PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

jpk chios
07/08/2008, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τι χρονο παραδοσης σου εχει πει ο αντιπροσωπος??
Σήμερα μονταρίστικε το μηχανάκι αλλά εγώ θα το πάρω στα χέρια μου μάλλον κατά το Σάββατο γιατί η γυναίκα μου δουλεύει κι εγω θα φροντίζω το 3 μηνών κουκλάκι μου...!Δεν ξέρω αν έχουν έρθει οι χουφτες της acerbis και το κάγκελο του κινητήρα.
Δεν μου είπες.Τί αξεσουάρ θα του ή του έχεις βάλει?

gliout
07/08/2008, 23:16
Ναι εγώ ήμουνα:) :)

Αυριο Παρασκευή βράδυ θα πάω Λευκάδα και κυριακή θα κατέβω Αθήνα πάλι!!!

XJR_Billy
08/08/2008, 07:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Σήμερα μονταρίστικε το μηχανάκι αλλά εγώ θα το πάρω στα χέρια μου μάλλον κατά το Σάββατο γιατί η γυναίκα μου δουλεύει κι εγω θα φροντίζω το 3 μηνών κουκλάκι μου...!Δεν ξέρω αν έχουν έρθει οι χουφτες της acerbis και το κάγκελο του κινητήρα.
Δεν μου είπες.Τί αξεσουάρ θα του ή του έχεις βάλει?

Καλορίζικη, καλοτάξιδη και με προσοχή.

Να σου ζήσει το 3 μηνών κουκλάκι σου!!!

peskandritsos
08/08/2008, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ευχαριστώ και τους δυο σας για τις ευχές σας!!!Κι εσείς ότι ποθείτε!!!
Τελικά το πήρα μαύρο αλλά περιμένω τις χούφτες τις acerbis και το κάγκελο της μαμάς.Παραπίσω βλέπουμε για τριπλέτα, φίλτρο, εξάτμηση, και ίσως εκκεντροφόρους από raptor
:D Περιμένω να ακούσω για εξάτμηση τί να βάλω...Κάποιοι γνωστοί μου χτυπιούνται για τις arrow... Καλα βρε αφιλοτιμε...:D
Eισαι πατερας και ψαχνεσαι για power & commander και εκκεντροφόρους από raptor ???
Θα το τουμπανιασεις ακομα δεν το πηρες???:eyepop: :eyepop: :rotflmao:
ΩΡΑΙΟΣΣ..:smokin:

jpk chios
09/08/2008, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλα βρε αφιλοτιμε...:D
Eισαι πατερας και ψαχνεσαι για power & commander και εκκεντροφόρους από raptor ???
Θα το τουμπανιασεις ακομα δεν το πηρες???:eyepop: :eyepop: :rotflmao:
ΩΡΑΙΟΣΣ..:smokin:
ΧΕΧΕΧΕ...:D Όπως λέω σε όλους πατέρας έγινα...Δε μου το έχουν...κόψει!:lol: :p

peskandritsos
09/08/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
Καλά ρε παιδιά η μαμά δεν έχει βγάλει Akrapες ειδικά για το μοντέλο;;;
Αισθητικά πάντως είναι πολύ όμορφες δεν ξέρω απο φράγκα και απόδοση σε σχέση με τις Arrow αλλά προσωπικά αυτές θα έψαχνα πρώτα.... Για καποιον που βιαζεται εχεις δικιο και μενα μου αρεσουν αλλα επειδη ειναι καινουργιο το μοντελο προτεινω να περιμενουμε λιγο να δουμε τι εχουν να παρουσιασουν ολοι οι καλοι κατασκευαστες.. :beer:

peskandritsos
09/08/2008, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Η yamaha έχει για το μοντέλο αυτό τις akrapovic οι οποίες όμως στον κινητήρα του mt03 αλλά έχουν χειρότερες επιδόσεις από τις arrow (έτσι λένε τουλάχιστον).Επείσης είναι και πολύ πιο ακριβές (κοντά στα ?1100).Και για αλλή μια φορά θα συμφωνήσω ότι θα πρέπει να περιμένουμε...Αλήθεια bagster είδε κανείς? Εδω δεν εχω δει αλλο τενερε στον δρομο θες να δω και bagster???
Που στο καλο ειναι οι υπολοιποι τυχεροι ιδιοκτητες???:uplate: :uplate:

jpk chios
10/08/2008, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εδω δεν εχω δει αλλο τενερε στον δρομο θες να δω και bagster???
Που στο καλο ειναι οι υπολοιποι τυχεροι ιδιοκτητες???:uplate: :uplate:
Ακόμα το μηχανάκι είναι άγνωστο.Εγώ παρόλο που κάνω και baby sitting έχω ήδη κάνει από το Σαββάτο το μεσημέρι μέχρι τώρα 75 χλμ (στη Χίο...). Μου αρέσει ο κινήτηρας αλλά πρέπει να συνηθίσω τους κραδασμούς (που δεν είχα στο ΤΑ650)...
Α!Στο νησί κυκλοφορούν 2 μαύρα(το ένα δικό μου) 1 άσπρο και 1 καφέ.Πάντως μετά και το τέστ του τελευταίου 0-300 αρκετοι θα το κοιτάξουν...

jpk chios
10/08/2008, 20:28
E.Έκανα άλλα 25χλμ ακόμα...Λοιπόν να ρωτήσω κάτι?Τα φώτα το βράδυ τί λένε?Γιατί εδώ στις ερημιές τα βράδια κυκλοφορούν λυκάνθρωποι...:look: :hypnotize :a53: :a24: :a21:
Αν υποθέσουμε ότι θέλω να βάλω xenon τί να βάλω? Συνιστά κάτι η εταιρεία ή να το ψάξω?
Και κάτι άλλο.Η κόρνα είναι από townmate 50 (το θυμάστε?Αυτό μου θύμισε...)?

gliout
11/08/2008, 10:22
Οντως η κόρνα είναι απο Townmate!!!!!!:D :D :D

Τα φώτα εμένα μου φαίνονται καλά...
Να ρωτήσω κάτι..

Η σέλα φαίνεται και σε άλλους μαλακή? Διότι εγώ θέλω ανα μιαμιση ώρα στάση !!!!!!!

jpk chios
11/08/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gliout
Οντως η κόρνα είναι απο Townmate!!!!!!:D :D :D

Τα φώτα εμένα μου φαίνονται καλά...
Να ρωτήσω κάτι..

Η σέλα φαίνεται και σε άλλους μαλακή? Διότι εγώ θέλω ανα μιαμιση ώρα στάση !!!!!!!
Είναι μαλακή...Είναι όντως κάποιο πρόβλημα κι αυτό...:(

gliout
11/08/2008, 18:58
Αυριο θα κοιτάξω να βάλω κάτι πιο σκληρό!!!!!!!!:p :p :p

jpk chios
11/08/2008, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gliout
Αυριο θα κοιτάξω να βάλω κάτι πιο σκληρό!!!!!!!!:p :p :p

:confused: :confused: :confused:

jpk chios
11/08/2008, 22:06
Οδηγώντας σήμερα τη μηχανή σε επαρχιακό δρόμο με αρκετά καλή έως πολύ καλή άσφαλτο και δυνατο αέρα είδα ότι το μηχανάκι δεν επιρρεάζεται σχεδόν καθόλου από τον αέρα (σε σχέση με το ΤΑ650 που είχα).Από την άλλη η σέλα θέλει άλλο αφρώδες γιατί είναι κουραστική και επίσης τα φώτα μου φάνηκαν λίγα...Τα μεγάλα είναι για κλάματα και η μεσαία έπρεπε να είναι λίγο πιο δυνατή.Αλήθεια .Ξέρετε αν αλλάξω το φως και βάλω xenon αν θα επιρρεαστούν τα ηλεκτρικά της μηχανής?Είδα μια συζήτηση για xenon σε χτ660r & x και αναρωτιέμαι αν θα ισχύει το ίδιο και για το Tenere.Ρωτάω γιατί πολλές φορές το νέο μοντέλο φέρνει και άλλα ήθη και έθιμα...Α!Μπορώ να βελτιώσω την κόρνα του ''townmate''? :lol:

dirtbird
11/08/2008, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Περίμενε μέχρι να το καβαλήσει κάνας dirt , .......:lol:


Σε βλέπω (που και που....:D ) αλλά...
ντεν βάλει Ohlins, ντεν τσουλήσει ωλαία.....:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :lol:

Aitherobamwn
12/08/2008, 23:51
Να παραθέσω και τη δική μου ταπεινή άποψη.Η μοτ απο τις φωτογραφίες είναι αίσχος σε άσπρο και απο κοντά σώζεται η κατάσταση αλλά σε μαύρο όμως λες και είναι άλλο μηχανάκι.Φαίνεται ποιοτικό με πολύ καλύτερο ψαλίδι από ενα XT και με τα 22 λίτρα ρεζερβουάρ οτι πρέπει για ταξίδια

gliout
13/08/2008, 09:44
....Αλλο αφρώδες εννοω΄οτι θα βάλω...
Πήγα σε ένα μαγαζί επι της Πανόρμου αλλά ανοίγει μετά τις 28 Αυγούστου. Οποτε αναγκαστικά θα περιμένω!

varaderokav11
17/08/2008, 10:04
Ρε παιδια... απο ζεστη πως πατε;;;
Ο συνεπιβατης δεν σας εχει παραπονεθει;;;

Για τη σελα εχετε δικιο!!! Ειναι αρκετα μαλακη και κουραζει!!!

Αν βαλει κανεις χουφτες Aftermarket ας βαλει καμια φωτο να δουμε!!!

ΑΑΑ, τωρα που το θυμηθηκα... ηταν κανενας απο σας με το μοτορι διακοπες στη Θασο;;;

jpk chios
17/08/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
Ρε παιδια... απο ζεστη πως πατε;;;
Ο συνεπιβατης δεν σας εχει παραπονεθει;;;

Για τη σελα εχετε δικιο!!! Ειναι αρκετα μαλακη και κουραζει!!!

Αν βαλει κανεις χουφτες Aftermarket ας βαλει καμια φωτο να δουμε!!!

ΑΑΑ, τωρα που το θυμηθηκα... ηταν κανενας απο σας με το μοτορι διακοπες στη Θασο;;;
Έχω παραγγείλει τις touring χουφτες της acerbis και τα κάγκελα της ΥAMAHA.Για tankbag θα δω κάτι σε Τουρκία μεριά...

Anty12
18/08/2008, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κι εγω :a024: ειμαι αλλα εχεις ακουσει αυτο που λεει μαλλι βαμβακι ψ@λη φαρμακι???:a22: :a22: :a22:

Πέστα ρε Στράτο ....μη μαμήσω κάνα παιδικό ποπουδάκι.....:evil:
Μάγκες επέστρεψα ...........:D

kordix
18/08/2008, 14:23
Λοιπόν το μηχανάκι το είδα σήμερα από κοντά σε λευκό και μαύρο και το ερωτεύτηκα.

Εμένα μου έκανε κλικ το λευκό. Ωραίο και στις φωτογραφίες αλλά από κοντά είναι κούκλα.
Καιρό είχα να νιώσω καρδιοχτύπι για μηχανάκι. Το καβάλησα κι΄ολας αλλά δεν με άφησαν να το κάνω βόλτα. Ωραία η θέση οδήγησης αρχοντική, το φεριγκάκι δεν ενοχλεί οπτικά, ποιοτικά καπάκια + βαφή + βερνίκι, αρκετά καλό φινίρισμα σε πλαίσιο και υποπλαίσιο το οποίο δυστυχώς δεν είναι αφαιρούμενο.

Εμένα πάντως μου έκανε κλικ. Και θα το παλέψω να το πάρω.

Άσε που το έχω στη καρδιά μου από το 91. Είχα μεγάλο έρωτα με το μαύρο - μωβ αλλά φοιτητής τότε και φράγκα γιοκ. (βασικά ούτε τώρα έχω αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες... :lol:


Καλορίζικο και καλοτάξιδο σε όλους όσους το πήραν και γράφουν εδώ. Καλά ασφάλτινα και χωμάτινα χιλιόμετρα να έχετε... και είμαι σίγουρος ότι καλά θα είναι.


Ψυχή θέλει και αυτό το μηχανάκι δεν θα πει πουθενά όχι.

jpk chios
18/08/2008, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πέστα ρε Στράτο ....μη μαμήσω κάνα παιδικό ποπουδάκι.....:evil:
Μάγκες επέστρεψα ...........:D
Καλώς τον.Ώρα να απαντήσεις σε μερικές ερωτήσεις που έχω κάνει κατα καιρούς, όπως ποια εξάτμηση, ποιό tankbag,τί λάμπα να βάλω (xenon?) για καλύτερα φώτα, τί να κάνω με την κόρνα από Τ50 που έχει( :p ), εκκεντροφόρους απο raptor αξίζει να βάλει κανείς ή όχι κλπ?
Αλήθεια.Πώς τα πέρασες με το μηχανάκι?Οδηγικές εμπειρίες?Η σέλα θέλει αλλάγη στο αφρώδες μέρος ή μου φαίνεται?
:beer:

Anty12
18/08/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Κοίταξε…..
Έχω την αίσθηση ότι ρωτάς λάθος άνθρωπο …και εξηγούμαι..

Μέχρι στιγμής ότι έρευνα αγοράς έκανα , ήταν για αξεσουάρ , που εγώ θεωρώ απαραίτητα για την ασφάλεια και ευκολία στην χρήση της μηχανής ( κάγκελα, ποδιά, χούφτες, προστατευτικό προβολέα, κεντρικό σταντ)


Τα υπόλοιπα που ρωτάς έχουν να κάνουν με την αύξηση της ισχύος του κινητήρα , πράγμα το οποίο δεν με απασχολεί, τουλάχιστον για την ώρα , οπότε δεν το έχω ψάξει.

Γνωρίζω ότι δύο τουλάχιστον εταιρίες έχουν έτοιμα συστήματα εξαγωγής για το Tenere και τουλάχιστον άλλες δύο ετοιμάζουν.
Πιθανότατα σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν ολοκληρωμένα πακέτα με εξάτμιση-PC-φίλτρα.
Τώρα στην ερώτηση για εκκεντροφόρο από raptor είναι τόσο νωρίς που ούτε η ίδια η Yamaha δεν θα μπορεί να απαντήσει.

Για Ξένον δεν γνωρίζω γιατί τα θεωρώ επικίνδυνα.

Γενικά για aftermarket αξεσουάρ πήγαινε εδώ (http://www.xt660.com/forumdisplay.php?f=128) , και κάνε την έρευνα σου.


Η σέλα εμένα προσωπικά μου αρέσει , και ακόμη και μετά από 3.5 ώρες σερί οδήγηση δεν με κούρασε πολύ.

Την μηχανή στο σύνολο της δεν την γνωρίζω ακόμη , γιατί δεν την έστρωσα ακόμη, ώστε να έχω άποψη για τα όρια της , και τα όρια μου.
Μέχρι τούδε , αξίζει και το τελευταίο σεντ που έδωσα και είμαι ευχαριστημένος.
Αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά πράγματα , να μην το ξεχνάμε ......:beer:

jpk chios
18/08/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Κοίταξε…..
Έχω την αίσθηση ότι ρωτάς λάθος άνθρωπο …και εξηγούμαι..

Μέχρι στιγμής ότι έρευνα αγοράς έκανα , ήταν για αξεσουάρ , που εγώ θεωρώ απαραίτητα για την ασφάλεια και ευκολία στην χρήση της μηχανής ( κάγκελα, ποδιά, χούφτες, προστατευτικό προβολέα, κεντρικό σταντ)


Τα υπόλοιπα που ρωτάς έχουν να κάνουν με την αύξηση της ισχύος του κινητήρα , πράγμα το οποίο δεν με απασχολεί, τουλάχιστον για την ώρα , οπότε δεν το έχω ψάξει.

Γνωρίζω ότι δύο τουλάχιστον εταιρίες έχουν έτοιμα συστήματα εξαγωγής για το Tenere και τουλάχιστον άλλες δύο ετοιμάζουν.
Πιθανότατα σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν ολοκληρωμένα πακέτα με εξάτμιση-PC-φίλτρα.
Τώρα στην ερώτηση για εκκεντροφόρο από raptor είναι τόσο νωρίς που ούτε η ίδια η Yamaha δεν θα μπορεί να απαντήσει.

Για Ξένον δεν γνωρίζω γιατί τα θεωρώ επικίνδυνα.

Γενικά για aftermarket αξεσουάρ πήγαινε εδώ (http://www.xt660.com/forumdisplay.php?f=128) , και κάνε την έρευνα σου.


Η σέλα εμένα προσωπικά μου αρέσει , και ακόμη και μετά από 3.5 ώρες σερί οδήγηση δεν με κούρασε πολύ.

Την μηχανή στο σύνολο της δεν την γνωρίζω ακόμη , γιατί δεν την έστρωσα ακόμη, ώστε να έχω άποψη για τα όρια της , και τα όρια μου.
Μέχρι τούδε , αξίζει και το τελευταίο σεντ που έδωσα και είμαι ευχαριστημένος.
Αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά πράγματα , να μην το ξεχνάμε
Χαίρομαι που βρήκα έναν άνθρωπο που έχει ψάξει τα αξεσουάρ.Τί προστατευτικό προβολαία έβαλες?Εγώ παρήγγείλα τα κάγκελα της ΥΑΜΑΗΑ και τις touring χουφτες της acerbis για αρχή.Θα ήθελα καλύτερο φωτισμό το βράδυ...Βρήκες κάτι???Διάβασα κάπου για μια λάμπα της osram που κάνει πολύ καλή δουλειά.Ποδιά γιατί έβαλες?
:confused:
Α!Γιατί δεν είσαι Χίο να πάμε για καφέ σε κάτι απομακρισμένα χωριουδάκια να τα πούμε...?:rolleyes: :(


139186

jpk chios
18/08/2008, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Χαίρομαι που βρήκα έναν άνθρωπο που έχει ψάξει τα αξεσουάρ.Τί προστατευτικό προβολαία έβαλες?Εγώ παρήγγείλα τα κάγκελα της ΥΑΜΑΗΑ και τις touring χουφτες της acerbis για αρχή.Θα ήθελα καλύτερο φωτισμό το βράδυ...Βρήκες κάτι???Διάβασα κάπου για μια λάμπα της osram που κάνει πολύ καλή δουλειά.Ποδιά γιατί έβαλες?
:confused:
Α!Γιατί δεν είσαι Χίο να πάμε για καφέ σε κάτι απομακρισμένα χωριουδάκια να τα πούμε...?:rolleyes: :(
Βάζω και ουζάκι ντόπιο με ότι θελήσεις (φαγώσιμο θαλασσινό εννοώ)...:)

jpk chios
19/08/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Αν παρήγγειλες acerbis ....τότε καλά θα ήταν να γνωρίζεις ότι....





Acerbis Multiplo 'T'. Fitted well apart from having to drill down the bars as the plugs were longer than the hole. The drill size required is 13.5mm dia. A battery (deWalt) drill was enough for the job.
Vibes have increased but no more than what i am used to have a fleet of singles, and a R12GSA...... oh, and a LR Defender

:confused: :confused: :confused:

Anty12
19/08/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
:confused: :confused: :confused:

Τί δεν κατάλαβες...?

jpk chios
19/08/2008, 16:33
Anty12 έχεις βγάλει τα αντίβαρα του τιμονιού...! :confused: Δεν έχεις πρόβλημα?
Εγώ την παραγγελία για τις χουφτες την έκανα με την προϋπόθεη ότι δεν θα βγάλω τα αντίβαρα...Και το τόνισα μάλιστα.Η απάντηση ήταν λύση υπάρχει...Και ξέρεις.Άμαν δεν υπάρχει λύση δεν υπάρχει και μαρούλιι :winka:

jpk chios
19/08/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τί δεν κατάλαβες...?
Δεν καλοκατάλαβα τί εννοούσε αλλά έβαλα το systran και απέξω απέξω κάτι έπιασα...Αλλά και πάλι δεν καταλαβα πλήρως...

Anty12
25/08/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ωραίος!Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Το βάρος που θα χαθεί δεν αντισταθμίζεται με το βάρος της χούφτας?Οι χούφτες δεν θα μπουν χωρίς να υπάρχουν αντίβαρα στο τιμόνι...Πώς μπορώ να βρω σε περίπτωση που το θελήσω ( αν υποθέσουμε ότι αλλάζω αντίβαρα) τα αντίβαρα που πρέπει να βάλω στο τιμόνι?

Σ΄ αυτά καλύτερα να απαντήσει το μαγαζί από όπου την αγόρασες , που θα έχει και την ευθύνη , σε περίπτωση που κάτι αλλάξει στην συμπεριφορά της μηχανής.

Anty12
25/08/2008, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
Παληκαρια σορρυ αν καθυστερω στις απαντησεις αλλα δεν εχω συνδεση ΙΝΤΕΡΝΕΤ
προς το παρον και καταλαβαινετε... :D :D :D

Το manual ηρθε απο yamaha ταχυδρομικως μαζι με τα χαρτια της μηχανης στην αντιπροσωπια!!!

Κοινως πρεπει να εχουν οι αντιπροσωποι να σας δωσουν!!!:wave2: :wave2: :wave2:

Αν δεν πηρατε να πατε να τους :a1: :a1: :a1:

Οτι χρειαστειτε παντως... στη διαθεση σας!!!

:beer: :beer: :beer:

Ρε καρντάσι....κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ και δες αν στο manual , υπάρχει διαδικασία με την οποία να σβήνουν τα φώτα.....
Κάποιος συνδυασμός κλειδιού-φλας κτλ για παράδειγμα......
:beer: :beer:

varaderokav11
27/08/2008, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ρε καρντάσι....κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ και δες αν στο manual , υπάρχει διαδικασία με την οποία να σβήνουν τα φώτα.....
Κάποιος συνδυασμός κλειδιού-φλας κτλ για παράδειγμα......
:beer: :beer:



Φιλαρακι το εψαξα απο δω... το εψαξα απο κει.... ΤΙΠΟΤΑ στο manual!!!:nono: :nono: :nono:

Ρωτησα παντως και ενα φιλο ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι γινεται μονο αν βαλεις εξτρα διακοπτακι
για να κοβεις και να δινεις ρευμα απο αυτο!!!:confused: :confused: :confused:

Εγω ψαχνομαι για να κανω στη μεγαλη σκαλα να αναβουν και οι δυο λαμπες για καλυτερο
φωτισμο!!! Οπως το σηνιαλο δηλαδη!!! Και αυτο γινεται αλλα το σκεφτομαι ακομα γιατι
θελει κοψιμο και αλλαγη συνδεσεων των καλωδιων!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Αν βρω τιποτα αλλο θα επανελθω....

jpk chios
27/08/2008, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
Καλα υπεθεσες!!!

Ειμαι 1.86!!! Η βαλιτσα ειναι η 44αρα της YAMAHA και χωραει 2 κρανη fullface!!!

Απο πισω χαλαει βεβαια λιγο την ομορφια αλλα ειναι πρακτικη και γλιτωσα απ'τις τσαντες....

:wave2: :wave2: :wave2:
Nα υποθέσω επίσης ότι το προηγούμενο μηχανάκι ήταν ο varaderoσαυρος???:lol: Να υποθέσω επίσης ότι μένεις Αθήνα?Πώς σου φαίνεται το μηχανάκι εκεί?
Εγώ προς το παρόν δε θα ήθελα βαλίτσα.Το σκέφτομαι για bagster όμως μιας και μετά τη γέννα της μικρούλας μου χρησιμοποιώ τη μηχανή μονός... :(
Χούφτες θα βάλεις?

jpk chios
27/08/2008, 08:55
Αν μαζευτούμε πολλοί ελάτε μια βόλτα από Χίο σαν εκδρομή...

jpk chios
27/08/2008, 09:19
Τελικά πόσοι το έχουμε (στο νησί το έχουν 4-5 άτομα ήδη) στο forum?
Ένας εγώ.

Anty12
27/08/2008, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos

Για να μπουν οι χουφτες οι μαμισιες στο νεο τενερε βγαινουν τα αντιβαρα και προσαρμοζοντε κατι αντιβαρα που εχουν οι χουφτες μεσα στην συσκευασια.
Εχω την εντυπωση μαλιστα οτι μετα απο αυτο το τιμονι του βελτιωθηκε πιο πολυ στη οδηγηση.
Ασ το δει και κανενας αλλος να μας πει.

Το αυτό επιβεβαιώνει και το κλιμάκιο Βορείου Ελλάδος......

Το τιμόνι έχω την αίσθηση ότι έγινε πιο στιβαρό...
Ίσως να είναι από το επιπλέον βάρος, από τις χούφτες (μαμά)

jpk chios
27/08/2008, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Το αυτό επιβεβαιώνει και το κλιμάκιο Βορείου Ελλάδος......

Το τιμόνι έχω την αίσθηση ότι έγινε πιο στιβαρό...
Ίσως να είναι από το επιπλέον βάρος, από τις χούφτες (μαμά)
Δήλαδή με βαρύτερα αντίβαρα και τις χουφτες της acerbis θα μπορούσε να είναι καλύτερα?:confused:

varaderokav11
27/08/2008, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Nα υποθέσω επίσης ότι το προηγούμενο μηχανάκι ήταν ο varaderoσαυρος???:lol: Να υποθέσω επίσης ότι μένεις Αθήνα?Πώς σου φαίνεται το μηχανάκι εκεί?
Εγώ προς το παρόν δε θα ήθελα βαλίτσα.Το σκέφτομαι για bagster όμως μιας και μετά τη γέννα της μικρούλας μου χρησιμοποιώ τη μηχανή μονός... :(
Χούφτες θα βάλεις?


Oλες καλες οι υποθέσεις σου αλλα επεσες εξω στην Αθηνα!!!

Απο Καβαλα ειμαι και μαλιστα πριν δυο χρονια ηρθα διακοπες στο ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ νησι σας με το
varaderoσαυρο!!! :lol: :lol: :lol:

Χουφτες φιλε θα βαλω αλλα μολις βρω κατι που να μη χρειαστει να βγαλω αντιβαρα!!!
Για τις μαμισιες χλωμο γιατι προσωπικα δεν μ'αρεσουν εμφανισιακα!!!:confused: :confused:

Εδω παντως ειμαι ο μονος με TENERE!!! Ποιος αλλος να παρει;;;

ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Η ΧΙΟΣ......... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

jpk chios
27/08/2008, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
Oλες καλες οι υποθέσεις σου αλλα επεσες εξω στην Αθηνα!!!

Απο Καβαλα ειμαι και μαλιστα πριν δυο χρονια ηρθα διακοπες στο ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ νησι σας με το
varaderoσαυρο!!! :lol:

Χουφτες φιλε θα βαλω αλλα μολις βρω κατι που να μη χρειαστει να βγαλω αντιβαρα!!!
Για τις μαμισιες χλωμο γιατι προσωπικα δεν μ'αρεσουν εμφανισιακα!!!:confused: :confused:

Εδω παντως ειμαι ο μονος με TENERE!!! Ποιος αλλος να παρει;;;

ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Η ΧΙΟΣ......... : :beer:
Xαίρομαι καλέ μου φίλε που είσαι επαρχιώτης!Υποθέτω ότι είσαι ευχαριστημένος με την επιλογή σου...:winka:
Θα βάλω χουφτες αναλόγιζόμενος ότι γράφουν τα παιδιά παραπάνω...:rolleyes:
Να μη σε ήξερα τότε που είχα και το ΤΑ650...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

peskandritsos
01/09/2008, 06:41
Kαλημερα συνφορουμητες.:wave2:

Επεστρεψα κι εγω απο τις διακοπες:sad: :sad: :sad:

Βλεπω με χαρα οτι εχουν αρχισει να βγαινουν aftermarket αξεσουαρ για τις κουκλιτσες μας.:D

Σε ενα- δυο μηνες θα εχουμε τον ευχαριστο προβληματισμο για το τι θα διαλεξουμε.:cool:

peskandritsos
01/09/2008, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ψηλότερη ζελατίνα από την powerbronze(και σε διαφανή).
Κάπως ακριβή (να δούμε και την τιμή που θα βάλει σ΄ αυτήν που ετοιμάζει η Givi) αλλά θα βολέψει πολύ αυτούς που είναι 1.80 και πάνω. Νικολακη καλο χειμωνα.

Αυτη η ζελατινη η φιμε νομιζω οτι ταιριαζει απολυτα με το χρωματακι μας.

Για στειλε λεπτομερειες ποσο και που μπορουμε να το βρουμε???

peskandritsos
01/09/2008, 17:08
Και για να επανερθουμε, ενας φτωχος πλην τιμιος συνεπιβατης που παιρνω μαζι μου αρκετα συχνα για βολτα, μου παραπονεθηκε οτι πονεσαν τα χερακια του απο τις χειρολαβες του ΤΕΝΕΡΕ οι οποιες απο το κατω μερος τους εχουν εντονη γωνιωση.
Βεβαια οταν θα μπει βαλιτσακι αυτο θα λυθει γιατι δεν θα χρειαζεται να κρατιετε δυνατα αλλα αυτη ειναι σωστη σαν λυση???
Επισης ο ιδιος μου ειπε οτι αισθανετε ζεστη στο αριστερο του παπουτσι αλλα οχι ιδιαιτερα ενοχλητικη.

jpk chios
01/09/2008, 22:24
Άντε ρε παιδιά.Καλή επιστροφή...Περιμένω νέα για εξοπλισμό, οδηγικές εμπειρίες, χλμ διανυθέντα και καμιά φώτο...:beer:
Εγώ προσπαθώ ακόμα να το στρώσω (μιας και η κορούλα θέλει χαδάκια)...

Anty12
02/09/2008, 11:56
Πάμε όλοι μαζί.....:a13:.....σε μια παραλία........ (http://www.youtube.com/watch?v=qzNaHl-9rUM&feature=related) :D



.....τα κυλάκια της και η μαλακή ανάρτηση φαίνονται πάντως...... :rolleyes:

peskandritsos
02/09/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πάμε όλοι μαζί.....:a13:.....σε μια παραλία........ (http://www.youtube.com/watch?v=qzNaHl-9rUM&feature=related) :D



.....τα κυλάκια της και η μαλακή ανάρτηση φαίνονται πάντως...... :rolleyes: Παντως περναει απο παντου και γιαυτο εχει σχεδιαστει. :smilea: :smilea:

Και ηξερα παλια ενα παρομοιο μερος με λιγο μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας.:D :D :D

Bavarian
02/09/2008, 14:23
Παιδιά σας "πρόδωσα" για ένα στρομ :D ...αλλά η εκτίμησή μου για το μηχανάκι σας εξακολουθεί να υφίσταται.Αν κανονίσετε καμιά βόλτα είμαι μέσα.Καλά χιλιόμετρα σε όλους σας και καλοτάξιδα να είναι τα ΤΕΝΕΡΕ σας.Αν μπορώ και ξέρω να βοηθήσω σε κάτι να μου πείτε.Τα λέμε στους δρόμους :beer: :beer: :beer:

ggs
02/09/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πάμε όλοι μαζί.....:a13:.....σε μια παραλία........ (http://www.youtube.com/watch?v=qzNaHl-9rUM&feature=related) :D



.....τα κυλάκια της και η μαλακή ανάρτηση φαίνονται πάντως...... :rolleyes:

οταν εχει ALARM αναβοσβήνουν τα μπροστα και πισω φώτα ???

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ......

Anty12
02/09/2008, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
οταν εχει ALARM αναβοσβήνουν τα μπροστα και πισω φώτα ???

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ......

Οχι...απλά έπεζε με το σινιάλο για το εφελίκι στο video....:lol: :lol:

ggs
02/09/2008, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Οχι...απλά έπεζε με το σινιάλο για το εφελίκι στο video....:lol: :lol:

Πάντως ,είχε απόλυτο συγχρονισμό …κρίμα , γιατί θα ήταν ωραίο …
:beer: :beer:

jpk chios
02/09/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πάμε όλοι μαζί.....:a13:.....σε μια παραλία........ (http://www.youtube.com/watch?v=qzNaHl-9rUM&feature=related) :D



.....τα κυλάκια της και η μαλακή ανάρτηση φαίνονται πάντως...... :rolleyes:
Ωραία παραλία...:lol:

peskandritsos
02/09/2008, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Παιδιά σας "πρόδωσα" για ένα στρομ :D ...αλλά η εκτίμησή μου για το μηχανάκι σας εξακολουθεί να υφίσταται.Αν κανονίσετε καμιά βόλτα είμαι μέσα.Καλά χιλιόμετρα σε όλους σας και καλοτάξιδα να είναι τα ΤΕΝΕΡΕ σας.Αν μπορώ και ξέρω να βοηθήσω σε κάτι να μου πείτε.Τα λέμε στους δρόμους :beer: :beer: :beer: Eνα ΚΤΜ δεν ειχες παρει πριν ενα μηνα:confused: :confused: :confused:

peskandritsos
03/09/2008, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Πάμε όλοι μαζί.....:a13:.....σε μια παραλία........ (http://www.youtube.com/watch?v=qzNaHl-9rUM&feature=related) :D



.....τα κυλάκια της και η μαλακή ανάρτηση φαίνονται πάντως...... :rolleyes: Απο ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα εχουμε μαλλον την τιμη να οδηγουμε το ΒΑΡΥΤΕΡΟ μονοκυλινδρο της αγορας.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Διωρθωστε με αν κανω λαθος..:D :D

ggs
03/09/2008, 09:57
Αγαπητοί κύριοι ιδιοκτήτες ΧΤ660Ζ ,

Θα ήθελα να σας κάνω μια – δυο ερωτησουλες ….

1.ειχε κανείς από εσάς πριν το ΧΤ660R? Τι διαφορετικό έχουν τα δυο μηχανάκια (στην οδήγηση).

2. Με τι ταχύτητα μπορεί να ταξιδεύει (χωρίς κραδασμούς και ταλαντώσεις ) στην Εθνική ??

3. τα διπλά δισκοφρενα έχουν καλή συμπεριφορά στις υψηλές ταχύτητες ???


ΤΗΧ
:beer:

Anty12
03/09/2008, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

1.ειχε κανείς από εσάς πριν το ΧΤ660R? Τι διαφορετικό έχουν τα δυο μηχανάκια (στην οδήγηση).

Προσωπικά όχι………..

Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

2. Με τι ταχύτητα μπορεί να ταξιδεύει (χωρίς κραδασμούς και ταλαντώσεις ) στην Εθνική ??

Αν είσαι κάτω από 1.80 στα 140+ περίπου είσαι καλά (χωρίς αέρηδες)….
Για πάνω από 1.80 120-130 (με την μαμίσια ζελατίνα)

Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

3. τα διπλά δισκοφρενα έχουν καλή συμπεριφορά στις υψηλές ταχύτητες ???

Αυτό το εξηγείς λίγο αν θες…………:confused:

ggs
03/09/2008, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12

Αν είσαι κάτω από 1.80 στα 140+ περίπου είσαι καλά (χωρίς αέρηδες)….
Για πάνω από 1.80 120-130 (με την μαμίσια ζελατίνα)

Αυτό το εξηγείς λίγο αν θες…………:confused:

Εννοώ , ότι το μπροστινό φρένο του ΧΤR ήταν λίγο αδύναμο σε ταχύτητες >100
Το μπροστινό του ΧΤΖ είναι ικανοποιητικό σε αυτές τις ταχύτητες ?? (λογικά , θα πρέπει να είναι…)

Είμαι πάνω από 1.80 , οπότε θα θέλει άλλη ζελατίνα ???



:beer:

dimokritos
03/09/2008, 11:45
παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν το έχει κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη για test drive? :confused:

p@nos
03/09/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Απο ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα εχουμε μαλλον την τιμη να οδηγουμε το ΒΑΡΥΤΕΡΟ μονοκυλινδρο της αγορας.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





τυχερουληδες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



παντως οταν ανεβηκα πανω μου φανηκε πολυ ωραιο,σου δινει την αισθηση μεγαλου εργαλειου,οχι οπως το απλο ΧΤ...

:D

Anty12
03/09/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Εννοώ , ότι το μπροστινό φρένο του ΧΤR ήταν λίγο αδύναμο σε ταχύτητες >100
Το μπροστινό του ΧΤΖ είναι ικανοποιητικό σε αυτές τις ταχύτητες ?? (λογικά , θα πρέπει να είναι…)


Τα brembo μπροστά τα βρίσκω καταπληκτικά (αν και δεν έχουν πατήσει ακόμη καλά τα τακάκια ).Το πίσω μπλοκάρει πολύ εύκολα , και πρέπει να το συνηθίσεις


Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

Είμαι πάνω από 1.80 , οπότε θα θέλει άλλη ζελατίνα ???
:beer:

Για μένα ναι , αν σκοπεύεις να κινηθείς με γρήγορο τέμπο, για μεγάλες αποστάσεις.

Anty12
03/09/2008, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν το έχει κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη για test drive? :confused:

Απ' όσο γνωρίζω , μέχρι στιγμής έχουν πουληθεί τρία, και το ένα από αυτά, εκτός Θεσ/κης.
Δεν έχει κανείς από τους τρεις επίσημους, και δεν προβλέπεται μέχρι τέλος του έτους .....
Πας και τους ρωτάς.....

ggs
03/09/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τα brembo μπροστά τα βρίσκω καταπληκτικά (αν και δεν έχουν πατήσει ακόμη καλά τα τακάκια ).Το πίσω μπλοκάρει πολύ εύκολα , και πρέπει να το συνηθίσεις



Για μένα ναι , αν σκοπεύεις να κινηθείς με γρήγορο τέμπο, για μεγάλες αποστάσεις.


Ωραία με τα φρένα…

Τώρα , όσο αφορά την κάλυψη από αέρα….επειδή είμαι 1.95 (ζωη να χω) σε όσες μηχανές είχα ,έβαζα πάντα ψηλές ζελατίνες …αλλά και πάλι στο κράνος τον έτρωγα τον αέρα…

Τελικά , έχω καταλήξει ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω ζελατίνα (εκτός και αν βάλω κανένα κούφωμα αλουμινίου…)

Το μόνο που σώζει την κατάσταση είναι ένα όσο το δυνατόν αθόρυβο και σταθερο κράνος …
:wave2: :wave2:

Anty12
03/09/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Ωραία με τα φρένα…

Τώρα , όσο αφορά την κάλυψη από αέρα….επειδή είμαι 1.95 (ζωη να χω) σε όσες μηχανές είχα ,έβαζα πάντα ψηλές ζελατίνες …αλλά και πάλι στο κράνος τον έτρωγα τον αέρα…

Τελικά , έχω καταλήξει ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω ζελατίνα (εκτός και αν βάλω κανένα κούφωμα αλουμινίου…)

Το μόνο που σώζει την κατάσταση είναι ένα όσο το δυνατόν αθόρυβο και σταθερο κράνος …
:wave2: :wave2:

Κοίτα εγώ είμαι 1.81 και είμαι ακριβώς στο όριο από τα ανεμοσούρια , ακριβώς στο μέτωπο και πάνω.
Οι ζελατίνες που βγάλαν μέχρι τώρα , αλλά και αυτή της Givi που θα είναι στα μαγαζιά από βδομάδα , είναι 10 cm ψηλότερες, οπότε είσαι οριακά.Ισως αν τοποθετούσες στην ψηλότερη ζελατίνα κανένα vario spoiler όταν θα βγάλει η MRA.....:rolleyes:

Anty12
03/09/2008, 14:10
Στρατούουουληηηηηη......................


140219

Anty12
03/09/2008, 14:11
εκείνη την 52αρα την Givi..........


140220

Anty12
03/09/2008, 14:11
ακόμη την έχεις και κάθεται........?????:D


140221

jpk chios
03/09/2008, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
ακόμη την έχεις και κάθεται........?????:D
A ρε τυχερούληδες...Πού να βάλω και μπαγκαζιέρα...Δε θα μπορώ να ανέβω με τίποτα (1.75 είμαι και προσπάθω κάθε φορά)...:rolleyes:

jpk chios
03/09/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τα brembo μπροστά τα βρίσκω καταπληκτικά (αν και δεν έχουν πατήσει ακόμη καλά τα τακάκια ).Το πίσω μπλοκάρει πολύ εύκολα , και πρέπει να το συνηθίσεις.

Πάντως σε φρενάρισμα πανικού τα μπροστινά δούλεψαν τέλεια ενώ το πίσω δεν μπλόκαρε τόσο όσο του ΤΑ650 που είχα.

peskandritsos
03/09/2008, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
ακόμη την έχεις και κάθεται........?????:D 48αρα ειναι και ΝΑΙ ΖΟΥΛΕΥΩ...:blush: :blush: :blush:

Σλουρπ σλουρπ...:D

peskandritsos
03/09/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Αγαπητοί κύριοι ιδιοκτήτες ΧΤ660Ζ ,

Θα ήθελα να σας κάνω μια – δυο ερωτησουλες ….

1.ειχε κανείς από εσάς πριν το ΧΤ660R? Τι διαφορετικό έχουν τα δυο μηχανάκια (στην οδήγηση).

2. Με τι ταχύτητα μπορεί να ταξιδεύει (χωρίς κραδασμούς και ταλαντώσεις ) στην Εθνική ??

3. τα διπλά δισκοφρενα έχουν καλή συμπεριφορά στις υψηλές ταχύτητες ???


ΤΗΧ
:beer: Ειχα ΧΤR πριν και μπορω να σου πω το εξης.

Το διαφορετικο στην οδηγηση ειναι το υψος της σελας, το πιο μεγαλο τιμονι, η αισθηση του βαρους οταν ειναι σταματημενο,λιγο πιο ελαστικος κινητηρας μου φαινεται,πολυ ωραιο στροφομετρο (XT Billy) χεχε και φυσικα η προστασια απο τον αερα λογω ζελατινας.
Ταχυτητα ταξιδιου εγω εχω παει μεχρι 140 και δεν ειχα τιποτα απο αυτα που αναφερεις.
Τα φρενα ειναι απλως ΑΨΟΓΑ.

XJR_Billy
04/09/2008, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ειχα ΧΤR πριν και μπορω να σου πω το εξης.

Το διαφορετικο στην οδηγηση ειναι το υψος της σελας, το πιο μεγαλο τιμονι, η αισθηση του βαρους οταν ειναι σταματημενο,λιγο πιο ελαστικος κινητηρας μου φαινεται,πολυ ωραιο στροφομετρο (XT Billy) χεχε και φυσικα η προστασια απο τον αερα λογω ζελατινας.
Ταχυτητα ταξιδιου εγω εχω παει μεχρι 140 και δεν ειχα τιποτα απο αυτα που αναφερεις.
Τα φρενα ειναι απλως ΑΨΟΓΑ.

Στροφόμετρο και δείκτης βενζίνης στην XTR... πονεμένη ιστορία.:sad:

Η θέση οδήγησης είναι πολύ βολική για μένα, και η σέλα πολύ καλή. Κουμπώνεις πάνω στο μηχανάκι πιο καλά. Τώρα, για κραδασμούς και ταλαντώσεις, δεν έχει η XTR, θα έχει η Τενερέ?;)

Γενικά, για όλα τα μηχανάκια, καλό είναι στην πολύωρη οδήγηση οι στροφές του κινητήρα να παίζουν παράλληλα με τις στροφές που δίνει τη μέγιστη ροπή του.

Για το XTR συγκεκριμένα, είναι στις 5250σαλ. που είσαι γύρω στα 130. Είναι μιά ταχύτητα που δεν κουράζει πολύ. Πιστεύω και στην Τενερέ θα είναι περίπου το ίδιο. Συν την πρόσθετη προστασία από τη ζελατίνα.

Για πρώτη φορά οδήγησα την XTR σε απόλυτο σκοτάδι στη Βουλγαρία και εντυπωσιάστηκα από την απόδοση του προβολέα της. Άριστα φώτα. Τώρα, η Τενερέ με την προβολάρα της... Θα δίνει ρέστα.:winka:

Χαλαρά πιο ταξιδιάρα από την XTR, και με πολύ καλά φρένα όπως αναφέρουν τα αδερφάκια.
Εξαιρετική αγορά.

peskandritsos
04/09/2008, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy

Για το XTR συγκεκριμένα, είναι στις 5250σαλ. που είσαι γύρω στα 130. Και που το ξερεις εσυ αυτο?
Αφου δεν εχεις στροφομετρο.:evil:

XJR_Billy
04/09/2008, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Και που το ξερεις εσυ αυτο?
Αφου δεν εχεις στροφομετρο.:evil:

Εσύ παλιο-βρωμο-γερο-σπάμμερ:lol: δεν κρατήθηκες, να βγάλεις την κακία σου!!:lol: :wave2:

Έχω ψάξει εκτεταμένα στο ιντερνετ και έχω ρωτήσει και μηχανικούς που ξέρουν το κολπάκι να δείχνει το πολυόργανο της XΤ τις στροφές.

Στις 5200 είσαι στα 128-130χλμ.

Τενεράκηδες πστμ!!!:mad:

:lol: :lol: :beer: :beer:

peskandritsos
04/09/2008, 08:54
Αν ακουει ο Anty παρακαλειται μετα την ερευνα αγορας που εχει ηδη κανει να αναφερει τις μεχρι στιγμης προσφερομενες σχαρες-βασεις-βαλιτσες μετα των αντιπροσωπων τους που υπαρχουν στην χωρα μας για αγορα...
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Μου εχει πεσει ο ωμος απο το σακιδιο ρε γμτη μου.:(

peskandritsos
04/09/2008, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Η βάση στην φώτο παρακάτω (96 Ευρώ) από την Ελληνική αντιπροσωπία της
Ηepco-Βecker (http://www.motopark.gr/access_main.htm) , παράδοση -μετά από παραγγελία- στο τέλος τρέχοντος.
Η βαλίτσα είναι η Gobi 42 lt. πάλι από την Ηepco-Βecker (189 Ευρώ από ebay) στην Ελλάδα 250 Ευρώ.

H Givi απάντησε σε τηλεφώνημα μου στην Αθήνα ότι για το Tenere 08 θα έχει ζελατίνες και σχάρες από τις 8/9 και μετά ....call them

(DIMITROPOULOS BROS SA
200 Michalakopoulou Str. - Ampelokipi 11527 - Athens
tel. 30 10 7771430) Ευχαριστω καρντασι.
Εσυ ποια θα βαλεις?

Anty12
04/09/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ευχαριστω καρντασι.
Εσυ ποια θα βαλεις?

Θα βάλω Ηepco-Βecker

gliout
04/09/2008, 19:53
Και εγώ hepco θα βάλω.
Και θα πάω να φτιάξω ενα μεταλλικό πλαίσιο στο οποίο θα στηρίζονται τα σαμάρια.

Πάντως απο τα μέχρι τώρα ταξιδια (Ιωάννια - Αθήνα και τούμπαλιν) μάλλον θα χρειαστώ:

Top Case. (Hepco θα κοιτάξω και απο το motoraid.)

Αλλο αφρώδες στην σέλλα (μάλλον!)

Χούφτες (Δεν ξέρω τι εταιρεία!)

Μια ψηλότερη ζελατίνα. (Ομοίως για την εταιρεία!)

Αλλά όλα αυτά θα γίνουν το χειμώνα.!!!

(Τώρα είμαι Γιάννινα και έχω αφήσει το Tenerακι μου Αθήνα :( :( :( )

peskandritsos
05/09/2008, 12:12
Πηγα σημερα να παραγγειλω τα σποιλερ για τις χουφτες τις μαμισιες απο αντιπροσωπεια και δεν τα εχει ο καταλογος τους...:confused: :confused: :confused: :eek: :eek:

peskandritsos
05/09/2008, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Σελίδα 41 του thread..........

Kunststoff mit Texalium-Einlage, inklusive Yamaha-Logo

11D-W0748-30-00 (http://www.yamaha-motor.de/accessories/acc_overview.jsp#MC+Acc/Adventure/XT660Z) Ναι εγω το ξερω, αυτοι ομως παρολο που τους το εξηγησα οτι το ειδα στο ιντερνετ μου ειπαν οτι αφου δεν το εχει ο καταλογος ο Ελληνικος δεν μπορουν να το παραγγειλουν...:sick: :sick:

jpk chios
05/09/2008, 20:46
Εμένα ο τοπικός μου είπε ότι τα κάγκελα θα έρθουν μετά τις 10/09/08...Αν δεν έρθουν υπάρχουν κι άλλες εταιρίες...;)

peskandritsos
05/09/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Εμένα ο τοπικός μου είπε ότι τα κάγκελα θα έρθουν μετά τις 10/09/08...Αν δεν έρθουν υπάρχουν κι άλλες εταιρίες...;) Τα καγκελα τα εχω βαλει και ειναι πολυ ομορφα και πρεπει να προστατευουν καλα.
Και τα εχει ο καταλογος.

jpk chios
06/09/2008, 09:50
Σήμερα θα πάω για μοντάρισμα τις χούφτες της acerbis και θα προσπαθήσω να βάλω και αντίβαρα όπως έχω δει σε διάφορα site.Ίσως να μου φτιάξουν και χειροποίητα αντίβαρα.Ανάλογα.Άμα μονταριστούν θα ανεβάσω και φώτο.;) Κάτι που δε μου άρεσε.Δεν έχει κανένα σημείο για να πιάσει χταπόδι ή διχτάκι πίσω...:( Τί λέτε κάνω?
Α!Καλημέρα.:a55:

Anty12
06/09/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ναι εγω το ξερω, αυτοι ομως παρολο που τους το εξηγησα οτι το ειδα στο ιντερνετ μου ειπαν οτι αφου δεν το εχει ο καταλογος ο Ελληνικος δεν μπορουν να το παραγγειλουν...:sick: :sick:

Να τους πεις να πα να μαμηθούν , να γράψουν τον κωδικό, να πάρουν στα κεντρικά, και να κάνουν backorder παραγγελιά από Γερμανία.Ο δικός μου έτσι μου τα έφερε ...........
Και στην τιμή Γερμανίας ακριβώς.........:D

peskandritsos
07/09/2008, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Σήμερα θα πάω για μοντάρισμα τις χούφτες της acerbis και θα προσπαθήσω να βάλω και αντίβαρα όπως έχω δει σε διάφορα site.Ίσως να μου φτιάξουν και χειροποίητα αντίβαρα.Ανάλογα.Άμα μονταριστούν θα ανεβάσω και φώτο.;) Κάτι που δε μου άρεσε.Δεν έχει κανένα σημείο για να πιάσει χταπόδι ή διχτάκι πίσω...:( Τί λέτε κάνω?
Α!Καλημέρα.:a55: πηγαινε στην σελιδα 32 του παροντος και θα δεις το δυχτακι του Anty:beer: :beer:

jpk chios
07/09/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
πηγαινε στην σελιδα 32 του παροντος και θα δεις το δυχτακι του Anty:beer: :beer:
Σε ευχαριστώ!Ένας γνωστός μου θέλει να βάλει όργανο θερμοκρασίας στο ΤΕΝΕΡΕ.Έχεις κάτι στο μυαλό σου?:beer: :beer: :beer:

peskandritsos
07/09/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Σε ευχαριστώ!Ένας γνωστός μου θέλει να βάλει όργανο θερμοκρασίας στο ΤΕΝΕΡΕ.Έχεις κάτι στο μυαλό σου?:beer: :beer: :beer: Δεν εχω δει τιποτα

Anty12
08/09/2008, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Σε ευχαριστώ!Ένας γνωστός μου θέλει να βάλει όργανο θερμοκρασίας στο ΤΕΝΕΡΕ.Έχεις κάτι στο μυαλό σου?:beer: :beer: :beer:

Σελίδα 35........................


Ρε σεις....διαβάζετε καθόλου αυτά που γράφονται ...ή τζάμπα καίει η λάμπα.... :mad:

peskandritsos
08/09/2008, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Κάτι έχουμε κατά νου (aerostop) αλλά μια φώτο θα βοηθούσε πολύ.Επίσης δες αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=53397&perpage=15&highlight=τριγμοί&pagenumber=1) και αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42399) Ωραιος (οπως παντα),το aerostop νομιζω οτι θα κανει δουλεια.
THANKS;) ;) ;)

Aλλα ξερω εγω...

Μου την ματιασε ενας ζηλιαρης ΧΤακιας με ενα μπλε ΧΤ.

Που να του καει το ψυγειο...:evil: :smokin:

XJR_Billy
08/09/2008, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ωραιος (οπως παντα),το aerostop νομιζω οτι θα κανει δουλεια.
THANKS;) ;) ;)

Aλλα ξερω εγω...

Μου την ματιασε ενας ζηλιαρης ΧΤακιας με ενα μπλε ΧΤ.

Που να του καει το ψυγειο...:evil: :smokin:

ΠΑΛΙ??????

ΟΟΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Είναι ομορφούλα η δικιά σου, πως να το κάνομεν άλλωστε?
Ίσως μπορέσει να συγκριθεί με την μπλε καλλονή μου............



































ΑΝ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ ΛΙΓΟ!!!

:lol: :lol: :bigcry: :beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
08/09/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΠΑΛΙ??????

ΟΟΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Είναι ομορφούλα η δικιά σου, πως να το κάνομεν άλλωστε?
Ίσως μπορέσει να συγκριθεί με την μπλε καλλονή μου............

ΑΝ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ ΛΙΓΟ!!!

:lol: :lol: :bigcry: :beer: :beer: :wave2: Δεν μου αρεσουν οι ανορεξικες μοντελες...

Μου αρεσουν οι χυμωδης με καμπυλες στα καταλληλα σημεια...:lol: :rotflmao: :beer: :beer:

XJR_Billy
08/09/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν μου αρεσουν οι ανορεξικες μοντελες...

Μου αρεσουν οι χυμωδης με καμπυλες στα καταλληλα σημεια...:lol: :rotflmao: :beer: :beer:

Τότε έκανες καλή επιλογή, αν και η XTR μόνο ανορεξική δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί:lol:
Τα' χει κι αυτή τα κιλάκια της!!!:lol: :lol: :beer:

Anty12
08/09/2008, 10:15
Ο Μένιος στην Εγνατία έχει δύο μοντέλα (μαύρο - άσπρο) στην βιτρίνα......
Όσοι ενδιαφέρονται ας πάνε να τα δούνε πριν τα πάρουν οι ιδιοκτήτες τους

peskandritsos
08/09/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ο Μένιος στην Εγνατία έχει δύο μοντέλα (μαύρο - άσπρο) στην βιτρίνα......
Όσοι ενδιαφέρονται ας πάνε να τα δούνε πριν τα πάρουν οι ιδιοκτήτες τους Νομιζω οτι πλεον δεν υφισταται τετοιο προβλημα γιατι εδω κατω εχω δει τουλαχιστον αλλες 4-5 σε διαφορα μαγαζια στις βιτρινες τους.
Τελικα το θεμα μαλλον στην αρχη ηταν ετσι για να μας σπασουν τα νευρα.

jpk chios
08/09/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Σελίδα 35........................


Ρε σεις....διαβάζετε καθόλου αυτά που γράφονται ...ή τζάμπα καίει η λάμπα.... :mad:
Τα διαβάζω αλλά όταν έχεις ένα μωρο 4 μηνών για baby sitting κια πρέπει να διαβάσεις και ιταλικά ταυτόχρονα μην περιμένεις κάτι καλύτερο...:rolleyes:

peskandritsos
09/09/2008, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Τα διαβάζω αλλά όταν έχεις ένα μωρο 4 μηνών για baby sitting κια πρέπει να διαβάσεις και ιταλικά ταυτόχρονα μην περιμένεις κάτι καλύτερο...:rolleyes: Σε καταλαβαινω απολυτα συναδελφε.

Μην στεναχωριεσαι. :(

ggs
09/09/2008, 10:21
ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΤ660Ζ ΜΑΥΡΟ.
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ :
.
.
.

.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30


ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ......

Anty12
09/09/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Αλήθεια πόσοι ευτυχείς κάτοχοι είμαστε :confused:

Για να μετρηθούμε λίγο να δούμε άμα βγάζουμε καμιά ομαδική παραγγελία :rolleyes:

1.peskandritsos
2.Anty ο δωδέκατος
3.gliout
4.Varaderokav11
5.taksidiotis25
6.jpk chios
7.ggs


and counting
:beer:

Ας αναφέρουν και αυτοί που θα την αποκτήσουν σύντομα...

Δε μΕ λέτε ρε καλόπουλα........

...πόσοι από σας ψήνεστε να πάμε εδώ (http://www.mpf-windshields.com/fairing_gr_BU.html) και να δούμε πόσο θα μας βγει μια ζελατίνα , ακριβώς ίδια , αλλά 10cm ψηλότερη για τα Tenere.....:D
Για σηκώστε χέρια να βλέπω....:beer:

dirtbird
09/09/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δε μΕ λέτε ρε καλόπουλα........

...πόσοι από σας ψήνεστε να πάμε εδώ (http://www.mpf-windshields.com/fairing_gr_BU.html) και να δούμε πόσο θα μας βγει μια ζελατίνα , ακριβώς ίδια , αλλά 10cm ψηλότερη για τα Tenere.....:D
Για σηκώστε χέρια να βλέπω....:beer:

Mη ξεχάσετε να ζητήσετε να σας την δοκιμάσει στην αεροσήραγγα ............:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Anty12
09/09/2008, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Mη ξεχάσετε να ζητήσετε να σας την δοκιμάσει στην αεροσήραγγα ............:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Γιατί ρε αφεντικό με γειώνεις να ουμ......:( :( :D
Δεν θα κάνουμε δουλειά....:confused:

peskandritsos
09/09/2008, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δε μΕ λέτε ρε καλόπουλα........

...πόσοι από σας ψήνεστε να πάμε εδώ (http://www.mpf-windshields.com/fairing_gr_BU.html) και να δούμε πόσο θα μας βγει μια ζελατίνα , ακριβώς ίδια , αλλά 10cm ψηλότερη για τα Tenere.....:D
Για σηκώστε χέρια να βλέπω....:beer: Αφεντικο, γραψε με Νο 1

dirtbird
09/09/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Γιατί ρε αφεντικό με γειώνεις να ουμ......:( :( :D
Δεν θα κάνουμε δουλειά....:confused:

Kαινούργιο μηχανάκι, όμορφο (εντάξει λίγο αργό.....:lol: :lol: ) και θα πας να βάλεις ότι να'ναι πάνω. Ψάξε της μαμάς, givi ή κατι τέτοιο τέλος πάντων......:beer:

XJR_Billy
09/09/2008, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αφεντικο, γραψε με Νο 1


ΚΑΓΚΟΥΡΑ !!!! :lol: :lol: :wave2: