PDA

View Full Version : Μου τα 'λεγε η μαμα μου



hararm123
18/04/2008, 18:43
Μου τα ελεγε η μαμα μου οταν ξεκινησα το εντουρο....... Μην εισαι ποτε χαλαρος αλλα παντα σφιχτα τα ποδια στην μηχανη ...μην πατας κατω και ανοιγε το το @@@@μενο το γκαζι....

Αλλα εγω ο @@@@κας ηθελα να χαζεψω την θεα.Αποτελεσμα σε ενα ανηφορικο κομματι πηγαινα χαλαρα και επεσα σε κατι κροκαλες χωρις να δωσω βαση...Χανοντας το μπροστινο η ασυναισθητη κινηση ηταν να πατησω κατω για να μην πεσω και ΑΑΑΑΑΑΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥ....

Γυρισε το ποδι μου στο γονατο και πεθανα στον πονο ...Δεν επεσα βεβαια αλλα καλυτερα να ειχα πεσει...Γυρισα σπιτι και αφου επλυνα την μηχανη οπως οπως και κουτσαινοντας πλακωθηκα στις αλοιφες Το πρωι βεβαια σερνομουνα......

Ο Γιατρος μου ειπα τα χαρμοσυνα....Πιθανη ρηξη μηνισκου και με εστειλε για μηγνητικη..

Ευτυχως σημερα πηρα τα "καλα" νεα.Ο μηνισκος ειναι αθικτος (ευτυχως) αλλα εχω ραγισει το κοκκαλο της κνημης ακριβως απο κατω.Ενας μηνας με πατεριτσα και πολυ προσοχη αλλα μαλλον φτηνα την γλυτωσα...Ας ειναι καλα η ποδηλασια που μου εχει δυναμωσει τους τετρακεφαλους και κρατησαν το γονατο και τους συνδεσμους....Οσο για το μηχανακι .....Απο το φθινοπωρο να ειμαστε καλα....


ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ


Οσον αφορα το εντουρο να την ακουτε την μαμα σας...............

GASer
18/04/2008, 20:40
Γκλούπς.... Χάρη περαστικά ρε....

GASer
18/04/2008, 20:41
Αφιερωμένο....:

Life is like an Enduro, is not a journey to the grave with the intention
of arriving safely in a pretty and well preserved body,
but rather to skid in broadside, thoroughly used up,
totally worn out, and loudly proclaiming -- WOW--What a
Ride!"

marios8
19/04/2008, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από hararm123


Περαστικά :beer: :beer: :beer: :wave2:

tati
19/04/2008, 08:38
περαστικά..:(

δυστυχώς και αυτά ειναι μέσα στο πρόγραμμα...

Γρήγορη ανάρρωση και ελπίζω να μη σε ταλαιπωρήσει πολύ:) :wave2: :sun:

zoropatra
19/04/2008, 13:05
περαστικα και ποτε ξανα τετοια.......

τωρα οσο για την θεωρια παντα γκαζι και τα σχετικα....δεν ισχυει παντα..στα λογια,ειναι ολα ευκολα
αλλα εκεινη την στιγμη μπορει να ανοιξεις το γκαζι και να εχεις αλλα.

το μονο που χρειαζεται ειναι το μυαλο μας να ειναι εκει και οχι καπου αλλου..........:beer: :beer: :beer:

hararm123
19/04/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra


το μονο που χρειαζεται ειναι το μυαλο μας να ειναι εκει και οχι καπου αλλου..........:beer: :beer: :beer:

Σας ευχαριστω ολους..Αυτο ειναι και το πιο μεγαλο μου λαθος εκεινη την στιγμη.Ευτυχως παντως γιατι την γλυτωσα μαλλον φτηνα με 1.5 μηνα εκτος.Βεβαια για καλο και για κακο εντουρο απο Σεπτεμβρη και μετα..Ετσι κι αλλιως εχει ζεστη το καλοκαιρι...(το λεω για να μην πολυστενοχωριεμαι...........).:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Doc Off-Road
19/04/2008, 15:18
μη μασάς! Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα... Πολύ χειρότερα από τα λεγόμενα της "ζημιάς" σου! (βλέπε #plateaux).

περαστικά και γρήγορα!