PDA

View Full Version : 0-300 Riding School 3/5/2008



mixalakis
23/04/2008, 19:16
Θα είμαι εκεί για να παρακολουθήσω τα μαθήματα.
Θα πάει κανείς άλλος;

Το λέω μπας και μαζευτούμε.

McTalas
24/04/2008, 03:11
θα ειμαι και εγω εκει !!!!


:a30: :a30: :a30: :a30: :a30: :a30: :a30: :a30: :a30: :a30:

ενα CBR movistar δεν νομιζω να ειναι και αλλο. για καλο και για κακο θα κραταω και ενα τριανταφυλλο !!

για να δουμε ποιοι αλλοι θα ειμαστε??

mixalakis
03/05/2008, 00:19
Τελικά μόνο οι δυο μας θα ήμαστε μου φαίνεται!:p :p

McTalas
03/05/2008, 18:23
Τελικα μονο οι δυο μας δεν ημασταν!!!:lol:
κριμα που δεν μηλισαμε πολυ!!


καλ περασαμε ,γαματα ητανε, μονο που κρατησε λιγο!!



ps. ο blackbusa στο ασπρο γκρουπ!!!
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :lol:

mixalakis
04/05/2008, 09:39
Ναι μιλήσαμε με τον blackbusa, ήμασταν μαζί στο άσπρο γκρουπ.

Ήταν φανταστική εμπειρία και αξίζει σίγουρα να το κάνει κανείς!
Αν μου έλεγαν στην αρχή της ημέρας ότι στο τέλος θα πήγαινα έτσι όπως πήγαινα και μάλιστα με ασφάλεια, δεν θα τον πίστευα με τίποτα.

Επίσης θέλω να προσθέσω ότι σε συνθήκες πίστας μπόρεσα να εκτιμήσω πραγματικά τι φοβερό μηχανάκι είναι το tiger και πραγματικά το ευχαριστήθηκα!:a08: :a08:

McTalas
04/05/2008, 09:46
Ωχ! Πονάει όλο το κορμί μου !!!
Και τώρα που ξύπνησα θα ήθελα να πω…

Απίστευτη εμπειρία!

Αν και μου φάνηκε κάπως… λίγο, έμαθα πολλά πράγματα που έκανα ασυναίσθητα και τώρα ξέρω γιατί τα κάνω και πότε πρέπει να τα κάνω! Αυτό που με ξένισε ήταν πως ο εκπαιδευτής μου δεν ασχολήθηκε πολύ στα 2 τελευταία session. Μου είπε εσύ «κένταγες» όποτε και δεν χρειάστηκε να μου πει κάτι παραπάνω, άλλα εγώ ήθελα να έχω κάποιον συνεχεία διπλά μου να με παρατηρεί, να με πάρει από το χεράκι και να μου δώσει ρυθμό, όπως και έγινε αλλά για λίγο. (είχε μπλέξει ο καημένος και με ένα φρούτο… άστα να πάνε!!). Έδωσα σχεδόν το 60% των δυνατοτήτων μου σε όλο το μάθημα, ένας λόγος ήταν και ότι φοβόμουν πως θα έπεφτα, μάλλον ήταν τα λάστιχα (Diablo απλά) από τα οποία δεν έμεινα ευχαριστημένος, μου άφησαν ένα αίσθημα ανασφάλειας και προβληματισμού.
Θα προσπαθήσω να εφαρμόσω όλα όσα έμαθα με σύνεση στον δρόμο και θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο συχνά μπορώ στην πίστα!
Όσοι έχετε αμφιβολίες και διστάζετε να το κάνετε, σας συμβουλεύω να το κάνετε όσο πιο γρήγορα μπορείτε, αξίζει.

σημ: Ένα μπράβο στον κύριο που αν και τα είχε τα χρονάκια του έκανε το μάθημα για 4η φορά και όπως είπε έχει κάνει και CSS αρκετές φόρες. Το κάνει για να τα φρεσκάρει, έτσι ειπε.

σημ.2: Ενα μεγαλο ευχαριστώ στον κ. dodos900 για την ευγενική παραχώρηση των προσωπικών του racing γαντιων αλλα και στον κ. Fireball400 που μπηκε στον κοπο να μου τα φερει!:D

blackbusa
04/05/2008, 09:56
τον blackbusa ΤΟΝ βαλανε στο λευκο γκρουπ.....δεν το ζητησε ο ιδιος....και πλαγιασε πιο πολυ το πλοιο του απο το κινουμενο τσιρκο σου....:lol: :lol: :lol:

δυστηχως με τον Μιχαλακι μειλισαμε μονο στο τελευταιο session αφου καταφερε να δει τον κλοουν με το movistar...και να αποκαλυφτει....

ηταν εκει και ο Σταθης (T-REX)....:beer:

αλλα ειμασταν ολοι σε διαφορετικα γκρουπακια και δεν συναντιομασταν σχεδον ποτε...:sad:





































για να περασω απο ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χαιρετω ακομα 2-3 παλικαρια που ειπαν οτι παρακολουθουν το μοτο...


:wave2:

T-REX
04/05/2008, 11:23
Ηταν παρα πολυ ωραια. Η οργανωση /επαγγελματισμος των παιδιών του σχολείου ηταν κατι που δεν περίμενα να συναντησω σε αυτόν τον βαθμό.
Κουραστήκαμε αλλα αξιζε τον κόπο

Παιδια οσοι δεν 'εχετε κάνει το σχολείο το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Mc Talas, Blackbusa, Mixalakis και ολα τα παιδια που γνώσισα που παρακολουθούν αλλά δεν γράφουν στο Forum

:wave2: :beer:

petani
04/05/2008, 12:04
Ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο σε ΟΛΟΥΣ τους συμμετεχοντες δεν φτανει ....... ΧΙΛΙΑ και λιγα ειναι ..... :sun:

mixalakis
04/05/2008, 12:23
Θέλω να προσθέσω κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση.

Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων οι περισσότεροι συμμετέχοντες είχαν υγιή νοοτροπία και πραγματικά ήθελαν να μάθουν να οδηγούν καλύτερα και με περισσότερη ασφάλεια. Δεν ήθελε να κάνει κάνεις φιγούρα του πόσο χεράς είναι, ούτε μαγκιές και εξυπνάδες, απλά να κινηθούν όλοι με σιγουριά και όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Πριν πάω στα μαθήματα αυτά είχα ακούσει ότι δεν χρειάζεται να κάνεις το riding school αν σκοπεύεις να πάς στα css ή ότι το παρακολουθούν μόνο οι όχι και τόσο έμπειροι αναβάτες.
Εγώ είδα πολύ κόσμο όχι και τόσο μικρής ηλικίας και προσωπικά το θεωρώ πλήρες μάθημα και απολύτεω απαραίτητο για όποιον ανεβαίνει σε μηχανή, ενώ παράλληλα το απολαμβάνεις όπως είπαμε και παραπάνω!

Πάντα τέτοια.

Ζεύκας
04/05/2008, 14:40
άντε κ σύντομα css γλυκά μου αγόρια... :blush:

blackbusa
04/05/2008, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
άντε κ σύντομα css γλυκά μου αγόρια... :blush:

αν ειχα...η παρω αλλο μηχανακι....σιγουρα....

τωρα με το busa....χλωμο...η μαλλον....no way.....

:wave2:

Digital-Photo
05/05/2008, 21:08
:ZZZ:

Digital-Photo
05/05/2008, 21:09
Και μια γενικη φωτο της ημερας


129645

Digital-Photo
05/05/2008, 21:10
Ο Γ.Λ. εν δραση


129646

McTalas
06/05/2008, 00:42
Μπραβο ρε Στελιο!!
θα σε παρω αυριο τηλεφωνο να περασω να παρω τις φωτο!

blackbusa
06/05/2008, 04:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Digital-Photo
Καλησπερα σας,

να σας ενημερωσω οτι τελειωσα με τον διαχωρισμο των φωτογραφιων
απο το Riding School του Σαββατου, και οτι τις εχω ανεβασει στο site μου.
Μπορειτε να δειτε τι κανατε, η δεν κανατε στο:

http://www.digital-photo.gr/NEW/NEW.html

Πηγαινεται στο menu και καντε κλικ στο:

Motorbikes / Photos / RidingSchool / 03-05-2008

Ευχαριστω για την υπομονη,
Στελιος

εμεις ευχαριστουμε.....αλλα δεν ανοιγει....

:wave2:

McTalas
06/05/2008, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εμεις ευχαριστουμε.....αλλα δεν ανοιγει....

:wave2:

μια χαρα ανοιγει!!
κανε κλικ στο σαιτ, μετα πανω στο "MOTORBIKES" ,μετα πατας "Photos", μετα κλικ στο 'RIDING SCHOOL", μετα στο "03-05-2008 Megara", μετα στο γκρουπ που εισουν (ασπρο για σενα) και τελος στο νουμερο σου, το 22 αν θυμασαι.




σημ. μην πας στο 12 το πρασινο !!! :D

Digital-Photo
06/05/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εμεις ευχαριστουμε.....αλλα δεν ανοιγει....

:wave2:

Παιδες καλημερα, :sun:

αν μπηκατε πιο πριν στη σελιδα πριν ανεβασω το σχολειο
και ξαναμπαινεται τωρα, σας βγαζει την σελιδα απο την
cache-μνημη που εχει κρατησει το κομπιουτερ σας. Οποτε
πατατε F5 (refresh-ανανεωση) για να την ξανακατεβασει
φρέσκια-ζεστή απο τον server. :winka:

blackbusa
06/05/2008, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μια χαρα ανοιγει!!
κανε κλικ στο σαιτ, μετα πανω στο "MOTORBIKES" ,μετα πατας "Photos", μετα κλικ στο 'RIDING SCHOOL", μετα στο "03-05-2008 Megara", μετα στο γκρουπ που εισουν (ασπρο για σενα) και τελος στο νουμερο σου, το 22 αν θυμασαι.




σημ. μην πας στο 12 το πρασινο !!! :D

εμενα γιατι δεν μου ανοιγει ρε γαμωτο....:sad:

mixalakis
06/05/2008, 10:28
Πως παραγέλνουμε για τις πάρουμε με download;

road spirit
06/05/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αν ειχα...η παρω αλλο μηχανακι....σιγουρα....

τωρα με το busa....χλωμο...η μαλλον....no way.....

:wave2:

το ότι καβαλάς μπουσα να μη σε αποτρέπει απο τη σκεψη να κάνεις CSS... τα level 1 και 2 είναι απόλυτα εφαρμόσιμα με μπούσα στις σέρρες, και τα αποτελέσματα μετράνε και στο δρόμο, όχι μόνο σε περιβάλλον πίστας...

και στο συστήνω ανεπιφύλακτα όταν θα μπορείς οικονομικά και απο άποψη χρόνου

sniper
06/05/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το ότι καβαλάς μπουσα να μη σε αποτρέπει απο τη σκεψη να κάνεις CSS... τα level 1 και 2 είναι απόλυτα εφαρμόσιμα με μπούσα στις σέρρες, και τα αποτελέσματα μετράνε και στο δρόμο, όχι μόνο σε περιβάλλον πίστας...

και στο συστήνω ανεπιφύλακτα όταν θα μπορείς οικονομικά και απο άποψη χρόνου

+954

άσε που και στα μεγαρα μπορεί να κάνει μαθήματα.... σε ένα TD υπήρξε μπουσα που μας έκανε να μοιάζουμε με κορίνες :blush: Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε τον ΚουκουρουκουΠαπ (όχι δεν καβάλαγε αυτός - είναι κουλαδάκι ακόμα :lol: )

blackbusa
06/05/2008, 11:03
Ναι ρε παιδια....εχετε δικιο οτι ολα πανε....και ολα στριβουν.....αλλα αν εξαιρεσουμε τον λογικο φοβο μιας ενδεχομενης (σιγουρα καποια στιγμη θα γινει και αυτη) πτωσης μαζι με την ακολοθουμενη ραφη γκροβερ :lol: :lol: :lol: ....μου ειπαν οτι οσα και να αλλαξω παλι θα βρισκει......και αυτο οσο θα με γκαβλωνει (οταν και αμα το καταφερω)τοσο θα με ξενερωνει βλεποντας σημαδια στο busa.....

στο rss παροτι ξερω οτι δεν πηγαινα ταπα,αλλα δεν πηγαινα σιγουρα και αργα,καποια στιγμη αισθανομουνα και ηξερα (ετσι νομιζω δηλαδη) οτι ειχα 1-2 κλικ παραπανω.....γιατι ειμουνα πολυ χαλαρος....ακομα και την στιγμη που στο τεταρτο session σκυλιασα κυριολεκτικα (για τα δικα μου δεδομενα βεβαια)....στα πλαγιασματα εμπαινα πολυ ανετα και ηξερα οτι ειχα δυνατοτητες για πιο αποτομα ''χαστουκια''....αλλα ειπαμε...το ενστικτο μαζι με λιγο φοβο με κραταγανε....


Aν μου την δωσει και φαω το σκαλωμα....η λυση ειναι ενα αλλο μηχανακι.....πιο παλιο... πιο φτηνο....πιο συντηρησημο....αλλα καθαρα ss/trackbike ωστε να μην με νοιαζει και τοσο πολυ....και να μην εχω τοσο ανγχος....

ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σας....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: