PDA

View Full Version : πια απο τις δυο?



man300
15/04/2008, 02:20
για σας παιδιά είμαι κάτοχος του 300 exc-e και λέω να αλλάξω το τελικό και είμαι ανάμεσα fmf και doma υπόψιν ότι η μπροστά είναι doma και είμαι ευχαριστημένος.οποιος γνωρίζει κάτι η πληροφορίες θα μου είναι πολύ χρήσιμες ευχάριστω:beer:


127611

man300
15/04/2008, 02:22
η


127612

GASer
15/04/2008, 22:26
Την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα την FMF και την περιμένω.

Πάντως από post που έβαλα στο ktmtalk.com οι απαντήσεις που έλαβα ήταν ότι τα τελικά FMF και ProCircuit δεν προσέφεραν τίποτε άλλο από εμφάνιση (και πιθανών μερικά γραμμάρια λιγότερου βάρους)...

Η FMF μου αρέσει περισσότερο...

STOYBI
15/04/2008, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer


Πάντως από post που έβαλα στο ktmtalk.com οι απαντήσεις που έλαβα ήταν ότι τα τελικά FMF και ProCircuit δεν προσέφεραν τίποτε άλλο από εμφάνιση (και πιθανών μερικά γραμμάρια λιγότερου βάρους)...

Η FMF μου αρέσει περισσότερο...

Μα ουτος η αλλως νομιζω οτι η αλλαγη μονο τελικου στα διχρονα το μονο που μπορουν να σου προσφερουν ( εκτος απο εμφανιση και βαρος) ειναι ισως κατι ασυναισθητα παραπανω απο το τιποτα.... :rolleyes:

( Σε αντιθεση με την αλλαγη μπροστινου κοματιου...)

Παντως οντως πανεμορφη η FMF... :winka:

:wave2:

kordix
15/04/2008, 22:52
Έβαλα την FMF (turbinecore 2 Q sta 96db) στο ΥΖ 250 του 02 και σε σχέση με την μαμά εξάτμιση κέρδισε σε ροπή χαμηλά - διάρκεια ψηλά, χάνοντας παράλληλα λίγο σε δύναμη στις ψηλές στροφές. Δεν έχω αλλάξει το τζετάρισμα ακόμα, αλλά ίσως δουλέψει καλύτερα με πιο φτωχό μίγμα.

Υπάρχει μεγάλη διαφορά με τo stock σιλανσιέ τουλάχιστον στο δικό μου "εντουροποιημένο" ΜΧ μηχανάκι. Ο θάλαμος διαστολής είναι stock.

Για το 300ρι επειδή είναι ένα ολοκληρωμένο εντούρο μηχανάκι δεν ξέρω αν θα προσφέρει κάτι παραπάνω στην απόδοσή του εκτός βέβαια από τη μείωση του βάρους και την εμφάνιση.

man300
15/04/2008, 23:45
η αλήθεια είναι ότι το μπροστινό κάνει τι μεγάλη διαφορα και ακόμη περισσότερο το σωστό "τζεταρισμα" πχ αφού έβαλα το μπροστινό είδα διαφορα στις μεσαίες και ψιλές αλλα όταν το "τζεταρισα" ξιραφιασε η καλύτερα καθάρισε σχεδόν παντού.αλλα η fmf από εμφάνιση σκίζει

GASer
15/04/2008, 23:48
H doma μου θυμίζει Arrow και DEP του 1990...

man300
16/04/2008, 07:26
σωστος :lol: :lol: :lol:

dirtbird
16/04/2008, 11:14
Τις FMF δεν τις έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση.....
Οι PRO-CIRCUIT μάλλον είναι καλύτερες.

Και αν είχα DOMA μπροστά, το ίδιο θα έβαζα και πίσω.
Πάντως το μόνο μείον του εργοστασιακού τελικού είναι ότι είναι πολύ βαρύ (αλλά και άθραυστο).