PDA

View Full Version : Xt 660 Z



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

peskandritsos
09/09/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΚΑΓΚΟΥΡΑ !!!! :lol: :lol: :wave2: ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ:beer: :beer:

Τρεχει στο αιμα μου γονιδιο απο ΚΤΜ...:D :D

peskandritsos
09/09/2008, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Kαινούργιο μηχανάκι, όμορφο (εντάξει λίγο αργό.....:lol: :lol: ) και θα πας να βάλεις ότι να'ναι πάνω. Ψάξε της μαμάς, givi ή κατι τέτοιο τέλος πάντων......:beer: Μας εχουν πιασει τσιγκουνιες γιατι τα μαμα αξεσουαρ που εχουμε βαλει τα εχουμε πλερωσει κατιτις παραπανω..:cool:

peskandritsos
09/09/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΤ660Ζ ΜΑΥΡΟ.
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ :
.

.
.



ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ...... Εγω την εχω απο 11/7/2008 Και συνεχιζω ετσι αντικειμενικος. :a25: :a30: :a08: :a013: :a44: :a07:

peskandritsos
09/09/2008, 12:13
Ξεχασα βρε ggs...

Καλοταξιδο, καλοριζικο και παντα ορθιος..:beer:

ggs
09/09/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δε μΕ λέτε ρε καλόπουλα........

...πόσοι από σας ψήνεστε να πάμε εδώ (http://www.mpf-windshields.com/fairing_gr_BU.html) και να δούμε πόσο θα μας βγει μια ζελατίνα , ακριβώς ίδια , αλλά 10cm ψηλότερη για τα Tenere.....:D
Για σηκώστε χέρια να βλέπω....:beer:


Ψήνομαι για ψηλότερη ζελατίνα….
Για λόγους ασφαλείας όμως (άμα η κατασκευή και το υλικό της ζελατίνας ΔΕΝ είναι αυτό που πρέπει είναι ΠΟΛΥ επικίνδυνη) θα περιμένω να δω τις πιο επώνυμες…και άμα τις δω …ε, τότε ….θα το σκεφτώώώ

Anty12
09/09/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Δε μΕ λέτε ρε καλόπουλα........

...πόσοι από σας ψήνεστε να πάμε εδώ (http://www.mpf-windshields.com/fairing_gr_BU.html) και να δούμε πόσο θα μας βγει μια ζελατίνα , ακριβώς ίδια , αλλά 10cm ψηλότερη για τα Tenere.....:D
Για σηκώστε χέρια να βλέπω....:beer:

Α...και προς Θεού ....δεν έχω καμιά σχέση με το αναφερόμενο μαγαζί.....

ggs
09/09/2008, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ξεχασα βρε ggs...

Καλοταξιδο, καλοριζικο και παντα ορθιος..:beer:


merci....και επισης ....:beer:

peskandritsos
09/09/2008, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Α...και προς Θεού ....δεν έχω καμιά σχέση με το αναφερόμενο μαγαζί..... Αστα αυτα..Σε τα μας τα πουλας??
Και οπως ειπαμε εε?? η προμηθεια μιση-μιση ενταξει?? :smokin: :cool:

XJR_Billy
09/09/2008, 12:21
ggs ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ, ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ!!!!:beer:

Καλές βόλτες φιλαράκο!!!:wave2:

Anty12
09/09/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΤ660Ζ ΜΑΥΡΟ.
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ :
.
.
.

.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30: :a07: :a54: :a25: :a2: :a30


ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ......

Καλοτάξιδη....

Είναι αυτή που είχε ο Μένιος στην κούτα χθές το μεσημέρι...?

ggs
09/09/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ggs ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ, ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ!!!!:beer:

Καλές βόλτες φιλαράκο!!!:wave2:

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά…

Είχα να νιώσω έτσι από τότε που πρώτοανέβηκα στο σούπερ τενερε που είχα ( 1997-2003).

Το μηχανάκι ΣΙΓΟΥΡΑ έχει την «αύρα» των ΤΕΝΕΡΕ και την νοοτροπία τους ….μπράβο στην ΥΑΜΑΗΑ που το κατάφερε….

Έχω ήδη μπει σε σκέψεις να ξαναφτιάξουμε κανένα club TENERE…(όπως τότε…)

:beer: :beer:

peskandritsos
09/09/2008, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά…

Είχα να νιώσω έτσι από τότε που πρώτοανέβηκα στο σούπερ τενερε που είχα ( 1997-2003).

Το μηχανάκι ΣΙΓΟΥΡΑ έχει την «αύρα» των ΤΕΝΕΡΕ και την νοοτροπία τους ….μπράβο στην ΥΑΜΑΗΑ που το κατάφερε….

Έχω ήδη μπει σε σκέψεις να ξαναφτιάξουμε κανένα club TENERE…(όπως τότε…)

:beer: :beer: Εγω ταμιας, ειμαι το πιο αξιοπιστο ατομο να εμπιστευτειτε τα χρηματα σας:evil: :smokin:

XJR_Billy
09/09/2008, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εγω ταμιας, ειμαι το πιο αξιοπιστο ατομο να εμπιστευτειτε τα χρηματα σας:evil: :smokin:

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :nono:

:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry:

ggs
09/09/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εγω ταμιας, ειμαι το πιο αξιοπιστο ατομο να εμπιστευτειτε τα χρηματα σας:evil: :smokin:


τι χρηματα....

θα μας τα εχουν φαει ολα τα αξεσουαρ...
:beer:

Anty12
09/09/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
τι χρηματα....

θα μας τα εχουν φαει ολα τα αξεσουαρ...
:beer:

Μη ξύνεις πληγές....μη ξύνεις πληγές σΕ λέω.....:bawl: :bawl: :bawl:

ggs
09/09/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Καλοτάξιδη....

Είναι αυτή που είχε ο Μένιος στην κούτα χθές το μεσημέρι...?

Οχι , γιατι η δικια μου ηταν ετοιμη απο την Παρασκευή ....(ποιος ειναι ο Μένιος ?????)

peskandritsos
09/09/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
τι χρηματα....

θα μας τα εχουν φαει ολα τα αξεσουαρ...
:beer: Οσοι θα γινουν μελη που δεν θα εχουν στην κατοχη τους τενερε (βλ.XT Billy) θα πληρωνουν μια ετησια μικρουλα συνδρομη της ταξεως των 1000 ευρω αντιπροεδρε.(Επετρεψε μου να σε λεω ετσι για να κανουμε προεδρο τον Anty 12).:D

Anty12
09/09/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
για να κανουμε προεδρο τον Anty 12).:D

Ποιανού τμήματος....:confused: ...αν είναι του γυναικείου τότενες ΝΑΙ:D

Anty12
09/09/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Οχι , γιατι η δικια μου ηταν ετοιμη απο την Παρασκευή ....(ποιος ειναι ο Μένιος ?????)

Άκυρο..... δεν είσαι από Σαλονίκη μάλλον...:beer: :beer:

ggs
09/09/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Οσοι θα γινουν μελη που δεν θα εχουν στην κατοχη τους τενερε (βλ.XT Billy) θα πληρωνουν μια ετησια μικρουλα συνδρομη της ταξεως των 1000 ευρω αντιπροεδρε.(Επετρεψε μου να σε λεω ετσι για να κανουμε προεδρο τον Anty 12).:D


Χμμμ, πολυ καλη ιδέα...(σίγουρα πας για ταμίας...)

Οσο για το προεδριλίκι , δεν εχω κανένα πρόβλημα...(ετσι κι αλλιώς στην Ελλάδα ολοι προεδροι ημαστε...)

:beer: :beer:

ΥΓ. στον ΧΤbilly να κανουμε μια καλύτερη τιμη....ειναι καλο παιδι :beer:

peskandritsos
09/09/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ποιανού τμήματος....:confused: ...αν είναι του γυναικείου τότενες ΝΑΙ:D Ενας προεδρος εχει δικαιωμα να παρεμβαινει και στα γυναικεια μελη.Βεβαιως-βεβαιως..
Οπως και ενας ταμιας :beer:

peskandritsos
09/09/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs


ΥΓ. στον ΧΤbilly να κανουμε μια καλύτερη τιμη....ειναι καλο παιδι :beer: Θα του ρουφηξουμε το αιμα του παλιοσκουληκιου.
Ακου εκει καλο παιδι ο τσογλανος που πηρε ενα ΧΤ και νομιζει οτι κατι εκανε.
(Ακομα περιμενουμε φωτορεπορταζ απο Βουλγαρια):a39: :a39:

XJR_Billy
09/09/2008, 13:06
Χα χα χα χαχαχα !!!

ΕΛΕΟΣ!!! Εχω λυώσει στο γέλιο!!!:lol:

Με κοιτάνε όλοι να γελάω μόνος μου, σαν (σαν?) χαζός!!

Για την τιμή το συζητάμε!:D

Και δεν είμαι σκουλήκι, είμαι ΕΠΙΤΙΜΟ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙ ΟΛΚΗΣ!!!:eyepop:

(Φωτο ρεπορτάζ αναμένεται εντός της εβδομάδος);)

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

dirtbird
09/09/2008, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
..........

Τα πράγματα γίνονται χειρότερα αν φοράς (όπως εγώ) enduro type κράνος , καθώς συντονίζει το σκίαστρο.

Και τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα αν φοράς enduro type κράνος ( καθώς συντονίζει το σκίαστρο) και φοράς και οτοασπίδες.....


Γείσο θείο........:winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Μετά τα 110-120 δημιουργεί ανεμοσούρια (τυρβώδης η ροή του αέρα δηλ. μη μόνιμες ροές που έχουν ακανόνιστες διακυμάνσεις ταχύτητας στις τρεις κατευθύνσεις) με απότέλεσμα χαμηλής συχνότητας θόρυβο.


Αυτό πρέπει να το πας στα Τεχνικά να το συζητήσουμε διεξοδικότερα....:D :winka: :rotflmao:

Anty12
09/09/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αυτό πρέπει να το πας στα Τεχνικά να το συζητήσουμε διεξοδικότερα....:D :winka: :rotflmao:

Α...παπαπαπα !!!!....στα λημέρια του παλιάνθρωπΑ...ούτε να το σκέφτεσαι...:D :D :D

ggs
10/09/2008, 14:37
Να ρωτήσω κατιτίς ?

Μετά από πόσο καιρό σας έστειλε η ΥΑΜΑΗΑ το σέρβις μπουκ , την κάρτα ιδιοκτήτη κ.τ.λ.π.

:beer:

XJR_Billy
10/09/2008, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Να ρωτήσω κατιτίς ?

Μετά από πόσο καιρό σας έστειλε η ΥΑΜΑΗΑ το σέρβις μπουκ , την κάρτα ιδιοκτήτη κ.τ.λ.π.

:beer:

Γύρω στις 8-10 εργάσιμες εμένα...:wave2:

ggs
10/09/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Γύρω στις 8-10 εργάσιμες εμένα...:wave2:

merci
:wave2:

ggs
10/09/2008, 15:45
Να ρωτήσω και κατιτις άλλο ???? (θα σας τα σπάσω που θα πάει…)

Ξέρει κανείς ΤΙ διαφορετικό έχουν οι δυο κινητήρες ΧΤΖ – XTR γιατί μπορεί στα χαρτιά να είναι οι ίδιοι ΑΛΛΑ στην λειτουργία τους είναι τελείως διαφορετικοί …του ΧΤΖ είναι σχεδόν σαν δικύλινδρο (μου μοιάζει πολύ σαν του ΤΑ 700 που έχω οδηγήσει)….
Αν οι «μοντες» που έχει κάνει η ΥΑΜΑΗΑ είναι τίποτα ηλεκτρονικές ρυθμίσεις και όχι κάτι στα «σιδερά» , τότε να τις βρούνε οι φίλοι με τα XTR και να τα ρυθμίσουν έτσι…είναι άλλο μηχανακι
:beer:

peskandritsos
10/09/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Να ρωτήσω και κατιτις άλλο ???? (θα σας τα σπάσω που θα πάει…)

Ξέρει κανείς ΤΙ διαφορετικό έχουν οι δυο κινητήρες ΧΤΖ – XTR γιατί μπορεί στα χαρτιά να είναι οι ίδιοι ΑΛΛΑ στην λειτουργία τους είναι τελείως διαφορετικοί …του ΧΤΖ είναι σχεδόν σαν δικύλινδρο (μου μοιάζει πολύ σαν του ΤΑ 700 που έχω οδηγήσει)….
Αν οι «μοντες» που έχει κάνει η ΥΑΜΑΗΑ είναι τίποτα ηλεκτρονικές ρυθμίσεις και όχι κάτι στα «σιδερά» , τότε να τις βρούνε οι φίλοι με τα XTR και να τα ρυθμίσουν έτσι…είναι άλλο μηχανακι
:beer: Δεν ξερω ακριβως αλλα ασε κατι τυπακια σαν τον XT Billy να πλερωσουν για να μαθουν...:evil: :evil: :evil: :smokin:

XJR_Billy
10/09/2008, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ναι ειδαμε και σενα σαλιγκαροσκουληκο που ειχες φτιαξει στην Αττικη οδο ουρα απο πισω σου 5 χιλιομετρων, με τις νταλικες να σου κορναρουν γιατι τις εκοβες στην ανηφορα...:ninja: :alien: :look:

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol:

Δεν φτάνει που πάμε πρωί-πρωί στη δουλειά με την τσίμπλα στο μάτι, έχουμε και τους παλιοτενεράκηδες να μας τη βγαίνουν αριστερά και δεξιά...:mad:

Επιτέλους συναντηθήκαμε παλιοκάγκουρα!!!:beer: :beer:

XJR_Billy
10/09/2008, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Να ρωτήσω και κατιτις άλλο ???? (θα σας τα σπάσω που θα πάει…)

Ξέρει κανείς ΤΙ διαφορετικό έχουν οι δυο κινητήρες ΧΤΖ – XTR γιατί μπορεί στα χαρτιά να είναι οι ίδιοι ΑΛΛΑ στην λειτουργία τους είναι τελείως διαφορετικοί …του ΧΤΖ είναι σχεδόν σαν δικύλινδρο (μου μοιάζει πολύ σαν του ΤΑ 700 που έχω οδηγήσει)….
Αν οι «μοντες» που έχει κάνει η ΥΑΜΑΗΑ είναι τίποτα ηλεκτρονικές ρυθμίσεις και όχι κάτι στα «σιδερά» , τότε να τις βρούνε οι φίλοι με τα XTR και να τα ρυθμίσουν έτσι…είναι άλλο μηχανακι
:beer:

Σαν να'χεις δίκιο... το μόνο που με χαλάει στη λειτουργία του κινητήρα του XTR είναι τα ελαφριά ψιλοκομπιάσματα που εμφανίζει στις πολύ χαμηλές στροφές με σταθερό γκάζι.

Ας περιμένουμε (οι ΧΤάκηδες) να μάθουν οι μάστορες καλά τις ρυθμίσεις της Τενερέ, και κατόπιν "μοντάρουμε" και μεις τα εργαλεία!!:beer:

Και γω που το οδήγησα 500μ. μου φάνηκε πολύ στρωτό το δούλεμά του... αν και ήταν η μηχανή του peskandritsou... :yuck: :yuck: :bigcry: :bigcry:

Καλή ιδέα φίλε... αν και νομίζω ότι κάτι με το TPS θα παίζεται...:beer: :beer:

XJR_Billy
10/09/2008, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν ξερω ακριβως αλλα ασε κατι τυπακια σαν τον XT Billy να πλερωσουν για να μαθουν...:evil: :evil: :evil: :smokin:

:alien: :alien: :alien: :alien:

:cool: :winka:

XJR_Billy
10/09/2008, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Κυριε προεδρε (Anty_12)απο βαλιτσες Krauser γνωριζουμε τιποτις το ιδιαιτερο??

ΜΕ αρεσει η Κ5.

Οποια η γνωμη σου σαν προεδρος???:winka:

Για να'χουμε καλό ρώτημα, εσύ σαν τι ρωτάς? Σαν ταμίας? :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

peskandritsos
10/09/2008, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Καλά λόγια έχω ακούσει από θέμα αντοχής , ποιότητας κτλ.
Αλλά δεν γνωρίζω πολλά-πολλά......
Τι βιάζεσαι ......???:) Εβαλα την givi στο σκουτερ της γυναικος και της αρεσε λεει γιατι ειναι μεγαλη (48 λιτρα) και χωραει πολλα ψωνια (δυστυχως:bigcry: :bigcry: ).
Εγω ομως πρεπει να βρω μια λυση γιατι εχουν πεσει οι ωμοι μου γιατι κουβαλαω πολλη χαρτουρα καθε μερα.

peskandritsos
10/09/2008, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Για να'χουμε καλό ρώτημα, εσύ σαν τι ρωτάς? Σαν ταμίας? :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: Εσυ να κοιταξεις να πληρωσεις την συνδρομη σου γρηγορα γιατι θα σε διαγραψουμε πανω που εγινες επιτημο μελος.(Σαν τον Μητσοτακη ενα πραγμα):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :alien:

XJR_Billy
10/09/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εσυ να κοιταξεις να πληρωσεις την συνδρομη σου γρηγορα γιατι θα σε διαγραψουμε πανω που εγινες επιτημο μελος.(Σαν τον Μητσοτακη ενα πραγμα):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :alien:

Καλύτερα ΧΤάκι, παρά τον Μητσοτάκη!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :D ;)

peskandritsos
11/09/2008, 07:34
Καλημερα συμπαιχτες.
Εχθες πηγα αντιπροσωπεια και πηρα κατι βιδες πλαστικες που βιδωνουν την ζελατινα στο φερινγκ.
Να γνωριζεται οτι επειδη ειναι πλαστικες χαλανε πολυ ευκολα και μαλιστα χωρις πολυ δυνατο σφιξιμο.
Κοστος 2 ευρα.
Το πολυοργανο που ετριζε εβαλα κατι o-ring και προς το παρον σταματησε, αλλα να μην λεω μεγαλη κουβεντα ακομη...
Το αεροστοπ Νικο μαλλον δεν μπορει να βοηθησει στο συγκεκριμενο προβλημα.
Αλλο ενα προβλημα που ανακαλυψα εχθες (γιαυτο και πηγα γιαμαχα) μου εξαφανιστηκε μια βιδα απο το αριστερο προστατευτικο.
Φανταζομαι οτι εφυγε εν κινησει απο τους συντονισμους και επειδη δεν θα ηταν καλα σφιγμενη.
Το κακο ηταν οτι δεν υπηρχε ετοιμοπαραδοτη και την παρηγγειλα.:mad: :mad:

peskandritsos
12/09/2008, 07:01
Εκει που επαιζα παλι με τα μπροστινα συστηματα ανακαλυψα μια βιδουλα με ροδελα που γυρναει με το χερι για την ρυθμιση της δεσμης των φωτων.(Τα ΧΤR-Χ εχουν βιδα που θελει κατσαβιδι.):D

XJR_Billy
12/09/2008, 07:16
Ρε γιατρέ, πολύ το ψάχνεις το εργαλείο!!:lol:

Αμέσως, να την πεις την κακία σου...:mad:

Για οδήγησέ τη σε ΑΠΟΛΥΤΟ σκοτάδι να πάθεις σοκ με τον προβολέα...:smokin:

peskandritsos
12/09/2008, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ρε γιατρέ, πολύ το ψάχνεις το εργαλείο!!:lol:

Αμέσως, να την πεις την κακία σου...:mad:

Για οδήγησέ τη σε ΑΠΟΛΥΤΟ σκοτάδι να πάθεις σοκ με τον προβολέα...:smokin: Aυτος που θα παθει σοκ ειναι ο αντιθετα ερχομενος ανυποψιαστος οδηγος ΧΤR :evil:

Anty12
12/09/2008, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εβαλα την givi στο σκουτερ της γυναικος και της αρεσε λεει γιατι ειναι μεγαλη (48 λιτρα) και χωραει πολλα ψωνια (δυστυχως:bigcry: :bigcry: ).
Εγω ομως πρεπει να βρω μια λυση γιατι εχουν πεσει οι ωμοι μου γιατι κουβαλαω πολλη χαρτουρα καθε μερα.

Τώρα που το ξαναέψαξα.......

Ρε Στράτο αυτοί (Krauser Systeme) δεν έχουν βάσεις για ΧΤ...θα έχουν για ΧΤΖ...:confused:

ggs
12/09/2008, 13:24
2009 ΝΕΑ ΧΡΩΜΑΤΑ


141287

peskandritsos
12/09/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
2009 ΝΕΑ ΧΡΩΜΑΤΑ :yuck: :yuck: :yuck:

XJR_Billy
12/09/2008, 16:47
Μμμμμμ.... το μπλεδάκι κάτι λέει... :p

jpk chios
12/09/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Μμμμμμ.... το μπλεδάκι κάτι λέει... :p
Xρώματα της καφετέριας...:rolleyes:

XJR_Billy
12/09/2008, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Xρώματα της καφετέριας...:rolleyes:

ΤΙ ΥΠΟΝΟΕΙΣ Μ'ΑΥΤΟ?:evil: :evil: :evil: :D

peskandritsos
12/09/2008, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΤΙ ΥΠΟΝΟΕΙΣ Μ'ΑΥΤΟ?:evil: :evil: :evil: :D Εννοει οτι......Ξερεις εσυ:rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jpk chios
12/09/2008, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΤΙ ΥΠΟΝΟΕΙΣ Μ'ΑΥΤΟ?:evil: :evil: :evil: :D
Σπίτι, καφετέρια, κρεβάτι(...:winka: ), δουλειά. Δεν είναι μάχημα χρώματα (χώμα κλπ)...:smokin: :D

Bavarian
12/09/2008, 23:52
Πω πω ρε παιδιά χάλια είναι αυτά τα χρώματα.Ελπίζω να μη σταματήσουν αυτό το "πολεμικό" χακί που βγάζουν θα είναι λάθος τους...αν και είναι ξεκάθαρο που στοχεύουν μ' αυτά τα χρώματα.

p@nos
13/09/2008, 00:57
το μπλε ειναι πολυ καλο...

:D

peskandritsos
13/09/2008, 06:33
Ειδικα αυτο το μπλε μου θυμιζει το μπλε που εχει το δικυλινδρο 650αρι (800) της βαυαρικης προπελοφορου εταιρειας..:D :wave2: :wave2:

XJR_Billy
13/09/2008, 07:45
Καφετέριας, κρεβατιού:lol: , ή άλλο, ΠΟΛΥ όμορφη η μπλε!!

Μην ξεχνάμε ότι το μπλε είναι το επίσημο αγωνιστικό χρώμα της Yamaha...

Ε, στην Τενερέ το έχουν αλλάξει λίγο προς το σκούρο...

Δεν είναι το Yamaha Racing Blue που είναι βαμμένη η μπλέ καλλονή μου:smokin: :D :D

jpk chios
13/09/2008, 07:50
Θα το ήθελα στους ιδιους χρωματικους τονους με το μπλε του 750...:rolleyes:

peskandritsos
13/09/2008, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Καφετέριας, κρεβατιού:lol: , ή άλλο, ΠΟΛΥ όμορφη η μπλε!!

Μην ξεχνάμε ότι το μπλε είναι το επίσημο αγωνιστικό χρώμα της Yamaha...

Ε, στην Τενερέ το έχουν αλλάξει λίγο προς το σκούρο...

Δεν είναι το Yamaha Racing Blue που είναι βαμμένη η μπλέ καλλονή μου:smokin: :D :D Ναι εσυ μην ξεχασεις να μας ξανααναφερεις το χρωμα του ποδηλατου σου.
Παλιοσαλιγκαρε. :smokin:

p@nos
13/09/2008, 12:49
Αν και θα ηθελα να το δω και στον επετειακο χρωμαισμο με το κιτρινο ασπρο...

θα του πηγαινε πολυ...

peskandritsos
15/09/2008, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Αν και θα ηθελα να το δω και στον επετειακο χρωμαισμο με το κιτρινο ασπρο...

θα του πηγαινε πολυ... Εγω βασικα θα ηθελα να το δω με 20 κιλα λιγοτερα και 4-5 αλογακια παραπανω. :D

XJR_Billy
15/09/2008, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εγω βασικα θα ηθελα να το δω με 20 κιλα λιγοτερα και 4-5 αλογακια παραπανω. :D

Κάτι μου λέει ότι δεν είσαι ο μοναδικός!:D

div400
15/09/2008, 07:40
να ρωήσω τους κατόχους?

απο κραδασμούς τι λέει? τα κλασικά του μονοκύλίνδρου ή καμια σχέση? ειδικότερα οσων αφορά των συνεπιβάτη και για μεγάλες διαδρομές....

peskandritsos
15/09/2008, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
να ρωήσω τους κατόχους?

απο κραδασμούς τι λέει? τα κλασικά του μονοκύλίνδρου ή καμια σχέση? ειδικότερα οσων αφορά των συνεπιβάτη και για μεγάλες διαδρομές.... Αδερφε το εχουμε ξαναγραψει οτι απο κραδασμους, τους ξεχνας.
Ο συνεπιβατης θα εχει προβλημα με την ζεστη η οποια ακριβως στο σημειο πισω απο την σελα ουτε το χερι δεν μπορεις να ακουμπησεις και τα χερακια αν πιανεται απο τις χειρολαβες κοβουν λιγο.
Και μια και λεμε για κραδασμους εχθες στην παραλιακη σε ενα φαναρι σταματησε ενα ΚΤΜ διπλα μου και ο τυπος επανω χορευε καρσιλαμα.
Μου θυμισε κακορυθμισμενο XR 500...:rolleyes:

XJR_Billy
15/09/2008, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αδερφε το εχουμε ξαναγραψει οτι απο κραδασμους, τους ξεχνας.
Ο συνεπιβατης θα εχει προβλημα με την ζεστη η οποια ακριβως στο σημειο πισω απο την σελα ουτε το χερι δεν μπορεις να ακουμπησεις και τα χερακια αν πιανεται απο τις χειρολαβες κοβουν λιγο.
Και μια και λεμε για κραδασμους εχθες στην παραλιακη σε ενα φαναρι σταματησε ενα ΚΤΜ διπλα μου και ο τυπος επανω χορευε καρσιλαμα.
Μου θυμισε κακορυθμισμενο XR 500...:rolleyes:

Το οποίο XR500, να απαντήσω σαν πρώην κάτοχος ότι ΣΚΟΤΩΝΕ απο κραδασμούς. Σε διαδρομή 50χλμ δεν αισθανόσουν τα άκρα σου. Παρόλα αυτά είχε άνετη και μαλακή σέλα (καμία σχέση με τα σημερινά), και ήταν 110 κιλά...

Δεν μπορώ να πω πως δεν μου λείπει το XRάκι μου...:sad:

Αυτό που δεν μου λείπει απο το XR είναι οι ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ κραδασμοί και οι προσευχές να πάρει μπροστά με τη μανιβέλα...

ΚΑΜΙΑ σχεση με κραδασμούς με τη σειρά των ΧΤ-ΧΤΖ 660. Σε πολλές περιπτώσεις αν σε έβαζαν επάνω και δεν ήξερες τι οδηγούσες θα νόμιζες ότι είναι δικύλινδρο...

peskandritsos
15/09/2008, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Το οποίο XR500, να απαντήσω σαν πρώην κάτοχος ότι ΣΚΟΤΩΝΕ απο κραδασμούς. Σε διαδρομή 50χλμ δεν αισθανόσουν τα άκρα σου. Παρόλα αυτά είχε άνετη και μαλακή σέλα (καμία σχέση με τα σημερινά), και ήταν 110 κιλά...

Δεν μπορώ να πω πως δεν μου λείπει το XRάκι μου...:sad:

Τα κιλα του ομως σου λειπουνε.. :D

XJR_Billy
15/09/2008, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τα κιλα του ομως σου λειπουνε.. :D

Έτσι είναι. Όπως μου λείπει και η διαβολική ομορφιά του (πορτοκαλί με μπλε σέλα)...

Τι να κάνεις... γούστα είναι αυτά. Και πόρωση...

Εγώ το 1985, 15 χρονών: "Πατέρα θα μου πάρεις XR?"

Ο συγχωρεμένος ο μπαμπάς μου: "Σιγά μην σου πάρω οχτάρ.."


:sad:

peskandritsos
15/09/2008, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έτσι είναι. Όπως μου λείπει και η διαβολική ομορφιά του (πορτοκαλί με μπλε σέλα)...

Τι να κάνεις... γούστα είναι αυτά. Και πόρωση...

Εγώ το 1985, 15 χρονών: "Πατέρα θα μου πάρεις XR?"

Ο συγχωρεμένος ο μπαμπάς μου: "Σιγά μην σου πάρω οχτάρ.."


:sad: Εγω αν ημουν ο πατερας σου (απαπαπαπα φτου και μακρυα απο μας) θα σου ελεγα αει σιχτηρ που θες και XR.:winka:

XJR_Billy
15/09/2008, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Εγω αν ημουν ο πατερας σου (απαπαπαπα φτου και μακρυα απο μας) θα σου ελεγα αει σιχτηρ που θες και XR.:winka:

Γιατί, τι νομίζεις ότι μου έλεγε? :D

peskandritsos
15/09/2008, 09:10
Xεχε, μερικες φορες οι γονεις εχουν μεγαλη πλακα.
Εμενα ακομη και τωρα (41 Μαιων μονο) μου βαζουνε χερι, και καλα που θα πας με αυτο το πραγμα, θα το φας το κεφαλι σου καμια μερα κλπ:D :D

ggs
15/09/2008, 11:31
Λοιπόν , το ΣΚ πήρα τα….βουνά (στην κυριολεξία… Ελικώνας –Παρνασσός - Καλλιδρομο) για να κάνω ένα εκτενές τεστ στο ΧΤΖ μου.

Η διαδρομή ήταν Αθήνα –Καμένα Βούρλα (διανυκτέρευση) – Αθήνα.

Αθήνα – καμένα βούρλα πήγα από την διαδρομή :

Παλιά Εθνική (Ελευσίνα – Θήβα – Χαιρώνεια – Μπράλος- Δαμάστα- Λαμία) – Ε.Ο.- Καμένα Βούρλα.)

Καμένα Βούρλα - Αθήνα ακολούθησα την διαδρομή :

Καμένα βούρλα – Καινούργιο – Ρεγκίνι – Μόδι- Αμφίκλεια – Περδικόβρυση – Φτερόλακα – Κελάρια – Αράχοβα – Δίστομο – Κυριακι-Ελικώνας –Λειβαδια-Π.Ε.Ο.- Αγ. Τριάδα – Κορώνεια – Ευαγγελίστρια – Ασκρή – Θεσπιές –Ελλοπία –Καπαρελι – Πλαταιές – Ερυθρές – Π.Ε.Ο. – Ελευσίνα – Αθήνα.

Οι διαδρομές είχαν απ΄όλα
-Εθνική Οδός
- Παλιά Εθνική
-καλό επαρχιακό δίκτυο
-κακό επαρχιακό δίκτυο
-Ορεινές «κροκάλες»

Τα χιλιόμετρα σύνολο ήταν 605 .
Οι στροφές του κινητήρα κρατήθηκαν στα επίπεδα των 4000-4500 σαλ

Το Σάββατο ήμουν στον δρόμο 4 ώρες και την Κυριακή 9.

Παρατηρήσεις

- Η πολύωρη οδήγηση ΔΕΝ με κούρασε όπως θα περίμενα.
- Η μηχανή αντεπεξέρχεται ΑΝΕΤΑ σε κάθε είδους δρόμο.
- Στην εθνική οδό η ταχύτητα ταξιδιού είναι 130 – 140
- Η κάλυψη από τον αέρα υπάρχει αλλά θέλει ψηλότερη ζελατίνα για ύψη μέχρι 180- 185,εγώ λόγο ύψους έχω συνηθίσει να μην έχω κάλυψη…
- Στο κλειστό στροφιλικι συμπεριφέρεται άψογα.
- Τα φρένα της είναι πολύ καλά και άμεσα .(το πίσω είναι λίγο απότομο)
- Το χώμα είναι η …χαρά της
- Η αυτονομία της είναι εντυπωσιακή.
- Η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή (4-5 L/100χλμ)
- Δεν παρουσίασε κραδασμούς , λασκαρισμένες βίδες κ.λ.π ακόμη και μετά τις κροκάλες





Γενικά , είναι μια μηχανή που θα σε πάει από το σημείο Α στο σημείο Β απροβληματιστα και της είναι αδιάφορο τι υπάρχει ανάμεσα..



:beer:

peskandritsos
15/09/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Λοιπόν , το ΣΚ πήρα τα….βουνά (στην κυριολεξία… Ελικώνας –Παρνασσός - Καλλιδρομο) για να κάνω ένα εκτενές τεστ στο ΧΤΖ μου.

Η διαδρομή ήταν Αθήνα –Καμένα Βούρλα (διανυκτέρευση) – Αθήνα.

Αθήνα – καμένα βούρλα πήγα από την διαδρομή :

Παλιά Εθνική (Ελευσίνα – Θήβα – Χαιρώνεια – Μπράλος- Δαμάστα- Λαμία) – Ε.Ο.- Καμένα Βούρλα.)

Καμένα Βούρλα - Αθήνα ακολούθησα την διαδρομή :

Καμένα βούρλα – Καινούργιο – Ρεγκίνι – Μόδι- Αμφίκλεια – Περδικόβρυση – Φτερόλακα – Κελάρια – Αράχοβα – Δίστομο – Κυριακι-Ελικώνας –Λειβαδια-Π.Ε.Ο.- Αγ. Τριάδα – Κορώνεια – Ευαγγελίστρια – Ασκρή – Θεσπιές –Ελλοπία –Καπαρελι – Πλαταιές – Ερυθρές – Π.Ε.Ο. – Ελευσίνα – Αθήνα.

Οι διαδρομές είχαν απ΄όλα
-Εθνική Οδός
- Παλιά Εθνική
-καλό επαρχιακό δίκτυο
-κακό επαρχιακό δίκτυο
-Ορεινές «κροκάλες»

Τα χιλιόμετρα σύνολο ήταν 605 .
Οι στροφές του κινητήρα κρατήθηκαν στα επίπεδα των 4000-4500 σαλ

Το Σάββατο ήμουν στον δρόμο 4 ώρες και την Κυριακή 9.

Παρατηρήσεις

- Η πολύωρη οδήγηση ΔΕΝ με κούρασε όπως θα περίμενα.
- Η μηχανή αντεπεξέρχεται ΑΝΕΤΑ σε κάθε είδους δρόμο.
- Στην εθνική οδό η ταχύτητα ταξιδιού είναι 130 – 140
- Η κάλυψη από τον αέρα υπάρχει αλλά θέλει ψηλότερη ζελατίνα για ύψη μέχρι 180- 185,εγώ λόγο ύψους έχω συνηθίσει να μην έχω κάλυψη…
- Στο κλειστό στροφιλικι συμπεριφέρεται άψογα.
- Τα φρένα της είναι πολύ καλά και άμεσα .(το πίσω είναι λίγο απότομο)
- Το χώμα είναι η …χαρά της
- Η αυτονομία της είναι εντυπωσιακή.
- Η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή (4-5 L/100χλμ)
- Δεν παρουσίασε κραδασμούς , λασκαρισμένες βίδες κ.λ.π ακόμη και μετά τις κροκάλες





Γενικά , είναι μια μηχανή που θα σε πάει από το σημείο Α στο σημείο Β απροβληματιστα και της είναι αδιάφορο τι υπάρχει ανάμεσα..



:beer: Σε ζουλευω..
Οταν ξαναοργανωσεις τιποτα αντιστοιχο ρηξε κανενα π.μ. αν θες παρεα.:wave2:

ggs
15/09/2008, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Σε ζουλευω..
Οταν ξαναοργανωσεις τιποτα αντιστοιχο ρηξε κανενα π.μ. αν θες παρεα.:wave2:


Οκ …την επόμενη φορά θα έχει όλο το…Tenere Club p.m. Το ίδιο ισχύει και για εμένα αν έχετε κάποια ιδέα για εκδρομή..

Πρέπει να οργανώσουμε την πρώτη εκδρομή του TENERE CLUB (Αnty21,peskandritsos,chios,XTbilly …αν έχει πληρώσει την συνδρομή) κ.α.

Απ ΄ότι έχω καταλάβει , άλλοι είναι από βόρεια, άλλοι από Νότια και άλλοι από νησιά ..πρέπει να βρεθούμε κάπου στο …κέντρο της Ελλάδας

:beer: :beer:

peskandritsos
15/09/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Οκ …την επόμενη φορά θα έχει όλο το…Tenere Club p.m. Το ίδιο ισχύει και για εμένα αν έχετε κάποια ιδέα για εκδρομή..

Πρέπει να οργανώσουμε την πρώτη εκδρομή του TENERE CLUB (Αnty21,peskandritsos,chios,XTbilly …αν έχει πληρώσει την συνδρομή) κ.α.

Απ ΄ότι έχω καταλάβει , άλλοι είναι από βόρεια, άλλοι από Νότια και άλλοι από νησιά ..πρέπει να βρεθούμε κάπου στο …κέντρο της Ελλάδας

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :sun:

Anty12
15/09/2008, 12:02
Το κοιτάω από 'δω...το κοιτάω από 'κει.....
Γιατί μΕ φένεται με αλλιώτικη σέλα , και πιο χαμηλό...δεν μπορώ να καταλάβω...:confused:


141653

peskandritsos
15/09/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Το κοιτάω από 'δω...το κοιτάω από 'κει.....
Γιατί μΕ φένεται με αλλιώτικη σέλα , και πιο χαμηλό...δεν μπορώ να καταλάβω...:confused: Μπρε αφου γραφει κατω δεξια ΧΤΖ 750 και καποια μικροδιαφορα βλεπω στο φωτιστικο του...λεςςςςςς?????

Anty12
15/09/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Μπρε αφου γραφει κατω δεξια ΧΤΖ 750

γράφει XTZ750.com ...:nono:

peskandritsos
15/09/2008, 12:14
Τωρα που ξανακοιταξα δυο σελιδες πισω τις φωτο με τα νεα χρωματα ειδα οτι οι σελες ειναι διχρωμες με το πανω μερος μαυρο οποτε λογω του σκοτεινου φοντου μπορει να μην φαινεται ολο το μαυρο μερος της σελας (το απο πανω δηλαδη)..:D

XJR_Billy
15/09/2008, 12:30
Αδέλφια, μέλη του Τενερέ κλαμπ,

GGS, δώσε και μένα θείε!! Ωραίος!!! Και εις ανώτερα!!:beer:

Αντυ12, έλα ρε πρόεδρε, μην τα παίρνεις!!:lol: Εμένα μΕ αρέσει το φτεράκι!!:winka:

Πεσκανδρίτσος, εσύ βρε γραφειοκράτη ταμία, πιλότε της καφετέριας, γιατί τη λες στον πρόεδρο?:lol:

Προς όλα τα μέλη:

ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΙΩΣΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ, ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ WR250R ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ:D :lol: :lol: :beer:

Anty12
15/09/2008, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy


ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΙΩΣΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ, ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ WR250R ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ:D :lol: :lol: :beer:

Επειδή σΕ πάω ρε δερβίση....:beer:

Αποφασίζω και διατάσω τον διορισμό σου ως "Πρόεδρος επί τιμή" , και ισόβια απαλλαγή συνδρομής...
Ο κ.κ. Γεν. Γραμματέας να φροντίσει δια το τυπικόν, και να ανακοινωθεί ο αριθμός πρωτοκόλλου της ανωτέρω αποφάσεως..

ggs
15/09/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Επειδή σΕ πάω ρε δερβίση....:beer:

Αποφασίζω και διατάσω τον διορισμό σου ως "Πρόεδρος επί τιμή" , και ισόβια απαλλαγή συνδρομής...
Ο κ.κ. Γεν. Γραμματέας να φροντίσει δια το τυπικόν, και να ανακοινωθεί ο αριθμός πρωτοκόλλου της ανωτέρω αποφάσεως..

+ 1
:beer:

XJR_Billy
15/09/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Επειδή σΕ πάω ρε δερβίση....:beer:

Αποφασίζω και διατάσω τον διορισμό σου ως "Πρόεδρος επί τιμή" , και ισόβια απαλλαγή συνδρομής...
Ο κ.κ. Γεν. Γραμματέας να φροντίσει δια το τυπικόν, και να ανακοινωθεί ο αριθμός πρωτοκόλλου της ανωτέρω αποφάσεως..

:a23: :a23: :a25: :a25: :a25: :a25: :a09: :a09: :a08: :a08: :wave2: :beer: :beer:

ggs
15/09/2008, 12:56
Ααα…..και κάτι σχετικά με τα φώτα…

Σε ΑΠΟΛΥΤΟ σκοτάδι

Η μικρή σκάλα είναι πολύ καλή
Η μεγάλη σκάλα είναι …μικρότερη από την μικρή , απλώς φωτίζει μακριά :eyepop:

Όταν όμως ανάψεις και τις δυο ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ (κρατώντας το «σινιάλο» πατημένο) γίνεται η νύχτα , μέρα… απορώ γιατί δεν το έκαναν έτσι … :confused:

θα κάνω καμία πατέντα…. ;)

:wave2:

XJR_Billy
15/09/2008, 13:06
Σωστός ο κύριος!!:beer:

Εγώ εντυπωσιάστηκα με τα φώτα της XTR, και ιδιαίτερα με τη μεγάλη σκάλα.

Ο καρα-προβολέας της Τενερέ....... φαντάζομαι!!!:beer:

peskandritsos
15/09/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Επειδή σΕ πάω ρε δερβίση....:beer:

Αποφασίζω και διατάσω τον διορισμό σου ως "Πρόεδρος επί τιμή" , και ισόβια απαλλαγή συνδρομής...
Κυριε προεδρε διαφωνω καθετως με την αποφαση αυτη.
Πρεπει να συγκληθει διοικητικο συμβουλιο, να τεθει το θεμα προς ψηφοφορια μυστικη, και να γραφτει στα πρακτικα.
Και αν σε ξαναδω να περνεις τετοιες αποφασεις φασιστικες θα καταθεσω προταση μομφης για την προεδρια, η οποια αν γινει δεκτη οι συνεπειες θα ειναι συντριπτικες.(θα σου κατασχεσουν το τενερε και θα σου δωσουν ΧΤR και μαλιστα μπλε.):evil: :evil: :a29: :smokin:

XJR_Billy
16/09/2008, 08:16
Αγαπητέ ταμία,

μάλλον λάθος κατάλαβες. Ονομάστηκα τιμητικά "Πρόεδρος επί Τιμή".
Αυτό δεν σημαίνει ότι διεκδικώ την θέση του φίλτατου, γενικώς αποδεκτού προέδρου Αντυ12.

Η αποδοχή του τιμητικού τίτλου που μου απονεμήθηκε δεν μου δίνει τη δυνατότητα να πάρω διοικητικές αποφάσεις χωρίς την έγκριση του διοικητικού συμβουλίου, όπως π.χ. τον έλεγχο του ταμείου για τυχόν ατασταλίες.:winka:

Σε ευχαριστώ για την αποδοχή της απόφασης του προέδρου (Αντυ12) και για τα άκρως τιμητικά και συναδελφικά σχόλια που εξέφρασες για την απόφαση αυτή, αλλά...

Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την μεγάλη τιμή... επιστρέφω περήφανα στην θέση του μέλους.

Δέχομαι όμως την ισόβια απαλλαγή συνδρομής.:D

:D :D :D :D :beer:

paulopoulos
16/09/2008, 09:24
Πανέμορφο μηχανάκι. Πήγα να το καβαλήσω όμως και ..... παπαλα, με το ζόρι ακουμπούσα κάτω. Άντε σε ταξίδι ναι.. άλλα μέσα στην πόλη??? Α, ρε μάνα με έκανες μόνο 1,70

ggs
16/09/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Πανέμορφο μηχανάκι. Πήγα να το καβαλήσω όμως και ..... παπαλα, με το ζόρι ακουμπούσα κάτω. Άντε σε ταξίδι ναι.. άλλα μέσα στην πόλη??? Α, ρε μάνα με έκανες μόνο 1,70

Όντως είναι ψηλό ….αλλά άμα σου αρέσει αυτό διορθώνεται από την ίδια την Yamaha .Έχει κιτ χαμηλώματος .Είναι εύκολο και χωρίς τρελό κόστος …νομίζω ότι κάποιος από εδώ το έχει κάνει για να σου πει περισσότερες λεπτομέρειες …

:wave2:

peskandritsos
16/09/2008, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Όντως είναι ψηλό ….αλλά άμα σου αρέσει αυτό διορθώνεται από την ίδια την Yamaha .Έχει κιτ χαμηλώματος .Είναι εύκολο και χωρίς τρελό κόστος …νομίζω ότι κάποιος από εδώ το έχει κάνει για να σου πει περισσότερες λεπτομέρειες …

:wave2: Νομιζω ο συναδελφος απο Χιο το εχει κανει αυτο.

peskandritsos
16/09/2008, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αγαπητέ ταμία,

μάλλον λάθος κατάλαβες. Ονομάστηκα τιμητικά "Πρόεδρος επί Τιμή".
Αυτό δεν σημαίνει ότι διεκδικώ την θέση του φίλτατου, γενικώς αποδεκτού προέδρου Αντυ12.

Η αποδοχή του τιμητικού τίτλου που μου απονεμήθηκε δεν μου δίνει τη δυνατότητα να πάρω διοικητικές αποφάσεις χωρίς την έγκριση του διοικητικού συμβουλίου, όπως π.χ. τον έλεγχο του ταμείου για τυχόν ατασταλίες.:winka:

Σε ευχαριστώ για την αποδοχή της απόφασης του προέδρου (Αντυ12) και για τα άκρως τιμητικά και συναδελφικά σχόλια που εξέφρασες για την απόφαση αυτή, αλλά...

Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την μεγάλη τιμή... επιστρέφω περήφανα στην θέση του μέλους.

Δέχομαι όμως την ισόβια απαλλαγή συνδρομής.:D

:D :D :D :D :beer: Η αντιθεση μου ηταν πιο πολυ στο να μην πληρωνεις την συνδρομη σου αγαπητο μελος (το ταμειο ειναι μειον αλλα χωρις ατασταλειες).

Αλλα αφου δεν δεχεσαι τον τιτλο μεγα ταπεινοφρων γιατι τον κολλησες κατω στην υπογραφη σου εεεε????

Σας ξαναλεω συναδελφοι καμια εμπιστοσυνη στο βρωμερο σαλιγκαροσκουληκο!!!!:evil:

dukeandthecity
16/09/2008, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Οκ …την επόμενη φορά θα έχει όλο το…Tenere Club p.m. Το ίδιο ισχύει και για εμένα αν έχετε κάποια ιδέα για εκδρομή..

Πρέπει να οργανώσουμε την πρώτη εκδρομή του TENERE CLUB (Αnty21,peskandritsos,chios,XTbilly …αν έχει πληρώσει την συνδρομή) κ.α.

Απ ΄ότι έχω καταλάβει , άλλοι είναι από βόρεια, άλλοι από Νότια και άλλοι από νησιά ..πρέπει να βρεθούμε κάπου στο …κέντρο της Ελλάδας

:beer: :beer:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ουτε εκδρομή με τον Ηρακλή να κανατε 3 και ο κουκος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
16/09/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Η αντιθεση μου ηταν πιο πολυ στο να μην πληρωνεις την συνδρομη σου αγαπητο μελος (το ταμειο ειναι μειον αλλα χωρις ατασταλειες).

Αλλα αφου δεν δεχεσαι τον τιτλο μεγα ταπεινοφρων γιατι τον κολλησες κατω στην υπογραφη σου εεεε????

Σας ξαναλεω συναδελφοι καμια εμπιστοσυνη στο βρωμερο σαλιγκαροσκουληκο!!!!:evil:

Για ξαναδες την υπογραφή μου γραφειοκρατικέ καγκουρόσαυρε!!:mad:

Όσο για το ταμείο, αγαπητοί συνάδελφοι, από που νομίζετε έβαλε τις όμορφες χούφτες του ο κύριος ταμίας?:evil: :mad:

Και το πιστωτικό υπόλοιπο πάει για σχάρα!!:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :beer: :wave2:

XJR_Billy
16/09/2008, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ουτε εκδρομή με τον Ηρακλή να κανατε 3 και ο κουκος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και μάντεψε ποιος είναι ο κούκος...:rolleyes: :lol: :lol:

Anty12
16/09/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ουτε εκδρομή με τον Ηρακλή να κανατε 3 και ο κουκος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε χαϊβάνι .....που πας και πλερώνεις 250 Ευρώ μια κεραία imobiliser εντός εγγύησης......
τώρα που καβάλησες και μια αντρίκεια μηχανή -το Tenere MOY- για γράψε μας και τις εντυπώσεις σου.......:confused:

Σύντομα, και με πυκνό λόγο..όχι σαν τους πωλητές της BMW.... :mad:

ggs
16/09/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ουτε εκδρομή με τον Ηρακλή να κανατε 3 και ο κουκος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οι τρεις (άντε και ο κούκος…) είναι ΙΔΑΝΙΚΟΣ αριθμός για μότο εκδρομή…

Άλλωστε , εκεί που πάνε τα ΤΕΝΕΡΕ δεν πάνε και πολλοί…. :smokin: :winka: :D

Ο Ηρακλής ποιος είναι ???
:confused:

peskandritsos
16/09/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Για ξαναδες την υπογραφή μου γραφειοκρατικέ καγκουρόσαυρε!!:mad:

Όσο για το ταμείο, αγαπητοί συνάδελφοι, από που νομίζετε έβαλε τις όμορφες χούφτες του ο κύριος ταμίας?:

Και το πιστωτικό υπόλοιπο πάει για σχάρα

:beer: :beer: :wave2: Αντε γρηγορα γρηγορα ολοι τις συνδρομες σας γιατι περιμενουν οι ακραπες...:beer: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
16/09/2008, 15:42
απευθειας εξατμισεις απο το 660 να φανταστω οτι δε μπαινουν εεε?

Anty12
16/09/2008, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
απευθειας εξατμισεις απο το 660 να φανταστω οτι δε μπαινουν εεε?

Ποιο 660 ?

p@nos
16/09/2008, 16:07
Το ΧΤ μωρε ποιο αλλο?

:p

peskandritsos
16/09/2008, 16:37
Καλες μου φαινοντε και αυτες Νικολα αλλα οι ακραπες εμφανισιακα ειναι αλλο πραγμα..:beer:

XJR_Billy
16/09/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καλες μου φαινοντε και αυτες Νικολα αλλα οι ακραπες εμφανισιακα ειναι αλλο πραγμα..:beer:

Εμ, βέβαια. Πως θα σκάσει ο μονομάχος στην καφετέρια με μαμά εξατμίσεις??:lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

peskandritsos
16/09/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Εμ, βέβαια. Πως θα σκάσει ο μονομάχος στην καφετέρια με μαμά εξατμίσεις??:lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: Παλι με καταλαβες βρε απαισιε σκωληκα???

Αιτουμαι διαγραφη του μελους XT Billy ανεπιστρεπτη και προπληρωμη συνδρομων για 5 χρονια.:evil: :evil:

Προεδρε, οχι οτι θελω να εκβιασω αλλα αν δεν γινουν δεκτα τα αιτηματα μου οι ακραπες και μερικα αλλα καλουδια που μου λειπουν θα πληρωθουν απο το ταμειο...:D :D :D :D

XJR_Billy
16/09/2008, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Παλι με καταλαβες βρε απαισιε σκωληκα???

Αιτουμαι διαγραφη του μελους XT Billy ανεπιστρεπτη και προπληρωμη συνδρομων για 5 χρονια.:evil: :evil:

Προεδρε, οχι οτι θελω να εκβιασω αλλα αν δεν γινουν δεκτα τα αιτηματα μου οι ακραπες και μερικα αλλα καλουδια που μου λειπουν θα πληρωθουν απο το ταμειο...:D :D :D :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer:

ΕΛΕΟΣ!!!!!

peskandritsos
18/09/2008, 07:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αδερφέ, έχεις δίκιο. Οι καλύτερες εξατμίσεις για το 660 είναι της Arrow και της Termignioni.
Της Termignioni συγκεκριμένα, έχει φτιαχτεί ειδικά και μόνο για το ΧΤ660, και περιλαμβάνει και τα πλαστικά προστατευτικά.

Οι Arrow όμως είναι πιο όμορφες...:winka: Το εχεις ψαξει πολυ βλεπω...

Και μετα λες εμενα καγκουρα, παλιο καγκουρι.. :dizzy: