PDA

View Full Version : 2ος ΑΓΩΝΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΙΑΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Scramble 2008



zoropatra
17/04/2008, 10:08
Αγωνιστικός πυρετός και θέαμα στην Χαλανδρίτσα!

Ο Αθλητικός Όμιλος Δικυκλιστών Πάτρας διοργανώνει την Κυριακή 18-5-2008 στο Αυτοκινητοδρόμιο Πάτρας στην περιοχή Ρέντες Χαλανδρίτσας τον 2ο αγώνα που προσμετρά στο ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ SCRAMBLE 2008. Μια σημαντική προσπάθεια από Πελοποννησιακές Λέσχες. Ο Α.Ο.Δ.Π. με τη Μοτολέσχη Ξυλοκάστρου και τη Λέσχη Μοτοσικλέτας Ερμιονίδας διοργανώνουν το συγκεκριμένο κύπελλο. Η όλη διοργάνωση γίνεται υπό την αιγίδα της Π.Ο.Μ. και συγκεντρώνει μεγάλο ενδιαφέρον από του φίλους του Scramble. Ο πρώτος αγώνας διοργανώθηκε την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου από την «Μοτολέσχη Ξυλοκάστρου» στο Ρέθι Κορινθίας και συγκέντρωσε 81 συμμετοχές. Ο αγώνας της Πάτρας αναμένεται και αυτός με μεγάλο ενδιαφέρον για να συνεχίσει την πολύ καλή αρχή του πρώτου αγώνα.

Εδώ οι χορηγοί του αγώνα της Πάτρας Εδώ φωτογραφίες από τον αγώνα του Ξυλοκάστρου

Δείτε παρακάτω τον ειδικό κανονισμό του αγώνα.












ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΙΚΥΚΛΙΣΤΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥ 85, ΠΑΤΡΑ


2ος ΑΓΩΝΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΙΑΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ SCRAMBLE 2008


18-ΜΑΡΤΙΟΥ-2008



Ο Αθλητικός Όμιλος Δικυκλιστών Πάτρας διοργανώνει την Κυριακή 18-5-2008 στο Αυτοκινητοδρόμιο Πάτρας στην περιοχή Ρέντες Χαλανδρίτσας τον 2ο αγώνα που προσμετρά στο ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ SCRAMBLE 2008.
Η διεξαγωγή των αγώνων θα γίνει σύμφωνα με τον ΕΑΚΜ ,τον ΔΑΚΜ ,τους κανονισμούς του Γενικού κανονισμού Scramble της ΕΘΕΑΜ και των εγκυκλίων της και τον παρόντα Ειδικό κανονισμό.


ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ


ΟΡΓΑΝΩΣΗ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΕΑΜ

ΑΛΥΤΑΡΧΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ

ΒΟΗΘΟΣ ΑΛΥΤΑΡΧΗ ΓΙΑΤΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΟΡΟΣ ΗΛΙΑΣ ΜΙΚΕΣ

ΕΦΟΡΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΙΝFOMEGA

ΕΦΟΡΟΣ ΚΡΙΤΩΝ ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΑΝΟΥΔΑΚΗΣ


ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Τηλ. 6978336238 (Δημήτρης Κοτσώνης)
Email: info@aodp.grΑυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε
Web: www.aodp.gr


ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στον αγώνα μπορεί να δηλώσει συμμετοχή κάθε φυσικό η νομικό πρόσωπο. Πρέπει να είναι κάτοχος έγκυρης εθνικής αγωνιστικής αδείας έτους 2008 της ΠΟΜ.

Όσοι δηλώσουν εκπρόθεσμα θα επιβαρυνθούν με το παράβολο της εκπρόθεσμης συμμετοχής που ανέρχεται στο ποσό των 23 ευρώ.

Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται μέχρι την Πέμπτη 15-5-08 στα γραφεία του συλλόγου ή στέλνοντας το ειδικό έντυπο στο ΦΑΞ 2610346306 και καταβάλλοντας το παράβολο συμμετοχής στην Εμπορική Τράπεζα στο λογαριασμό 85844962.

Το παράβολο συμμετοχής ορίζεται στα 50 ευρώ .

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Οι κατηγορίες που συμμετέχουν είναι:

• A1 (μέχρι 125 κ.ε δίχρονες & μέχρι 250 κ.ε τετράχρονες)
• A2 (δίχρονες πάνω από 126κ.ε έως 250 κ.ε & τετράχρονες πάνω από 251 κ.ε έως 450 κ.ε)
• Α3 (δίχρονες πάνω από 251 κ.ε & τετράχρονες πάνω από 451 κ.ε)
• Α Champion (αναβάτες κατέχοντες έως και την 4η θέση σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Εnduro-Scramble-Motocross τα έτη 2005,2006,2007 ανεξαρτήτως κυβισμού μοτοσικλέτας )

ΦΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ

Τα φόντα είναι ελεύθερα .
Τα # είναι τριψήφια . Ο πρώτος αριθμός δηλώνει την κατηγορία ( Α1 1..,Α2 2.. κ.ο.κ)
Τα νούμερα θα δοθούν από την γραμματεία με την δήλωση συμμετοχής. Οι αριθμοί συμμετοχής πρέπει να είναι ευδιάκριτοι και ευανάγνωστοι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η ώρα εκκίνησης είναι 11:30.
Η διάρκεια είναι 1 ½ ώρα συν 1 γύρο.
Για να θεωρηθεί ότι ο αναβάτης τερμάτισε θα πρέπει να έχει καλύψει τα ¾ του συνολικού αριθμού των γύρων του πρώτου και να περάσει την γραμμή του τερματισμού μέσα σε 5 λεπτά από την ώρα που τερμάτισε ο 1ος.

ΠΙΣΤΑ
Το μήκος της διαδρομής είναι 5,5 χιλ. περίπου .

ΑΠΟΝΟΜΗ
Η απονομή θα γίνει στο χώρο της γραμματείας με την λήξη του αγώνα .

Στους νικητές των αγώνων ανά κατηγορία θα απονεμηθούν κύπελλα στους έξι πρώτους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν αμέσως μετά την λήξη του αγώνα .
Τυχόν ενστάσεις επί των αποτελεσμάτων πρέπει να γίνει 30΄ μετά την ανάρτηση τους.


127842

zoropatra
18/04/2008, 11:16
ο πρωτος μου αγωνας...........και βεβαια κορυφαιος στοχος μου ειναι να τερματησω......:beer: :beer: :beer:

marios8
18/04/2008, 23:40
Καλή διασκέδαση :beer: :beer: :wave2:

$py
18/04/2008, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Καλή διασκέδαση :beer: :beer: :wave2:

και καλό τερματισμό

:beer: :beer:

zubitos
19/04/2008, 00:27
μπράβο ρε Θανάση. :beer: :beer:



το επίπεδο εαν κρίνω απο τον πρώτο αγώνα στο Ξυλόκαστρο είναι
αρκετα ανεβασμένο.

zoropatra
19/04/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
μπράβο ρε Θανάση. :beer: :beer:



το επίπεδο εαν κρίνω απο τον πρώτο αγώνα στο Ξυλόκαστρο είναι
αρκετα ανεβασμένο.

για τα δικα μου δεδομενα ετσι και αλλιως ειναι ανεβασμενο το επιπεδο:lol:

απο σημερα ξεκιναω καθημερινη προπονηση αντοχης μπας και την βγαλω καθαρη για μιαμιση ωρα αγωνα.

marios8
05/05/2008, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra



Θανάση πριν τον αγώνα να βρείς τον αγωνιζόμενο με το 251 (Παπασωτηρίου Σωτήρη ) και να του δώσεις χαιρετίσματα απο τον Μάριο (marios8) και τον Αποστόλη (zubito).
Είναι καλό φιλαράκι απο το χωριο (Αρχαία Ολυμπία) και καλός οδηγός (πρώτος στο πανελλήνιο στους πρωτοεμφανιζόμενους) .
O "ψιλός " τρέχει με suzuki RMZ-450 :beer: :beer: :wave2:

squirrel
07/05/2008, 19:18
θα είμαι κι εγώ εκεί,αν χρειαστείς τίποτα,σφύρα.
έχω το νο 231.:wave2:

MikeG
07/05/2008, 19:34
Καλή επιτυχία & να το ευχαριστηθείς πάνω από όλα!!




:beer: :beer: :wave2:

zubitos
11/05/2008, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra

απο σημερα ξεκιναω καθημερινη προπονηση αντοχης μπας και την βγαλω καθαρη για μιαμιση ωρα αγωνα.


τιέγινε ρε Θανάση?
Πως πάει η προπόνηση?
θα την βγάλουμε την μιάμιση ώρα.?

Zid
11/05/2008, 14:44
Καλη επιτυχια Γιάννη και Θανάση!!:wave2:

zoropatra
14/05/2008, 10:12
εγω λογω καποιον προβληματων διστυχως θα ειμαι εκει σαν θεατης........


οποτε squirrel θα τα πουμε.......εκει.....αντε ρε θα εχεις και προσωπικο φωτογραφο!!!!

squirrel
14/05/2008, 17:05
όλε...το τούτο μου το αριστερό είναι καλό!!!
εσυ τι θέμα έχεις???:(