PDA

View Full Version : Πληροφορίες-βοήθεια ΤΩΡΑ!!!



alximistis
21/04/2008, 14:07
Παίδες τα φώτα σας ειδικά οι ταξιδευτές της παρέας ή όσοι ασχολούνται με τα τεκταινόμενα στο οδικό δίκτυο.

Μεγάλη Παρασκευή κατεβαίνει φίλος από Θεσσαλονίκη κολλητό καρντάσι για να κάνουμε πάσχα μαζί. Δεν θέλει να έρθει Αίγιο μέσω Αθήνας αλλά κατευθείαν. Και θέλει να αποφύγει και τον μπράλο.
Δύο ερωτήσεις.

1). ποιος είναι ο καλύτερος σε κατάσταση δρόμος και ο ταχύτερος;
2). Μου έλεγε ότι έχει ακούσει πως άνοιξε έν ανέο κομμάτι της Εγνατίας και μήπως τον συνέφερε αυτό αλλά δεν ξέρει ποιο και από που.
Βοήθεια συμφορουμίτες περιμένω απαντήσεις! Τώρα όμως ο άνθρωπος είναι πάνω από το msn και περιμένει. :)

Cpt. Haddock
21/04/2008, 14:12
Ρε Στέλιο, δε θέλει μέσω Αθηνας, αλλα δε θέλει και Μπράλο (γιατί; :confused: )

Μπορεί να πάει απο Εγνατία ως τα Γιαννενα (όχι όλο απο Εγνατία αλλα ενα μεγάλο κομματι), απο Γιαννενα να κατέβει Αρτα, Αμφιλοχία, Αντίριο, Ριο κλπ...

Αλλα, εκτός του οτι ειναι τεράστια παράκαμψη ειναι και μ@λ@κια...

Δεν υπάρχει καλυτερος δρομος απο το Μπράλο. Θα βγει Αμφισσα, και στον Αγ. Νικόλαο θα παρει το καραβακι για Αίγιο. Nice and Clean

:wave2:

miraze
21/04/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Παίδες τα φώτα σας ειδικά οι ταξιδευτές της παρέας ή όσοι ασχολούνται με τα τεκταινόμενα στο οδικό δίκτυο.

Μεγάλη Παρασκευή κατεβαίνει φίλος από Θεσσαλονίκη κολλητό καρντάσι για να κάνουμε πάσχα μαζί. Δεν θέλει να έρθει Αίγιο μέσω Αθήνας αλλά κατευθείαν. Και θέλει να αποφύγει και τον μπράλο.
Δύο ερωτήσεις.

1). ποιος είναι ο καλύτερος σε κατάσταση δρόμος και ο ταχύτερος;
2). Μου έλεγε ότι έχει ακούσει πως άνοιξε έν ανέο κομμάτι της Εγνατίας και μήπως τον συνέφερε αυτό αλλά δεν ξέρει ποιο και από που.
Βοήθεια συμφορουμίτες περιμένω απαντήσεις! Τώρα όμως ο άνθρωπος είναι πάνω από το msn και περιμένει. :)

Από Γιάννενα μέσω Εγνατίας υπολόγισε 3 ώρες Θεσ/νίκη - Γιάννενα, Γιάννενα - Πάτρα άλλες 3 περίπου και μετά έχει το Πάτρα Αίγιο. Δε νομίζω να τον συμφέρει....

Τώρα, εκτός από Μπράλο και την Αθήνα, το να ανέβει Καρπενήσι από Λαμία και μετά να βγεί στο Αντίρριο από το Προυσό.

Πάντως πιό γρήγορα θα κατέβει από τον Μπράλο...

:wave2:

alximistis
21/04/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε Στέλιο, δε θέλει μέσω Αθηνας, αλλα δε θέλει και Μπράλο (γιατί; :confused: )

Μπορεί να πάει απο Εγνατία ως τα Γιαννενα (όχι όλο απο Εγνατία αλλα ενα μεγάλο κομματι), απο Γιαννενα να κατέβει Αρτα, Αμφιλοχία, Αντίριο, Ριο κλπ...

Αλλα, εκτός του οτι ειναι τεράστια παράκαμψη ειναι και μ@λ@κια...

Δεν υπάρχει καλυτερος δρομος απο το Μπράλο. Θα βγει Αμφισσα, και στον Αγ. Νικόλαο θα παρει το καραβακι για Αίγιο. Nice and Clean

:wave2:


Από Ρίο Ηλία;

Cpt. Haddock
21/04/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Από Ρίο Ηλία;

Γιατι απο Ριο ρε τουβλο; :confused: :confused:


Φοβάται τη θάλασσα;

(ρε π**στη μου ενα χάρτη δε μπορείς ν' ανοιξεις; :lol: :bigcry: :lol: )

Απο Προυσό που λεει ο Μιραζ ειναι ομορφα αλλα εκτος του ποσες ώρες θα κανει υπολογισε αυτο που σΕ ειπα για τον δρομο

alximistis
21/04/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατι απο Ριο ρε τουβλο; :confused: :confused:


Φοβάται τη θάλασσα;

(ρε π**στη μου ενα χάρτη δε μπορείς ν' ανοιξεις; :lol: :bigcry: :lol: )

Απο Προυσό που λεει ο Μιραζ ειναι ομορφα αλλα εκτος του ποσες ώρες θα κανει υπολογισε αυτο που σΕ ειπα για τον δρομο


Ε Ρίο θέλει τι να τον κάνω ρε φίλε!!! Και για να ολοκληρώσουμε! Υπάρχει και ο δρόμος από δελφούς. Αυτόν δεν μπορεί να τον βρει από πιο χαμηλά προς λιβαδειά ή κάνω λάθος;

fantacid
21/04/2008, 14:20
by airplane?

γρηγορα ουτε μπραλο ουτε αθηνα ουτε καστανο....

alximistis
21/04/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
by airplane?

γρηγορα ουτε μπραλο ουτε αθηνα ουτε καστανο....


δεν παίζει. εγώ ξέρω ότι κάποια στιγμή ερχόμενοι από πάνω συναντάμε μία ταμπέλα που γράφει ΄Δελφούς Ρίο ή Δελφούς Αίγιο, δεν θυμάμαι. Και νομίζω πως τη συναντάμε στο ύψος της Λιβαδειάς. Ισχύει αυτό;;;

Cpt. Haddock
21/04/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ε Ρίο θέλει τι να τον κάνω ρε φίλε!!! Και για να ολοκληρώσουμε! Υπάρχει και ο δρόμος από δελφούς. Αυτόν δεν μπορεί να τον βρει από πιο χαμηλά προς λιβαδειά ή κάνω λάθος;

:a018: θα σου έλεγα τι θα ολοκληρώσουμε αλλα έχε χάρη :rotflmao:

....

....



ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ 100 ΧΛΜ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΔΕΛΦΟΥΣ;

Προφανώς οταν περάσει την Ιτέα, δεν ειναι ανάγκη να παρει το καραβακι αλλα μπορει να παει ως τη Ναυπακτο κι απο εκει Αντίριο- Ριο κλπ...

Και Λευκαδα μπορεί να παει κι απο εκει Κεφαλονια-Ζάκυνθο-Κυλλήνη-Πατρα-Αιγιο. Αν θέλει να γυρισει την Ελλάδα επιλογές πολλες

Αλλα για ποιο λόγο; :look: :rolleyes:


Τεσπα... ΜΠΡΑΛΟΣ, ΑΜΦΙΣΑ και ΤΕΛΟΣ :smokin:

miraze
21/04/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ε Ρίο θέλει τι να τον κάνω ρε φίλε!!! Και για να ολοκληρώσουμε! Υπάρχει και ο δρόμος από δελφούς. Αυτόν δεν μπορεί να τον βρει από πιο χαμηλά προς λιβαδειά ή κάνω λάθος;

Να βγεί από το κάστρο προς την Λιβαδειά και μετά τους Δελφούς να πάει από Ιτέα όλο παραλιακά μέχρι το Αντίρριο.

Μιλάμε όμως για τρελό κύκλο και όχι για σύντομη διαδρομή.

Cpt. Haddock
21/04/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
δεν παίζει. εγώ ξέρω ότι κάποια στιγμή ερχόμενοι από πάνω συναντάμε μία ταμπέλα που γράφει ΄Δελφούς Ρίο ή Δελφούς Αίγιο, δεν θυμάμαι. Και νομίζω πως τη συναντάμε στο ύψος της Λιβαδειάς. Ισχύει αυτό;;;

διάβασε τι γράφω πιο πάνω....

:D

alximistis
21/04/2008, 14:26
Σας ευχαριστώ ούλους! :)

dirtbird
21/04/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
by airplane?

γρηγορα ουτε μπραλο ουτε αθηνα ουτε καστανο....

Έχει αεροδρόμιο το Αίγιο?

έτσι να το πας και θα βγεις γιώτα ευτυχία σε χρόνο dt... :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

argy_kap
21/04/2008, 18:59
Μήπως να μεταφερθεί στα Ανέκδοτα? Είναι χαλαρά η πιο αστεία συζήτηση που διάβασα σήμερα! Ας περάσει και απο Βόλο μια βόλτα να κάνει ένα γύρο του Πηλίου και συνεχίζει....!!! :beer: :beer:

g.papalexis
22/04/2008, 12:10
:rotflmao: :rotflmao: καλό!!!!