PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

kostasfazer
26/06/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εγω λοιπον που ειμαι ενας νεοπτωχος νομας της καφετερειας και θελω ενα αξιοπιστο καλογυαλισμενο μηχανακι που να τα κανει ολα καλα και να μην κοστιζει πανω απο 8000 ουρα και να μου αρεσει και εμφανησιακα και να εχει και μια καλη σχετικα αυτονομια και να μην ξυπναω ολη την γειτονια οταν το βαζω μπρος το πρωι και να βρισκω ανταλλακτικα οποτε θελω τουλαχιστον για τα επομενα 5-10 χρονια και να μην τα πληρωνω και μια περιουσια και και και και......και δεν ειμαι και 18 χρονων για να πηγαινω συνεχεια στην μια ροδα...

Ε λοιπον νομιζω οτι το τενερε μου ψιλοταιριαζει:wave2:


Φίλε "peskandritsos" Ίσως παρεξηγήθηκε λίγο αυτό που είπα, ειλικρινά δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι ας κοιτάξουν όλοι όσοι αράζουν το full εξοπλισμένο adventure μηχανάκι τους έξω από μια καφετέρια να κάνουν κανένα ταξίδι , καμία ορεινή διαδρομή μπας και αποκτήσουν καμία ‘πρωτογενή’ εμπειρία . Και μετά σχολιάζουν τις αναρτήσει και την μειωμένη απόδοση μιας μηχανής όπως το τενερε όπου ουδέποτε καβάλησαν.
Κατά την γνώμη μου το 90% των αναβατών δεν μπορεί να αξιοποιήσει-ξεπεράσει όσα οι σύγχρονες μοτοσικλέτες προσφέρουν, γιατί απλούστατα αν το είχαν καταφέρει θα είχαν τόσες εμπειρίες να μας διηγηθούν (βλέπε βροχιδης), ώστε δεν θα έμενε χρόνος να αναλωθούν σε ατέρμονες διαμάχες για αναρτήσεις ,αποδόσεις, ακαμψίες και λοιπά μαρκετιστικα τρικ.

:beer: :beer:

peskandritsos
26/06/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Φίλε "peskandritsos" Ίσως παρεξηγήθηκε λίγο αυτό που είπα, ειλικρινά δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι ας κοιτάξουν όλοι όσοι αράζουν το full εξοπλισμένο adventure μηχανάκι τους έξω από μια καφετέρια να κάνουν κανένα ταξίδι , καμία ορεινή διαδρομή μπας και αποκτήσουν καμία ‘πρωτογενή’ εμπειρία . Και μετά σχολιάζουν τις αναρτήσει και την μειωμένη απόδοση μιας μηχανής όπως το τενερε όπου ουδέποτε καβάλησαν.
Κατά την γνώμη μου το 90% των αναβατών δεν μπορεί να αξιοποιήσει-ξεπεράσει όσα οι σύγχρονες μοτοσικλέτες προσφέρουν, γιατί απλούστατα αν το είχαν καταφέρει θα είχαν τόσες εμπειρίες να μας διηγηθούν (βλέπε βροχιδης), ώστε δεν θα έμενε χρόνος να αναλωθούν σε ατέρμονες διαμάχες για αναρτήσεις ,αποδόσεις, ακαμψίες και λοιπά μαρκετιστικα τρικ.

:beer: :beer: Μωρε μια χαρα τα λες εσυ..
Εγω εχω αρπαξει στροφαλο που ειμαι σχεδον 3 μηνες χωρις μηχανη και μου εχουνε πρηξει τα @@ απο την ΥΑΜΑΗΑ οτι ερχεται και ερχεται και ολο καποιοι αλλοι φταινε και λεει θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το παραλαβουν...
Ολο μλκιες.
Αλλα εχω βαλει ενα τελευταιο οριο.
25-7-2008 Παω την οικογενεια διακοπες.
Αν δεν το εχω μεχρι τοτε ΥΑΜΑΗΑ :wave2: :wave2: :wave2: .
Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν μουσμουλα.:sun: :sun: :sun:

peskandritsos
26/06/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Μωρε μια χαρα τα λες εσυ..
Εγω εχω αρπαξει στροφαλο που ειμαι σχεδον 3 μηνες χωρις μηχανη και μου εχουνε πρηξει τα @@ απο την ΥΑΜΑΗΑ οτι ερχεται και ερχεται και ολο καποιοι αλλοι φταινε και λεει θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το παραλαβουν...
Ολο μλκιες.
Αλλα εχω βαλει ενα τελευταιο οριο.
25-7-2008 Παω την οικογενεια διακοπες.
Αν δεν το εχω μεχρι τοτε ΥΑΜΑΗΑ :wave2: :wave2: :wave2: .
Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν μουσμουλα.:sun: :sun: :sun: 25-7 ειπα??? Μηπως ειμαι πολυ ελαστικος???

XJR_Billy
26/06/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
25-7 ειπα??? Μηπως ειμαι πολυ ελαστικος???

Κόψε κάτι, κόψε κάτι... :lol: :lol: :lol: :bigcry:

peskandritsos
26/06/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Κόψε κάτι, κόψε κάτι... :lol: :lol: :lol: :bigcry: Εσυ βρωμοσαλιγκαρε μας ειρωνευεσαι που σερνεσαι με την κοιλια στα χωματα???:mad:

Αληθεια απο πυρετο πως πας??:p

Ξερεις εσυ...:p :p :p

XJR_Billy
26/06/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εσυ βρωμοσαλιγκαρε μας ειρωνευεσαι που σερνεσαι με την κοιλια στα χωματα???:mad:

Αληθεια απο πυρετο πως πας??:p

Ξερεις εσυ...:p :p :p


Συμπάσχω μαζί σου Στρατούλη μου, και το ξέρεις...:beer:

Το κορίτσι μπήκε στο χειρουργείο και οι γιατροί αυτή την στιγμή συσκέπτονται για την κατάστασή του όσο εγώ περιμένω καπνίζοντας το ένα τσιγάρο μετά το άλλο...

Θα ενημερώσω τάχιστα όταν βγει η διάγνωση...

Άντε λέεεεεεμμμμεεεεεεε... Δεςν αντέχω.. Θέλω βόλτα.... (πάλι...):sad: :sad:

:wave2:

peskandritsos
26/06/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Συμπάσχω μαζί σου Στρατούλη μου, και το ξέρεις...:beer:

Το κορίτσι μπήκε στο χειρουργείο και οι γιατροί αυτή την στιγμή συσκέπτονται για την κατάστασή του όσο εγώ περιμένω καπνίζοντας το ένα τσιγάρο μετά το άλλο...

Θα ενημερώσω τάχιστα όταν βγει η διάγνωση...

Άντε λέεεεεεμμμμεεεεεεε... Δεςν αντέχω.. Θέλω βόλτα.... (πάλι...):sad: :sad:

:wave2: Βρε λες να ειναι εγκυος???

XJR_Billy
26/06/2008, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Βρε λες να ειναι εγκυος???

Τι είπες τώρα? Κι εγώ που την προσέχω να μην κάνει κακές παρέες...

Θα την αποκληρώσω αν είναι...

Αλλά ένα πυρετούλι, τοοοοσο δα μικρούλι έχει μόνο... (Ελπίζω...):sick:

peskandritsos
26/06/2008, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Τι είπες τώρα? Κι εγώ που την προσέχω να μην κάνει κακές παρέες...

Θα την αποκληρώσω αν είναι...

Αλλά ένα πυρετούλι, τοοοοσο δα μικρούλι έχει μόνο... (Ελπίζω...):sick: Και οταν βγει απο το νοσοκομειο εεεε?

ΠΑΡΤΑ ΜΩΡΗ ΑΡΩΣΤΗ σε κοβω:lol:

XJR_Billy
26/06/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Και οταν βγει απο το νοσοκομειο εεεε?

ΠΑΡΤΑ ΜΩΡΗ ΑΡΩΣΤΗ σε κοβω:lol:

Το βασικό είναι να βγει, και να βγει καλά. Αφού ο πυρετός δεν θεραπεύεται με απλή ασπιρίνη και οι γιατροί ακόμα συσκέπτονται, κάθομαι στα κάρβουνα...

Αλλά γιατροί είναι αυτοί... μην τους πιέσουμε πολύ και κάνουν κανά λάθος...

Κατά τα άλλα... είναι καλό κορίτσι... υπάκουο...

Μάλλον θα της τη χαρίσω αυτή τη φορά...

Μακάρι να τη βγάλει καθαρή να πάμε καμιά βόλτα ΣΚ με ένα φίλο που πήρε Fireblade 08 σήμερα...

Αν πω ότι δεν έχω άγχος και είμαι ήρεμος... θα λέω ψέματα...

Thanks για το ενδιαφέρον φίλε :beer: :beer:

peskandritsos
27/06/2008, 08:38
Ενα πουλακι ειπε οτι το παπορι απ την περσια φορτωθηκε και καταφτανει στον προορισμο του τη πρωτη εβδομαδα του Ιουλιου.Δηλαδη την ε ΕΠΟΜΕΝΗ

XJR_Billy
27/06/2008, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ενα πουλακι ειπε οτι το παπορι απ την περσια φορτωθηκε και καταφτανει στον προορισμο του τη πρωτη εβδομαδα του Ιουλιου.Δηλαδη την ε ΕΠΟΜΕΝΗ

Με παραδόσεις την μεθεπόμενη στους τυχερούς...:winka:

peskandritsos
27/06/2008, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Με παραδόσεις την μεθεπόμενη στους τυχερούς...:winka: :beer: :sun: :a2: :a8: :a18: :a20: :a25: :a19: :a30:

Anty12
27/06/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ενα πουλακι ειπε οτι το παπορι απ την περσια φορτωθηκε και καταφτανει στον προορισμο του τη πρωτη εβδομαδα του Ιουλιου.Δηλαδη την ε ΕΠΟΜΕΝΗ


Για πε ρε Στράτο τι ξέρεις .......:confused:
Μην παίζεις με την ψυχική μας υγιεινή , γιατί θα με δείτε στα κανάλια , με τους αβανάκιδες που έχουμε μπλέξει........
:a018: :a017: :a023: :a37: :a43:

peskandritsos
27/06/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Για πε ρε Στράτο τι ξέρεις .......:confused:
Μην παίζεις με την ψυχική μας υγιεινή , γιατί θα με δείτε στα κανάλια , με τους αβανάκιδες που έχουμε μπλέξει........
:a018: :a017: :a023: :a37: :a43: Για δε ρωτας καλυτερα τον σαλιγκαρο που σαν βρωμιαρικο σκουληκι βγαζει τετοιες βρωμες??? :beer: :beer:

XJR_Billy
27/06/2008, 11:44
Εδώ σαλίγκαρος... ακούει και αναφέρει...

Βασικά ότι μου είχαν πει και δύο εβδομάδες πριν.

Εισαγωγή "δυνατής" ποσότητας Τενερέ την πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου και αρχή παραδόσεων στα υποκαταστήματα την επόμενη για τους αγοραστές που την έχουν κλείσει με προκαταβολή από καιρό.

Δεν είναι τόσο επαναστατικό το νέο, απλά επιβεβαιώθηκε και από μία άλλη, ανέλπιστη πηγή.

Δεν είναι η πρώτη φορά που ακούω το "μέσα Ιουλίου" άρα είναι ίσως μιά "σοβαρή" ημερομηνία παράδοσης, κρίνοντας από τις άλλες...

Υπομονή μωρά μου...:wave2: :wave2:

peskandritsos
27/06/2008, 12:20
Δεν είναι η πρώτη φορά που ακούω το "μέσα Ιουλίου" άρα είναι ίσως μιά "σοβαρή" ημερομηνία παράδοσης, κρίνοντας από τις άλλες...

Υπομονή μωρά μου...:wave2: :wave2: [/B][/QUOTE] Και σε καμια 15αρια μερες μπορει να ακουμε πολυ συχνα το "μεσα Αυγουστου":evil: :a29: :a017: :a015: :a018: :a023:

Anty12
27/06/2008, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
μπα, έβαλε στο desktop του μια φωτο απο το tenere και το pc του αρχισε να δουλέυει με ρυθμούς τελωνείου. :lol: :lol:

θα είναι συντομα κοντά σας να κλετε μαζι την μοιρα σας.... :lol: :lol: :wave2: :wave2:


Εν αντιθέσει με το immobilizer και τινές υπόλοιπες ανακλήσεις (4 τον αριθμό σε μοτοσακό 16 χιλιαρικίων και 10 μηνών περικαλώ:rotflmao: :rotflmao: ) μικρέ εγκυμονούντα προπελόπλικτε νεανία , το Tenere επανήλθε στο desktop το οποίο ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ, και οι Ρωσοπαπατζήδες spywarαδες κατετροπώθησαν και ετράπησαν σε φυγή.....

Νά χαμε και κάνα μηχανάκι να κόβαμε καμιά βόλτα καλά θάτανε :rolleyes:

jpk chios
27/06/2008, 16:59
Λοιπόν για να τελειώνουμε...!Καλά πληροφορημένες δημοσιογραφικές πηγές μου ανέφεραν ότι το TENERE θα ξεκινήσει όντως να πωλείται το πρώτο 15νθημερο του Ιουλίου με κουπόνια από τα γραφεία του Ερυθρού Σταυρού...Προτεραιότητα θα έχουν οι μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...:rotflmao: :lol:

the_passenger
27/06/2008, 18:56
..μή γελάσετε αλλά...

..τέστ ράιντ θα παίξει??? :confused:

Ωραίο μου φαίνεται... :sun:

peskandritsos
28/06/2008, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
..μή γελάσετε αλλά...

..τέστ ράιντ θα παίξει??? :confused:

Ωραίο μου φαίνεται... :sun:
Οχι οχι δεν γελαμε...
Μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: :lol: :a029: :a029: :a029: :a5:

peskandritsos
30/06/2008, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
..μή γελάσετε αλλά...

..τέστ ράιντ θα παίξει??? :confused:

Ωραίο μου φαίνεται... :sun:
Ας σοβαρευτουμε και λιγο.

Αν οντως υπαρχει τοση ζητηση οση φαινεται και δεν υπαρχουν μηχανες για αυτους που τις εχουν παραγγειλει εδω και δυο μηνες (εμας δηλαδη) το κοβω κοματακι δυσκολο να δωσουν και μηχανες για τεστ.
:smokin:

apav
30/06/2008, 10:01
Είναι από αυτά που δίνουν στα περιοδικά.

peskandritsos
30/06/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Είναι από αυτά που δίνουν στα περιοδικά. Μα στα περιοδικα εχουν ηδη δωσει

apav
30/06/2008, 10:29
Και δεν τα κράτησαν Ελλάδα για να τα βλέπει ο κόσμος;

peskandritsos
30/06/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Και δεν τα κράτησαν Ελλάδα για να τα βλέπει ο κόσμος; Ασε εχουμε μπλεξει με :a31:

Δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος φταιει.Η ΥΑΜΑΗΑ Ελλαδας η καποιος αλλος.


Ενα τουλαχιστον περιοδικο που το εχω διαβασει εχει κανει τεστ εδω στην Ελλαδα.


Ξερω οτι εχουνε ερθει τουλαχιστον 6 μηχανες και περιμενουν μια μεγαλυτερη εισαγωγη για να τις βγαλουνε στην αγορα..


Σε αυτο βεβαια εχουν και ενα δικιο.Φαντασου να ειχα παρει εγω το τενερε και να με εβλεπε να το κυκλοφορω π.χ. ο Αντυ ... Θα παθαινε εγκεφαλικο που το περιμενει δυο μηνες τωρα..


Το περιεργο ειναι που λενε οτι τωρα ερχεται οπου ναναι αλλα δεν εχουν βγαλει ουτε ενα σε καμια εκθεση εστω απλα και για να το βλεπει ο κοσμος.

XJR_Billy
30/06/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ασε εχουμε μπλεξει με :a31:

Δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος φταιει.Η ΥΑΜΑΗΑ Ελλαδας η καποιος αλλος.


Ενα τουλαχιστον περιοδικο που το εχω διαβασει εχει κανει τεστ εδω στην Ελλαδα.


Ξερω οτι εχουνε ερθει τουλαχιστον 6 μηχανες και περιμενουν μια μεγαλυτερη εισαγωγη για να τις βγαλουνε στην αγορα..


Σε αυτο βεβαια εχουν και ενα δικιο.Φαντασου να ειχα παρει εγω το τενερε και να με εβλεπε να το κυκλοφορω π.χ. ο Αντυ ... Θα παθαινε εγκεφαλικο που το περιμενει δυο μηνες τωρα..


Το περιεργο ειναι που λενε οτι τωρα ερχεται οπου ναναι αλλα δεν εχουν βγαλει ουτε ενα σε καμια εκθεση εστω απλα και για να το βλεπει ο κοσμος.

Εσύ τι νομίζεις? Τραβάνε τα μαλλιά τους στη Yamaha που χάθηκε η άνοιξη και σχεδόν το μισό καλοκαίρι χωρίς πωλήσεις ενός μοντέλου που έχουν τεράστιες προσδοκίες από αυτό...

Βέβαια, μια και μιλάμε για μοντέλα, υπάρχουν και γνωστοί μοντελοπνίχτες που ίσως ευθύνονται κι αυτοί για την καθυστέρηση...:lol: :lol: :lol:

Αν και δεν είναι αρκετά ψηλοί για να φτάσουν στην σέλα της Τενερέ...:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

peskandritsos
30/06/2008, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Εσύ τι νομίζεις? Τραβάνε τα μαλλιά τους στη Yamaha που χάθηκε η άνοιξη και σχεδόν το μισό καλοκαίρι χωρίς πωλήσεις ενός μοντέλου που έχουν τεράστιες προσδοκίες από αυτό...

Βέβαια, μια και μιλάμε για μοντέλα, υπάρχουν και γνωστοί μοντελοπνίχτες που ίσως ευθύνονται κι αυτοί για την καθυστέρηση...:lol: :lol: :lol:

Αν και δεν είναι αρκετά ψηλοί για να φτάσουν στην σέλα της Τενερέ...:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: Καποια κακια ψυχη μεσα στον χωρο της μοτοσυκλετας μου ειχε πει πριν απο κανενα μηνα οτι μερικοι πιστευανε οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν περιμενανε οτι θα πουλησει στην Ελλαδα και γιαυτο δεν εγιναν οι παραγγελιες και οι απαραιτητες κινησεις για να ερθει στην ωρα του. :(


Με τακουνια ειμαι 1.40 καλα ειμαι??:lol:

the_passenger
30/06/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ας σοβαρευτουμε και λιγο.

Αν οντως υπαρχει τοση ζητηση οση φαινεται και δεν υπαρχουν μηχανες για αυτους που τις εχουν παραγγειλει εδω και δυο μηνες (εμας δηλαδη) το κοβω κοματακι δυσκολο να δωσουν και μηχανες για τεστ.
:smokin:

πολύ σοβαρά το λέω..
..σαν "υποψήφιος αγοραστής" δεν θέλω γουρούνι στο σακί..
Οποιος θέλει και το έχει ήδη κλείσει με γειά του (κ εσένα!!!) , εμένα όμως δε μου κάνει χωρίς δοκιμή...
;)

Anty12
30/06/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Σε αυτο βεβαια εχουν και ενα δικιο.Φαντασου να ειχα παρει εγω το τενερε και να με εβλεπε να το κυκλοφορω π.χ. ο Αντυ ... Θα παθαινε εγκεφαλικο που το περιμενει δυο μηνες τωρα..


Ήξερα πολύ καλό σημάδι στο στρατό..........:mad: :D :beer:

XJR_Billy
30/06/2008, 13:22
Βασικά φίλε μου σε επιδόσεις μην περιμένεις ουσιαστικές διαφορές με το ΧΤ, γιατί έχει τον ίδιο κινητήρα. Έχουν αλλάξει την χαρτογράφηση και μπορεί να είναι πιο ομαλή η λειτουργία με λίγες στροφές...

Έχεις δίκιο για το γουρούνι στο σακί, αλλά είναι μιά πολυτέλεια που την έχουν αυτοί που έχουν ήδη μηχανή και κινούνται... αυτοί που δεν έχουν και την περιμένουν εδώ και πόσους μήνες...

Anty12
30/06/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Οποιος θέλει και το έχει ήδη κλείσει με γειά του (κ εσένα!!!) , εμένα όμως δε μου κάνει χωρίς δοκιμή...
;)

Τότε θα αναγκαστείς να περιμένεις αρκετά.......:smilea:

.................................................................................................... ...................................
Test ride in Europe

I have almost given up looking for a demo ride in the UK. So am prepared to go over to Europe, does anyone know of a European dealer , hopefully close to the UK that has a demo model?


Thanks
Scott

.................................................................................................... .......................................

Από το ΧΤ660.com

Anty12
30/06/2008, 14:04
Δυο-τρία πράγματα που πρέπει να έχουν υπόψη τους ,όσοι την αποκτήσουν...(λέμε τώρα:rolleyes: )

.................................................................................................... ................................
Check on NO spanner in toolkit for loosening nut on rear spindle to adjust chain! Screws coming loose / falling out on front screen. Welding on round wire that holds sidestand spring is not very good / mine cracked!. Retro fitted oil dipstick, thread should allow 'O' ring to be compressed and seal. Dash / orange light is too bright, can this be dimmed?
I'm waiting for Paul from Metal Mule to come and collect my XT as he's taking it away to jig up for producing pannier frames. I'm going to try (blag) and get some discount for XT club members.
Hope you are as satisfied with yours as I am with mine. Cheers SteveD
.................................................................................................... ........................................

Από το ΧΤ660.com

Anty12
30/06/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Με τακουνια ειμαι 1.40 καλα ειμαι??:lol:

Καρντάσι σου έχω λύση (http://www.alphatechnik.de/index.php?k=14&news_id=628) για κοντούς......:D

XJR_Billy
30/06/2008, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Καρντάσι σου έχω λύση (http://www.alphatechnik.de/index.php?k=14&news_id=628) για κοντούς......:D

:lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl:

:a20: :beer: :beer:

peskandritsos
30/06/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Καρντάσι σου έχω λύση (http://www.alphatechnik.de/index.php?k=14&news_id=628) για κοντούς......:D Αν καταλαβα καλα αυτο ειναι κιτ χαμηλωματος??


Και εμεις ακομη ουτε την αλυσιδα της δεν πιασαμε :confused: :confused:

XJR_Billy
30/06/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αν καταλαβα καλα αυτο ειναι κιτ χαμηλωματος??


Και εμεις ακομη ουτε την αλυσιδα της δεν πιασαμε :confused: :confused:

Έχε υπ' όψιν σου, βγαίνει και σε extra small για γιούς τρελαμμένων:lol: :lol: :lol:

:beer:

peskandritsos
30/06/2008, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έχε υπ' όψιν σου, βγαίνει και σε extra small για γιούς τρελαμμένων:lol: :lol: :lol:

:beer: mini tenere οπως mini moto?

XJR_Billy
30/06/2008, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
mini tenere οπως mini moto?

Ναι, με πλαινές ρόδες...:lol: :lol: :lol: :lol:

the_passenger
30/06/2008, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τότε θα αναγκαστείς να περιμένεις αρκετά.......:smilea:

.................................................................................................... ...................................
Test ride in Europe

I have almost given up looking for a demo ride in the UK. So am prepared to go over to Europe, does anyone know of a European dealer , hopefully close to the UK that has a demo model?


Thanks
Scott

.................................................................................................... .......................................

Από το ΧΤ660.com

Ας είναι, θα περιμένω.. ;)
:beer:

Anty12
30/06/2008, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αν καταλαβα καλα αυτο ειναι κιτ χαμηλωματος??


Και κιτ χαμηλώματος σου έχω, και κιτ για να το φτάσεις στα 58Ηρ σου έχω, και 13 κιλά λιγότερη τρόπο να την κάνεις σου έχω, και σέλες custom σου έχω, και μπαγκαζιέρες σου έχω, και συναγερμό που κουμπώνει πάνω σε πέντε λεπτά σου έχω............


ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ........................ :a018:

peskandritsos
30/06/2008, 21:35
Test ride in Europe

I have almost given up looking for a demo ride in the UK. So am prepared to go over to Europe, does anyone know of a European dealer , hopefully close to the UK that has a demo model?


Thanks
Scott

Να ενας συνηδητοποιημενος υποψηφιος αγοραστης.

Πιθανο σεναριο...

Περιμενει να ερθουν οι πρωτες μηχανες...

Ερχονται αλλα ειναι ολες κλεισμενες και δεν του δινουν οι ντιλερ να δοκιμασει.

Ωραια λοιπον λεει οτι θα περιμενει την επομενη φουρνια...

Η οποια κατα τις αρχικες εκτιμησεις της μοτοδυναμικης θα ερθει περιπου το Νοεμβρη αλλα...........................για διαφορους λογους που δεν θα μπορει κανεις τους να εξηγησει θα ερθουν κατα τον Μαρτιο.:smokin:

Οποτε η καλυτερες δυνατες λυσεις για καποιον που θελει να την δοκιμασει ειναι
Α)Παει ενα ταξιδακι σε καποια χωρα κοντινη και το δοκιμαζει απο εναν ντιλερ...
Β)Ζηταει απο κανεναν γνωστο του που πηρε το ρισκο και την αγορασε με κλειστα ματια...



Υ/Γ το παραπανω σχολιο δεν εχει σκοπο να πικαρει και να κοροιδεψει κανεναν αλλα ρε παιδια ενα ΧΤ ειναι με μεγαλυτερο τεποζιτο και φαρδυτερη σελα τι προβλημα θα μπορουσε να εχει???
Σε καποια πραγματα δεν χρειαζεται να ψειριζουμε την μαιμου.

peskandritsos
30/06/2008, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Και κιτ χαμηλώματος σου έχω, και κιτ για να το φτάσεις στα 58Ηρ σου έχω, και 13 κιλά λιγότερη τρόπο να την κάνεις σου έχω, και σέλες custom σου έχω, και μπαγκαζιέρες σου έχω, και συναγερμό που κουμπώνει πάνω σε πέντε λεπτά σου έχω............


ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ........................ :a018:


Λεφτα για ολα αυτα εχεις???:D

Anty12
30/06/2008, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Λεφτα για ολα αυτα εχεις???:D

Γιαβάζ ...γιαβάζ , τζιέρι 'μ......:D

Παιδιά-σκυλιά δεν έχω , την βγάζω και σαν Σπαρτιάτης αμα θέλω , τι θα τα κάνω.....
Τα σάβανα δεν έχουν τσέπες.....:beer:

peskandritsos
30/06/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Γιαβάζ ...γιαβάζ , τζιέρι 'μ......:D

Παιδιά-σκυλιά δεν έχω , την βγάζω και σαν Σπαρτιάτης αμα θέλω , τι θα τα κάνω.....
Τα σάβανα δεν έχουν τσέπες.....:beer: Καλα μπρε τι κανεις τετοια ωρα εδω??

Περιμενεις να σου πει κανενας ημερομηνια αφιξης?:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

jpk chios
30/06/2008, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Και κιτ χαμηλώματος σου έχω, και κιτ για να το φτάσεις στα 58Ηρ σου έχω, και 13 κιλά λιγότερη τρόπο να την κάνεις σου έχω, και σέλες custom σου έχω, και μπαγκαζιέρες σου έχω, και συναγερμό που κουμπώνει πάνω σε πέντε λεπτά σου έχω............


ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ........................ :a018:

κιτ για να το φτάσεις στα 58Ηρ Tί εννοείς???Εξάτμηση power and commader φιλτρο και μερικα εξαρτηματάκια από raptor???

Anty12
01/07/2008, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
κιτ για να το φτάσεις στα 58Ηρ Tί εννοείς???Εξάτμηση power and commader φιλτρο και μερικα εξαρτηματάκια από raptor???

PC III, K&N filter, Arrow =42,5 Kw = 56,97 Hp για την ακρίβεια :winka:

συν κάποια που δεν γράφονται δημόσια

XJR_Billy
01/07/2008, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
PC III, K&N filter, Arrow =42,5 Kw = 56,97 Hp για την ακρίβεια :winka:

συν κάποια που δεν γράφονται δημόσια

:hypnotize :hypnotize :beer: :beer: :beer:

peskandritsos
01/07/2008, 12:58
Πω-πω ολοκληρος ο ιπποδρομος.

Ρε μην τα χαλατε τα μοτερια.Μια εξατμισουλα και ενα φιλτρακι φτανει για να αναπνεει καλυτερα.Τι θα κερδισετε με 10 χλμ καλυτερη τελικη?
(αφηστε τις καγκουριες σε αλλους)ΕΜΕΝΑ.:evil: :smokin: :smokin:

Anty12
01/07/2008, 15:17
Λόγω Euro III το μοτέρ είναι πολύ φιμωμένο. Αν το πασπατέψεις έχει να δώσει.....
Το θέμα είναι τι υπάρχει περίπτωση να χάσεις σε μακροβιότητα και αξιοπιστία , αν το τσιτώσεις με τέτοιες ματσακονιές.......:rolleyes:

XJR_Billy
01/07/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λόγω Euro III το μοτέρ είναι πολύ φιμωμένο. Αν το πασπατέψεις έχει να δώσει.....
Το θέμα είναι τι υπάρχει περίπτωση να χάσεις σε μακροβιότητα και αξιοπιστία , αν το τσιτώσεις με τέτοιες ματσακονιές.......:rolleyes:

Όποιος κερδίζει στα χαρτιά, χάνει στην αγάπη...

Οι άνθρωποι που έχουν τσιτώσει το εργαλείο τους είναι (συνήθως) αυτοί που το έχουν σκίσει και ψάχνουν να βάλουν το κάτιτίς παραπάνω για να το σκίσουν πιο πολύ.

Εγώ πιστεύω ότι τα πειράγματα του μοτέρ μόνο καλό δεν κάνουν στην μακροβιότητα του κινητήρα. Δίνουν το κατιτίς παραπάνω αλλά με κόστος...

Τώρα για εξατμίσεις και φίλτρο, δεν νομίζω ότι πειράζουν, γιατί είναι όντως φιμωμένο το εργαλείο και θα αναπνεύσει καλύτερα.

Για εξατμίσεις όμως συγκεκριμένα, έρχεται και ΚΤΕΟ...

Υπάρχει βέβαια και η άλλη άποψη, ότι αν το κάνεις τούμπανο και το πας νορμάλ, θα αντέξει. Αλλά τότε γιατί να το κάνεις?:lol: :lol:

Steve_athens
01/07/2008, 16:12
Τα περιφερειακα αμα τα αλλαξεις(εξατμισεις κομμαντερ φιλτρα κ λοιπα) δεν επηρεαζει την αξιοπιστια απο κει κ πανω ομως ειναι αλλιως τα πραγματα...τι κιτ για 58ΗΡ?αυτο δεν ειναι τιποτα υπαρχει κ για πιο πανω!63,3 κ βαλε...

XJR_Billy
01/07/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Τα περιφερειακα αμα τα αλλαξεις(εξατμισεις κομμαντερ φιλτρα κ λοιπα) δεν επηρεαζει την αξιοπιστια απο κει κ πανω ομως ειναι αλλιως τα πραγματα...τι κιτ για 58ΗΡ?αυτο δεν ειναι τιποτα υπαρχει κ για πιο πανω!63,3 κ βαλε...

:eyepop: 63,3+??

Για κάντο μας λιανά ρε συνάδελφε:lol: :lol: :beer:

gkmaggas
01/07/2008, 17:08
http://www.off-the-road.de/xt660_xt-power.html







Νομιζω οτι ειναι πολλα τα λεφτα και δεν αξιζει να χαλασει καποιον τον χαρακτηρα του ΧΤ660



:wave2: :wave2:

gkmaggas
01/07/2008, 17:08
edit:Ολα γινονται με αναλογο κοστος,γιαυτο να κραταμε επιφυλαξεις πριν :rotflmao: :rotflmao:


135348

XJR_Billy
01/07/2008, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
http://www.off-the-road.de/xt660_xt-power.html







Νομιζω οτι ειναι πολλα τα λεφτα και δεν αξιζει να χαλασει καποιον τον χαρακτηρα του ΧΤ660



:wave2: :wave2:

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα!!:beer:

Δεν είναι μόνο τα λεφτά. Είναι και ο χαρακτήρας του ΧΤ! Αν κάποιος νομίζει ότι δεν "τραβάει", μπορεί κάλλιστα να αγοράσει ένα πιο δυνατό μηχανάκι π.χ. ένα V-Strom με μικρή σχετικά διαφορά στην τιμή.

Εδώ παίζει η έρευνα αγοράς που είχα ξανααναφέρει. Δεν παίρνεις μιά μηχανή μόνο για την ομορφιά της, αλλά λογαριάζεις εσύ πρώτος τι ζητάς από αυτή. Αν σου κάνει αυτά για την οποία την πήρες, γιατί να σκάσεις ένα αξιοσέβαστο ποσό για να την τουμπανιάσεις?:confused:

Αλλά το μπρίζωμα, μπρίζωμα...:lol: :lol:

Είιιιιιιιναι πολλά τα άλογα Άρη:lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :wave2:

gkmaggas
01/07/2008, 17:27
Συμφωνω Bill,Μια καλη αγορα εξαρταται κατα ποσο κατασταλαγμενος και ρεαλιστης ειναι ο αγοραστης.Οταν πηρα το ΧΤΧ ηξερα τι ζητουσα απο τη μηχανη,δεν ημουν ασχετος,ουτε περιμενα τους μετεπειτα ΠΟΝΗΡΟΥΣ της καφετεριας να μου κανουν μαθημα αριθμων και δυναμης για μηχανακια.....Οταν θα παψει να με ευχαριστει το ΧΤΧ τοτε θα ξερω τι ειναι αυτο που μου ελειπε απο
τη μηχανη....:wave2:

Steve_athens
01/07/2008, 18:35
Το να σκασεις σε μια μηχανη τοσο χρημα για να την βελτιωσεις ειναι υπερβολη εννοειται συν οτι πρεπει να σκασεις αλλα τοσα λεφτα για αναρτησεις καλυτερα φρενα κλπ για να μπορει να ανταπεξελθει στα παραπανω αλογα(ε δεν εμεινε κ τιποτα απο τη μηχανη που αγορασες) οποτε καλυτερα να κοιταξεις για αλλη μηχανη:beer:

XJR_Billy
02/07/2008, 07:41
Ωραίοι ρε μάγκες!!:beer:

Γι' αυτό εγώ φωνάζω και ορύομαι όταν συγκρίνουν την ΧΤ ή την Τενερέ με κατσίκια και στριτ!

Η Τενερέ είναι μιά ΧΤ με πιο ταξιδιάρικο χαρακτήρα και μερικά καλούδια που δεν θα χάλαγαν κανένα ΧΤόβιο, πιστεύω.:lol: :lol: Με δοκιμασμένο και αξιόπιστο κινητήρα, με φτηνά ανταλλακτικά όπως έχουν γράψει φίλοι και με αδιαμφισβήτητο adventure χαρακτήρα.

Προσωπικά εμένα μου άρεσε η κίνηση της Yamaha να βγάλει στην παραγωγή ένα μονοκύλινδρο, ταξιδιάρικο adventure σε αντίθεση με άλλες εταιρείες που βγάζουν αποκλειστικά δικύλινδρες μοτο, προσανατολισμένες για άσφαλτο.

Έχοντας κάποιο καιρό το XTR, δεν έχω κολλήσει πουθενά και το γκάζι του είναι κάτι παραπάνω απ' ότι θα ήθελα... είμαι και σαλίγκαρος βέβαια:rolleyes: :lol: :lol:

Τώρα, δεν νομίζω ότι θα έχουν ουσιαστικές διαφορές στο θέμα επιδόσεων με την Τενερέ. Αλλά στην άνεση η Τενερέ θα παίζει αλλού...:sad:

:beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
02/07/2008, 08:42
[i] Αλλά στην άνεση η Τενερέ θα παίζει αλλού...:sad:

:beer: :beer: :wave2: [/B] XEXEXE:smokin: :a47: :a55: :a48: :a48: :a48:

Anty12
02/07/2008, 09:09
Κύριοι…νομίζω ότι βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα…

Δεν σημαίνει για όλους η αύξηση της ιπποδύναμης, και αύξηση της τελικής ταχύτητας (μόνο).

Μπορεί κάποιοι να θέλουν αυτήν την παραπάνω ισχύ να την εκμεταλλευτούν στην ανηφόρα ή στην προσπέραση.

Και κάποιοι άλλοι στο να ανεβαίνει το μηχανάκι χωρίς να "κουράζεται", σε ανηφορικούς χωματόδρομους 30-35 χιλιομέτρων…
:beer:

XJR_Billy
02/07/2008, 09:26
Προς peskandritsos: @#$%^&:alien: :alien: :alien:

Προς Αντυ12:

Ναι, σίγουρα, η αύξηση της ιπποδύναμης δεν είναι μόνο τελικές.

Είναι όντως, ροπές, καλύτερες επιταχύνσεις και δούλεμα του κινητήρα σε πιο χαμηλές στροφές.

Αλλά όπως είπε ο steve-athens, υπάρχουν και τα παρελκόμενα, αμορτισέρ, φρένα κ.λ.π. που θα "πρέπει" να αλλαχτούν για να συμβαδίζουν με τη δύναμη του τέρατος...:lol:

Η παραπάνω ιπποδύναμη δεν έβλαψε κανένα...:lol:

Νομίζω όμως ότι οι περισσότεροι που θα επενδύσουν στην "ενδυνάμωση" του κτήνους, θα το κάνουν με σκοπό την μάχη των φαναριών και την κόντρα (βλέπε peskandritsos):lol:

30-35 χλμ. χωματόδρομοι... μμμμμμμμμμμ..... you have a point here...:beer: :beer:

peskandritsos
02/07/2008, 09:29
Ακομη πιο πολυ βιαζομαστε να μιλαμε για τετοια πραγματα χωρις να τις εχουμε παρει ακομη στα χερια μας.

Αλλα αφηστε να ανοιξουμε αλλο θρεντακι οταν τις καβαλησουμε τις στρωσουμε και τοτε ο καθενας μας αναλογως και τις αναγκες του θελησει να βελτιωση ιπποδυναμη η ροπη σε ψηλα η χαμηλα κλπ

peskandritsos
02/07/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Προς peskandritsos: @#$%^&:alien: :alien: :alien:

Προς Αντυ12:

Ναι, σίγουρα, η αύξηση της ιπποδύναμης δεν είναι μόνο τελικές.

Είναι όντως, ροπές, καλύτερες επιταχύνσεις και δούλεμα του κινητήρα σε πιο χαμηλές στροφές.

Αλλά όπως είπε ο steve-athens, υπάρχουν και τα παρελκόμενα, αμορτισέρ, φρένα κ.λ.π. που θα "πρέπει" να αλλαχτούν για να συμβαδίζουν με τη δύναμη του τέρατος...:lol:

Η παραπάνω ιπποδύναμη δεν έβλαψε κανένα...:lol:

Νομίζω όμως ότι οι περισσότεροι που θα επενδύσουν στην "ενδυνάμωση" του κτήνους, θα το κάνουν με σκοπό την μάχη των φαναριών και την κόντρα (βλέπε peskandritsos):lol:

30-35 χλμ. χωματόδρομοι... μμμμμμμμμμμ..... you have a point here...:beer: :beer: Καποιους ιδιοκτητες αυτων των χαμηλων μηχανων,(νομιζω οτι τις ονομαζουν XTR) εμεις με τα τενερε τα τουμπανιασμενα θα τους τρωμε για πρωινο..

Και μετα θα πηγαινουμε σε αποικια σαλιγκαριων να σπινιαρουμε με τα χωματινα λαστιχα μας επανω στα βρωμοσκουληκα:yuck:

XJR_Billy
02/07/2008, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καποιους ιδιοκτητες αυτων των χαμηλων μηχανων,(νομιζω οτι τις ονομαζουν XTR) εμεις με τα τενερε τα τουμπανιασμενα θα τους τρωμε για πρωινο..

Και μετα θα πηγαινουμε σε αποικια σαλιγκαριων να σπινιαρουμε με τα χωματινα λαστιχα μας επανω στα βρωμοσκουληκα:yuck:

Να οι γερο-κάγκουρες στους οποίους αναφερόμουν πριν...:lol: :lol:

Αλλά δεν ανησυχώ... μπορεί να είμαι σαλίγκαρος αλλά η σκληροτράχηλη XTR μου έχει γερό καβούκι...:rotflmao: :rotflmao: :smokin:

Σε λίγες μέρες (Yamaha θέλοντος) που θα πάμε τις πρώτες βολτίτσες μας με τα εργαλεία, μου φαίνεται ότι κάποιοι άλλοι υποψήφιοι τουμπανιασμένοι θα σέρνουν τα φρικτά υπολείματά τους πίσω από τα σαλιγκαράκια...:lol:

:beer: :beer: :beer: :beer: :sun:

peskandritsos
02/07/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
.. μπορεί να είμαι σαλίγκαρος αλλά η σκληροτράχηλη XTR μου έχει γερό καβούκι...:rotflmao: :rotflmao: :smokin:

Απο πυρετο πως παει το αρωστιαρικο???:wave2:

XJR_Billy
02/07/2008, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Απο πυρετο πως παει το αρωστιαρικο???:wave2:

Υποφέρει ακόμα... Περιμένουμε το μόσχευμα:lol: για την μεταμόσχευση...

Να πάρει...:mad: Ένα εξάρτημα της ΚΤΜ έχει πάνω του και χάλασε...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γελάω αλλά μου λείπει... το μωρό μου...:sad:

(Φωνή από το υπερπέραν) "Εεεεε, ξεκόλα ρεεεεε, μας πηραν τα ζουμιά!!!":lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :wave2:

apav
02/07/2008, 11:55
Τι έπαθε το adv μοντελάκι μας Billy; :D

Γιατί δεν τα γράφετε προς γνώση όσων έχουν ή ενδιαφέρονται για το ΧΤ; Ολόκληρη ΧΤ κατηγορία άνοιξε για αυτό τον λόγο. Μην φοβάστε για πιθανά σενάρια πτώσης τιμής και λοιπά όμορφα. :beer:

XJR_Billy
02/07/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Τι έπαθε το adv μοντελάκι μας Billy; :D

Γιατί δεν τα γράφετε προς γνώση όσων έχουν ή ενδιαφέρονται για το ΧΤ; Ολόκληρη ΧΤ κατηγορία άνοιξε για αυτό τον λόγο. Μην φοβάστε για πιθανά σενάρια πτώσης τιμής και λοιπά όμορφα. :beer:


Χα χα χα!!!:beer:

Παρουσίασε πυρετούλι την περασμένη Τρίτη. Το βεντιλατέρ δεν δούλευε και την Τετάρτη το απόγευμα το πήγα στη Yamaha, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.:lol:

Ο μηχανικός το έστειλε στη Yamaha και επειδή είναι στην εγγύηση περιμένουμε να μας στείλει καινούργιο βεντιλατέρ... και φυσικά κλαίω μέχρι να'ρθει γιατί μου λείπει...:bawl: :bawl:

Όντως, θα'πρεπε να το ποστάρω...:blush:

Το κάνω αμέσως!:beer: :beer: :wave2:

gkmaggas
02/07/2008, 12:09
Bill και το βεντιλατερ ΚΤΜ ειναι?

XJR_Billy
02/07/2008, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Bill και το βεντιλατερ ΚΤΜ ειναι?

Υποθέτω όλο το σύστημα ψύξης, όχι μόνο το ψυγείο.

Εντάξει, πλακα κάνω με την ΚΤΜ!!!:beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
03/07/2008, 08:18
Κανενα νεο απο το μετωπο της βορειου Ελλαδας υπαρχει μπρε??

Anty12 σε σενα απευθυνομαι!!!

Anty12
03/07/2008, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κανενα νεο απο το μετωπο της βορειου Ελλαδας υπαρχει μπρε??

Anty12 σε σενα απευθυνομαι!!!

Τίποτε……
Όλο θα…. και θα….. και θα …….
Βάλε ‘συ τα μασούρια , να βάλω ‘γω τα φυτίλια…..το φελέκι μου μέσα……:evil:

peskandritsos
03/07/2008, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τίποτε……
Όλο θα…. και θα….. και θα …….
Βάλε ‘συ τα μασούρια , να βάλω ‘γω τα φυτίλια…..το φελέκι μου μέσα……:evil: Ελπιζω αυριο να μαθω κανενα νεο...
Τους εχω πρηξει κι εγω αλλα εχω σπαστει ρε γαμωτο.:mad: :mad: :mad:

peskandritsos
04/07/2008, 08:42
Μολις μιλησα με γιαμασα.

Κατα τα λεγομενα του πωλητη μαλλον μεσα στην βδομαδα θα παρουσιαστουν τα πρωτα στις εκθεσεις.

Αλλα οταν τον ζορισα λιγο παραπανω μου ειπε:

Ασε ρε γαμωτη εχουμε γινει ρεζιλι με αυτο το μοντελο.:confused:

Ακριβης ημερομηνια δεν ηξερε, ομως βρισκοντε στην φαση του εκτελωνισμου...:dizzy: :dizzy:

Αν καποιος συναδελφος μπορει να μαθει κατιτις καλυτερο η περισοτερο μην ντραπει να μας το πει.:blush:

domiemic65
06/07/2008, 18:39
Απαράδεκτοι στην Yamaha.... Υποτίθεται οτι θα κυκλοφορούσε τον Μαρτιο....:mad:

Πολυ ωραιο μηχανάκι πάντως..... Απο την αρχή που το είδα μου έκανε κάτι....

peskandritsos
07/07/2008, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
Απαράδεκτοι στην Yamaha.... Υποτίθεται οτι θα κυκλοφορούσε τον Μαρτιο....:mad:

Πολυ ωραιο μηχανάκι πάντως..... Απο την αρχή που το είδα μου έκανε κάτι.... Στην εκθεση του Μαρτιου ειχαν πει "κανα μηνα θα κανει φιλαρακι".Αλλα εχουν περασει σχεδον τεσερεις... :confused: :confused: :confused: :confused:

domiemic65
07/07/2008, 19:16
Τα γνωστά Ελληνικά χάλια...!!!

peskandritsos
09/07/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Μολις μιλησα με γιαμασα.

Κατα τα λεγομενα του πωλητη μαλλον μεσα στην βδομαδα θα παρουσιαστουν τα πρωτα στις εκθεσεις.

Αλλα οταν τον ζορισα λιγο παραπανω μου ειπε:

Ασε ρε γαμωτη εχουμε γινει ρεζιλι με αυτο το μοντελο.:confused:

Ακριβης ημερομηνια δεν ηξερε, ομως βρισκοντε στην φαση του εκτελωνισμου...:dizzy: :dizzy:

Αν καποιος συναδελφος μπορει να μαθει κατιτις καλυτερο η περισοτερο μην ντραπει να μας το πει.:blush: Και στα δικα μου:ninja:

Zid
09/07/2008, 13:58
Ρε μηπως ενοούσαν ΙΟΥΛΙΟ 2009 ???

Για ρωτήστε σε καμια αντιπροσωπεία.....

:bigcry:


Sorry σας καταλαβαίνω απόλυτα .. αλλά΄έχει καταντήσει μαλκια το θέμα...




:bigcry:


Υ.Γ Οποιος το πάρει πρώτος στα χέρια του.... μην το πει απότομα στους άλλους που περιμένουν ... γιατί μπορεί να έχουμε κανα καρδιακό επεισόδιο απο τη πολύ συγκίνηση.... :bigcry:

peskandritsos
09/07/2008, 14:04
ΗΡΘΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25:

H.A.Balafoutre
09/07/2008, 14:07
Ρε παιδιά, έσκασαν τα Tenere στις εκθέσεις.

Εγώ καβάλησα ένα κούτα μόλις το βγάλανε.

Περίεργη αισθητική, για μερικά δευτερόλεπτα που κάθησα στη σέλα μου φάνηκε η τέλεια θέση (190cm-105κιλά) οδήγησης, πολύ άνετη, άψογες οι αποστάσεις μασπιέ-σέλα-τιμόνι.

Αν και σχετικά συμπαθητικό...σε εμφάνιση, κάποια σημεία δείχνουν πως σχεδόν με τα βίας κούμποσαν το κουστούμι του Tenere πάνω στο καλούπι του ΧΤ. Το χρωματάκι άσπρο με κόκκινες ρίγες καλούτσικο.

Προσωπικά, οριακά αξίζει τα λεφτά του. Λίγο πιο φθηνό θα έπρεπε να είναι, 300-500ευρώ.

Zid
09/07/2008, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
ΗΡΘΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25: Δεν είναι ακόμα 1απριλιά..... :lol:



Πες την αλήθεια....:bigcry:

peskandritsos
09/07/2008, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Ρε μηπως ενοούσαν ΙΟΥΛΙΟ 2009 ???

Για ρωτήστε σε καμια αντιπροσωπεία.....

:bigcry:


Sorry σας καταλαβαίνω απόλυτα .. αλλά΄έχει καταντήσει μαλκια το θέμα...




:bigcry:


Υ.Γ Οποιος το πάρει πρώτος στα χέρια του.... μην το πει απότομα στους άλλους που περιμένουν ... γιατί μπορεί να έχουμε κανα καρδιακό επεισόδιο απο τη πολύ συγκίνηση.... :bigcry: ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ!!!!!!!!!!!!!!! ΠΙΟ ΗΣΥΧΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ:D :D :beer: :beer:

Zid
09/07/2008, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ρε παιδιά, έσκασαν τα Tenere στις εκθέσεις.

Εγώ καβάλησα ένα κούτα μόλις το βγάλανε.

Περίεργη αισθητική, για μερικά δευτερόλεπτα που κάθησα στη σέλα μου φάνηκε η τέλεια θέση (190cm-105κιλά) οδήγησης, πολύ άνετη, άψογες οι αποστάσεις μασπιέ-σέλα-τιμόνι.

Αν και σχετικά συμπαθητικό...σε εμφάνιση, κάποια σημεία δείχνουν πως σχεδόν με τα βίας κούμποσαν το κουστούμι του Tenere πάνω στου ΧΤ. Το χρωματάκι άσπρο με κόκκινες ρίγες καλούτσικο.

Προσωπικά, οριακά αξίζει τα λεφτά του. Λίγο πιο φθηνό θα έπρεπε να είναι, 300-500ευρώ. Αντε να κάνουμε και κανα test ride... επίτέλους...:beer:

Zid
09/07/2008, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ ΗΡΘΕ!!!!!!!!!!!!!!! ΠΙΟ ΗΣΥΧΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ:D :D :beer: :beer: Πότε το παίρνεις ρε???


Αντε βάλε καμια photo μολις το πάρεις.... :beer:

peskandritsos
09/07/2008, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Αντε να κάνουμε και κανα test ride... επίτέλους...:beer: Παω να δω το δικο μου,να διαλεξω εξτρα και να ετοιμασω χαρτια...:wave2: :wave2: :beer:

Ελπιζω να το εχω Σ/Κ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Zid
09/07/2008, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Παω να δω το δικο μου,να διαλεξω εξτρα και να ετοιμασω χαρτια...:wave2: :wave2: :beer:

Ελπιζω να το εχω Σ/Κ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Χαίρομαι, γιατί τουλάχιστον θα το χαρείτε στις διακοπές!!!!:beer:


Αν και πήρα μηχανή δρόμου.... θα πάω σίγουρα να το κάνω test ride σε κάποιο κατάστημα.


Περιμένουμε λοιπόν εντυπώσεις... Peskadnritsos!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και πάλι!!!!!!:beer:

peskandritsos
09/07/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χαίρομαι, γιατί τουλάχιστον θα το χαρείτε στις διακοπές!!!!:beer:


Αν και πήρα μηχανή δρόμου.... θα πάω σίγουρα να το κάνω test ride σε κάποιο κατάστημα.


Περιμένουμε λοιπόν εντυπώσεις... Peskadnritsos!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και πάλι!!!!!!:beer: Thanks man:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Nefos
09/07/2008, 14:23
Άντε επιτέλους.....

Καλοτάξιδο να είναι. Φαντάζομαι ότι λόγω της αναμονής θα το χαρείς πολύ περισσότερο....χεχε..
Να βάλεις καμιά φωτό να το κοζάρουμε σε amateur πόζες......χιχι....

:beer: :beer:

Anty12
09/07/2008, 15:14
Αύριο το μεσημέρι , ξεφορτώνουν και προς τα δώ.......:beer: :beer:

Πάω να βρώ sleeping bag, να την πέσω απ'όξω σαν τους παπούδες στο ΙΚΑ.... :D :D

Anty12
09/07/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Παω να δω το δικο μου,να διαλεξω εξτρα

Στράτο μην βιαστείς ......Δες και εδώ (http://www.off-the-road.de/799.html?&L=1) , μην μπλέξουμε πάλι.....:beer:

hararm123
09/07/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
ΗΡΘΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25:


Με το καλο να το παραλαβεις και καλοταξιδο...Βαλε φωτο να το χαρουμε και εμεις......

peskandritsos
09/07/2008, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Στράτο μην βιαστείς ......Δες και εδώ (http://www.off-the-road.de/799.html?&L=1) , μην μπλέξουμε πάλι.....:beer: Και να θελα να βιαστω δεν γινεται...


Τουλαχιστον στο μαγαζι που το παιρνω δεν εχουν ακομη ουτε ενα εξτρα:mad:

XJR_Billy
10/07/2008, 07:33
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!!

peskandritsos
10/07/2008, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!! Ουστ ρε κατσικοποδαρο σαλιγκαρι, που θα μας πεις με το καλο...

Εσυ δεν εισαι που μας ειρωνευοσουνα και μας ελεγες κουτακηδες.?? ΕΕΕΕΕΕ???

Αλλα τι να περιμενει κανεις απο ζηλιαρηδες κατοχους ΧΤR.:evil: :wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer: :sun:

XJR_Billy
10/07/2008, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ουστ ρε κατσικοποδαρο σαλιγκαρι, που θα μας πεις με το καλο...

Εσυ δεν εισαι που μας ειρωνευοσουνα και μας ελεγες κουτακηδες.?? ΕΕΕΕΕΕ???

Αλλα τι να περιμενει κανεις απο ζηλιαρηδες κατοχους ΧΤR.:evil: :wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer: :sun:

Γιατί? Τώρα νομίζετε ότι με την Τενερέ δεν είστε κουτάκηδες?:lol: :lol:

Άντε μωρά μου, όποιο φιλαράκι την πάρει πρώτος, να ανοίξει θέμα με εντυπώσεις.

Εσύ βρε παλιο-τρομοκράτη ακόμα με βόμβες ασχολείσαι? :beer: :beer: :beer:

Άντε καβάλα καμιά μηχανή να ξεκαβ... :cool: :sun: :winka:

peskandritsos
10/07/2008, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Γιατί? Τώρα νομίζετε ότι με την Τενερέ δεν είστε κουτάκηδες?:lol: :lol:

Άντε μωρά μου, όποιο φιλαράκι την πάρει πρώτος, να ανοίξει θέμα με εντυπώσεις.

Εσύ βρε παλιο-τρομοκράτη ακόμα με βόμβες ασχολείσαι? :beer: :beer: :beer:

Άντε καβάλα καμιά μηχανή να ξεκαβ... :cool: :sun: :winka: Ας αρχισουμε με τις εντυπωσεις απο την πρωτη επαφη...:smokin:

Ειναι ξανθια με γκρι εσωρουχα και μαυρες ψηλοτακουνες γοβες.:winka:

Εχει πολυ απαλο δερμα αποτι καταλαβα γιατι την χαιδευα συνεχεια.

Την κρυψαμε καλα πισω απο μια κολωνα για να μην μου την ματιασουν οι περιεργοι περαστικοι ζηλιαρηδες τυποι..βλ XT_Billy :evil: :a29:

Και εφυγα μετην υποσχεση οτι θα την παραλαβω την Παρασκευη που θα της παρω την παρθενια:blush:

Α ξεχασα να σας πω οτι πληρωσα και γρηγοροσημο:rotflmao:

XJR_Billy
10/07/2008, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ας αρχισουμε με τις εντυπωσεις απο την πρωτη επαφη...:smokin:

Ειναι ξανθια με γκρι εσωρουχα και μαυρες ψηλοτακουνες γοβες.:winka:

Εχει πολυ απαλο δερμα αποτι καταλαβα γιατι την χαιδευα συνεχεια.

Την κρυψαμε καλα πισω απο μια κολωνα για να μην μου την ματιασουν οι περιεργοι περαστικοι ζηλιαρηδες τυποι..βλ XT_Billy :evil: :a29:

Και εφυγα μετην υποσχεση οτι θα την παραλαβω την Παρασκευη που θα της παρω την παρθενια:blush:

Α ξεχασα να σας πω οτι πληρωσα και γρηγοροσημο:rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :beer:

peskandritsos
10/07/2008, 09:34
Ουτε σχαριτσα δεν εχουν ετοιμοπαραδοτη για να βαλω επανω το βαλιτσακι μου:mad: