PDA

View Full Version : λαστιχο..



orangefactor
21/04/2008, 17:10
μμμμμμμ μηπως θελω αλλαγη?:p
κ εχει μονο 6.500χμλ
δεν θελω να σας δειξω ποσο γρηγορος ειμαι η πως κανω τις καλυτερες παντες(αλλωστε αυτο εννοειτε ολοι κρυβουμε εναν καγκουρα μεσα μας:a01: )
1)τωρα φοραει bridgestone battlax 160/60/17.
2)αν βαλω μεγαλυτερο δεν πιστευω να εχω προβλημα ε?ισα ισα που μπορει να ελατωσει κ το τρεμουλο στα πολλα χμ εε?
3)εχετε να μου προτεινετε καποιο συγκεκριμενο λαστιχο?για pireli diablo που ρωτησα κοστιζει 235 ευρω κ αυτο που εχω γυρω στα 200
4)αν βαλω διαφορετικο λαστιχο απο οτι εχει μπροστα θα επηρεασει την συμπεριφορα?


128224

KaTaNaS
21/04/2008, 17:21
κοιτα να δεις....

υπαρχουν καποια βασικα πραγματακια....

6500 με αυτο το μοτορι ειναι υπεραρκετα...

και θα επρεπε να το ειχες αλλαξει τουλαχιστον 500 χιλιομετρα νωριτερα!

βαλε ενα ιδιο ... και στα επομενα 6000 αλλαξε τα ζευγαρι...

η κορωνα του πισω πρεπει να ειναι ιδια με του μπροστα αλλιως θα εχεις περιεργη αισθηση στο στριψιμο που μπορει να σε τρομαζει...


υπαρχουν θρεντακια οπου εμπειροι σουπερμοταρνταδες προτινουν διαφορα λαστιχακια...

εσυ φαε ακομα ενα πισινο με το ιδιο μπροστινο και κανε την αλλαγη σε ζευγαρι!


:wave2:

KaTaNaS
21/04/2008, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor

2)αν βαλω μεγαλυτερο δεν πιστευω να εχω προβλημα ε?ισα ισα που μπορει να ελατωσει κ το τρεμουλο στα πολλα χμ εε?

το τρεμουλο σε καμμια περιπτωση δεν προερχεται απο το πλατος του πισω πελματος...


δεν θα αλλαξεις διάσταση... κανε οτι λέει το μανιουαλ... :wave2:

ποσες ιντζες ειναι το πισω στεφανι σου;

δεν κανουν ολες οι διαστασεις σε ολα τα στεφανια, επίσης όσο πιο φαρδυ (στην ιδια ζαντα) τοσο πιο αργο στρίψιμο

orangefactor
21/04/2008, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το τρεμουλο σε καμμια περιπτωση δεν προερχεται απο το πλατος του πισω πελματος...




thanx
το ξερω οτι δεν προερχετε απο αυτο απλως ελεγα μηπως βοηθουσε στο να εξαλειφθει.