PDA

View Full Version : MCB-Nymans 1000 V2



sapila racing
22/02/2008, 16:44
Aυτό ειναι για ΟΛΟ το Σ/Κ :)


121322

p@nos
22/02/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Αν θέλετε καμμια βοήθεια για το άλλο που εβαλα...δεν λέω τίποτα! :D





:evil: :evil: :evil: :evil:

Εισαι κακος τελικα...



Ειναι στρατιωτικο???

Αν ειναι στειλε πμ,καραδοκει κι ο byr0n...

:lol: :lol: :lol:

tifoefs
23/02/2008, 19:52
Το διαφορικο με μπερδεψε !

:eyepop:

filipp0s
23/02/2008, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aυτό ειναι για ΟΛΟ το Σ/Κ :)


Είναι Σουηδική? Γιατί αν είναι μάλλον το βρήκα...:D

p@nos
23/02/2008, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Είναι Σουηδική? Γιατί αν είναι μάλλον το βρήκα...:D



Εεεε πες το ντε!!!



:wave2:

sapila racing
23/02/2008, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Είναι Σουηδική? Γιατί αν είναι μάλλον το βρήκα...:D

Nαι Σουηδική είναι! Αντε πες το γιατί τώρα θα το βρούν!!! :lol:

filipp0s
24/02/2008, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Nαι Σουηδική είναι! Αντε πες το γιατί τώρα θα το βρούν!!! :lol:


Tι να πω ρε sapila ψάχνω από χθες να βρω μια αξιοπρεπή φωτο της μοτοσυκλέτας και δεν βρίσκω πουθενά -είναι και τα σουηδικά μου χάλια :lol:.

Λοιπόν αν και δεν είμαι σίγουρος, αφού η μόνη φωτο που βρήκα είναι από την άλλη πλευρά :lol: ,
πρέπει να είναι Nymans Verkstäder (αγγλιστι Νewman's workshop). Σουηδική εταιρεία που έφτιαχνε ποδήλατα και κάποιες μοτοσυκλέτες για το στρατό, μεταξύ των οποίων και η εικονιζόμενη... Μετά συγχωνεύτηκε με την Monark κι έβγαζε μοτοποδήλατα.


Η φώτο από την αριστερή πλευρά...


121447

sapila racing
24/02/2008, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Tι να πω ρε sapila ψάχνω από χθες να βρω μια αξιοπρεπή φωτο της μοτοσυκλέτας και δεν βρίσκω πουθενά -είναι και τα σουηδικά μου χάλια :lol:.

Λοιπόν αν και δεν είμαι σίγουρος, αφού η μόνη φωτο που βρήκα είναι από την άλλη πλευρά :lol: ,
πρέπει να είναι Nymans Verkstäder (αγγλιστι Νewman's workshop). Σουηδική εταιρεία που έφτιαχνε ποδήλατα και κάποιες μοτοσυκλέτες για το στρατό, μεταξύ των οποίων και η εικονιζόμενη... Μετά συγχωνεύτηκε με την Monark κι έβγαζε μοτοποδήλατα.


Η φώτο από την αριστερή πλευρά...

Tι να πω, είσαι απίθανος που το βρήκες! :beer:

Αυτό ειναι στην ουσία ενα πειραματικό V21000 με κινητήρα Albin Motor, που το εφτιαξε η MCB, (Monark στην ουσία) με την Nymans και εφτιαξαν μόνο 3 πρωτότυπα.
Ηταν πανάκριβο στην κατασκευή, οπως φαίνεται στην φωτό ειχε ειδική διάταξη στο κιβώτιο ωστε να βγάλει άξονα για διαφορικό ενω ειναι V2.
Το project δεν προχώρησε λόγω κόστους κατασκευής, αφού ενα jeep ηταν φτηνότερο.
Δυστυχώς ούτε εγω ξέρω Σουηδικά, αλλά υπάρχουν αρκετές πληροφοριες εδω αν ξέρει κάποιος.
http://www.hedlunds-motor.se/

filipp0s
24/02/2008, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Tι να πω, είσαι απίθανος που το βήκες! :beer:

Αυτό ειναι στην ουσία ενα πειραματικό V21000 με κινητήρα Albin Motor, που το εφτιαξε η MCB, (Monark στην ουσία) και εφτιαξαν μόνο 3 πρωτότυπα.
Ηταν πανάκριβο στην κατασκευή, οπως φαίνεται στην φωτό ειχε ειδική διάταξη στο κιβώτιο ωστε να βγάλει άξονα για διαφορικό ενω ειναι V2.
Το project δεν προχώρησε λόγω κόστους κατασκευής, αφού ενα jeep ηταν φτηνότερο.
Δυστυχώς ούτε εγω ξέρω Σουηδικά, αλλά υπάρχουν αρκετές πληροφοριες εδω αν ξέρει κάποιος.
http://www.hedlunds-motor.se/


Ρε Αρη, είπαμε να βάζουμε δύσκολα άλλα όχι κι ετσι! Μου βγήκε η παναγία να το βρω! :lol:



:beer: :beer: :beer: :wave2: