PDA

View Full Version : To wash..or not to wash !!



grdaemon
22/04/2008, 12:57
Kύριοι την βοήθειά σας!! Έπλυνα το Vstromάκι μου χτες και σήμερα το πρωί που έφευγα για την δουλειά δεν έπαιρνε μπροστά. Δεν φαίνεται για μπαταρία καθώς και καινούρια είναι και καλώδια έβαλα.Απλά πατώντας το κουμπί της μίζας δεν ακολουθεί, κιχ...(μόνο τα φώτα αναβοσβήνουν). Ξεβίδωσα το σύστημα διακόπτη ΟΝ/OFF-Μίζας και έριξα Spray για καθαρισμό επαφών (Χωρίς λάδι)....Τζίφος..Βοηθήστε παιδιά..Υπάρχει περίπτωση να τράβηξα κανένα καλώδιο κατα το πλύσιμο?Πάει τίποτα στο μυαλό σας να ελένξω?:bigcry:

OldMan
22/04/2008, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από grdaemon
έφευγα για την δεν έπαιρνε μπροστά.
Για "ποιαν" έφευγες ...??? :blush:

grdaemon
22/04/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για "ποιαν" έφευγες ...??? :blush:
δουλειά..

paranoid
22/04/2008, 13:12
Πρέπει να έιναι ο "συνήθης ύποπτος....."....Εννοώ το φισάκι κάτω απο τη μεριά του συμπλέκτη που δίνει το σήμα ότι έχει πατηθει ο συμπλέκτης αλλιώς ως γνωστόν δεν έχει τσουφ το μπουζί...:smilea:

grdaemon
22/04/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
Πρέπει να έιναι ο "συνήθης ύποπτος....."....Εννοώ το φισάκι κάτω απο τη μεριά του συμπλέκτη που δίνει το σήμα ότι έχει πατηθει ο συμπλέκτης αλλιώς ως γνωστόν δεν έχει τσουφ το μπουζί...:smilea:
.....τυμπανοκρουσίες.....τρρρρρρρρ..τρρρρρρρρρρ. ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Αυτό το ρημάδι το φισάκι ήταν...Ευχαριστώ φίλε Paranoid.

paranoid
22/04/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από grdaemon
.....τυμπανοκρουσίες.....τρρρρρρρρ..τρρρρρρρρρρ. ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Αυτό το ρημάδι το φισάκι ήταν...Ευχαριστώ φίλε Paranoid.

Γιου αρ γουελκαμ...!!:beer: :beer: :wave2:

Tsakalaki
22/04/2008, 18:42
όπως πάντα....η λεπτομέρια κάνει τη διαφορά...


been there, done that...την έχω πατήσει και εγω...γίνεται συχνά...


καλές βόλτες και καλά πλυσίματα σε όλους...:D

motojim
25/06/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από grdaemon
Kύριοι την βοήθειά σας!! Έπλυνα το Vstromάκι μου χτες και σήμερα το πρωί που έφευγα για την δουλειά δεν έπαιρνε μπροστά. Δεν φαίνεται για μπαταρία καθώς και καινούρια είναι και καλώδια έβαλα.Απλά πατώντας το κουμπί της μίζας δεν ακολουθεί, κιχ...(μόνο τα φώτα αναβοσβήνουν). Ξεβίδωσα το σύστημα διακόπτη ΟΝ/OFF-Μίζας και έριξα Spray για καθαρισμό επαφών (Χωρίς λάδι)....Τζίφος..Βοηθήστε παιδιά..Υπάρχει περίπτωση να τράβηξα κανένα καλώδιο κατα το πλύσιμο?Πάει τίποτα στο μυαλό σας να ελένξω?:bigcry:

Δοκίμασε να ελέγξεις το καλώδιο πάνω στη μίζα. Υπάρχει λάστιχο που πιθανόν να μην εφαρμόζει σωστά.;)

Stergios69
25/06/2008, 10:46
Εγώ πάλι, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πλένετε τα μηχανάκια σας... :D :wave2:

Cpt. Haddock
25/06/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Εγώ πάλι, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πλένετε τα μηχανάκια σας... :D :wave2:

Εγώ πάλι δεν μπορω να καταλάβω γιατι τετοια θρεντς εμφανίζονται σε μια συγκεκριμένη κατηγορία μηχανών μονο :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Stergios69
25/06/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ πάλι δεν μπορω να καταλάβω γιατι τετοια θρεντς εμφανίζονται σε μια συγκεκριμένη κατηγορία μηχανών μονο :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Αυτό να μην το ξαναπείς... :rotflmao: :evil:

motojim
26/06/2008, 17:04
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
[B]Εγώ πάλι, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πλένετε τα μηχανάκια σας... :[ουτε εγω