PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΜΑ ΜΕ Xt660



animalcopy
21/04/2008, 16:54
λοιπον παληκαρια να σας πω τι εγεινε, ενα φιλαρακι μου εχει το xt660, την κυριακη ξεχασε το διακοπτη ανοιχτο (τα φωτα ειναι μονιμα ανμενα) και επομενο ηταν να τα φτυσει η μπαταρια.
προσπαθησε να το βοηθησει δινοντας ρευμα απο τη μπαταρια του αυτοκινητου και του εκαψε την ασφαλια (την 30αρα που ειναι δεξια απο το μπουτον της μιζας) καπου εκει εφτασα και εγω εβγαλα την μπαταρια την πηγα για φορτηση αλαξα την ασφαλια και ολα δειχναν οκ πηρε με τη μια αλλα στα πρωτα 1000 μετρα αρχεισε τις μαμακιες, μικρα σκασιματα και εσβηνε λες και του εκοβες την τροφοδοσια, το παραλογο τις ολης υποθεσης ειναι οτι με το πατας μιζασ στο καπακι ξανα περνει μπρος σαν να μη συμβενει τιποτα (για τα επομενα 200-300 μετρα) εχετε πετυχει κατι αναλογο? τι μπορει να ειναι? το κακο ειναι πως ειμαστε 100 χλμ. μακρια απο το ποιο κοντινο καταστημα yamaha και δε θελω να το παω στους κανκγουρες :smokin: τις γειτονιας :o και να μου αρχισουν τις φιλοσοφιες και τα κατσαβιδωματα.
γαμω τα injection μου γαμω........

peskandritsos
21/04/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από animalcopy
λοιπον παληκαρια να σας πω τι εγεινε, ενα φιλαρακι μου εχει το xt660, την κυριακη ξεχασε το διακοπτη ανοιχτο (τα φωτα ειναι μονιμα ανμενα) και επομενο ηταν να τα φτυσει η μπαταρια.
προσπαθησε να το βοηθησει δινοντας ρευμα απο τη μπαταρια του αυτοκινητου και του εκαψε την ασφαλια (την 30αρα που ειναι δεξια απο το μπουτον της μιζας) καπου εκει εφτασα και εγω εβγαλα την μπαταρια την πηγα για φορτηση αλαξα την ασφαλια και ολα δειχναν οκ πηρε με τη μια αλλα στα πρωτα 1000 μετρα αρχεισε τις μαμακιες, μικρα σκασιματα και εσβηνε λες και του εκοβες την τροφοδοσια, το παραλογο τις ολης υποθεσης ειναι οτι με το πατας μιζασ στο καπακι ξανα περνει μπρος σαν να μη συμβενει τιποτα (για τα επομενα 200-300 μετρα) εχετε πετυχει κατι αναλογο? τι μπορει να ειναι? το κακο ειναι πως ειμαστε 100 χλμ. μακρια απο το ποιο κοντινο καταστημα yamaha και δε θελω να το παω στους κανκγουρες :smokin: τις γειτονιας :o και να μου αρχισουν τις φιλοσοφιες και τα κατσαβιδωματα.
γαμω τα injection μου γαμω........ Για αρχη θα σου ελεγα να ελεγξεις τους πολους μηπως τρεχει κατι

animalcopy
21/04/2008, 21:47
μπα το κοιταξα δεν ειναι αυτο...! :look:

GIXXERAKIAS
21/04/2008, 22:39
Περιεργο μου φαινεται να εκαψε την ασφαλεια ετσι απλα δινοντας ρευμα.Μηπως εκανε καμμια στιγμιαια λακαμιουλα και εβαλε αναποδα τους πολους??:look:

Παντως αυτο με τις διακοπες για κοιτα να βγαλεις παλι τους πολους τελειως και αστο κανα 5-10λεπτο ετσι και μετα ξαναβαλτους μπας και εχει κρατησει καμμια βλαβη ο εγκεφαλος και στα κανει αυτα.ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΙΝΗΣΕΙ οφιλος σου και στειλτε το με οδικη σε συνεργειο.:winka:

animalcopy
21/04/2008, 22:44
ok θα το τεσταρω αυτο που μου λες, αλλα παλι δε θα επρεπε να αναψει η ενδηξη βλαβης στο καντραν?

GIXXERAKIAS
21/04/2008, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από animalcopy
ok θα το τεσταρω αυτο που μου λες, αλλα παλι δε θα επρεπε να αναψει η ενδηξη βλαβης στο καντραν? Ναι αλλα εφοσον κανει διακοπες και παλι δεν θα επρεπ να ειχε αναψει αυτη η ενδειξη?:winka:

animalcopy
21/04/2008, 22:58
πες το ψεματα, οτι να ναι εχω μπερδευτει!!!!!!!!!:a47:

notakos600
21/04/2008, 23:30
Μπορεί από λάθος βάζοντας ανάποδα τους ακροδέκτες από το αυτοκίνητο να έκαψε το ρελέ της μίζας, γι αυτό και συμβαίνει το περίεργο να μην υπακούει η μίζα στον διακόπτη.
Από το λάθος της πολικότητας βέβαια μπορεί να έκαψε και κάτι σημαντικότερο, γι αυτό και τα σβησίματα εν κινήσει.

animalcopy
21/04/2008, 23:55
γι αυτό και συμβαίνει το περίεργο να μην υπακούει η μίζα στον διακόπτη

δε συμβαινει κατι τετοιο η μιζα δουλευει κανονικα. οσο για τη λαθος πολικοτητα δεν ξερω αν εκανε τετοια μαμακια πραμα που ειναι πιθανο να κανει ο καθενας μας.

animalcopy
23/04/2008, 10:02
λιγο βοηθεια παλικαρια γιατι κοντευω να τρελαθω!!!!!!!!!!!!!:a018:

kaps
23/04/2008, 10:27
TPS ...όλα όσα λες έχουν σχέση με το TPS ..Να πας μια βόλτα σε ένα εξουσιοδοτημένο και μην τους πεις ακριβώς τι έκανες αλλά άστους με την ιδέα πως το TPS έχει τρελαθεί . Αν δεν το έχεις αλλάξει λόγω προβληματικών που φόραγαν τα πρώτα ΧΤ660 στην αντιπροσωπεία θα στο αλλάξουν και όλα θα φτιάξουν .

animalcopy
23/04/2008, 15:48
και εγω το σκεφτηκα αυτο, καλη η ιδεα αλλα το TPS εχει αλαχτει πριν κανενα δημηνο. :look: