PDA

View Full Version : Ossa Burgana 890



catmaster
18/10/2007, 15:05
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ;; Το όνομα "Μπουργκάνα" βγήκε από μια συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα που δεν ευδοκίμησε και (αν δεν με γελά η μνήμη μου ήταν και η αιτία κλεισίματος ενός εργοστασίου)... μήπως θυμόσαστε την μάρκα ;;

.... εγώ βασικά έφαγα το net αλλά φωτό δεν βρήκα ...


:wave2:

byron
18/10/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ;; Το όνομα "Μπουργκάνα" βγήκε από μια συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα που δεν ευδοκίμησε και (αν δεν με γελά η μνήμη μου ήταν και η αιτία κλεισίματος ενός εργοστασίου)... μήπως θυμόσαστε την μάρκα ;;

.... εγώ βασικά έφαγα το net αλλά φωτό δεν βρήκα ...


:wave2:

Νομίζω ότι το Μπουργκάνα δεν υπήρξε ποτέ.
Αν θυμάμαι καλά :a024: σε κάποιο ΜΟΤΟ του 86-87-88 υπήρχε ένα σχέδιο του υποτιθέμενου BULTACO που ήταν ένα Super Sport της εποχής. Δεν προχώρησε ποτέ όμως... :wave2:

sapila racing
18/10/2007, 16:21
?????? ????????????? ??? byr0n
?????? ??? ?? ?????????? ??? ?????? ????.
?? ??????? ???? :a024: ?? ?????? ???? ??? 86-87-88 ?????? ??? ?????? ??? ???????????? BULTACO ??? ???? ??? Super Sport ??? ??????. ??? ????????? ???? ????... :wave2:

Axx ayto to Altzheimer...

Se ena teyxos eixe mpei kai kala h Ossa Burghana 800 (to 800 den eimai sigoyros, alla kapoy to exw to teyxos), h opoia eixe kai alouminenio skeleto klp...
Htan mia plaka pou ekane to periodiko, apla to eipan argotera.

byron
18/10/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Axx ayto to Altzheimer...

Se ena teyxos eixe mpei kai kala h Ossa Burghana 800 (to 800 den eimai sigoyros, alla kapoy to exw to teyxos), h opoia eixe kai alouminenio skeleto klp...
Htan mia plaka pou ekane to periodiko, apla to eipan argotera.

Ναι ρε φίλε ΟSSA ήταν. Ισπανικό θυμόμουν σίγουρα. To θυμήθηκα τώρα που είπες για την πλάκα. Το παραδεχτηκε μετά το ΜΟΤΟ, μετά από τηλέφωνα αναγνωστών. Το είχε κάνει και εξώφυλλο :lol:

byron
03/02/2008, 21:05
Κάποιος φίλος ρωτούσε για αυτήν, πριν πολλές σελίδες.

Ossa Burgana 890 ή αλλλιώς η φάρσα του ΜΟΤΟ. :wave2:


119277

sapila racing
04/02/2008, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάποιος φίλος ρωτούσε για αυτήν, πριν πολλές σελίδες.

Ossa Burgana 890 ή αλλλιώς η φάρσα του ΜΟΤΟ. :wave2:

χα χα το θυμάμαι ακόμα!!