PDA

View Full Version : Luigi Segale



sapila racing
30/01/2008, 11:01
Kαι τωρα μια φανταστική μοτοσυκλέτα....

Τελείως αλλο πράγμα.


118849

dirtbird
30/01/2008, 12:09
οβάλ πιστόνια?

byron
30/01/2008, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
οβάλ πιστόνια?

Μπα....

Κάποιο special CBR είναι από βελτιωτή. Θα μπορούσα να πω πως το έχει φτιάξει ο συγχωρεμένος ο Louigi Segale αλλά δεν είμαι σίγουρος.

sapila racing
30/01/2008, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μπα....

Κάποιο special CBR είναι από βελτιωτή. Θα μπορούσα να πω πως το έχει φτιάξει ο συγχωρεμένος ο Louigi Segale αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Δεν υπήρχαν CBR τότε!
Επειδή δεν υπάρχουν στο Internet ούτε καν σαν αναφορά δεν θα βρείτε τίποτα σχετικό.

Ατιμε byr0n πρέπει να προσέχω το αναφέρω και τι σου λέω γιατί εχεις και μνήμη εσυ. Ειχα πει οτι θα βαλω αυτες τις φωτό από ενα βιβλίο που εχω, και εσυ επρεπε να το θυμάσαι??? :lol:

Ειναι όντως ενα πλαίσιο του τρισμέγιστου Luigi Segale (και ουχι Louigi:nono: ) για Honda CB900F (Bol d Or) του 1981.
Οι σωλήνες ειναι απο Columbus 531, οι πλάκες οπου εδράζεται το ψαλίδι είναι απο Avional και το συνολικό βάρος της μοτο ειναι στα 165 κιλά :eek: :eek:

Παρτε και το αντίστοιχο για Kawasaki....


118859

sapila racing
30/01/2008, 13:39
Και επειδή εμαι πολύ καλός, πάρτε και το Suzuki (μοτερ GSX παρακαλω, οχι GSXR...δεν υπήρχαν ούτε αυτα).


118862

byron
30/01/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δεν υπήρχαν CBR τότε!
Επειδή δεν υπάρχουν στο Internet ούτε καν σαν αναφορά δεν θα βρείτε τίποτα σχετικό.

Ατιμε byr0n πρέπει να προσέχω το αναφέρω και τι σου λέω γιατί εχεις και μνήμη εσυ. Ειχα πει οτι θα βαλω αυτες τις φωτό από ενα βιβλίο που εχω, και εσυ επρεπε να το θυμάσαι??? :lol:

Ειναι όντως ενα πλαίσιο του τρισμέγιστου Luigi Segale (και ουχι Louigi:nono: ) για Honda CB900F (Bol d Or) του 1981.

H αλήθεια είναι ότι έχω καλή μνήμη.:D
To είχα ψάξει όμως και λίγο. Οι αναφορές στο net όντως είναι πολύ λίγες, αν και υπάρχουν.