PDA

View Full Version : TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12



SeNNinhA
08/12/2003, 22:31
Λοιπόν αντιγράφω την σχετική ανακοίνωση του Trail Ride:


-----------------------------------------------------------------------------------
Το περιοδικό 0>300 (Off Road team) διοργανώνει trail ride στην ευρύτερη περιοχή Κιούρκα την 14η Δεκεμβρίου 2003.

Οπως σε κάθε καλό trail ride θα υπάρχουν κατηγορίες (Solo, Γυναίκες, Με συνεπιβάτη, Βετεράνοι).

Η εκκίνηση θα δοθεί στις 10:00 στην πίστα Terradura. Οπως πάντα για συμμετοχές και πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην Ιωάννα "Αγία κοπέλα" Αρβανιτάκη στο τηλέφωνο 210-2851300 Εσωτ. 107 ή στο email jarv@0300.gr
-----------------------------------------------------------------------------------



Θα πάρω να μάθω περισσότερα και θα σας ενημερώσω.

Προς το παρόν να ετοιμαζόσαστε και, για να βλέπω συμμετοχές....

Julius
09/12/2003, 13:21
Απάντηση από την Ιωάννα "Αγία κοπέλα" Αρβανιτάκη ....

Ερώτηση : Ποιος είναι ο βαθμός δυσκολίας? Δηλαδή Africa το πάει? BMW650Dakar? KTM640Adventure? CR500? XX1100? Harley888?
Απάντηση: Η διαδρομή θα είναι normal για όλα τα enduro, λόγω καιρικών συνθηκών μάλλον το ΧΧ θα δυσκολευτεί λίγο, ίσως αν φορέσει τα κατάλληλα λάστιχα να γελάσουμε λιγότερο.

Ερώτηση : Πόσο στοιχίζει η συμμετοχή?
Απάντηση: Η συμμετοχή είναι 10€

Ερώτηση : Τι ώρα πρέπει να είναι στον χώρο οι συμμετέχοντες??
Απάντηση: Kαλό θα είναι να βρίσκονται στο χώρο το αργότερο 9:30

Ερώτηση : Φαΐ θα έχει???
Απάντηση: Για σένα ειδικά θα έχω πατσά από τα χεράκια μου, αλλά άμα έρθεις φέρε και για μένα φαγητό (απ’ότι καταλαβαίνεται φαΐ δεν θα έχει)

NLS
09/12/2003, 14:49
Η σειρά που έβαλες τις μηχανές στην ερώτηση... τι παρουσιάζει;

(έτσι για να μαμάω και εγώ κάνα ποστ)

Julius
10/12/2003, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
Η σειρά που έβαλες τις μηχανές στην ερώτηση... τι παρουσιάζει;

(έτσι για να μαμάω και εγώ κάνα ποστ)

tipota




Atniprotash sto Trail Ride, ti tha legate Savvato proi na pame kamia xalari endurovolta pros varympomph???

To epipedo diskolias to kathorizoume emeis kai to diamorfonoume etsi oste na pername oloi.

symetoxes????

DIT
10/12/2003, 14:41
θα δουλεύω Σάββατο!!!

πολύ καλό σαν ιδέα όμως...

wizard
10/12/2003, 14:45
julius είμαι μέσα.. ΧΑΛΑΡΗ ΕΙΠΑΜΕ! Τα Anakee ΔΕΝ πάνε μία στη λάσπη.. στομώνουνε και μετά ..γίνομαι πρωτοσέλιδο στο "μπρίκια-κολλάω-όνλυ" μάγκαζιν.. :p

Julius
10/12/2003, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
θα δουλεύω Σάββατο!!!

πολύ καλό σαν ιδέα όμως...

koita eipa savvato mpas kai thelei kanenas na paei thn kyriakh sto trai ride.......


osoi psilofteroi erthete to apogeyma ston kafe to sizitame ekei.... sthn telikh to kanonizoume kyriakh, den yparxei provlhma.



Wiz: xalara re, ean deis oti den mporeis na akolouthiseis, gyrnas piso monos sou x ax ax x ax plaka kano, alla to xomatino to lastixaki toy to thelei re, eidika ama exei vreksei

wizard
10/12/2003, 14:56
Νταξ, τζούλς.. Θα πάω να καρφώσω τίποτα παλιοτάκουνα από παλιά παπούτσια της μάνας μου do-it-yourself φάση κι έτσι.. :p

Πάντως, μήπως καλύτερα Κυριακή - μια και χλωμό να θέλει κάποιος νάρθει και στα δύο (except kosdros.. α, πούσαι ρε kosdre - πάμε πάλι Εύηνο για καμμιά λαδόκολλα; :D )

Adventure-R
10/12/2003, 15:17
Τα θέλει ο κώλος μου.

kosdros
11/12/2003, 13:41
πάμε γιατί θέλω να πάω την Κυριακή στο trail ride! Όσο για τον Εύηνο θα πάω μάλλον το άλλο Σαββατοκύριακο.

wizard
11/12/2003, 14:18
..τόπα γω.. :D αυτό το παιδί, ΗΣΥΧΙΑ δεν έχει!..


Λοιπόν, για Εύηνο θες παρέα; (φυσικά, από χώμα θα πάμε έτσι;..)

wizard
11/12/2003, 14:22
α, ξέχασα.. οκ για Σάββατο.. αλλά χωμάτινα λάστιχα νο-μπόνους.. ινσέρτ κόιν / γκέιμ όβερ :(

DIT
11/12/2003, 14:31
Τι λάστιχα φοράει το πράμα σου??(διαστάσεις)

wizard
11/12/2003, 14:56
130/80 πίσου..

90/90 μπρουστά..


άμα είναι να μου χαρίσεις, ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΖΑΝΤΕΣ! :eek: (..δισκόπλακες κλπ - κάνεις το καλό, κάν'το καλά!.. :) )

DIT
11/12/2003, 15:04
έχεις απάντηση...

ουγκ!

wizard
11/12/2003, 15:19
thanks.. έβαλα και γενικότερο σχετικό ποστάκι, αλλά άν βρεις τίποτα ρίξε σύρμα..

SeNNinhA
15/12/2003, 21:12
Σύμφωνα με τις πληροφορίες που μάζεψα τελικά σωστή ήταν η επιλογή μου να μην έρθω στο trail με τα Sahara και τα 190 κιλά + βενζίνη του Dakar.

Βέβαια έχω μπεί και εγώ στην μπρίζα και ήδη έχει προγραμματιστεί η αναγκαία αλλαγή ελαστικών σε περισότερο χωμάτινα. Μάλλον για τα Karro (Metzeler).

Μέχρι και σκέψεις αγοράς μικρού καθαρού περνάνε από το μυαλό μου!!!

Αλήθεια αυτό το κόλλημα με την λάσπη είναι παιδικό? Γιατί πάντα με θυμαμαι να κυλιέμαι ή να πλατσουρίζω και να το διασκεδάζω. Εσείς?

NLS
16/12/2003, 08:19
Το dakar είναι 177+βενζίνη πρέπει να σου πω (με την βενζίνη είναι 193).

(άσχετο αλλά δεν μπορώ να διαβάζω συνεχώς το λάθος - μόνο ΣΕ ΕΝΑ έγγραφο της BMW είδα να γράφουν το καθαρό βάρος, ενώ σε όλα τα άλλα γράφουν το μικτό - στα περισσότερα πάντως ΛΕΝΕ ότι είναι το μικτό, οπότε τι το μπερδεύει ο κόσμος δεν ξέρω - και καλά αυτοί που ΘΕΛΟΥΝ να το μπερδέψουν, αλλά αυτού που δεν πρέπει να το μπερδεύουν...)

άντε καλημέρα :D

superspy
16/12/2003, 12:32
Karoο=Κακη αντιγραφή του Τ63 με έμφαση στην άσφαλτο. - Απάτη για χώμα..... ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.....:mad:

SeNNinhA
16/12/2003, 15:43
NLS...
δεν το ήξερα. Διάβαζα 193 γεμάτη αλλά οι πιο πολλοί κατασκευαστές θεωρούν το "γεμάτη" μόνο με λάδια και άλλα σχετικά υγρά και όχι με βενζίνη φουλαρισμένη.

Είσαι σίγουρος ότι το 193 γεμάτη συμπεριλαμβάνει ΚΑΙ την βενζίνη?


SuperSpy...
δεν τα ξέρω τα Karoo. Δηλαδή δεν τα έχω φορέσει αλλά δεν έχω και κάποιον που να τα είχε χρησιμοποιήσει. Αλλά πήγα και τα είδα. Η χάραξη είναι ακριβώς αυτή του Τ63 αλλά το λάστιχο είναι super ενισχυμένο στον σκελετό του. Ειδικά τα πλαϊνά του. Πολύ πιο δεμένο από το Τ63. Η εντύπωση που μου έδωσε είναι ότι είναι σχεδιασμένο να αντέχει πολύ μεγαλύτερη κακοποίηση. Δεν ξέρω πως πάει στην άσφαλτο και στο βρεγμένο (άλλωστε ούτε το Τ63 πάει καλά βρεγμένο). Εσύ έχεις εμπειρία με τα Karoo? Ακριβά είναι πάντως σίγουρα. 140 Ε μόνο το πίσω!!!

NLS
16/12/2003, 15:46
ναι

superspy
16/12/2003, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
SuperSpy...
δεν τα ξέρω τα Karoo. Δηλαδή δεν τα έχω φορέσει αλλά δεν έχω και κάποιον που να τα είχε χρησιμοποιήσει. Αλλά πήγα και τα είδα. Η χάραξη είναι ακριβώς αυτή του Τ63 αλλά το λάστιχο είναι super ενισχυμένο στον σκελετό του. Ειδικά τα πλαϊνά του. Πολύ πιο δεμένο από το Τ63. Η εντύπωση που μου έδωσε είναι ότι είναι σχεδιασμένο να αντέχει πολύ μεγαλύτερη κακοποίηση. Δεν ξέρω πως πάει στην άσφαλτο και στο βρεγμένο (άλλωστε ούτε το Τ63 πάει καλά βρεγμένο). Εσύ έχεις εμπειρία με τα Karoo? Ακριβά είναι πάντως σίγουρα. 140 Ε μόνο το πίσω!!! [/B]

Ναι έκανα το λάθος να τα βάλω ένα φεγγάρι..... ΑΠΑΤΗ σου λέω ..... Λίγο καλύτερα απο τα Τ63 στην ΣΤΕΓΝΗ άσφαλτο αλλά μάπα στο χώμα..... Αν σκεφτεσαι για μικτό λάστιχο (που να κρατάει στην άσφαλτο) μονόδρομος το Τ63 για πίσω!