PDA

View Full Version : Cb1000r(έρωτας με την πρώτη ματιά)



Ntele
08/01/2008, 00:22
HONDA CB1000R.

Γυμνό,Ερωτικό και πολυ όμορφο.Περιμένουμε την τιμή με αγωνία.





Κουλάρετε λιγάκι ,ακόμη δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα απο την Ηοnda όσον αφορά την τιμή και τα τεχνικά χαρακτηριστικά.Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχει αυτη την τιμή που απάντησαν κάποιοι σε ένα φίλο που τους ρώτησε στην έκθεση Μοτο και του είπαν 13500 Euro.Ήδη στο CBR1000RR με τα 167 Άλογα στον τροχό, ανακοινώθηκε η τιμή του και είναι επισήμως 14120 Euro.Δεν μπορεί το CB1000R γυμνό όπως είναι να έχει 13500.Αυτη την τιμή έχει περίπου το CB1300 με το ABS.Κάντε υπομονή και εσείς και εγώ μαζί σας μέχρι τον Μα'ίο που θα έρθει στην Ελλάδα.Η τιμή του πιστεύω ότι θα παιχθεί απο 11500-12500.Πιστεύω επίσης ότι θα είναι απο τα δυνατότερα γυμνά μοντέλα της Honda σε στυλ αλλα και σε δύναμη.Λίγο υπομονή και όλα θα ξεκαθαρίσουν σύντομα.Εδω θα είμαστε να τα πούμε πάλι.Δεκτές οι κριτικές απο όλους ας είναι και αρνητικές.


Σε ότι αφορά τις DUCATI είναι ακριβές γιατί είναι η FERRARI των δυο τροχών.Να λέμε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι απλά και ξεκάθαρα.Δεν έβγαλε ποτέ κανένας Ιάπωνας μοντέλο τύπου Desmosedici με 200 και Hp ,με τεχνικά καλούδια κατευθείαν απο moto gp και με τιμή 60000 Euro.Τώρα οσον αφορά τα γυμνά της μοντέλα (Monster) αν και έχουν ξεχωριστή εμφάνιση προσωπικά με βρίσκουν αδιάφορο πρωτιμώ CB 1000 R με 1000 που λένε.


121977

Sabre
08/01/2008, 12:38
μάκηηηηη σε βλέπω που το βλεφαριάζεις! :rotflmao:

makis206
08/01/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
μάκηηηηη σε βλέπω που το βλεφαριάζεις! :rotflmao:

Είχα απορροφηθεί με το φίλτρο λαδιού της K&N αλλά -έστω και καθηστερημένα- όχι μόνο το βλεφάριασα αλλά θα το συζητήσω κιόλας! :a8: :lol: :rotflmao:


Φίλε Ntele η τιμή του CB-1000R δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, προσωπική εκτίμηση από 10500 έως 11και κάτι χιλιάδες ευρώ με το ABS (στην αρχή υπολόγιζα γύρω στο 12άρι) αλλά αναμένω κι εγώ μαζί σου.

Α και κάτι άλλο, εγώ το ερωτεύτηκα πρώτος !:evil:


:lol: :beer: :beer:

Alx 84
10/01/2008, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Είχα απορροφηθεί με το φίλτρο λαδιού της K&N αλλά -έστω και καθηστερημένα- όχι μόνο το βλεφάριασα αλλά θα το συζητήσω κιόλας! :a8: :lol: :rotflmao:


Φίλε Ntele η τιμή του CB-1000R δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, προσωπική εκτίμηση από 10500 έως 11και κάτι χιλιάδες ευρώ με το ABS (στην αρχή υπολόγιζα γύρω στο 12άρι) αλλά αναμένω κι εγώ μαζί σου.

Α και κάτι άλλο, εγώ το ερωτεύτηκα πρώτος !:evil:


:lol: :beer: :beer:


χρώμα αποφάσισες???:p :p

makis206
11/01/2008, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
χρώμα αποφάσισες???:p :p

Όλα μ'αρέσουνε εκτός το γκρι !:a25: :a25: :a20:

Αλλά εγώ είμαι μαυράκιας συνήθως :lol:

Ntele
11/01/2008, 23:27
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele

Νέο CB1000R για Extreme καταστάσεις.

1)Πιρούνι Showa
2)Δίσκους μπροστά-Μαργαρίτες της Hanabira
3)Τελικά Τιτανίου-Διπλά
4)Μαρσπιέ ελαφρά-αγωνιστικού τύπου
5)Αλυσίδα κόκκινη
6)Λεβιέ ταχυτήτων αγωνιστικού τύπου
7)Σέλα βελούδινη
8)Διάφορα μέρη απο Carbon.

και κάπως έτσι γεννήθηκε μια καινούργια θεά Αφροδίτη.Μετά! ήρθε ο έρωτας.


117974

Ntele
11/01/2008, 23:35
Έμαθε κανένας σας τίποτα νεώτερο για το CB1000R ; Χρώματα δηλ, τιμή ,τεχνικά χαρακτηριστικά κ.λ.π
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καινούργια νέα όσον αφορά την τιμή του CB1000R είναι τα εξής:Στην Γερμανία όντως έχει τιμή 10090 EURO με Φ.Π.Α 19% συν 600 EURO με το ABS.Κάποιος φίλος το έχει ήδη πει στην συζήτηση.Τώρα οτι αφορά την Ελλάδα η τιμή του θα είναι περίπου 12190 ΕURO με ΦΠΑ και ABS.Γιατί αυτη η διαφορά δεν το γνωρίζω.Ίσως λόγω μεγαλύτερης αγοράς που είναι στην Γερμανία; κάποιος άλλος λόγος; Εκει βλέπεις δεν το καθυστερούν και πολύ .Εδω θα το μαγειρέψουν λίγο το πράγμα μέχρι να βγει η απόφαση.Εδω βλέπεις είναι( Ελλάντα!)και οτι ανεβαίνει δεν λέει να κατέβει με τίποτα και για κανένα λόγο.Άσε που θέλουν και το μέγιστο κέρδος εδω και τώρα.Άντε λίγο υπομονή ακόμη και θα δούμε αν άξιζε τον κόπο για το συγκεκριμένο μοντέλο της Honda.

Ntele
11/01/2008, 23:49
[QUOTE][i]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele


Αυτο και αν είναι τέρας ροπής και δύναμης.


121991

Alx 84
11/01/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
Να και άλλες Φωτο.
Είναι να μην παθαίνεις πλάκα .

είναι ωραίο το άτιμο...

ΜΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! για ρώτα αν παραγγείλει κανείς 2 αν του κάνουν έκπτωση!:beer:

bsari
13/01/2008, 09:27
αν και εχω να παρατηρησω κάτι ,όταν βγήκε το 600 πολύ βγήκαν και ειπαν αρνητικα για την εμφανιση ενω τώρα....

(αχ γιατι να μην υπήρχε πιο πριν εε )

μακη να το παρεις σε θυληκο μπας και τα ζευγαρώσουμε να κρατήσω και γω κανένα:rotflmao:

makis206
13/01/2008, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
ΜΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! για ρώτα αν παραγγείλει κανείς 2 αν του κάνουν έκπτωση!:beer:

Ναι θα μας κάνουνε λέει !


δώρο το μπρελόκ:lol: :rotflmao:

el_hymador
29/02/2008, 00:26
Πανεμορφο, super, τελειο, κ.τ.λ.

αλλα ρε παιδια ....κυριοι κατασκευασται...

βγαλτε και μια γ@μημενη εκδοση του καθε naked-street fighter με μισο fairingακι...

τι στο διαολο;

ενα ταξιδακι να μην μπορεις να το κανεις δηλαδης;

εγω που θελω (και εσυ που το διαβαζεις θελεις ...μη κρυβεσαι!!) ενα ικανο μηχανακι για τα παντα αλλα οχι ξενερε τυπου CBF1000 και Bandit 1250 τι σκατα θα αγορασουμε;

το μοναδικο που παιζει ειναι το FZ1S, μετα το χαος...

δεν θελω ss και τα sport-touring τα θαψατε ουτως η αλλως γ@μω το marketing σας γ@μω...

κυριε χαρτογιακα υπευθυνε για τα μοντελα...θα παρω το CB1000R και θα σε παω δικαβαλο μια μεχρι την Θεσσαλονικη... να δουμε βαζεις Fairing μετα η δεν βαζεις καραγκιοζη...

α στα διαλα...

τα πα και ξεθυμανα:D

GIXXERAKIAS
29/02/2008, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πανεμορφο, super, τελειο, κ.τ.λ.

αλλα ρε παιδια ....κυριοι κατασκευασται...

βγαλτε και μια γ@μημενη εκδοση του καθε naked-street fighter με μισο fairingακι...

τι στο διαολο;

ενα ταξιδακι να μην μπορεις να το κανεις δηλαδης;

εγω που θελω (και εσυ που το διαβαζεις θελεις ...μη κρυβεσαι!!) ενα ικανο μηχανακι για τα παντα αλλα οχι ξενερε τυπου CBF1000 και Bandit 1250 τι σκατα θα αγορασουμε;

το μοναδικο που παιζει ειναι το FZ1S, μετα το χαος...

δεν θελω ss και τα sport-touring τα θαψατε ουτως η αλλως γ@μω το marketing σας γ@μω...

κυριε χαρτογιακα υπευθυνε για τα μοντελα...θα παρω το CB1000R και θα σε παω δικαβαλο μια μεχρι την Θεσσαλονικη... να δουμε βαζεις Fairing μετα η δεν βαζεις καραγκιοζη...

α στα διαλα...

τα πα και ξεθυμανα:D

Εστι πες κι αλλα!!!:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Sabre
29/02/2008, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πανεμορφο, super, τελειο, κ.τ.λ.

αλλα ρε παιδια ....κυριοι κατασκευασται...

βγαλτε και μια γ@μημενη εκδοση του καθε naked-street fighter με μισο fairingακι...

τι στο διαολο;

ενα ταξιδακι να μην μπορεις να το κανεις δηλαδης;

εγω που θελω (και εσυ που το διαβαζεις θελεις ...μη κρυβεσαι!!) ενα ικανο μηχανακι για τα παντα αλλα οχι ξενερε τυπου CBF1000 και Bandit 1250 τι σκατα θα αγορασουμε;

το μοναδικο που παιζει ειναι το FZ1S, μετα το χαος...

δεν θελω ss και τα sport-touring τα θαψατε ουτως η αλλως γ@μω το marketing σας γ@μω...

κυριε χαρτογιακα υπευθυνε για τα μοντελα...θα παρω το CB1000R και θα σε παω δικαβαλο μια μεχρι την Θεσσαλονικη... να δουμε βαζεις Fairing μετα η δεν βαζεις καραγκιοζη...

α στα διαλα...

τα πα και ξεθυμανα:D

Σωστόστ!.....

Αλλά!

Παίζουν και τα uber εργαλεία για τέτοια καμώματα

αχ-βαχ και τα συναφή.......:bigcry:


122156

SF
29/02/2008, 19:58
Sabre, από τα δυο uber εργαλεία που έβαλες, το σωστό καβασάκι είναι τούτο εδώ (http://www.mootorrattad.ee/wp-content/kawa_zrx1200s.jpg) και όχι το bikini ZRX1200. Το οποίο μάλιστα 1200S παραλίγο να το ψώνιζα κάποτε (πωπω τι γραφω;;; :D ) αν ο βλαξ υπάλληλος του ##### καταστήματος δε μου έλεγε το κορυφαίο:
- Ναι, φυσικά μπορείτε να το πάρετε για test ride, μετά την προκαταβολή.


ΤΕΛΟΣ:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

el_hymador
29/02/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Σωστόστ!.....

Αλλά!

Παίζουν και τα uber εργαλεία για τέτοια καμώματα

αχ-βαχ και τα συναφή.......:bigcry:

ωραια ειναι και αυτα αλλα μιλαμε για πιο αγριεμενς καταστασεις :D

Z1000
CB1000R
Tuono (το παλιοτερο καπως παλευοταν, το καινουργιο...δεν)


κτλ

shatz
30/03/2008, 19:09
Γεια σας παίδες,

Πήγα χτες στην έκθεση και είδα από κοντά το 1000R.

Ωραίο είναι και από κοντά.

Κάνω όμως το λάθος και ρωτάω για τιμή.

13500 !!!!!

Είναι δυνατόν τέτοια τιμή ???

Αν κάνει 14000-14500 το RR ποιος θα πάρει το γυμνό?

Χαιρετώ

madox
30/03/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από shatz
Γεια σας παίδες,

Πήγα χτες στην έκθεση και είδα από κοντά το 1000R.

Ωραίο είναι και από κοντά.

Κάνω όμως το λάθος και ρωτάω για τιμή.

13500 !!!!!

Είναι δυνατόν τέτοια τιμή ???

Αν κάνει 14000-14500 το RR ποιος θα πάρει το γυμνό?

Χαιρετώ


οταν θες ξεχωριστες μοτο απο τους Ιαπωνες τοτε πρεπει να δεχτεις και την ανεβασμενη τιμη.Οι Ιταλοι πιο εξυπνοι ειναι?:rotflmao:

tzesika123
30/03/2008, 22:13
teleio einai to atimo an den eixa agorasei tha to skeftomoyn poly

tzesika123
30/03/2008, 22:14
to aplo poso kanei?

Multijohn
31/03/2008, 02:53
Eμένα ρε παιδιά το CB αυτό,γιατί μου φέρνει λίγο απο την Ζετάρα στο προφίλ?!
Τέσπα.Ωραία μοτοσυκλέτα πάντως!

makis206
31/03/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από shatz
Κάνω όμως το λάθος και ρωτάω για τιμή.
13500 !!!!!

Περιμένω πως και πως τόσο καιρό για ν'ακούσω στο τέλος τέτοιες μαλακίες ;:eyepop: :eyepop: :uplate:

Αν ισχύει όντως αυτό έχετε γεια βρυσούλες, προτιμώ το B-king

Aτού τα λε-με Σαρακάκη !:wave2:


:rotflmao: :rotflmao: :uplate:

el_hymador
31/03/2008, 13:46
και αμα το δεις live χωρις το καλλιτεχνικο boostαρισμα των φωτογραφιων, ξενερωνεις ακομη περισσοτερο... :sad:

makis206
31/03/2008, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και αμα το δεις live χωρις το καλλιτεχνικο boostαρισμα των φωτογραφιων, ξενερωνεις ακομη περισσοτερο... :sad:

Να σου πω τώρα κάτι ; Το έχω παρατηρήσει αυτό που λες, το έχω κοιτάξει τόσες φορές άλλωστε στις φωτογραφίες των περιοδικών που από ένα σημείο και μετά γίνονται ορατές οι απαλές γραμμές του και ότι ουδεμία σχέση έχει με αυτό το "τουμπάνιασμα" που θέλει να παρουσιάσει το Ζ για παράδειγμα και ουσιαστικά αυτό με χάλασε λίγο.

Όταν πάρεις ένα γυμνό 1000άρι το θέλεις και λίγο streetfighter, τσίτωσέ το λίγο απο'δώ κι άλλο λίγο απο'κεί κύριε σχεδιαστά, μη μου το κάνεις γλυκούλι σαν το CBF το 250.. μουσκάρεψέ το λίγο ντε !

Το τσαμπουκαλέψαν αρκετά σε μερικά σημεία, δεν λέω, πάρε για παράδειγμα το μούτρο, διαόλι !
Αλλά χώσε και λίγο περισσότερο όγκο στο πλάι να ψαρώσει ο απέναντι, αμάν πια αυτός ο συντηρητισμός που σε δέρνει !!

Παρόλα αυτά συνεχίζω να το θεωρώ όμορφο, 13 όμως για κανένα λόγο δεν θα του τα διέθετα.

Παίρνω το Ζ και μισό Beverly μ'αυτά τα λεφτά !:lol:

shatz
31/03/2008, 18:03
Και να φανταστείτε ότι Γερμανία το δίνουν από 10000 καινούριο 0κμ 2 χρόνια εγγύηση με το ΦΠΑ.

Θα δώσεις και ένα χιλιάρικο να το φέρεις με εκτελωνισμούς θα έρθει 11000-11500.

Δηλ. 2000 κάτω.

Λέει.

madox
31/03/2008, 21:29
Γιατι δηλαδη το monster s4R εχει 13800 και δεν διαμαρτυρεται κανεις και στο cb τετοια σχολια?Τι παραπανω εχει το αυτο το monster?

shatz
31/03/2008, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Γιατι δηλαδη το monster s4R εχει 13800 και δεν διαμαρτυρεται κανεις και στο cb τετοια σχολια?Τι παραπανω εχει το αυτο το monster?

Μάλλον γιατί έχουμε συνηθίσει στο γεγονός ότι τα Ducati είναι ακριβά :)

zolotas
31/03/2008, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Παίρνω το Ζ και μισό Beverly μ'αυτά τα λεφτά !:lol:

παιρνω το Ζ750 ,παιρνω ενα εντουρακι ,παιρνω και ενα σκουτερακι

SF
31/03/2008, 22:50
Επίσης παίρνετε

- 10 παπιά
- Ένα γιωταχί (πολλές επιλογές)
- Περίπου 12000 λίτρα αμόλυβδης
- Διακοπές σε εξωτικό προορισμό
- Lifetime προμήθεια προφυλακτικών
- Μισό BMW 1200LT
- Περίπου 1750 εισιτήρια σινεμά
- Δυο τηλεοράσεις 50" HD

:alien: :alien: :alien: :rotflmao:

makis206
01/04/2008, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Επίσης παίρνετε
- 10 παπιά
- Ένα γιωταχί (πολλές επιλογές)
- Περίπου 12000 λίτρα αμόλυβδης
- Διακοπές σε εξωτικό προορισμό
- Lifetime προμήθεια προφυλακτικών
- Μισό BMW 1200LT
- Περίπου 1750 εισιτήρια σινεμά
- Δυο τηλεοράσεις 50" HD
:alien: :alien: :alien: :rotflmao:

Ψιτ κύριος, εσείς που χλευάζετε !:evil:

Προτιμούμε να πάρουμε ένα μηχανάκι σαν το δικό σας σ'αυτά τα λεφτά άμα θέλετε να ξέρετε !:a30:


:lol: :beer: :beer:

SF
01/04/2008, 09:18
:D

Ntele
14/04/2008, 16:43
Ανακοινώθηκαν τα πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά της Μοτο.Δεν το κρύβω οτι απογοητεύτικα πλήρως.Είναι σα να έπεσα απο τα σύννεφα και προσγειώθηκα χωρίς αλεξίπτωτο.Άλλα περίμενα απο την Honda γιαυτό το μοντέλο και άλλη η πραγματικότητα.Άμεσος ανταγωνιστής λοιπόν του Ζ1000 και τίποτα παραπάνω.Σας παραθέτω τα τεχνικά χαρακ.

HONDA CB1000R 08 (Με τον κινητήρα του CBR1000RR του 07 όμως)
Κινητήρας: Υγρόψυκτος 4Τ 16V
Κ.Ε : 998 cc
Ιπποδύναμη/Στροφές : 125/10000
Μέγιστη ροπή(Kg/Rpm) :10.2/8500
Μετάδοση 6 ταχ.
Εκκίνηση : Μίζα
Διαστάσεις :(Μ-Π-Υ) χιλ. : 2.090 Χ 775 Χ 1.090
Ύψος Σέλας (χιλ) : 825
Απόσταση απο το έδαφος(χιλ) : 130
Χωρητικότητα Ρεζερβουάρ : 17 (13+4)
Βάρος : 217,2- 221,7(ABS)
Φρένα (Εμπρός-Πίσω) : 2Δ/Δ (2x310 & 256) (Τετραπίστονες ακτινικές ΧωρίςABS Τριπίστονες με ABS
Ελαστικά (εμπρός/πίσω) : 120/70 R 17 - 180/55 R 17
Imobilizer : Ναι
Τροφοδοσία Ψεκασμός (36)
Ανάρτηση (Ε) Ανεστρ. πιρ. 43 χιλ.
Ανάρτηση (Π) Αμορτισέρ
( οι αναρτήσεις είναι πλήρως ρυθμιζόμενες )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Όταν λοιπόν η τιμή του Z1000 με ABS είναι επισήμως 11590 EURO και το βρίσκεις προσφορά με 10700 EURO τότε ο ανταγωνισμός είναι πολύ δύσκολος. Τι να πούμε και για το YAMAHA FZ1 ABS που είναι στις 11500 EURO αλλά με 150 HP / & 10,8k /8000 στρ. Δύσκολα τα πράγματα για την Honda . Εγω πάντως εχω απογοητευθεί πλήρως και θέτω τον εξής προβληματισμό : Μένουμε όσοι έχουμε το CB600F του 07 η' αξίζει τον κόπο η αλλαγή του με το CB1000R ;
Περιμένω μηνύματα σας .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετα απο τις τελευταίες παρουσιάσεις του μοντέλου στον τύπο όλοι μιλούν για ένα απο τα καλύτερα μοτο που έβγαλε η Honda για την κατηγορία.Ροπή χαμηλά και μεσαία,καλή οδική συμπεριφορά,και ξεχωριστή εμφάνιση.Η κατασκευή γίνεται στην Ιταλία,με τον κινητήρα,τον ψεκασμό,τις ζάντες και τα φρένα να έρχονται απο Ιαπωνία και οι αναρτήσεις να συναρμολογούνται στην Ισπανία.Το μόνο που μένει είναι μια λογική τιμή για να έχει εμπορική επιτυχία στην Ελλάδα.Λίγο υπομονή απο όλους μας.Περιμένω και εγω για να πράξω ανάλογα.

Ntele
14/04/2008, 17:01
------------------------------------

H.A.Balafoutre
14/04/2008, 19:07
Αγαπητέ, τέτοιες μοτοσικλέτες μπορούν να έχουν διπλό χαρακτήρα και οι εταιρείες να επιλέξουν ποιόν από τους 2 να βγάλουν στην παραγωγή.

Η Yamaha επιλέγει σπόρ προσανατολισμό διότι θέλει να πουλήσει και το φερινγκάτο, οι Kawasaki και χονδα, επιλέγουν κάπως πιο soft και πιο νοχελικό προφίλ και ας χάνουν σε επιδόσεις. H suzuki πέραν του B-King δεν έχει αντίστοιχο εργαλείο, του λίτρου, το SV το σταμάτησε αν δεν κάνω λάθος...οπότε μετά πάμε σε ευρωπαϊκά μοντέλα ΚΤΜ superduke, Ducati monster & S4R, Aprilia Tuono, Benelli TreK, Triumph Speed Triple, BMW K1200R...& MV Brutale & Moto Guzzi.....από τις πιο πλούσιες κατηγορίες ανεξαρτήτος κυβισμού και πραγματικά όλες είναι υπέροχες μοτοσικλέτες. Αλήτικη θέση οδήγισης χωρίς να σε κουράζει, άνετη σέλα, καλή δύναμη, 190λάστιχο και καλά στημένες...τα bolt-ons στην εμφάνιση είναι ακόμη πιο εντυπωσιακά.....

Εκείνο το τεύχος με το συγκριτικό ακόμη το έχω. Και μόνον που βλέπεις τέτοια ποικιλία όχι για απόλυτες επιδόσεις αλλά για βολτάρισμα τρελό και καφριλίκια με παρέα σε χαλαρούς ρυθμούς για κάθε μέρα. Αυτές οι μηχανές θα έπρεπε να είναι έξω από τις καφετέριες κι όχι άλλες. Ίσα που ψήνομαι να πουλήσω το εξακοσαράκι και να χτυπήσω ένα FZ1 άσπρο, με κόκκινη ρίγα και με ABS.....

Τέσπα, καλοκαιράκι έρχεται...αρχίζουν οι μεγάλες βόλτες.:wave2:

Ntele
18/04/2008, 00:21
Ποτέ δεν μίλησα για απόλυτες επιδόσεις και απόλυτη ιπποδύναμη.Οταν όμως βλέπεις μια αλλαγή κατεύθυνσης με το νεοφερμένο CBR1000R και τους 170 ίππους στον τροχό (πράγμα που είχε χρόνια να παρουσιάσει για την κατηγορία),λες οτι κάτι καλό θα έχει και για το CB1000R.Όχι οτι δεν είχαν την δυνατότητα αλλα προφανώς,σκεφτήκαν διαφορετικά και πολυ ήπια θα έλεγα .Βλέπω ομως οτι δεν κατάφεραν να μειώσουν αρκετά και το βάρος με αποτέλεσμα να τοποθετήσουν μικρότερο ρεζερβουάρ για να καλύψουν λίγο απο το βάρος που τους ξέφυγε.Παρ'όλα αυτα είναι ένα μοντέλο που έπρεπε να δημιουργήσει η Honda για την κατηγορία του λίτρου.Αυτο που μένει πλέον είναι η τιμή του για να δούμε την πορεία του στην αγορά την δική μας.

H.A.Balafoutre
18/04/2008, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
Ποτέ δεν μίλησα για απόλυτες επιδόσεις και απόλυτη ιπποδύναμη.Οταν όμως βλέπεις μια αλλαγή κατεύθυνσης με το νεοφερμένο CBR1000R και τους 170 ίππους στον τροχό (πράγμα που είχε χρόνια να παρουσιάσει για την κατηγορία),λες οτι κάτι καλό θα έχει και για το CB1000R.Όχι οτι δεν είχαν την δυνατότητα αλλα προφανώς,σκεφτήκαν διαφορετικά και πολυ ήπια θα έλεγα .Βλέπω ομως οτι δεν κατάφεραν να μειώσουν αρκετά και το βάρος με αποτέλεσμα να τοποθετήσουν μικρότερο ρεζερβουάρ για να καλύψουν λίγο απο το βάρος που τους ξέφυγε.Παρ'όλα αυτα είναι ένα μοντέλο που έπρεπε να δημιουργήσει η Honda για την κατηγορία του λίτρου.Αυτο που μένει πλέον είναι η τιμή του για να δούμε την πορεία του στην αγορά την δική μας.


Άκου, πιο ψβρ βγάζει 170τροχό, διότι προφανώς είσαι κι εσύ ένας παραπλανημένος.:lol:

H.A.Balafoutre
20/04/2008, 00:55
Τελικά αντιγραφή είναι.....καλά το υποψιάστηκαν αρκετοί.....έχω την εντύπωση πως πληρώνουμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες......

http://www.youtube.com/watch?v=hkaWp4wuWa0

Ntele
22/04/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Τελικά αντιγραφή είναι.....καλά το υποψιάστηκαν αρκετοί.....έχω την εντύπωση πως πληρώνουμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες......

http://www.youtube.com/watch?v=hkaWp4wuWa0



Δεν είμαι κανένας παραπλανημένος.Αν όντως πιστεύουμε τα ΤΕΣΤ των περιοδικών του ειδικού τύπου (που πιστεύω οτι και εσυ τα συμβουλεύεσαι) τότε ναι το CBR1000RR βγάζει αυτα τα άλογα όσο και αν αυτό δυσαρεστεί κάποιους λάτρεις των Κ7-Κ8 -R1-Z κ.λ.π. Ήρθε φαίνεται η ώρα στην HONDA να σκεφθούν διαφορετικά και να βγάλουν την απόλυτη Supersport δρόμου γιατί και την τεχνογνωσία έχουν απο το ΜΟΤΟ GP αλλα και την θέληση είχαν για να βγάλουν στην παραγωγή μια τέτοια μοτοσυκλέτα.Είναι δε σίγουρο οτι θα απαντήσουν οι υπόλοιπες εταιρίες σύντομα.Μέχρι τότε όμως δέξου την πραγματικότητα όπως έχει.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μην βιάζεσαι πάντως να χαρακτηρίσεις το συγκεκριμένο μοντέλο σαν αντιγραφή.Αν όντως πιστεύουμε τις παρουσιάσεις των δημοσιογράφων του ειδικού τύπου και δεν είμαστε καχύποπτοι με τα λεγόμενά τους πρόκειται για το καλύτερο μοντέλο της Honda στην κατηγορία.Ετσι λένε όλοι τους οτι έπαθαν μεγάλη πλάκα οδηγώντας το.Αν και η ιπποδύναμη δεν είναι κορυφαία η ροπή τα λέει όλα σε όλες τις στροφές και έτσι είναι δυνατό παντού.

elmariacci
23/04/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
Δεν είμαι κανένας παραπλανημένος.Αν όντως πιστεύουμε τα ΤΕΣΤ των περιοδικών του ειδικού τύπου (που πιστεύω οτι και εσυ τα συμβουλεύεσαι) τότε ναι το CBR1000RR βγάζει αυτα τα άλογα όσο και αν αυτό δυσαρεστεί κάποιους λάτρεις των Κ7-Κ8 -R1-Z κ.λ.π. Ήρθε φαίνεται η ώρα στην HONDA να σκεφθούν διαφορετικά και να βγάλουν την απόλυτη Supersport δρόμου γιατί και την τεχνογνωσία έχουν απο το ΜΟΤΟ GP αλλα και την θέληση είχαν για να βγάλουν στην παραγωγή μια τέτοια μοτοσυκλέτα.Είναι δε σίγουρο οτι θα απαντήσουν οι υπόλοιπες εταιρίες σύντομα.Μέχρι τότε όμως δέξου την πραγματικότητα όπως έχει.

Δεν ειναι δυνατον ομως το ενα περιοδικο να το βγαζει 170 και το αλλο 157....Καποιον λακο εχει η φαβα...
Και επειδη εγω ειμαι κακος ανθρωπος θα σου πω που ειναι ο λακος.Ο Σαρακακης με το που ειδε τις πρωτες φωτο του νεου CBR τον εζωσαν τα φιδια ετσι ασχημο που ειναι το ριμαδι..:yuck:"τωρα τι να κανω λεει,αυτο δεν προκειται να πουλησει καθολου ετσι οπως ειναι...:confused: "Την ψυλιαστικε καλα ομως την δουλεια και λεει 'αφου δεν μπορω να τους πιασω με τα looks θα τους πιασω απο αλλου" Παιρνει λοιπον τα φιλαρακια του του στο ταδε περιοδικο και λεει "παλικαρια παρτε αυτο το πακετακι και γραψτε οτι το νεο CBR γ@μαει,σπερνει,τα δινει,σβηνει οτιδηποτε κινηται στον δρομο μπας και κερδισω αυτους που κυνηγανε και το τελευταιο hp γιατι αλλιως δεν θα βγουμε φετο..."
Οπερ και εγενετο...

My point of view

Ntele
23/04/2008, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από elmariacci
Δεν ειναι δυνατον ομως το ενα περιοδικο να το βγαζει 170 και το αλλο 157....Καποιον λακο εχει η φαβα...
Και επειδη εγω ειμαι κακος ανθρωπος θα σου πω που ειναι ο λακος.Ο Σαρακακης με το που ειδε τις πρωτες φωτο του νεου CBR τον εζωσαν τα φιδια ετσι ασχημο που ειναι το ριμαδι..:yuck:"τωρα τι να κανω λεει,αυτο δεν προκειται να πουλησει καθολου ετσι οπως ειναι...:confused: "Την ψυλιαστικε καλα ομως την δουλεια και λεει 'αφου δεν μπορω να τους πιασω με τα looks θα τους πιασω απο αλλου" Παιρνει λοιπον τα φιλαρακια του του στο ταδε περιοδικο και λεει "παλικαρια παρτε αυτο το πακετακι και γραψτε οτι το νεο CBR γ@μαει,σπερνει,τα δινει,σβηνει οτιδηποτε κινηται στον δρομο μπας και κερδισω αυτους που κυνηγανε και το τελευταιο hp γιατι αλλιως δεν θα βγουμε φετο..."
Οπερ και εγενετο...

My point of view

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Κοίταξε, μια διαφορά λίγων ίππων στις διάφορες δυναμομετρήσεις των περιοδικών θα την δεις
αλλα όχι τέτοια που γράφεις.Μέχρι στιγμής εγω γνωρίζω τους 170,167 &163 hp στον τροχό.Όμως κανένα περιοδικό δεν έγραψε άσχημα λόγια για το CBR1000RR.Όλα νομίζω οτι το βγάζουν κορυφαίο.Τώρα όλοι τα πήραν; δεν γνωρίζω!Θα δεις όμως οτι όλες οι υπόλοιπες εταιρίες σύντομα θα φρεσκάρουν τα μοντέλα τους και θα παίξουν με τις ιπποδυνάμεις. Γιατι άραγε να το κάνουν και πάντα περιμένουν την κίνηση της Honda; Τώρα αν είναι άσχημο το καινούργιο CBR1000RR αυτο είναι υποκειμενικό.Ανάλογα τι γούστα έχει ο καθένας.Μην βιάζεσαι πάντως γιατί θα το δείξουν οι πωλήσεις.Ας περιμένουμε και τα πλήρη συγκριτικά της κατηγορίας και τότε ας βγάλει ο καθένας μας τα δικά του συμπεράσματα .

elmariacci
24/04/2008, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Κοίταξε, μια διαφορά λίγων ίππων στις διάφορες δυναμομετρήσεις των περιοδικών θα την δεις
αλλα όχι τέτοια που γράφεις.Μέχρι στιγμής εγω γνωρίζω τους 170,167 &163 hp στον τροχό.Όμως κανένα περιοδικό δεν έγραψε άσχημα λόγια για το CBR1000RR.Όλα νομίζω οτι το βγάζουν κορυφαίο.Τώρα όλοι τα πήραν; δεν γνωρίζω!Θα δεις όμως οτι όλες οι υπόλοιπες εταιρίες σύντομα θα φρεσκάρουν τα μοντέλα τους και θα παίξουν με τις ιπποδυνάμεις. Γιατι άραγε να το κάνουν και πάντα περιμένουν την κίνηση της Honda; Τώρα αν είναι άσχημο το καινούργιο CBR1000RR αυτο είναι υποκειμενικό.Ανάλογα τι γούστα έχει ο καθένας.Μην βιάζεσαι πάντως γιατί θα το δείξουν οι πωλήσεις.Ας περιμένουμε και τα πλήρη συγκριτικά της κατηγορίας και τότε ας βγάλει ο καθένας μας τα δικά του συμπεράσματα .

:nono: Δεν μιλαω για 3-4 αλογα,αυτο ειναι παντα αναμενομενο,αναλογα με το δυναμομετρο,τον συγκεκριμενο κινητηρα,ακομα και την θερμοκρασια περιβαλλοντος.Το ενα γνωστο Ελληνικο περιοδικο το βγαζει 167 τροχο,με ενα εξωφιλλο ΝΑ (μετα συγχωρισεως) και το αλλο το βγαζει 157 τροχο.Επισης,σε αλλο αρθρο,αφηνει σαφες ειρωνικο υπονοουμενο περι των 167 τροχο,και παραπεμπει στο επομενο τευχος οπου θα εχει το σουπερτεστ της Almeria...:rolleyes:

Ntele
25/04/2008, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
Έμαθε κανένας σας τίποτα νεώτερο για το CB1000R ; Χρώματα δηλ, τιμή ,τεχνικά χαρακτηριστικά κ.λ.π
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καινούργια νέα όσον αφορά την τιμή του CB1000R είναι τα εξής:Στην Γερμανία όντως έχει τιμή 10090 EURO με Φ.Π.Α 19% συν 600 EURO με το ABS.Κάποιος φίλος το έχει ήδη πει στην συζήτηση.Τώρα οτι αφορά την Ελλάδα η τιμή του θα είναι περίπου 12190 ΕURO με ΦΠΑ και ABS.Γιατί αυτη η διαφορά δεν το γνωρίζω.Ίσως λόγω μεγαλύτερης αγοράς που είναι στην Γερμανία; κάποιος άλλος λόγος; Εκει βλέπεις δεν το καθυστερούν και πολύ .Εδω θα το μαγειρέψουν λίγο το πράγμα μέχρι να βγει η απόφαση.Εδω βλέπεις είναι( Ελλάντα!)και οτι ανεβαίνει δεν λέει να κατέβει με τίποτα και για κανένα λόγο.Άσε που θέλουν και το μέγιστο κέρδος εδω και τώρα.Άντε λίγο υπομονή ακόμη και θα δούμε αν άξιζε τον κόπο για το συγκεκριμένο μοντέλο της Honda.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Το ποιο γνωστό μούτρο της Honda για το 2008 είναι αυτο της φωτογραφίας που παραθέτω.Σε άλλους θ"αρέσει σε άλλους οχι.Είναι θέμα προσωπικό του καθενός .


128602

mpaspire
24/05/2008, 13:37
Ποτε θα ερθει επισημα Ελλαδα ξερουμε?

Ntele
25/05/2008, 21:49
Λένε οτι θα ρθει μέσα στον Ιούνιο.Δεν γνωρίζω ακόμη τίποτα για την τιμή του.Στην Γερμανία κυκλοφορεί και έχει 10090 ΕURO συν 600 το ABS με ΦΠΑ 19%.Για εδω λένε συν 1500 Ε πάνω κάτω.Ο ανταγωνισμός εδω όμως είναι έντονος οπότε δεν ξέρεις τι θα γίνει.

mpaspire
14/06/2008, 17:07
------

mpaspire
01/07/2008, 20:36
Παιδες εχουμε κανενα νεοτερο απο Σαρακακη? Τιμη ανακοινωθηκε? Γιατι αργει τοσο?

soichiro_cbf
02/07/2008, 00:55
το εχω ηδη.το εχω φερει απ'εξω.τιμη δεν σας λεω που να πηδατε.τωρα οποιος θελει να μαθει τιμη να του στειλω πμ με τον τραπεζικο μου λογαριασμο να καταθεσει 100 ευρω και μετα θα του πω.το βερεσε πεθανε.

bsari
02/07/2008, 14:28
κανεις πλακα?

sniper
02/07/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
το εχω ηδη.το εχω φερει απ'εξω.τιμη δεν σας λεω που να πηδατε.τωρα οποιος θελει να μαθει τιμη να του στειλω πμ με τον τραπεζικο μου λογαριασμο να καταθεσει 100 ευρω και μετα θα του πω.το βερεσε πεθανε.




Εσύ προειδοποιήθηκες επανειλημμένα.....

DrBig
03/07/2008, 10:48
steile mou pm me trapeziko logariasmo filos,

thnx

Daemon
17/07/2008, 10:00
CB1000R9 (2009) = 11.240?
CB1000RA9 (2009) = 11.790?


:wave2:

Operater
17/07/2008, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
CB1000R9 (2009) = 11.240?
CB1000RA9 (2009) = 11.790?


:wave2:

Μόλις έχασες 100 ευρώ...! :lol:

Daemon
17/07/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μόλις έχασες 100 ευρώ...! :lol:

:confused:

Α..το ειδα.. :lol:

mpaspire
23/07/2008, 17:44
ρε παιδια το πηρε κανενας το νεο cb ή ακομα?

ystefanidis
26/07/2008, 20:15
τι να πρωτο πω?
δεν το πείρα παρα για μισή ώρα και τρελλαθηκα...ενα μόνιμο χαμόγελο σχηματίζεται απο την στιγμή που κουμπώνεις 1η και αρχίζεις την πτήση...
τι ήθελα και το βόλταρα..?
ροπη τρελή απο χαμηλά...δεν θέλει πολύ να βρεθείς σε κάθε αλλαγή με τον μπροστινο τροχο πάνω...
στησιμο καταπληκτικο..κουμπώνεις αυτόματα γινεσαι ένα με το θηρίο..

mpaspire
27/07/2008, 19:34
Εδω και 2 μερες το εχω στα χερια μου, αλλα δυστηχως δεν του εχω κανει παρα μονο 10 χλμ λογω υποχρεωσεων! Απο αυριο αρχιζω βολτες και φυσικα θα γραψω και τα αναλογα σχολια! παντως ειναι μηχαναρος!!!!!! Απιστευτο για 1000αρι!

taksidiotis25
16/08/2008, 12:19
το θηριο το ειδα σε λευκο,ειναι πραγματικα πανεμορφο το εργαλειο,τι z και βλακειες πλεον.
δυναμη και εμφανιση.
το τιμονι δεν μου αρεσε και τοσο,εγω θα το αλλαζα.

iosif
25/08/2008, 08:59
ΧΘΕς το ειδα και γω σε λευκο. κουκλα!
αλλα δεν το καβαλησα....

καβαλησα και το shiver της aprilia. μου αρεσει πολυ εμφανισιακα αλλα στην οδηγηση μου φανηκε λιγο on-off σρην αισθηση δεν "παταγε" σαν στριτ

harris_x
01/10/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpaspire
Εδω και 2 μερες το εχω στα χερια μου, αλλα δυστηχως δεν του εχω κανει παρα μονο 10 χλμ λογω υποχρεωσεων! Απο αυριο αρχιζω βολτες και φυσικα θα γραψω και τα αναλογα σχολια! παντως ειναι μηχαναρος!!!!!! Απιστευτο για 1000αρι!

Καλορίζικο φίλε μου!

Βαλέ καμιά φωτογραφία να γουστάρουμε!

mpaspire
02/10/2008, 20:30
οριστε και φωτο!!

http://img.photobucket.com/albums/v329/mpaspire/DSC00175.jpg


http://img.photobucket.com/albums/v329/mpaspire/DSC00184.jpg

shatz
03/10/2008, 07:45
Καλοτάξιδο φίλε μου,

Βάλε και κανένα ματάκι :)

harris_x
03/10/2008, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpaspire
οριστε και φωτο!!

http://img.photobucket.com/albums/v329/mpaspire/DSC00175.jpg


http://img.photobucket.com/albums/v329/mpaspire/DSC00184.jpg

... μας έβαλες μπρίζες τρελές!

mpaspire
03/10/2008, 10:40
σημερα παω και για το πρωτο service! αντε να δουμε και απο επιδωσεις τι λεει!

filippos_v
02/04/2009, 20:46
Παιδιά,μια ερώτηση.
Είμαι 1,93. Θα ζοριστώ πάνω στην CB 1000r; Είμαι σχεδον ετοιμος να πάω Σαλόνικα να την παρω αλλα με καίει πολύ αυτο το θέμα. Αλεξανδρούπολη που μένω δεν κυκλοφορεί καμια για να την δω απο κοντα.
Πολύ φοβαμαι μην ειναι και αστείο το θεαμα!
Κανενας ψηλός που να την οδήγησε;

TOLISTOLAROS
02/04/2009, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_v
Παιδιά,μια ερώτηση.
Είμαι 1,93. Θα ζοριστώ πάνω στην CB 1000r; Είμαι σχεδον ετοιμος να πάω Σαλόνικα να την παρω αλλα με καίει πολύ αυτο το θέμα. Αλεξανδρούπολη που μένω δεν κυκλοφορεί καμια για να την δω απο κοντα.
Πολύ φοβαμαι μην ειναι και αστείο το θεαμα!
Κανενας ψηλός που να την οδήγησε;
Κάντη ένα test ride να δεις μόνος σου.Να μη διαρκέσει όμως 10 λεπτά,δε θα καταλάβεις και πολλά...
Με 1,93 φίλε οι περισσότερες μηχανές θα σε ζορίζουν.Αλλά μη μασάς,κανένας δεν πήρε μοτο για να ξεκουράζεται.. :D :D :D
Το θέαμα μη σε νοιάζει καθόλου,για σένα καβαλάς και χέστους τους άλλους.

filippos_v
02/04/2009, 21:22
Τόλη,σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.
Καλα θα ηταν να μπορουσα να κανω ενα test ride αλλα αν δεν παω Σαλονικα δεν το βλεπω ευκολο.
Η honda αυτη ειναι πραγματικα κουκλα και θα χαλαστω πολυ αν καταληξω σε κανενα on-off εξαιτιας του υψους μου!

H.A.Balafoutre
02/04/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_v
Τόλη,σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.
Καλα θα ηταν να μπορουσα να κανω ενα test ride αλλα αν δεν παω Σαλονικα δεν το βλεπω ευκολο.
Η honda αυτη ειναι πραγματικα κουκλα και θα χαλαστω πολυ αν καταληξω σε κανενα on-off εξαιτιας του υψους μου!

Ανέβα στο hornet 600. Δεν έχει σημασία σε πιο. Αν δεν βολεύεσαι ή φαίνεσαι τεράστιος πάνω στο 600, τότε σίγουρα θα είναι χειρότερα στο 1000 αφού είναι μικροσκοπικό. Το έχω δει δίπλα σε 600άρι και είναι μινιόν.

Μιας και έχουμε το ίδιο ανάστημα, αυτή είναι η μοίρα μας. Για χονδα ούτε συζήτηση να καβαλήσω-αγοράσω, αλλά τα ψηλά αναστήματα έχουν πρόβλημα με τα περισσότερα μοντέλα στην αγορά ανεξαρτήτος μάρκας.

TOLISTOLAROS
02/04/2009, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_v
..... θα χαλαστω πολυ αν καταληξω σε κανενα on-off εξαιτιας του υψους μου!
Εμείς πάντως θα ξενερώσουμε....άκου κει οn-ωχ... :yuck: :yuck: :yuck:
Μή μασάς!

TheFace
02/04/2009, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_v
Τόλη,σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.
Καλα θα ηταν να μπορουσα να κανω ενα test ride αλλα αν δεν παω Σαλονικα δεν το βλεπω ευκολο.
Η honda αυτη ειναι πραγματικα κουκλα και θα χαλαστω πολυ αν καταληξω σε κανενα on-off εξαιτιας του υψους μου!

Φιλε φιλιππε, θα σ' απογοητευσω αλλα νομιζω οτι δεν θα σε βολεψει τελικα...

Το μηχανακι αν και πολυ ομορφο, ειναι μικρο για naked-χιλιαρι και θα σε κουρασει.

Εγω (1.89μ) εκατσα πανω περσυ στην εκθεση (γιατι κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ:p ) και καταλαβα οτι το μηχανακι ειναι ιδανικο για ανθρωπους κοντα στο 1.75μ, αντε 1.80μ το πολυ!

Βεβαια η γνωμη μου δεν ειναι και η πιο πληρης μιας και οπως σου ειπα απλα εκατσα πανω, δεν το εκανα βολτα.

Οπως και να 'χει παντως μην το παρεις με κλειστα τα ματια που λεμε... οδηγησε το πριν, οποσδηποτε!:wave2:

filippos_v
02/04/2009, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ανέβα στο hornet 600. Δεν έχει σημασία σε πιο. Αν δεν βολεύεσαι ή φαίνεσαι τεράστιος πάνω στο 600, τότε σίγουρα θα είναι χειρότερα στο 1000 αφού είναι μικροσκοπικό. Το έχω δει δίπλα σε 600άρι και είναι μινιόν.

Μιας και έχουμε το ίδιο ανάστημα, αυτή είναι η μοίρα μας. Για χονδα ούτε συζήτηση να καβαλήσω-αγοράσω, αλλά τα ψηλά αναστήματα έχουν πρόβλημα με τα περισσότερα μοντέλα στην αγορά ανεξαρτήτος μάρκας.

Το Hornet 600 ειναι πιο μικρο σε μεγεθος απο το cb1000r.
Μηκος-Πλατος-Υψος:
CB1000r : 2090x775x1090
Hornet 600: 2100x710x1090
Υψος σελας:
CB1000r: 828
Hornet 600: 800

Ωστοσο το ρεζερβουάρ της Hornet ειναι κατα 2 λιτρα μεγαλητερο.

Να παρει,με βλεπω Σαλονικη και αν φαω πικρα με το "μωρο" θα παρω μπουγατσα με κρεμα για τον γυρισμο!

filippos_v
03/04/2009, 14:45
Είναι να εισαι και τυχερος ρε αδερφια καμια φορα.
Χθες το κουβεντιαζαμε,σημερα εφεραν ενα λευκο CB1000r στην αντιπροσωπια.
Το "μωρο" ειναι πανεμορφο και απο κοντα και δεν εχω κανενα προβλημα με το υψος του ή με το δικο μου. Ηδη ετοιμαζω τα χαρτια για να το παρω και ψαχνω το καταστημα με τα καλυτερα δωρακια!
Ευχαριστω και παλι ολα τα παιδια που απαντησαν στο ερωτημα μου πιο πανω!

bsari
07/04/2009, 12:04
Ωστοσο το ρεζερβουάρ της Hornet ειναι κατα 2 λιτρα μεγαλητερο.

μπα ονομαστικα μεγαλυτερο...

giorgosmg
12/04/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_v
Παιδιά,μια ερώτηση.
Είμαι 1,93. Θα ζοριστώ πάνω στην CB 1000r; Είμαι σχεδον ετοιμος να πάω Σαλόνικα να την παρω αλλα με καίει πολύ αυτο το θέμα. Αλεξανδρούπολη που μένω δεν κυκλοφορεί καμια για να την δω απο κοντα.
Πολύ φοβαμαι μην ειναι και αστείο το θεαμα!
Κανενας ψηλός που να την οδήγησε;

βρε φιλαρακι τι σκας?
σου αρεσει??
παρτο με 1000!!!

οπως καποτε μου ειπε ενας φιλος...
''η ζωη ειναι πολυ μικρη για να εχουμε τετοια κολληματα"
σε αναλογη ερωτηση ;)
παρτε οτι γουσταρετε βρε παιδια!!
γαμω τα οικονομικα μου,θα το χτυπαγα και εγω αν μπορουσα .....

πολυ φιλικα
γιωργος

Ntele
15/12/2010, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
μάκηηηηη σε βλέπω που το βλεφαριάζεις! :rotflmao:

Ntele
15/12/2010, 20:44
Αξεσουάρ διάφορα για το CB1000R με Φωτό


219632

Ntele
15/12/2010, 20:47
Αξεσουάρ για το CB1000R


219634

Ntele
15/12/2010, 21:44
Άλλα αξεσουάρ για CB1000R


219640

Ntele
15/12/2010, 21:47
Αξεσουάρ κ.λ.π για CB1000R

(Bluetooth)


219641

Ntele
15/12/2010, 21:49
Αξεσουάρ για CB1000R


219642

Ntele
15/12/2010, 21:52
Αξεσουάρ κ.λ.π για CB1000R


Σχάρα


219644

Ntele
15/12/2010, 21:56
Αξεσουάρ για το CB1000R


Mivv Eξάτμιση


219645

Ntele
15/12/2010, 21:58
Αξεσουάρ για το CB1000R

Puig Ζελατίνα άψογη


219647

Ntele
15/12/2010, 22:04
Αυτή η Φωτό τι σας λέει;


219649

p_bourinos
28/06/2011, 14:06
Να και το δικό μου....


230269

p_bourinos
28/06/2011, 14:16
Κι άλλη μια...


230270

typara
11/10/2011, 16:22
filaraki kalispera...poia einai i gnwmi sou gia to ti eksatmisi na valw sto cb1000r mou;;;

typara
11/10/2011, 16:27
adelfe kalispera....exw kai egw to cb1000r....kai tha ithela mia voitheia gia to ti eksatmisi na valw...

a.s.o
10/11/2011, 18:27
Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι για την αγορά του Cb-1000r και εγκυκλοπαιδικά θα ήθελα να μάθω την κατανάλωση του.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

simple76
11/12/2011, 10:59
το δικό μου :)


241739

Ntele
19/02/2012, 22:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
[B]Αξεσουάρ για το CB1000R


Η γνώμη μου είναι ή Akrapovits ή Leovince ή αυτή που έχω εγώ τηνBlueflame carbon ή τιτάνιο, απο Αγγλία.Προσωπικά μου άρεσε η τελευταία και την τοποθέτησα .Είναι πλήρως ελεύθερη με DB Killer ή χωρίς ,με απόδοση και ήχο που ξεσηκώνει


247836