PDA

View Full Version : Smart .........



arxaios
09/04/2008, 20:20
.............. το πιό επικίνδυνο όχημα στον πλανήτη !!!

Είναι σίγουρο ότι ΣΕ ΟΛΟΥΣ μας κάποιο από αυτά τα συμπαθή κατα τα άλλα κουτάκια έχει ξεφυτρώσει από το πουθενά ......
Μετά λοιπόν από αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=56169 που ΕΥΤΥΧΩΣ σχεδόν πέρασε ......... απέκτησα ένα μολώπισμα διαμέτρου 15 εκατοστών και χρώματος μελιτζανί (που να σημειώσω εδώ δεν ταιριάζει καθόλου με το χρώμα των ματιών μου και ουδόλως με κολακεύει :lol: ) στη μέσα πλευρά του δεξιού γόνατου ..........
Πως έγινε αυτό άραγες ;;; Τι σχέση έχουν τα Smart ;;;
Αυτά και άλλα αμείλικτα ερωτήματα καλείται να απαντήσει το παρακάτω πόστ !!!
Σε τι ευθύνεται ο Δήμαρχος της πόλης Ι. Κουράκης (που να του καεί το βίντεο) ;;;

Ο τελευταίος λοιπόν μια ωραία μέρα ξυπνάει και λέει .........
-Τι ΔΕΝ έχει το Ηράκλειο ;;;
-ΔΡΟΜΟΥΣ, ΝΕΡΟ, ΠΛΑΤΕΙΕΣ, ΠΑΡΚΑ .......... φωνάξαμε εμείς .........
-ΑΑΑΑ !!! Ωραία !!! ΔΕΝ έχει ΠΕΖΟΓΕΦΥΡΑ σκέφτηκε ο φωστήρας και κλείνει την παραλιακή οδό (ενώ έχει πεζοδρομίσει το κέντρο της πόλης, αλλά επιτρέπει την κυκλοφορία οχημάτων κανονικά) χωρίς να σκεφτεί ότι η κίνηση ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΘΕΙ !!!

Έτσι ο γράφον αντί για 3 χλμ. το πρωί στην ανοικτή παραλιακή, πρέπει να κατέβει παραλιακή για να κάνει 30 μέτρα και κατόπιν να ανέβει στο κέντρο της πόλης και αφού κάνει 2 χλμ. μέσα στην κίνηση και τους στενούς δρόμους να ξανακατεβεί παραλιακή ή να περάσει την Χανιόπορτα κλπ

Έτσι κατεβαίνοντας την Λ. 62 Μαρτύρων (ο θεός να την κάνει, είναι στενότερη από την Σπ. Μερκούρη στο στενότερο της σημείο, για να καταλάβετε) ήσυχα και σχετικά άκρη, ξαφνικά ανοίγει μπροστά μου μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΟΡΤΑ (όση το smart), φρενάρω, φρενάάάάάάρωωωωωω, έντο πρέπει να έκανα :eyepop: και σταματάω στο ύψος του πίσω προφυλακτίρα η ρόδα μου η εμπρός (εκεί τελειώνει και η πόρτα στα Smart)....
Καθώς όμως η καλή μου ΔΕΝ είναι ότι το ελαφρύτερο σε ελαφρύ όχημα έχει βγάλει ο ύψιστος και δεν πρόλαβα από το απότομο της φάσης να προετοιμαστώ .............. πέφτω δεξιά, με τον ώμο στο δίπλα παρκαρισμένο (το πίσω από το smart) και η μηχανή πέφτει και με χτυπάει - μαγκώνει με το ντεπόζιτο πάνω στο παρκαρισμένο ..........

Κορυφαίο 1
Από το Smart όλο απάθεια και ύφος ξεμυτίζει μια κοπελούδα οδηγός ........... μου ρίχνει ένα βλέμμα του στυλ .......... Άντε και γα@@@ίσου Μ@@@@κα, κλειδώνει, με ξανακοιτάει - με φτύνει με το βλέμμα της και σηκώνεται και φεύγει !!!
Σας ορκίζομαι παιδιά ΔΕΝ της είχα πει κουβέντα .......... τίποτα ..............

Κορυφαίο 2
Ενώ φωνάζω για βοήθεια στους περαστικούς για να σηκώσουμε την μηχανή από το πόδι μου ......... ΗΛΙΘΙΑ νούμερο 2 οδηγόντας ασημί Hyundai Getz έρχεται και σταματάει ακριβώς αριστερά μου (πεσμένη η μηχανή παγιδευμένος εγώ να φωνάζω για βοήθεια) άκουμπόντας την ρόδα της στη ρόδα μου και μη αφήνοντας χώρο να σηκωθεί η μηχανή ............... έπρεπε να ανάψει πράσινο για να μπορέσουν οι περαστικοί να με βοηθήσουν ........... και στις όχι και τόσο ευγενικές, για να πούμε την αλήθεια, εκκλήσεις μου να προχωρήσει για να μπορέσουμε να σηκώσουμε την μηχανή .............. έκανε πως ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ - ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ !!!

Το Busa ΕΥΤΥΧΩΣ ως από θαύμα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ !!!

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΝΤΩΣ !!!
Εντάξει κοπέλα μου λάθη κάνουμε ΟΛΟΙ αλλά να με ρίχνεις και να με φτύνεις με την συμπεριφορά σου και εσύ με το Getz κέρδισες πολύ χρόνο από τη ζωή σου με το να μην μ' αφήνεις χώρο να σηκώσω τη μηχανή ;;;

blackbusa
09/04/2008, 21:43
:confused: :confused: :confused:

τελικα χτυπησες το smart Η οχι???

ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

dodos 900
09/04/2008, 21:55
Θα είχε ζαλιστεί η κοπέλα απο την υπερπροσπάθεια να παρκάρει για αυτό και δέν σε πρόσεξε.:lol:

Και απρόσεκτη και μ@λ@κισμένη!:sick:

Περαστικά!:beer:

mizz
09/04/2008, 22:35
πωπω, εγώ δε θα την άφηνα έτσι τη μ@λ@κο... τόσο ζώο που είναι ούτε που θα κατάλαβε τι έκανε... θα σκοτώσει κανέναν

περαστικά :beer:

castoras
09/04/2008, 22:51
Δεν της είπες κουβέντα????????:look:
Ούτε να της πεις ευγενικά ότι στις σχολές οδηγών σε κόβουν αν ανοίξεις την πορτα χωρίς να κοιτάξεις πρώτα πίσω???:eyepop:
Και σιγά μην το ήξερε το κακομαθημένο..

lamoun
09/04/2008, 23:02
Χαρά στην αυτοσυγκράτηση σου..

Ποτέ ξανά! :beer:

sakisvolos
09/04/2008, 23:08
Τι να πω άλλο;;; Περαστικά κι' αγύριστα!:wave2:

arxaios
09/04/2008, 23:57
ΔΕΝ ήταν θέμα αυτοσυγκράτησης .............. ήταν θέμα συγκράτησης της μηχανής μην πέσει κάτω τελείως και έχουμε άλλα .............
Ήμουνα μαγκωμένος στο παρκαρισμένο με τη μηχανή να ακουμπάει - στηρίζεται στο πόδι μου .........
Οπότε τη μηχανή ουσιαστικά την συγκρατούσα από τα κλιπ - ον μην ξαπλώσει κάτω !!!
Που μυαλό να τη βρίσω ......... άλλο το ζόρι μου εκείνη την ώρα.

Αν έπεφτε η μηχανή θα ήταν καταστροφή ...........

Μέχρι να σηκωθεί η μηχανή με την βοήθεια των περαστικών η τύπισσα και η μία και η άλλη (με το Getz) την είχε κάνει ........

Έχω όμως το νούμερο του Smart ........... και το Ηράκλειο δεν είναι Αθήνα ..........

lamoun
10/04/2008, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Έχω όμως το νούμερο του Smart ........... και το Ηράκλειο δεν είναι Αθήνα ..........

Παρακαλώ, με το καλό ένα π.μ. :D :D :D

LsKostas
10/04/2008, 01:51
Εντάξει κοπέλα μου λάθη κάνουμε ΟΛΟΙ αλλά να με ρίχνεις και να με φτύνεις με την συμπεριφορά σου και εσύ με το Getz κέρδισες πολύ χρόνο από τη ζωή σου με το να μην μ' αφήνεις χώρο να σηκώσω τη μηχανή ;;;


για πολλες φαπες...


Περαστικα Αρχαιε :wave2:

makis206
10/04/2008, 07:08
Γεμίσαμε γίδια Κωστή, μεταξύ μας, με το δεύτερο γίδι γέλασα μην τσαντιστείς :lol:

Αγύριστα !:beer: :wave2:

TROOPER
10/04/2008, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
..............
Μετά λοιπόν από αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=56169 που ΕΥΤΥΧΩΣ σχεδόν πέρασε .........

ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ !!!!!

αλλα ακομα περιμενω τηλεφωνο ε.....

κατα τα αλλα τι να πεις....αφου δεν ειπες οταν επρεπε τωρα...κανε πως δεν εγινε ποτε.

αφου δεν επαθες τπτ ουτε εσυ ουτε η καλη σου ολα οκ.

ποτε ξανα κωστα.

:wave2:

devil's animal
10/04/2008, 14:08
μονο και μονο για το ζορι που εφαγες στο να την φρεναρεις και μετα να την κρατησεις...:a18:

κατα τ'αλλα να πανε να γ@μηθουν τα κοριτσακια που καβαλησαν ενα smart και ενα getz και νομιζουν οτι τις κοιτανε ολοι.
ψωναρες, απαιδευτες, τελευταιες...ΒΛΑΧΑΡΕΣ!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ποτε ξανα ρε συ!!
:beer: :beer: :beer:

GIXXERAKIAS
10/04/2008, 14:25
Παλι καλα που εισαι εσυ καλα και κατα δευτερον αγρατζουνιστη και η κουκλα σου!:winka:

Τωρα οτι και να πω θα ειναι λιγο αλλα θα το πω για την #@%#@#@$%$ που σε εκλεισε με την %Ρ#%$@#@# πορτα της και ουτε ενα συγνωμη η κ#$%$%%$α να ζητησει αλλα και η αλλη η #@$%%$Υ#$Ρ%#$ με το getz που δεν ειχε τον Θεο της και περασε απτοητη λες και δεν εγινε τιποτα!!Κ$#%%!$$ες!!:mad: :mad:

Ουφ τα ειπα και ξεθυμανα!:D :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Ποτε ξανα ρε Αρχαιε.:winka: :beer:

arxaios
10/04/2008, 18:24
Με την πρώτη κοπελιά, αυτό που σου την κάνει λαχείο είναι το "Αντε Γ@@@@@σου ΜΑΑΑΑΚΑ" βλέμμα και η απάθεια ........ κλειδώνει, φεύγει !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Η δεύτερη, εντάξει, κοπέλα είναι δεν μπορεί να σηκώσει τη μηχανή .......... αλλά να σταματήσει ακουμπόντας ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΟΔΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ απλά και μόνο για να κολλήσει στην κίνηση χωρίς να πηγαίνει πουθενά .............. για να κερδίσει 2 μέτρα και όλοι οι άλλοι να πάνε να Γ@@@@@θουν .......... Ε, αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ..............

Αν κατάλαβες GIXXERAKIA το να πέρναγε απτόητη θα ήταν το λιγότερο !!! Αυτή σταμάτησε έτσι ώστε η μηχανή να μην μπορεί να σηκωθεί !!! :mad: :mad: :mad:

madox
10/04/2008, 18:29
Τι ζουγλα εχουμε γινει ρε φουστη μου:mad: :mad: :mad: :mad:

:hypnotize :hypnotize :hypnotize

castoras
10/04/2008, 18:51
[i]ψωναρες, απαιδευτες, τελευταιες...ΒΛΑΧΑΡΕΣ!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





:a20: :a18: :a25: :a08:

mats8282
10/04/2008, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ψωναρες, απαιδευτες, τελευταιες...ΒΛΑΧΑΡΕΣ!!



Λιγα με τους Βλαχους ε......το ξερεις το ρητο εμεις οι Βλαχοι οπου λαχει :a021: ......


:lol: :rotflmao: :lol:





Περαστικα ρε φιλε τι αλλο να πω :wave2:

apav
11/04/2008, 10:03
Περαστικά! :wave2: