PDA

View Full Version : Δεν μου λες.....



Valentino_Ptossi
21/12/2004, 11:03
γρηγορα στο ψητο!



εχω ενα cbr 600rr του 03!
ειναι η τριτη φορα που χρειαζομαι ανταλλακτικα, τωρα ο λογοσ ειναι αλλη ιστορια, αλλα ο σαρακακης αρνειται κατηγοριματικα να μου τα παρεχει! αυτη τη φορα εχει σπασει καθε προιγουμενο! περιμενω 3 μηνεσ για πραγματα που ειμαι σιγουροσ πως εχουν μεγαλη ζητηση (καλαμια και πλαστικα!), και ακομα δεν τα εχω ολα.

Να σημειωθει δε, οτι εχω δεχθει επιβαρυνση 35% για να παραλλαβω τα ανταλλακτικα που δεν καληπτει το στοκ μεσα σε μια βδομαδα μεσω dhl. μεγαλο ψεμα! απο εγκιρεσ πηγες εμαθα οτι κατι τετοιο δεν συμβενει. απλα πουλανε το παραμυθι και μασ τα τρωνε!

Τι λετε να κανω. εχετε καμια ιδεα.


Το κακο ειναι οτι το εργο το εχω ξαναδει και με την μοτοδυναμικη προ ετων, οταν ειχα το θρασοσ να χρειαστω κυλινδρο για Ζ125! Μετα απο αναμονη 3 μηνεσ και αφου εστηλα επιστολη στην yamaha ιαπωνιασ, μου εδωσαν ενα μεταχειρισμενο απο ρεκτιφιε για να κανω τη δουλεια μου.Σημειωστε οτι το μηχανακι ειχε ακομα εγγυηση. τελικα μετα απο 8 μηνεσ μου εδωσαν και εναν new κυλινδρο να τοποθετησω, φυσικα με δικα μου εξοδα!

Τελικα τι μπορουμε να κανουμε σαν καταναλωτεσ σε τετοια περιστατικα.


......και να σκεφτει κανεισ οτι αντιπροσωπιεσ οπωσ ο κομβος(hyunday) δινουν δωρεαν service για 10 χρονια!

Μηπωσ πρεπει να παρουμε ολοι αυτοκινητο τελικα..... :mad: :bigcry:

Κανένας
21/12/2004, 12:17
ΙΝΚΑ ισως
http://62.192.64.71/
ΜΟΤΕΚ ισως
φιλοξενείται από τη ΜΟΤ.Ο.Ε. στη διεύθυνση Λαγουμιτζή 44 Ν. Κόσμος, Αθήνα. Τηλ. 210 9230082 & 210 9212588.

http://www.motoe.gr/arthra/prostasia.htm

GST
21/12/2004, 12:46
AYTOKINHTO OXI αλλα το honda αλλαξε το:lol:

σοβαρα τωρα γιατι νομιζετε οτι τα honda ειναι πρωτα στις κλοπεσ..........μηπως στο βαθος ευθυνεται ο σαρακακης ...οταν ολοι οι αγοραστες της αξιοπιστης honda στην ελλαδα στρεφονται στα μεταχειρισμενα ανταλλακτικα ..........μηπως τελικα λεω στην αξιοπιστια μιασ μηχανης παιζει ρολο και η αξιοπιστια της αντιπροσωπιασ της :confused:



γιατι το συμπερασμα που βγαζω ειναι ενα τελικα .....

τα honda στην ελλαδα μπορει να μην μενουν ποτε στο δρομο....αλλα μενουν πολλους μηνεσ στα γκαραζ:ninja:

Valentino_Ptossi
21/12/2004, 15:47
1ον δεν ειμαι hondaκιας

2ον η αξιωπιστια καποιου μοντελου περνει πολυ μεγαλη σηζητηση(ενημερωτικα, στο cbr μου αλλαξα καμπανα στο στροσημο).

3ον το φενομενο αυτο με την ελειψη ανταλακτικων, παρουσιαζετε και σε αλλεσ εταιρειες.

τωρα εαν ξερεισ καποια αντιπροσωπεια που να κραταει στοκ....ειμαι ολοσ αυτια!!!!!!! ειχα καποτε ενα suzuki RV50 και ενω ειναι αρχαιο το μηχανακι, δεν ευγαζε ποτε προβλημα και οτι και αν χρειαστηκα ο σφακιανακης το ειχε! Παντως δεν ξερω αν αυτο συμβαινει για ολα τα μηχανακια τησ εταιρειασ.