PDA

View Full Version : Νερα στο Κοντερ



darkwing
22/12/2004, 17:03
Την τελευταια φορα που εβρεξε το κοντερ μου πηρε υγρασια (υδρατμους) οι οποιοι εγιναν ελαφρα σταγονιδια την επομενη μερα και μετα εξαφανιστικαν.Δεν προλαβα να το παω στη Kawa για να το δουν.Προχτες παλι τα ιδια.Το παω και ο μαστορας μου ελεγε κατι μαλα....ες.Οτι και καλα θα στειλει χαρτι στα κεντρικα αλλα αυτοι μπορει να του πουνε να το ανοιξει και να το στεγνωσει ΜΕ ΣΕΣΟΥΑΡ!!!!!!Με δουλευει???Τελως παντων στειλαμε το χαρτι στην KAWA και αναμενουμε απαντηση (για καινουργιο κοντερ ευελπιστω)αν μου πει τιποτα αχιδιλ..κια παλι να τον τσακισω στο ξυλο?Τι να κανω?Δεν μου ειναι ευκολο να παω Αθηνα.Μενω στο διαολο και δουλευω για να ξεχρεωσω την αγαπη μου.

idi
23/12/2004, 12:38
Φίλε μου πρωτη φορα ακουω το συγκεκριμένο πρόβλημα

Εψαξα χθες και σημερα τα ξενα φορουμ και δεν ειδα να εχει αναφερθει οτιδήποτε για τα οργανα του Ζ750 (σημ ακριβως ιδια με του Ζ1000 και 99% ιδια με του ΖΧ636R, ZX6RR και ZX10R μονο στα τελευταια δεν εχει δείκτη βενζίνης)

Αλλα μιας και έχεις 2 χρονια εγγύηση, ειναι προφανές θα αντικατασταθεί το προβληματικό οργανο.

Η λυση που σου προτείνω ειναι να πας το μηχανάκι σου στο σερβις αφου πρωτα περασεις απο το πλυντήριο

Αν εχει εστω και ελάχιστη υγρασία ΑΠΑΙΤΗΣΕ να στο αλλαξουν μεσα στην εγγύηση

darkwing
26/12/2004, 20:08
Ευχαριστω,τωρα θα δουμε τι θα γινει

Dirty_Gas
28/12/2004, 07:36
Καλημέρα παιδιά, και χρόνια πολλά.

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ με τις πολλές βροχές της περασμένης εβδομάδας. είχε δύο σταγόνες (μεγάλες!!!) από μέσα οι οποίες φύγανε μετά από δύο μέρες. Αν το ξανακάνει με τις βροχές που έρχονται θα πρέπει να το ψάξουμε πιο καλά το πράγμα..

darkwing
12/01/2005, 20:08
Παιδια ακομα περιμενω την απαντηση απο το claim που εκανε ο αντιπρωσοπος της Κ απο Κερκυρα,μιας και ειχε αυτες τις μερες καλο καιρο ειπα να τη πλυνω...ΓΑΜ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΓΑΜ! Μα και με το πλυσιμο τωρα????Καλα η πλακετα μεσα πρεπει να εχει τουλαχιστον 1 ποντο στωμα σκουριας μεχρι τωρα...

ireneepi
14/01/2005, 23:30
:confused: :confused: :confused: :confused:

darkwing
27/01/2005, 20:17
Τελικα ΟΚ με το κοντερ παιδια η ΤΕΟΜΟΤΟ το αλλαξε στα πλαισια της εγγυησης απλα η αντιπροσωπεια στην Κερκυρα ειναι ντιπ στοκος...Το κοντερ ειναι στο δρομο!!! :D

darkwing
04/04/2005, 00:33
Παιδια...θυμαστε ενα κοντερ που εμπαζε νερα?

ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Οχι δεν το αλλαξα , η KAWA της κερκυρας με δουλευει κανονικα!
Προς ενημερωση σας και να μου ανατιναχτει ο κινητηρας 10 μετρα απο την KAWA της Κερκυρας θα το φορτωσω σε βαν και θα το στειλω αλλου!Αυριο παω να βαλω το ανταλακτικο (η τσιμουχα ηταν τελικα) γιατι προφανως εδω και ποσο καιρο το εχουν στειλει τα κεντρικα στην Κερκυρα αλλα οι κερκυραιοι δεν ξερουν τιποτα.Ε ρε γλεντια που θα εχουμε αυριο.......:evil: :evil: :evil: :evil:

darkwing
06/04/2005, 22:28
Τελος τα βασανα παιδια!!!Το πηρα και καθαρισα.Πηγα στην αντιπροσωπεια της Κερυρας και αφου υψωσαμε τις φωνες μας λιγακι μου ειπε :
Δεν ξερεις τι θελεις τελικα

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Ζητησα καινουργιο κοντερ γιατι αφου ειχε παρει νερα , κατα 90% ειχε σκουριασει η πλακετα , αφου ειδα οτι η πλακετα ηταν καθαρη συμφωνησα να αλλαχτει μονο το μπροστινο καπακι

ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ: ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΥΡΙΑ Η ΟΧΙ ΑΦΟΥ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!

Α:????????


ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ (ΣΧΕΔΟΝ) ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΖΙΜΑΣ ΚΟΡΥΦΗ.