PDA

View Full Version : Laverda 250 Chott ,1976



stefanos
17/01/2008, 12:49
Αντίθετα εγώ θα δυσκολευόμουνα με αυτό περισσότερο


117244

sapila racing
17/01/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Είναι απλό το πηρούνι και τα ταμπούρα που φοράει το Eso είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που είχαν όλα τα jawa και cz παραγωγής μέχρι και το 90+ (που σταματήσαν να βγάζουν μηχανάκια).
Αντίθετα εγώ θα δυσκολευόμουνα με αυτό περισσότερο

χα χα την πάτησες byr0n, ο stefanos δεν παίζεται στα Τσέχικα (και οχι μόνο βεβαιως βεβαίως...)

stefane, βλεπω μπόλικο μαγνήσιο, η μου φαίνεται?

byron
17/01/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
χα χα την πάτησες byr0n, ο stefanos δεν παίζεται στα Τσέχικα (και οχι μόνο βεβαιως βεβαίως...)

stefane, βλεπω μπόλικο μαγνήσιο, η μου φαίνεται?

Σιγά μην είναι μαγνήσιο ρε Αρη. Βαμμένο χρυσό είναι. Κάτι Gilera 125-175 τέλη του 70 μου θυμίζει ....:rolleyes:

stefanos
17/01/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
χα χα την πάτησες byr0n, ο stefanos δεν παίζεται στα Τσέχικα (και οχι μόνο βεβαιως βεβαίως...)

stefane, βλεπω μπόλικο μαγνήσιο, η μου φαίνεται?

Μαγνήσιο να φάνε και οι κότες ,αλλά στα μηχανάκια, δεν είχε δίκτυο πωλήσεων η εταιρεία ούτε στην Ελλάδα ούτε πουθενά αλλού απ ότι φαίνεται.

stefanos
17/01/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σιγά μην είναι μαγνήσιο ρε Αρη. Βαμμένο χρυσό είναι. Κάτι Gilera 125-175 τέλη του 70 μου θυμίζει ....:rolleyes:

Μαγνήσιο είναι.Δεν είχαν ανάγκη να βγάλουν απο τα μηχανάκια οι άνθρωποι.

sapila racing
17/01/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σιγά μην είναι μαγνήσιο ρε Αρη. Βαμμένο χρυσό είναι. Κάτι Gilera 125-175 τέλη του 70 μου θυμίζει ....:rolleyes:

Tι είναι Tuono Fucktory να το βαφουνε San Μαγνήσιο? :lol:

Την πάτησες δις! xa xa

byron
17/01/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Μαγνήσιο να φάνε και οι κότες ,αλλά στα μηχανάκια, δεν είχε δίκτυο πωλήσεων η εταιρεία ούτε στην Ελλάδα ούτε πουθενά αλλού απ ότι φαίνεται.

Διάνα έπεσα :lol: :lol: :lol: Πολύ χρυσαφίζει όμως πε παιδί μ. Το μαγνήσιο είναι πιο καφέ.

byron
17/01/2008, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Tι είναι Tuono Fucktory να το βαφουνε San Μαγνήσιο? :lol:

Την πάτησες δις! xa xa

Ασε ρε φίλε που θα μιλήσεις και σύ με τα Honda. Eδώ καινούργιο μοντέλο Hornet 1000 παρουσίασαν οι τσίπιδες και είχαν βάψει μπλέ τα καλάμια :lol:

stefanos
17/01/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Διάνα έπεσα :lol: :lol: :lol: Πολύ χρυσαφίζει όμως πε παιδί μ. Το μαγνήσιο είναι πιο καφέ.


Ναι αλλά είναι και Ιταλοί.Για να μην μπερδεύεσαι λέει το βάφουμε πιο χρυσαφί να φαίνεται.
Πάντως κανονικά οι άνθρωποι έπρεπε να φτιάχνουν γαμιστερά χωμάτινα μηχανάκια, ενώ τώρα είναι γνωστοί για τα street (Τα είπα όλα)

stefanos
17/01/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ασε ρε φίλε που θα μιλήσεις και σύ με τα Honda. Eδώ καινούργιο μοντέλο Hornet 1000 παρουσίασαν οι τσίπιδες και είχαν βάψει μπλέ τα καλάμια :lol:

Οχι τα πρωτεία τα έχει η kawa με τις ανοδιωμένες τάπες στα καλάμια που ξεβάφουνε στο πλήσιμο.:lol:

sapila racing
17/01/2008, 13:36
Stefane απ αυτα που είπες συμπεραίνω οτι ειναι Agusta, αλλά δεν το βρίσκω...

Μονο αυτη η εταιρεία ειναι Ιταλική, εχει φήμη για τις street μοτοσυκλέτες της, και δεν περίμενε να βγάλει λεφτά απ αυτες, τουλάχιστον τότε που μιλάμε...

stefanos
17/01/2008, 14:15
Μια εικόνα χίλιες λέξεις που λένε.


117249

sapila racing
17/01/2008, 14:19
OK Laverda λοιπόν :)

sapila racing
17/01/2008, 14:26
Laverda Chott, ειχα ξαναδιαβάσει κάπου γι αυτό, αλλά το ειχα ξεχάσει...

stefane, μην τα λες τόσο γρήγορα, ασε να παιδευτούμε λίγο να το φχαριστηθούμε!!

Αυτό ηταν πολύ καλό :)


117250

stefanos
17/01/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Laverda Chott, ειχα ξαναδιαβάσει κάπου γι αυτό, αλλά το ειχα ξεχάσει...

stefane, μην τα λες τόσο γρήγορα, ασε να παιδευτούμε λίγο να το φχαριστηθούμε!!

Αυτό ηταν πολύ καλό :)

Δεν μπορώ να κρατηθώ:p
Οπως και η lamborghini έτσι και η Laverda ήταν και είναι εταιρείες που ασχολούνται με γεωργικά μηχανήματα και μπήκαν σε άλλους δρόμους (ασφαλτοστρωμένους).
Και να προσθέσω εδώ οτι το πορτοκαλί της ΚΤΜ μου θυμίζει έντονα laverda του τότε.
Το πράσινο το έψαξα για να σας μπερδέψω.
:p

Και νομίζω οτι η Laverda έχει και ένα πρωτάθλημα στην Ιταλία.

sapila racing
17/01/2008, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν μπορώ να κρατηθώ:p
Οπως και η lamborghini έτσι και η Laverda ήταν και είναι εταιρείες που ασχολούνται με γεωργικά μηχανήματα και μπήκαν σε άλλους δρόμους (ασφαλτοστρωμένους).
Και να προσθέσω εδώ οτι το πορτοκαλί της ΚΤΜ μου θυμίζει έντονα laverda του τότε.
Το πράσινο το έψαξα για να σας μπερδέψω.
:p

Και νομίζω οτι η Laverda έχει και ένα πρωτάθλημα στην Ιταλία.

Οντως ηταν μπερδευτικό το πράσινο :)

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να εχει πρωτάθλημα η Laverda στο χώμα!

Κάποτε εψαχνα την ιστορία των BMW GS και ειχα βρει αυτό!!

ναι η Laverda τους το έφτιαξε...


117255