PDA

View Full Version : Εχω 3 μηχανες και πληρώνω τα άντερα μου σε ασφάλειες ,και τέλη...



dupakos
08/12/2003, 15:11
test

dimi750
08/12/2003, 15:15
μπορείς να μου χαρίσεις τη μία, κατα προτίμηση αν έχεις κανένα
souper sport 600.:D :D :D

wizard
08/12/2003, 15:20
Την πάτησες..


Μόλις έκανα αυτή την ερώτηση σε 3 διαφορετικούς ασφαλιστές: ΔΕΝ προβλέπεται τέτοια ρύθμιση, άπαξ και έχει πινακίδα πρέπει να πληρώνει ασφάλιστρα και τέλη. Τελεία..

Ψηνόμουνα κι εγώ για 3 μηχανές (γιατί τόσες πρέπει να έχει ο καθένας μας.. :p ) αλλά τάβαλα κάτω και.. εχμμμ.. ναι, το σκέφτομαι.. :cool:

DIT
08/12/2003, 15:21
ένας αριθμός δηλαδή που δείχνει σε πιο επίπεδο βρίσκεσαι από πλευρά χρέωσης. Διακυμένεται ανάλογα μετα ατυχήματα που έχεις μάσα στην χρονιά και φταις εσύ φυσικά. Όσο πιο μικρός είναι (και αν δεν κάνω λάθος φτάνει μέχρι το 3) τόσο μικρότερη είναι και η χρέωση που επωμίζεσαι..

Σε δεύτερο λόγο έρχεται η ασφάλιση που έχεις κάνει. Υπάρχουν διάφορα πακέτα τα οποία μπορεί να σου εξηγήσει καλύτερα ο ασφαλιστής σου.

Έπειτα κάνεις μια έρευνα στις διάφορες ασφαλιστικές για το τι σου προσφέρει η κάθε μία και με ποιο αντίτιμο...

Julius
08/12/2003, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dupakos
ξέρει κανείς καμμία λύση να πληρώνω έστω λιγότερα ασφάλιστρα ?γιατι δεν ειναι βέβαια δυνατό να κυκλοφορώ ταυτόχρονα με 3 μηχανές ,άρα το ρίσκο ειναι επιμερισμένο και λογικά θα 'επρεπε να πληρώνω λιγότερα ασφάλιστρα.... ή όχι ? ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε ιδέα , σκέψη ή βοήθεια ;)

Den yparxei lysh, kathe morosykleta me diaforetiko arithmo kykloforias, plironei asfalistra kai telh.

kosdros
08/12/2003, 16:57
αν έχεις μία ασφάλιση!
Παίρνεις τηλέφωνο τον ασφαλιστή και λές στματάω την ασφάλιση από την μηχανή Α και ασφάλισέ μου την μηχανή Β γιατί θα πάω ταξίδι. Όταν γυρίσεις τούμπαλιν και πληρώνεις την διαφορά των ασφάλιστρων !