PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

peskandritsos
26/09/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Τί εννοείς?Μιλάς για την έλλειψη ή για ποιότητα (προβλημα σε τροφοδοσια εννοω)?Εδώ στο νησί δεν είχαμε ελλειψη πάντως...:D Eμεις εδω μονο ξυλο που δεν παιζαμε για λιγο μαγικο υγρο.:D
Τελικα επρεπε να ημουν νησιωτης... :smilea: :smilea: :smilea:
Σας ζηλευω ρε γμτω.:) :) :)

jpk chios
26/09/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Eμεις εδω μονο ξυλο που δεν παιζαμε για λιγο μαγικο υγρο.:D
Τελικα επρεπε να ημουν νησιωτης... :smilea: :smilea: :smilea:
Σας ζηλευω ρε γμτω.:) :) :)
ΈΛΑ!!!Έλα καμιά φορά για διακοπές και αν αποφασίσεις ΜΕΊΝΕ.Σα νησι έχουμε τις ιδιαιτερότητές μας αλλά όποιες και να είναι η ζωή θα είναι πάντα καλύτερη από της Αθήνας...:)
Χούφτες έβαλες?Εγώ περιμένω ενα γνωστό μου να με βοηθήσει γιατί θα κάνω μια μικρή πατέντα για να βάλω χούφτες acerbis (touring) και αντίβαρα από vstrom...:rolleyes:

peskandritsos
27/09/2008, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
ΈΛΑ!!!Έλα καμιά φορά για διακοπές και αν αποφασίσεις ΜΕΊΝΕ.Σα νησι έχουμε τις ιδιαιτερότητές μας αλλά όποιες και να είναι η ζωή θα είναι πάντα καλύτερη από της Αθήνας...:)
Χούφτες έβαλες?Εγώ περιμένω ενα γνωστό μου να με βοηθήσει γιατί θα κάνω μια μικρή πατέντα για να βάλω χούφτες acerbis (touring) και αντίβαρα από vstrom...:rolleyes: Εχω βαλει τις μαμα..
Καλα αν βαλεις αντιβαρα απο στρωμα θα πηγαινει τελικη με 220+...:D :D

jpk chios
27/09/2008, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εχω βαλει τις μαμα..
Καλα αν βαλεις αντιβαρα απο στρωμα θα πηγαινει τελικη με 220+...:D :D
Με ή χωρίς αεροτομή και σπόιλερ...?:lol: :rotflmao: Εγώ έχωντας το ΤΑ650 (με χούφτες σα τα χέρια του Χάλκ) προτίμησα κάτι πιο προστατευτικό...

peskandritsos
27/09/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Με ή χωρίς αεροτομή και σπόιλερ...?:lol: :rotflmao: Εγώ έχωντας το ΤΑ650 (με χούφτες σα τα χέρια του Χάλκ) προτίμησα κάτι πιο προστατευτικό... Καλα μην νομιζεις οτι επειδη ειναι λιγο πιο φαρδυες θα σε προστατευουν και πολυ καλυτερα...Πιο πολυ νομιζω εχει σημασια το υλικο να μην σπαει σε περιπτωση χτυπηματος.
Αν εννοεις απο θεμα ζεστης το ιδιο ειναι ολα.
Καλα γαντακια (αν υπαρχουν στο μεγεθος χαλκ) και αν κρυωνεις πολυ θερμαινομενα γκριπακια. :winka: :winka:

jpk chios
28/09/2008, 11:31
Σήμερα που δεν έβρεχε και είχε καιρό συννεφιασμένο με λίγο κρύο έκαν μια βόλτα με τη μηχανή στο χώμα σε φυτευτή πέτρα...!Παιδιά η μηχανή γαζώνει στο χώμα!Όσο πιο γρήγορα πήγαινα (σε λογικά πλαίσια πάντα!) σε ορισμένα σημεία με κροκάλα και φυτευτή πέτρα τόσο πιο σίγουρα ένιωθα πάνω της.Το καταευχαριστήθηκα λέμε.Ο κινητήρας εν τω μεταξύ έχει ανοίξει λίγο και είναι σα να οδηγώ δικύλινδρο!Ανεβάζω και μερικές φώτο έτσι για το καλό (που λένε)...
Α!Ξεχάστηκα...Καλημέρα!
:) :wave2:


143371

jpk chios
28/09/2008, 11:34
Δεύτερη.


143374

jpk chios
28/09/2008, 11:38
Τρίτη.


143376

jpk chios
28/09/2008, 11:40
Τέταρτη και τελευταία...Είναι σκοτεινές γιατί η φωτογραφική μηχανή δεν είναι και τόσο καλή...:(


143378

peskandritsos
28/09/2008, 17:38
Ωραιες φωτο.Δεν τις βαζεις και στο αντιστοιχο θρεντακι??
Σημερα πηγαμε και μεις βολτιτσα με τον ggs.
Ωραιο το μαυρο(οχι βεβαια σαν το χακι):D :D
Μη μας παρεξηγησετε αλλα πηγαμε και για καφε και παρκαραμε εξω απο την καφετερια.
Τι εχουμε να ακουσουμε τωρα...
Οτι ειμαστε σαν τους bmwδακηδες.
Την επομενη φορα θα παρουμε το τραμ οταν ερθει η ωρα του καφε..:D :D

peskandritsos
30/09/2008, 10:29
Ρε συ Νικο, αυτοι στην givi με δουλευουνε οπως η γιαμαχα???
Απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε για την ζελατινα.
Τους ξαναπηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπαν να τους παρω παλι απο Δευτερα..:mad:
Εχεις κανενα νεο απο κανενα αλλο??:D :D

Anty12
30/09/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ρε συ Νικο, αυτοι στην givi με δουλευουνε οπως η γιαμαχα???
Απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε για την ζελατινα.
Τους ξαναπηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπαν να τους παρω παλι απο Δευτερα..:mad:
Εχεις κανενα νεο απο κανενα αλλο??:D :D

Νοpe......

Μόνο metamule υπάρχει για την ώρα.
Θα περιμένουμε να δουμε και τους Ιταλούς, και βλέπουμε....:rolleyes:

jpk chios
01/10/2008, 18:17
Αλήθεια.Πώς σας φαίνεται το μηχανάκι?Μέχρι στιγμής για τα δεδομένα της Χίου μου φαίνεται αρκετό.Μπορεί να κάνει τα πάντα και είναι ωραίο παιχνήδι στο χώμα.Από ποιότητα μόνο έχει ένα κάτιτίς που με χαλάει...:rolleyes:

peskandritsos
01/10/2008, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Αλήθεια.Πώς σας φαίνεται το μηχανάκι?Μέχρι στιγμής για τα δεδομένα της Χίου μου φαίνεται αρκετό.Μπορεί να κάνει τα πάντα και είναι ωραίο παιχνήδι στο χώμα.Από ποιότητα μόνο έχει ένα κάτιτίς που με χαλάει...:rolleyes: Κρυβε λογια, κρυβε λογια θα μας την πεσουνε οι ΚΤΜαδες.. :cool: :smilea: :rotflmao: :D :D :D :D

jpk chios
01/10/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κρυβε λογια, κρυβε λογια θα μας την πεσουνε οι ΚΤΜαδες.. :cool: :smilea: :rotflmao: :D :D :D :D
Ε όχι φίλε μου...Δε φτάσαμε σε σημείο να έχουμε το τήλ της εξπρες σέρβις στο Νο 1 της ταχείας κλήσης... :lol: :rotflmao:
Απλά να έχουμε κάτι να λέμε και να γκρινιάζουμε...:D

peskandritsos
01/10/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ε όχι φίλε μου...Δε φτάσαμε σε σημείο να έχουμε το τήλ της εξπρες σέρβις στο Νο 1 της ταχείας κλήσης... :lol: :rotflmao:
Απλά να έχουμε κάτι να λέμε και να γκρινιάζουμε...:D Δεν ξερω για σενα, αλλα εγω ηδη γκρινιαζω για τα τσαφ-τσουφ της εξατμισης που κανει στα κλεισιματα του γκαζιου σαν να βαρας το καπακι της κατσαρολας με βαριοπουλα... :mad: :mad: :mad:

jpk chios
01/10/2008, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν ξερω για σενα, αλλα εγω ηδη γκρινιαζω για τα τσαφ-τσουφ της εξατμισης που κανει στα κλεισιματα του γκαζιου σαν να βαρας το καπακι της κατσαρολας με βαριοπουλα... :mad: :mad: :mad:
?1000 έχεις?:( :rolleyes:

peskandritsos
01/10/2008, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
?1000 έχεις?:( :rolleyes:
Ελπιζω να μου περισεψουν απο το δωρο των Χριστουγεννων :smilea: :smilea: :smilea:

jpk chios
01/10/2008, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ελπιζω να μου περισεψουν απο το δωρο των Χριστουγεννων :smilea: :smilea: :smilea:
Πόσα παιδιά είπες ότι έχεις???:rolleyes: :winka:

peskandritsos
01/10/2008, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Πόσα παιδιά είπες ότι έχεις???:rolleyes: :winka: Ενας κανακαρης και πεντε ανηψια.
Ωχ αυτο δεν το σκεφτηκα καλα μου φαινεται..:( :( :(

jpk chios
01/10/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ενας κανακαρης και πεντε ανηψια.
Ωχ αυτο δεν το σκεφτηκα καλα μου φαινεται..:( :( :(
Για φαντάσου όμως ότι τοσκέφτηκα εγώ που η μικρή μου είναι 5 μηνών...Σκέφτομαι μάλιστα να ζητήσω από τον εδώ αντιπρόσωπο να μου βρει καμια terminioni μεταχειρισμένη από τρακαρισμένο ΧΤ...:ninja:

peskandritsos
01/10/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Για φαντάσου όμως ότι τοσκέφτηκα εγώ που η μικρή μου είναι 5 μηνών...Σκέφτομαι μάλιστα να ζητήσω από τον εδώ αντιπρόσωπο να μου βρει καμια terminioni μεταχειρισμένη από τρακαρισμένο ΧΤ...:ninja: Αμα βρεις δυο ξερεις ε??:D

jpk chios
01/10/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αμα βρεις δυο ξερεις ε??:D
Λες να κάνουν του ΧΤ660στα δικά μας?άμα βρω θα σου τις στείλω σε όποιο νησί (...) θέλεις!:winka: :lol: :wave2:

peskandritsos
01/10/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Λες να κάνουν του ΧΤ660στα δικά μας?άμα βρω θα σου τις στείλω σε όποιο νησί (...) θέλεις!:winka: :lol: :wave2: :beer: :beer: :beer:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Anty12
02/10/2008, 09:07
Μάγκες.......

το μπαμ-μπουμ , από το συμπίεσε-αποσυμπίεσε σε μονοκύλινδρο, δεν το γλιτώνετε (http://www.xt660.com/showthread.php?t=7791) .....
Σε κιλά θα ωφεληθείτε μόνο, και σε απόδοση..

Anty12
02/10/2008, 09:58
Δεν σπάει δεν χαλάει λέμε......

Tenere 2008 από το Βέλγιο στην Ιαπωνία...!!!!!! (http://picasaweb.google.com/bonimacx/5BelgiansOnAMotorbikeToJapan?authkey=KUH-sRvUFuQ#)


144033

jpk chios
02/10/2008, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δεν σπάει δεν χαλάει λέμε......

Tenere 2008 από το Βέλγιο στην Ιαπωνία...!!!!!! (http://picasaweb.google.com/bonimacx/5BelgiansOnAMotorbikeToJapan?authkey=KUH-sRvUFuQ#)
Δεν είχαν τίποτα καλύτερο να κάνουν?:look: :lol:

peskandritsos
03/10/2008, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Μάγκες.......

το μπαμ-μπουμ , από το συμπίεσε-αποσυμπίεσε σε μονοκύλινδρο, δεν το γλιτώνετε (http://www.xt660.com/showthread.php?t=7791) .....
Σε κιλά θα ωφεληθείτε μόνο, και σε απόδοση.. Δεν ειπαμε οτι θα το αποφυγουμε αλλα να γινει λιγο πιο μπασος ο ηχος.
Παραειναι πριμαντονα αυτη η εξατμιση. :rolleyes:

MythosGR
03/10/2008, 15:00
Παιδιά πόσο καίει το μηχανάκι; (εντός - εκτός πόλης)

Anty12
03/10/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MythosGR
Παιδιά πόσο καίει το μηχανάκι; (εντός - εκτός πόλης)

4-5 lt ανά 100 Klm

ggs
03/10/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν ειπαμε οτι θα το αποφυγουμε αλλα να γινει λιγο πιο μπασος ο ηχος.
Παραειναι πριμαντονα αυτη η εξατμιση. :rolleyes:

Peskandritso


Σου βρήκα ΤΗΝ εξάτμιση …
ΜΠΑΣΑ και ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ …
θα πάρουμε + 80 ΗΡ


144186

peskandritsos
03/10/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Peskandritso


Σου βρήκα ΤΗΝ εξάτμιση …
ΜΠΑΣΑ και ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ …
θα πάρουμε + 80 ΗΡ Αμα μου βρεις και το ιδιο κρανος τα πηρα και τα δυο...:beer: :beer: :beer:

jpk chios
03/10/2008, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αμα μου βρεις και το ιδιο κρανος τα πηρα και τα δυο...:beer: :beer: :beer:
Με αντικαταβολή στη Χίο έρχονται?Εγώ θέλω και το συνολάκι...:lol: :rotflmao: :rotflmao:

peskandritsos
03/10/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Με αντικαταβολή στη Χίο έρχονται?Εγώ θέλω και το συνολάκι...:lol: :rotflmao: :rotflmao: Αμα τα παρεις ολα δωρο το σπαθι που εχει στην πλατη.. :lol: :lol: :lol: :lol:

jpk chios
03/10/2008, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αμα τα παρεις ολα δωρο το σπαθι που εχει στην πλατη.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ξέρεις κάτι?Η στολή έχει ελλείψεις...Δε βλέπω επιγονατίδες!:eyepop: :uplate: :hypnotize

peskandritsos
03/10/2008, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ξέρεις κάτι?Η στολή έχει ελλείψεις...Δε βλέπω επιγονατίδες!:eyepop: :uplate: :hypnotize Ελα μωρε και συ τωρα...
Πηγαινε και αγορασε εξτρα... :D :D

jpk chios
04/10/2008, 09:40
Ετούτο πώς σου φαίνεται?


144258

peskandritsos
04/10/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Αυτό το έχω δεί.Είναι της acerbis, αλλά το κομμάτι που στηρίζει τη χούφτα με το τιμόνι εκεί που είναι το μπάράκι δε χωράει να μπει αλλά και η χούφτα αν παρατηρήσεις είναι βαλμένη με φορά προς τα κάτω,πράγμα που σημαίνει ότι λειτουργεί περισσότερο ως προστατευικό των χεριών από χτυπήματα (ότι ακριβώς κάνουν και οι χούφτες της ΥΑΜΑΗΑ) παρά ως προστασία από καιρικά φαινόμενα (έχει μια υγρασία εδώ, παιδιά, το βράδυ...)...Δυστυχώς έχω αγοράσει τις συγκεκριμένες χούφτες και δεν μπορώ να τις βάλω...Όχι εγώ...Όσοι μηχανικοί και μάστορες τις είδαν μου είπαν ότι θέλει πατέντα(άλλα 40-50? δηλαδή).Τις αγόρασα 95?. :(
Α! Καλημέρα!!!:a55: :wave2: Καλα ρε συ.
Τις αγορασες χωρις να ξερεις αν μπαινουν στα σιγουρα??? :eyepop: :confused: :confused:

jpk chios
04/10/2008, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλα ρε συ.
Τις αγορασες χωρις να ξερεις αν μπαινουν στα σιγουρα??? :eyepop: :confused: :confused:
Βιάστηκα...Έχω κάνει αρκετά τέτοια επιπόλαια πράγματα...:( Ουτώς ή άλλως ακόμα και τώρα δεν υπάρχει κανείς για να μου πει τί κάνει και τί δεν κάνει ή αυτό που κάνει πως μπαίνει.Μη βλέπεις φωτογραφίες γιατί πήρα αυτές ακριβώς που βλέπεις στο site που μου έστειλες...

peskandritsos
04/10/2008, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ετούτο πώς σου φαίνεται? Μας το εχει ξαναδειξει ο Anty...
Ειπαμε για ενα τετοιο αποχωριζομαι την μπεζ κουκλαρα μου. :blush: :blush: :blush:

peskandritsos
04/10/2008, 09:55
Οι εργοστασιακες χουφτες πιανουν απο την μια επανω στα αντιβαρα και απο την αλλη επανω στην βαση του καθρεπτη...:D
Περιεργο ε??
Χαιρετω, παω σε ενα παιδικο παρτυ τωρα..:( :( :( :beer: :wave2: :wave2:

jpk chios
04/10/2008, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Οι εργοστασιακες χουφτες πιανουν απο την μια επανω στα αντιβαρα και απο την αλλη επανω στην βαση του καθρεπτη...:D
Περιεργο ε??
Χαιρετω, παω σε ενα παιδικο παρτυ τωρα..:( :( :( :beer: :wave2: :wave2:
Μου είπαν ότι οι εργοστασιακές χούφτες έχουν από μόνες του αντίβαρα και δεν χρειάζεται να κάνεις πατέντα για να έχεις αντίβαρα...Παιδικό πάρτυ εσύ, γρίνα εγώ από τη γυναίκα μου να βγάλουμε βόλτα τη μικρή τώρα που έχει ήλιο...Άρα ίδια μοίρα...:lol: :beer:

Anty12
04/10/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Anty, που πηγαν τα πισω φωτα και η θεση για πινακιδα???

Άτα.......:p


144261

peskandritsos
04/10/2008, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Άτα.......:p Πω πω ρε Anty, μη μου πεις οτι ειναι το δικο σου.
Μου πριονισες την καρδια...:( :( :sad: :sad: :sad:

jpk chios
04/10/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Άτα.......:p
Μη μου πεις ότι το έκανες...:eyepop:

peskandritsos
05/10/2008, 07:53
Εθεαθη ο XT Billy στην.......
Τανζανια


144351

peskandritsos
06/10/2008, 17:39
ΤΟ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ...:lol:
Σορυ για το μεγεθος αλλα δεν ηξερα πως αλλιως να την μικρυνω.χεχε.:D


145015

jpk chios
06/10/2008, 20:05
Πιάνειειειε?:lol:

peskandritsos
06/10/2008, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Πιάνειειειε?:lol: Ετσι μου φαινεται μεχρι στιγμης..:lol: :lol: :lol:
Βαλε και συ ενα...ΚΑΛΟ-ΦΤΗΝΟ -ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ..:beer: :beer:

ggs
08/10/2008, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Thanks my friend.

Εσυ με το υψος που εχεις πρεπει να πας σε μαγαζι με ανταλλακτικα για .....































νταλικες.. :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :wave2:

:lol: :lol:


Έχω ένα φίλο αλουμίνια …

Έχει βγάλει η Alumil κάτι παράθυρα….μούρλια…
Και στην πολύ ζέστη θα το ανοίγω διάπλατα…

:lol: :wave2:

Anty12
08/10/2008, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Λοιπον, να ενημερωσω και εδω.
Εβαλα την ζελατινα της givi.
Ταιριαζει ωραια και κανει και καλη δουλεια.
Τουλαχιστον οσο αφορα εμενα που ειμαι 1,80 ο αερας περναει πλεον πανω απο το κεφαλι μου και δεν με ενοχλει καθολου.
Επισης δεν αλλοιωνει καθολου το οπτικο πεδιο.
Ομως για οσους εχουν βαλει τις χουφτες τις μαμισιες υπαρχει ενα θεματακι.
Οταν στριβει το τιμονι στο τερμα (πραγμα που δεν γινεται σχεδον ποτε στην οδηγηση) οταν θελουμε να το κλειδωσουμε,ακουμπαει πανω στην ζελατινα και φοβαμαι μην κανει κρακ.
Ας βοηθησει οποιος μπορει με τροπο να κοψουμε λιγα χιλιοστα ισως χωρις να την μαμησουμε.:D :D
΄

Μεγιές...μεγιές....:D
Πρέπει να δείχνει πολύ όμορφο τώρα ...ε...????:a01: :a01: ....................



Να ευχαριστήσω και δημόσια τον Στράτο , για μια μεγάλη εξυπηρέτηση....
Φίλε............ σε ευχαριστώ πολύ........ :a10: :beer:

peskandritsos
09/10/2008, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
΄

Μεγιές...μεγιές....:D
Πρέπει να δείχνει πολύ όμορφο τώρα ...ε...????:a01: :a01: ....................



Να ευχαριστήσω και δημόσια τον Στράτο , για μια μεγάλη εξυπηρέτηση....
Φίλε............ σε ευχαριστώ πολύ........ :a10: :beer:
Τιποτα φιλε...απλα φευγοντας περνα απο το ταμειο να αφησεις τον οβολον σου.. :D :D :D :smilea:

peskandritsos
10/10/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Στράτο αυτό το spoiler είχες δει? Νομιζω οτι ηταν λιγο πιο φαρδυ..
Οι χουφτες ομως ειναι ολα τα λεφτα.:blush:

dukeandthecity
10/10/2008, 14:23
ρε μαλάκες....... σοβαρα τώρα

το ποστ με το τενερε έχει 1138 απαντήσεις όταν όλα τα υπόλοιπα ΧΤ έχουν με τα βίας 400


αν αναλογιστούμε ότι εδω μέσα είστε 4-5 αυτοι με τενερε, λέω εγώ τώρα















μηπως εχετε γ@μηθει στο σπαμ???? :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

Anty12
10/10/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ρε μαλάκες....... σοβαρα τώρα

το ποστ με το τενερε έχει 1138 απαντήσεις όταν όλα τα υπόλοιπα ΧΤ έχουν με τα βίας 400


αν αναλογιστούμε ότι εδω μέσα είστε 4-5 αυτοι με τενερε, λέω εγώ τώρα

μηπως εχετε γ@μηθει στο σπαμ???? :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:





144817

jpk chios
10/10/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ρε μαλάκες....... σοβαρα τώρα

το ποστ με το τενερε έχει 1138 απαντήσεις όταν όλα τα υπόλοιπα ΧΤ έχουν με τα βίας 400


αν αναλογιστούμε ότι εδω μέσα είστε 4-5 αυτοι με τενερε, λέω εγώ τώρα















μηπως εχετε γ@μηθει στο σπαμ???? :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:
Άμα δεν αγοράσεις κι εσύ ένα δε θα καταλάβεις για τι μιλάμε...:) :lol: :wave2:

peskandritsos
10/10/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ρε μαλάκες....... σοβαρα τώρα

το ποστ με το τενερε έχει 1138 απαντήσεις όταν όλα τα υπόλοιπα ΧΤ έχουν με τα βίας 400


αν αναλογιστούμε ότι εδω μέσα είστε 4-5 αυτοι με τενερε, λέω εγώ τώρα

μηπως εχετε γ@μηθει στο σπαμ???? :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: Ειμαστε λιγοι αλλα ενωμενοι σαν μια γροθια.:cool: :smokin: :smokin:

Οχι τι νομιζεις ,οτι δηλαδη αν ειμασταν σαν τους στρωμαδες θα ηταν καλυτερα??που εχουν γινει πιο πολλα τα στρωματα απο τα παπια??
Αν βγει το 20% απο αυτους να πουλησει παει ,γκρεμιστηκε η τιμη της μηχανης.
Παντως τωρα που το σκεφτομαι ο φιλος μας ο Χιωτης εχει δικιο, παρε και συ ενα τενερε θα νιωσεις καλυτερα..:winka: :winka:

jpk chios
10/10/2008, 19:24
Αυτό

peskandritsos
10/10/2008, 22:30
@στ@δι@λ@ ρε ολοι σας.
Μολις τελειωσα με τα εξτρα μου βγαζετε καινουργια.
Παει, θα το κλεισω το σπιτι μου με σας που μπλεξα..:ninja:
:alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien:

Bavarian
10/10/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Οχι τι νομιζεις ,οτι δηλαδη αν ειμασταν σαν τους στρωμαδες θα ηταν καλυτερα??που εχουν γινει πιο πολλα τα στρωματα απο τα παπια?



Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό...μακάρι και το Τενερέ να κάνει τις ίδιες πωλήσεις μιας και είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα και έχει και καλή ποιότητα κατασκευής.Μακάρι να πουλήσει πολύ και να πέσει και η τιμή της κι άλλο για την ευχαριστηθεί περισσότερος κόσμος :winka:

peskandritsos
11/10/2008, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό...μακάρι και το Τενερέ να κάνει τις ίδιες πωλήσεις μιας και είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα και έχει και καλή ποιότητα κατασκευής.Μακάρι να πουλήσει πολύ και να πέσει και η τιμή της κι άλλο για την ευχαριστηθεί περισσότερος κόσμος :winka: Αν μιλας για την τιμη της καινουργιας συμφωνω μαζι σου, αλλα ομως για την μεταχειρισμενη καλο ειναι να κραταει τιμη.
Και μακαρι το τενερε να μην κανει τις ιδιες πωλησεις, που δεν φαινεται να τις κανει ευτυχως!!!:smilea: :smilea:

jpk chios
11/10/2008, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αν μιλας για την τιμη της καινουργιας συμφωνω μαζι σου, αλλα ομως για την μεταχειρισμενη καλο ειναι να κραταει τιμη.
Και μακαρι το τενερε να μην κανει τις ιδιες πωλησεις, που δεν φαινεται να τις κανει ευτυχως!!!:smilea: :smilea:
Kαλημέρα!Κατ'εμέ καλό είναι είναι να πέσει η τιμή του αλλά όμως να κάνει και καλές πωλήσεις για να έχουμε χαμηλότερες τιμές στα ανταλλακτικά αλλά και να βρίσκουμε πιο εύκολα εξαρτήματα από τρακαρισμένα σκασμένα κλπ μηχανάκια (Να βρούμε και καμιά εξατμησούλα)...:winka:

peskandritsos
11/10/2008, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Στράτο αυτό το spoiler είχες δει? Τελικα ειναι αλλο σποιλερ.Βρηκα την φωτογραφια και εχουν καποια διαφορα στο σχημα.

peskandritsos
11/10/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Oι χούφτες πάντως της touratech και η σχάρα είναι τέλειες! Ρε σεις αυτο το σημαδακι στο κεντρο της ζελατινας πανω απο το φως τι ειναι???

jpk chios
11/10/2008, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ρε σεις αυτο το σημαδακι στο κεντρο της ζελατινας πανω απο το φως τι ειναι???
Εννοείς το μεταλλικό πράμα που κρατάει το gps?:confused:

peskandritsos
11/10/2008, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Εννοείς το μεταλλικό πράμα που κρατάει το gps?:confused: Oχι, εννοω αυτο που μοιαζει με βιδα οπως το κοιταμε απο μπροστα και ειναι πανω απο το φως και κατω απο το σημα της γιαμαχα επανω στην ζελατινα..

jpk chios
12/10/2008, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Oχι, εννοω αυτο που μοιαζει με βιδα οπως το κοιταμε απο μπροστα και ειναι πανω απο το φως και κατω απο το σημα της γιαμαχα επανω στην ζελατινα..
Δεν ξέρω τί είναι...Άμα το δω από κοντα...:D Μάλλον θα είναι κάτι σα βίδα που στερεώνει το προστατευτικό του προβολέα.

peskandritsos
12/10/2008, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Δεν ξέρω τί είναι...Άμα το δω από κοντα...:D Μάλλον θα είναι κάτι σα βίδα που στερεώνει το προστατευτικό του προβολέα. Αμα βγαλουν και κανενα προστατευτικο για τον προβολεα απο καγκελακι να με εχεται υποψη εεε?? :D :D :D :D :D :D :D

p@nos
12/10/2008, 11:36
ρε παιδια μηπως να σταματησετε να γραφεται/σπαμαρεται εδω?
:D


οχι οτι με ενοχλει, απλα δε μπορω να βρω πραγματα που ηθελα μιας καιι εχουν χαθει στα χιλιαδες ποστ πιο πισω:lol:


να ζητησουμε απο κααν μοντ να το καθαρισει λιγο?



:beer:

peskandritsos
12/10/2008, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια μηπως να σταματησετε να γραφεται/σπαμαρεται εδω?
:D


οχι οτι με ενοχλει, απλα δε μπορω να βρω πραγματα που ηθελα μιας καιι εχουν χαθει στα χιλιαδες ποστ πιο πισω:lol:


να ζητησουμε απο κααν μοντ να το καθαρισει λιγο?



:beer: Καλη ιδεα να καθαρισει λιγο, αλλα που θα γραφουμε για θεματα που αφορουν το ΧΤΖ?
Στα ΚΤΜ?
Η ειναι καλυτερα να ανοιγουμε θεματα για καθε τι ξεχωριστο για το συγκεκριμενο?
Πχ ενα θεμα για τις χουφτες,αλλο θεμα για την ζελατινα,αλλο θεμα για την ποδια κ.ο.κ.????
Αν αυτο ειναι καλυτερο εγω δεν εχω καμια αντιρηση.

p@nos
12/10/2008, 12:29
νομιζω το καλυτερο ειναι να διαχωριστουν σε αλλα θρεντς, πλεον αυτο μεγαλωσε πολυ και εχει γινει μπαχαλο, δε βγαζεις ακρη...

:beer:

peskandritsos
12/10/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
νομιζω το καλυτερο ειναι να διαχωριστουν σε αλλα θρεντς, πλεον αυτο μεγαλωσε πολυ και εχει γινει μπαχαλο, δε βγαζεις ακρη...

:beer: Ωραια!!!
ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΑΚΟΥΤΕΕΕ?????

p@nos
12/10/2008, 12:32
οκ λοιπον στελνω ενα πμ στον byron να τα τακτοποιησει σε συζητησεις και να κοψει τα ''περιττα''...
(δλδ τα 2/3 του θρεντ)



:lol: :lol: :lol:

peskandritsos
12/10/2008, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οκ λοιπον στελνω ενα πμ στον byron να τα τακτοποιησει σε συζητησεις και να κοψει τα ''περιττα''...
(δλδ τα 2/3 του θρεντ)



:lol: :lol: :lol: Ωχ οχι σε αυτον ειναι αγριος, φοβαμαι...:( :( :lol:

p@nos
12/10/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ωχ οχι σε αυτον ειναι αγριος, φοβαμαι...:( :( :lol:


ναι ρε αφου ειναι νεφελιμ μοντ...

:lol: :lol: :lol:




ps: τον ΠιΜι-σα, την εβαψε το θρεντ τωρα:lol:

byron
12/10/2008, 17:15
Μάγκες, διαχωρισμός σε 77 σελίδες δεν παίζει. Εκτος αυτού δεν μπορεί να γίνει διαχωρισμός, αφού όλο το thread είναι μια συζήτηση μεταξύ κατόχων και wannabe κατόχων. Αν αρχίζω να το χωρίζω δεν θα βγεί άκρη.

Κάτι που έκανα (σε κάποιες σελίδες της αρχής και τέλους), είναι να διαχωρίσω τα post που αφορούν τα aftermarket του Tenere (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67982) . Όταν έχω χρόνο θα τσεκάρω και τις υπόλοιπες σελίδες του παρόντος για να τα συγκεντρώσω στο θέμα.
Αν έχετε κάποια (εφικτή) ιδέα, πείτε και το κοιτάω.

p@nos
12/10/2008, 21:01
byron αν υπαρχει τροπος να τσεκαρουμε καπως μηνυματα για να βοηθησουμε στο διαχωρισμο πες το μπας και καθαρισει λιγο η κατηγορια...

:beer:

byron
12/10/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
byron αν υπαρχει τροπος να τσεκαρουμε καπως μηνυματα για να βοηθησουμε στο διαχωρισμο πες το μπας και καθαρισει λιγο η κατηγορια...

:beer:

Αστο να το δω αύριο μεθαύριο πιο ήσυχα και θα δούμε. :wave2:

byron
13/10/2008, 11:34
To λοιπόν....

Τα post που αφορούν aftermarket, εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67982&perpage=15&pagenumber=1)
Τα post που αφορούν τα μελλοντικά service (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68033) και τεχνικά θέματα.
Oi κουβέντες που αφορούσαν το Tenere 1200, ενώθηκαν εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68024)

Ας μείνει το παρόν για κουβεντούλα, και τα υπόλοιπα ας ποστάρονται κατευθείαν στα thread.

Cheers

Anty12
14/10/2008, 11:17
Καλά είδα εγώ ότι τα 2009 έχουν διαφορετική σέλα.
Διχρωμία και ραφή, και το κόκκινο λέει...


145270

peskandritsos
14/10/2008, 21:37
Η σελα που ειναι διχρωμη μου αρεσει και μενα αλλα τα χρωματα.:yuck: :yuck: :yuck:

Θα επαιρνες ρε Νικο αυτο το μελιτζανοκοκκινο και θα πηγαινες βολτα τη γκομενα??:dizzy: :dizzy:

Anty12
15/10/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Θα επαιρνες ρε Νικο αυτο το μελιτζανοκοκκινο και θα πηγαινες βολτα τη γκομενα??:dizzy: :dizzy:

Βεβαίως Κύριος.......:mad:

Τι΄ με ....κάνας παντρεμένος , να τις ρίχνω με χρώματα και μπλιμπλίκια...? :o

Είπαμε...οι ζωντανοί με τους ζωντανούς , και οι παντρεμένοι με τους παντρεμένους......

:bigcry: :a029:

peskandritsos
15/10/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Βεβαίως Κύριος.......:mad:

Τι΄ με ....κάνας παντρεμένος , να τις ρίχνω με χρώματα και μπλιμπλίκια...? :o

Είπαμε...οι ζωντανοί με τους ζωντανούς , και οι παντρεμένοι με τους παντρεμένους......

:bigcry: :a029: Αυτο λεω και γω ρε συ.
Τη γυναικα δεν πειραζει την βαζεις και σε παπι λαχανι με ροζ ελεφαντακια, αλλα την γκομενα την προσεχουμε λιγο.
Μη γινομαστε ρομπες.
Ωχ ελπιζω η γυναικα μου ναμην εχει την περιεργεια να διαβασει τι γραφω εδω.. :rolleyes: :rolleyes:

jpk chios
15/10/2008, 18:28
Για φαντάσου να σκάσει μετά στο βουνό ο κάτοχος του κοκκινομελιτζανί ΤΕΝΕΡΕ να δεις γέλια που θα κάνουν οι πέρδικες και τα κοτσίφια...:lol: :lol:

peskandritsos
16/10/2008, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Για φαντάσου να σκάσει μετά στο βουνό ο κάτοχος του κοκκινομελιτζανί ΤΕΝΕΡΕ να δεις γέλια που θα κάνουν οι πέρδικες και τα κοτσίφια...:lol: :lol: Και αμα σκασει και σε καμια παραλια με αμμο θα βγουνε τα μπαρμπουνια και οι σκορπινες που ειναι κοκκινα να τον κυνηγανε. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikoteng
16/10/2008, 10:07
Παιδιά

ξέρετε σε ποιο μαγαζί θα μπορούσα να κάνω test drive στο tenere;

(σκέφτομαι να μπω και εγώ στην παρέα σας σιγά σιγά :cool: )

peskandritsos
16/10/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoteng
Παιδιά

ξέρετε σε ποιο μαγαζί θα μπορούσα να κάνω test drive στο tenere;

(σκέφτομαι να μπω και εγώ στην παρέα σας σιγά σιγά :cool: ) Φιλε μου θα σου ελεγα να κοιταξεις απο κανεναν ιδιωτη γιατι απ οτι ξερω η μοτοδυναμικη δεν δινει.

nikoteng
16/10/2008, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Φιλε μου θα σου ελεγα να κοιταξεις απο κανεναν ιδιωτη γιατι απ οτι ξερω η μοτοδυναμικη δεν δινει.


OK ευχαριστώ

άρα το test drive θα είναι κάπως γρήγορο

(ανέβα-κατέβα ανέβα-κατέβα ανέβα-κατέβα από την μηχανή
μου κάνει, θα την πάρω
ευχαριστώ
χαίρετε)

peskandritsos
16/10/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoteng
OK ευχαριστώ

άρα το test drive θα είναι κάπως γρήγορο

(ανέβα-κατέβα ανέβα-κατέβα ανέβα-κατέβα από την μηχανή
μου κάνει, θα την πάρω
ευχαριστώ
χαίρετε) Καλα εμεις που την πηραμε απο τα προσπεκτους τι να πουμε??
Μονο στην εκθεση την ειχα δει πριν την παραγγειλω. :rolleyes:
Οχι οτι αυτο ειναι σωστο αλλα λεμε τωρα..
Παντως αν εχεις υπομονη και διαβασεις ολο αυτο το θρεντακι θα σε βοηθησει να βγαλεις καποιο συμπερασμα.:smokin:

apav
16/10/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Παντως αν εχεις υπομονη και διαβασεις ολο αυτο το θρεντακι θα σε βοηθησει να βγαλεις καποιο συμπερασμα.:smokin:

Ναι αλλά το έχετε ρίξει πολύ στο spam και δεν γράφετε κανά report. :o

Πχ, τι έγινε με εκείνες τις θερμοκρασίες που λέγατε στην αρχή; :smilea:

peskandritsos
16/10/2008, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:o

Πχ, τι έγινε με εκείνες τις θερμοκρασίες που λέγατε στην αρχή; :smilea: Δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω βρηκα λυση...
..Εχω βαλει την γυναικα και μου εχει προσαρμοσει σε ολα τα παντελονια στο αριστερο μπατζακι απο την εσωτερικη μερια ενα κοματι υαλοβαμβακα και απο πανω του ενα φυλο απο μαντεμι.:D
Λοιπον μαλλον το συνηθιζεις αμα σε κ@υλωνει η μηχανη και δεν υπαρχει και αλλη λυση.
Βεβαια τωρα που δροσισε και λιγο ο καιρος, δεν με ενοχλει καθολου.. :winka: :winka:
Φοβαμαι οτι το καλοκαιρι θα επανελθει το θεμα.:(

echoplex
16/10/2008, 16:59
Geia xara se olous!!
22 euro h maneta tou symplekth (mamisia), einai apo nikel! sto aplo XT exei 7 euro...
kai tou frenou einai pio akribh!

peskandritsos
16/10/2008, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από echoplex
Geia xara se olous!!
22 euro h maneta tou symplekth (mamisia), einai apo nikel! sto aplo XT exei 7 euro...
kai tou frenou einai pio akribh! Θα προτιμουσα τα 7 ευρω και ας μην ειναι νικελ.

echoplex
21/10/2008, 09:23
ένα πολύ καλό post σε άλλο forum, εδώ (http://www.advrider.com/forums/showthread.php?p=8152564#post8152564)
:)

peskandritsos
21/10/2008, 14:41
Πολυ ωραιο ποστ απο τον φιλο με το τενερε.
Ας γραψω και γω τη σημερινη μου αποδραση...
Εφυγα απο την δουλεια 2 ωρες νωριτερα λογω της απεργιας, και πηγαινοντας απο Αττικη οδο σκεφτηκα να κανω ενα κυκλο μεγαλουτσικο μιας και ειχα ωρα αρκετη μπροστα μου.
Και πηγα απο Ασπροπυργο-Ραφηνα-Λουτσα-Πορτο ραφτη-Λαυριο-Σουνιο-παραλιακη και μετα σπιτι μου.
Στην Ραφηνα θυμηθηκα μια ωραια παραλια που πηγαινα παλια με ωραια αμμο και δεν κρατηθηκα, πηγα και το εχωσα.
Ηταν και ενα ζευγαρακι εκει και κοιταγανε εμενα τον καννιβαλο πανω κατω στην αμμο για κανα δεκαλεπτο και μετα φυγανε (δεν αντεξανε αλλο) χεχε.
Η παραλια για οσους γνωριζουν ονομαζεται<Μαρικες> και εχει πολυ ωραια ποιοτητα αμμου..
Και ο καβουρογαμοσαυρος ο αμμωδης στο φυσικο του περιβαλον...;) :D :smilea: :smilea: :) :)


145969

Anty12
21/10/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
με ωραια αμμο και δεν κρατηθηκα, πηγα και το εχωσα.
Και ο καβουρογαμοσαυρος ο αμμωδης στο φυσικο του περιβαλον...;) :D :smilea: :smilea: :) :)

Είσαι λίγος φίλε........άμα μεγαλώσεις θα γίνεις και συ Tenerόσαυρος ο ορεινοθαλάσσιος...:D :D


145971

peskandritsos
21/10/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Είσαι λίγος φίλε........άμα μεγαλώσεις θα γίνεις και συ Tenerόσαυρος ο ορεινοθαλάσσιος...:D :D Ρε προεδρε, στο χωμα το εχω δει πως παει....ηθελα και λιγακι αμμουδια...:blush: :blush: :blush: ...ξερεις για το ..καλοκαιρακι.:winka: :winka:

peskandritsos
21/10/2008, 15:26
Ειναι φυσιολογικο να εχει τοσα γρεζια στο λεβιε ταχυτητωνε??


145972

echoplex
21/10/2008, 17:29
αλλος ένας ορεινός!!

για τα γρεζια δεν εχω ιδέα: πολυ νέος ακομα:winka:


145982

peskandritsos
21/10/2008, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από echoplex
αλλος ένας ορεινός!!

για τα γρεζια δεν εχω ιδέα: πολυ νέος ακομα:winka: Καλοριζικος συναδελφε, καλοταξιδος και παντα ορθιος.
Εσεις οι βουνισιοι να μαζευτειτε να πατε να κυνηγησετε μπεκατσες, και μεις οι θαλασινοι θα παμε για κοκοβιους...:D :D :D
Προεδρε προσθεσε τον echoplex στην λιστα.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: