PDA

View Full Version : Daytona 675 και θερμοκρασίες



MitsosNaked
01/05/2008, 15:44
Ερώτηση 1η.

Όσοι χρησιμοποιείτε το Daytona μέσα στην Αθήνα, πόσο γρήγορα ανεβάζει θερμοκρασία, και όταν την ανεβάζει απλά ζεσταίνεστε ή καίγεστε;

Ερώτηση 2η.

Επειδή στο δικό μου την εξάτμιση δέν την έχω στην ουρά αλλά έχω μία trioval στο πλάι, εσείς που την έχετε κανονική(την εξάτμιση ντέ ;) ) στην ουρά, μήπως το σελάκι του συνεπιβάτη γίνεται τηγάνι μετά από λίγη ώρα;


Μιλάμε για καιρό με ζέστη πάντα.

Ζεύκας
01/05/2008, 17:25
Εγώ στα είπα.το 675 αλλά και όλα τα ss δεν είναι για πόλη! ειδικά με ζέστη!

1.κ εγώ τις λίγες φορές που έπαιρνα το 675 στη πόλη είχα πρόβλημα.Το μοτέρ ζεσταίνεται για
πλάκα κ το βαντιλαντέρ δουλεύει υπερωρίες...

Τα μεσημέρια ειδικά μετά από 30-40 λεπτά στο κέντρο της Αθήνας κατέβαινα από τη μηχανή
μούσκεμα στον ιδρώτα....

2.Ο πίσω εντάξει λογικό είναι να ζεσταθεί ο ποπός του αλλά τπτ το σπουδαίο...


Υ.Γ. όλα οκ με τη μηχανή τώρα? :wave2:

MitsosNaked
01/05/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Εγώ στα είπα.το 675 αλλά και όλα τα ss δεν είναι για πόλη! ειδικά με ζέστη!

1.κ εγώ τις λίγες φορές που έπαιρνα το 675 στη πόλη είχα πρόβλημα.Το μοτέρ ζεσταίνεται για
πλάκα κ το βαντιλαντέρ δουλεύει υπερωρίες...

Τα μεσημέρια ειδικά μετά από 30-40 λεπτά στο κέντρο της Αθήνας κατέβαινα από τη μηχανή
μούσκεμα στον ιδρώτα....

2.Ο πίσω εντάξει λογικό είναι να ζεσταθεί ο ποπός του αλλά τπτ το σπουδαίο...


Υ.Γ. όλα οκ με τη μηχανή τώρα? :wave2:


Το ξέρω οτι δέν είναι για την πόλη, μη φαντάζεσαι οτι πάω για τσιγάρα στο περίπτερο με αυτό. Άν είχα τα λεφτά και για ένα παπί θα το έπαιρνα. Και για μένα δε με ενδιαφέρει άν ζεσταίνομαι, για το μοτέρ φοβάμαι.

Ο λόγος που ρωτάω για το πίσω σελάκι είναι γιατί σκέφτομαι να αλλάξω τη θέση της εξάτμισης(γιατί φοβάμαι μή δημιουργηθεί πρόβλημα στον κινητήρα μιάς και οι διαστάσεις του σωλήνα είναι διαφορετικές από το μαμά) αλλιώς να κοιτάξω να μακρύνω/στενέψω το σωλήνα της ήδη υπαρχούσης. Δέ θέλω να την αλλάξω γιατί γουστάρω που είναι στο πλάι και ο ήχος πολύ απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.Άν τώρα η εξάτμιση φανεί γενικώς ακατάλληλη για το triumph θα βάλω τη μαμά και αυτή θα την πουλήσω. Απλά όσον αφορά το θέμα ασφάλεια κινητήρα μπορώ να γίνω πολύ υποχόνδριος.


Με τη μηχανή Δόξα Τω Θεώ όλα ΟΚ. Ευτυχώς δέν έπαθε το παραμικρό απο την πτώση. Σε βαθμό που ο ίδιος ο εξουσιοδοτημένος νόμιζε ότι του έλεγα ψέμματα ότι έπεσε και ότι είχα ατύχημα. Μόνο έξοδο η ζάντα που έγινε κομπλε με 70 ευρώ.

:beer:


Εσύ κανα νέο με την ασφάλεια;:wave2:

mako
01/05/2008, 19:24
:eek: :eyepop: :eek: :eyepop: Πλακα κανεις (στη φωτο για την εξατμιση αναφερομαι)!!!!!!!!!!!!!!!:look: Παντως με τη μαμα τετοια εποχη δεν ζεσταινεται πολυ. Εγω βεβαια δεν πολυεμπαινα στο κεντρο.-:winka:

MitsosNaked
01/05/2008, 19:45
σου άρεσε;:)

mako
03/05/2008, 02:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
σου άρεσε;:)

Συνεχιζεις την πλακα!!!!!!!!!!!:look: :eek: :D