/04/2008, 16:19
Σε απολυτη αρμονια με τον zephyr1
What a thread:rolleyes:

DimChios
09/04/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
:a31: :a41: :a019:



Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Σε απολυτη αρμονια με τον zephyr1
What a thread:rolleyes:


Ωπα ρε παιδια... οτι τί δλδ?
Για πειτε...

zephyr1
09/04/2008, 16:30
.

DimChios
09/04/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Δες εδω! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=57130)


ειδα αλλα δε μου λεει τιποτα αυτο!

Για εξηγα μου...

:wave2:

MUSTILI
09/04/2008, 16:32
Οχι με την πλακιτσα που κανετε τωρα στο τελος αλλα με την αρχικη συλλογιστικη. Ποιος ειναι παλιος, ποιος καινουργιος, ποιος δινει αυτους τους αυθαιρετους τιτλους κατηγοριοποιωντας τα παντα επειδη βρεθηκαν (ω θαυμα) καποια κωλοπαιδα-απροσεκτα στο διαβα του. Καταλαβαινω την οργη του φιλου αλλα τα στερεοτυπα και η προκαταληψη πανε γονα. Τι βαρεμαρα...

Υποθετω μονο οτι ο zephyr κατι τετοιο εννοει αλλοιως γραψτε λαθος!

DimChios
09/04/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Οχι με την πλακιτσα που κανετε τωρα στο τελος αλλα με την αρχικη συλλογιστικη. Ποιος ειναι παλιος, ποιος καινουργιος, ποιος δινει αυτους τους αυθαιρετους τιτλους κατηγοριοποιωντας τα παντα επειδη βρεθηκαν (ω θαυμα) καποια κωλοπαιδα-απροσεκτα στο διαβα του. Καταλαβαινω την οργη του φιλου αλλα τα στερεοτυπα και η προκαταληψη πανε γονα. Τι βαρεμαρα...

Υποθετω μονο οτι ο zephyr κατι τετοιο εννοει αλλοιως γραψτε λαθος!


ρε φιλος, εβαλε κανεις κανενα στο ιδιο κλουβι?

νιωσατε οτι το επαιξε "παλιός" ο caerark?

εχετε τη "μυγα"?

τι δλδ για να καταλαβω!

εσας δε σας εχουν "ενοχλησει" μαλακες μοτοσυκλετιστεςμηχεσω στο δρομο?

γιατι τρωτε τα νυχια σας για αντιπαραθεση δε καταλαβαινω!

:rolleyes:

MUSTILI
09/04/2008, 16:45
Ρε dim. Οταν καποιος ανοιγει ενα τετοιο θρεντ προφανως και αναμενει αντιπαραθεση ΗΠΙΑ οπως βλεπεις ε!

Φυσικα και δεν εχω μυγα. Αν δεν θες να δεις οτι προφανως τον ενοχλουν οι νεοι στη μοτοσυκλετα γιατι ειναι ασχετοι και επικινδυνοι τι να πω; Προφανως αλλο καταλαβες αλλο καταλαβα...

Σου λεω και παλι οτι καταλαβαινω την τσαντιλα του (το ω θαυμα υποδηλωνει οτι σε ολους εχει τυχει) αλλα ειναι καργα στο στερεοτυπο και την προκαταληψη το υφος του.

DimChios
09/04/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Ρε dim. Οταν καποιος ανοιγει ενα τετοιο θρεντ προφανως και αναμενει αντιπαραθεση ΗΠΙΑ οπως βλεπεις ε!

Φυσικα και δεν εχω μυγα. Αν δεν θες να δεις οτι προφανως τον ενοχλουν οι νεοι στη μοτοσυκλετα γιατι ειναι ασχετοι και επικινδυνοι τι να πω; Προφανως αλλο καταλαβες αλλο καταλαβα...

Σου λεω και παλι οτι καταλαβαινω την τσαντιλα του (το ω θαυμα υποδηλωνει οτι σε ολους εχει τυχει) αλλα ειναι καργα στο στερεοτυπο και την προκαταληψη το υφος του.


διαφερουν οι αποψεις μας μαλλον!

Και ο τροπος που αντιδρουμε στους μλκες!

συν οτι δε γνωριζεις προσωπικα τον caesark για να σχηματισεις αποψη για τις αποψεις και τον τροπο γραφης του! Λογικο εν μερη μιας και μεσα απο δω πολλα παρερμηνευονται!

δε δικαιολογω τπτ, οποιος συμμεριζεται τα γραφομενα καποιου ή τελως παντων, και αντιθετη αποψη να εχει δικαιωμα του... απλα εξηγω κατι το οποιο ξερω λογω γνωριμιας μου με το συγκεκριμενο ατομο!

Π.χ, αν τα ακουγες live και τα συζηταγες live, πιστευω θα συμφωνουσες!

Τεσπα... εγω χαλιεμαι πολυ περισσοτερο απο τον Σοφ... ασχετα αν δε το εχω εκφρασει με τετοιο τροπο εδω μεσα!

κι εγω υπηρξα καιουριος... και ολοι μας!

το μυαλο που κουβαλαμε ομως μετραει για οτι κανουμε!

Δες ας πουμε καποιους (παρα πολλους δυστυχως) που δε φορανε κρανος και δε λενε να καταλαβουνε τι θα πει κρανος!

Αντιστοιχο παραδειγμα μα τους μαλακες ειναι... για σκεψου το!

:wave2:

zephyr1
09/04/2008, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ρε φιλος, εβαλε κανεις κανενα στο ιδιο κλουβι?

νιωσατε οτι το επαιξε "παλιός" ο caerark?

εχετε τη "μυγα"?

τι δλδ για να καταλαβω!

εσας δε σας εχουν "ενοχλησει" μαλακες μοτοσυκλετιστεςμηχεσω στο δρομο?

γιατι τρωτε τα νυχια σας για αντιπαραθεση δε καταλαβαινω!

:rolleyes:

Εισαι και συ ρε παπαρα μεσα στους μαλακες που αναφερει ο φιλος μας ο μοτοσυκλετιστης, απλα δεν σε εχει δει να ταξιδευεις εθνικη με 180 τερμα δεξια και να περνας τους παντες.

Φιλικα παντα ε?

Πες τε ποιος απο μας δεν εχει κανει καποια μαλακια απ'το θεμα του θρεντ, αλλα να σε λενε και μαλακα και να χειροκροτας δεν το περιμενα.:yuck:

Περαστικα μας.

zephyr1
09/04/2008, 16:55
Θα τα πουμε μετα γιατι εχω να παω για κοντρες.:o

DimChios
09/04/2008, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εισαι και συ ρε παπαρα μεσα στους μαλακες που αναφερει ο φιλος μας ο μοτοσυκλετιστης, απλα δεν σε εχει δει να ταξιδευεις εθνικη με 180 τερμα δεξια και να περνας τους παντες.

Φιλικα παντα ε?

Πες τε ποιος απο μας δεν εχει κανει καποια μαλακια απ'το θεμα του θρεντ, αλλα να σε λενε και μαλακα και να χειροκροτας δεν το περιμενα.:yuck:

Περαστικα μας.


α ρε Πανο!

Λες να μη με εχει δει ο συγκεκριμενος?

Σε οσα ανεφερε εγω προσωπικα, δεν εχω κανει τιποτα απο αυτα!

Δεν ειπα οτι δεν εχω κανει σουζα... δεν ειπα οτι δεν εχω κανει αντικανονικο προσπερασμα... κ.α...

Ομως κοκκινο δεν εχω περασει ΠΟΤΕ!
Δεν εχω κολησει πισω απο αλλον που πιθανα να πηγαινει πιο αργα απο μενα αναμεσα σε αμαξια, με τον τροπο μου θα του δειξω οτι θελω να περασω γιατι μπορω ή γουσταρω να περασω πιο γρηγορα στη τελικη...

Γενικως, τουλαχιστον εμενα, μη με συγκρινεις με αυτους που περιγραφει!

Επισης, συμβαινει σε φαση που εχω κανει μαλακια να ζητησω συγνωμη με παρομοιο τροπο σαν κι αυτον που αναφερει!

Τεσπα, δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεση αλλα φαινεται στο δρομο ποιος ειναι καγκουρας, ποιος μαλακας και ποιος εχει τη φιλοσοφια του μοτοσυκλετιστη κι ας κανει σουζες εννιοτε ή προσπερνα απο δεξια!

Αποψη μου!

Η προκληση και η επιδηξη ειναι αυτη που γαμαει την ολη φαση στο δρομο...

caesarsk
09/04/2008, 17:09
Θα μπορούσα να απαντήσω σε έναν-εναν ξεχωριστά, αλλά δεν το θέλω. Θα μπορούσα να το πάω για αντιπαράθεση αλλά δεν το θέλω...Ηθελα μόνο να πώ μια ίσως περίεργη μέρα μου, διότι αυτά συμβαίνουν σε όλους όσους καβαλάνε κάθε μέρα, αλλά όχι τόσα μαζί!!

@Uriah: Μπάααα αυτόν θα τον αναγνώριζα και φοράει πάντα κράνος

@Mustili: Γνώμη σου και δικαιωμα σου να πιστεύεις ότι γεμάτος προκαταλάψη και στερεοτύπα. Γνώμη μου όμως να πιστεύω ότι είναι μαλακία να προσπαθείς να ρίξεις κάποιον μοτοσυκλέτιστη με παπί κάτω, επειδή εσύ έχεις χιλιά κυβικά και είσαι ο άρχοντας του δρομου

@zephyr: Μακάρι να είχα τα χρόνια σου ή τα άντερα και να μπορούσα να έρθω μαζί σου για κόντρες!!!! Αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΠΟΙΑ και σε ζηλεύω...ΤΟ ΛΕΩ 100% αληθινά ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΙΡΩΝΕΙΑΣ....Ομως ρε φίλε επειδή άλλη η δεκαετία του 80 και άλλο το σήμερα, και επειδή οι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ με το τιμόνι γίνανε πολλοί, για να μιλάω σε έναν zephyr μέσα στο moto δεν πας καλύτερα στην πίστα;;; ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙ


Μάγκες άλλοι συμφωνήσατε άλλοι διαφωνήσατε (αφήνω απ'εξω τον Cpt. Haddock που περνάει την φάση άρνησης). Καλά κάνατε, αλλά εγώ δεν ψάχνομαι τουλαχιστον για αντιπαράθεση. Επίσης στο φίλο που είπε για αυτούς που περνάνε από δεξιά στην Ε.Ο...ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ...ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΠΕΖΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ...ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΑΤΩ ΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΗ...ίσως να φταίει ότι μεγαλώσα αλλιώς ΚΑΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ...

Ευχαριστώ

MUSTILI
09/04/2008, 17:57
Σε οτι αφορα εμενα συμφωνω σε οσα κραζεις! Δεν συμφωνω στο οτι γιναμε πολλοι και συμβαινουν αυτα.

Ο Dim γραφει οτι σε ξερει και ναι οκ μπορει στο "ζωντανο" να ειχαμε ξεραθει στο γελιο. Οκ το ξεκινας με χιουμοριστικη διαθεση ( Μπαν, ψυχοθεραπευτης κλπ) αλλα σε προσωπικο επιπεδο καπου μου το χαλασες.

Να σαι καλα και μακρυα απο τους περιεργους:wave2:

Μωρη κουφαλα Dim ετσι πας; Απο δεξια με 180; Καλαααα:lol:

MUSTILI
09/04/2008, 17:59
Εεεε. Απο πανω βαλτε αντι "προσωπικο επιπεδο" "στον τροπο που εγω σκεφτομαι"

(Δεν ξερω να κανω edit)

DimChios
09/04/2008, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI

Μωρη κουφαλα Dim ετσι πας; Απο δεξια με 180; Καλαααα:lol:


το συγκεκριμενο παραδειγμα, ΑΝ ισχυει, που δεν το θυμαμαι αλλα δεν το αμφισβητω κιολας... εχει στανταρ εναν παραγοντα λανθασμενο!
δεν ηταν 180... 150+ μπορει!

δε θυμαμαι ομως κιολας... μη λεω και μλκιες!

Λεωνίδας
09/04/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
το συγκεκριμενο παραδειγμα, ΑΝ ισχυει, που δεν το θυμαμαι αλλα δεν το αμφισβητω κιολας... εχει στανταρ εναν παραγοντα λανθασμενο!
δεν ηταν 180... 150+ μπορει!

δε θυμαμαι ομως κιολας... μη λεω και μλκιες! πιάνει 180 το KTM :confused:

DimChios
09/04/2008, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
πιάνει 180 το KTM :confused:

δεν εχω μονο ΚΤΜ αν θυμασαι!

:D

Daemon
09/04/2008, 18:19
Πιανει 180 το BMW :confused:

DimChios
09/04/2008, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Πιανει 180 το BMW :confused:


:a38: :a38: :a38: :a38: :a38:


225 κοντερ να τ αφησω? :smokin:

zephyr1
09/04/2008, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk


@zephyr: Μακάρι να είχα τα χρόνια σου ή τα άντερα και να μπορούσα να έρθω μαζί σου για κόντρες!!!! Αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΠΟΙΑ και σε ζηλεύω...ΤΟ ΛΕΩ 100% αληθινά ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΙΡΩΝΕΙΑΣ....Ομως ρε φίλε επειδή άλλη η δεκαετία του 80 και άλλο το σήμερα, και επειδή οι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ με το τιμόνι γίνανε πολλοί, για να μιλάω σε έναν zephyr μέσα στο moto δεν πας καλύτερα στην πίστα;;; ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙ




Σ'ευχαριστω γαι το κοπλιμαν (με τα χρονια) αλλα με περνας ενα χρονο.:look:

Τ' αντερα τα εχω γιατι λατρευω την ελευθερια της μηχανης που με βγαζει απ το κατεστημενο.

100 με 150 χλμ. την ημερα- δεν βλεπουν και λιγα τα ματια μου.

Αν πιστευεις οτι κανω κοντρες, πασο.

Παω πιστα οσο συχνα μπορω και αν πηγαινεις και εσυ θα βρεθουμε σιγουρα.Σημερα εκλεισα για Σερρες 16-17 μαιου.

Προτιμω εναν μαλακα με μηχανη παρα ενα μαλακα με αμαξι.Το να μεινουμε λιγοι και καλοι μου θυμιζει την νοοτροπια των πολιτικων μας που δεν ωθουν τον κοσμο στην μοτοσυκλετα.

Αντιπαραθεση ή διαμαχη δεν θελω να κανω με κανεναν που εχει την ιδια αγαπη με μενα για την μοτοσυκλετα.

Ειμαι σιγουρος και το καταλαβα οτι τ'εγραψες σε καποια ασχημη στιγμη (αν και ενοχληθηκα απ'την αρχη) αλλα οταν ειδα ολους να συμφωνουνε λες και ειναι παναγιες - δεν αντεξα.

Να εισαι καλα.:wave2:



@Dim εισαι μεγαλος καγκουρας.:D

ΝΑΙΑΣ
09/04/2008, 21:03
Συμβουλη μια και μοναδικη = Η μηχανη ειναι απολαυση,λουλουδι και σαν τετοιο πρεπει να το μεταχειριζομαστε.Οπως απο τον κηπο μας βγαζουμε τα αγριοχορτα για να απολαυσουμε τα λουλουδια μας,ετσι και τους μακακες πρεπει να τους περιφρονουμε για να απολαμβανουμε την 'ομορφια' μας.Στα 45 χρονια που οδηγω μηχανες,εχω ζησει ιστοριες που γεμιζουν τομους.Την ημερα που δεν θα μπορω να οδηγω μηχανη,θα ειναι και η παραμονη του θανατου μου.

caesarsk
09/04/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Σ'ευχαριστω γαι το κοπλιμαν (με τα χρονια) αλλα με περνας ενα χρονο.:look:

Τ' αντερα τα εχω γιατι λατρευω την ελευθερια της μηχανης που με βγαζει απ το κατεστημενο.

100 με 150 χλμ. την ημερα- δεν βλεπουν και λιγα τα ματια μου.

Αν πιστευεις οτι κανω κοντρες, πασο.

Παω πιστα οσο συχνα μπορω και αν πηγαινεις και εσυ θα βρεθουμε σιγουρα.Σημερα εκλεισα για Σερρες 16-17 μαιου.

Προτιμω εναν μαλακα με μηχανη παρα ενα μαλακα με αμαξι.Το να μεινουμε λιγοι και καλοι μου θυμιζει την νοοτροπια των πολιτικων μας που δεν ωθουν τον κοσμο στην μοτοσυκλετα.

Αντιπαραθεση ή διαμαχη δεν θελω να κανω με κανεναν που εχει την ιδια αγαπη με μενα για την μοτοσυκλετα.

Ειμαι σιγουρος και το καταλαβα οτι τ'εγραψες σε καποια ασχημη στιγμη (αν και ενοχληθηκα απ'την αρχη) αλλα οταν ειδα ολους να συμφωνουνε λες και ειναι παναγιες - δεν αντεξα.

Να εισαι καλα.:wave2:



@Dim εισαι μεγαλος καγκουρας.:D


Αντε να το κάνω και εγώ αν τα σιχαίνομαι τα emotions


:beer:

ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΜΠΥΡΕΣ

SUZUKAKIAΣ
10/04/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
.........Αντε γιατρέ μου στο αυτοκίνητο σου και άδειασε μας την γωνιά&...

ΠΟΛΥ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΣ ΤΟ ''ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ''

ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Η ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ.....

ΤΟ ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΣΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ Η ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΙΑΤΡΟΣ...

ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΡΟΙ (ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ) ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΖΩΗΣ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΑ 75 (ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 30 ΚΑΙ 35 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΑ (ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ).....

ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΙΑΤΡΟΣ....

:beer: :wave2:

devil's animal
10/04/2008, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
διαφερουν οι αποψεις μας μαλλον!

Και ο τροπος που αντιδρουμε στους μλκες!

συν οτι δε γνωριζεις προσωπικα τον caesark για να σχηματισεις αποψη για τις αποψεις και τον τροπο γραφης του! Λογικο εν μερη μιας και μεσα απο δω πολλα παρερμηνευονται!

δε δικαιολογω τπτ, οποιος συμμεριζεται τα γραφομενα καποιου ή τελως παντων, και αντιθετη αποψη να εχει δικαιωμα του... απλα εξηγω κατι το οποιο ξερω λογω γνωριμιας μου με το συγκεκριμενο ατομο!

Π.χ, αν τα ακουγες live και τα συζηταγες live, πιστευω θα συμφωνουσες!

Τεσπα... εγω χαλιεμαι πολυ περισσοτερο απο τον Σοφ... ασχετα αν δε το εχω εκφρασει με τετοιο τροπο εδω μεσα!

κι εγω υπηρξα καιουριος... και ολοι μας!

το μυαλο που κουβαλαμε ομως μετραει για οτι κανουμε!

Δες ας πουμε καποιους (παρα πολλους δυστυχως) που δε φορανε κρανος και δε λενε να καταλαβουνε τι θα πει κρανος!

Αντιστοιχο παραδειγμα μα τους μαλακες ειναι... για σκεψου το!

:wave2:

+πολλα.
:beer:

mystique
10/04/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
..Τις προάλλες στην Αθήνα ένα βλήμα έχει κάτσει μπροστά μου και του κάνω νόημα επειδή με έπνιγε η εξάτμιση ενός ταξί να κάνει λίγο πιο άκρη να περάσω μπροστά . Ακολούθησε διάλογος που υποδήλωνε άτομο ψυχάκια . Το φινάλε είναι πως όταν άναψε πράσινο το φανάρι κάνω μια και πιάνω μπροστά να φύγω τότε το βλέπω από το καθρέπτη μου να προσπαθεί να μου ρίξει τη ρόδα του στον πίσω τροχό μου με σκοπό να με ρίξει στο πεζοδρόμιο της πανεπιστημίου .Βέβαια δεν τα κατάφερε αλλά αναγκάστηκα να του κάνω μια κίνηση και να τον ψιλορίξω . Κατάλαβε πως τα πράγματα αγρίεψαν και έφυγε με ένα καθρέπτη του στο χέρι .


:eek: :eek: :eek:



:look:

Cpt. Haddock
10/04/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
.... (αφήνω απ'εξω τον Cpt. Haddock που περνάει την φάση άρνησης)....

τι κάνω εγώ; :confused: :confused:

sniper
10/04/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τι κάνω εγώ; :confused: :confused:

Είσαι αρνητικός.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
10/04/2008, 11:59
Α, οκ....

:lol: :lol: :lol:

hidefnick
10/04/2008, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δεν ανέφερε tiger οποτε καλα τη βγάλαμε κ σήμερα :look:


Κάνει αναφορές όμως στη ιστορική μάρκα:eyepop: :eyepop:


Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
…Επρεπε να μείνουμε στα παλιά που χρειαζόταν να έχεις δίπλωμα μηχανικού για να ταξιδεψεις από την Αθηνα στη Πάτρα!!!

caesarsk
10/04/2008, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είσαι αρνητικός.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:



Αν και από έγκυρες πληροφορίες ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ....αλλά το κρατάει κρυφό.....


ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΗΛΙΑ ΔΙΠΛΟ!!!!!!!!!!! Ολο το moto θα σκάσει σε 20 λέπτα!!!

Cpt. Haddock
10/04/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΗΛΙΑ ΔΙΠΛΟ!!!!!!!!!!! Ολο το moto θα σκάσει σε 20 λέπτα!!!

Δυσκολο :smokin:

αλλά τι να κάνω που μ' εχεις περικυκλωσει με γνωστούς :lol:

soteas
10/04/2008, 16:55
:a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014:


...............:a46: :a46: :a46: :a46: .....................

caesarsk
10/04/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δυσκολο :smokin:

αλλά τι να κάνω που μ' εχεις περικυκλωσει με γνωστούς :lol:


Να δω πότε θα πιούμε καφέ εμείς....πάει κανένας χρόνος που έχω να σε δω!!!

DimChios
11/04/2008, 05:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Να δω πότε θα πιούμε καφέ εμείς....πάει κανένας χρόνος που έχω να σε δω!!!


gay post alert!!!!

caesarsk
11/04/2008, 19:17
ελα ρε....τωρα το καταλαβες??? Ο gixxerpap το καταλαβε απο την πρώτη σελίδα......ακομη και στο να καταλαβεις αργος είσαι....φαντάσου στην οδήγηση κουλάδι!!!