PDA

View Full Version : τι βλέπει κανείς πρωι-πρωι



Cpt. Haddock
10/04/2008, 09:31
:rolleyes: :rolleyes:


Βασ. Κωνσταντίνου και Βασ. Σοφίας, στο φαναρι, στην Εθνική Πινακοθήκη.

Το κλασικό μπλόκο, σταματημενα αυτοκίνητα αριστερα και δεξια, τροχαίοι με μπιλιέτα, μοιράζουν "προσκλήσεις"

Στο φανάρι, 5-6 μηχανάκια με αναβάτες ΧΩΡΙΣ κρανος, περνάνε άνετα.

Γιατί;

Μα το μπλόκο ειναι εκεί για το δακτύλιο, οι υπόλοιπες παραβάσεις δεν το αφορούν...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ενδεικτικό της κουλτούρας "not my job" και "I am just following orders"

Zid
10/04/2008, 09:53
Χμμ δυστυχώς μόνο για να γράψουν...!!:rolleyes:

Χαρακτηριστικό παράδειγμα... ειμαι εγώ...

Γυρνάω απο Μεταμόρφωση με το αυτοκίνητο του αδελφού μου και με σταματάνε λίγο πριν από το Ολυμπιακό χωριό για υπερβολική ταχύτητα... (το όριο ηταν 80 και πήγαινα με 105 κάτι τέτοιο).
Του λέω ότι ειναι μαλακία να κάνουν μπλόκο σε κατηφόρα και οτι δεν είχα ξεπεράσει το όριο πολύ... τέσπα με τα πολλά με γράφει...
Ξεκινάει συζήτηση με το Μπάτσο...

Μπάτσος:Aδεια δίπλωμα κύριε..
Εγώ: Δεν τα έχω μαζί μου είναι του αδελφού μου το αυτοκίνητο...
Μπάτσος : Tαυτότητα?
Εγώ : Δεν έχω τα έχω .Ειναι όλα στο άλλο αμάξι...
Mπάτσος : Kαλά δε πειράζει τα θυμάσαι απ έξω?
Εγώ : Ναι να στα πώ
Μπάτσος : Ok...

Moυ έδωσε κλήση .. και έφυγα..



ΤΟ θέμα είναι αν είχα κλέψει το αμάξι θα την είχα βγάλει λάδι..... :lol:

Γελαγα 2 ώρες μετά.... ΕΛΕΟΣ...

Πλήρωσα 50-60 ευρώ .. βέβαια γιατί έδωσαα σωστά στοιχεία...

dynogix
10/04/2008, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes: :rolleyes:


Βασ. Κωνσταντίνου και Βασ. Σοφίας, στο φαναρι, στην Εθνική Πινακοθήκη.

Το κλασικό μπλόκο, σταματημενα αυτοκίνητα αριστερα και δεξια, τροχαίοι με μπιλιέτα, μοιράζουν "προσκλήσεις"

Στο φανάρι, 5-6 μηχανάκια με αναβάτες ΧΩΡΙΣ κρανος, περνάνε άνετα.

Γιατί;

Μα το μπλόκο ειναι εκεί για το δακτύλιο, οι υπόλοιπες παραβάσεις δεν το αφορούν...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ενδεικτικό της κουλτούρας "not my job" και "I am just following orders"

Εγώ έχω δει και το άλλο όμως...σε λεωφόρο να περνάνε νταλίκες με τη καρότσα ακάλυπτη και να σκορπάνε παντού χώματα - πετραδάκια , ντιγκαρισμένα φορτηγά με παλιοσίδερα όλα χωρίς να φαίνετε η πινακίδα τους με slick λάστιχα και να πηγαίνουν κομμάτια , και στην άκρη σταματήμενα σε μπλόκο, μόνο μηχανάκια και οι μπάτσοι να γράφουν...:mad:
Άσε φίλε δε βγάζεις άκρη τειλικά...

byron
10/04/2008, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ δυστυχώς μόνο για να γράψουν...!!:rolleyes:

Χαρακτηριστικό παράδειγμα... ειμαι εγώ...



Απαιχτοι είμαστε.....

Προσωπικά όταν με σταματάνε,έχω κάνει μαλακία και μου τη χαρίζουν, βγάζω τον σκασμό και λέω και ευχαριστώ. :wave2:

Zid
10/04/2008, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Απαιχτοι είμαστε.....

Προσωπικά όταν με σταματάνε,έχω κάνει μαλακία και μου τη χαρίζουν, βγάζω τον σκασμό και λέω και ευχαριστώ. :wave2:
Έφταιγα 100% δεν το αμφισβητώ... μην παρεξηγηθώ... !!!

Απλά σκεφτόμενος οτι στη θέση μου μπορεί να ήταν κάποιος που όντως να είχε κλέψει το΄αμάξι .. και ΄με πλαστά στοιχεία θα την είχε βγάλει λάδι!!


τι να πεις...:rolleyes:

byron
10/04/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Έφταιγα 100% δεν το αμφισβητώ... μην παρεξηγηθώ... !!!

Απλά σκεφτόμενος οτι στη θέση μου μπορεί να ήταν κάποιος που όντως να είχε κλέψει το΄αμάξι .. και ΄με πλαστά στοιχεία θα την είχε βγάλει λάδι!!


τι να πεις...:rolleyes:

Αδικο δεν έχεις υποθέτωντας ότι θα την γλύτωνε ο κλέφτης. Απλά αν έχεις ζήσει λίγο στο εξωτερικό και δεις πως συμπεριφέρονται τα ευσυνείδητα όργανα, πίστεψε με δεν θα σου (μας) άρεσε καθόλου...

Cpt. Haddock
10/04/2008, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αδικο δεν έχεις υποθέτωντας ότι θα την γλύτωνε ο κλέφτης. Απλά αν έχεις ζήσει λίγο στο εξωτερικό και δεις πως συμπεριφέρονται τα ευσυνείδητα όργανα, πίστεψε με δεν θα σου (μας) άρεσε καθόλου...

+955

Αυστρία, σε δρόμο με όριο 50χλμ, έφαγα προστιμο (πληρωτέο επιτόπου παρακαλω) γιατί πήγαινα με 72...

:wave2: :wave2: :wave2:

lilipoua
10/04/2008, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+955

Αυστρία, σε δρόμο με όριο 50χλμ, έφαγα προστιμο (πληρωτέο επιτόπου παρακαλω) γιατί πήγαινα με 72...

:wave2: :wave2: :wave2:







:D :winka:

the who
10/04/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+955

Αυστρία, σε δρόμο με όριο 50χλμ, έφαγα προστιμο (πληρωτέο επιτόπου παρακαλω) γιατί πήγαινα με 72...

:wave2: :wave2: :wave2:

Στη Γερμανια με νταλικα.Ο νταλικιερης,θειος του κολλητου μου,πεταξε χαρτια σε παρκιν ενω το καλαθι ηταν 20 μετρα πιο περα.Μετα απο 60 χλμ μας γυρισαν πισω για να τα μαζεψει ο Μακης.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Επρεπε να βλεπατε τα μουτρα του:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
10/04/2008, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes: :rolleyes:


Βασ. Κωνσταντίνου και Βασ. Σοφίας, στο φαναρι, στην Εθνική Πινακοθήκη.

Το κλασικό μπλόκο, σταματημενα αυτοκίνητα αριστερα και δεξια, τροχαίοι με μπιλιέτα, μοιράζουν "προσκλήσεις"

Στο φανάρι, 5-6 μηχανάκια με αναβάτες ΧΩΡΙΣ κρανος, περνάνε άνετα.

Γιατί;

Μα το μπλόκο ειναι εκεί για το δακτύλιο, οι υπόλοιπες παραβάσεις δεν το αφορούν...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ενδεικτικό της κουλτούρας "not my job" και "I am just following orders"

ειναι σαν τα ρομποτακια ρε συ!! ειναι προγραμματισμενοι να κανουν μονο αυτη τη δουλεια.
ενοπλη ληστεια μετα φονου να γινοταν διπλα τους, θα ελεγαν παρτε τους μπατσους. εμεις ειμαστε τροχαιοι!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

doctor x
10/04/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+955

Αυστρία, σε δρόμο με όριο 50χλμ, έφαγα προστιμο (πληρωτέο επιτόπου παρακαλω) γιατί πήγαινα με 72...

:wave2: :wave2: :wave2:

να σκεφτεσαι παντα οτι εισαι εκει!!!!!:bigcry:

Cpt. Haddock
10/04/2008, 12:38
για κοιτα που αλλάξαμε και άβαταρ :smokin:

devil's animal
10/04/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
για κοιτα που αλλάξαμε και άβαταρ :smokin:


:a01: :a01: :a01:

Akatanomastos
10/04/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Στη Γερμανια με νταλικα.Ο νταλικιερης,θειος του κολλητου μου,πεταξε χαρτια σε παρκιν ενω το καλαθι ηταν 20 μετρα πιο περα.Μετα απο 60 χλμ μας γυρισαν πισω για να τα μαζεψει ο Μακης.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Επρεπε να βλεπατε τα μουτρα του:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ΚΟΡΥΦΑΙΟ:rotflmao:

για ξανακαντο μετα..



παντως αυτο που λεει ο καπταιν εχει και χειροτερη μορφη..

να σε γραφουν πχ για κρανος ή πινακιδα( τα χω ζησει και τα 2)
και ακριβως απο διπλα να περνανε ολοι οι κολογεροι κολογριες κολοπαιδια με κατι παρταλια παπια του 60 χωρις κρανος χωρις πινακιδες, χωρις φλας χωρις πατακια χωρις ΤΙΠΟΤΑ..:lol:
εκει σου την βαραει:alien:

ermiss
10/04/2008, 14:00
Οι μπάτσοι πάντως έχουν ιδιαίτερη αδυναμία στα παπιά, γενικά σε κάθε δίτροχο αλλά με παπιά και σκούτερ τους γυρίζει το μάτι....

Συγκεκριμένα πριν μερικούς μήνες, ένα Jimmy είχε καρφώσει σε ένα κάδο πάνω και είχε κλείσει διασταύρωση με το κάδο στη μέση του δρόμου και το Jimmy επίσης να κόβει την κυκλοφορία, με το που έρχεται περιπολικό και μια μηχανή, αρχίζουν καταγραφή και λοιπές διαδικασίες, Φεύγει ο ένας μπάτσος περνάει 2-3 οχήματα μακριά απο ατύχημα και πιάνει 2 πιτσιρικάδες χωρίς κράνος και τους γράφει.....


Ναι σωστά έκανε, αλλά ρε φίλε, 4 δρόμοι κλειστοί όλοι σταματημένοι, δεν έχεις ανοίξει ακόμα κυκλοφορία, ο συνάδελφος σου δεν έχει καταγράψει ακόμα όλες τις ζημιές, εσένα το μυαλό στο κράνος?

έλεος δλδ.... Αυτό είναι εμπάθεια....