PDA

View Full Version : Γλυφάδα πριν 2-3 ώρες



MitsosNaked
22/04/2008, 00:47
Πρίν από λίγο στη Γλυφάδα πιτσιρικάς ξεκράνωτος με σκούτερ πήγαινε γκαζωτός στο αντίθετο ρεύμα σε μονόδρομο και πηγαίνοντας να περάσει τη διασταύρωση χωρίς κάν να σταματήσει στούκαρε με διερχόμενο αυτοκίνητο. Πετάχτηκε με τούμπα και έσκασε με το κεφάλι πάνω στο smart. Ο τύπος σηκώθηκε αλλά από το πώς μιλούσε και πώς στεκόταν δέν τον έβλεπα καλά. Του είπαμε(γιατί μαζεύτηκε κόσμος) να πάει αμέσως νοσοκομείο να τον κοιτάξουν αλλά δέν ήθελε. Ελπίζω να είναι καλά και να μήν έχει τίποτα.

Nikoskazer2000
22/04/2008, 01:39
Τα θελε ο κώλος του...:rolleyes: αλλα επλίζω να πάει νοσοκομείο πριν το καταλάβει πως ΠΡΕΠΕΙ να πάει.

paramedic
22/04/2008, 09:51
Μια διάσειση την έχει σίγουρη. Μακάρι να πάει στο νοσοκομέιο γιατί πάιζει να έχει μικρή αιμορραγία(του στυλ 2 σταγόνεες αίμα την ώρα)η οπόια όμως αν δεν σταματήσει θα δημιουργήσει αιμάτωμα και σοβαρή εγκεφαλική βλάβη στο επόμενο 24ωρο. Δεν πάιζουνε με αυτά. Μια αξονική θα δείξει αμέσως αν έχει κάτι και σε όποιο νοσοκομέιο και να πάει υποχρεούνται να του κάνουν μία.

vangelis 64
22/04/2008, 11:00
Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν και δεν θ' αλλάξουν ποτέ.:sad:

KaTaNaS
22/04/2008, 11:05
το νοημα τετοιων ποστ δεν εχω καταλαβει ακομα...


μπορω να κατανοησω το πρωτο σοκ που παθαινει κανεις σε μια τετοια εικονα ατυχηματος και δυνατης συγκρουσης και η θελεηση του να το μοιραστει με καποιον προκειμενου να βγαλει την ενταση απο μεσα του...

αλλά συνηθως μετα απο καμμια ωριτσα ηρεμουμεκαι δεν χρειαζεται να το δημοσιοποιησουμε...

προς Θεου δεν εχω κανενα προβλημα με τον γυμνο μητσο αλλά δεν καταλαβαινω το νοημα και το πορισμα τετοιων θεματων!

zephyr1
22/04/2008, 11:07
Moto news.

KaTaNaS
22/04/2008, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Moto news.

ναι, ενταξει μαθαμε πως δεν πρεπει να πηγαινουμε ταπα αντιθετα σε μονοδρομο χωρις κρανος και χωρις να ελεγξουμε τις διαταυρωσεις...

μπορει να σωσαμε και κανεναν ανεγκεφαλο

Cpt. Haddock
22/04/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μπορει να σωσαμε και κανεναν ανεγκεφαλο

Μονο αυτο ρε Σταύρο, τιποτ' αλλο :sick:

Ταξιδευτής
22/04/2008, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μονο αυτο ρε Σταύρο, τιποτ' αλλο :sick:

Μπααα... Δυστυχως οι ανεγκεφαλοι ειναι ανικητοι! :sad:

Χθες το μεσημερι κατεβαινω την Κατεχακη απο Ηλιουπολη προς Μεσογειων. ΠΥΚΝΗ κινηση και ενας τυπος με πασουμακι, λινο παντελονι και ανοιχτο πουκαμισακι (ποιο κρανος; ) πανω σε ενα Buell μου κανει μια σφηνα και προσπαθει σαν λυσσασμενος να χωθει αναμεσα στα κινουμενα οχηματα.

Εν τω μεταξυ καθομαι και τον παρατηρω: καθεται σαν τον τσολια πανω στη μηχανη και την γερνει αριστερα δεξια σπασμωδικα, ενω αυτος γερνει αντιθετα (motard style). Εδειχνε ομως να μην το κανει επι τουτου, παρα μονο γιατι ετσι νομιζε οτι στριβουν.

Με τα πολλα καταφερνει να χωθει αναμεσα σε ενα φορτηγο και ενα ταξι και αρχιζει τις σφηνες με 100+ (ξαναλεω κινηση ΠΥΚΝΗ και ΑΡΓΗ)! Τον ειχε φοβηθει το ματι μου.

Καποια στιγμη, στο υψος της εισοδου της ΑΟ ανοιγει η κινηση και τον φτανω. Τον βλεπω που προσπαθει να στριψει την γνωστη κατηφορικη αριστερη στροφη της Κατεχακη ΟΡΘΙΟΣ εχοντας πεσει πανω απο το τιμονι, οποτε και το μηχανακι του κοσκινιζει.

Τελικα στο υψος του 401 που σταματαμε στα φαναρια τον κοιταζω και του λεω:

- Ρε φιλαρακι, γιατι δεν φορας ενα ρημαδι κρανος;
- :D (χαμογελα αμηχανα)
- Χθες χασαμε παλι ενα παλικαρι που επεμενε να μην φορα κρανος! Τα μυαλα του εγιναν ενα με την ασφαλτο στην Κιφησσιας.
- {βλεμμα αγελαδας} Εεεεε... Το ξερω, αλλα δεν μπορω να βαλω κρανος! Εχω προβλημα.
- ............. :sad:

zephyr1
22/04/2008, 11:44
Κανεναν μην λετε ανεγκεφαλο και κανεναν μην εχετε ξεγραμενο.

Προσωπικα εχω βοηθηθει τοσο πολυ απο το φορουμ υποσυνειδητα σε θεματα ασφαλειας που ακομα και τετοια θρεντακια μπορει να μου εχουν αλλαξει την συμπεριφορα, δεν ξερω.

Τωρα να εξηγησω τους λογους γιατι μπαινουν τετοια θεματα δεν ξερω αλλα καλυτερα να γραφετε κατι που αφορα την μοτοσυκλετα (εστω και ατυχημα) παρα 3 λαλουν και 2 χορευουν.

:)

makis206
22/04/2008, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
- {βλεμμα αγελαδας} Εεεεε... Το ξερω, αλλα δεν μπορω να βαλω κρανος! Εχω προβλημα.


........το οποίο εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να μάθεις πόσο μεγάλο μπορεί να γίνει όταν δεν το φοράς καθόλου...:sick:


Όσο αναφορά αυτού του είδους τα θρεντς συμφωνώ με τον Ζέφυρο, δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα εγώ.


(με μια μικρή ένσταση στο "3 λαλούν και 2 χορεύουν" βεβαίως βεβαίως...) :lol:

:beer:

MitsosNaked
22/04/2008, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Προσωπικα εχω βοηθηθει τοσο πολυ απο το φορουμ υποσυνειδητα σε θεματα ασφαλειας που ακομα και τετοια θρεντακια μπορει να μου εχουν αλλαξει την συμπεριφορα, δεν ξερω.


:)




+675

Εχετλαίος
22/04/2008, 13:38
Χτες απόγευμα στις 8 παρά Χανιώτης ακράνωτος αλλά με μαύρο γυαλί (!) (και εύχομαι να το διαβάζει αυτό) πήγαινε ανάποδα με το 750 naked του σε μονόδρομο στο Κουμ Καπί (οδός Π.Πολυχρονίδη) και αναγκάστηκε να σταματήσει ανάμεσα σε 2 σταθμευμένα καθότι το αμάξι που ερχόταν νόμιμα δεν χώραγε να περάσει. Έταιρος φίλος του με Varadero μάλλον, επίσης ακράνωτος και παράνομος είχε μόλις περάσει. Εγώ ξεπάρκαρα το ποδήλατο και δράττοντας την ευκαιρία του λέω ήρεμα αλλά με μια μικρή δόση παιχιδοσαρκασμού: Γιατί παιδί μου δε φοράς το κράνος σου; Και μου απαντάει : Γιατί, θα με γράψεις;
Pull mur και ζελέ αλλά χωρίς κράνος γιατί προφανώς είχε αφήσει τον εγκέφαλό του στο σπίτι...
Αυτά...:rolleyes:

devil's animal
22/04/2008, 13:57
η φαση μου θυμιζει τους καπνιστες.

ξερουν το σωστο και συνεχιζουν να πραττουν το λαθος!
:rolleyes:

KaTaNaS
22/04/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Γιατί παιδί μου δε φοράς το κράνος σου; Και μου απαντάει : Γιατί, θα με γράψεις;


μα ειναι και σπαστικο.... να σε ρωταει ο καθενας κρανος γοατι δεν φορας;

προφανως ειναι επιλογη του!

ζουμε σε σκληρη κοινωνια μη σας περνουνε τα ζουμια...

εχθες επρεπε να μπω κεντρο αρων αρων, η πινακιδα δεν ηταν στη θεση της και δεν προλαβαινα να τη βαλω... την εχωσα στον σακο για να την βαλω μετα (οπως και εκανα)

σταματαει παπιος διπλα μου και μου λεει: η πινακιδα που ειναι;

οριστε;

η πινακιδα;

του δειχνω τη τσαντα μου

και μου δειχνει τον τροχαιο που ρυθμιζε την κυκλοφορια...

το παιδι καλοπρποαιρετα με πρειδοποιησε πως θα με γραψουνε.. αλλα ρε παιδια το ηξερα... πηρα τα ρισκα μου επειδη βιαζομουν τρελά...

ειναι πασιφανες οτι το κρανος προστατευει... αν καποιος δεν θελει να το βαλει να του το φορεσουμε με το ζορι;

ακουγομαι κακος το ξερω, ισως αργοτερα να μετανοιωσω για το γραπτο μου. τωρα ετσι μου βγαινει

chducos1
22/04/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μα ειναι και σπαστικο.... να σε ρωταει ο καθενας κρανος γοατι δεν φορας;

προφανως ειναι επιλογη του!



ειναι πασιφανες οτι το κρανος προστατευει... αν καποιος δεν θελει να το βαλει να του το φορεσουμε με το ζορι;



εμενα θα με πειτε κυνικο αμα πω οτι πλεον δεν με νοιαζει το κεφαλι του καθε ακρανωτου?????.αυτο σιγουρα ειναι γεματο κοπρια(σικ)για να μην θελει να το προστατευσει,εχετε ομως σκεφτει ποσο μας κοστιζει η κοπρια του καθε κοπανου καθε χρονο?θανατοι,αναπηροι ολα αυτα εκτος απο συναισθηματικο κοστος εχουν και οικονομικο.

KaTaNaS
22/04/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
εχετε ομως σκεφτει ποσο μας κοστιζει η κοπρια του καθε κοπανου καθε χρονο?θανατοι,αναπηροι ολα αυτα εκτος απο συναισθηματικο κοστος εχουν και οικονομικο.

ετσι μπορει να γεννηθει το σλογκαν μιας νεας διαφημιστικης καμπανιας του υπουργειου συγκοινωνιων σε συνεργασια με των οικονομικων...


βαλτε κρανος, φορεστε ζωνη... σας χρειαζομαστε ζωντανους! απλη οργανικη υλη δεν δυναται να μειωσει το ελλειμα!

HolyDiver
23/04/2008, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
εχετε ομως σκεφτει ποσο μας κοστιζει η κοπρια του καθε κοπανου καθε χρονο?θανατοι,αναπηροι ολα αυτα εκτος απο συναισθηματικο κοστος εχουν και οικονομικο.

Ε βέβαια, τα ασφαλιστικά ταμεία έχουν ρημάξει εξαιτίας των ακράνωτων:rolleyes: Το κόστος αυτό που λες είναι μια κουτσούλια μπροστά στο κόστος που προκαλει η κακή διατροφή (εμφράγματα, δευτερογενής διαβήτης κτλ). Πρόστιμα στους χοντρούς ΤΩΡΑ:rotflmao:

Και γιατί να κολάμε όλοι στο κράνος? Δικό του το κεφάλι, ας το κάνει ότι θέλει. Το ότι πέρασε όμως τάπα τη διασταύρωση το μπασταρδάκι με εξοργίζει αφάνταστα:a26: :a016: :a015::a02:

castoras
23/04/2008, 10:23
Δικό του είναι το κεφάλι και να το φάει μόνος του.Με 100+ όμως μέσα στην κίνηση αν ακουμπούσε σε ένα αυτοκίνητο και γινόταν ......κάτι,γιατί να αναστατώσει και να βάλει σε περιπέτειες αυτό τον οδηγό στα καλά καθούμενα???

zephyr1
23/04/2008, 10:39
Υπομονη σε λιγα χρονια μοτοσυκλετιστες επιστημονες θα παρεμβαλουν το ανθρωπινο dna και τα παιδια μοτοσυκλετιστες θα γεννιουντε με κρανος.:winka: :alien:

ktmakis
23/04/2008, 10:41
Συμφωνώ με το προλαλλήσαντα.
Δικό του το κεφάλι και η ευθύνη. Ο χριστιανός που παει στη δουλειά του τι του χρωστάει να μπει σε φασαρίες?
Και να έχει και στη πλάτη του και ένα θάνατο για τον οποίο δεν έφταιγε.
Μόνοι τους ας πάνε και ας πέσουν όπου θέλουν.
Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τους αυτοκινητάκηδες.

MitsosNaked
23/04/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Δικό του είναι το κεφάλι και να το φάει μόνος του.Με 100+ όμως μέσα στην κίνηση αν ακουμπούσε σε ένα αυτοκίνητο και γινόταν ......κάτι,γιατί να αναστατώσει και να βάλει σε περιπέτειες αυτό τον οδηγό στα καλά καθούμενα???


Συμφωνώ ό'τι είναι δικό του το κεφάλι ΑΛΛΑ

Πές πχ ότι κινείσαι στην Συγγρού ή στη Βουλιαγμένης με αρκετή κίνηση και έχεις μπροστά σου ένα ξεκράνωτο. Εσύ φούλ εξοπλισμένος με κράνος μπουφάν κλπ κλπ. Το αυτοκίνητο μπροστά στον ξεκράνωτο ανοίγει το παράθυρο και πετάει τσιγάρο αναμμένο και πετυχαίνει τον ξεκράνωτο στη μάπα(αντί για τσιγάρο όμως βλέπε και σφήκα, χαλίκι κλπ) και ο ξεκράνωτος απο βλέπε πόνο/έλλειψη εμπειρίας-ψυχραιμίας-όρασης το χάνει και σαβουριάζεται μπροστά σου. Καθώς σαβουριάζεται πατάς πάνω του ή στη μηχανή του που σέρνεται και πέφτεις κι εσύ. Ο απο πίσω έρχεται με 110. Τί κάνεις;

Επίσης

Πές ότι αντί για το αυτοκίνητο ήταν κάποιος μηχανόβιος που είχε κανονικά προτεραιότητα και ο σκουτεράκιας τον εμβόλιζε, τώρα θα κλαίγαμε δύο άτομα.


Επίσης

Ο άνθρωπος που χτύπησε τον ξεκράνωτο στη Γλυφάδα βγήκε απο το αυτοκίνητο και είχε ασπρίσει, και ήταν έτοιμος να βάλει τα κλάμματα. Από κεί που δέν έφταιγε και πήγαινε κανονικά στη δουλειά του βρέθηκε να έχει χτυπήσει κάποιον σοβαρά όχι από λάθος του. Όπως είδα τον οδηγό του αυτοκινήτου πρέπει να έχασε τη μισή ζωή του από τη στενοχώρια.




Δέν κάνω επίθεση απλά λέω την προσωπική μου άποψη πάνω στο θέμα.

Εχετλαίος
23/04/2008, 11:38
Δέν κάνω επίθεση απλά λέω την προσωπική μου άποψη πάνω στο θέμα.

Και έχεις απόλυτο δίκιο.
Και όλοι αυτοί που επιμένουν να ισχυρίζονται ότι "δικό μου είναι το κεφάλι και το κάνω ότι θέλω" πάντα θα μένουν απαθείς και γεμάτοι σαρκασμό σε κουβέντες που περιέχουν σοφία σαν τις δικές σου.
Δεν γνωρίζουμε το μέγεθος της άγνοιάς μας και όταν μας στριμώξουν με ακλόνητα επιχειρήματα σε μια γωνιά κάποιοι που έχουν σκεφτεί μερικά ψίχουλα παραπάνω τότε βρίσκουμε αυτοσχέδιο καταφύγιο σε λέξεις όπως δικάιωμα σε προσωπικές επιλογές, δημοκρατία και ελευθερία βούλησης και πράξης.
Γι αυτό και χάνουμε >2000 νέους ανθρώπους στους καρόδρομούς μας κάθε έτος.
Χαμένα πάνε τα λόγια σου/μας...

MitsosNaked
23/04/2008, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

Και όλοι αυτοί που επιμένουν να ισχυρίζονται ότι "δικό μου είναι το κεφάλι και το κάνω ότι θέλω" πάντα θα μένουν απαθείς και γεμάτοι σαρκασμό σε κουβέντες που περιέχουν σοφία σαν τις δικές σου.


Γιατί δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε πρώτοι σε δηλωσάρες της καφετέριας και όπου δέν μπορούμε να σταθούμε με επιχειρήματα σε μία κουβέντα μπαίνουμε σε mode αυτοάμυνας χλευάζοντας, απαξιώνοντας κλπ. Η ισοπέδωση και η έλλειψη επιπέδου είναι δεδομένη.

Και για να τα ισοπεδώσω κι εγώ μία φορά, ΟΧΙ δέν μπορώ να πάρω ΠΟΤΕ στα σοβαρά κανένα οδηγό μηχανής(όχι μηχανόβιο) που δέ φορά κράνος, όσο καλός οδηγός αντικειμενικά κι άν είναι.

castoras
23/04/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Συμφωνώ ό'τι είναι δικό του το κεφάλι ΑΛΛΑ

Πές πχ ότι κινείσαι στην Συγγρού ή στη Βουλιαγμένης με αρκετή κίνηση και έχεις μπροστά σου ένα ξεκράνωτο. Εσύ φούλ εξοπλισμένος με κράνος μπουφάν κλπ κλπ. Το αυτοκίνητο μπροστά στον ξεκράνωτο ανοίγει το παράθυρο και πετάει τσιγάρο αναμμένο και πετυχαίνει τον ξεκράνωτο στη μάπα(αντί για τσιγάρο όμως βλέπε και σφήκα, χαλίκι κλπ) και ο ξεκράνωτος απο βλέπε πόνο/έλλειψη εμπειρίας-ψυχραιμίας-όρασης το χάνει και σαβουριάζεται μπροστά σου. Καθώς σαβουριάζεται πατάς πάνω του ή στη μηχανή του που σέρνεται και πέφτεις κι εσύ. Ο απο πίσω έρχεται με 110. Τί κάνεις;

Επίσης

Πές ότι αντί για το αυτοκίνητο ήταν κάποιος μηχανόβιος που είχε κανονικά προτεραιότητα και ο σκουτεράκιας τον εμβόλιζε, τώρα θα κλαίγαμε δύο άτομα.


Επίσης

Ο άνθρωπος που χτύπησε τον ξεκράνωτο στη Γλυφάδα βγήκε απο το αυτοκίνητο και είχε ασπρίσει, και ήταν έτοιμος να βάλει τα κλάμματα. Από κεί που δέν έφταιγε και πήγαινε κανονικά στη δουλειά του βρέθηκε να έχει χτυπήσει κάποιον σοβαρά όχι από λάθος του. Όπως είδα τον οδηγό του αυτοκινήτου πρέπει να έχασε τη μισή ζωή του από τη στενοχώρια.




Δέν κάνω επίθεση απλά λέω την προσωπική μου άποψη πάνω στο θέμα.


Δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου,απλά είπα το δικό μου παράδειγμα,κάτω από το οποίο και μαζί με τα δικά σου μπορούμε να προσθέσουμε άπειρα ακόμα παραδείγματα!Η ουσία όμως παραμένη μια.Να φοράμε όλοι κράνος και να σεβόμαστε το διπλανό μας ή το συνεπιβάτη μας,είτε μιλάμε για μηχανή είτε για αυτοκίνητο:wave2:

Opisthogonia
23/04/2008, 12:11
Ακριβος οποσ τα λετε!!! το θεμα παιδες δεν ειναι οτι ειτανε ακρανοτος...αλοστε το δικοτου κεφαλη θα εσπαγε....το οτι πιγαινε αναποδα σε δρομο κεντρικο.......ΕΛΕΟΣ.

προσφατα παπακιας ακρανοτος πιγαινε αναποδα ......(αν ειναι δυνατον)ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ.....χεκινισα απο το φαναρι προτος και ανιγοντας πρωτη τον βλεπω να ερχετε καταπανομου αναποδα ........
ψοφος σε ολους αυτους(λιπαμε που μιλαω ετσι αλλα ειμαι αναγκασμενος οταν βλεπω τετια πραγματα)

startengine
23/04/2008, 12:33
H έκφραση "ψόφος" είναι μεγάλη κουβέντα φίλε...
Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί στο τι ευχόμαστε για τους άλλους!

Συμφωνώ πως παίζονται μεγάλες βλακείες εκεί έξω αλλά αν "ψοφούσαν" όλοι οι ανόητοι/ηλίθιοι, φοβάμαι πως θα γινόταν γεννοκτονία:smilea:

Φιλικά πάντα, ναι?

hidefnick
23/04/2008, 15:33
Ερώτηξης: Δηλαδή ταυτιζόμαστε όλοι με αυτά τα φαινόμενα και γκρινιάζουμε-κράζουμε-βάζουμε χέρι σε αυτούς που τα κάνουν? Εγώ προσωπικά δεν ταυτίζομαι.

Πολλές φορές οδηγώ επικίνδυνα, λόγω κούρασης, αλλά φροντίζω να πηγαίνω από παράδρομους και μα ααφήνω να με προσπερνάνε. Αρκετές φορές πάω στο περίπτερο ακράνωτος για να θυμηθώ λίγο την ανεμελεία του κάποτε, για να ακούσω το μοτέρ του Guzzi αφιλτράριστο από το (Jet) κράνος μου, για να χαλαρώσω λίγο (μέσα από πεζόδρομους και με 20-30). Μ@αλακία? μπορεί αλλά καμμιά φορά και αυτές χρειάζοντε. Οπως και τα τσιγάρα........

Τώρα αν ο κάθε γκιόζης την βλέπει οτι είναι Highlander είναι δικό του θέμα, και δεν νομίζω ότι αφορά κάποιους πραγματικά συνυδιτοποιημένους (το γάμησα) μοτοσυκλετιστές που υπάρχουν εδώ μέσα. Ούτε, νομίζω, διδάσκουν κανέναν. Αν δεν έχεις καταλάβει κάτι τόσο απλό, που το έχουμε ακούσει όλοι εκατομμύρια φορές ή είσαι ηλίθιος ή (νομίζεις) πολύ μάγκας. Και φυσικά υπάρχουν πολύ τρόποι να μάθεις κάτι, και τον επίπονο θα τον ζήσεις σύντομα.

Thread όπως εκείνο για το γυροσκοπικό και αλλά ανάλογα πραγματικά διδάσκουν, ή τέλος πάντων βοηθάνε να κατανοήσης κάποια πράγματα. Thread σαν και αυτό είναι news αν αφορούν κάποιο από εδώ μέσα.

Κάποτε κάποιοι πόσταραν φωτό από τα σίδερα που τους είχαν περάσει στα γνωστά νοσοκομεία. Και φυσικά αυτές οι φωτό πήγαιναν ζώνη άμεσα, δίνοντας, κατ εμέ, το στίγμα αυτού του forum.

Η μηχανή είναι μια ελευθερία. Είναι το "φεύγω τώρα". Είναι πολλά πράγματα, διαφορετικά για τον καθένα και μέσα σε αυτά είναι και η χύμα και το οικοπεδάκι. Δεν είναι μέσο επίδειξης και μαγκιάς, και σίγουρα δεν πρέπει να είναι το παιχνίδι με τον θάνατο για να φεύγεις απο την σκατά καθημερινότητά σου.

Φαίνετε όμως ότι για κάποιους είναι μόνο τα δύο τελευταία. Μαγκιά τους και στα @ρχίδια μας.

parikios
23/04/2008, 23:15
Τα θελε ο κώλος του... αλλα επλίζω να πάει νοσοκομείο πριν το καταλάβει πως ΠΡΕΠΕΙ να πάει

Σιγα ρε καθως πρεπει οδηγε.......φιλε του κ.ο.κ

Μην ξεχνας πως εσυ με το KAZE'R....... μονο αναποδα σε μονοδρομο με σπασμενη 4 νιωθεις κατι.....

που λεγεται ανδρεναλινη...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: