PDA

View Full Version : please help!



noble
23/12/2004, 19:01
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΘΕΛΩ ΤΗ ΠΕΙΡΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΜΙΑ DIVERSION 400 ΤΟΥ 94.ΕΧΩ 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ:Α)ΤΗ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΖΙΤΖΙ,ΟΧΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ,ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΣΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ(ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ).
Β)ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΜΕΧΡΙ 4000...
ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ?Κ ΑΞΙΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ Η ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ Β ΕΠΙΛΟΓΗ?
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ...
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΟΛΟΙ...

gmakris
23/12/2004, 19:25
Αυτο ειναι δικη σου αποφαση αναλογα ποσο αγαπας το μηχανακι σου.

Εγω παντως θα εψαχνα κατι περισσοτερο και οχι αεροψυκτο γιατι το diversion δεν προσφερεται για πολλα.....

:smilea:

gdevelek
23/12/2004, 19:27
Αφού έχεις φίλο μηχανικό που πιθανότατα μάλιστα γνωρίζει τη μηχανή, γιατί ρωτάς αγνώστους να σου πουν αν φτιάχνεται καλά;;; Πώς μπορεί κανείς να σου απαντήσει, με τι δεδομένα;;;

Όσο για καινούρια, αν σε καλύπτει μια 400άρα, μπορείς να πάρεις μια καλή SuperFour με περίπου 3000, και πρόκειται για όμορφο, σβέλτο και εξαιρετικά αξιόπιστο μηχανάκι. Αμφιβάλλω αν υπάρχει μηχανικός που να θεωρεί τη 400άρα Diversion καλύτερη από τη SuperFour. Βέβαια περί ορέξεως...

daredevil28
25/12/2004, 10:06
Καλημερα και χρονια πολλα.
Το Diversion 400 ηταν το δευτερο μηχανακι μου το πηρα 96 ιανουαριο και το πουλησα για ανταλακτικα!! το δεκεμβριο του ιδιου ετους (Ας ειναι καλα ο κυριος με την 500 mercedes που την εστειλε στις μπαριερες και εμενα να σερνομαι καμια 20ρια μετρα).
Ειναι καλο μηχανημα αλλα οχι αναβαθμισιμο εγω το μονο που του εκανα ηταν μια εξατμιση 4 σε 1 ποιο πολυ για τον ηχο παρα για επιδοσεις. οταν την εδωσα πηρα το 600ρι το οποιο οντως ποιο δυνατο με ικανοποιησε περισσοτερο.
Τωρα εχω ενα Fazer 600 το οποιο το εχω ερωτευτει. Κανει τα παντα και συμφερει.
Παντως θα σου πρωτεινα να δωσεις περιπου στα 5000 με 5500 και να παρεις ενα Fazer το οποιο θα σε ικανοποιηση σε ολα.
Καλες γιορτες και προπαντων υγεια