PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24

Anty12
17/05/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κοιταξτε ποσο επηρεασμενος ειναι ο προεδρας απο τα εκτακτα οικονομικα μετρα που ολο βολτουλες και τριημερακια με παρεουλες μου ειναι!!!!
Α ρε πως σε ζηλευουμε εμεις οι φτωχοι παντρεμενοι ταμιες!!! :lol: :lol: :lol:


:a22: :a029: :a36: :a9:

daz
17/05/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λοιπόν ...άκου και μην γελάς...:lol:

1.Μην αφήνεις την μηχανή -αν μπορείς βέβαια- στην βροχή.
2.Όταν βγάζεις το κλειδί, να σιγουρεύεις ότι το γλωσσάκι, από πάνω έχει κλείσει, και ότι δεν θα πάρει μέσα νερό και σκόνη.
3.Το γυρνάς μαλακά, με ελαφρύ τράβηγμα προς τα πάνω.
4.Ποτέ μην βάλεις μέσα στην οπή όπου μπαίνει το κλειδί, WD40 ή λιπαντικό αλυσίδας, ή λάδι μηχανής.
5.Θα πας να πάρεις (:D :D :D ) ένα μπουκαλάκι -είναι σαν τα ντενεκεδένια του zippo- λαδάκι για ραπτομηχανή, και θα βάζεις 1-2 σταγόνες.
6.Έχε ένα πανάκι μαζί σου, και μετά από βροχή, σκούπιζε τον διακόπτη, πριν βάλεις μέσα το κλειδί

Όλα τα Yamaha έχουν αυτό το θεματάκι με το διακόπτη. Σε όλα κομπιάζει μερικές φορές.

$py
17/05/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λοιπόν ...άκου και μην γελάς...:lol:

1.Μην αφήνεις την μηχανή -αν μπορείς βέβαια- στην βροχή.
2.Όταν βγάζεις το κλειδί, να σιγουρεύεις ότι το γλωσσάκι, από πάνω έχει κλείσει, και ότι δεν θα πάρει μέσα νερό και σκόνη.
3.Το γυρνάς μαλακά, με ελαφρύ τράβηγμα προς τα πάνω.
4.Ποτέ μην βάλεις μέσα στην οπή όπου μπαίνει το κλειδί, WD40 ή λιπαντικό αλυσίδας, ή λάδι μηχανής.
5.Θα πας να πάρεις (:D :D :D ) ένα μπουκαλάκι -είναι σαν τα ντενεκεδένια του zippo- λαδάκι για ραπτομηχανή, και θα βάζεις 1-2 σταγόνες.
6.Έχε ένα πανάκι μαζί σου, και μετά από βροχή, σκούπιζε τον διακόπτη, πριν βάλεις μέσα το κλειδί


Σε εξουσιοδοτημένο που ρώτησα για αυτό το θέμα, μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση τους διακόπτες και να βάζω wd40.

Θέλει να βγάζεις και να γυρνάς το κλειδί με ελαφρά κίνηση προς τα πάνω αλλά και πάλι μερικές φορές κολλάει.

pyromaniacs
18/05/2010, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λοιπόν ...άκου και μην γελάς...:lol:

1.Μην αφήνεις την μηχανή -αν μπορείς βέβαια- στην βροχή.
2.Όταν βγάζεις το κλειδί, να σιγουρεύεις ότι το γλωσσάκι, από πάνω έχει κλείσει, και ότι δεν θα πάρει μέσα νερό και σκόνη.
3.Το γυρνάς μαλακά, με ελαφρύ τράβηγμα προς τα πάνω.
4.Ποτέ μην βάλεις μέσα στην οπή όπου μπαίνει το κλειδί, WD40 ή λιπαντικό αλυσίδας, ή λάδι μηχανής.
5.Θα πας να πάρεις (:D :D :D ) ένα μπουκαλάκι -είναι σαν τα ντενεκεδένια του zippo- λαδάκι για ραπτομηχανή, και θα βάζεις 1-2 σταγόνες.
6.Έχε ένα πανάκι μαζί σου, και μετά από βροχή, σκούπιζε τον διακόπτη, πριν βάλεις μέσα το κλειδί





η μηχανή έιναι σε γκαράζ και όλα αυτά που μου γράφεις τα έμαθα και εγώ, εκ των υστέρων, αλλά τα έμαθα. Οι διακόπτες απλά δεν ανοίγαν,και το μόνο που έβαλα ήταν αντισκοριακό,που εξάλλου και στην yamaha μου έιπαν να βάζω.Οπως και να χει μου τους αλλαξαν , πάλι καλα γιατι πρεπει να χει κανα χιλιάρικο να αλλάξεις διακοπτες, και τώρα δεν μου εχει ξανακάνει τιποτα.

pyromaniacs
18/05/2010, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Σε εξουσιοδοτημένο που ρώτησα για αυτό το θέμα, μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση τους διακόπτες και να βάζω wd40.

Θέλει να βγάζεις και να γυρνάς το κλειδί με ελαφρά κίνηση προς τα πάνω αλλά και πάλι μερικές φορές κολλάει.





ΜΙα χαρά τους καλύπτει η εγγυηση. Εμενα με το που τους είπα ότι σκαλώνουν μου είπαν ότι θα τους αλλάξουν.

dimitris_a
19/05/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τον ταμία θα τον πάρει και θα τον σηκώσει....χειρότερος και απ' το ΔΝΤ έγινε το ρεμάλι....

από Χριστοφοράκο θα τον λέω Ντομινίκ (Σ)-Τρώς Σκαν

Το 3μερο θα τριγυρίζω στην Ροδόπη και τον Εβρο....γενικό check εξοπλισμού και στρώσιμο στο πραπρά ενός κολλητού.

Μετά τα πάντα θα εξαρτηθούν, από την ημερομηνία αποχώρησης ενός συναδέλφου από την δουλειά......δεν λέω που μην το γκαντεμιάσω........:beer:

Πρόεδρε αν βρεις χρόνο σταμάτα μια Ξάνθη να πιούμε κάνα καφέ να γνωριστούμε, ή αν σε φέρει ο δρόμος μεσημέρι δευτέρας πάμε και για φαγητό σε ένα χωριό εδώ δίπλα στην Ξάνθη
Αν θες στείλε πμ να συννενοηθούμε

Anty12
19/05/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris_a
Πρόεδρε αν βρεις χρόνο σταμάτα μια Ξάνθη να πιούμε κάνα καφέ να γνωριστούμε, ή αν σε φέρει ο δρόμος μεσημέρι δευτέρας πάμε και για φαγητό σε ένα χωριό εδώ δίπλα στην Ξάνθη
Αν θες στείλε πμ να συννενοηθούμε

Που ρε καρντάσι.....στα άλογα, ή στο Πόρτο-Λάγος για γοφάρι στην σχάρα χλάπα.....:winka:

dimitris_a
19/05/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Που ρε καρντάσι.....στα άλογα, ή στο Πόρτο-Λάγος για γοφάρι στην σχάρα χλάπα.....:winka:

για κανένα γιαουρτλού έλεγα προς Πίλημα μερια.....
Το Πίλημα έιναι ένα χωριό μερικά χλμ έξω από Ξάνθη πάνω στο βουνο (15 λεπτά περίπου)

NickolasV
19/05/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris_a
για κανένα γιαουρτλού έλεγα προς Πίλημα μερια.....
Το Πίλημα έιναι ένα χωριό μερικά χλμ έξω από Ξάνθη πάνω στο βουνο (15 λεπτά περίπου)

Δημήτρη τα Πήλιμα έχουν χαλάσει (εδώ και χρόνια πια).
Καλύτερα 20λεπτά παραπάνω και να πας στα Ιαματικά Λουτρά στον Καλεμτζή.
Φαντάζομαι τον ξέρεις :winka:

Anty12
24/05/2010, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
εμεις οι φτωχοι παντρεμενοι ταμιες!!! :lol: :lol: :lol:

Κύριε ταμία.....σας βρήκα που να πάτε φέτος διακοπές......ξέρεις εσύ....γνώριμο περιβάλλον, φιλικά πρόσωπα κι'ετς...:winka:


199047

peskandritsos
25/05/2010, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Κύριε ταμία.....σας βρήκα που να πάτε φέτος διακοπές......ξέρεις εσύ....γνώριμο περιβάλλον, φιλικά πρόσωπα κι'ετς...:winka: Παιζει κανα καλο deal εκει περα??? :D :D :D

Αμφίσημος
23/06/2010, 19:52
Είναι μαύρο και το εχω μια μέρα...

Καλώς σας βρήκα!

z.k.a.p.
24/06/2010, 01:25
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ.(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ)

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ.





ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ.

gliout
24/06/2010, 02:40
Αντε καλοτάξιδο...Πολλά και καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!!!


Απλώς να σε ενημερώσω οτι το άσπρο είναι πιο γρήγορο!!!

peskandritsos
24/06/2010, 02:52
Καλως ηρθες και απο μενα και παντα ορθιος!!!

Με την σειρα μου να σε ενημερωσω και εγω οτι το πιο γρηγορο πραγματικα ειναι το desert chaki αλλα δεν το βγαζει πλεον. Επισης μπορεις να περασεις απο το ταμειο για τα απλα διαδικαστικα εχοντας γεματες τις τσεπες!!! :winka: :winka: :D :D :beer: :beer: :beer:

Anty12
24/06/2010, 03:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλως ηρθες και απο μενα και παντα ορθιος!!!

Με την σειρα μου να σε ενημερωσω και εγω οτι το πιο γρηγορο πραγματικα ειναι το desert chaki αλλα δεν το βγαζει πλεον. Επισης μπορεις να περασεις απο το ταμειο για τα απλα διαδικαστικα εχοντας γεματες τις τσεπες!!! :winka: :winka: :D :D :beer: :beer: :beer:


Πουσαι συ ρε απατεώνα........χόλιντέης με την φαμίλια....????

peskandritsos
24/06/2010, 04:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πουσαι συ ρε απατεώνα........χόλιντέης με την φαμίλια....???? Γεια σου παρεδρε!...

Εχω γυρισει απο την Κυριακη και ζω τον ερωτα μου μονος με την γυναικα.:bawl: :bawl: :bawl:
(αφησα τον κανακαρη με την γιαγια στην Ικαρια) :)

XJR_Billy
24/06/2010, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Κύριε ταμία.....σας βρήκα που να πάτε φέτος διακοπές......ξέρεις εσύ....γνώριμο περιβάλλον, φιλικά πρόσωπα κι'ετς...:winka:

Ωχ ωχ ωχ !!!

Τι του'πε !!!

:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :bawl:

Anty12
24/06/2010, 05:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Γεια σου παρεδρε!...

Εχω γυρισει απο την Κυριακη και ζω τον ερωτα μου μονος με την γυναικα.:bawl: :bawl: :bawl:
(αφησα τον κανακαρη με την γιαγια στην Ικαρια) :)


Ρε συ ....νυχτόβιο θα τον κάνεις τον πιτσιρικά.......???

Πες μΕ ότι έχεις σόγια στις Ράχες Χριστού ....να πά να πάρω κάνα ΚΤΜ άμα είναι...:uplate: :uplate:

peskandritsos
24/06/2010, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ρε συ ....νυχτόβιο θα τον κάνεις τον πιτσιρικά.......???

Πες μΕ ότι έχεις σόγια στις Ράχες Χριστού ....να πά να πάρω κάνα ΚΤΜ άμα είναι...:uplate: :uplate: Οχι, αλλα παρε ενα ΚαΤεΜι, χρησιμο ειναι σε τετοια μερη.

Και προσεχε οχι πανω απο 125cc και σΕ φυγει η ψυχη σε καθε ανοιγμα γκαζιου!:lol:

daz
24/06/2010, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Είναι μαύρο και το εχω μια μέρα...

Καλώς σας βρήκα!

Καλώς ήρθες και εσύ φιλαράκι. Να το χαίρεσαι το μοτόρι!

NikosR
24/06/2010, 08:56
Ρε παλληκάρια,

Να ρωτήσω κάτι γιατί ενδιαφέρομαι, διαβάσα καμπόσες από τις 140 σελίδες σας αλλά όλες δε τις διάβασα, χωρίς παρεξήγηση:

1. Στα χαζά πεσίματα στο χώμα σπάει εύκολα? (ενοώντας για ουσιαστικές ζημιές όχι για μικρογδαρσίματα)

2. Τι θέλει να μη σπάει εύκολα? (πχ κάγκελα μπροστά, βάσεις βαλιτσών πίσω)

3. Αμα πέσει, γενικώς σηκώνεται από ενα άτομο ή με τίποτα? (η ευκολία σηκώματος έχει να κάνει και με τις λαβές που δίνει και με το πώς κάθεται συνήθως όχι μόνο με το βάρος).


Αυτά γι αρχή.

Α! παραλίγο να ξεχάσω. Ψάχνω για κάνα μεταχείρω με λίγα σχετικά χλμ. Αν ξέρετε κάτι.. (ξέρω είναι δύκολη εποχή η αρχή του καλοκαιριού αλλά ποτέ δε ξέρεις).

Xaris XX
24/06/2010, 09:01
Καλοταξιδη και με πολλλαα χλμ στο κοντερρ!!

Anty12
24/06/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
1. Στα χαζά πεσίματα στο χώμα σπάει εύκολα? (ενοώντας για ουσιαστικές ζημιές όχι για μικρογδαρσίματα)

Το τιμόνι στραβώνει εύκολα, τα υπόλοιπα δεν παίρνουν χαμπάρι.Για μικροπτώσεις και στατικές μιλάμε εεε......


Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
2. Τι θέλει να μη σπάει εύκολα? (πχ κάγκελα μπροστά, βάσεις βαλιτσών πίσω)


Κάγκελα παντού και αλλαγή το τιμόνι με κανένα magura (~100 Ε)



Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR

3. Αμα πέσει, γενικώς σηκώνεται από ενα άτομο ή με τίποτα? (η ευκολία σηκώματος έχει να κάνει και με τις λαβές που δίνει και με το πώς κάθεται συνήθως όχι μόνο με το βάρος).


Είναι 220 κιλά γεμάτη, και με ψηλά το κέντρο βάρους.Σηκώνεται, αλλά θέλει προσοχή μη ξεμεσιαστής ....εκτός αμα είσαι Σβατσενέγκερ , οπότε στα @@ρια σου


Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Α! παραλίγο να ξεχάσω. Ψάχνω για κάνα μεταχείρω με λίγα σχετικά χλμ. Αν ξέρετε κάτι.. (ξέρω είναι δύκολη εποχή η αρχή του καλοκαιριού αλλά ποτέ δε ξέρεις).


Περίμενε τον Οκτώβρη να πάρεις την δικιά μου , που είναι και η καλήτερη εδώ μέσα :D

Anty12
24/06/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ωχ ωχ ωχ !!!

Τι του'πε !!!

:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :bawl:

Καλά ρε ψηλέ...... τώρα τόδες...????

XJR_Billy
24/06/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Καλά ρε ψηλέ...... τώρα τόδες...????

:blush: :D :wacko:

NikosR
24/06/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
[B]



Είναι 220 κιλά γεμάτη, και με ψηλά το κέντρο βάρους.Σηκώνεται, αλλά θέλει προσοχή μη ξεμεσιαστής ....εκτός αμα είσαι Σβατσενέγκερ , οπότε στα @@ρια σου



Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Την Αφρικα (750 RD04 του '89) την κατάφερνα τότε (συνήθως). Τούτη εδώ είναι ελαφρύτερη η μπά? Τα +20 χρόνια τα δικά μου φοβάμαι...

Anty12
24/06/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Την Αφρικα (750 RD04 του '89) την κατάφερνα τότε (συνήθως). Τούτη εδώ είναι ελαφρύτερη η μπά? Τα +20 χρόνια τα δικά μου φοβάμαι...

Νταξ είσαι τότενες.......:beer:

NikosR
24/06/2010, 09:53
Τι σκατά του βάλανε κι είναι τόσο βαρύ, μονοκύλινδρο μηχανάκι? Σαβούρα στα ύφαλα έχει?

Οσο θυμάμαι ενα XLR 600 που 'χα μικρός... Νά 'χε και μίζα..

daz
24/06/2010, 09:56
ψηλό κέντρο βάρους λόγο 23 λιτρων ρεζερβουαρ. 210 κιλά γεμάτη κ όχι 220 με 17 απ αυτα να είναι καύσιμο. Με μισό ρεζερβουαρ αλλάζει κ η συμπεριφορά της. Θα το διαπιστώσεις στην πόλη κ στο βουνό στα δύσκολα.
Εγώ που είμαι στεκα (η μαμα μου με έκανε έξυπνο κ όχι δυνατο) την εχω σηκώσει κ φορτωμένη.

Anty12
24/06/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Τι σκατά του βάλανε κι είναι τόσο βαρύ, μονοκύλινδρο μηχανάκι? Σαβούρα στα ύφαλα έχει?

Οσο θυμάμαι ενα XLR 600 που 'χα μικρός... Νά 'χε και μίζα..

Ατσάλινο σωληνωτό πλαίσιο, χιτώνια πάχους καταφυγίου και ψαλίδι αλά caterpillar.....:winka:

Anty12
24/06/2010, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
ψηλό κέντρο βάρους λόγο 23 λιτρων ρεζερβουαρ. 210 κιλά γεμάτη κ όχι 220 με 17 απ αυτα να είναι καύσιμο. Με μισό ρεζερβουαρ αλλάζει κ η συμπεριφορά της. Θα το διαπιστώσεις στην πόλη κ στο βουνό στα δύσκολα.
Εγώ που είμαι στεκα (η μαμα μου με έκανε έξυπνο κ όχι δυνατο) την εχω σηκώσει κ φορτωμένη.

208,5 για την ακρίβεια ...αλλά άντε βρες μου μία που να ζυγίζει τόσο.....:o

NikosR
24/06/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz

Εγώ που είμαι στεκα (η μαμα μου με έκανε έξυπνο κ όχι δυνατο) την εχω σηκώσει κ φορτωμένη.


Σωστά τα λές. Πολλές φορές το σήκωμα (της μηχανής) θέλει τρόπο όχι (πολύ) κόπο..

NikosR
24/06/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ατσάλινο σωληνωτό πλαίσιο, χιτώνια πάχους καταφυγίου και ψαλίδι αλά caterpillar.....:winka:


XLR600 Χόντα τού τότε: < 140 κιλά κενή.... >40 άλογα (υποτίθεται).

Ντάξ' δε συγκρίνω, κουβέντα να γίνεται πώς αλλάξαν οι καιροί.

daz
24/06/2010, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
208,5 για την ακρίβεια ...αλλά άντε βρες μου μία που να ζυγίζει τόσο.....:o

Το δικό σου!:p

Σε ένα τεστ, στο μοτο αν θυμάμαι καλά, το ζύγισαν στα 210 κιλά. Με τα έξτρα πόσο να αυξάνεται το βάρος. κάγκελα κινητήρα όλοι βάζουν αλλά πόσο να ζυγίζουν αυτά? Άντε και ποδιά αλουμινίου αλλά και πάλι η διαφορά παραμένει μικρή. Άσε που στη θέση που βρίσκονται δεν επιρεάζουν και πολύ. Τι άλλο, τι άλλο? Α! ναι βάσεις για τις βαλίτσες.
Τώρα αν συνεχίσεις με προβολάκια, κάγκελα για το ρεζερβουάρ, βάση gps και τα λοιπά τζάτζαλα και μάντζαλα στις εξατμήσεις θα τσιγουνευτείς? Βάζεις και ένα μονό τελικό τιτανίου (και τα διπλά ελαφρύτερα είναι από το μαμά) και είσαι πάλι στα λεφτά σου. Περίπου.

Μη μας προσθέτεις κιλά ρε πρόεδρε και μας κοροϊδεύει μετά ο dukas. :lol:
Ολόκληρη μάχη είχε δώσει ο Πεσκανδριτσος. :rotflmao: :rotflmao:

daz
24/06/2010, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12


Περίμενε τον Οκτώβρη να πάρεις την δικιά μου ,


Για λέγε, για λέγε!

peskandritsos
25/06/2010, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το δικό σου!:p

Σε ένα τεστ, στο μοτο αν θυμάμαι καλά, το ζύγισαν στα 210 κιλά. Με τα έξτρα πόσο να αυξάνεται το βάρος. κάγκελα κινητήρα όλοι βάζουν αλλά πόσο να ζυγίζουν αυτά? Άντε και ποδιά αλουμινίου αλλά και πάλι η διαφορά παραμένει μικρή. Άσε που στη θέση που βρίσκονται δεν επιρεάζουν και πολύ. Τι άλλο, τι άλλο? Α! ναι βάσεις για τις βαλίτσες.
Τώρα αν συνεχίσεις με προβολάκια, κάγκελα για το ρεζερβουάρ, βάση gps και τα λοιπά τζάτζαλα και μάντζαλα στις εξατμήσεις θα τσιγουνευτείς? Βάζεις και ένα μονό τελικό τιτανίου (και τα διπλά ελαφρύτερα είναι από το μαμά) και είσαι πάλι στα λεφτά σου. Περίπου.

Μη μας προσθέτεις κιλά ρε πρόεδρε και μας κοροϊδεύει μετά ο dukas. :lol:
Ολόκληρη μάχη είχε δώσει ο Πεσκανδριτσος. :rotflmao: :rotflmao: Νομιζω οτι αυτη την στιγμη εχουμε το προνομιο να εχουμε το βαρυτερο μονοκυλινδρο της αγορας...

Αλλα ετσι ειμαστε εμεις οι αντρηδες, δεν μασαμε με 50 :eyepop: :eyepop: :eyepop: κιλακια παραπανω.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Anty12
25/06/2010, 04:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το δικό σου!:p

Σε ένα τεστ, στο μοτο αν θυμάμαι καλά, το ζύγισαν στα 210 κιλά. Με τα έξτρα πόσο να αυξάνεται το βάρος. κάγκελα κινητήρα όλοι βάζουν αλλά πόσο να ζυγίζουν αυτά? Άντε και ποδιά αλουμινίου αλλά και πάλι η διαφορά παραμένει μικρή. Άσε που στη θέση που βρίσκονται δεν επιρεάζουν και πολύ. Τι άλλο, τι άλλο? Α! ναι βάσεις για τις βαλίτσες.
Τώρα αν συνεχίσεις με προβολάκια, κάγκελα για το ρεζερβουάρ, βάση gps και τα λοιπά τζάτζαλα και μάντζαλα στις εξατμήσεις θα τσιγουνευτείς? Βάζεις και ένα μονό τελικό τιτανίου (και τα διπλά ελαφρύτερα είναι από το μαμά) και είσαι πάλι στα λεφτά σου. Περίπου.

Μη μας προσθέτεις κιλά ρε πρόεδρε και μας κοροϊδεύει μετά ο dukas. :lol:
Ολόκληρη μάχη είχε δώσει ο Πεσκανδριτσος. :rotflmao: :rotflmao:

To μανιουάλι γράφει 208,5

Έχουμε και λέμε.........

Ποδιά κινητήρα μαμάς με 4mm αλουμίνιο
Κάγκελα κινητήρα , σιδερένια 25 mm διάμετρο
Κάγκελα για βαλίτσες
Πίσω βαλιτσάκι , το οποίο είναι πάντα τίγκα με ένα σωρό @@ριές
Χουφτες που είναι Θεόβαρες

και καμιά 10ρια κιλά παραπάνω εγώ, γιατί έχει μουντιάλ, και έχω φάει ένα μαντρί παϊδάκια.....

στα 220 σΕ λέω ...ΑΝΕΤΑ......



:lol:

z.k.a.p.
25/06/2010, 04:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
[B]To μανιουάλι γράφει 208,5

, και έχω φάει ένα μαντρί παϊδάκια.....




λέγεται και πάρτυ με τριγλυκεριδια και χολυστερινη.




ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

thrax
25/06/2010, 07:42
Ψήνομαι για νεο μηχανακι και γλυκοκοιταζω το Τενερε.
Με δεδομενο οτι μεχρι περυσι ειχα το Vstrom αλλα ενεκα οικονομικων και αλλων συγκυριών τελικα το εδωσα, ποσο θα μου κακοφανει η μειωση ιππων και απο ανεση για 2 τι λεει?
Η χρήση που το θελω ειναι αυτη που ειχα και το στρομ, λιγη πόλη, εκδρομουλες και 1-2 ταξιδακια το χρονο μεχρι 500-600 χλμ. Κυρίως σκεφτομαι για την ανεση εκτος πολης, φορτωμενο με 2 και για 2! Μην ακουω δηλ. γκρινια απο συμβια που καλομαθε στο στρομ!
Μη μου πειτε να ξαναπαρω στρομ, δε μου παει η καρδια, και σκεφτομαι οτι το Τενερε θα ειναι κ πιο οικονομικο, ατιμη κριση!
Καμια αλλη συμβουλη?

teddyseker
25/06/2010, 08:12
και εγω τενερε εχω...
προσοπικη μου αποψη επειδη εχω οδηγησει πολλα v strom ειναι πιο ανετο απο το τενερε ..2 ταξιδια που εκανα μαρτυρησε ο πισινοσ μου ..και της κοπελιας!!!! ...το τενερε δεν ειναι v strom ..μαλλον θα σου κακοφανει

daz
25/06/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
Ψήνομαι για νεο μηχανακι και γλυκοκοιταζω το Τενερε.
Με δεδομενο οτι μεχρι περυσι ειχα το Vstrom αλλα ενεκα οικονομικων και αλλων συγκυριών τελικα το εδωσα, ποσο θα μου κακοφανει η μειωση ιππων και απο ανεση για 2 τι λεει?
Η χρήση που το θελω ειναι αυτη που ειχα και το στρομ, λιγη πόλη, εκδρομουλες και 1-2 ταξιδακια το χρονο μεχρι 500-600 χλμ. Κυρίως σκεφτομαι για την ανεση εκτος πολης, φορτωμενο με 2 και για 2! Μην ακουω δηλ. γκρινια απο συμβια που καλομαθε στο στρομ!
Μη μου πειτε να ξαναπαρω στρομ, δε μου παει η καρδια, και σκεφτομαι οτι το Τενερε θα ειναι κ πιο οικονομικο, ατιμη κριση!
Καμια αλλη συμβουλη?

Παίδες το τενερε v strom δεν είναι. Εγώ πάντως ταξιδάκια των 500 και 600 τα κάνω συνέχεια. Και Ιταλία πήγα με συνεπιβάτη και πράγματα για 3. Από πίσω παράπονα δεν άκουσα ούτε για τον αέρα, ούτε για την σέλα.
Η σέλα του 08 είναι λίγο πιο μαλακή από του 09 με αποτέλεσμα να κουράζει λίγο παραπάνω τον οδηγό γιατί δεν επιτρέπει μικροδιορθώσεις. Διορθώνεται. (εγώ δεν την έχω πειράξει)
Η ζελατίνα μια χαρά κάνει τη δουλειά της για το μέγεθος που έχει αλλά αν θέλετε να μειωθεί ο θόρυβος στο κράνος και γενικά να έχετε καλύτερη κάλυψη θα χρειαστεί αναβάθμιση. (ούτε αυτή έχω πειράξει παρ’ όλο που είμαι 1.90)
Ταχύτητες ταξιδιού της τάξης των 180 που πάει το vstrom δεν μπορεί να πάει το τενερε αφού κάπου εκεί είναι και η τελική τουη. Max 150.
Κουνήματα και λοιπά λόγο ύψους δεν υπάρχουν.
Αν το σκίσεις στην εθνική θα σου κάψει όσο και το v strom αλλά θα σε πάει πιο μακριά λόγο 23 λίτρων ρεζερβουάρ.

tzarot
25/06/2010, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
Ψήνομαι για νεο μηχανακι και γλυκοκοιταζω το Τενερε.
Με δεδομενο οτι μεχρι περυσι ειχα το Vstrom αλλα ενεκα οικονομικων και αλλων συγκυριών τελικα το εδωσα, ποσο θα μου κακοφανει η μειωση ιππων και απο ανεση για 2 τι λεει?
Η χρήση που το θελω ειναι αυτη που ειχα και το στρομ, λιγη πόλη, εκδρομουλες και 1-2 ταξιδακια το χρονο μεχρι 500-600 χλμ. Κυρίως σκεφτομαι για την ανεση εκτος πολης, φορτωμενο με 2 και για 2! Μην ακουω δηλ. γκρινια απο συμβια που καλομαθε στο στρομ!
Μη μου πειτε να ξαναπαρω στρομ, δε μου παει η καρδια, και σκεφτομαι οτι το Τενερε θα ειναι κ πιο οικονομικο, ατιμη κριση!
Καμια αλλη συμβουλη?

Κατ' αρχήν μια ερώτηση. Επειδή είχα VSTROM 2,5 χρόνια, και τώρα έχω Tenere, τι ακριβώς σου φάνηκε ακριβό στο STROM??? Ίσως ελάχιστα πιο ακριβά ta service? σιγά. Κατανάλωση? Γενική συντήρηση? Σήματα, ασφάλειες. Όλα λίγο πολύ στα ίδια είναι, άντε να γλυτώσεις 100-200 στο χρόνο. Αν μιλάς για οικονομία με 100-200E λιγότερα το χρόνο, δεν νομίζω ότι σώθηκες.

Δεύτερον για τη χρήση που λές το Strom και το Tenere δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές. Να μου λεγες για ταξίδια 2-3000χλμ να σου έλεγα. Τώρα για ταξίδι 500-600 χλμ ήμαρτον και με DT το κάνεις.

Τώρα τι έχει το Tenere που δεν θα έχει ποτέ το strom, είναι η πολύ καλύτερη δυνατότητα κίνησης στο χώμα και την κίνηση της πόλης.

Τι έχει το Strom? Πολύ καλύτερο παρατεταμένο μέσο όρο σε άσφάλτινο ταξίδι πολλών χιλιομέτρων.

Εσύ θα πρέπει να αποφασίσεις τι χρήση θες να κάνεις στη μηχανή...

Προσωπική γνώμη τώρα. Μεταξύ των δύο: το Strom το αγάπησα, το Tenere με ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ.

$py
25/06/2010, 10:10
Εμένα πάντως η γυναίκα στο πρώτο μεγάλο ταξίδι με το τενερέ μου παραπονέθηκε και αναπόλησε την Άφρικα.


Άρα άλλο ένα συν για το τενερέ, θα πηγαίνω ταξίδια μόνος μου!

:D

thrax
25/06/2010, 15:05
Σε όλα βρισκω πιο οικονομικο ενα μονοκυλινδρο με 50 αλογα παρα ενα 2κυλ με 70.
Οι διαφορες βεβαια μπορει να ειναι αυτες που ειπες φιλε τζαροτ, κι εγω θελω να πεισω τον εαυτο μου για πιο λογο κολλησα με το Τενερε >το βρισκω πανεμορφο-μη βαρατε!
Βασικα ολοι μου ειπατε αυτο που φοβαμαι να ακουσω...
Και συγνωμη, αλλα για εμενα(-μας) 500 (+500 ελα, ετσι?) χλμ. αποσταση δεν ειναι λιγα, δεν ειμαστε χαρντκοριλες :)
Ελπιζω να βρω να το οδηγησω κ ο ιδιος και βλεπουμε.
Θενξ γκαηζ

Αμφίσημος
26/06/2010, 19:26
Είμαι ευχαριστημένος!

gliout
14/07/2010, 14:54
Ωρέ που είσαστε ??ξεκινήσατε διακοπές????

Που πήγανε τα Tenere>????

daz
15/07/2010, 12:21
Εγώ για την ώρα ψάχνω για ξεδοντιάρες και αλανιάρες στις θάλασσες της Πελοποννήσου.

spiridaus
15/07/2010, 13:54
Γειά!
Μού έσπασε (δε ξέρω πώς, υποθέτω μου το έσπασαν οταν ήταν παρκαρισμένο) το πίσω δεξί φλάς. Έχει σπάσει απτη βάση που είναι ένα με το.. λασπωτήρα και θέλει αλλαγή και αυτός ή αλλιως πατέντα.. καμιά ιδέα για τιμές ή για άλλη λύση;
¨ΗΔΗ το κόλλησα μια φορά αλλα μετα απο λίγες μέρες το βρήκα λίγο με το πόδι και εφυγε πάλι!

S.Nikos
15/07/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Εγώ για την ώρα ψάχνω για ξεδοντιάρες και αλανιάρες στις θάλασσες της Πελοποννήσου.

Εγώ θα τις ψάξω το άλλο σκ στο Πήλιο, αχ... στον ύπνο μου τις βλέπω...!

Έκανες τίποτα?

Σκατά στη βέργα σου εύχομαι...:winka:

THEOD
15/07/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ταχύτητες ταξιδιού της τάξης των 180 που πάει το vstrom δεν μπορεί να πάει το τενερε αφού κάπου εκεί είναι και η τελική του.

γκουχ...γκουχ...εεεεε... λέμε και κανένα ανεκδοτάκι να περνάει η ώρα.... :rolleyes:

daz
15/07/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Εγώ θα τις ψάξω το άλλο σκ στο Πήλιο, αχ... στον ύπνο μου τις βλέπω...!

Έκανες τίποτα?

Σκατά στη βέργα σου εύχομαι...:winka:

Δυο σαργούς εγώ μια ξεδοντιάρα το ζευγάρι μου. Τρεις φορές ανεβήκαμε στη βάρκα και αλλάξαμε ψαρότοπο, απ΄το κακό στο χειρότερο πήγαμε. Μα που πήγαν τα ψάρια οεο?

Καλές αναδύσεις φίλος.

daz
15/07/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
γκουχ...γκουχ...εεεεε... λέμε και κανένα ανεκδοτάκι να περνάει η ώρα.... :rolleyes:

Τι δε πάει με 180 το vstrom? :lol: :lol:

daz
15/07/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
Γειά!
Μού έσπασε (δε ξέρω πώς, υποθέτω μου το έσπασαν οταν ήταν παρκαρισμένο) το πίσω δεξί φλάς. Έχει σπάσει απτη βάση που είναι ένα με το.. λασπωτήρα και θέλει αλλαγή και αυτός ή αλλιως πατέντα.. καμιά ιδέα για τιμές ή για άλλη λύση;
¨ΗΔΗ το κόλλησα μια φορά αλλα μετα απο λίγες μέρες το βρήκα λίγο με το πόδι και εφυγε πάλι!

Το μαμά έχει 40 γιούργια. Άλλαξα το ένα μέσα στην εγγύηση γιατί έπιανε υγρασία. Αν ψάξεις after ίσως βρεις καλύτερα και φθηνότερα.

peskandritsos
16/07/2010, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μα που πήγαν τα ψάρια οεο? Μην προσπαθειτε αδικα,






εχουν ραντεβου μαζι μου φετος!!!:beer: :lol:

gliout
16/07/2010, 02:34
Νομίζετε....
Απο αυτή την Κυριακή και για μια εβδομάδα, εχω κάτι ραντεβού με κάτι μικρά "μαγιατικούλια" στην Λευκάδα και πέριξ.!!!!!!!

Anty12
16/07/2010, 03:37
Είστε όλοι κουλοΜαρίες............:evil:
φέρτε και τίποτις στον Πρόεδρα γιατί που να τραβιέμαι τώρα στα ταβερνεία....άϊντε λέμε.....


203948

gliout
16/07/2010, 03:39
Αυτό είναι λιώσιμο!!!Χαχαχαχαχαχαχαχ

Εαν περάσετε απο Λευκάδα 18-24 Ιουλίου και 24-28 Αυγούστου (και των ΠΣΚ πριν και μετά!!)
θα έχω κάρβουνα!!!!!!!!!!

XJR_Billy
16/07/2010, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Είστε όλοι κουλοΜαρίες............:evil:
φέρτε και τίποτις στον Πρόεδρα γιατί που να τραβιέμαι τώρα στα ταβερνεία....άϊντε λέμε.....

:lol: :lol: :beer: :beer: :beer:

peskandritsos
16/07/2010, 05:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Είστε όλοι κουλοΜαρίες............:evil:
φέρτε και τίποτις στον Πρόεδρα γιατί που να τραβιέμαι τώρα στα ταβερνεία....άϊντε λέμε..... Ακομα και το αραλικι σου ειναι προεδρικο ρε προεδρα.Αλλα με απογοητευεις που δεν βλεπω φραπεδιες και κανενα κορμι διπλα σου.(Οπως αρμοζει σε εναν προεδρα).
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Anty12
16/07/2010, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ακομα και το αραλικι σου ειναι προεδρικο ρε προεδρα.Αλλα με απογοητευεις που δεν βλεπω φραπεδιες και κανενα κορμι διπλα σου.(Οπως αρμοζει σε εναν προεδρα).
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ποιο φραπέ , κορμιά και αηδίες ρε ........δυο μπανιέρες Bacardi έχω κατεβάσει στη φώτο .....:a33:


πλάκα μΕ κάνεις....???

peskandritsos
16/07/2010, 06:09
Διακοπουλες προεδρα εν μεσω οικονομικης κρισης???????



ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΗΦΘΩ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!!!:evil: :evil: :evil:

XJR_Billy
16/07/2010, 06:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Διακοπουλες προεδρα εν μεσω οικονομικης κρισης???????



ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΗΦΘΩ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!!!:evil: :evil: :evil:

Εσύ μην αφήσεις άνθρωπο ν'αράξει...:mad:
Να του το βγάλεις απ' τη μύτη...:lol:

Παρεπιπτόντως...:D
Σήμερα έγινε το σέρβις των 45000χλμ, μπήκε ποδιά κινητήρα και λαστιχάκια TKC-80.:cool: :p

Τα'σκασα στη Γιαμάπα, σε πρόλαβα...:rotflmao: :rotflmao: :o

Anty12
16/07/2010, 07:09
Να δω τι θα τα κάνετε ρε σεις τα τακουνάτα, που μου βάλατε όλοι......

έχετε να ρίξετε καρσιλαμάδες από Σεπτέμβρη και μετά.....

XJR_Billy
16/07/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Να δω τι θα τα κάνετε ρε σεις τα τακουνάτα, που μου βάλατε όλοι......

έχετε να ρίξετε καρσιλαμάδες από Σεπτέμβρη και μετά.....

Ε, τι να κάνεις? Αδυναμίες...:D
Το τακούνι είναι πόρωση. Μια φορά αν το φορέσεις... φτάνει.
Και στις XT series, πως να το κάνωμεν άλλωστε... τους πάει το τακουνάκι...:look: :p

Να έχουμε και μια δικαιολογία βρε αδερφέ.

"Γιατί πας σαν σαλιγκάρι ρε? Πάτα το λίγο..."
"Εεεεε, πως να πάω με τέτοια τακούνια? Γλυστράνε...":rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Καλά να περνάς παλλήκαρε !!!:beer: :beer:

peskandritsos
16/07/2010, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Να δω τι θα τα κάνετε ρε σεις τα τακουνάτα, που μου βάλατε όλοι......

έχετε να ρίξετε καρσιλαμάδες από Σεπτέμβρη και μετά..... Δεν ξερω για τους αλλους αλλα εμενα κοντευει να γινει σλικ το πισω.
Οποτε του κανω μια αναγομωση και βροχοχαραξη απο Σεπτεμβρη και ολα οκ.!:smokin:

peskandritsos
16/07/2010, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Τα'σκασα στη Γιαμάπα, σε πρόλαβα...:rotflmao: :rotflmao: :o Παιρνω και απο εκει προμηθεια εγω!!!:p :p :p

XJR_Billy
16/07/2010, 07:50
Και για να μη λέτε ότι σπαμάρω μόνο...:D

Άφησα τη μηχανή χτες για σέρβις και έριξα μια ματιά στα μοντέλα της έκθεσης...

ΧΤ660R - 6995 ευρώ
ΧΤ660Ζ - 6990 ευρώ

Επίσης 50%+ εκπτώσεις σε τακάκια-δισκόπλακες-αλυσιδογράναζα.:cool:

peskandritsos
16/07/2010, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Και για να μη λέτε ότι σπαμάρω μόνο...:D

Άφησα τη μηχανή χτες για σέρβις και έριξα μια ματιά στα μοντέλα της έκθεσης...

ΧΤ660R - 6995 ευρώ
ΧΤ660Ζ - 6990 ευρώ

Επίσης 50%+ εκπτώσεις σε τακάκια-δισκόπλακες-αλυσιδογράναζα.:cool: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
πιο φτηνο εγινε το τρεμερε απο το χτρ??

Anty12
16/07/2010, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
πιο φτηνο εγινε το τρεμερε απο το χτρ??


Αντε γεια........:wave2: τώρα το πείρες χαμπάρι......κοίτα άνθρωπο που βάλαμε να διαχειρίζεται τα οικονοκιμά μας ρπστ :mad:

peskandritsos
16/07/2010, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Αντε γεια........:wave2: τώρα το πείρες χαμπάρι......κοίτα άνθρωπο που βάλαμε να διαχειρίζεται τα οικονοκιμά μας ρπστ :mad: Και ποιος θα ξαναπαρει XTR????:confused: :confused: :confused:

Εγω ειχα μεινει στο 7.300,00

XJR_Billy
16/07/2010, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Και ποιος θα ξαναπαρει XTR????:confused: :confused: :confused:

Εγω ειχα μεινει στο 7.300,00

Υποννοείς κάτι?:evil:

Επίσης έμαθα από τον Αρχιερέα της Γιαμάπα ότι οι πωλήσεις της ΜΤ-03 αυξήθηκαν κατακόρυφα. Λογικό είναι για τέτοια μηχανή με 5380 αρχική τιμή, βάλε και καμιά εκπτωσούλα, κανά δωράκι...

peskandritsos
16/07/2010, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Υποννοείς κάτι?:evil:

Επίσης έμαθα από τον Αρχιερέα της Γιαμάπα ότι οι πωλήσεις της ΜΤ-03 αυξήθηκαν κατακόρυφα. Λογικό είναι για τέτοια μηχανή με 5380 αρχική τιμή, βάλε και καμιά εκπτωσούλα, κανά δωράκι... Δεν το λεω με κακια ρε κουμπαρε, αλλα αν εχουν τα ιδια λεφτα εσυ ποιο θα διαλεγες αν αγοραζες σημερα??Βγαλε εξω το ΜΤ 03 γιατι ειναι αλλη κατηγορια.

daz
16/07/2010, 08:33
Σίγουρα το 7990 δεν ήταν για το 08 μοντέλο?

XJR_Billy
16/07/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν το λεω με κακια ρε κουμπαρε, αλλα αν εχουν τα ιδια λεφτα εσυ ποιο θα διαλεγες αν αγοραζες σημερα??Βγαλε εξω το ΜΤ 03 γιατι ειναι αλλη κατηγορια.

Πλάκα κάνω ρε Στρατούλη, αυτό είναι και στο γούστο του καθενός.
Εδώ μου'παν την Τρενερέ κουμούτσα και την Τρανσαλπ700 λεπτή και στυλάτη...:hypnotize
Χωρίς να θέλω να θίξω τους Χοντάκηδες της παρέας...:beer:
Εδώ μέχρι και τη στρωματέξ λένε όμορφη...:lol: :bigcry:

Άσε με μένα, είμαι ειδική περίπτωση...:p

peskandritsos
16/07/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Σίγουρα το 7990 δεν ήταν για το 08 μοντέλο? Και ετσι να ειναι παλι λιγα μου φαινοντε.
Εκτος απο τα χρωματα τι αλλη σοβαρη διαφορα εχει το 08 με το 09 και το 10??

XJR_Billy
16/07/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Σίγουρα το 7990 δεν ήταν για το 08 μοντέλο?

6990 συνάδελφε...
Μην βάζεις και την προμήθεια του ταμία...:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Anty12
16/07/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν το λεω με κακια ρε κουμπαρε, αλλα αν εχουν τα ιδια λεφτα εσυ ποιο θα διαλεγες αν αγοραζες σημερα??Βγαλε εξω το ΜΤ 03 γιατι ειναι αλλη κατηγορια.

Το κακό είναι ότι πέφτει και η μεταπώληση αφεντικό.....για μας ειδικά...γιατί τα R πουλάνε σαν ζεστά κουλούρια......:mad:

Προχθές ο άλλος μου λέει ....5k ...
του λέω ....ρε βλάκα χοντρέ ή μηχανή έχει επάνω 2500 σε έξτρα , και τα μισά απ΄ αυτά είναι μαμά.....άσε που δεν θα δεις κωδικό 030 στον εγκέφαλο.....:mad:

μου λέει ....να ξέρεις....είναι δύσκολο το χρώμα , και άμα θες άστην βιτρίνα σε μένα, και δωράκι οι βαλίτσες γιατί το second edition δεν θάχει........


και του λέω ....καλά ....την κρατάω μέχρι να καταφέρω κάποια στιγμή να την κάνω να ανάψει το βεντιλατέρ , και πάω απέναντι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107131) να δω τι πάιζει.......παπάρες εεε παπάρες ....που σε τέτοιες εποχές, ακόμα δεν έχεται μάθει πως να μας κάνετε να βγάλουμε το παστάλι απ' την τσέπη.....:a31:

daz
16/07/2010, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
6990 συνάδελφε...
Μην βάζεις και την προμήθεια του ταμία...:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Ουπς, γράψε λάθος. :D

peskandritsos
16/07/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Το κακό είναι ότι πέφτει και η μεταπώληση αφεντικό.....για μας ειδικά...γιατί τα R πουλάνε σαν ζεστά κουλούρια......:mad:

Προχθές ο άλλος μου λέει ....5k ...
του λέω ....ρε βλάκα χοντρέ ή μηχανή έχει επάνω 2500 σε έξτρα , και τα μισά απ΄ αυτά είναι μαμά.....άσε που δεν θα δεις κωδικό 030 στον εγκέφαλο.....:mad:

μου λέει ....να ξέρεις....είναι δύσκολο το χρώμα , και άμα θες άστην βιτρίνα σε μένα, και δωράκι οι βαλίτσες γιατί το second edition δεν θάχει........


και του λέω ....καλά ....την κρατάω μέχρι να καταφέρω κάποια στιγμή να την κάνω να ανάψει το βεντιλατέρ , και πάω απέναντι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107131) να δω τι πάιζει.......παπάρες εεε παπάρες ....που σε τέτοιες εποχές, ακόμα δεν έχεται μάθει πως να μας κάνετε να βγάλουμε το παστάλι απ' την τσέπη.....:a31: Καλα τωρα σοβαρολογεις οτι πας για τον δεινοσαυρο??:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

daz
16/07/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
...άσε που δεν θα δεις κωδικό 030 στον εγκέφαλο.....:mad:



Τι είναι αυτό ρε πρόεδρε?

Anty12
16/07/2010, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλα τωρα σοβαρολογεις οτι πας για τον δεινοσαυρο??:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Όχι ρε....έρευνα αγοράς έκανα......διάβασε καλύτερα ....απέναντι λέω.....

Anty12
16/07/2010, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Τι είναι αυτό ρε πρόεδρε?


Fault Code: 30
Diagnostic Code: 08
Symptom: The motorcycle has overturned.

Probable cause of malfunction:
Overturned.
Malfunction in ECU.

z.k.a.p.
17/07/2010, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Fault Code: 30
Diagnostic Code: 08
Symptom: The motorcycle has overturned.

Probable cause of malfunction:
Overturned.
Malfunction in ECU.

ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΟΡΦΩΤΑ.........?

notakos600
17/07/2010, 04:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΟΡΦΩΤΑ.........?



Δυσλειτουργία στην ECU.

daz
17/07/2010, 05:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Δυσλειτουργία στην ECU.

Λόγο ανατροπής της μοτο.

Με λίγα λόγια κόβει το καύσιμο λόγο μεγάλης κλήσης και αποθηκεύει την ενέργεια αυτή με ένα κωδικό. Όταν συνδέσεις το διαγνωστικό για να σου δείξει τις βλάβες σου δείχνει ότι η μοτό έχει ανατραπεί.

jpk chios
22/07/2010, 16:53
Καλησπέρα και από εμένα... Έχοντας περασει 3 μήνες από τη γέννηση της δεύτερης κόρης μου και έχοντας χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με δύο μωρά (η ''μεγάλη'' είναι δύο χρονών και τριών μηνών) είπα για αρχή να δω αν ισχύουν οι κωδικοι... Τί κάνετε ρε παιδιά? Πώς τα περνάτε?

daz
22/07/2010, 18:10
Καλησπέρα φίλε. Θυμάμαι ήσουν ενεργός στην αρχή του θρεντ και μετά χάθηκες. Τουλάχιστον ήταν για καλό. Να σου ζήσουν. :beer: :beer:

peskandritsos
23/07/2010, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Καλησπέρα και από εμένα... Έχοντας περασει 3 μήνες από τη γέννηση της δεύτερης κόρης μου και έχοντας χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με δύο μωρά (η ''μεγάλη'' είναι δύο χρονών και τριών μηνών) είπα για αρχή να δω αν ισχύουν οι κωδικοι... Τί κάνετε ρε παιδιά? Πώς τα περνάτε? Καλως τον φιλο μας απο την Χιο.
Χαθηκες ρε παλληκαρε και εχουν μαζευτει πολλες συνδρομες.:p :p :p
Το εργαλειο το εχεις ακομα?:beer:

Πωπω, σε λυπαμαι, με τρεις γυναικες στο σπιτι τι θα τραβας....:D :D :D
Εγω μια και δεν την αντεχω...
Αντε, δωρο οι συνδρομες για την καινουργια κορη, αλλα μην το πολυκυκλοφορησουμε αυτο και χαλασω την φημη μου!!! :lol:

z.k.a.p.
23/07/2010, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Λόγο ανατροπής της μοτο.

Με λίγα λόγια κόβει το καύσιμο λόγο μεγάλης κλήσης και αποθηκεύει την ενέργεια αυτή με ένα κωδικό. Όταν συνδέσεις το διαγνωστικό για να σου δείξει τις βλάβες σου δείχνει ότι η μοτό έχει ανατραπεί.


ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:beer:

varaderokav11
23/07/2010, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Καλησπέρα και από εμένα... Έχοντας περασει 3 μήνες από τη γέννηση της δεύτερης κόρης μου και έχοντας χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με δύο μωρά (η ''μεγάλη'' είναι δύο χρονών και τριών μηνών) είπα για αρχή να δω αν ισχύουν οι κωδικοι... Τί κάνετε ρε παιδιά? Πώς τα περνάτε?


Να σου ζησει φιλε!!!

:beer: :beer: :beer:

Με την ευκαιρια... Ρε παλουκαρια εσεις με
τα χακι... Μηπως περασε κανεις προχθες
το πρωι για θασο;;;

jpk chios
23/07/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλως τον φιλο μας απο την Χιο.
Χαθηκες ρε παλληκαρε και εχουν μαζευτει πολλες συνδρομες.:p :p :p
Το εργαλειο το εχεις ακομα?:beer:

Πωπω, σε λυπαμαι, με τρεις γυναικες στο σπιτι τι θα τραβας....:D :D :D
Εγω μια και δεν την αντεχω...
Αντε, δωρο οι συνδρομες για την καινουργια κορη, αλλα μην το πολυκυκλοφορησουμε αυτο και χαλασω την φημη μου!!! :lol:
Thanks mate!:beer:
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα όλους! Έχουμε λίγο χαμένη τη μπάλα αλλά όλα καλα. Τη μηχανή την έχω ακόμα και μάλλον δε βλέπω να την αλλάζω κιόλας... Πού καιρός για βόλτες... Εν τω μεταξύ βλέπω και κάτι φωτο από εκδρομές κα λοιπα και μου τρέχουν τα σάλια.:(

gliout
26/07/2010, 12:32
Για να ρωτήσω.

Τι λάστιχα έχετε/είχατε και εντυπώσεις?

daz
26/07/2010, 13:24
Μαμά tourance. Αρκετά καλά σε όλα τους. Και σε διάρκεια. Χρειάστηκε η outostrata για να τετραγωνίσει το πίσω.

tck 80 Πολύ καλά σε όλα τους εκτός απ' τη διάρκεια του πίσω στον αυτοκινητόδρομο με τη μηχανή φορτωμένη. Σε βρεγμένο δεν τα οδήγησα. Σε στεγνό όμως και σε χώμα δε παίζονται. Μετά από 3000 χλμ όμως το πίσω άρχισε να κουνάει χωρίς να έχει χτυπηθεί σε κάποιο πεζοδρόμιο ενώ το χώμα είχε προηγηθεί κατά 1700 χλμ. Δεν ξέρω ακόμα τι έφταιξε αλλά διάβασα σε κάποιο θρεντ εδώ μέσα για προβληματικές παρτίδες σε μερικά conti. Δεν αφορούσε όμως τα tkc 80. Τα άλλαξα για να μη τα φάω μέσα στο κατακαλόκαιρο και θα επανέλθω έστω και με καινούριο πίσω αφού το εμπρός είναι ακόμα καινούριο.

Bridgestone Trail Wing TW 42 (http://www.motorcycle-superstore.com/2/29/393/14706/ITEM/Bridgestone-TW42-Trail-Wing-Dual-Sport-Rear-Tire.aspx) και TW41. Καλό στο χώμα. Στο στεγνό δε με ενθουσίασε όπως τα continetal, θα ζεσταθεί δύσκολα το χειμώνα αλλά αντέχει στις γρήγορες βόλτες με βαρύ φορτίο περισσότερο απ' τα tkc. Στο βρεγμένο δε το πίεσα.

Το επόμενο θα είναι μάλλον miselin ή tourance και πάλι, ανάλογα με το τι διάθεση έχω για χλμ. Τα tkc 80 θα δω που θα τα φάω.

paraligo
26/07/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μαμά tourance. Αρκετά καλά σε όλα τους. Και σε διάρκεια. Χρειάστηκε η outostrata για να τετραγωνίσει το πίσω.

tck 80 Πολύ καλά σε όλα τους εκτός απ' τη διάρκεια του πίσω στον αυτοκινητόδρομο με τη μηχανή φορτωμένη. Σε βρεγμένο δεν τα οδήγησα. Σε στεγνό όμως και σε χώμα δε παίζονται. Μετά από 3000 χλμ όμως το πίσω άρχισε να κουνάει χωρίς να έχει χτυπηθεί σε κάποιο πεζοδρόμιο ενώ το χώμα είχε προηγηθεί κατά 1700 χλμ. Δεν ξέρω ακόμα τι έφταιξε αλλά διάβασα σε κάποιο θρεντ εδώ μέσα για προβληματικές παρτίδες σε μερικά conti. Δεν αφορούσε όμως τα tkc 80. Τα άλλαξα για να μη τα φάω μέσα στο κατακαλόκαιρο και θα επανέλθω έστω και με καινούριο πίσω αφού το εμπρός είναι ακόμα καινούριο.

Bridgestone Trail Wing TW 42 (http://www.motorcycle-superstore.com/2/29/393/14706/ITEM/Bridgestone-TW42-Trail-Wing-Dual-Sport-Rear-Tire.aspx) και TW41. Καλό στο χώμα. Στο στεγνό δε με ενθουσίασε όπως τα continetal, θα ζεσταθεί δύσκολα το χειμώνα αλλά αντέχει στις γρήγορες βόλτες με βαρύ φορτίο περισσότερο απ' τα tkc. Στο βρεγμένο δε το πίεσα.

Το επόμενο θα είναι μάλλον miselin ή tourance και πάλι, ανάλογα με το τι διάθεση έχω για χλμ. Τα tkc 80 θα δω που θα τα φάω.

Που θα τα φάει?…..άκου που θα τα φάει.!!!
Στα όροι στα άγρια βουνά φυσικά.-

daz
26/07/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από paraligo
Που θα τα φάει?…..άκου που θα τα φάει.!!!
Στα όροι στα άγρια βουνά φυσικά.-

Για αυτό τα έβαλα στην άκρη τώρα. :lol: :lol:

jpk chios
26/07/2010, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μαμά tourance. Αρκετά καλά σε όλα τους. Και σε διάρκεια. Χρειάστηκε η outostrata για να τετραγωνίσει το πίσω.

tck 80 Πολύ καλά σε όλα τους εκτός απ' τη διάρκεια του πίσω στον αυτοκινητόδρομο με τη μηχανή φορτωμένη. Σε βρεγμένο δεν τα οδήγησα. Σε στεγνό όμως και σε χώμα δε παίζονται. Μετά από 3000 χλμ όμως το πίσω άρχισε να κουνάει χωρίς να έχει χτυπηθεί σε κάποιο πεζοδρόμιο ενώ το χώμα είχε προηγηθεί κατά 1700 χλμ. Δεν ξέρω ακόμα τι έφταιξε αλλά διάβασα σε κάποιο θρεντ εδώ μέσα για προβληματικές παρτίδες σε μερικά conti. Δεν αφορούσε όμως τα tkc 80. Τα άλλαξα για να μη τα φάω μέσα στο κατακαλόκαιρο και θα επανέλθω έστω και με καινούριο πίσω αφού το εμπρός είναι ακόμα καινούριο.

Bridgestone Trail Wing TW 42 (http://www.motorcycle-superstore.com/2/29/393/14706/ITEM/Bridgestone-TW42-Trail-Wing-Dual-Sport-Rear-Tire.aspx) και TW41. Καλό στο χώμα. Στο στεγνό δε με ενθουσίασε όπως τα continetal, θα ζεσταθεί δύσκολα το χειμώνα αλλά αντέχει στις γρήγορες βόλτες με βαρύ φορτίο περισσότερο απ' τα tkc. Στο βρεγμένο δε το πίεσα.

Το επόμενο θα είναι μάλλον miselin ή tourance και πάλι, ανάλογα με το τι διάθεση έχω για χλμ. Τα tkc 80 θα δω που θα τα φάω.

ΘΕΟΣ!:a18:

gelcat
27/07/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
Να σου ζησει φιλε!!!

:beer: :beer: :beer:

Με την ευκαιρια... Ρε παλουκαρια εσεις με
τα χακι... Μηπως περασε κανεις προχθες
το πρωι για θασο;;;

Γειά σου ρε Νικόλα! και σε όλη την παρέα!
Την Πέμπτη με χακί Θασο εγώ μετά συζύγου! ;) ξαναανέβηκε στη μηχανή ύστερα από 20 χρόνια!
επειδή φοβότανε λέει, αλλά μόλις δοκίμασε δεν με άφησε να σταματήσω ούτε όταν άρχισε να βρέχει
γιατί: <έλα μωρέ προχώρα, μόνα τα γόνατα μου βρέχονται λίγο>
Τώρα ετοιμαζόμαστε για Χαλκιδική

varaderokav11
27/07/2010, 16:33
Φιλε Βαγγελη δυστυχως δεν σε προλαβα...
Μεχρι να ερθω ειχατε μπει ηδη στο πλοιο...
Απ΄οτι καταλαβα περασατε φινα!!!:beer: :beer: :beer:
θα κανονισουμε καμια βολτα με καφε και με
τον αλλο τον Νικο να γνωριστουμε...
Καλα να περασετε στη Χαλκιδικη!!!
:wave2: :wave2: :wave2:

gelcat
18/08/2010, 19:49
Γεια χαρά στην Παρέα
Ποιο Παλικάρι με άσπρη τενερε τσίλικια ήταν παραμονές 15αύγουστου δικάβαλλο στην Κεφαλλονιά?
Δεν πρόλαβα να του μιλήσω...