PDA

View Full Version : moto metaxirismena-xiliometra



kon/nos
17/04/2008, 19:01
agapiti K motosikletistes
exo girisi diafora katastimata me moto +mantres ke mou ekane megali entiposi giati kamia moto den ixe kani pano apo 20000----25000xil.
i moto pou kitousa ine 2003---2004
poli liga re pedia mono oi moto ton idioton xrafoun xiliometra i autoi ta alazoun??
ke oloi to idio ergo (to ixe pelatis mou to ksero apo kenourgio sto protino me klista ta matia)
ti ginete???

tha ithela prosopika na tous pistepso ala den vgeni sta noumera
25000/5xr=5000/360meres=13.8xiliometra ti mera
an kapios dini ena karo euro gia na kani 13.8xil/mera tina po
prosopika kathe mera kano 70----100xil


parakalo sxoliaste to thema giati an ola ine sosta milane gia treles eukeries sta magazia.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

nassosxlvbros
17/04/2008, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kon/nos
agapiti K motosikletistes
exo girisi diafora katastimata me moto +mantres ke mou ekane megali entiposi giati kamia moto den ixe kani pano apo 20000----25000xil.
i moto pou kitousa ine 2003---2004
poli liga re pedia mono oi moto ton idioton xrafoun xiliometra i autoi ta alazoun??
ke oloi to idio ergo (to ixe pelatis mou to ksero apo kenourgio sto protino me klista ta matia)
ti ginete???

tha ithela prosopika na tous pistepso ala den vgeni sta noumera
25000/5xr=5000/360meres=13.8xiliometra ti mera
an kapios dini ena karo euro gia na kani 13.8xil/mera tina po
prosopika kathe mera kano 70----100xil


parakalo sxoliaste to thema giati an ola ine sosta milane gia treles eukeries sta magazia.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Νομίζω πως ήδη έχεις απαντήσει στο ερώτημά σου...ο μέσος χρήστης μοτό στην Ελλάδα κάνει τουλάχιστον 25-40 χιλ.τη μέρα...αν εξαιρέσεις γιορτές αργίες κλπ σε 300 μέρες κάνει 300χ25=7,500κμ ή 300χ40 12,000κμ το χρόνο ...συνεπώς στην τετραετία έχει μίνιμουμ από 30000 κμ έως 50000...
Και κανένας έμπορος δε προτίθεται να πουλήσει μοτοσυκλέτα με 55-60000 χιλ...την παντρεύτηκε σίγουρα...βλέπεις ο Έλληνας έχει πρόβλημα με τα πολλά κμ...δε σκέφτεται αν είναι με πολλά κμ αλλά καλοσυντηρημένη,αλλά με λίγα (και ας την έσκιζε καθημερινά ο πρώην) και το πρώτο πράγμα που κοιτάνε σε μια ανταλλαγή είναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση...ας έχει και 1 εκατομύριο χιλιόμετρα θα κατέβουν και θα πουληθεί μια χαρά...
:wave2:

veletzas
17/04/2008, 19:46
υπαρχουν κ αυτοι που εχουν παπι-βεσπακι-αυτοκινητο για τα πολλα κ καθημερινα χλμ
κ μηχανη για να γουσταρουν
που σημαινει οτι δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ολα τα κοντερ γυρισμενα εξαλου υπαρχουν αρκετα που μαρτυρουν τα χλμ(θεωρητικα) εκτος απο το κοντερ

βεβαια εχω να προσθεσω στο ερωτημα σου πως γινεται ολα τα χωματινα που πουλιουνται να ειναι χωρις αγωνα/ με λιγες ωρες /χωρις χωμα?

kon/nos
17/04/2008, 20:50
ola kala auta pou leme ala ap oti vlepete ta pernou ke korideuou.
prosopika oti moto epese sta xeria mou itan apo idioti ke malista i mages ekanan ta legomena
service monitous .
e den xriazete na teliosis to panepistimio gia na alaksi ladia,filtra mpouzi.
prosoxi ke agapi theli :cool:
den leo na ta skaso ta euro ala oxi se paramithi.
xilie fores na to psakso ligo parapano apo idioti ke as exi 40000---50000xil.
p.x. enas sintirimenos kinitiras 600 ke ano kivikon den mpori na pathi tipota ektos apo kanivalou
pou perimenoun ton kofti.

noe13
18/04/2008, 02:30
Και ακομα ενα κλασσικο παραμυθι ειναι οτι πριν το ειχε γιατρος που δεν το πολυχρησιμοποιουσε....

kawasaki ZX-12
18/04/2008, 07:28
αυτο με τα χιλιομετρα δεν ειναι παντα ετσι εγω ειχα μεχρι πριν 3 εβδομαδες ενα ZX-12!!!!

η μηχανη ηταν 2000 μοντ.ηρθε απο ιαπωνια το 2002 και αγοραστηκε απο κολλητο φιλο απο μαγαζι γνωστου μας με 22 000 χιλιομετρα μετα απο 3 χρονια το πουλησε σε μενα με 31 χιλιαδες χιλιομετρα και εγω το πουλησα πριν 3 εβδομαδες με 43500!!!!!!

με την λογικη την δικη σας επρεπε να εχει 80-85000 χλμ!!!!!!!

απλα σκεφτειτε και το ενδεχομενο καποιοι να εχουν και δευτερη μηχανη η χρησιμοποιουν
την μηχανη τους συγκεκριμενο καιρο η για για μια βολτα την κυριακη!!!!!

σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι τα μαγαζια δεν κανουν φουστιες αλλα δεν ειναι απολυτο!!!!!!

kon/nos
18/04/2008, 16:39
ola ok. ala esis milate san idiotes.ego provlimatizome me tis moto sta diafora magazia
oso afora an kapios exi 2---3 mixanakia gia diafores doulies ke pali molis tou dinete mia eukeria gia kapia kali volta den nomizo na na kanoun 20---30xiliometra ke pali ta klidonon masa.

ego aporo giati koroideuoun. pes file i moto ine 2004 exi 30000---40000xil.ke polite xxxxxxx euro
ke oxi olo to paramithi.

an dexto oti ine opos ta lene giati sto agorazoun kopsoxronia ke sinithos mono antalagi???
ke lene oti ke xari kano pou to perno.

veletzas
19/04/2008, 10:50
an dexto oti ine opos ta lene giati sto agorazoun kopsoxronia ke sinithos mono antalagi???
ke lene oti ke xari kano pou to perno. [/B][/QUOTE]



γιατι ειναι εμποροι/αντιεπαγγελματιες κ .....

sergiosm
19/04/2008, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι τα μαγαζια δεν κανουν φουστιες αλλα δεν ειναι απολυτο!!!!!!

Προφανώς, αλλά η περίπτωση αυτή (των λίγων χιλιομέτρων σε πολλά χρόνια) θα έπρεπε να είναι η εξαίρεση, και όχι ο κανόνας.

gdevelek
19/04/2008, 21:49
βλέποντας τον αριθμό χλμ στο κοντέρ δεν θα βγάλεις ποτέ άκρη

αυτό που μετράει είναι σε τι κατάσταση είναι η μηχανή

μπορεί να έχει 20.000χλμ και να είναι σκισμένη, μπορεί να έχει 60.000χλμ και να είναι αστέρι ( και να είναι και τα δύο κοντέρ πραγματικά)

το πας σε μηχανικό να το δει π ρ ο σ ε κ τ ι κ ά, και κάνεις τη δουλειά σου

και ΝΑΙ, υπάρχουν άτομα που έχουν μικρό μοτό για κάθε μέρα και το μεγάλο το πάνε μια βόλτα το σαββατοκύριακο ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ έχει καλό καιρό και έχουν παρέα και δεν έχουν άλλες υποχρεώσεις και και και ;)

dimzan
25/09/2010, 16:41
Καλησπερα. Μιας και ειναι λιγο σχετικη η απορια μου ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα.


Στα μηχανακια με αναλογικο μετρητη χιλιομετρων ξερω πως γυρνανε ευκολα τα χιλιομετρα.


Στα μηχανακια ομως που τα χλμ καταγραφονται ψηφιακα ποσο δυσκολο ειναι να γυριστουν τα χιλιομετρα?

ειναι οπως στα αυτοκινητα που μπαινουν στον υπολογιστη και τα πειραζουν?

συνηθιζεται αυτο και στα μηχανακια??


βλεπω κατι hornet του 2004 με 30000χλμ και απορω αν ειανι αληθινα..

faraway
25/09/2010, 17:03
Παιδιά υπάρχουν και μοτο που χρησιμοποιούνται χομπίστικα

μόνο για ταξίδια και βόλτες μία φορά με δύο την εβδομάδα .

Αφήστε δε και αυτές που χρησιμοποιούνται μόνο καλοκαίρι μία με δύο φορές την εβδομάδα για τη διαδρομή σπίτι καφετέρια !!!!!:smilea:

giannis113
25/09/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Καλησπερα. Μιας και ειναι λιγο σχετικη η απορια μου ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα.


Στα μηχανακια με αναλογικο μετρητη χιλιομετρων ξερω πως γυρνανε ευκολα τα χιλιομετρα.


Στα μηχανακια ομως που τα χλμ καταγραφονται ψηφιακα ποσο δυσκολο ειναι να γυριστουν τα χιλιομετρα?

ειναι οπως στα αυτοκινητα που μπαινουν στον υπολογιστη και τα πειραζουν?

συνηθιζεται αυτο και στα μηχανακια??


βλεπω κατι hornet του 2004 με 30000χλμ και απορω αν ειανι αληθινα..

επεσες στην περιπτωση...

εχω hornet του 2004 με 47000χλμ πριν 6 μηνες ειχε 43000 χλμ δηλαδη εκανα περιπου 700 χλμ το μηνα βαλε και οτι ηταν καλοκαιρι, απλα ειναι μικρες οι διαδρομες που κανω εγω συγκεκριμενα, επαρχια κυκλοφορω.
τωρα απο κει και περα πρεπει να κανεις ελεγχο πολυ καλο για να διαπιστωσεις αν ειναι οντως αυτα τα χλμ.

για μια μηχανη σαν το χορνετ που για μεγαλα ταξιδια δεν ειναι, για την πολη δε την αγοραζεις, ουτε για πακετο :lol:
ειναι μια χαρα τα χιλιομετρα και μου φαινεται λογικο. υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια..

παντως εγω τοσα εχω! :lol:

Red Rider
25/09/2010, 18:18
Εγώ στους 21 μηνες εχω 11.000 χλμ,χωρίς 2ο μηχανακι.Το περίεργο είναι να έχουν ΌΛΑ τα μηχανάκια στις μάντρες λίγα χιλιόμετρα..
:confused:

toyar
25/09/2010, 18:20
Σίγουρα υπάρχουν μηχανές με λίγα χλμ αλλά αυτές συνήθως πωλούνται εύκολα από στόμα σε στόμα
χωρίς να χρειαστεί να φτάσουν στον έμπορο. Προσωπικά κάνω λιγότερα από 3000χλμ το χρόνο γιατί ή δουλειά μου είναι κοντά στο σπίτι μου και έχω να μεταφέρω και 2 παιδιά από και προς το σχολείο οπότε αναγκαστικά παίρνω αυτοκίνητο. Αν έψαχνα για μεταχειρισμένο θα απέφευγα τους εμπόρους για πολλούς λόγους:wave2:

dimzan
25/09/2010, 18:45
Η αληθεια ειανι πως κι εγω με τη μηχανη απ το πασχα εχω κανει 2000χλμ αλλα εχω κι αμαξι και κανω εκει πολλα.

Ποιος ξερει...



Αυτο που δε μ απαντησατε ειναι αν γυρνανε ευκολα τα χλμ στα ψηφιακα κοντερ στις μηχανες. Αν ξερετε φυσικα :beer:

sergiosm
25/09/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
Και ακομα ενα κλασσικο παραμυθι ειναι οτι πριν το ειχε γιατρος που δεν το πολυχρησιμοποιουσε....

το οποίο είναι απίστευτη μ@λ@κία γιατί οι γιατροί (όπως και οι δικηγόροι) γράφουν πολλά χιλιόμετρα καθημερινά.

sergiosm
25/09/2010, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
εχω hornet του 2004 με 47000χλμ

άλλο 47000 και άλλο 22000

giannis113
25/09/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
άλλο 47000 και άλλο 22000

ο dimzan ειπε: βλεπω κατι hornet του 2004 με 30000χλμ και απορω αν ειανι αληθινα..
οχι 22000 ειναι παλιο το θεμα.

sergiosm
25/09/2010, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
ο dimzan ειπε: βλεπω κατι hornet του 2004 με 30000χλμ και απορω αν ειανι αληθινα..
οχι 22000 ειναι παλιο το θεμα.

σωστά δεν το πρόσεξα.

ποτέ δεν ξέρεις.
Πάντως η επαναλαμβανόμενη σύμπτωση κάποια στιγμή παύει να είναι σύμπτωση

kokos08
25/09/2010, 20:06
Με scooter για ολες τις δουλειες και την μηχανη αυστηρα για βολτες Κυραικες με παρεα σε ενα χρονο 14000 χιλιομετρα. Μην ακουτε μαλακιες απο τους μαντραδες και αν μπορειτε απο ιδιωτη και μονο αγορα!
Ολα τα κοντερ γυρνανε,ψηφιακα,αστροναυτικα,αεροπορικα,αναλογικα,πε ιστροφικα...χεχεχε...

Sephiroth5
25/09/2010, 20:07
Σιγουρα τα γυριζουν, ηλεκτρονικα ή μη.
Εγω δεν θα επαιρνα ποτε μεταχειρισμενο απο μαγαζι, μονο ιδιώτη.
Κ εγω αν ειχα αντιπροσωπία θα γυρνουσα τα κοντερ κ θα ελεγα τα κλασικα παραμυθια, γιατι να χασω λεφτα?
Δεν λεω οτι τα γυρνανε σε ολες αλλα στις πιο πολλες.

:ninja:

Ζεύκας
25/09/2010, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
Σιγουρα τα γυριζουν, ηλεκτρονικα ή μη.
Εγω δεν θα επαιρνα ποτε μεταχειρισμενο απο μαγαζι, μονο ιδιώτη.
:ninja:

καλά αυτό είναι απόλυτο.

μπορείτε να τσεκάρετε τo book service της μηχανής το οποίο φυσικά θα είναι
υπογεγραμμένο από επίσημα συνεργεία

ή μπορείτε να σημαιώνετε τον αριθμό πλαισίου και να τσεκάρετα στα κεντρικά
το παρελθόν της μοτοσυκλέτας.

aris_n
25/09/2010, 23:56
Έχω 43000 χλμ σε 20 μήνες. Τι κερδίζω;

Γνωστή η μούφα των μαγαζιών. Άσε που για μένα ισχύει και το αντίθετο....μηχανάκι που δεν περπατάει θα βγάλει περισσότερα προβλήματα λόγω ακινησίας...
Στα μαγαζιά αν ποτέ αγοράσεις απο εκεί ζητάς βιβλίο σέρβις....

camen
26/09/2010, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
απο εκεί ζητάς βιβλίο σέρβις....

Ακομη και αυτο δεν αποδεικνυει τιποτα δυστυχως...Ακομη και εγω μπορω να σου φερω βιβλιο service που να γραφει παπαδες και να μην ισχυει τιποτα...:winka:

Με την σειρα μου θα συμφωνησω οτι ειναι καλυτερα να αγοραζουμε απο ιδιωτες παρα απο εμπορους...Τουλαχιστον τον ιδιωτη μπορεις να τον "κοψεις" τι ατομο ειναι και πως εχει συμπεριφερθει στην μηχανη του.

:beer: :wave2:

Road67
26/09/2010, 01:07
κι η αγορά από ιδιώτες που λέτε πάλι απόλυτο είναι. Είναι σα να λέτε πως δεν υπάρχουν ιδιώτες που πιάνει το χέρι τους και το γαργαλάνε το εργαλείο. Αμέσως αμέσως φέρνω 2-3 στο μυαλό μου που θα γυρίζαν τα χμ με το ένα χέρι και φτιάχνοντας φραπέ με το άλλο.
Εγώ κρίνω ανάλογα με τον τύπο της μηχανής που και πάλι δεν είναι στάνταρ. Μου είναι ευκολότερο να πιστέψω οτι ένα busa του 04 έχει 30.000χμ παρά ένα xt του 06 με 15.000χμ. Το xt θα το χρησιμοποιήσεις καθημερινά, θα το φορτώσεις, θα πας στη δουλειά, κοινώς θα το σκίσεις. Αντίθετα προσωπικά μόνο έναν γνωρίζω με busa που κάνει τα πάντα μ' αυτό (κι όλα τα πλαστικά είναι γδαρμένα).
Αλλά για να γυρίσω στο βασικό θέμα, ιδιώτης ή έμπορος για 'μενα είναι όλοι το ίδιο αναξιόπιστοι. Όποιος θέλει να πουλήσει λέει ψέματα απ' αυτό ξεκινάω και σ' αυτό καταλήγω. Ο ένας θα σου πει για τα χιλιόμετρα και εν αγνοία του για όλα τα άλλα που δεν ξέρει μιας και είναι ο έμπορος κι όχι αυτός που την καβαλούσε κι ο άλλος μπορεί να έπαιρνε πέντε τούμπες την ημέρα και να τη σένιαρε λιγάκι και να την πουλάει.
Για 'μενα ουδεμία σημασία έχουν αυτά καθεαυτά τα χιλιόμετρα. Αν θέλω να πάρω μια μηχανή θα τη πάρω είτε έχει 25.000 είτε 130.000 χλμ. Αλλά θέλω να το ξέρω. Και γιατί θέλω να το ξέρω; Γιατί δίνω τα λεφτά μου και απαιτώ ειλικρίνεια αλλά και για κάτι σημαντικότερο. Αγοράζοντας μια μοτό με 20.000 χλμ έχω στο μυαλό μου κι ένα πλαφόν για το επόμενο σέρβις αλλά και βάσει του book service κάποιες συγκεκριμένες εργασίες. Αν στο συνεργείο προκύψει οτι η μηχανή τελικά είχε 60.0000 χλμ άλλες εργασίες πρέπει να γίνουν και φυσικά άλλα φράγκα να σκάσω.

perastikos
26/09/2010, 06:33
Πρόσφατα βρέθηκα στη μεριά του πωλητή...
Είχα ένα Transalp του 2003 με σχεδόν 63000 χλμ, το έδωσα 2500Ε...
Αρκετοί που το είδαν μου έλεγαν "πολλά τα χιλιόμετρα φίλε". Τους έλεγα στα ίσα και ειλικρινά ότι το μηχανάκι το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά, χειμώνα - καλοκαίρι και ότι το πιο απλό για εμένα ήταν να δώσω 20-30 Ευρώ σε συγκεκριμένο μαγαζί στην Πάτρα και να γράψω πάνω όσα χιλιόμετρα τραβάει η καρδιά τους...

Φυσικά, δεν το έκανα! Αυτό που μετράει είναι πως έχει συντηρηθεί η μηχανή. Την πήγαμε σε δικό του μάστορα, την είδε προσεκτικά, με ρώτησε κάποια πράγματα πότε τα άλλαξα και σε πιο συνεργείο και... αυτό ήταν. Η μηχανή πουλήθηκε.

Την ίδια διαδικασία θα ακολουθήσω και εγώ ως αγοραστής πλέον ;)

irinia
26/09/2010, 08:03
Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ




Ένα έμπειρο μάτι μπορεί νά δεί τήν καταπόνηση καί τή χρήση μιάς μοτό.
Αύτά πού γράψατε παιδιά είναι όλα σχεδόν σωστά...........
Μέ βαραντέρο έκανα 23000 σέ ένα χρόνο καί μά μπούζα 4000.
Πούλησα τό μπούζα μου 4 έτών μέ 16500 χιλιόμετρα.
Τώρα έχω τό καινούργιο σχεδόν 17 μήνες μέ 9700 χιλιόμετρα καί πολλά είναι.
Άλλα μηχανάκια καθημερινής χρήσης γράφουν γιά πλάκα 20000 τό χρόνο.
Ή φθορά όμως φαίνεται άπό πολλά πράμματα....!!
Σε μιά άπό τίς πολύ καλές ντεμέκ καί άξιόπιστες άντιπροσωπείες τής Θεσσαλονίκης
όταν έψαξα γιά μεταχειρισμένο.........βρήκα ένα μηχανάκι μέ 17000 χιλιόμετρα,
καί όταν κάτι δέ μού καθόταν καλά και έψαξα μέσω κάποιου φίλου καί βρήκα
τόν πρώην κάτοχο άπό τήν πινακίδα,άνακάλυψα ότι ή μοτό είχε 47000....!!!!
Σέ μιά άλλη έπίσης κυριλέ όταν έψαχνα γιά αύτοκίνητο μέ διαβεβαίωσαν σκίζοντας
τά ρούχα τους ότι τό όχημα είχε ΜΟΝΟ 20000 χιλιόμετρα.
Κατά τύχη σηκώνοντας τή ρεζέρβα είδα τσέκ καί σφραγιδα μέ ύπογραφή σέ αύτοκόλλητο
65000 χιλιόμετρα......!!!
ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ....!!

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ....??


Γινόμαστε δύσπιστοι καί ζητάμε τά πάντα.........

Βιβλίο σέρβις, άν όμως τό δείτε νάναι γραμμένο μέ τόν ίδιο στυλό καί τόν ίδιο γραφικό
χαρακτήρα πολύ πιθανόν νάναι συμπληρωμένο στό πόδι.... καί μαιμού.
δέ μπορεί νά γράφει ό ίδιος ύπάλληλος μέ τόν ίδιο στυλό γιά 5-6 χρόνια.
Έπειτα φαίνεται ή φθορά τού χαρτιού.
Άν λοιπόν τό δείτε ώραίο περιποιημένο καί καθαρό νά ξέρετε ότι συμπληρώθηκε
πρόσφατα γιά τούς δύσπιστους.........ΠΡΟΣΟΧΗ...!!
Ένας πού φροντίζει τό αύτοκίνητο ή τή μοτό του...ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ
ΝΑ ΤΟΥ ΣΦΡΑΓΙΣΟΥΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ...!!
Τό κουβαλάει μαζί του σέ κάθε σέρβις καί τού τό γράφουν κάθε χρόνο.
ΠΡΟΣΟΧΗ.........
σέ ντίζες,μανέττες,πλαστικά άν έφαρμόζουν σωστά,μασπιέδες όδηγού, συνοδηγού είδικά
άν τόν δείτε μέ λίγη μπογιά κρύβει μάλλον πτώση ,έχασε τό χρώμα άπό τό τσάκισμα
σκούριασε καί βάφτηκε.
Έπίσης άν είναι πολύ καινούργιος καί αύτό ύποπτο.
Προσοχή στό λαιμό, ή καλίμπρα άφήνει σημάδια .
Μηχανικός έμπιστος γιά νά τήν άκούσει.
Άν καίει λάδια κ.λ.π.....
Λάστιχα,ήμερομηνία παραγωγής.Ψάχνετε τό κυκλάκι μέ τήν έβδομάδα καί τό έτος,
ένα τετραψήφιο νούμερο.
Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΜΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ...!!!
Καί πολλά παζάρια............γιατί ή άγορά είναι ΝΕΚΡΗ...!!!
Καλό γιαυτόν πού άγοράζει ,κακό γιά τόν πωλητή..!!!
Αύτά τά γιατρός καί δικηγόρος..........ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ
Προτιμήστε κανέναν τιτίζη δημόσιο ύπάλληλο:lol:


ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.............τό μεταχειρισμένο είναι λαχείο





:wave2:

ego_o_idios
26/09/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kon/nos
agapiti K motosikletistes
exo girisi diafora katastimata me moto +mantres ke mou ekane megali entiposi giati kamia moto den ixe kani pano apo 20000----25000xil.
i moto pou kitousa ine 2003---2004
poli liga re pedia mono oi moto ton idioton xrafoun xiliometra i autoi ta alazoun??
ke oloi to idio ergo (to ixe pelatis mou to ksero apo kenourgio sto protino me klista ta matia)
ti ginete???

tha ithela prosopika na tous pistepso ala den vgeni sta noumera
25000/5xr=5000/360meres=13.8xiliometra ti mera
an kapios dini ena karo euro gia na kani 13.8xil/mera tina po
prosopika kathe mera kano 70----100xil


parakalo sxoliaste to thema giati an ola ine sosta milane gia treles eukeries sta magazia.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

gia ta para pano mpori na exis dikio i mantrades kanoun kompines
ala gia ta xiliometra prepi na katalavis kati merikoi exoun mia motosikleta ke tin exoun sto gkaraz ke tin vgazoun mia fora to trimino kanoun ton giro tis platias ke ksana sto gkaraz ke kapia stigmi tin poulane gia na min tous piani xoro

opote min ise sigouros oti den ginete na ine palia ke na min exi xiliometra

fournas
26/09/2010, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
καλά αυτό είναι απόλυτο.

μπορείτε να τσεκάρετε τo book service της μηχανής το οποίο φυσικά θα είναι
υπογεγραμμένο από επίσημα συνεργεία

ή μπορείτε να σημαιώνετε τον αριθμό πλαισίου και να τσεκάρετα στα κεντρικά
το παρελθόν της μοτοσυκλέτας.




αν με τον παραπανω τροπο

αποδειξω οτι ο "εμπορος" προσπαθει να με εξαπατησει

ποσο ευκολα θα μπορουσα να τον :a021:

αλλα και ποσο "καταλυτικα" θα λητουργουσε και για τους υπολοιπους "εμπορους"

αν τα καταφερνα εγω και ο καθενας που υποπτευοταν κατι τετοιο ... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: