PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]

daz
20/05/2011, 15:49
Και για το δεύτερο. Αυτό είναι μετά από 70.000.

Εμένα μετά από 40,000 ίσα που φαίνεται ένα μικρό σημαδάκι.


226861

jpk chios
20/05/2011, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ενα ΧΤ 660 με καλυτερα φρενα, σκελετο, και ψεκασμο.
Τι προβληματα περιμενεις να εχει???

Απο εδω μεσα δεν εχω ακουσει να εχει μεινει κανεις,;)
Για μένα το μεγάλο του πρόβλημα είναι η κακή ποιότητα κατασκευής...Άθλια πλαστικά και πολλέ οξειδώσεις.:mad:

jpk chios
20/05/2011, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Σε είπα ρε Στράτε...να αλλάξεις τις βίδες απ' τη ζελατίνα με μεταλικές, και να βάλεις και πλαστικές ροδέλες.....


@dirtpath 33000 χλμ....δυο σκασμένα λάστιχα ...φτου φτου.....

και το καλοκαίρι ετοιμάζεται για 9 χώρες σε 16 μέρες.....
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???:a8: :a8: :a8: :a23: :a23:

daz
20/05/2011, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Για μένα το μεγάλο του πρόβλημα είναι η κακή ποιότητα κατασκευής...Άθλια πλαστικά και πολλέ οξειδώσεις.:mad:

Ρίξε φωτό να δούμε. Έχω κάνει πολλά χλμ σε βροχή και σε δρόμους με αλάτι. Φροντίζω να την πλένω όμως που και που. Εσύ είσαι και σε νησί και όσο να 'ναι επηρεάζει αλλά θέλω να δω το μέγεθος. Πόσο χάλια είναι δλδ.

Για τις ακτίνες είχες πει. Εντάξει σε όλους ισχύει.

Για τα δισκόφρενα. Σε πολλά μοντέλα σκουριάζει το δισκόφρενο περιφερειακά εκεί που δεν πιάνουν τα τακάκια. Συρματάκι για κατσαρόλες και τεντζέρια και καθάρισες. Ρώτα και κανέναν χαρλεά να σου πει!
Εμένα μόνο κάτι δείγματα σκουριάς έχει στο σημείο αυτό.

Και το σιδεράκι πάνω απ' το κοντέρ. Μήπως το έκανες εσύ με κάποια βάση πατέντα? Γιατί να σκουριάσει αυτό? Εμένα είναι καθαρό.

Πλαστικά? Τα μόνα βαμμένα είναι το εμπρός φτερό και το ρεζερβουάρ. Τι πρόβλημα έχεις με αυτά?

Για ρίξε καμιά φωτό λοιπόν.

paraligo
20/05/2011, 16:24
Ρε σης ξεχνάτε το μπλε λαμπάκι (ένδειξη) της μεγάλης σκάλας στα φώτα ……..φωτίζει πολύ και σε θαμπώνει.:rotflmao:

jpk chios
20/05/2011, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ρίξε φωτό να δούμε. Έχω κάνει πολλά χλμ σε βροχή και σε δρόμους με αλάτι. Φροντίζω να την πλένω όμως που και που. Εσύ είσαι και σε νησί και όσο να 'ναι επηρεάζει αλλά θέλω να δω το μέγεθος. Πόσο χάλια είναι δλδ.

Για τις ακτίνες είχες πει. Εντάξει σε όλους ισχύει.

Για τα δισκόφρενα. Σε πολλά μοντέλα σκουριάζει το δισκόφρενο περιφερειακά εκεί που δεν πιάνουν τα τακάκια. Συρματάκι για κατσαρόλες και τεντζέρια και καθάρισες. Ρώτα και κανέναν χαρλεά να σου πει!
Εμένα μόνο κάτι δείγματα σκουριάς έχει στο σημείο αυτό.

Και το σιδεράκι πάνω απ' το κοντέρ. Μήπως το έκανες εσύ με κάποια βάση πατέντα? Γιατί να σκουριάσει αυτό? Εμένα είναι καθαρό.

Πλαστικά? Τα μόνα βαμμένα είναι το εμπρός φτερό και το ρεζερβουάρ. Τι πρόβλημα έχεις με αυτά?

Για ρίξε καμιά φωτό λοιπόν.
Έχουν γκριζάρει τα πλαστικά στη θέση που μπαίνει το κλειδί, το κομμάτι που μπαίνει κάτω από ταμπλό και τα φλας όλα.Στο σιδεράκι πάνω από το ταμπλό δεν έχω βάλει τίποτα ποτέ.Είναι σε μια φάση να τινάξει το χρώμα.Πρέπει να το δεις από κοντά.Έχει γίνει σαγρέ.Ο δεξής καθρέφτης έχει σκουριάσει από μόνος του χωρίς να τον αγγίξω.Στα πατήματα αριστερά έχει αρκετές σκουριές.Α!Το tps που και που μου σβήνει και κυρίως μέσα στην κυκλοφορία όταν είμαι σε κίνηση με πρώτη και πατημένο συμπλέκτη.Για όσα είπα δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ γιατί με τις μικρές δεν έχω χρόνο ούτε για χ..σιμο...:lol:
Φώτο θα βάλω αλλά θα πρέπει να βρω χρόνο να την πλύνω γιατί την έχω 1,5 μήνα άπλυτη αγυάλιστη κι αχτένιστη...
Τέλος πάντων έχω την εντύπωση ότι έπεσα σε παρτίδα προβληματική γιατί ένας φίλος που έχει το πιο γρήγορο μοντέλο, αυτό με το καφέ χρώμα, και έχει κάνει καμιά 40 χιλιάδες χλμ δεν είναι έτσι.Anyway.
Το μηχανάκι είναι παπί και μπαίνει χώμα για πλάκα! :evil:
:beer: :beer:

karellen
20/05/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από paraligo
Ρε σης ξεχνάτε το μπλε λαμπάκι (ένδειξη) της μεγάλης σκάλας στα φώτα ……..φωτίζει πολύ και σε θαμπώνει.:rotflmao:

Επίτηδες για νάχεις το νου σου στους απέναντι.Έτσι είναι και στα αμάξια,ένα Landra που είχα παλιά πιο πολύ στράβωνε το μπλε φωτάκι παρά τον απέναντι με τη μεγάλη σκάλα!

daz
20/05/2011, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από paraligo
Ρε σης ξεχνάτε το μπλε λαμπάκι (ένδειξη) της μεγάλης σκάλας στα φώτα ……..φωτίζει πολύ και σε θαμπώνει.:rotflmao:

:bigcry:

Εσύ ξεπέρασες και αυτόν στην διαφήμιση με το αμάξι που του τσαλακώνει το πουκάμισο η ζώνη ασφαλείας. :lol:

daz
20/05/2011, 17:40
Δημήτρη το μηχανάκι είναι χειμώνα καλοκαίρι στο πεζοδρόμιο?

jpk chios
20/05/2011, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Δημήτρη το μηχανάκι είναι χειμώνα καλοκαίρι στο πεζοδρόμιο?
ουι!Όπως ήταν και το ΤΑ650 που είχα!

black sheep
20/05/2011, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από paraligo
Ρε σης ξεχνάτε το μπλε λαμπάκι (ένδειξη) της μεγάλης σκάλας στα φώτα ……..φωτίζει πολύ και σε θαμπώνει.:rotflmao:

εχει γινει ανακληση, να πας!

το μηχανακι θεωρω οτι ειναι απο τα πιο ουσιαστικα και τιμια που κυκλοφορει, απλα σκεφτομουν μηπως επαιρνα την εκδοση με abs. το φερνει η yamaha με παραγγελια μονο, αλλα θα φτασει 8400 περιπου. τσιμπαει λιγο..

jpk chios
20/05/2011, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtpath
εχει γινει ανακληση, να πας!

το μηχανακι θεωρω οτι ειναι απο τα πιο ουσιαστικα και τιμια που κυκλοφορει, απλα σκεφτομουν μηπως επαιρνα την εκδοση με abs. το φερνει η yamaha με παραγγελια μονο, αλλα θα φτασει 8400 περιπου. τσιμπαει λιγο..
Σου είναι πράγματι απαραίτητο?Θα μπεις χώμα?Το ABS τί θα το κάνεις τότε?Θα τραβάς την ασφάλεια?Ότι και να πάρεις κοίτα να το χαρείς!Και αν σου φανεί ότι έχει κραδασμούς μπορείς ακόμα και να τους εξαλείψεις (σχεδόν...).Α!Και αν δε δώσεις τα παραπάνω λεφτά διάβασε τί μπορείς να βάλεις στο μηχανάκι...Μπορεί να κάνει ακόμα και καφέ.:lol:
:beer:

peskandritsos
20/05/2011, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Την άλλη εβδομάδα που θα το πάω για το σερβις των 40,000 Μη ξεχασεις να μας πεις και την λυπητερη η οποια αναμενεται να ειναι ...........:cry: :cry: :look: :look: :look: :cry: :cry: :cry: :cry:

black sheep
20/05/2011, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Σου είναι πράγματι απαραίτητο?Θα μπεις χώμα?Το ABS τί θα το κάνεις τότε?Θα τραβάς την ασφάλεια?Ότι και να πάρεις κοίτα να το χαρείς!Και αν σου φανεί ότι έχει κραδασμούς μπορείς ακόμα και να τους εξαλείψεις (σχεδόν...).Α!Και αν δε δώσεις τα παραπάνω λεφτά διάβασε τί μπορείς να βάλεις στο μηχανάκι...Μπορεί να κάνει ακόμα και καφέ.:lol:
:beer:

κοιταξε, το ιδανικο θα ηταν να υπηρχε διακοπτης. στο χωμα μπορει να δουλεψει το μηχανακι με abs με πολλες παγιδες βεβαια (κατηφορες, κροκαλες κλπ). παρ'ολα αυτα η καθημερινοτητα ειναι διαφορετικη, πολη, ασφαλτινες διαδρομες και εγω σε μια μηχανη 209 κιλων θα ενιωθα πολυ πιο ασφαλης με το abs.

jpk chios
21/05/2011, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtpath
κοιταξε, το ιδανικο θα ηταν να υπηρχε διακοπτης. στο χωμα μπορει να δουλεψει το μηχανακι με abs με πολλες παγιδες βεβαια (κατηφορες, κροκαλες κλπ). παρ'ολα αυτα η καθημερινοτητα ειναι διαφορετικη, πολη, ασφαλτινες διαδρομες και εγω σε μια μηχανη 209 κιλων θα ενιωθα πολυ πιο ασφαλης με το abs.
Αν το βάζεις στο χώμα μην πάρεις με το abs.Αν είσαι της πόλης τότε πάρε το.Για δικύλινδρο φαντάζομαι δε σκέφτεσαι...

black sheep
21/05/2011, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Αν το βάζεις στο χώμα μην πάρεις με το abs.Αν είσαι της πόλης τότε πάρε το.Για δικύλινδρο φαντάζομαι δε σκέφτεσαι...

vstrom οδηγαω προς το παρον. η μοτοσυκλετα για μενα ειναι να πηγαινεις ανετα στην ασφαλτο (και στην πολη) και την στιγμη που θα συναντησεις χωματοδρομο να χωθεις και το τενερε τα συνδυαζει αψογα. ανετα δεν εννοω 180 στην εθνικη, αλλα κυριως σταση σωματος-ξεκουραστα σε αντιθεση με πιο εντουρο μηχανακια.

jpk chios
21/05/2011, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtpath
vstrom οδηγαω προς το παρον. η μοτοσυκλετα για μενα ειναι να πηγαινεις ανετα στην ασφαλτο (και στην πολη) και την στιγμη που θα συναντησεις χωματοδρομο να χωθεις και το τενερε τα συνδυαζει αψογα. ανετα δεν εννοω 180 στην εθνικη, αλλα κυριως σταση σωματος-ξεκουραστα σε αντιθεση με πιο εντουρο μηχανακια.
Μακάρι να ήσουν Χίο να σου έδινα μια βόλτα τη ''μαύρη'' μου.Αν ψιλοψάξεις μέσα στο φόρουμ κάπου το 2008 είχα γράψει τις πρώτες εντυπώσεις.

black sheep
21/05/2011, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Μακάρι να ήσουν Χίο να σου έδινα μια βόλτα τη ''μαύρη'' μου.Αν ψιλοψάξεις μέσα στο φόρουμ κάπου το 2008 είχα γράψει τις πρώτες εντυπώσεις.

σ'ευχαριστω! το εχω οδηγησει καναδυο φορες και εχω μεινει ευχαριστημενος. οσο για τα σχολια, εχω διαβασει ολα τα ποστ απο την αρχη! το μονο που με προβληματιζει ειναι λαστιχο με σαμπρελλα και φορτωμενος τιγκα αν σκασει ειναι ενα θεμα, αλλα βουνο χωρις ακτινες δε γινεται..

Anty12
31/05/2011, 09:07
Yamaha XT660Z Tenere ABS (http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/82402.asp)

black sheep
31/05/2011, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Yamaha XT660Z Tenere ABS (http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/82402.asp)

παλιο το αρθρο. ελλαδα δε θα ερθει, μονο με παραγγελια συμφωνα με yamaha που μιλησα.