PDA

View Full Version : ακουστε κι αυτο



nik7119
22/04/2008, 20:26
παιδια γεια σας,πηρα την μοτο χθες και την στρωνω,λοιπον ακουστε τι μου ειπε το μαγαζι που την πηρα ,,, παρε την μοτο και σπαστην, αφου εχει λεει και 2 χρονια ενγυηση,,τα στροσιματα λεει ειναι π@π@ριες,,, τον ρωταω για το πρωτο σερβις την τιμη και μου λεει 65ευρω,,, και τσαμπα τα εργατικα,,,,, τα σχολια σας,και ευχομαι σε ολους παντα καλα πολα και ορθια χλμ

the who
22/04/2008, 21:11
Τι μηχανακι πηρες?Δλδ αν το ξεσκισεις επειδη εχει εγγυηση και σου βγαλει ολα τα προβληματα μετα τα δυο χρονια θα πληρωσει ο "μηχανικος"(ο θεος να τον κανει).Αν σου περισευουν λεφτα ξεσκισε το.
:wave2:

nik7119
22/04/2008, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Τι μηχανακι πηρες?Δλδ αν το ξεσκισεις επειδη εχει εγγυηση και σου βγαλει ολα τα προβληματα μετα τα δυο χρονια θα πληρωσει ο "μηχανικος"(ο θεος να τον κανει).Αν σου περισευουν λεφτα ξεσκισε το.
:wave2: τι να πω φιλε τα σχολια περιτευουν

vestromas
22/04/2008, 21:15
65 ευρο ειναι με εργατικα, και μαλιστα πολλα, μια και στην ουσια λαδια μονο αλλαζεις. Οσο για το στρωσιμο, η γνωμη μου ειναι οτι στα πρωτα χιλιομετρα να μην κανεις πολλες αγαρμπιες και να την δουλευεις χαλαρα και μετα την αλαγη των πρωτων λαδιων να την ανοιξεις σταδιακα και μετα τα 1500 να της πιεις το αιμα. Αλλα και αυτο που σου ειπε να κανεις , δεν θα παθει τιποτα το εργαλειο. Αν παθει να εισαι σιγουρος πως δεν θα φταις εσυ. Γι αυτο αλωστε υπαρχει και η εγγυηση. Γενικα να σου πω πως δεν εχεις πεσει σε ζημιαρικο και απαιτητικο μηχανακι, γι αυτο χαλαρωσε και απολαυσε το οπως γουσταρεις και μην κανει την ζωη σου δυσκολη με π@π@ριες! Καλοταξιδος και παντα ορθιος συναδελφε!:beer: :wave2:

stakis
22/04/2008, 21:15
Αυτος που στα ειπε ειναι βλακας :) σορρυ κιολας δηλαδη,1.000χλμ στρωσιμο τουλαχιστον,30Ε τα λάδια,10 το φιλτράκι,οποτε οπως καταλαβαίνεις θα πάρει κ εργατικά :Ρ 'Εχει ανάλογο θέμα,ψάξε κ θα μάθεις πόλλα

nik7119
22/04/2008, 21:19
και να σκεφτιτε παιδια οτι μου εχει δωσει λεει 2χρονια δωρεαν σερβις, δλδ 2χρονια θα πληρωνω μονο λεει τα αναλωσιμα,και τα εργατικα θα ειναι δικα του

vestromas
22/04/2008, 21:27
Καλος ανθρωπος ειναι!!! Δεν θα λιωσει ο π...της.:lol: :wave2:

nik7119
22/04/2008, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Καλος ανθρωπος ειναι!!! Δεν θα λιωσει ο π...της.:lol: :wave2: ιχιχιχιχχιχιχι τεσπα, οταν ειναι για να κανω το σερβις στα 12000, και στα 24000, ποσο πρεπει να πληρωσω χωρις τα εργατικα?ενδεικτικη τιμη πειτε μου παιδια

the who
22/04/2008, 21:37
Ψαξε για αλλο εξουσιοδοτημενο συνεργειο αν θες τη γνωμη μου.Χαλαρα στην αρχη το στρωσιμο και κανοντας χλμ αρχισε να το "ξυπνας".Δεν υπαρχει λογος για σπασιμο,μπορεις να το χαρεις και χωρις να εισαι κανιβαλος.Αν συνεχισεις να πηγαινεις σ αυτον να εισαι πολυ προσεκτικος.Καλοριζικο και καλοταξιδο.Ειναι πολυ φιλικο μηχανακι και μαλλον αξιοπιστο.

:beer: :beer: :beer:

vestromas
22/04/2008, 21:40
Πηγενε αλλου γιατι σου πουλαει τρελα και θα συνεχισει αν τον αφησεις. Δεν ρισκαρο να σου πω τιμες ουτε να σου προτινω, γιατι παιζουν πολλες τιμες και εργασιες. Βρες καποιον να σου εμπνεει εμπιστοσυνη και να ειναι λογικος. Παντως σου επαναλαμβανω πως το συγκεκριμενο μηχανακι, δεν θελει πολυ νταντεμα, γι αυτο τον λογω μην πηγαινεις ανησυχος στους μηχανικους και μην τους δειχνεις οτι πολυ καιγεσε, για το μηχανακι γιατι θα εχουν την ταση να σε δαγκωσουνε και να σε παραμυθιασουνε.:beer: :wave2:

nik7119
22/04/2008, 21:41
[.φιλε δεν ειμαι καθολου του σπασιματος,το προσεχω πολυ,,απλα θα ηθελα καποιες ενδικτικες τιμες για τα σερβις για να μπορω να εχω μια σφαιρικη αποψη, και φυσικα να τον κλασω καταληλως,ας την πηρα απο εκει δεν εχει σημασια,,