PDA

View Full Version : ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ?



batigoal
19/04/2008, 22:32
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ HONDA VARADERO ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΡΑΚΑΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΨΕ ΦΛΑΣ.ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ HONDAS ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕ 25 ΜΕΡΕΣ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ.
ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Η ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙ?
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ HONDA ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΤΟΣΟ!!!!ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ!!!!!!!

AUFGEBRACHT
20/04/2008, 08:31
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ,ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΠΩΣ Η HONDA ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΤΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ.

menos
20/04/2008, 08:57
ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ HONDAS ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ

H HONDA δικο της συνεργειο??:eyepop:

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ HONDA ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΑΣ

Η Ωρολογια της ιστοσελιδας προτεινεi: Μ@λ@κ@ς η λαλακας η @#$%& η την συντομογραφια μας :a31: Για να καταλαβαινουμε βρε παιδι μου :rolleyes:

Οσο αφορα την HONDA, τι να πω φιλε μου, επεσες στην περιπτωση. Συνηθως ολα τα ανταλλακτικα τα βρισκεις αμεσα. Αν δεν τα εχει ωστοσο ο αντιπροσωπος στην Αθηνα, τοτε σιγουρα χρειαζεται καποιο χρονο παραπανω. Δεν νομιζω ωστοσο οτι ο μηχανικος σου εχει την διαθεση να στεναχωρει του πελατες του, Μπορει να σου ειπε 25 μερες το αργοτερο... Χαλαρωσε, 24 και σημερα ;) γι'αυτο κανε λιγη υπομονη... Φαντασου να ειχες και APRILIA...:wave2:

byron
20/04/2008, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
. Χαλαρωσε, 24 και σημερα ;) γι'αυτο κανε λιγη υπομονη... Φαντασου να ειχες και APRILIA...:wave2:

Αν είχε aprilia, θα το είχε έτοιμο σήμερα. :wave2:

menos
20/04/2008, 09:17
Πολυ σωστα :) Η Aprilia εχει ανταλλακτικο φλας, σεξυ καθρεφτακια, αυτοκολλητα και μπουφαν με το ονομα της.... Μην μπερδευουμε τα ανταλλακτικα με τα αξεσουαρ :p

byron
20/04/2008, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
... Μην μπερδευουμε τα ανταλλακτικα με τα αξεσουαρ :p

Σωστά. Μην τα μπερδεύουμε.
Τα ανταλλακτικά είναι διαθέσιμα σε χρόνο τούμπας +2 ημέρες. Τα φλας και τα καθρεφτάκια καθυστερούν λίγο παραπάνω (τουμπα +4).

dirtbird
20/04/2008, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν είχε aprilia, θα το είχε έτοιμο σήμερα. :wave2:

Χωρίς να ξέρει τι του επιφυλάσσει το αύριο.....:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

είπαμε.... μου βγαίνει αυθόρμητα.... :D

menos
20/04/2008, 09:28
Στην Ιταλία ίσως....:D Αντε, και στην Αθηνα... Αλλα στις επαρχιες...:sad: :sad:

menos
20/04/2008, 09:30
Χωρίς να ξέρει τι του επιφυλάσσει το αύριο.....

+1000

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
20/04/2008, 10:01
Το βλέπω για διαμάχες ολοταχώς ..............

Πάντως τα ρεκόρ καθυστέρησης ανταλλακτικών (στην περίπτωσή μου) τα έχει η HONDA !!!
40 περίπου μέρες για γκαζόντιζα C50 και 4 μηνάκια για σετ πιστόνια CB οι οποίοι έγιναν 8 κοντά γιατί έφεραν λάθος νούμερα !!!!

banditgr
20/04/2008, 13:42
min trelathoume pantos...25 meres gia na stin exoun etoimi tin moto den einai kai tragiko pia.An skeftei kaneis kai oti einai pasxa klp.Ara3e kai min agxonese.

the who
20/04/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σωστά. Μην τα μπερδεύουμε.
Τα ανταλλακτικά είναι διαθέσιμα σε χρόνο τούμπας +2 ημέρες. Τα φλας και τα καθρεφτάκια καθυστερούν λίγο παραπάνω (τουμπα +4).
Με φωναξε καποιος:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: σορυ αλλα δεν κρατηθηκα

batigoal
20/04/2008, 17:36
ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΑΝΤΕ 24 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!

AFROPANTELOS
21/04/2008, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ HONDA VARADERO ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΡΑΚΑΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΨΕ ΦΛΑΣ.ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ HONDAS ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕ 25 ΜΕΡΕΣ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ.
ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Η ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙ?
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ HONDA ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΤΟΣΟ!!!!ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ!!!!!!!

Αμα εινε 25 να εισε ευχαριστημενος

Απο τα κεντρικα Σαρακακης εμενα μου ειπαν για ανταλακτικο της st 1100 4 μηνες και το εφερα απο Γερμανια σε 10μερες.

Αυτα ακουνε καποιοι και μας την λενε σε εμας τους χοντακηδες:beer: :beer: :beer: :beer:

Daemon
21/04/2008, 09:10
Τοσο κανουν, δεν σου λεει παραμυθι.. η κανονικη παραγγελια.. Βεβαια μπορει να τα βαλει και αεροπορικη αλλα υπολογιζεις + 30% περιπου στην τιμη αλλα κανει 5 μερες, μια εβδομαδα.. (με την προυποθεση οτι υπαρχουν στην ευρωπη)
Απ'την αλη, και αεροπορικη να το κανεις τωρα, λογω ημερων.. :rolleyes: , καννα 2 εβδομαδες θα περιμενεις παλι..

SeNNinhA
21/04/2008, 09:32
Όταν δεν έχουν κάποιο ανταλλακτικό δεν το παραγγέλνουν αμέσως επειδή το ζήτησες εσύ. Οι ημερομηνίες με τις παραγγελίες είναι σχεδόν φιξαρισμένες. Ενδιάμεσα όταν χρειάζονται, περιμένουν πρώτα να μαζευτούν κάμποσες παραγγελίες και μετά τις δίνουν.

Εκτός απίθανων περιπτώσεων (οπου δεν υπάρχει ούτε καν σε στοκ στα κεντρικά της Ευρώπης) οι παραγγελίες δεν αργούν πάνω από 2 εβδομάδες (από τα κεντρικά προς την αντιπροσωπία). Αλλα είπαμε. Δεν στέλνουν παραγγελίες κάθε μέρα.

Το καλύτερο θα ήταν αυτό που έκανε η Aprilia (παλιότερα τουλάχιστον). Παραγγελία έστω και ενα μόνο ανταλλακτικό από Ιταλία (με κόστος του πελάτη τα μεταφορικά που ήταν ελάχιστα βέβαια) σε 10 ημέρες και με επιλογή έαν το ήθελες express σε 5 ημέρες (πληρώνοντας πάλι την ταχυμεταφορά).

byron
21/04/2008, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Το καλύτερο θα ήταν αυτό που έκανε η Aprilia (παλιότερα τουλάχιστον). Παραγγελία έστω και ενα μόνο ανταλλακτικό από Ιταλία (με κόστος του πελάτη τα μεταφορικά που ήταν ελάχιστα βέβαια) σε 10 ημέρες και με επιλογή έαν το ήθελες express σε 5 ημέρες (πληρώνοντας πάλι την ταχυμεταφορά).

Δει ισχύει πλέον. Ο dealer δίνει την παραγγελία στην αποθήκη που φτιάξανε στη Μάνδρα.
Αν υπάρχει εδώ είναι διαθέσιμο την άλλη μέρα. Αν δεν υπάρχει η παραγγελία γίνεται απ΄την αποθήκη και εκεί φθάνει το ανταλλακτικό. Η όλη διαδικασία μπορεί να φτάσει και τις 10 ημέρες.

SeNNinhA
21/04/2008, 09:44
Τότε δεν υπήρχε στην πράξη κεντρική αποθήκη. Αλλα ακόμη και έτσι 10 ημέρες είναι λογικότατο χρονικό διάστημα. Στην ουσία σε 2 εβδομάδες περίπου έχεις πίσω στην μηχανή σου.

Από την άλλη το σύστημα με το courier ήταν πάρα πολύ καλό και μια φορά με είχε βολεψει άψογα.

banditgr
21/04/2008, 14:08
an den se peirazei na pliroseis tin metafora mporeis na to paragkileis monos sou apo e3o kai na glitoseis to ntavatziliki tou antiprosopou.
Malista se polla sites vlepeis online to fiche tis moto sou kai me diagramata/part no. opos o antiprosopos kai dineis tin paragelia sou.