PDA

View Full Version : Attika Cup 2008 - 2ος αγώνας: Λουτράκι 13 Απριλίου - ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ



Σελίδες : [1] 2

dirtbird
13/04/2008, 22:04
:) :)

STOYBI
13/04/2008, 22:16
Οι ποιο ΩΡΑΙΕΣ απλες που εχουν μπει σε αγωνα στην καριερα του θεσμου.....!!!!!! :D

Οι χρονοι υπερβολικα χαλαροι παλι...... Γιατι..???? ( "το κριμα" ειναι οτι πολυ αγωνιζομενοι πηγαιναν οσο ποιο γρηγορα μπορουσαν απο το φοβο μηπως υπηρχε παλι παγιδα στους χρονους σε στυλ κερατεας...) :rolleyes:



:wave2:

iatrodikastis
13/04/2008, 23:25
Ηταν κάτι το φανταστικό.

Η διαδρομή απαιτητική,αλλά οι χρόνοι χαλαροί.

Πιστεύω ότι στον δεύτερο κύκλο που ξέρατε τους χρόνους ότι την απολαύσατε.


Πέρασα όνειρο.:beer:

zubitos
13/04/2008, 23:34
Οι απλές ήταν καταπληκτικές αλλά οι χρόνοι παραήταν χαλαροί. (μέχρι και τσιγάρο έκανα:lol: )

η πρώτη ειδική ήταν αρκετά πιο δύσκολη απο ότι έδειχνε.

Η enduro μου άρεσε αν και πολύ μικρή.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά απο το moto.gr :beer:

tati
14/04/2008, 08:28
υπέροχα...
τέτοια κούραση προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει,

απλές... κουραστικές, οχι τρομερά δύσκολες, ήθελε μια συνεχής ροη....πολύ μονοπότι, πολύ πέτρα

ειδικές...στην cross country ήθελε τέρμα γκάζι λόγο σαθρού τεραίν (εγώ πηγαινα σαν κότα....άρα οτι χειρότερο για την ψιλοαμμούδα, πρέπει να έπεσα και 3-4φορες στην ειδική:lol: ) η δεύτερη τελικά μου άρεσε πάρα πολύ και αδικα φοβομουν ολη νύχτα:p

πολύ όμορφα, μπράβο σε όλους:beer: :beer:

ΥΓ κατέστρεψα το κράνος μου στο ποτάμι:evil: στο 1.38:lol:

dirtbird
14/04/2008, 09:20
ΜΠΡΑΒΟ ΤΑΤΙ.....

Σε είδα σε μια ανηφόρα που είχες πάρει κακό πάτημα και είχες σταματήσει και νόμιζα ότι τα είχες παρατήσει....

Σίγουρα ο αγώνας είχε αυξημένο συντελεστή δυσκολίας και δεν ήταν ότι καλύτερο για να πάρεις το βάπτισμα.

Μπράβο και πάλι :beer: :beer: :wave2:

tati
14/04/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΜΠΡΑΒΟ ΤΑΤΙ.....

Σε είδα σε μια ανηφόρα που είχες πάρει κακό πάτημα και είχες σταματήσει και νόμιζα ότι τα είχες παρατήσει....

Σίγουρα ο αγώνας είχε αυξημένο συντελεστή δυσκολίας και δεν ήταν ότι καλύτερο για να πάρεις το βάπτισμα.

Μπράβο και πάλι :beer: :beer: :wave2:

ααααααα λες εκει που καμια 10αριά μηχανάκια οδήγησαν απο πανω μου??(σοβαρα με παταγαν...:sick: )

οχι δε τα παρατησα:lol:

αν δεν ηταν βεβαια για καλή μου τύχη να περνάει ο Σταυρος εκεινη τη στιγμή να με ξεκολλήσει (ειχε θαφτεί ο πισω τροχος στην αμμο, δε νομιζω πως θα μπορουσα να το βγαλω:( )

ευχαριστώ για το μπράβο, η αλήθεια ειναι πως "έμαθα" πολλά..καμία σχεση με τη κυριακάτικη βολτα που κανουμε..

:beer: :beer: :beer:

steve22
14/04/2008, 10:01
Συγχαρητήρια και απο μένα τατι:beer:
Ήταν πολύ απαιτητικός ο αγώνας απο πλευράς αντοχής και με πολύ όμορφες απλές.
Είχαμε και αρκετές διακρίσεις απο μοτο.γρ ,μπράβο σε όλους...
κ.Ιατροδικαστά τελικά δεν χρειάστηκε να κάνεις νεκροψία:D !!
Αν όμως σε έβρισκα μετά το πρώτο ΣΕΧ που με έπιασε μπροστινό θα σου έπαιρνα τον τροχό!!
(Αν και δεν νομίζω οτι επιτρέπεται)

tati
14/04/2008, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από steve22
Συγχαρητήρια και απο μένα τατι:beer:
Ήταν πολύ απαιτητικός ο αγώνας απο πλευράς αντοχής και με πολύ όμορφες απλές.


ευχαριστώ steve:) :beer: :beer:

συχαρητήρια επίσης στο Σταυρο που μπορεσε με τον ελέφαντα να βγαλει αυτον τον αγώνα...:beer: :beer: , στον επιτροπάκη που με σκασμένο τερμάτισε:beer: :beer:

dirtbird
14/04/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
ααααααα λες εκει που καμια 10αριά μηχανάκια οδήγησαν απο πανω μου??(σοβαρα με παταγαν...:sick: )

:beer: :beer: :beer:

Eγώ -ευτυχώς για σένα- κατάλαβα ότι ήσουν εσύ και πέρασα πιο αριστερά....:rotflmao: :rotflmao:

Sorry που δεν βοήθησα, είμασταν στη φάση που είχαμε χαθεί για κανά 20άλεπτο μετά το ΣΕΧ1 (του οποίου μεγάλο μέρος ξανακάναμε), και φοβόμουν για καπέλλο.:o :o :wave2:

tati
14/04/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Eγώ -ευτυχώς για σένα- κατάλαβα ότι ήσουν εσύ και πέρασα πιο αριστερά....:rotflmao: :rotflmao:

Sorry που δεν βοήθησα, είμασταν στη φάση που είχαμε χαθεί για κανά 20άλεπτο μετά το ΣΕΧ1 (του οποίου μεγάλο μέρος ξανακάναμε), και φοβόμουν για καπέλλο.:o :o :wave2:

:rotflmao: :rotflmao:

no problem ...;)

:wave2:

dirtbird
14/04/2008, 11:13
Βέβαια και ο Σταύρος ήταν στο γκρουπ που είχε χαθεί αλλά σταμάτησε.....:o

tati
14/04/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Βέβαια και ο Σταύρος ήταν στο γκρουπ που είχε χαθεί αλλά σταμάτησε.....:o

εσένα δε σε είδα.....να περνάς:evil:

το Σταυρο τον καταλάβα και τον παρακάλεσα:blush: :rotflmao:

GASer
14/04/2008, 11:28
Παιδιά ήταν πολύ ωραίος ο αγώνας, πολύ όμορφες διαδρομές με μονοπάτι, άμμο, μαλακό χώμα, πέτρα και ποτάμι με κροκάλα. Τα πάντα δηλαδή!

Οι ειδικές ωραίες, μία μεγάλη (πρωταθληματική) και μια μικρή τεχνική που παιζόταν στα δέκατα ή ακόμα και εκατοστά του δευτερολέπτου!

Μοναδική παραφωνία οι τεράστιες προπορίες που έφτανα και ξεπερνούσαν την μισή ώρα στην δεύτερη απλή. Η οργάνωση δυσκολεύεται να υπολογίσει ιδανικούς χρόνους...

Επίσης φαίνεται πως δεν λαμβάνει την άποψη των αγωνιζόμενων καθώς σε παρατήρηση ότι ο τερματισμός της ειδικής 2/4 οδηγεί κάθετα στην άσφαλτο και έπρεπε να αλλάξει σχεδίαση για λόγους ασφάλειας, δεν έλαβαν κανένα μέτρο...

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του μοτο.γρ που έλαβαν μέρος καθώς και σε όσους πέρασαν την Κυριακή τους μαζί μας!

Θέλω να ευχαριστήσω τους κολητούς μου Αιμίλιο και Δημήτρη για την υποστήριξη!

dirtbird
14/04/2008, 11:52
Αναλυτικά αποτελέσματα εδώ (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Results)

Δημήτρη, τρομεροί χρόνοι :beer: :beer: :wave2:

KaTaNaS
14/04/2008, 12:29
Συγχαρητηρια σε όσους έλαβαν μέρος, και ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους καθοντουσαν μεσα στη σκονη και την κουφοβραση να φωναζουν για κουραγιο και γκάααααζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!


ο αγωνας εξαιρετικος, ακρως απαιτητικος κατα τη γνωμη μου! ειχε τοσο μονοπατι που πλεον το βαριοσουν :lol: !


η ειδικη 1/3 με ανοιχτο γκαζι συνεχως για μην βυθιστει ο μπροστα, την πρωτη φορα επεσα 3-4 φορες. την δευτερη επεσα στην προτελευταια στροφη (υπολογιζα σε ενα μπερμ που με προσδωσε :lol:)


ενα ρεσπεκτ στον Σταθουλια που δηλωσε πως ο αγωνας δεν κανει για 620, πραγματι ο αγωνας δεν εβγαινε με 640...

εγω πως τερματησα, δε ξερω! απλα θυαμμααι τασεις λιποθυμιας στα 10λεπτα προπορειας που περιμενα το λεπτο μου!

απαραδεκτο με τετοια διαδρομη και τετοια ζεστη να μας αφησουν χωρις νερο (ειδικα στον δευτερο γυρω) που; στο λουτρακι που εχει το καλυτερο νερο της χωρας!

περισσοτερο για βασανιστηριο μου φανηκε, αν ψαχνουμε πεταμενα μπουκαλια για καμμια σταγονα!

4 λεπτα καπελο λογω πτωσεων και δυσκολιας ανακτησης μοτοσυκλετας και 4 λογω κακου υπολογισμου καταναλωσης και ελλειψη προνοησης ανεφοδιασμου!

συγχαρητηρια σε ολους τερματησαντες και μη.

μου κοπηκα και το συρματοσχοινο του συμπλεκτη ευτυχως κατω απο το γεφυρι του 1.38 στο γυρισμο...



:beer: :wave2:




:sun: :sun: :sun:

marios8
14/04/2008, 12:43
Παίδες η διαδρομή ήταν καταπληκτική.

Εναλλαγή τερέν (απο σκληρό σε μαλακό) ωραία τοπία (μήπως είδατε τους γλάρους στο ποτάμι? Ήταν όλα τα λεφτά :D ) ήταν αντρικό αλλα με ροή χωρίς να τρώς σκάλωμα.

Μελανό σημείο η μέση μου. :sad:
Μετά την βολτα της περασμένης Κυριακής (που δεν με ενόχλησε) υποτίμησα την κατάσταση με αποτέλεσμα μετά το 2ο Σεχ με τρέλανε στον πόνο.

Για τις ειδικές δεν έχω να πώ κάτι γιατί στην ουσία απλώς τις τσούλησα (παρ όλα αυτά έφαγα και 3 καλές στην πρώτη :eek: ) .

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος μπράβο και στην κερκίδα που μας έδινε δύναμη να συνεχίσουμε :beer: :beer: :beer: :beer:

Κούρλας :a23: :a23: :a23:

Αποστόλη (zubitos) απίστευτος . (το χάρηκα σαν να ήμουν εγώ)

Έχω πολλά να πώ αλλα είμαι βιαστικός . Άλλωστε έχουμε ημέρες μπροστά μας υπάρχει και ο χωματοκαπουτσίνο της Παρασκευής :winka:


Και πάλι μπράβο σε όλους , υπήρχε ωραίο κλίμα, πολύ γέλιο (όσοι δεν κάτσατε να δείτε τον ιατροδικαστή στην απονομή να μπουγελώνει τον Κοινωνά , χάσατε :lol: :lol: ) και αυτό είναι πολύ σημαντικό.


Υγ Ρε geotriada που χάθηκες μετά τον τερματισμό? :confused: μια ώρα σε ψάχναμε

ktmakis
14/04/2008, 13:00
Ωραίες απλές (για τα δεδομάνα της Αττικής) .
Αυτό με το καλημέρα κάτω από τα γεφυράκια με χάλασε.
Ελιωσα και έμεινα από δυνάμεις μετά την 1η ειδική.
Παρατηρήσεις:
1. Δεν γίνεται να τρέχεις αγώνα με 25 υπό σκιάν και τέτοια ζέστη και να μένουν από νερό στα Σεχ.
Ευτυχώς που είχαμε τους δικούς μας ανθρώπους να μας δίνουν νερό στις ειδικές.
2. Σήμαση προβληματική με εξαίρεση όμως τα σημεία που ήθελε προσοχή με τα θαυμαστικά.
3. Κατεβαίνοντας από το 2ο Σεχ παραλίγο να τσακιστώ όταν σε κατηφορικό αριστερό με νεροφάγωμα ανεβαινε ανάποδα Jimny με αλάρμ.
4. Τελείωμα ειδικής μπροστά από άσφαλτο και κόσμο! Ούτε ένας δεν υπήρχε να πεί στο κόσμο να κάνει στην άκρη. Φίλος παραλίγο να πάρει μαζί του το Σταθούλια που περναγε μπροστά αμέρυμνος μιλώντας στο κινητό.
5. Χρόνοι απλών απαράδεκτοι.



Ενα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερματίσανε και περαστικά στο παλικάρι που σακάτεψε το πόδι του. (έσπασε τη κνήμη του).

giwrgosktm300
14/04/2008, 13:07
καλημεριζω κ γω.δυστυχως δεν καταφερα να τερματισω κ τα παρατησα στον

ανεφοδιασμο.γενικα περασα πολυ καλα απλα ταλαιπωρηθηκα πολυ με μια χαζη πτωση σε μια

πλαγια...σφηνωσε η μηχανη κ δεν ξεκολλαγε κ εχασε πολλη βενζινη κ ισα που εφτασα στον

ανεφοδιασμο σβηστος.συν οτι απ τισ κραμπες συμπλεκτη φρενο δεν ελεγχα.

μου φανηκε υπερβολικο ομως για 2 γυρους.1η φορα τρεχω αλλα δεν περιμενα να μην το βγαλω

ισως να εφταγε κ η ζεστη δεν ξερω.μπραβο παντως σε ολους

KaTaNaS
14/04/2008, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερματίσανε και περαστικά στο παλικάρι που σακάτεψε το πόδι του. (έσπασε τη κνήμη του).

εγινε κι ενα τροχαιο πριν την 1 ειδική στην στενη ασφαλτο που μας κατεβασε στον κεντρικό... μηχανακι πηρε ανοιχτα τη στροφή και καρφωθηκε σε αυτοκινητο που ανεβαινε...

road spirit
14/04/2008, 13:12
μπράβο παίδες
:beer:

KaTaNaS
14/04/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από giwrgosktm300
.γενικα περασα πολυ καλα απλα ταλαιπωρηθηκα πολυ με μια χαζη πτωση σε μια

πλαγια...

σε ειδα στην πλαγια να προσπαθεις να ανεβεις...

εγω κοιτουσα συνεχεια απο τη μερια του βουνου, γιατι αν επεφτα μεσα... απλα θα συνεχιζα ποδαρατο!

:wave2:

giwrgosktm300
14/04/2008, 13:24
δεν προσπαθουσα να ανεβω απλα περιμενα τη σκουπα να με μαζεψει....

tati
14/04/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis


Ενα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που τερματίσανε και περαστικά στο παλικάρι που σακάτεψε το πόδι του. (έσπασε τη κνήμη του). [/B]

ωχχχχχχ αυτο δε το ακουσα (ουτε ειδα..) στην απλή ή στις ειδικες?

κριμα...και περαστικα΄του

KaTaNaS
14/04/2008, 13:39
ευχαριστω τον arispeed1 για την βοηθεια του σε μια δυσκολη στιγμη! :beer:

και τον geotriada για το ενδιαφερον του! :wave2: :sun:

giwrgosktm300
14/04/2008, 13:45
κατανα μπραβο για το κουραγιο σου κ που τερματισες

kordix
14/04/2008, 14:04
Τα συγχαρητήρια μου σε όσους τερμάτισαν και μη.

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Επιτροπάκη που ήταν ο μοναδικός που σταμάτησε και μου έδωσε λίγο βενζίνη (μισό λίτρο) με αποτέλεσμα να μείνει μετά από λίγο και αυτός όπως και γω για δεύτερη φορά. Κατηφορίσαμε την άσφαλτο μέχρι τον ανεφοδιασμό ρολάροντας. Ως εκει μια χαρά πηγαίναμε...

Συνέχισα πιο πολύ για χαβαλέ αφού είχα κανονίσει βενζίνη για 1 ανεφοδιασμό και δεν έμεινε καθόλου να πάρω μαζί μου. Άσε που έφαγα 5 λεπτά καπέλο ρολάροντας με σβηστό το μηχανάκι. Τα μέτραγα και απογοητευόμουνα...

Συνέχισα μέχρι την 3η ειδική, τσεκαρα ότι πάλι δεν είχα αρκετή βενζίνη και τα παράτησα.

Next time.

Οι απλές διαδρομές ήταν εκπληκτικές. Κρίμα που ήταν όλα ξερα και είχε πολύ σκόνη και κρίμα για τη ζέστη.

Ήταν σε γενικές γραμμές ένας πολύ ωραίος αγώνας.

Μπράβο στα παιδιά που διακρίθηκαν.

geotriada
14/04/2008, 14:48
παιδια καλημερα ,μολις τωρα αρχιζω να λειτουργω,,,,,,,(ελπιζω να μη διαβαζει το αφεντικο)

ας τα παρω απο την αρχη.
Η διαδρομη ηταν πολυ καλη. Μονοπατι ,σφικτο, χωρις κοληματα με δυσκολιες
που εβγαιναν. ΟΜΩΣΣΣΣΣ ηταν πολυ. Ηταν πολλα τα χιλιομετρα.
Με τιποτα δεν ηταν οσα ελεγαν. Δεν μπορει να εμειναν απο βενζινα ο Κωστας και ο Jul,,,,,,,
(απο αυτους που ξερω). δηλ. δεν ειχαν αυτονομια 70χλμ?(εμειναν στον 1ο γυρο).
υποψην οτι τα μηχανακια δεν εκαιγαν αφου δουλευαν σχεδον ρελαντι.
Επισης στα πλην του αγωνα ειναι το ΝΕΡΟΟΟ. ημαρτον ,δεν υπηρχε νερο στο σεχ2
ουτε στον 1ο γυρο,,,,
Οι χρονοι.
πολλοι ειπαν οτι ηταν χαλαροι. ΝΑΙ ηταν, αν ομως ηταν σφικτοι στο 2ο γυρο,
θα τερματιζαμε οι μισοι..

Και παμε στις ειδικες.
η mx ηταν πολυ μεγαλη.(μιλαμε ΠΑΝΤΑ για CUP ,μην ξεχνιωμαστε)
η εντουρο ηταν οκ.

αν εμεινα ευχαριστημενος?
Οχι. Κουραστηκα τοσο, που η οποια ευχαριστηση απο την διαδρομη εμεινε στο πισω
μερος του εγκεφαλου.
Ακομα σκιβω να μη τρακαρω με κλαδια.
Επισης να πω οτι στην mx ρισκαρα, και επεσα 2 φορες στον 1γυρο και μια στον 2.
βλεπετε η" προπονηση" που κανω δεν ειναι στην αμμο,,,

Τελος να πω μπραβο σε ολους απο εδω μεσα που συμετηχαν,
και σε αυτους που πηραν κυπελο. (ειδικα στο zubito και tati)

ΥΓ1. μπραβο στον steve που τερματισε 13ος ε2 ,με σκασμενο μπροστινο απο το 1ο σεχ
ΥΓ2. μπραβο στην Τανια και μονο που ξεκινησε τον αγωνα.(παθαμε ολοι που την ειδαμε
να φθανει στο σεχ2)
ΥΓ3. ρε ΚΑΤΑΝΑ τι πινεις? :wave2:
ΥΓ4. ευχαριστω τον stoubi που αν και ειχε τον πονο του (λογω συμπλεκτη) με βοηθησε
σε μια απο τις πολλες τουμπες που ειχα.(καλο παιδι τελικα
:wave2: :wave2: )
ΥΓ5. ευχαριστω τον Καμαρουλια που μου εδωσε κουραγιο και συνεχισα.(αλλιως στην γνωστη
καντινα:rotflmao: )
ΥΓ5. Κωστα σε ειδα σκασμενο. εχεις δικιο ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
ΥΓ6. γεια σου Πετρο μανατζερ:wave2:

ΑΥΤΑΑΑ

Julius
14/04/2008, 14:56
+1000 ta sxolia ton parapano gia thn diadromi (oso ekana)

distixos emeina apo venzini MESA sthn proti eidiki... synexisa vlakodos kai emeina oloklirotika mesa sto monopati

opoy meta apo kana dekalepto eftase agomaxontas kai xoris symplekti o Stoubios...... araksame kai arxisame ta otostop se osa dixrona pernagane

distixos se ekeino to simio osoi stamatisan eitane idi me gyrismeni rezerva opote meiname na koitame thn fysh

telika sothika apo ton iatrodikasti pou eixe mazi toy ladaki kai mpoukali na metagiso venzini apo to 450 toy stou, etsi vgikame meta apo kana dyoro ston xomatodromo, ekei teleiose pali h venzini kai pigame pataki mexri ton aneforiasmo, gemisame kai apogoiteymenoi paradosame karteles kai pirame ton dromo toy gyrismou


toylaxiston stamatisame sta Goody's sta megara kai fagame ton apako :rotflmao:



to ktm evgale 50 xiliometra autonomia,ok mazepsa merikes savourdes alla kai pali mou fenete ekseretika ligo

mallon thelei elegxo kai rythmisma :confused:

geotriada
14/04/2008, 14:57
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8


Υγ Ρε geotriada που χάθηκες μετά τον τερματισμό? :confused: μια ώρα σε ψάχναμε [/B]


εφυγα ,γιατι ειχε "παντοφλα" :beer:

KaTaNaS
14/04/2008, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ΥΓ3. ρε ΚΑΤΑΝΑ τι πινεις? :wave2:


REDBULL ...

πρεπει να ηπια ισα με 8 μπουκαλακια... και ολα ζεστα :yuck:

μπας και συνελθω μιας και για σταγονα νερου ουτε κατα διάνοια!

στο τελος κολαγα ολοκληρος με τοση ζαχαρη :lol:


στην επόμενη θα βαλω καμελ bag ... δεν την ξαναπαταω

dirtbird
14/04/2008, 15:20
Mα τον Άγιο Ευλάσπιο τον Χωματερό, στο δεύτερο γύρο καθώς πέρναγα τα ρυάκια και μετά το ποτάμι σκεφτόμουν να σταματήσω και να βουτήξω...΄...:bigcry: :bigcry: :bigcry:

KaTaNaS
14/04/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Mα τον Άγιο Ευλάσπιο τον Χωματερό, στο δεύτερο γύρο καθώς πέρναγα τα ρυάκια και μετά το ποτάμι σκεφτόμουν να σταματήσω και να βουτήξω...΄...:bigcry: :bigcry: :bigcry:

κι εγω αναρωτιομουν αν ειναι ποσιμο! :lol:

dirtbird
14/04/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κι εγω αναρωτιομουν αν ειναι ποσιμο! :lol:

κι εγώ αλλά επειδή δεν μπορούσα να καταλήξω , μετά απλώς σκεφτόμουν να αρχίσω να πλατσουρίζω....

πέρναγαν όμως κι άλλα μηχανάκια και βαριόμουν να σκηνοθετήσω πτώση....:o :bigcry: :bigcry:

(χρόνο είχαμε....)

tati
14/04/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κι εγω αναρωτιομουν αν ειναι ποσιμο! :lol:

εγώ σταμάτησα.....και εβρεξα το προσωπό μου:rotflmao: :rotflmao:

ρισκαρα.........:lol:

dirtbird
14/04/2008, 15:30
Αυτός ο ιατροδικαστής..... μόνο μπροστά από την κάμερα καθόταν?
Καμμιά φωτό δεν έβγαλε?

:confused: :confused: :confused:

iatrodikastis
14/04/2008, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αυτός ο ιατροδικαστής..... μόνο μπροστά από την κάμερα καθόταν?
Καμμιά φωτό δεν έβγαλε?

:confused: :confused: :confused:


Είχα τον δικό μου αγώνα...:rotflmao:

Που χρόνος γιά φωτό...σε κάθε ειδική με κυνηγάγανε οι κάμερες...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mpou
14/04/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
Είχα τον δικό μου αγώνα...:rotflmao:

Που χρόνος γιά φωτό...σε κάθε ειδική με κυνηγάγανε οι κάμερες...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχω εγω κατι φωτογραφιες? Να τις βαλω? :bigcry: :rotflmao:

iatrodikastis
14/04/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Εχω εγω κατι φωτογραφιες? Να τις βαλω? :bigcry: :rotflmao:


Αυτό είναι χτύπημα κάτω από την ζώνη... :yuck:


Θα σε σιάζω στο βουνό.:bigcry: :bigcry: :bigcry:

kordix
14/04/2008, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
+1000 ta sxolia ton parapano gia thn diadromi (oso ekana)

distixos emeina apo venzini MESA sthn proti eidiki... synexisa vlakodos kai emeina oloklirotika mesa sto monopati

opoy meta apo kana dekalepto eftase agomaxontas kai xoris symplekti o Stoubios...... araksame kai arxisame ta otostop se osa dixrona pernagane

to ktm evgale 50 xiliometra autonomia,ok mazepsa merikes savourdes alla kai pali mou fenete ekseretika ligo

mallon thelei elegxo kai rythmisma :confused:


Στον αγώνα πολλοί γύρισαν ρεζέρβα και έφτασαν οριακά στον ανεφοδιασμό και κάποιοι δεν έφτασαν ποτέ. Λοιπόν πιστεύω ότι έμεινα - μείναμε από βενζίνη για τους παρακάτω λόγους:

1. Το τερέν είχε πολύ άμμο με αποτέλεσμα να ανοίγει το γκάζι παραπάνω. Επίσης στη πρώτη γύρα λόγω φόβου καπελώματος το γκάζι άνοιξε αρκετά και στις απλές.

2. Καιρικές συνθήκες. Πάρα πολύ ζέστη για εντούρο άρα χαμηλή ατμοσφαιρική πίεση, οπότε το μίγμα γίνεται πλουσιότερο και ειδικά στην δική μου περίπτωση που το μηχανάκι είναι ρυθμισμένο πλούσιο, καίει τον αγλέωρα...

3. Σκόνη. Λόγω της ξηρασίας δημιουργήθηκε πρόβλημα σκόνης που σε συνδυασμό με τη σκόνη της ατμόσφαιρας (σκόνη από αφρική) βούλωσε - λέρωσε γρήγορα τα φίλτρα αέρα στα μηχανάκια με αποτέλεσμα να μην περνά η σωστή ποσότητα αέρα άρα να μην γίνεται σωστή καύση άρα να καίνε πιο πολύ βενζίνη (δυστυχώς) αφού το γκάζι έπρεπε να ανοίγει αναγκαστικά πιο πολύ. Άλλη μια απόδειξη ότι τα μηχανάκια ζορίστικαν και ειδικά τα δίχρονα είναι ότι δεν κρατούσαν εύκολα ρελαντί.

Είμαι σίγουρος ότι αν ο αγώνας γινόταν με καθαρή ατμόσφαιρα και με πιο χαμηλές θερμοκρασίες δεν θα μέναμε. Καλού - κακού βέβαια λέω να χτυπήσω ένα 11 λιτρο ρεζερβουάρ το οποίο βολεύει και στις βόλτες.


ααα και να ζητήσω συγνώμη από τα παιδιά που δεν περίμενα την απονομή αλλά εκτός του ότι στεναχωρήθηκα έπρεπε να γυρίσω γρήγορα πίσω. Απ ότι έμαθα έγινε χαμός.

iatrodikastis
14/04/2008, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ

ααα και να ζητήσω συγνώμη από τα παιδιά που δεν περίμενα την απονομή αλλά εκτός του ότι στεναχωρήθηκα έπρεπε να γυρίσω γρήγορα πίσω. Απ ότι έμαθα έγινε χαμός.


...ποιός στόπε...άντε χαζομάρες...αυτός ο κοινωνάς...:rotflmao: :rotflmao:

geotriada
14/04/2008, 19:33
Να κανω και μια προταση :confused:

ας δινει η οργανωση το κατι τις σε καποιον γνωστο εντουρα
να κανει την διαδρομη το Σαββατο και να βγαζει τους χρονους.
γενικα να εχει τον ρολο του συμβουλου. θα κανει καλο....

hararm123
14/04/2008, 19:35
Συγχαρητηρια σε ολους και ειδικα στην Τατι που αποδειξε οτι το εντουρο δεν ειναι μονοπωλιο αντρικο.Ελπιζω να δουμε και αλλες εκπροσωπους του ωραιου φυλου στο βουνο αλλα και σε αγωνες...............:a18: :a18: :a18:

kordix
14/04/2008, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
Να κανω και μια προταση :confused:

ας δινει η οργανωση το κατι τις σε καποιον γνωστο εντουρα
να κανει την διαδρομη το Σαββατο και να βγαζει τους χρονους.
γενικα να εχει τον ρολο του συμβουλου. θα κανει καλο....


+ 1.000 :wave2:

Πολλά μπράβο στον Στέφανο :beer:

zapmaria
14/04/2008, 19:47
Μπράβο σε όλα τα παιδία που συμμετείχαν.
άντε και στο επόμενο.:beer: :beer: :beer::wave2: :wave2:

marios8
14/04/2008, 20:55
Και εγώ με τις αναθυμιάσεις τερμάτισα :(

GASer
14/04/2008, 20:58
ρε παιδιά, μου φαίνεται λίγο περίεργο... το 300 μου που το θεωρώ ρουφήχτρα με έβγαλε άνετα και μάλιστα στην τελευταία ειδική μου κόλησε το φλοτέρ και έχανα βενζίνη.

geotriada
14/04/2008, 21:25
εμενα εκαψε 1μισο τεποζιτο, δηλ εκαψα βενζινη για 150+ χλμ.
τελικα καψαμε πολυ η ηταν πολλα χλμ?

iatrodikastis
14/04/2008, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
εμενα εκαψε 1μισο τεποζιτο, δηλ εκαψα βενζινη για 150+ χλμ.
τελικα καψαμε πολυ η ηταν πολλα χλμ?


Γιώργο το κοντέρ του ktm έγραψε 57 χλμ.

Που είναι ένας κύκλος χωρίς τις ειδικές.

Αν προσθέσεις και τις ειδικές,δλδ περίπου 6χλμ,έχουμε σύνολο κύκλου 63χλμ.

Αρα 63*2=126χλμ.

STOYBI
14/04/2008, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Στον αγώνα πολλοί γύρισαν ρεζέρβα και έφτασαν οριακά στον ανεφοδιασμό και κάποιοι δεν έφτασαν ποτέ. Λοιπόν πιστεύω ότι έμεινα - μείναμε από βενζίνη για τους παρακάτω λόγους:

1. Το τερέν είχε πολύ άμμο με αποτέλεσμα να ανοίγει το γκάζι παραπάνω. Επίσης στη πρώτη γύρα λόγω φόβου καπελώματος το γκάζι άνοιξε αρκετά και στις απλές.

2. Καιρικές συνθήκες. Πάρα πολύ ζέστη για εντούρο άρα χαμηλή ατμοσφαιρική πίεση, οπότε το μίγμα γίνεται πλουσιότερο και ειδικά στην δική μου περίπτωση που το μηχανάκι είναι ρυθμισμένο πλούσιο, καίει τον αγλέωρα...

3. Σκόνη. Λόγω της ξηρασίας δημιουργήθηκε πρόβλημα σκόνης που σε συνδυασμό με τη σκόνη της ατμόσφαιρας (σκόνη από αφρική) βούλωσε - λέρωσε γρήγορα τα φίλτρα αέρα στα μηχανάκια με αποτέλεσμα να μην περνά η σωστή ποσότητα αέρα άρα να μην γίνεται σωστή καύση άρα να καίνε πιο πολύ βενζίνη (δυστυχώς) αφού το γκάζι έπρεπε να ανοίγει αναγκαστικά πιο πολύ. Άλλη μια απόδειξη ότι τα μηχανάκια ζορίστικαν και ειδικά τα δίχρονα είναι ότι δεν κρατούσαν εύκολα ρελαντί.

Είμαι σίγουρος ότι αν ο αγώνας γινόταν με καθαρή ατμόσφαιρα και με πιο χαμηλές θερμοκρασίες δεν θα μέναμε. Καλού - κακού βέβαια λέω να χτυπήσω ένα 11 λιτρο ρεζερβουάρ το οποίο βολεύει και στις βόλτες.


ααα και να ζητήσω συγνώμη από τα παιδιά που δεν περίμενα την απονομή αλλά εκτός του ότι στεναχωρήθηκα έπρεπε να γυρίσω γρήγορα πίσω. Απ ότι έμαθα έγινε χαμός.


+ 1000 σε ολα Κωστη.....

Παιδια στο σημειο που ειχε μεινη ο τσουλιος το κοντερ μου εγραφε ακριβως 51 κμ ( μηδενισμενο στην εκκινηση....)

Η διαφορα μας ειναι οτι εκεινος προυγουμενος, ειχε χαθει και γυριζε ασκοπα καμμια 20σαρια λεπτα ( δεν ξερω ποσα χιλμ παραπανω μπορει να εγραψε αλλα σιγουρα στον ανεφοδιασμο θα εφτανε πιστευω..:confused: )

Κατα τα αλλα.... Τανια τα θερμα συγχαρητηρια μου... :a10:

GASer ... Αψογος..!

Αποστολη... :a013:

geotriada... ( εισαι καλο παιδι τελικα ρε μπαγασα....:lol: :lol: :beer: )

Μπραβο σε ολους γενικα ... Πιστευω οτι σε τελικες γραμες περασαμε καλα.........

ΥΓ..... Θερμες ευχαριστιες στον iatrodikasti.....:a23: :

Που καταφερε να μας ξεκολησει μετα απο 1μιση ωρα στην ρεματια...... :D

1μιση ωρα σε ενα ρεμα με αυτον τον τσουλιο...... :a018: :a018: :a018:



:lol: :lol: :lol: :lol:

iatrodikastis
14/04/2008, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

ΥΓ..... Θερμες ευχαριστιες στον iatrodikasti.....:a23: :

Που καταφερε να μας ξεκολησει μετα απο 1μιση ωρα στην ρεματια...... :D

1μιση ωρα σε ενα ρεμα με αυτον τον τσουλιο...... :a018: :a018: :a018:



:lol: :lol: :lol: :lol:

εγώ νόμιζα ότι θα με έβριζες που σε ξύπνησα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
14/04/2008, 22:06
Εγώ έκαψα λίγο παραπάνω στον πρώτο γύρο που δικαιολογείται από το χάσιμο και την γυροβολιά στο ΣΕΧ 1.

Μετά τον ανεφοδιασμό που το καραγέμισα, στον τερματισμό ήμουν περίπου στα 2/5.

Μην ξεχνάτε ότι με τις τουμπίτσες, χύνεται βενζίνη, τόσο από την υπερχείλιση του καρμπ όσο και από την αναπνοή του ρεζερβουάρ (αν δεν έχετε ανεπίστροφη βαλβίδα). Επίσης σημαντικό είναι η ρύθμιση του καρμπυρατέρ (εχθές ήθελε 'καλοκαιρινές ρυθμίσεις)

STOYBI
14/04/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
εγώ νόμιζα ότι θα με έβριζες που σε ξύπνησα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

H αληθεια ειναι οτι στην αρχη τα ψιλοακουσες..... :blush:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

ktmakis
14/04/2008, 22:25
122.6 εγραψε το κοντέρ μου.

ktmakis
14/04/2008, 22:27
Εφτασα στον ανεφοδιασμό και έβαλα σχεδόν ένα τεπόζιτο !!
Στο παρατσάκ τη γλίτωσα.

siraxanz
14/04/2008, 22:32
Μπράβο σε όλους σας, πάντα τέτοια:sun:

GASer
14/04/2008, 22:35
Το κοντέρ μου έγραψε 121,5 Χλμ και 4 ώρες 4 λεπτά 40 δεύτερα riding time

dirtbird
14/04/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Το κοντέρ μου έγραψε 121,5 Χλμ και 4 ώρες 4 λεπτά 40 δεύτερα riding time

Εμένα εδώ και κάποιο καιρό γράφει max speed 299...:eyepop:


έκτοτε σταμάτησα να του δίνω σημασία....... :D :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

ARISPEED1
14/04/2008, 22:39
Μια ωραία εμπειρία ακόμη !Σαν να τρέχεις εντούρο στην Ινδοκίνα ,κλιματολογικά κ εδαφικά.Η βενζίνα οριακά ,το νερό λειψό .Τεχνική μονοπατάδα,για γκάζι ΚΑΡΥΔΑΚΙ.... .Ενας κατάνας απολαυση ,που δεν μπορεί να καταλάβει οτι το 640 δεν κάνει για αυτή την χρήση... .Συγχαρητήρια στις δυό κοπέλες που το πάλεψαν πολύ ,ειδικά το yamaha 450, k σε ολά τα παιδιά του MOTO .GR .Κανονίστε απο Σεπτέμβριο να κατεβούμε σαν ΤΕΑΜ ΜΟΤΟ .GR .Katanas to 400 ΜΟΥ σε περιμένει ......

GASer
14/04/2008, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εμένα εδώ και κάποιο καιρό γράφει max speed 299...:eyepop:


έκτοτε σταμάτησα να του δίνω σημασία....... :D :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Έχει και reset ξέρεις!!:wave2:

ktmakis
14/04/2008, 22:53
To δικό μου μέχρι πριν τον αγώνα έγραφε 261
Τώρα λέει 300 !!
reset το Max speed :eyepop: :eyepop:
Είσαι τρελλόςςςςςς ?????

:beer:

iatrodikastis
14/04/2008, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis

reset το Max speed :eyepop: :eyepop:
Είσαι τρελλόςςςςςς ?????

:beer:

Oλα γίνονται reset...:smokin:

GASer
14/04/2008, 22:55
ctrl+alt+del

iatrodikastis
14/04/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
ctrl+alt+del

έτσι τρία καλώδια...τρία κουμπιά.:beer:

dirtbird
14/04/2008, 23:15
ΜΑΝΤΡΑΔΕΕΕΕΣ :bigcry: :bigcry:

kordix
15/04/2008, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εμένα εδώ και κάποιο καιρό γράφει max speed 299...:eyepop:


έκτοτε σταμάτησα να του δίνω σημασία....... :D :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


Βγάλε τον κόφτη ντε να σπάσεις την τρακοσάρα :lol:

ktmakis
15/04/2008, 10:15
Ενα ακόμα που ξέχασα είναι οτι στον 2ο γύρο οι κορδελες της φλαταδούρας ειδικής πίσω είχαν κοπεί με αποτέλεσμα να χάνεις χρόνο να δεις που θα πατησεις και που θα πάς μην βρεθείς ανάποδα. Και δυστηχώς δεν υπήρχε κανείς εκεί να τις φτιάξει. :sad:

KaTaNaS
15/04/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ενα ακόμα που ξέχασα είναι οτι στον 2ο γύρο οι κορδελες της φλαταδούρας ειδικής πίσω είχαν κοπεί με αποτέλεσμα να χάνεις χρόνο να δεις που θα πατησεις και που θα πάς μην βρεθείς ανάποδα. Και δυστηχώς δεν υπήρχε κανείς εκεί να τις φτιάξει. :sad:

o kriths htan εκει , αλλα απλα παρακολουθουσε

GASer
15/04/2008, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
o kriths htan εκει , αλλα απλα παρακολουθουσε

Και εγώ το ίδιο έπαθα, έφτασα σε εκείνο το σημείο και "κόλησα" προσπαθόντας να καταλάβω που πρέπει να πάω.

Παρ'ότι κοίταξα στιγμιαία δεξιά-αριστερά δεν είδα κανένα κριτή.

KaTaNaS
15/04/2008, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Παρ'ότι κοίταξα στιγμιαία δεξιά-αριστερά δεν είδα κανένα κριτή.

pως fainetai oti eixa perissoτερο χρονο να κοιταξω! :lol: :lol:



ηταν ενας για 10 στροφες περιπου με το γουοκυ τοκυ στο χερι και απλα κοιτουσε ορθιος

STOYBI
15/04/2008, 10:43
Εμ ... Δεν πηραν το μαθημα τους περυσι απο την ειδικη στις κονιστρες.....

Πρεπει να ξαναπαθει κατι καποιος..... :sick: :sick:

dirtbird
15/04/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ενα ακόμα που ξέχασα είναι οτι στον 2ο γύρο οι κορδελες της φλαταδούρας ειδικής πίσω είχαν κοπεί με αποτέλεσμα να χάνεις χρόνο να δεις που θα πατησεις και που θα πάς μην βρεθείς ανάποδα. Και δυστηχώς δεν υπήρχε κανείς εκεί να τις φτιάξει. :sad:

Μάλλον και εγώ έπαθα το ίδιο αφού πίστευα ότι πήγα πολύ καλύτερα την δεύτερη φορά αλλά τελικά ήμουν ελάχιστα πιο αργός....:confused: :confused:

GASer
15/04/2008, 10:52
Σε ειδικές πολλών χιλιομέτρων που γίνονται με κορδέλα, πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχουν πολλοί κριτές όχι μόνο για να μαζεύουν τις κομμένες κορδέλες, αλλά και για να ακυρώνουν αυτούς που τις κόβουν...

Αυτό θα πρέπει να το κάνει ΣΑΦΕΣ η οργάνωση τόσο γραπτά όσο και κατα την ενημέρωση πριν τον αγώνα, "κόψιμο κορδέλας χωρίς επαναφορά από το ίδιο σημείο ίσον ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ"

Στο scramble στις Αλυκές, ένα ολόκληρο S έγινε ευθεία στους πρώτους γύρους.

reinmeister
15/04/2008, 13:55
συγχαρητηρια σε ολους...:beer:





υ.γ.θα με κανετε ρε φουστηδες να ξαναπαρω εντουρο...κι αν ξερετε κανα καλο μαγαζι για πνευμονια...καινουρια κατα προτιμηση... :sad:

GASer
15/04/2008, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
συγχαρητηρια σε ολους...:beer:





υ.γ.θα με κανετε ρε φουστηδες να ξαναπαρω εντουρο...κι αν ξερετε κανα καλο μαγαζι για πνευμονια...καινουρια κατα προτιμηση... :sad:

Αργά ή γρήγορα όλοι στο χώμα θα πάμε, οπότε μάθε να παίζεις από τώρα μαζί του :rotflmao:

reinmeister
15/04/2008, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Αργά ή γρήγορα όλοι στο χώμα θα πάμε, οπότε μάθε να παίζεις από τώρα μαζί του :rotflmao:

ο χριστος και η παναγια ρε φιλε...:eyepop: την επομενη φορα που θα κανω κοντρα σε θελω στην εκκινηση για το thumbs up...:rotflmao: :rotflmao:

Zid
15/04/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Αργά ή γρήγορα όλοι στο χώμα θα πάμε, οπότε μάθε να παίζεις από τώρα μαζί του :rotflmao: Ρε Μητσοτάκη..... μχεμχεχ:lol: :lol:


Φτού Φτού Σκόρδα..... :rotflmao:

GASer
15/04/2008, 14:59
χεχε χαίρομαι που σας κίνησα το ενδιαφέρον!!

GASer
15/04/2008, 15:29
Οι φωτό ανέβηκαν στο racephoto.gr (http://www.racephoto.gr/default.asp?la=1&pid=10)

marulis
15/04/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
γεια σου ρε μαρουλάκι!

:wave2: το καλυτερο σεχ! αν και ξεμεινατε και εσεις απο νερο και διπλα στο δρομο!:sick:

:beer:
(ασχετο με το θρεντ το ξερω ... αλλα τωρα το θυμηθηκα)
Ρε φίλε αν καθόσουν εκεί να δεις τι γινόταν με τα νερά , δεν θα το πίστευες. Όλοι οι θεατές και οι περαστικοί βρήκαν καλή ιδέα να δροσιστούν με τα νεράκια σας.

Μάταια τσακωνόμουν με τον κόσμο προσπαθώντας να τους εξηγήσω την δύσκολη καιρική συγκυρία του αγώνα και το πόσο πολύ ανάγκη τα είχατε και πόσο επικίνδυνο είναι να είσαι αφυδατωμένος στο βουνό χωρίς την πολυτέλεια να πεταχτείς στο διπλανό χωριό για μια παγωμένη μπύρα.

Παρ όλα αυτά ανάμεσα από τους δυο γύρους έστειλα τον αλυτάρχη (ναι καλά διαβάζεις) να ειδοποιήσει για νερά και όντος το έκανε (αν και δεν ήταν δουλειά του) και είχαμε νερά μέχρι το τέλος.

Όμως επειδή ενός του έκανα παρατήρηση για το νερό και θέλησε και να με δείρει αναγκάστηκα να τα κρύψω μέχρι να έρθετε και είχα κρατήσει και καβατζα μέσα στο αυτοκίνητο μερικά για να μην σας λείψουν. :sick: :(


Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ποιό καλύτερο ρε Σταύρο ??

1 ώρα έκανε να μου δώσει την καρτέλα :smokin: :smokin:

Γειά σου ρε marulis :beer: :beer: :beer: :wave2:


Υγ (ασχετο με το θρεντ το ξερω ... αλλα τωρα το θυμηθηκα) :a22: Στο επόμενο έχεις δώρο από μένα μια ώρα καπέλο :a01:

Zid
15/04/2008, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ρε φίλε αν καθόσουν εκεί να δεις τι γινόταν με τα νερά , δεν θα το πίστευες. Όλοι οι θεατές και οι περαστικοί βρήκαν καλή ιδέα να δροσιστούν με τα νεράκια σας.

Χμμ καλά έλεος... :eyepop: :mad:

marulis
15/04/2008, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ καλά έλεος... :eyepop: :mad: :rolleyes:

Αφού γλύτωσα το ξύλο , ευχαριστημένος είμαι :p

Την επόμενη πρέπει να φυλά τα νερά σεκιούριτι :lol:

geco
15/04/2008, 17:26
Λοιπόν καλώς σας βρήκα !:wave2:

Μίλησα με τον φίλο μου τον Moderator γιατί μου είπε κάτι στο αγώνα και έπρεπε να το ξεκαθαρίσουμε !

Πρίν από όλα να συγχαρώ όλα τα παλληκάρια του φόρουμ που συμμετείχαν στον αγώνα και με κάποιους από αυτούς έχουμε τρέξει μαζί Εντούρο εδώ και χρόνια!

Με κάποιους άλλους τρέχουμε μαζί σε Τρέιλ Ράιντ και Ράλλυ Ρέιντ!

Το επίπεδο στο Εντούρο είναι σαφώς πιό ψηλά και το άθλημα πιό απαιτητικό!

Αν όμως είσαι προπονημένος μπορείς να παίξεις παντού!

Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες !!!

taxydromos
15/04/2008, 18:05
..γεια σου και σενα Γιωργο :) :wave2:

marios8
15/04/2008, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από geco
Λοιπόν καλώς σας βρήκα !:wave2:



Καλώς τον geco :beer: :beer:

marios8
15/04/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis


Στο επόμενο έχεις δώρο από μένα μια ώρα καπέλο :a01:

Αυτό θα πεί να είσαι μεγάλη ψυχή !!!!!!!!! :smokin: :smokin: :smokin:


:beer: :beer: :wave2:

geotriada
15/04/2008, 22:24
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από geco


Πρίν από όλα να συγχαρώ όλα τα παλληκάρια του φόρουμ που συμμετείχαν στον αγώνα και με κάποιους από αυτούς έχουμε τρέξει μαζί Εντούρο εδώ και χρόνια



Γεια σου ρε Γιωργο παλιοσειρα :beer: :beer:

STOYBI
15/04/2008, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis

Σε ποιο σεχ ησουνα ... ???

:wave2: :confused:

dirtbird
15/04/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από geco
Λοιπόν καλώς σας βρήκα !:wave2:


Καλώς ήρθες Γιώργο.
Καιρός ήταν...

:beer: :beer:

marulis
16/04/2008, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Σε ποιο σεχ ησουνα ... ???

:wave2: :confused: Στο 3-7 πριν την μεγάλη ειδική.

Ρώτησα για σένα τον dirtbird και μου είπε τα δυσάρεστα της εγκατάλειψης. Εύχομαι να μην ξανασυμβεί και να σε καμαρώσουμε τροπαιούχο στο τέλος

:beer: :beer: :wave2:

tati
16/04/2008, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από geco
Λοιπόν καλώς σας βρήκα !:wave2:


Γειά σου Γιώργο:wave2: :wave2:

STOYBI
16/04/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Στο 3-7 πριν την μεγάλη ειδική.

Ρώτησα για σένα τον dirtbird και μου είπε τα δυσάρεστα της εγκατάλειψης. Εύχομαι να μην ξανασυμβεί και να σε καμαρώσουμε τροπαιούχο στο τέλος

:beer: :beer: :wave2:

Αστα τα περι τροπαιων να τα κοιταγα πριν 15 χρονια.... :D

Να κανω καλη βολτα με νοιαζει ( και να ξεφευγω απο το μοναδικο μερος που μου εχει μεινει να πηγαινω βολτα.......)

Το κριμα ειναι οτι μου αρεσε φοβερα η διαδρομη, και για ενα σκατουλακι που δεν κανει 50 λεπτα "εχασα" την μερα τσαμπα και βερεσε.... :sad:

:beer: :beer:

:wave2:

GASer
16/04/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Το κριμα ειναι οτι μου αρεσε φοβερα η διαδρομη, και για ενα σκατουλακι που δεν κανει 50 λεπτα "εχασα" την μερα τσαμπα και βερεσε.... :sad:



Τι έπαθες;;;

dirtbird
16/04/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Τι έπαθες;;;

Μάλλον τρόμπα συμπλέκτη έπαθε...... (λαστιχάκια)....

GASer
16/04/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μάλλον τρόμπα συμπλέκτη έπαθε...... (λαστιχάκια)....


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Julius
16/04/2008, 12:33
auto akrivos epathe, prospathise na synexisei xoris sympleti sto monopati.... :eyepop:


kai eftase eos ekei pou eixa minei kai ego apo benzini, etoimos na lipothimisei apo to pese-sikose-sprokse :lol:



telika evgale to kranos, evale to ena ganti sto prosopo toy giati ton enoxlouse to fos kai koimithike :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

entromoi osoi pernousan evlepan ton STOU ksapla sta xorta kai to mixanaki pesmeno kai nomizane oti epahte ta xeirotera, ante na eksigeis oti koimate kai na mhn kanoune poly fasaria giati ton ksipnane kai enoxleite

perase kai o Iatrodikastis, stamatise giati eide ton STOU tavla kai sou leei eukairia na eksaskiso to epaggelma... alla pros apogoiteysi toy o stou sikothike psithirozontas kati gallika pou ton ksipnisame.

telika mas afise ena mpoykalaki gia metagisi venzinas apo ton stou kai ligo ladi kai kataferame na vgoume ston dromo.... meta apo kana dyoro

poly kseneroma na meneis eidika se agona me tetoia fantastiki diadromi

tati
16/04/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius


kai eftase eos ekei pou eixa minei kai ego apo benzini, etoimos na lipothimisei apo to pese-sikose-sprokse :lol:

telika evgale to kranos, evale to ena ganti sto prosopo toy giati ton enoxlouse to fos kai koimithike :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:rotflmao: :rotflmao: καλά σοβαρά κοιμήθηκες stoubi?:rotflmao:

KaTaNaS
16/04/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
:rotflmao: :rotflmao: καλά σοβαρά κοιμήθηκες stoubi?:rotflmao:

ρε συ μιλαμε πατωντας με οση δυναμη μου ειχε απομεινει στο μονοπατακι (ενα με γκρεμι στα δεξιά) ξαφνου νατικρυζω τον στου ξαπλα με ανοιχτα τα χερια σαν σταυρωμενο και κάτι πάνω στα μάτια του!

το μηχανακι πεταμενο κατω, και τον τζουλ ορθιο να με κοιταει!

μεχρι να καταλαβω οτι ειναι καλα μου ειχαν μπει 1000 παλιοσκέψεις στο μυαλό!

hararm123
16/04/2008, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius




telika evgale to kranos, evale to ena ganti sto prosopo toy giati ton enoxlouse to fos kai koimithike





Apisteyto:eek: :eek: :eek:

mitsos_ktm
16/04/2008, 15:43
Ρε συ,
Είμαι μέλος στο moto.gr από το '03 και δεν το θυμάμαι!!!!!!!!!
Να σας χαιρετήσω όλους γνωστούς(epital,gaser,tati,ktmakis,katanas,dirdbird,emc)και αγνώστους.
Με την σειρά μου να σας εκθέσω και τις απόψεις μου για τον αγώνα στο Λουτράκι.
Κουραστικός αγώνας με πάρα πολύ μονοπάτι, σαθρό εδαφος, πολύ ζέστη,έως βαρεμάρας χαλαροί χρόνοι, ωραίες ειδικές(ιδιαίτερα η 2-4).
Απαραδεκτη η έλλεψη νερού στα ΣΕΧ. Όταν πληρώνουμε 70€ συμμετοχή, το ελάχιστο που πρέπει να απαιτούμε είναι το νερό λαμβάνοντας υπ΄όψιν την ζέστη και την αφρικανική σκόνη.
Δεν είχα σκοπό φέτος να ακολουθήσω τον θεσμό μα μετά από πιέσεις αποφάσισα να τρέξω.΄Ασχετα με το αποτέλεσμα (1ος στην EV) θα σκεφτώ πολύ σοβαρά εάν θα τρέξω στους επόμενους αγώνες.


Να ευχαριστήσω τον mpou που μου έχει ωραία φωτο (Νο 51)και εαν μπορει να μου την στείλει με e-mail.wave2: :wave2

Γ@μ@τ@δεν ξέρω τι κάνω με αυτά forums.Ελπίζω να περάσει.
Από,
mitsos_ktm:confused: :beer: :confused: