PDA

View Full Version : Πρώτη χύμα...



Gia
15/04/2008, 09:33
Εχθές το βράδυ κατα τις 22:00 γυρνωντάς απο το ΤΕΙ Πειραιά, Π.Ραλλη στο ρεύμα πρός Αθήνα μου πετάχτηκε σκύλος. Τον εμβόλισα κανονικά, ανατράπηκε η μηχανή και έπεσα. Σύρθηκα για αρκετά μέτρα, σηκώθηκα και βγήκα στην άκρη.

Γραφω εδώ για δύο λόγους.
1. Η σημασία του εξοπλισμού αποδείχτηκε. Κεφάλι καθαρό, χέρια, κορμός τίποτα απολύτως. Γάντια κράνος τζάκετ κυριολεκτικά με σώσανε. Παντελόνι και παπουτσια (τζιν και σταρακια) για πεταμα. Τα πόδια μου είναι αρκετά χτυπημένα αλλά και πάλι οκ. Υποθέτω οτι αν φόραγα κατι καλύτερο θα την είχα βγάλει τελείως καθαρή.

2ον και σημαντικότερο. Τα δυο παλικάρια με το παπί που σταματήσανε, μου σηκώσανε τη μηχανή, πήρανε το ΕΚΑΒ και μείνανε μαζί μου μέχρι να έρθει. Καλή τους ώρα και δεν θα τους ξεχάσω ποτέ και ας μην θυμάμαι καθόλου φάτσες. Ευχαριστώ μέσα απο τη καρδιά μου.


Απ'οσο μπόρεσα να καταλάβω ο σκύλος έφυγε. Ελπίζω πραγματικά να μην τον χτύπησα πολύ και να είναι οκ (αμφιβάλλω ομως).

Για να μην σας κουράζω παιδιά πληρώστε τον εξοπλισμό για τη μια φορά που θα σας χρειαστεί.

ΥΓ. Αναρωτιόμουνα αν το τζάκετ μου προσφέρει προστασία μια και την μάρκα δεν την ήξερα (RS TAICHI). Με έβγαλε ασπροπροσωπο.

Χαιρετώ

Πάντα όρθιοι , πάντα αλληλέγγυοι...

MikeG
15/04/2008, 09:34
Ποτέ ξανά φίλε μου!!!
Περαστικά & καλούς δρόμους!
Πάντα με εξοπλισμό όλοι μας!



:wave2:

byron
15/04/2008, 09:36
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση. :beer:

ΥΓ 1. Ο σκύλος κατά πάσα πιθανότητα την γλύτωσε.
ΥΓ2. Τα RS TAICHI είναι κορυφαία. :wave2:

McGyver
15/04/2008, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση.

+ 1050


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τα RS TAICHI είναι κορυφαία. :wave2:

+ 1050 ^ 1050

DrIoannis
15/04/2008, 10:04
Περαστικά.Ο εξοπλισμός είναι MUST ακόμη και ψωμάκι να πάμε από την γωνία να πάρουμε!

Gia
15/04/2008, 10:37
Παιδιά να'στε καλά ολοι, και προσεκτικά. Ειδικά αν δουλευετε μεχρι αργα και ειστε θολωμενοι, κουρασμενοι κλπ, καλυτερα αργα και οποτε φτασουμε παρα λιγο γκαζι να παμε πιο γρηγορα. Αν εισαι κουρασμενος η αντιληψη ειναι μειωμενη και θελει προσοχη. Τελος παντων ολα καλα τα ποδια θα φτιαξουνε και μπορω να πω οτι απο εχθες το βραδυ ειμαι αρκετα σοφοτερος.

Ευχαριστω πολυ για τα λογια σας.

Χαιρετω και παλι...

Nefos
15/04/2008, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gia
Αν εισαι κουρασμενος η αντιληψη ειναι μειωμενη και θελει προσοχη.

Έτσι είναι.....
Περαστικά φίλε...

makis206
15/04/2008, 10:46
Αγύριστα νά'ναι φίλε, ευχαριστούμε για το μήνυμα που θέλεις να περάσεις στον κόσμο !

:beer: :beer: :beer:

castoras
15/04/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gia

Πάντα όρθιοι , πάντα αλληλέγγυοι...

Η πιο σωστή κουβέντα!!!
Περαστικά φίλε μου!!

fantacid
15/04/2008, 13:10
δυο τελιως αγνωστοι βοηθησαν εναν συναθρωπο τους που ειχε την αναγκη τους!
+10000000

κριμα που δε θα το πουνε στις ειδησεις καποια στιγμη!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


να σε καλα φιλαρακο!
:wave2:

Aggelos_SV
15/04/2008, 14:02
Kαθαρά την έβγαλες:winka:

Η μοτοσυκλέτα να φανταστώ δεν έχει σοβαρές ζημιές ,για να μην το αναφέρεις?
Εκτός απ'όσα σου είπαν οι προηγούμενοι εγώ έχω να σου πω δύο πραγματάκια τα οποία ίσως και να τα έχεις ήδη κατά νου.
Αγόρασε μοτοσυκλετιστικά μποτάκια για αρχή,τουλάχιστον.Εμένα με έχουν σώσει (βλέπε την υπογραφή μου) παρά το ότι δεν σου γεμίζουν ιδιαίτερα το μάτι όσο μια μπότα.Για χρήση πόλης θα σε βολέψουν και σε θέμα ασφάλειας αλλά και χρηστικότητας(άντε περπάτα με μπότα κάνα χιλιόμετρο και τα λέμε... :lol: )
Πριν καβαλήσεις την μοτοσυκλέτα σου σε περίπτωση που έισαι θολωμένος/κουρασμένος κάνε ένα είδος "αποσυμπίεσης" όπως κάνουν οι δύτες:lol:
Βάλτην μπρος να ζεσταθεί, χάζεψέ την,βγάλε απ'το κεφάλι σου έγνοιες και όταν χαλαρώσεις τότε καβαλάς.Μην καβαλάς ποτέ όταν είσαι μπριζωμένος.

:wave2:

LsKostas
15/04/2008, 14:32
Περαστικα και παντα με προσοχη.:wave2:

Επειδη αρχιζει το καλοκαιρι παντα να εχουμε στο μυαλο οτι τα προστατευτικα μπουφαν
φτιαχτηκαν και για αυτη την περιοδο.

alximistis
15/04/2008, 14:44
Περαστικά και ελπίζω να γίνεις γρήγορα καλά και ο σκύλος να μην έπαθε κάτι σοβαρό. :)
Παραλίγο κι εμείς έτσι στο Αίγιο. Ευτυχώς έφυγε ο κόπρος τελευταία στιγμή. :)
ΝΑ σαι πάντα καλά.

apav
15/04/2008, 15:12
Περαστικά! :wave2:

hercul
15/04/2008, 16:17
Περαστικά και αγύριστα φίλε !!:beer: :beer:
Ο εξοπλισμός είναι πραγματικά απαραίτητος και εμένα πρόσφατα με έβγαλε αγραντζούνιστο από ατύχημα!!
Ότι περισσότερο μπορούμε ας το χουμε ακόμα και φθηνό! Ας μην έχει την τέλεια αδιαβροχοποίηση αλλά ας είμαστε προστατευμένοι!!

Gia
15/04/2008, 17:28
Aggelos πράγματι η μοτοσυκλέτα την έβγαλε καθαρή, μονο πλαστικά και φλας καθρεπτες (BMW βέβαια οποτε η τσεπη μου δεν την βγαζει καθαρη...)

Για τα μποτακια εχεις απολυτο δικιο. Καλα την εβγαλα αλλα θα ειχα γλιτωσει και τα ποδια..

Φορατε τα..Σωζουν...

και παλι thanx...

devil's animal
15/04/2008, 19:42
περατικα και αγυριστα!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

TROOPER
16/04/2008, 06:57
περαστικα και ποτε ξανα φιλε....

rs taichi=super !!!!!!!!!

:wave2:

VegasKitty
16/04/2008, 10:38
Παλι καλα που εισαι καλα!!! :eyepop:

Νταξ, θα τσουξει λιγο η τσεπη οπως ειπες, αλλα τα πραπρα φτιαχνοντε :winka: