PDA

View Full Version : ΜΠΟΤΕΣ Oxtar



gsx1400
23/04/2008, 18:45
Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω μπότες OXTAR RUNAWAY GORE TEX. Τις βρήκα στην COLORI 107 ευρώ (σε προσφορά) έχει πάρει κανεις σας τέτοιες μπότες? Τι λένε? Είναι καλές? Ή τι άλλο μου προτεινετε?


128453

Aggelos_SV
24/04/2008, 14:07
Tα μποτάκια,αν και δεν τα έχω, είναι αδιάβροχα (Gore tex) , έχουν casual/ανθρώπινη εμφάνιση,είναι χρηστικότατα για μες την πόλη και όχι μόνο και η τιμή τους είναι εξαιρετική.
Παλιά ήταν ακριβότερα απ'ότι θυμάμαι (κάνα 150άρι περίπου).

Εγώ θα τα έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Tpap
24/04/2008, 14:21
τα εικονιζόμενα δεν βρίσκονται σε παραγωγή πλέον και έχουν αντικατασταθεί από το επόμενο μοντέλο...που στην ουσία είναι το ίδιο μποτάκι με 2-3 αλλαγές.

στο νέο μοντέλο τα κορδόνια δεν καλύπτονται και ψηλά υπάρχει ένα κουμπωμα βέλκρο.

Αυτά της φωτο τα έχω κι εγώ και διανύουν αισίως τον 6ο χρόνο τους..
αρκετά καλό μποτάκι εν γένει, σχετικά κοντό, λίγο βαρύ, σχετικά σκληρό αλλά ανατομικό, κάπως αντιολισθητική σόλα, σου δίνει την αίσθηση οτι προστατεύει αρκετά--και νομίζω ότι το κάνει..

το πλεονέκτημα των εικονιζόμενων έναντι των νεότερων είναι το κάλυμμα των κορδονιών, το καταλαβαίνεις αν οδηγήσεις με το φερμουάρ κάτω, μπαίνει κρύο αμέσως..:wave2:

fantacid
24/04/2008, 14:32
τα κανουργια ειναι τα τcx xsquare
ειναι πολυ πιο ομορφα κ πιο φθηνα ~100?

paramedic
24/04/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τα κανουργια ειναι τα τcx xsquare
ειναι πολυ πιο ομορφα κ πιο φθηνα ~100?
Χθές τα πήρα για το καλοκαίρι. Απο 94? -> 84? μόνον. Το καλό με τη colori είναι οτι κάνει πάντα μια έκτπωση οτι και να αγοράσεις. Απο ποιότητα φαίνονται καλά. Έχουν λεπτή γραμμή και δένουν καλά στο πόδι. Έχουν προστασία στους αστραγάλους και σόλα αντιολισθιτική σε λάδια πετρελαια κλπ.

gsx1400
24/04/2008, 18:48
παιδια ευχαριστω μολλον θα της παρω. καλες μου φαινοντε.

latris mixanis
29/04/2008, 10:38
Η oxtar έχει καλές μπότες, να τα πάρεις!!
Τα συγκεκριμένα μποτάκια έχουν βγει καλά.

:wave2:

requiem
29/04/2008, 13:17
κι εγώ στην αρχή αυτά έλεγα να πάρω από την colori αλλά μετά βρήκα αυτά της dainese atacama αν τα έχει πάρει κανείς βρέ παιδιά ας μου πεί την γνώμη του αν είναι βολικά για το καλοκαίρι:)


128800

Aggelos_SV
29/04/2008, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
κι εγώ στην αρχή αυτά έλεγα να πάρω από την colori αλλά μετά βρήκα αυτά της dainese atacama αν τα έχει πάρει κανείς βρέ παιδιά ας μου πεί την γνώμη του αν είναι βολικά για το καλοκαίρι:)

Δεν ξέρω κατά πόσο θα την παλέυεις με 35C και βάλε με ψηλό μποτάκι :rolleyes:
Αν δεν ιδρώνει πολύ το πόδι σου ίσως.

Εγώ έχω τα Dainese Honest John (πιο παλιό μοντέλο).Καλύπτει ως τον αστράγαλο ,αλλά έβγαινε και σε ψηλότερο μποτάκι όπως το Atacama.Αν σε ενδιαφέρουν ίσως να βρείς κάποια κομμάτια σε stockατζίδικα (Πριν κάνα 5μηνο τα είχα δει στην Μοτοκίνηση-Χαλάνδρι και Δίκυκλο-Βουλιαγμένης).Για καλοκαίρι δεν έβρισκα τίποτα καλύτερο.Αδιάβροχα ΔΕΝ είναι αλλά μπάζουν πολύ αέρα.


128843

requiem
30/04/2008, 06:26
άγγελε τα dainese που έχεις πάρει εσύ τα έχω βρεί εκεί που θέλω να πάρω τα atacama στο www.mondodimoto.gr
δεν ιδρώνουν τα ποδαράκια μου γι αυτό και σκέφτομαι να τα πάρω.θα το ξανασκεφτώ και όταν τα πάρω θα σε πω:winka: :p

Infini
11/05/2008, 09:43
Έχετε κάποιο link για τα τcx xsquare; Τα καλύτερα καλοκαιρινά μποτάκια που έχω δοκιμάσει είναι αυτά:
http://www.motoworldonline.com/Vendramini-Aero-Air-Tex-Boots_p_606-1100.html
Όχι απλώς λεπτό ύφασμα όπως έχουν τα περισσότερα, αλλά διάτρητο, νιώθεις τον αέρα που περνάει μέσα στο παπούτσι. Τα έφερνε η eliofil αλλά τώρα τα σταμάτησε.