PDA

View Full Version : WRF450 Supermoto project



lixno
17/04/2008, 15:46
Πριν από μερικούς μήνες ξεκίνησα την μετατροπή του αγαπημένου μου WR450F σε supermoto. Για αρχή τοποθέτησα τροχούς με στεφάνια Excel και κέντρα Talon, τελικό Akrapovic, δίσκο 320mm και τετραπίστονη δαγκάνα της Moto-Master.
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=917953954972957945110.jpg

Στη συνέχεια άλλαξα την εξάτμιση με μια White Brothers Carbon-Pro (ανθρακόνημα τελικό+τιτάνιο λαιμός). Επίσης τοποθέτησα φίλτρο αέρα DNA, άνοιξα το φιλτροκούτι, μετά από πολύ ψάξιμο στο καρμπυρατέρ κατέληξα σε ένα κιτ της Factory Pro και άλλαξα τον εκκεντροφόρο εξαγωγής με ένα απο YZF. Με ένα απλό κόψιμο ενός καλωδίου της ηλεκτρονικής άλλαξε και η χαρτογράφηση και μπαίνει σε ισχύ η χαρτογράφηση του YZF! Έβαλα μερικά μαύρα πλαστικά, κάλυμμα σέλας, τιμόνι Pro-Taper και αυτοκόλλητα XGX.
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=16022008001.jpg
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=16022008005.jpg
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=16022008003.jpg

Πριν απο λίγες ημέρες το έλυσα όλο και έστειλα πλαίσιο, ψαλίδι, πλάκες και σταντ για ηλεκτροστατική βαφή σε μαύρο χρώμα.
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=06042008.jpg
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=06042008001.jpg

Τώρα είναι στο στάδιο του δεσίματος και μόλις ολοκληρωθεί θα δείξω τις φωτό:)

SPC
17/04/2008, 15:56
gia mena eprepe na stileis kai ta kalamia !

lixno
17/04/2008, 17:58
Έχεις απόλυτο δίκιο! Έψαξα να βρω κάποιο μαγαζί που να κάνει ανοδιώσεις αλλά τζίφος. Αν έχει κάποιος καμιά πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Stabak
18/04/2008, 07:52
Πολύ ομορφο το μηχανάκι σου φιλε μου, μπράβο....

τα μαυρα στεφανια με τα χρυσα κεντρα ειναι λίρα εκατό

motaba
18/04/2008, 08:41
Γειά χαρά!!

Πολύ ωραίο το εργαλείο!

Που το πήγες για ηλεκτροστατική ? Πόσο σου πήγε ??

Thanks!

:wave2:

Ktm.Prestige
18/04/2008, 09:09
Όταν τελειώσεις πές μας πόσο πήγε το μαλλί??:confused:

odt
18/04/2008, 12:28
Πολύ καλή δουλειά...Αναμένουμε φωτογραφίες μόλις επιστρέψουν τα πράγματα από τον βαφέα και μονταριστούν...:beer: :beer:

lixno
18/04/2008, 13:21
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σχόλια!
Motaba, για ηλεκτροστατική το πήγα στον Πέττα (λεωφόρος Αθηνών στο ύψος του Κηφισού). Έχε υπόψιν σου ότι τα πράγματα που θα πας χρειάζονται μεγάλη προεργασία. Όπου υπάρχουν βίδες πρέπει να τις βγάλεις και να βάλεις άλλες γιατί αχρηστεύονται μετά το βάψιμο. Επίσης πρέπει να φτιάξεις τάπες για να απομονώσεις πχ τον λαιμό στο πλαίσιο, το εσωτερικό από τις πλάκες, τις τρύπες που περνάει ο άξονας του ψαλιδιού, ώστε να μην περάσει μπογιά εκεί.
Για την μαύρη βαφή στο πλαίσιο, το ψαλίδι, τις πλάκες και το σταντ πλήρωσα 210 ευρώ.

Μόλις το τελείωσα και έβγαλα τις πρώτες φωτό. Ρίξτε μια ματιά και πείτε μου τη γνώμη σας!
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=12042008004.jpg
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=12042008003.jpg
http://s78.photobucket.com/albums/j109/lixno/?action=view&current=12042008005.jpg

Φυσικά δεν έχω τελειώσει ακόμη:cool:
Παράγγειλα από Αμερική μερικά ανθρακονημάτινα κομμάτια (ποδιά, προστατευτικά πλαισίου, κάλυμμα εμπρός γραναζιού, κάλυμμα τρόμπας πίσω φρένου) και μία ακτινική τρόμπα φρένου Brembo 16X18!!! Περιμένω να τα πάρω στα χεράκια μου και κάνω και κάποιες σκέψεις για ζάντες Marchesini.

KTM.prestige ο λογαριασμός έχει χαθεί λιγάκι (όπως και η μπάλλα)!!!

675
19/04/2008, 20:04
κορυφαια δουλεια
πανεμορφο μηχανακι:beer:



οταν αποφασισεις να το πουλησεις ριξε ενα πι-μι:lol:

675
19/04/2008, 21:09
http://www.youtube.com/watch?v=Ej9MkCSg59w

notakos600
19/04/2008, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
http://www.youtube.com/watch?v=Ej9MkCSg59w

Πολύ όμορφο το μηχανάκι σου φιλαράκι, μπράβο σου.
Σχετικά με το βιντεάκι τώρα, αυτά να τα βλέπουν οι κάγκουρες που στην ευθεία με μια κούφια εξάτμιση νομίζουν πως το τέλειωσαν το μηχανάκι και ψάχνουν για μεγαλύτερο :lol: :lol:
Ο τυπάς είναι όλα τα λεφτά, ειδικά με τη σούζα στο εσάκι τα σπάει.

675
19/04/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
αυτά να τα βλέπουν οι κάγκουρες που στην ευθεία με μια κούφια εξάτμιση νομίζουν πως το τέλειωσαν το μηχανάκι και ψάχνουν για μεγαλύτερο :lol: :lol:
Ο τυπάς είναι όλα τα λεφτά, ειδικά με τη σούζα στο εσάκι τα σπάει.


:lol:




:a19:

675
20/04/2008, 23:55
ετοιμασου για ζαντουλες φιλε!


:beer:



http://www.alpinaraggi.it/dreaming.html


:eek: :eek: :eek:

lixno
21/04/2008, 01:55
Ευχαριστώ για τα σχόλια!
675 το βιντεάκι τα σπάει:beer: Όπως επίσης και οι Alpina... Τελικά όμως θα καταλήξω αλλού. Μόλις πούλησα τους τροχούς και παράγγειλα ένα σετ Marchesini από Αμερική:) Μετά από πολύ ψάξιμο και αρκετά τηλεφωνήματα βρήκα κατάστημα που μαζί με τα ταχυδρομικά θα μου κοστίσει 1.200 ευρώ. http://www.supermotopro.com/product.jsp?id=Marchesini
Καθόλου άσχημα αν σκεφτείς ότι εδώ αλλά και στην υπόλοιπη΅Ευρώπη (ακόμα και στην Ιταλία όπου κατασκευάζονται) οι supermoto Marchesini κοστίζουν 1.960 ευρώ:nono:
Το καλό είναι ότι έχω φιλαράκι τελωνειακό που θα τις περάσει στην ζούλα οπότε δεν θα πληρώσω μία! Από εδώ και πέρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να έρθουν. Εννοείται ότι μόλις τις παραλάβω θα βάλω φωτό!

SUZUKAKIAΣ
21/04/2008, 08:16
Nα σε ρωτησω κατι??

Δεν το λεω ουτε ειρωνικα ουτε με κακια απλα ρωταω γιατι δεν εχω καταλαβει....σοβαρα!

Τι απο ολα εχεις στο μυαλο σου ενω κανεις ολο αυτο το project που μπραβο σου και σε παραδεχομαι??

1)θεσ να χεισ ενα μηχανακι που δεν το χουν αλλοι και δεν σε νοιαζει εαν με ιδια χρηματα επερνεσ καλυτερο?

2)εχεισ και αλλο μηχανακι και εχεισ και λευτα και φτιαχνεισ αυτο για την πλακα σου?

3)πιστευεισ οτι με τα ιδια λευτα ΔΕΝ θα επαιρνεσ κατι καλυτερο??ενα αγωνιστικο μοταρντ ας πουμε??

4)Πιστευεις οτι το να δινεις τοσα λευτα σε αυτο το μηχανακι τα αξιζει??

Για ποιο λογο το κανεις ολο αυτο??

Σου ξαναλεω δεν το κατακρινω γιατι μην νομιζεισ και γω εχω ενα 50 αρι και του χω χωσει κανενα 1500 ευρα και ακομα του δινω και θα του δινω.....


Τσακο μια φωτο για να καταλαβεισ...:beer:


Και δες και εδω αυτο που λεει piaggio free http://www.youtube.com/profile_videos?user=harrrisyahoo&p=r


128184

odt
21/04/2008, 08:59
Το κακό με τις μαρκεζίνι...είναι ότι σε αντίθεση με τις ακτινωτές ζάντες θα φοβάσαι μην τις στραβώσεις...μην κάνουν γρατσουνιές από τα πετραδάκια...κλπ,κλπ.Θα περιορίσουν λίγο τον κάγκουρα μέσα σου...

Εγώ θα το άφηνα έτσι όπως είναι στις τελευταίες φωτογραφίες που πόσταρες...Το μόνο που χρειάζεται, είναι τρίψιμο-βάψιμο το δεξί καπάκι του μοτέρ και μια σειρά λεντάκια πίσω...

Άντε να το δούμε και με τις ζάντες....:beer:

SUZUKAKIAΣ
21/04/2008, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Το κακό με τις μαρκεζίνι...είναι ότι σε αντίθεση με τις ακτινωτές ζάντες θα φοβάσαι μην τις στραβώσεις...μην κάνουν γρατσουνιές από τα πετραδάκια...κλπ,κλπ.Θα περιορίσουν λίγο τον κάγκουρα μέσα σου...


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αν το παρεις ετσι αυτος που παιρνει το 1098s η το r η το desmocedici τι πρεπει να κανει δηλ?

Που ναι απο την κορφη μεχρι τα νυχια στην πενα με πανακριβα ανταλλακτικα και ευκολογρατζουνιστα......

Μην ψαρωνεις ρε βαλε τα ζαντακια ευχαριστησου τα γραντζουνισε τα σπαστα.....την υγεια σου να χεις......καλυτερα να χεις τα μαρκεσινι τις καυλες να τα ευχαριστιεσαι και ας εχεις ενα α μικρο και ανεπαισθητο ανχος μην γρατζουνιστουν παρα να μην τα χεις καθολου.......:beer: :beer:

sober
21/04/2008, 09:15
Κουκλι ειναι και...''κακο'' οσο πρεπει...:winka:

Ωραια δουλεια!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

675
21/04/2008, 12:15
lixno


σεβαστη η αποψη σου και φυσικα το γουστο σου..

απλα πιστευω πως οι marchesini δεν ταιριαζουν τοσο σε super motard, δικη μ αποψη:wave2:




οσο για τον σουζουκακια , πιστευω φιλε πως ειναι κατι σαν παθος αυτο π κανει ο φιλος και πιστευω πως αξιζει να φτιαξει ενα 450 σε σχεση με αλλους που φτιαχνουν τα παπακια τους (που δεν κατακρινω απλα εγω δεν θα το κανα σε παπι)


πραγματικα φιλε λιχνο καμαρωνω τη δουλεια σου και την ορεξη σου:beer:
εγω ετοιμαζομαι να κανω το ιδιο σ ενα ολοκαινουριο honda crf 450 R ,αν ολα τα οικονομικα μ πανε καλα φυσικα...:sick:

με τη διαφορα οτι εγω θα βαλω alpina :rotflmao:

SUZUKAKIAΣ
21/04/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
οσο για τον σουζουκακια , πιστευω φιλε πως ειναι κατι σαν παθος αυτο π κανει ο φιλος και πιστευω πως αξιζει να φτιαξει ενα 450 σε σχεση με αλλους που φτιαχνουν τα παπακια τους (που δεν κατακρινω απλα εγω δεν θα το κανα σε παπι)


Αν το λες για εμενα θελω να σ πω οτι εχω και μηχανη και παπακι νορμαλ για να κανω την δουλεια μου

Το αυτοματο που βλεπεις το χα παλια και το φτιαχνω με λευτα που μενουν στην ακρη και το φτιαχνω τωρα 3 χρονια με προοπτικη και για αγωνεσ dragster αργοτερα και δεν το χω για βολτες και καγκουρια.....

Και αυτο που θες να κανεις εσυ το βλεπω πολυ νορμαλ γιατι το crf ειναι μια μηχανη που του αξιζει οτι αφτερ και να του βαλεις και με το παραπανω...

Αυτα:beer: :wave2:

675
21/04/2008, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
Αν το λες για εμενα θελω να σ πω οτι εχω και μηχανη και παπακι νορμαλ για να κανω την δουλεια μου

Το αυτοματο που βλεπεις το χα παλια και το φτιαχνω με λευτα που μενουν στην ακρη και το φτιαχνω τωρα 3 χρονια με προοπτικη και για αγωνεσ dragster αργοτερα και δεν το χω για βολτες και καγκουρια.....

Και αυτο που θες να κανεις εσυ το βλεπω πολυ νορμαλ γιατι το crf ειναι μια μηχανη που του αξιζει οτι αφτερ και να του βαλεις και με το παραπανω...

Αυτα:beer: :wave2:


δεν το ειπα υποτιμητικα φιλε μου για σενα..:wave2:

εσυ ακομα καλυτερα και παλι σεβαστοι οι λογοι σου ..
οπως ειπες εχεις ενα σκοπο!
να το κανεις dragster ..

και φυσικα το θεμα των χρηματων ειναι προσωπικο θεμα ..
αλλοι χαλανε χιλιαδες ευρω το χρονο σε παπουτσια και ρουχα , αλλοι σε αυτοκινητα , αλλοι σε κλαμπ και καφεδες...
σιγουρα λιγο-πολυ ολοι εχουμε λεφτα και φτιαχνουμε τις δικες μας προτεραιοτητες αλλος με περισσοτρη υπομονη και αλλος με λιγοτερη...

:winka: :beer:

SUZUKAKIAΣ
21/04/2008, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
δεν το ειπα υποτιμητικα φιλε μου για σενα..:wave2:

εσυ ακομα καλυτερα και παλι σεβαστοι οι λογοι σου ..
οπως ειπες εχεις ενα σκοπο!
να το κανεις dragster ..

και φυσικα το θεμα των χρηματων ειναι προσωπικο θεμα ..
αλλοι χαλανε χιλιαδες ευρω το χρονο σε παπουτσια και ρουχα , αλλοι σε αυτοκινητα , αλλοι σε κλαμπ και καφεδες...
σιγουρα λιγο-πολυ ολοι εχουμε λεφτα και φτιαχνουμε τις δικες μας προτεραιοτητες αλλος με περισσοτρη υπομονη και αλλος με λιγοτερη...

:winka: :beer:

Ωραιος.....και γω καπως ετσι το σκευτομαι για να δικαιολογησω τα λευτα π δινω....!!

lixno
21/04/2008, 15:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
[B]Nα σε ρωτησω κατι??

Δεν το λεω ουτε ειρωνικα ουτε με κακια απλα ρωταω γιατι δεν εχω καταλαβει....σοβαρα!

Τι απο ολα εχεις στο μυαλο σου ενω κανεις ολο αυτο το project που μπραβο σου και σε παραδεχομαι??

1)θεσ να χεισ ενα μηχανακι που δεν το χουν αλλοι και δεν σε νοιαζει εαν με ιδια χρηματα επερνεσ καλυτερο?

2)εχεισ και αλλο μηχανακι και εχεισ και λευτα και φτιαχνεισ αυτο για την πλακα σου?

3)πιστευεισ οτι με τα ιδια λευτα ΔΕΝ θα επαιρνεσ κατι καλυτερο??ενα αγωνιστικο μοταρντ ας πουμε??

4)Πιστευεις οτι το να δινεις τοσα λευτα σε αυτο το μηχανακι τα αξιζει??

Για ποιο λογο το κανεις ολο αυτο??

Σου ξαναλεω δεν το κατακρινω γιατι μην νομιζεισ και γω εχω ενα 50 αρι και του χω χωσει κανενα 1500 ευρα και ακομα του δινω και θα του δινω.....


QUOTE]
Φίλε SUZUKAKIA τίποτα από αυτά που λες δεν σκέφτομαι και ταυτόχρονα όμως λίγο απ' όλα! Για να γίνω κατανοητός εξηγούμαι ευθύς αμέσως. Το συγκεκριμένο WRF το αγόρασα καινούριο πριν από 4.5 χρόνια. Ήταν το όνειρο μου και το γούσταρα όσο τίποτα άλλο. Αρχικά το ήθελα για χρήση Enduro αλλά ένα πρόβλημα με την μέση μου με ταλαιπώρησε αρκετά και δεν μπόρεσα να το χαρώ. Τελικά αποφάσισα να το κάνω Motard και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ πήρα την απόφαση να μην το πουλήσω. Θεώρησα κοροϊδία να το δώσω για 4.000 ευρώ (ή και λιγότερα) από τη στιγμή που το είχα αγοράσει 8.600. Αφού λοιπόν θα γεράσω μαζί του είπα να το φτιάξω όπως ονειρευόμουν!
Πίστεψε με πως τα λεφτά δεν μου περισσεύουν καθόλου. Απλά κάνω μία ταξινόμηση των αναγκών μου όπως πολυ σωστά αναφέρατε στα επόμενα Post και τα διαθέτω εκεί που με φτιάχνει! Εξάλλου στη φωτογραφία βλέπω πως κι εσύ το ίδιο κάνεις
Όσο για τις Marchesini θεωρώ πως είναι σκέτη κ...λα :) (προσωπικη μου άποψη πάντα). Και σε χρήση δρόμου δεν πρόκειται να στραβώσουν ποτέ.
Φίλτατε 675 με το καλό να ξεκινήσεις το project του CRF! Θα δεις ότι είναι φοβερή η ενασχόληση με κάτι τέτοιο. Όσο για τις Alpina...μόλις δεις τα Μαρκεζίνια μου θα ζηλέψεις μέχρι θανάτου:lol: :beer:

SUZUKAKIAΣ
21/04/2008, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno Φίλε SUZUKAKIA τίποτα από αυτά που λες δεν σκέφτομαι και ταυτόχρονα όμως λίγο απ' όλα! Για να γίνω κατανοητός εξηγούμαι ευθύς αμέσως. Το συγκεκριμένο WRF το αγόρασα καινούριο πριν από 4.5 χρόνια. Ήταν το όνειρο μου και το γούσταρα όσο τίποτα άλλο. Αρχικά το ήθελα για χρήση Enduro αλλά ένα πρόβλημα με την μέση μου με ταλαιπώρησε αρκετά και δεν μπόρεσα να το χαρώ. Τελικά αποφάσισα να το κάνω Motard και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ πήρα την απόφαση να μην το πουλήσω. Θεώρησα κοροϊδία να το δώσω για 4.000 ευρώ (ή και λιγότερα) από τη στιγμή που το είχα αγοράσει 8.600. Αφού λοιπόν θα γεράσω μαζί του είπα να το φτιάξω όπως ονειρευόμουν!
Πίστεψε με πως τα λεφτά δεν μου περισσεύουν καθόλου. Απλά κάνω μία ταξινόμηση των αναγκών μου όπως πολυ σωστά αναφέρατε στα επόμενα Post και τα διαθέτω εκεί που με φτιάχνει! Εξάλλου στη φωτογραφία βλέπω πως κι εσύ το ίδιο κάνεις
Όσο για τις Marchesini θεωρώ πως είναι σκέτη κ...λα :) (προσωπικη μου άποψη πάντα). Και σε χρήση δρόμου δεν πρόκειται να στραβώσουν ποτέ.
Φίλτατε 675 με το καλό να ξεκινήσεις το project του CRF! Θα δεις ότι είναι φοβερή η ενασχόληση με κάτι τέτοιο. Όσο για τις Alpina...μόλις δεις τα Μαρκεζίνια μου θα ζηλέψεις μέχρι θανάτου:lol: :beer: [/B]

Πολυ καλο σε βρισκω....

Απλα αυτο ηθελα να μαθω....ωραιος φιλε!!!


Ναι καλα ειδες και γω αυτο κανω και ειναι οντως απο τις καλυτερες (η καλυτερη δηλ) να φτιαχνεις το μηχανακι σ και να το κανεις οπως ονειρευεσαι...

Βλεπω οτι εχουμε πιασει το νοημα για τα καλα και με ευχαριστει πολυ αυτο....

Αντε στην υγεια μας.....:beer: :beer: :beer: :beer:

lixno
21/04/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ

Ναι καλα ειδες και γω αυτο κανω και ειναι οντως απο τις καλυτερες (η καλυτερη δηλ) να φτιαχνεις το μηχανακι σ και να το κανεις οπως ονειρευεσαι...

Βλεπω οτι εχουμε πιασει το νοημα για τα καλα και με ευχαριστει πολυ αυτο....

Αντε στην υγεια μας.....:beer: :beer: :beer: :beer:

:beer: :beer: :beer:

675
21/04/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
:beer: :beer: :beer:


παρτε κι αλλες 3 απο δω:beer: :beer: :beer:





και που στε μιας και ολοι μας φτιαχνουμε τα μηχανακια...στειλτε κανα φραγκο κι απο δω γιατι εγω δεν το πηρα ακομη!! :look:


:rotflmao: :rotflmao:

675
21/04/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
[Όσο για τις Alpina...μόλις δεις τα Μαρκεζίνια μου θα ζηλέψεις μέχρι θανάτου:lol: :beer:


:a9: :a36:


:lol:

lixno
21/04/2008, 16:44
και που στε μιας και ολοι μας φτιαχνουμε τα μηχανακια...στειλτε κανα φραγκο κι απο δω γιατι εγω δεν το πηρα ακομη!! :look:


:rotflmao: :rotflmao: [/B]

Τι θα έλεγες να ξεκινήσουμε ένα τηλεμαραθώνιο υπέρ της ενίσχυσης του πεσμένου ταμείου των απανταχού "αιμοδοτών" στην ασθένεια του μοτοφτιαξίματος; !!!
Όσον αφορά αυτά που είπα σχετικά με τις Αλπινο-Μαρκεζίνι...τα εννοώ :lol: :lol:

675
21/04/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Τι θα έλεγες να ξεκινήσουμε ένα τηλεμαραθώνιο υπέρ της ενίσχυσης του πεσμένου ταμείου των απανταχού "αιμοδοτών" στην ασθένεια του μοτοφτιαξίματος; !!!
Όσον αφορά αυτά που είπα σχετικά με τις Αλπινο-Μαρκεζίνι...τα εννοώ :lol: :lol:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:



να μαστε καλα ρε φιλε κι ολα θα γινουν:beer:

675
21/04/2008, 16:50
τελικα τα καλαμια βρηκες να στα βαψουν?

orangefactor
21/04/2008, 16:53
φιλαρακι πολλα μπραβο!:a19:
το μηχανακι ειναι αλητεια,μουν@ρ@!!κ οταν ερθουν κ οι ζαντες.......
τα λεφτα μας τα ξοδευουμε εκει που γουσταρουμε,κ ειδικα σε κατι τετοια πραγματα δεν εχει χωρο για σκεψεις του στυλ "θα μπορουσα να αγορασω αυτο"η θα "επερνα κατευθειαν καλυτερο"


:wave2:

lixno
21/04/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
φιλαρακι πολλα μπραβο!:a19:
το μηχανακι ειναι αλητεια,μουν@ρ@!!κ οταν ερθουν κ οι ζαντες.......
τα λεφτα μας τα ξοδευουμε εκει που γουσταρουμε,κ ειδικα σε κατι τετοια πραγματα δεν εχει χωρο για σκεψεις του στυλ "θα μπορουσα να αγορασω αυτο"η θα "επερνα κατευθειαν καλυτερο"


:wave2:
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου:a013:

675, δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάποιο κατάστημα που να κάνει ανοδίωση. Εάν έχεις κάποια πληροφορία...ευπρόσδεκτη!

trigger
21/04/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου:a013:

675, δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάποιο κατάστημα που να κάνει ανοδίωση. Εάν έχεις κάποια πληροφορία...ευπρόσδεκτη!
Πολύ ωραίο το 450! Ο Keleytis που έφτιαχνε ένα rgv ψάχτηκε και δε βρήκε κάποιον για ανοδίωση. Αν βρείς να ξέρεις πως πρέπει να είναι σίγουρα καλή δουλειά για να μην κλαίς τα χρήματά σου αν χρειαστεί να βγάλεις 2-3 φορές το μπροστινό ;)

lixno
22/04/2008, 12:00
Μόλις μίλησα με τον αντιπρόσωπο της Pro-Circuit στην Αγγλία και μου είπε ότι μπορούν να ανοδιώσουν τις μπουκάλες και θα κοστίσει 110 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά! Μου φαίνεται ότι το πιρούνι του WR θα κάνει ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό:)
Επίσης είπε ότι μπορούν να κάνουν και αντιτριβική επίστρωση στα καλάμια σε ότι χρώμα θέλω αλλά εκεί το κόστος ανεβαίνει λίγο και φτάνει τα 250 ευρώ:( Οπότε προς το παρόν το ξεχνάω.

675
22/04/2008, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Μόλις μίλησα με τον αντιπρόσωπο της Pro-Circuit στην Αγγλία και μου είπε ότι μπορούν να ανοδιώσουν τις μπουκάλες και θα κοστίσει 110 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά! Μου φαίνεται ότι το πιρούνι του WR θα κάνει ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό:)
Επίσης είπε ότι μπορούν να κάνουν και αντιτριβική επίστρωση στα καλάμια σε ότι χρώμα θέλω αλλά εκεί το κόστος ανεβαίνει λίγο και φτάνει τα 250 ευρώ:( Οπότε προς το παρόν το ξεχνάω.


πολυ ωραιος!


εγω θα προτεινα μιας και θα τα στειλεις που θα τα στειλεις να κανεις ολοκληρωμενη δουλεια και να περιμενεις να εχεις τα 250:wave2:

Stabak
22/04/2008, 14:32
Εχεις δουλειά ακόμα....

:smokin:


128297

675
22/04/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Εχεις δουλειά ακόμα....

:smokin:


:eek: :eek:

trigger
22/04/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
πολυ ωραιος!


εγω θα προτεινα μιας και θα τα στειλεις που θα τα στειλεις να κανεις ολοκληρωμενη δουλεια και να περιμενεις να εχεις τα 250:wave2:
+1
Χρυσό ίσως; :wacko:

675
22/04/2008, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger

Χρυσό ίσως; :wacko:


:o

αυτο ειναι καθαρα θεμα του ιδιοκτητη:D :lol:

trigger
22/04/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
:o

αυτο ειναι καθαρα θεμα του ιδιοκτητη:D :lol:
Nαι αλλά όταν θα μας το δίνει βόλτα μπορεί να μη μας αρέσει το χρώμα στις μπουκάλες! :(


:lol: :lol: :lol:

T.R.E
22/04/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Τι θα έλεγες να ξεκινήσουμε ένα τηλεμαραθώνιο υπέρ της ενίσχυσης του πεσμένου ταμείου των απανταχού "αιμοδοτών" στην ασθένεια του μοτοφτιαξίματος; !!!
Όσον αφορά αυτά που είπα σχετικά με τις Αλπινο-Μαρκεζίνι...τα εννοώ :lol: :lol:



Για μενα οι πιο ωραιες ζαντες για σουπερμοτο ειναι ακτινωτες του DUKE... :smokin: Και παρ'ολο που το μηχανακι σου ειναι πανεμορφο προσωπικα θα αφηνα το ψαλιδι ασημι ή ισως και να το βουρτσιζα! :D :eek: :eek:

675
22/04/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
ειναι ακτινωτες του DUKE...



:confused:


μα το duke φοραει παρομοιες με τις marchesini


δε λεγονται ακτινοτες αυτες.. "μπρατσα" εχουν:wave2:

675
22/04/2008, 16:13
:winka:


128307

T.R.E
22/04/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
:confused:


μα το duke φοραει παρομοιες με τις marchesini


δε λεγονται ακτινοτες αυτες.. "μπρατσα" εχουν:wave2:

Τελοσπαντων οπως λεγονται,αυτες παντως! :D :D



Τωρα αν αυτα εσυ τα θεωρεις "μπρατσα",παω πασο. :look: :smokin:

675
22/04/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Τελοσπαντων οπως λεγονται,αυτες παντως! :D :D



Τωρα αν αυτα εσυ τα θεωρεις "μπρατσα",παω πασο. :look: :smokin:


ειναι κατι ενδιαμεσο:lol:

lixno
22/04/2008, 19:15
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
[B]Εχεις δουλειά ακόμα....

Το έχω δει στο Thumpertalk το συγκεκριμένο Yamaha και μου τρέχουν τα σάλια! Ο τύπος έχει κάνει φοβερό συνδυασμό. Άφησε με όμως να ολοκληρώσω (όπως ωρύονται οι τηλεμαϊντανοί
:lol: ) το δικό μου και μου λες μετά!
675 δεν έχεις και άδικο σε αυτό που λες για το πιρούνι. θα κάνω ένα κοντρόλ στα οικονομικά και θα δω πως θα πράξω.

lixno
25/03/2009, 00:17
Έστω και με λίγη καθυστέρηση κατάφερα τώρα να δημοσιεύσω μερικές φωτογραφίες από το ολοκληρωμένο (προς το παρόν!!!!) WR!

http://img106.imageshack.us/img106/773/pa130184.jpg
http://img106.imageshack.us/img106/1337/pa1301696.jpg
http://img106.imageshack.us/img106/7569/pa130165.jpg

OzZzZzY
25/03/2009, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Έστω και με λίγη καθυστέρηση κατάφερα τώρα να δημοσιεύσω μερικές φωτογραφίες από το ολοκληρωμένο (προς το παρόν!!!!) WR!

http://img106.imageshack.us/img106/773/pa130184.jpg
http://img106.imageshack.us/img106/1337/pa1301696.jpg
http://img106.imageshack.us/img106/7569/pa130165.jpg


στα χουμε πει κ στο αλλο φορουμ.. κουκλα!!! (ισως ενα beringer στο μελλον :winka: )

anwrimos
25/03/2009, 10:25
καλημέρα φίλε μου καλέ Χρήστο... Καλά δεν ντρέπεσαι ρε φίλε λίγο... τόσα χρόνια φίλοι και να βλέπω το μοτόρι σου όχ απο κοντά αλλα απο φοτό σε φόρουμ. ντροπή μας.. ας όψεται ο άτιμος ο στρατός που μας χώρισε... πραγματικά υπέροχο αν και θα στα πώ και απο κοντά δεν θα μου γλυτώσεις...
αντε να τα πούμε πάλι και να ξαναπάμε εκείνη τη βόλτα στο φάρο στο Ηραίο ή την ανάβαση στο Περιθώρι... φαντάζομαι κατάλαβες ποιός είμαι....

:lol: :beer:

the who
25/03/2009, 11:06
Για την μαύρη βαφή στο πλαίσιο, το ψαλίδι, τις πλάκες και το σταντ πλήρωσα 210 ευρώ.


Αυτα τα εδωσες πριν ενα χρονο.Φετος για τα ιδια και περισσοτερα κοματια εδωσα 25 ευρω.Ηταν το κοστος της μπογιας κι αυτο σε φιλο βεβαια.Καντε μια ερευνα αγορας ρε παιδια,μην χαριζετε χρηματα δεξια κι αριστερα.
Καταπληκτικο το μηχανακι παντως.:wave2:

devil's animal
25/03/2009, 23:57
πολυ ομορφο!:cool:

μπραβο!!
:beer:

nikos force
26/03/2009, 09:25
χαλια μαυρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
26/03/2009, 10:39
χαρά στο μεράκι σου φίλε, ωραίο :beer:

lixno
26/03/2009, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από anwrimos
καλημέρα φίλε μου καλέ Χρήστο... Καλά δεν ντρέπεσαι ρε φίλε λίγο... τόσα χρόνια φίλοι και να βλέπω το μοτόρι σου όχ απο κοντά αλλα απο φοτό σε φόρουμ. ντροπή μας.. ας όψεται ο άτιμος ο στρατός που μας χώρισε... πραγματικά υπέροχο αν και θα στα πώ και απο κοντά δεν θα μου γλυτώσεις...
αντε να τα πούμε πάλι και να ξαναπάμε εκείνη τη βόλτα στο φάρο στο Ηραίο ή την ανάβαση στο Περιθώρι... φαντάζομαι κατάλαβες ποιός είμαι....

:lol: :beer:

Ωωωω φίλτατε συντοπίτη! Λοιπόν σε περιμένω να κατέβεις στα πάτρια εδάφη τώρα που φτιάχνει ο καιρός και να ξαναβολτάρουμε με το CBR σου (ελπίζω να μην το έχεις πουλήσει!)
:beer: :beer:

lixno
26/03/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
χαλια μαυρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εσύ φυσικά ξέρεις από μαύρα μεσάνυχτα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lixno
26/03/2009, 13:06
Thanx devil, ozzy, srx!
Πως τα κατάφερες και έδωσες μόνο 25 ευρά???? Ήταν φίλος σου αυτός που έκανε την ηλεκτροστατική γιατί αλλιώς αυτή η τιμή δεν υπάρχει πουθενά?

the who
26/03/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Thanx devil, ozzy, srx!
Πως τα κατάφερες και έδωσες μόνο 25 ευρά???? Ήταν φίλος σου αυτός που έκανε την ηλεκτροστατική γιατί αλλιώς αυτή η τιμή δεν υπάρχει πουθενά?

Ηλεκτροστατικες βαφες και μαλιστα πολυ καλες κανουν οσοι κατασκευαζουν μεταλλικα επιπλα και ραφια τυπου ντεξιον.:winka: ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ ΘΕΛΕΙ.οΚ Ο ΔΙΚΟς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟς,ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΙΣΩς ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΝΑ 100ΑΡΙΚΟ.σΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ 210 ΠΟΥ ΕΔΩΣΕς ΠΕΡΥΣΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.(γαμημενο πληκτρολογιο).Το λεω απο την αποψη οτι με οσα χρηματα γλυτωσεις μπορεις να κανεις κατι αλλο.:beer:

anwrimos
26/03/2009, 13:24
δεν το έχω δώσει ακόμα..... και ούτε το σκέφτομαι να σου πώ την αλήθεια.. οπότε να με περιμένεις στα σίγουρα και δεν θα αργήσω το υπόσχομαι.... θα σκάσω τηλεφωνάκι νωρίτερα να είσαι προετοιμασμένος!!!!!! :wave2:

nikos force
26/03/2009, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από lixno
Εσύ φυσικά ξέρεις από μαύρα μεσάνυχτα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: εγω ομως παρα τα 120χλμ παω μεχρι το στορκ ...:D :D :D

εσυ εισαι 5 χλμ και δεν πας ...ΧΑΧαχΧΑΧαχΧΑΧχαΧΑΧχαΧΑΧχαΧΑΧαχΧΑχαχΑΧχΑΧχαχΧΑ

ΝΙΚΟΛΑΚΙΣΣ POWA

lixno
26/03/2009, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
εγω ομως παρα τα 120χλμ παω μεχρι το στορκ ...:D :D :D

εσυ εισαι 5 χλμ και δεν πας ...ΧΑΧαχΧΑΧαχΧΑΧχαΧΑΧχαΧΑΧχαΧΑΧαχΧΑχαχΑΧχΑΧχαχΧΑ

ΝΙΚΟΛΑΚΙΣΣ POWA

Ναι, γιατί στην άδεια κυκλοφορίας δεν γράφει WRF-Tuono-SS!!!
Χαχαχαχαχαχαχ!