PDA

View Full Version : Γιατι να συμβαινει αυτο..?



ireneepi
30/12/2004, 00:25
Γιατι να βαζουμε ταμπελες στους δικους μας ανθρωπους ,για ανθρωπους που οταν χρειαστουμε βοηθεια θα ειναι εκει για μας...?

Γιατι λοιπον να τους χαρακτηριζουμε διχως
να ξερουμε τι τους συμβαινει???
Διχως να εχουμε ρωτησει να μαθουμε για
αυτους...?
Δηλαδη επειδη καποιο διαστημα
της ζωης τους ειναι καπως,αμεσως ξεχναμε τι ειχανε δωσει καποτε και τους κολλαμε μια ταμπελα....?



Κριμα....


Μονο αυτο εχω να πω,
απαγοητευτηκα πληρως ,
λυπαμαι τους ανθρωπους που αποκαλω φιλους,
λυπαμαι για τους ανθρωπους που νοιαζομαι...

Λυπαμαι πολυ...


ειθε το νεο ετος να δωσει περισσοτερα μυαλα....σε ολους μας

Κριμα και παλι κριμα.....






Καληνυχτα....


Ευλογησον....!

crs-k
30/12/2004, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Γιατι να βαζουμε ταμπελες στους δικους μας ανθρωπους ,για ανθρωπους που οταν χρειαστουμε βοηθεια θα ειναι εκει για μας...?
..........................
Ευλογησον....!


Τι θελει να πει ο ποιητης ρε Ειρηνη ??? :confused:

Ποιος σε πειραξε ??? :confused:

Πες μου να καθαρισω !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

angels_gr
30/12/2004, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Γιατι να βαζουμε ταμπελες στους δικους μας ανθρωπους ,για ανθρωπους που οταν χρειαστουμε βοηθεια θα ειναι εκει για μας...?

Γιατι λοιπον να τους χαρακτηριζουμε διχως
να ξερουμε τι τους συμβαινει???
Διχως να εχουμε ρωτησει να μαθουμε για
αυτους...?
Δηλαδη επειδη καποιο διαστημα
της ζωης τους ειναι καπως,αμεσως ξεχναμε τι ειχανε δωσει καποτε και τους κολλαμε μια ταμπελα....?



Κριμα....


Μονο αυτο εχω να πω,
απαγοητευτηκα πληρως ,
λυπαμαι τους ανθρωπους που αποκαλω φιλους,
λυπαμαι για τους ανθρωπους που νοιαζομαι...

Λυπαμαι πολυ...


ειθε το νεο ετος να δωσει περισσοτερα μυαλα....σε ολους μας

Κριμα και παλι κριμα.....






Καληνυχτα....


Ευλογησον....!

Οι άνθρωποι έχουν το τρομερό χάρισμα της αχαριστίας. Περνάς κάποιες όμορφες στιγμές με άτομα που τους ονομάζεις φίλους και μια μέρα σου κόβουν και την καλημέρα. Έτσι είναι οι άνθρωποι. Επίσης, όταν λέμε πως κάποιος είναι φίλος μας σημαίνει ότι του δίνουμε συναισθηματικά και υλικά και δεν περιμένουμε να μας τα ανταποδώσει. Γι’ αυτό δεν πρέπει να λυπάσαι για τους χαμένους φίλους. Να δίνεις όσα περισσότερα μπορείς στους ανθρώπους (πάντα με μέτρο έτσι) και να θυμάσαι τις όμορφες στιγμές που πέρασες μαζί τους. Μπορεί κάποια στιγμή να βρεθεί ένα άτομο που να εκτιμήσει την προσωπικότητά σου και να γίνεις πραγματικά ευτυχισμένη. Μπορεί ήδη να υπάρχει αυτό το άτομο και να μην το γνωρίζεις ακόμη. Κάθε μέρα που ξεκινάει μας κρύβει κάτι καινούριο. :wave2:

wolfman13
30/12/2004, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Γιατι να βαζουμε ταμπελες στους δικους μας ανθρωπους ,για ανθρωπους που οταν χρειαστουμε βοηθεια θα ειναι εκει για μας...?

Γιατι λοιπον να τους χαρακτηριζουμε διχως
να ξερουμε τι τους συμβαινει???
Διχως να εχουμε ρωτησει να μαθουμε για
αυτους...?
Δηλαδη επειδη καποιο διαστημα
της ζωης τους ειναι καπως,αμεσως ξεχναμε τι ειχανε δωσει καποτε και τους κολλαμε μια ταμπελα....?



Κριμα....


Μονο αυτο εχω να πω,
απαγοητευτηκα πληρως ,
λυπαμαι τους ανθρωπους που αποκαλω φιλους,
λυπαμαι για τους ανθρωπους που νοιαζομαι...

Λυπαμαι πολυ...


ειθε το νεο ετος να δωσει περισσοτερα μυαλα....σε ολους μας

Κριμα και παλι κριμα.....






Καληνυχτα....


Ευλογησον....!



πιος σε πειραξε ρε ρενα ???να παρω το πιστολι!!!το το μυτοτσιμπιδο???

kapeos
30/12/2004, 17:51
και εγώ με την σειρά μου αφου οι κολλητοι με "ξεκαναν" μετά από παρέα 12 & 18 ετών και ανακατευτηκαν στην σχεση με το άνθρωπό μου χωρις να το γνωρίζω..
λέω ότι δεν υπάρχουν κολλητοί και ξαναλέω ότι δεν υπάρχου φίλοι.


Αλλά που θα πάει ? θα γυρίσει ο τροχός , θα γα...σει ο φτωχός:evil: :evil: :evil: :evil:

Καλή Χρονιά:evil:

tai
30/12/2004, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Γιατι να βαζουμε ταμπελες στους δικους μας ανθρωπους ,για ανθρωπους που οταν χρειαστουμε βοηθεια θα ειναι εκει για μας...?

Γιατι λοιπον να τους χαρακτηριζουμε διχως
να ξερουμε τι τους συμβαινει???
Διχως να εχουμε ρωτησει να μαθουμε για
αυτους...?
Δηλαδη επειδη καποιο διαστημα
της ζωης τους ειναι καπως,αμεσως ξεχναμε τι ειχανε δωσει καποτε και τους κολλαμε μια ταμπελα....?



Κριμα....


Μονο αυτο εχω να πω,
απαγοητευτηκα πληρως ,
λυπαμαι τους ανθρωπους που αποκαλω φιλους,
λυπαμαι για τους ανθρωπους που νοιαζομαι...

Λυπαμαι πολυ...


ειθε το νεο ετος να δωσει περισσοτερα μυαλα....σε ολους μας

Κριμα και παλι κριμα.....






Καληνυχτα....


Ευλογησον....!



Ρενα οι άνθρωποι βάζουν ταμπέλες για να τακτοποιούν την άμυνά τους
Άμα τους έχεις σε κατηγορίες δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι συνέχεια την επόμενη αντίδραση, και σε τι οφείλεται. Έχεις ένα μπούσουλα και πορεύεσαι. Αν το μυαλό σου και η καρδιά σου σκέπτονται και αισθάνονται σε κάθε κατάσταση διαφορετικά, τότε και μόνο τότε δεν χρειάζεσαι ταμπέλες.
Τον φίλο εν κινδύνης γιγνόσκεις.
Πρέπει να χάσεις αρκετούς «φίλους» μέχρι να βρεις τον πραγματικό φίλο.
Μην εγκαταλείπεις, γιατί το αποτέλεσμα ( το να βρεις ΦΙΛΟ) αξίζει τον κόπο.
Μακάρι η καινούρια χρονιά να σε βοηθήσει να τον βρείς.:smilea: :wave2:

ireneepi
31/12/2004, 00:12
Το ξερω παιδια...απλα λυπαμαι....


με τους ιδιους ανθρωπους που τρως ψωμι
κ αλατι,που ανταλασσεις αποψεις και
πολλα αλλα.....



ξαφνικα να ακους τα μυρια οσα απο
αυτους και μαλιστα πισω απο την πλατη
σου εχοντας πληρη....μεσανυχτα....



Κριμα και λυπαμαι πολυ....


Καλη χρονια να εχουμε...

afrotwin
31/12/2004, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Το ξερω παιδια...απλα λυπαμαι....


με τους ιδιους ανθρωπους που τρως ψωμι
κ αλατι,που ανταλασσεις αποψεις και
πολλα αλλα.....



ξαφνικα να ακους τα μυρια οσα απο
αυτους και μαλιστα πισω απο την πλατη
σου εχοντας πληρη....μεσανυχτα....



Κριμα και λυπαμαι πολυ....


Καλη χρονια να εχουμε...


ke stin pio koliti parea aftos pou lipi 8avete kaloproereta i kakoproereta
min mou pis oti den to exis kani ke esi?
tora poso sovari ine i katastasi?
vasika ine siga ta avga
ala malon ise fortismeni sines8imatika afton ton kero ke ta pernis ola tis metritis
vres ena filo sou na prosferete ke grafta ola sta arx1d1@ tou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
06/01/2005, 21:21
Επειδή τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω τι γράφεις και τι εννοείς έχω να σου πω ότι αναλύεις πάρα πολύ την ζωή…
Μάλλον έχεις τον χρόνο απ΄ ότι φαίνεται …δεν μπορώ να το ξέρω να αναλύσεις πάρα πολύ την συμπεριφορά των άλλων…
Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις τελικά τι τέλος πάντων σκέφτεται ο καθένας μας ….εγώ όσο μπορώ εφαρμόζω την εξής θεωρεία …
Κάνω γνωστές τις απόψεις μου και τις θέσεις μου …σε βασικά θέματα..
Όσοι συμφωνούν μένουν μαζί όσοι όχι φεύγουν…
Όσοι μένουν δεν έχω καμία απαίτηση από αυτούς …υπάρχουμε μαζί μόνο και μόνο γιατί την βρίσκουμε παρέα με τις βλακείες που μας αρέσουν…

Από πάρα πολύ λίγους ανθρώπους στην ζωή μου έχω απαίτηση κάποια πράγματα…
Την γυναίκα μου με την οποία θεωρώ ότι μπορεί …ποτέ μην λες ποτέ θα είμαι μαζί της μέχρι να πεθάνω και μερικούς φίλους που περάσανε το συμβατικό φράγμα των γνωστών μετά από πάαααρα πολλές δοκιμές…

Ναι και ίσως βάζω ταμπέλες μέχρι εκεί που επιβεβαιώνομαι …όταν αναιρεθώ απλά αλλάζω την ταμπέλα …

Τίποτα δεν υπάρχει από το τίποτα και ότι υπάρχει προΰπυρχε….

Είπε ο μαλάκας και πέθανε….


:beer: :beer:

gcrook
06/01/2005, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Επειδή τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω τι γράφεις και τι εννοείς έχω να σου πω ότι αναλύεις πάρα πολύ την ζωή…
Μάλλον έχεις τον χρόνο απ΄ ότι φαίνεται …δεν μπορώ να το ξέρω να αναλύσεις πάρα πολύ την συμπεριφορά των άλλων…
Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις τελικά τι τέλος πάντων σκέφτεται ο καθένας μας ….εγώ όσο μπορώ εφαρμόζω την εξής θεωρεία …
Κάνω γνωστές τις απόψεις μου και τις θέσεις μου …σε βασικά θέματα..
Όσοι συμφωνούν μένουν μαζί όσοι όχι φεύγουν…
Όσοι μένουν δεν έχω καμία απαίτηση από αυτούς …υπάρχουμε μαζί μόνο και μόνο γιατί την βρίσκουμε παρέα με τις βλακείες που μας αρέσουν…

Από πάρα πολύ λίγους ανθρώπους στην ζωή μου έχω απαίτηση κάποια πράγματα…
Την γυναίκα μου με την οποία θεωρώ ότι μπορεί …ποτέ μην λες ποτέ θα είμαι μαζί της μέχρι να πεθάνω και μερικούς φίλους που περάσανε το συμβατικό φράγμα των γνωστών μετά από πάαααρα πολλές δοκιμές…

Ναι και ίσως βάζω ταμπέλες μέχρι εκεί που επιβεβαιώνομαι …όταν αναιρεθώ απλά αλλάζω την ταμπέλα …

Τίποτα δεν υπάρχει από το τίποτα και ότι υπάρχει προΰπυρχε….

Είπε ο μαλάκας και πέθανε….


:beer: :beer:

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα οταν διαβασα αυτα που εγραψες.
Με εκφραζουν απολυτα.
Παντως οσον αφορα την υπεραναλυτικη σκεψη, ειναι ενας τροπος αμυνας που σε πολλους ανθρωπους με εναν μυστηριο τροπο δουλευει.

ireneepi
06/01/2005, 22:08
free rider

Ναι η αληθεια ειναι οτι την αναλυω.....
δεν εχω τον χρονο,πιστεψε με,χρονο δεν εχω καθολου,απλα συμβαινει.
Σκεφτομαι πολυ εντονα και αναλυω το καθε τι αθελα μου ισως...
Δεν ξερω γιατι,ισως επειδη με ενδιαφερουν
πολλα,δεν θελω να ειμαι σαν τα ζομπι
που φτιαχουν οι καιροι μας και να πηγαινω
στο κουτουρου...και ουτε θελω να
ειμαι μαϊντανος σε ενα τραπεζι διχως να ξερω τι συμβαινει και τι παιζεται γυρω μου.


2 βδομαδες τωρα που ειμα λιγο πιο χαλαρη ξερεις τι εχω μαθει για την ζωη,την φυση,εμας,τον πολιτισμο μας??????
Πραγματα που ποτε μου δεν φανταζομουν..
Πραγματα που πιστευα πως δεν υπαρχουν και γιατι....?
Γιατι τα ψαχνω,τα μελεταω και....

Ισως να ειναι και ενας τροπος αυτοαμυνας που λεει και ο gcrook δεν ξερω...

Σχετικα με αυτους που πορευονται μαζι
ή οχι ναι,θα συμφωνισω ετσι ειναι.
Απλα εδω μιλαω για την διπροσωπια.
Αυτους τους ανθρωπους σιγουρα δεν τους ξερεις απο την αρχη,επειτα τους
μαθαινεις.....
Και ειναι κριμα να συμβαινει αυτο....
αλλα ετσι ειναι η ζωη...

Σιγουρα δεν εχω απαιτησεις απο ολους
και γενικοτερα οτι δεινω το δεινω επειδη το γουσταρω. Αλλα δεν μου αρεσει το θαψιμο,ειναι οτι χειροτερο....
αυτο και το ψεμμα....

και μιλαω παντα για το κακοπραιρετο θαψιμο.....

free rider
06/01/2005, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα οταν διαβασα αυτα που εγραψες.
Με εκφραζουν απολυτα.
Παντως οσον αφορα την υπεραναλυτικη σκεψη, ειναι ενας τροπος αμυνας που σε πολλους ανθρωπους με εναν μυστηριο τροπο δουλευει.

Εσύ αγαπητέ μου να χαρείς όταν πάρεις τα συμπράγκαλα πίσω από τον ξαφνικό και άδικο ελικοπτεράτο βιασμό που υπαίσθης ….

Για την ιστορία…

Σήμερα κατέβηκα Πόρτο Χέλι….τώρα πια έχω διαβάσει καλύτερα την γνωστή διαδρομή…

Τρέμετε SV650…

Πάντως χωρίς αστεία είναι καταπληκτική διαδρομή…
Είχα κατέβει με το κουτί μου μαζί με την wife για δουλειά και στο δρόμο πρέπει να είδα στα στροφιλίκια καμιά δεκαριά κ4..μιλάμε πολύς κόσμος…

Να σου πώ… το Σάββατο λέμε να αναστήσουμε το νεκροταφείο του γκαζοφονιά είσαι για βοήθειες?
:wave2: :wave2:

free rider
06/01/2005, 22:21
Αλλα δεν μου αρεσει το θαψιμο,ειναι οτι χειροτερο....
αυτο και το ψεμμα....

και μιλαω παντα για το κακοπραιρετο θαψιμο..... [/B][/QUOTE]

εδώ δεν χρειάζεται να συμπηρώσω τίποτα απλά συμφωνώ...
:beer:

gcrook
06/01/2005, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Εσύ αγαπητέ μου να χαρείς όταν πάρεις τα συμπράγκαλα πίσω από τον ξαφνικό και άδικο ελικοπτεράτο βιασμό που υπαίσθης ….

Για την ιστορία…

Σήμερα κατέβηκα Πόρτο Χέλι….τώρα πια έχω διαβάσει καλύτερα την γνωστή διαδρομή…

Τρέμετε SV650…

Πάντως χωρίς αστεία είναι καταπληκτική διαδρομή…
Είχα κατέβει με το κουτί μου μαζί με την wife για δουλειά και στο δρόμο πρέπει να είδα στα στροφιλίκια καμιά δεκαριά κ4..μιλάμε πολύς κόσμος…

Να σου πώ… το Σάββατο λέμε να αναστήσουμε το νεκροταφείο του γκαζοφονιά είσαι για βοήθειες?
:wave2: :wave2:

Αυριο κατα πασα πιθανοτητα θα εχω το διπλωμα, μιας και η κρατηση του για ενα τετοιο παραπτωμα ειναι ΜΗ νομιμη, ασε που δεν καταγραφεται και στα πρακτικα.
Προσπαθουν να με κανουν παραδειγμα τα καθικια:(
Αν Σαββατο ειμαι ελευθερος, ειμαι μεσα, ευκαιρια ειναι να μαθω και κατι χρησιμο.
Τα SV να ξερεις φιλε μου οτι χτυπανε μια φορα και καλη κατι αναιδεστατους τετρακυλινδρους, με WP,BP,TP και δεν ξερω και γω τι αλλο.
Που θα μου πας, εδω ειμαστε θα σε κανω εγω να τρεχεις στον Γιαγια Αρκουδα για τιπς εν τρικς, χεχε.

xotiko
07/01/2005, 00:12
ego to mono pou exo na po einai pos filoi den uparxoun!uparxoun mono "filoi" opote xrhsimopoihse tous gia na pernas kala k mhn tous afhneis na se xalane...zhse gia thn parth sou

free rider
07/01/2005, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xotiko
ego to mono pou exo na po einai pos filoi den uparxoun!uparxoun mono "filoi" opote xrhsimopoihse tous gia na pernas kala k mhn tous afhneis na se xalane...zhse gia thn parth sou


Λυπάμαι αλλά εδώ πρέπει να σου πω ότι δείχνεις μια πικρία και απογοήτευση στην ζωή σου …
Έτσι τουλάχιστον βγαίνει προς εμένα. Κάπου τα βλέπεις λίγο μονόπλευρα και ίσως πρέπει να επαναξιολογήσεις ποιες είναι οι απαιτήσεις σου από έναν φίλο και τι περιμένεις να σου καλύψει κάποιος φίλος.
Αν θες την γνώμη μου μην ψάχνεις για να βρεις φίλους απλά ζήσε την ζωή σου στρίβοντας ακολουθώντας τις δικές σου γραμμές μην κρύβεσαι από τους άλλους και θα δεις ότι θα υπάρξουν άλλοι που θα σε αξιολογήσουν σαν ενδιαφέροντα άνθρωπο….τότε μπορεί να κάνεις μερικές φιλίες ανάλογα με το πόσα ζητάς από τους άλλους και το πόσα δίνεις..
Ειλικρινά αυτό το ζήσε για πάρτη σου με σκότωσε….
Εγώ σου λέω πάντως να μισείς τα σημάδια των φίλων σου γίνονται λάβαρα και σημαίες σου….
:sad: :sad:

afrotwin
07/01/2005, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εγώ όσο μπορώ εφαρμόζω την εξής θεωρεία …
Κάνω γνωστές τις απόψεις μου και τις θέσεις μου …σε βασικά θέματα..
Όσοι συμφωνούν μένουν μαζί όσοι όχι φεύγουν…
Όσοι μένουν δεν έχω καμία απαίτηση από αυτούς …υπάρχουμε μαζί μόνο και μόνο γιατί την βρίσκουμε παρέα με τις βλακείες που μας αρέσουν…

Από πάρα πολύ λίγους ανθρώπους στην ζωή μου έχω απαίτηση κάποια πράγματα…
Την γυναίκα μου με την οποία θεωρώ ότι μπορεί …ποτέ μην λες ποτέ θα είμαι μαζί της μέχρι να πεθάνω και μερικούς φίλους που περάσανε το συμβατικό φράγμα των γνωστών μετά από πάαααρα πολλές δοκιμές…

Ναι και ίσως βάζω ταμπέλες μέχρι εκεί που επιβεβαιώνομαι …όταν αναιρεθώ απλά αλλάζω την ταμπέλα …

Τίποτα δεν υπάρχει από το τίποτα και ότι υπάρχει προΰπυρχε….

Είπε ο μαλάκας και πέθανε….


:beer: :beer:

re ti apistefti saxlamara ine afti pou grafis?
den mporis na pis den endiaferome gia to provlima sou sta isa?
ka8ese ke mas dioigise ti kanis esi?
to protipo simperiforas?
o kaliteros diaxiristis tetion provlimaton?
ante pniksou re psile
otan enas an8ropos mas milai gia to provlima tou den tou petame sta moutra ton eafto mas
ksafnika asxolounte oloi i loukoumades me to ti 8a ekane enas anousios ke aprovlimatistos apo alo prisma ke prooptiki an8ropos
mpravo re ola afta kanis?
xestikame re
edo to provlima ine alounou an8ropou
den kanoume psixanalisi gia sena
giati re an8ropoi den mporite na epikinonisete me ena sinan8ropo
ke na min milate gia ton eafto sas otan sas leei enas an8ropos exo provlima
toso egoistika egokentrika zoa prepi na isaste
to telefteo pragma pou mas endiefere ine ti kani o psilos ke o ka8e psilos ke to girisame mpros ta eki

opos katalavenis irinoula to provlima sou ine pos prati se teties periptosis o psilos
to lisame lipon min se apasxoli alo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


sintrivania i malakies........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
07/01/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re ti apistefti saxlamara ine afti pou grafis?
den mporis na pis den endiaferome gia to provlima sou sta isa?
ka8ese ke mas dioigise ti kanis esi?
to protipo simperiforas?
o kaliteros diaxiristis tetion provlimaton?
ante pniksou re psile
otan enas an8ropos mas milai gia to provlima tou den tou petame sta moutra ton eafto mas
ksafnika asxolounte oloi i loukoumades me to ti 8a ekane enas anousios ke aprovlimatistos apo alo prisma ke prooptiki an8ropos
mpravo re ola afta kanis?
xestikame re
edo to provlima ine alounou an8ropou
den kanoume psixanalisi gia sena
giati re an8ropoi den mporite na epikinonisete me ena sinan8ropo
ke na min milate gia ton eafto sas otan sas leei enas an8ropos exo provlima
toso egoistika egokentrika zoa prepi na isaste
to telefteo pragma pou mas endiefere ine ti kani o psilos ke o ka8e psilos ke to girisame mpros ta eki

opos katalavenis irinoula to provlima sou ine pos prati se teties periptosis o psilos
to lisame lipon min se apasxoli alo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


sintrivania i malakies........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


re ti m@l@k@s ine aftos o free opou x3s0 amesos na pai na mirisi

free rider
07/01/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re ti apistefti saxlamara ine afti pou grafis?
den mporis na pis den endiaferome gia to provlima sou sta isa?
ka8ese ke mas dioigise ti kanis esi?
to protipo simperiforas?
o kaliteros diaxiristis tetion provlimaton?
ante pniksou re psile
otan enas an8ropos mas milai gia to provlima tou den tou petame sta moutra ton eafto mas
ksafnika asxolounte oloi i loukoumades me to ti 8a ekane enas anousios ke aprovlimatistos apo alo prisma ke prooptiki an8ropos
mpravo re ola afta kanis?
xestikame re
edo to provlima ine alounou an8ropou
den kanoume psixanalisi gia sena
giati re an8ropoi den mporite na epikinonisete me ena sinan8ropo
ke na min milate gia ton eafto sas otan sas leei enas an8ropos exo provlima
toso egoistika egokentrika zoa prepi na isaste
to telefteo pragma pou mas endiefere ine ti kani o psilos ke o ka8e psilos ke to girisame mpros ta eki

opos katalavenis irinoula to provlima sou ine pos prati se teties periptosis o psilos
to lisame lipon min se apasxoli alo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


sintrivania i malakies........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


re ti m@l@k@s ine aftos o afro opou x3s0 amesos na pai na mirisi

afrotwin
07/01/2005, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
re ti m@l@k@s ine aftos o afro opou x3s0 amesos na pai na mirisi

o afro ine o kirios o 8eos sou mikre psilouli
ine pantaxou paron ke se parakolou8i
ke se prosexi mpas ke ma8is tipota se aftin tin zoi...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xotiko
08/01/2005, 12:36
exo filous alla apla theoro pos den prepei na dinesai....to ekana apo poli mikrh auto k den kerdisa tipota,to antitheto malista exasa polla!den einai kako to na exeis filous alla na kratas mia pisinh.....!!!!etsi den einai?oloi mas exoume pligothei apo filous k nomizo katalabainete ti enoo....
pantos opios thelo na ginei filos mou mesa eimai ;) ...filakia!

free rider
08/01/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από xotiko
exo filous alla apla theoro pos den prepei na dinesai....to ekana apo poli mikrh auto k den kerdisa tipota,to antitheto malista exasa polla!den einai kako to na exeis filous alla na kratas mia pisinh.....!!!!etsi den einai?oloi mas exoume pligothei apo filous k nomizo katalabainete ti enoo....
pantos opios thelo na ginei filos mou mesa eimai ;) ...filakia!

Το να μην δίνεσαι και να κρατάς τον εαυτό σου σε ένα κάστρο κλεισμένο θα σε φέρει αργά ή γρήγορα σε ένα αδιέξοδο ..πίστεψέ με..
Το να φοβάσαι τους άλλους και να κρύβεσαι πάλι θα σε αποκλίσει και δεν θα μπορείς να χαρείς ένα από τα πιο βασικά πράγματα στην ζωή την κοινωνικότητα που θα σε βοηθήσει να συνάμα να εξελιχθείς σαν άνθρωπος.
Εγώ θα ήθελα να σου πω ότι κανένας και με κανένα τρόπο δεν μπορεί να σε βλάψει εκτός αν μιλάμε υλικά ….ψυχικά μην φοβάσαι είναι το πλέον σίγουρο ότι σε μαθαίνουν να φοβάσαι όλοι γύρω σου γιατί αυτό τους συμφέρει…
Και να σου πω και κάτι άλλο…
Αν καταντήσουμε να πάψουμε να δινόμαστε και να μην ενδιαφερόμαστε για τους γύρω μας τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζούμε απομονωμένοι μέσα στην μοναξιά μας .Τότε ακόμη είναι πολύ εύκολο για αυτό που ονομάζουμε σύστημα να μας καταπιεί και να μας αφομοιώσει , να μας κάνει ότι θέλει πιόνια του…
Οι σκεπτόμενοι άνθρωποι είναι η γιατρειά του συστήματος και η αντίσταση σε κάθε μορφής φαινόμενα όπως ο νεοπλουτισμός ο σφακιανάκης το νίτρο και η πεγκυ ζήνα που σαν άνθρωποι δεν μου φταίνε σε τίποτα αλλά απ’ την άλλη στην φέρνουν πισώπλατα γιατί καλλιεργούν πρότυπα είδωλα και αναπαραγάγουν συμπεριφορές απομονωτισμού και αποξένωσης…

Αυτά γιατί με έπιασα η φόρα και δεν σταματώ …
Ελπίζω να μην το πάρεις σαν επίθεση παρά μόνο σαν συμβουλή.

:beer:

johnpan
11/01/2005, 10:25
Ειρηνάκι τι παίχτηκε? Στείλε μου π.μ. να τα πούμε...

ireneepi
14/01/2005, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Ειρηνάκι τι παίχτηκε? Στείλε μου π.μ. να τα πούμε...


Θα τα πουμε Γιαννη....

x-rider
15/01/2005, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από xotiko
exo filous alla apla theoro pos den prepei na dinesai....to ekana apo poli mikrh auto k den kerdisa tipota,to antitheto malista exasa polla!den einai kako to na exeis filous alla na kratas mia pisinh.....!!!!etsi den einai?oloi mas exoume pligothei apo filous k nomizo katalabainete ti enoo....
pantos opios thelo na ginei filos mou mesa eimai ;) ...filakia!


Το λες , το λες



στην πρωτη καλη ευκαιρια θα το ξανακανεις


Θελει καιρο για να κανεις πραξη , αν γινει ποτε αυτο αυτο που λες



Δεν υπαρχει χανω , κερδιζω


απλα.......

monstermind
17/01/2005, 15:23
οι ανθρώπινες σχέσεις είναι ο μεγαλύτερος πονοκέφαλος στη ζωή. οι μεγαλύτερες χαρές και οι μεγαλύτερες λύπες.

είναι σαν να παίζεις ρουλέτα όταν μετράς τους ανθρώπους.

και η μαγία στος ανθρώπινες σχέσεις βρίσκεται σε αυτές τις εκρήξεις πάθους. εκεί που πρέπει να αποφασίσεις, είτε να βρεις το θάρρος να συγχωρέσεις και να αποδεκτείς, είτε να βρεις το θάρρος να σηκωθείς και να κλείσεις τις πόρτες σου. ο ένας δρόμος θα σε κάνει με τον καιρό νορμάλ μαλάκα που δέχεται τα πάντα και έχει κύκλους και έχει "φίλους" περνάει καλά κτλ κτλ κτλ... ο άλλος δρόμος θα σε κάνει ένα μοναχικό και περίεργο κομπλεξικό.

όπως και να έχει την θλίψη ή την χαρά δεν θα την γλιτώσεις σε καμία περίπτωση, όποιο δρόμο και αν διαλέξεις... αυτό που καλείσαι να αποφασίσεις την ροή με την οποία θα τις έχεις στη ζωή σου. Σπάνιες στιγμές γεμάτες ηδονικό πόνο ή χαρά, ή μικρές καθημερινές ρουτινιάρικες και ανιαρές γουλιές.

Η στεγνη αλήθεια πάντως είναι ότι... ότι και αν ζητάς και περιμένεις εσύ απο τους άλλους, και ότι οι άλλοι περιμένουν απο εσένα αλλάζει μέρα με την μέρα με ρυθμούς πραγματικά ασύλληπτους. αυτό το το τόσο φανερό χάος, και τόσο ολοκληρωτικό μου δεν το παίρνουμε καν χαμπάρι είναι που κάνει τις σχέσεις τόσο ενδιαφέρουσες. αυτό πους τις εξυψώνει, αυτό που τις σκοτώνει.

και αυτό είναι απλώς υπέροχο.

ireneepi
27/01/2005, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
ο


είτε να βρεις το θάρρος να συγχωρέσεις και να αποδεκτείς,




είτε να βρεις το θάρρος να σηκωθείς και να κλείσεις τις πόρτες σου.



Αυτο ειναι το πιο ασχημο ,
σχεδον ποτε δεν ξερεις τι αποφασισεις να παρεις....

Παντα αναρρωτιεσαι...αυτο?????
η μηπως αυτο????????
Κανω το σωστο?????
Κανω το λαθος...???????

Τι να διαλεξω...και αν το μετανιωσω...???

Ολα αυτα τα ερωτηματα....!

Αυτα ειναι ο μεγαλυτερος πονοκεφαλος ......!

tai
27/01/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi

Τι να διαλεξω...και αν το μετανιωσω...???

......!

Ποτέ δεν μετανιώνουμε για πράγματα που κάνουμε. Είναι οι επιλογές που μας εμπλουτίζουν σαν ανθρώπους. Ακόμη και τα λάθη είναι κέρδος μας.:wave2:

afrotwin
28/01/2005, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Ποτέ δεν μετανιώνουμε για πράγματα που κάνουμε. Είναι οι επιλογές που μας εμπλουτίζουν σαν ανθρώπους. Ακόμη και τα λάθη είναι κέρδος μας.:wave2:

TORA MIN TA KRINIS OLA APO TIN MIXANI POU AGORASES
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
28/01/2005, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Αυτο ειναι το πιο ασχημο ,
σχεδον ποτε δεν ξερεις τι αποφασισεις να παρεις....

Παντα αναρρωτιεσαι...αυτο?????
η μηπως αυτο????????
Κανω το σωστο?????
Κανω το λαθος...???????

Τι να διαλεξω...και αν το μετανιωσω...???

Ολα αυτα τα ερωτηματα....!

Αυτα ειναι ο μεγαλυτερος πονοκεφαλος ......!

STIN ZOI OTAN TAKTOPIOUME STIVAZOUME TIS PIOTITES TON AN8ROPON OPOS EMIS 8ELOUME KE OPOS EMIS 8ELOUME NA TIS VLEPOUME INE MEGALO LA8OS

SIXNA DE ANALAMVANOUME KE ROLOUS EPITIRITI

MIN KANIS ESI AFTO
MIN PIS ESI TO ALO
KE ALA TETIA

STIN OUSIA O KA8E AN8ROPOS OPOS KE EMIS EXI GENI8I KE IPARXI GIA TON EAFTO TOU KE EXI IPOXREOSI NA EKSELIX8I KE NA ANAPTIX8I O IDIOS

OTAN PROFASIZOMASTE OTI ENDIAFEROMASTE GIA TRITOUS
APLA ZOUME GEGONOTA KE EMPIRIS EK TOU ASFALOUS
DILADI MESA APO TIN ZOI TON ALON
INE TO IDIO SAN NA MIN EXIS PROSOPIKI ZOI
KE VLEPIS SINEXIA TILEORASI GIA NA DIS KATI ENDIAFERON STIN ZOI SOU KE NA ZISIS EMPIRIES MESA APO ALOUS

STIN ZOI OLOI EXOUN DIKEOMA NA APOKLINOUN NA PSAXNONTE NA PARETOUNTE APO PRAGMATA KE KATASTASIS KE KA8IMERINA SIMVENI AFTO

OTAN EMIS GIA KAPIO LOGO DOUME MIA DIAFORETIKI ANTIDRASI APO TO ATOMO POU ENDIAFEROMASTE KE EPITIROUME TOTE PROSPA8OUME NA TON EPANAFEROUME STIN KATASTASI POU EXOUME APOFASISI GIA KINON

AFTOS I NE KE O ROLOS TIS EPITIRISIS
OTAN FTASOUME STO SIMIO NA 8EOROUME AFTO POU KANOUME SOSTO GIA EKINON KE EKINOS ARNITE NA SIMORFO8I
TOTE ERXETE I KONTRA

AFTOS POU ARNITE NA EPITIRI8I 8A MILISI ASXIMA XLEVASTIKA KE 8A APOGOITEFSI TON EPITIRITI TOU
PRAGMA POLI FISIKO
GIATI IPAME EXI DIKEOMA NA ALAZI OPOTE 8ELI MIAS KE ZI EMPIRIES KE EKSELISETE
ENANTI TOU EPITIRITI TOU POU PERIMENI NA ZISI KATI APO TIN SINANASTROFI TOU ME TA ATOMA POU DI8EN ENDIAFERETE GIA AFTA

GIA AFTO DEN INE TIXEO OTI PERNAI POLES ORES STO TILEFONO MILONTAS ME TA ATOMA APO MEGALO (ENDIAFERON) GIA AFTA....

NOMIZO OTI EXOUME MIA IKONA TOU GIATI MPORI KAPIOS POU 8EOROUME OTI ENDIAFEROMASTE GIA AFTON FTANI STO SIMIO NA MAS KATIGORISI-8APSI SE ENA KLISTO PERIGIRO

DILADI FILOS DEN SIMENI KATI IDIO KE DEDOMENO KE STA8ERO POU TO XRISIMOPIOUME ANALOGA..

ALA MIA ELEF8ERI KE IGIOIS SXESI POU VASIZETE STIN ANTALAGI APOPSEON AKOMI KE DIAFORETIKON ALA ME ANIXTO KE EPIKODOMITIKO TROPO
DEN PROSPA8OUME NA ALAKSOUME KANENAN
ALA EXOUME ENA AN8ROPO NA MIRASTOUME EMPIRIES NA GINI O KA8REPTIS TOU EAFTOU MAS GIA NA MPOROUME NA KATALAVENOUME PIOI IMASTE EMIS
KE AN TIXON EXOUME IDIES DRASTIRIOTITES
MPOROUME NA EKSELIX8OUME SE AFTO POU KANOUME MESA APO ENA IGIOI SINAGONISMO OXI ANTAGONISMO

O FILOS DEN INE PATERITSA POU TIN EXOUME OPOTE TIN XRIAZOMASTE
OUTE GIA NA ES8ANOMASTE OTI FRONTIZOUME ENA KIPO...

PREPI NA INE ISOTIMI SXESI KE VASISMENI STO DINO PERNO XORIS NA ZITAO

DILADI POLES FORES FTEME EMIS I IDIOI OTAN FTANOUN STO SIMIO NA MAS KATIGORISOUN I FILOI MAS
KE DEN TO KATALAVENOUME

MAKARI TO PROVLIMA SOU NA MIN INE KATI TETIO

tai
29/01/2005, 10:40
Τι είπε το ποιητή ρε :eyepop: :eyepop:

tai
29/01/2005, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
TORA MIN TA KRINIS OLA APO TIN MIXANI POU AGORASES
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Θα σκάσεις από την ζήλια σου. Απ’την ώρα που είδες την ωραιότερη, δεν μπορείς να ησυχάσεις. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ireneepi
30/01/2005, 14:03
Οχι Αφρο μου δεν ειναι τετοιο το θεμα..

Βεβαια εσυ τωρα το εξηγησες πολυ
αντικειμενικα....μην ξεχνας οτι υπαρχουν
και συναισθηματα που παντα εχουν την δικη τους αποψη...ή καλυτερα και την δικη τους..

tai
30/01/2005, 20:45
Ειρήνη .Δίνε ζωή στις μέρες σου και όχι μέρες στην ζωή σου. και αστα τ'αλλα γι'άλλους.:wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer:

afrotwin
31/01/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Οχι Αφρο μου δεν ειναι τετοιο το θεμα..

Βεβαια εσυ τωρα το εξηγησες πολυ
αντικειμενικα....μην ξεχνας οτι υπαρχουν
και συναισθηματα που παντα εχουν την δικη τους αποψη...ή καλυτερα και την δικη τους..

ENTAKSI IRINOULA TA SINES8IMATA DEN INE KATI POU IPARXI APO MONO TOU SAN TA PERISTERIA POU PETANE KE ERXONTE KE KA8ONTE STO KEFALI MAS
INE KATI POU ES8ANOMASTE ME TA APO DRASI ANTIDRASI
KE O TROPOS ME TON OPIO EPILEGOUME I OXI ANALOGA ME TIS PSIXOSIS MAS NA DOUME MIA KATASTASI
EMPASI PERIPTOSI EGO DEN MPORO NA MILISO GIA TA SINES8IMATA TOU KA8E ENA
AFTO EXOUN DIAFORETIKI PIOTITA STON KA8E ENA MAS
KE MPORI NA EXO KAPIES MIKRES IKANOTITES SAN AN8ROPOS ALA I MANTIKI DEN INE MIA APO AFTES
EDO MILAME ISOS GIA TIN ETIA POU DIMIOURGOUNTE TA OPIA SINES8IMATA
KE SIGOURA I DRAMATOPIOISI TON KATASTASEON I TA DAKRIVREXTA SENARIA ANTIMETOPISIS TON 8EMATON ANIKOUN SE SAPOUNOPERES KE OXI SE EMAS LOGIKOUS KE DRASTIRIOUS AN8ROPOUS POU ANAZITOUME DIEKSODOUS STIN ZOI MAS KE TIN KALITERI DIAXIRISI TOU EAFTOU MAS

DILADI TO NA XAIDEVOUME O ENAS TON ALON I TON EAFTO MAS DEN INE LISI
ALA PESIMO.....(TIN PEFTOUME)

OPOTE AN 8ES MAS LES TA SINES8IMATA SOU KE VGAZOUME AKRI ALA DEN TO VRISKO KA8OLOU SOSTO NA TO KANIS
KE AN 8ES NA VRIS TIN AKRI KANE STIN AKRI TA SINES8IMATA SOU KE SKEPSOU LOGIKA KIRIOS
GIATI I ZOI DEN PERIMENI OUTE KATALAVENI APO SINES8IMATA KE PROSOPIKES ANISIXIES

AN STAMATOUSE NA GIRIZI I GI MEXRI NA VRIS LISI STO PROVLIMA SOU GIA NA MIN XANIS POLITIMO XRONO APO TIN ZOI SOU KALA 8A ITAN ALA DEN GINETE
SINEXIZI NA GIRIZI KE ESI XANIS TON XRONO APO TIN ZOI SOU KE OSO AFINIS TA PROVLIMATA NA SE KATEVALOUN I ALITA KATASTREFESE

GIA AFTO APOFASISE AN AKSIZI TON KOPO NA AFIEROSIS TIN ZOI SOU SE OTI DIPOTE DEN SE PAI MPROSTA KE DEN SOU AFINI PERI8ORIA NA EKSELIX8IS

afrotwin
31/01/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Θα σκάσεις από την ζήλια σου. Απ’την ώρα που είδες την ωραιότερη, δεν μπορείς να ησυχάσεις. :

OXI RE TO ANTI8ETO APO TOTE POU IDA OTI TIN EXIS ESI ISIXASA....
:rotflmao: :rotflmao:


GIA FANTASOU NA TIN IXE KANENA AKSIOLOGO ATOMO
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:


TI 8A EKANA TOTE...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


GIA SOU RE TAI ME TO MPOUZOUKI SOU:wave2:
:lol: :lol: :lol:

tai
31/01/2005, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
OXI RE TO ANTI8ETO APO TOTE POU IDA OTI TIN EXIS ESI ISIXASA....
:rotflmao: :rotflmao:


GIA FANTASOU NA TIN IXE KANENA AKSIOLOGO ATOMO



TI 8A EKANA TOTE...


ραν ταν πλαν
ΜΕ ΘΑΥΜΆΖΟΥΝ ΜΕ ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ :p :p :p :p :p

ireneepi
31/01/2005, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

KE AN 8ES NA VRIS TIN AKRI KANE STIN AKRI TA SINES8IMATA SOU KE SKEPSOU LOGIKA KIRIOS

Λογικη...παντα αυτη η λογικη...


GIATI I ZOI DEN PERIMENI OUTE KATALAVENI APO SINES8IMATA KE PROSOPIKES ANISIXIES

χρονος δυστυχως περναει.......


SINEXIZI NA GIRIZI KE ESI XANIS TON XRONO APO TIN ZOI SOU KE OSO AFINIS TA PROVLIMATA NA SE KATEVALOUN I ALITA KATASTREFESE

GIA AFTO APOFASISE AN AKSIZI TON KOPO NA AFIEROSIS TIN ZOI SOU SE OTI DIPOTE DEN SE PAI MPROSTA KE DEN SOU AFINI PERI8ORIA NA EKSELIX8IS



..ξερω οτι δεν αξιζει τον κοπο.......


Εχεις δικιο Λεωνιδα.....απολυτο....


Χρηστο συμφωνω μαζι σου,απλα ειναι δυσκολο,μα οχι ακατορθωτο...

afrotwin
01/02/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ραν ταν πλαν
ΜΕ ΘΑΥΜΆΖΟΥΝ ΜΕ ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ :p :p :p :p :p


OXI NE ISE AKSIO8AVMASTOS
AFTO NA LEGETE!!!!...
:rotflmao: :rotflmao:

atropos
01/02/2005, 11:38
Αφιερωμενο στην φιλη Ειρηνη.....



Ζητιανος της ζωης
της ζωης που μου ανηκει.
Ποσα χρονια περασαν ?
Μην επενδυσεις πανω μου
δεν βλεπεις ?
Μικρομεσαια επιχειρηση
ονειρων. Φαλιρησε !!
Τα ανοιγματα μεγαλα
τα κερδη ανυπαρκτα.
Η εφορια παρουσα
πρεπει να πληρωθουν ολοι.
Ακομα και ο ανεμος που
τα σκορπισε.
Η ελπιδα αχθοφορος λιμανιου
θελει και αυτη το μερτικο της.
Κλεφτης κοινος στ εδωλιο
περιμενω αποφαση απο
αμειλικτο δικαστη.
Συνηγορος υπερασπισεις τα ματια σου
και το ανεμελο μαζεμα των μαλλιων σου.
Πρεπει να πληρωθεις και συ.
Καταδικαστικα γιατι δεν πουλησα
τα ....κλοπιμαια........................

ireneepi
01/02/2005, 19:50
Σε ευχαριστω πολυ....
atropos


καταλαβα τι εννοεις.....!