PDA

View Full Version : Αγορά Hyosung GV650 Aquila



PaloukiLook
24/04/2008, 15:14
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να προβώ στην αγορά ενός Hyosung GV650 Aquila(καινούργιο)
Πριν από αυτό όμως θα με ενδιέφερε να ακούσω μερικά σχόλια(ποιότητα, ανταλλακτικά, οδική συμπεριφορά) για την συγκεκριμένη μηχανή από άτομα που την έχουν οδηγήσει η από κάποιους που γνωρίζουν!

http://www.bigmotor.hu/hyosung/GV650/400/GV650-1_2.jpg
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Hyosung%20GV%20650%20Aquila.jpg
http://www.novee.net/images/stories/articles/2006/05_06/image_l_news_10303.jpg

MikeG
24/04/2008, 15:40
Δε βάζεις & μια photo της να δούμε τι πράμα είναι....:D

Anritsu
24/04/2008, 15:44
Εμφανισιακά είναι αρκετά εντυπωσιακό μηχανάκι . Και το βλέπω να κυκλοφορεί αρκετά περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο Hyosung . Στο νετ που κοίταξα μόνο καλές κριτικές κριτικές βρήκα ,αλλά βεβαία αυτό δεν σημαίνει και τίποτα το ιδιαίτερο . Παντώς η εταιρία είναι κορέατικη και κακώς τους κορέατες πολύ τους παρομοιάζουν με τους Κινέζους . Απο άποψη τεχνογνωσίας και ποιότητας είναι νομίζω πολύ μπροστά . Αν σ'αρεσεί και στην τιμή του ειναι λογικό , τσίμπα το . Τώρα απο άποψη μεταπώλησης και σερβίς τι παίζει θα σε γελάσω . Αν σ 'άρεσει το στυλ αυτό γενικότερα (δικυλινδρό , ρετρό και ταξιδιάρικο), και δεν θες ντε και καλά τσοπερ κοίτα κατά MotoGuzzi μεριά . Εχουνε πολύ όμορφα και σε λογικές τιμές ταξιδομηχανήματα .

Καλή Ανάσταση

elmariacci
24/04/2008, 19:02
Αν θελεις οπωσδηποτε cruiser παρτο...Ομορφο ειναι,θυμιζει λιγο απο Harley V-Rod αλλα τα χρωματα του ειναι ψιλοαθλια...Μα ειναι αυτα χρωματα για cruiser-drag bike?Παρτο και βαψε το ενα μαυρο ματ κακο και να δεις που πολλοι θα τριβουν τα ματια τους...τα σερβις του λογικα ,δεν θα πρεπει να ειναι ακριβα και τα ανταλλακτικα φθηνα.Με την μεταπωληση μαλλον θα εχεις προβλημα μιας και η κατηγορια εχει πεθανει πλεον στην χωρα μας.:wave2:

gdevelek
24/04/2008, 19:36
φιλε στη θέση σου θα έπαιρνα μεταχείρω ιαπωνέζικο κρούζερ, ένα δικύλινδρο για να τραβάει από χαμηλά αλλά και υδρόψυκτο για να μην έχει κόκκινα στις 5000 στροφές :D με ένα κόστος της τάξης των 4000, και στη μεταπώληση θα έχανα το πολύ 1000 μετά από π.χ. 2 χρόνια

:wave2:

madlef
28/04/2009, 00:09
Έχεις να προτείνεις κανένα μοντέλο φίλε μου gdevelek ;

LOUKILOUK
13/05/2009, 15:17
Ρε παρολιγο "συνονοματε" το μηχανακι μπορει να ειναι καλο και αξιοπιστο και φτηνο σε συντηρηση και να σου αρεσει κιολας αλλα απο μονη της η αγορα μιας καινουριας κορεατικης τσοπερ ειναι ασυμφορη και μαλλον αποτυχημενη... και εξηγουμε... θελει να μοιασει σε Η-D αλλα δεν ειναι... θελει να προσφερει αντιστοιχες συγκινησεις αλλα μαλλον δεν θα μπορεσει... δεν πουλιεται με τιποτα μετα την αγορα και απο ανταλακτικα δεν ειμαι σιγουρος οτι ευκολα θα βρισκεις παντα οτι θελεις μια και δεν ειναι και πολυ καλοπουλημενο μηχανακι. Η κατηγορια αυτη (την οποια δεν πολυγουσταρω :yuck: ) νομιζω οτι εχει σαν βασικη αντιληψη την μοναδικοτητα, την διαρκεια στον χρονο, τον ιδαιτερο χαρακτηρα των μηχανων, την μηχανικη απλοτητα, και την οδηγικη απολαυση της χαλαρης γενικα οδηγησης...ολα αυτα δεν νομιζω οτι μπορεις να τα απολαυσεις με τιποτε αλλο περα απο μια H-D (τις οποιες παλι δεν πολυγουσταρω :yuck: )
Anyway θα συμφωνησω οτι η καλυτερη λυση ειναι μια μεταχειρω τσοπερ-custom (πες το οπως γουσταρεις) η οποια με προσωπικη δουλεια και γουστο θα γινει οπως ακριβως την θες.:sun:
:beer: :wave2:

Road67
13/05/2009, 15:23
Στην έκθεση καβάλησα το GT650. Λοιπόν η θέση οδήγησης μου άρεσε, η ποιότητα πάλι καθόλου. Επιπλέον σε υποτίθεται καινούργια μοτό το παρμπίζ ήταν θολό και φαινόταν σα διασταλμένο.

artdaimon
03/10/2009, 19:57
Τελικά τί έγινε;
Το πήρες το Aquila;

Για πες γιατί με ενδιαφέρει και εμένα!