PDA

View Full Version : Wp H' Technoflex?



GyPsy
08/12/2003, 14:12
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ
ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ....
ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΟΥΝ
TECHNOFLEX ΠΑΡΟΤΙ ΟΙ WP ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ
ΓΝΩΣΤΕΣ....ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!

Julius
08/12/2003, 14:15
Τρελο-Gyp ανάλογα με την μοτοσυκλέτα, πάρε γνώμες από αναρτησάδες αλλά και από άτομα που έχουν ΧΧ και φοράνε ένα από τα δύο.

Πήγαινε και μια βόλτα από το K-Shock καλά παιδία και πολύ εξυπηρετικά, θα σε ακούσουν και θα ασχοληθούν.

DIT
08/12/2003, 14:44
Το K-Shock βρίσκεται στην οδό Ραγκαβή στου Γκύζη με είσοδο από την οδό Λουκάρεως(δρόμος παραπλέυρως του ’ρειου Πάγου).

Οι τυπάδες είναι άπαιχτοι!!!

stefanos
10/12/2003, 20:04
Τα παιδειά έχουν δίκιο. Εκτός απο την απόδοση στον δρόμο πρέπει να πάρεις και κάτι που θα υπάρχει δυνατότητα να επισκευαστεί.Και είναι απο τα λίγα μαγαζιά στην Ελλάδα που ασχολούνται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με αναρτήσεις μοτό.
Να μην ξεχνάμε οτι οι αναρτήσεις θέλουν σέρβις τουλάχιστον κάθε 15000 χιλ.Στην αντίθετη περίπτωση δεν λειτουργούν.

hornet
12/12/2003, 15:36
Στεφανε με βρισκεις λιγο απορημενο,διοτι οι stock αναρτησεις δεν παιρνουν συντηρηση καμια.Τωρα εγω θα εβαζα technoflex διοτι εχει ενα υπερ που δεν το εχουν καποιες αλλες.Παιρνει εξαρτηματα και κιτ και το ιδιο αμορτισερ προσαρμοζεται και στην επομενη μηχανη που θα παρεις.Σε ερωτηση μου στο μηχανικο μου μου απαντησε.........
Το προβλημα ειναι σε μια αναρτηση ποσο ευκολο ειναι να την ρυθμισεις και να την "βρεις" και αυτο απο μαρκα σε μαρκα διαφερει

και το να ρωτησεις καποιον που εχει χχ δεν λεει και κατι γιατι μπορει να ειναι ευχαριστημενος για την δικια του οδηγικη ικανοτητα,συμπεριφορα και φυσικα για το δικο του βαρος,διαπλαση.

stefanos
12/12/2003, 16:34
Φαντάζομαι οτι μιλάμε για την πίσω, γιατι στην μπροστινή κάνουμε οτι θέλουμε.
Λοιπόν στα περισσότερα μηχανάκια ανοίγουν (ακόμα και αν ο κατασκευαστής ισχυρίζεται το αντίθετο) και οι πίσω και επισκευάζονται και αλλάζουν λαδάκια και αν θέλεις να αλλάξεις την ρύθμιση και αυτό γίνεται (αν μπορείς να εξηγήσεις τις απαιτήσεις σου) και γενικά τέλος πάντων γίνονται όλα οπότε αλλαγή δεν χρειάζεται εκτός αν θέλεις αναβάθμηση σε φουλ ρυθμίσεις και τέτοια.Στο δικό μου έχω αλλάξει 2 φορές λάδια και όλα τα τμήματα που φθήρονται.
Οπότε θεωρώ οτι ο κανόνας είναι αυτός.
Ξέρω βέβαια οτι και μερικά (λίγα) δεν ανοίγουν ,δεν ξέρω αν το hornet εχει την την ατυχία να ανήκει σε αυτή την κατηγορία.
Οσο για την διαδοχική αναβάθμηση ξέρω οτι και στα WP γίνεται,
είναι εξάλου πιο πρακτικό και στην παραγωγή.
Μόνο η ohlins έχει τα α&%#&^%α να πει "ξέρετε κάτι αυτό πρέπει να βάλετε κατα την γνώμη μου αν σας αρέσει αλλιώς τραβάτε αλλού"
Πάντως η γνώμη μου είναι οτι βασικότερο όλων είναι να υπάρχει σερβις και ανταλακτικά στο aftermarket και μην το θεωρήται αυτονόητο, πάντα να ρωτάτε που και πως.