PDA

View Full Version : *ΒΟΡΕΙΟΙ* ΕΚΤΑΚΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ...



blackbusa
02/05/2008, 00:39
Σημερα μου εστειλε αυτην την ανακοινωση ενας πολυ καλος φιλος...και το μωρο που κινδυνευει ειναι ανηψακι του....


23-4-2008

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΥΠΟ ΑΙΜΑΤΟΣ Α+......

ΜΕΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ 18 ΜΗΝΩΝ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ-ΙΠΠΟΚΚΡΑΤΙΕΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

οποιος μπορει να βοηθησει,εστω και με το να το προωθηση σε οσο περισσοτερα ατομα ωστε να βρεθουν οσο περισσοτερες φιαλες γινεται...


δυστηχως εγω δεν εχω τον καταλληλο τυπο αιματος....:sad: :sad: :sad:

αν μπορει καποιος μοντ να το κανει και sticky.....


EDIT....2 ΜΑΙΟΥ 2008....

ΜΙΛΕΙΣΑ ΜΕ ΙΠΠΟΚΡΑΤΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.....ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ....ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ,ΧΑΜΕΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ...ΑΡΑ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ....ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ....

EDIT....5 ΜΑΙΟΥ 2008....

ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΗΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ....ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ (ΚΑΙ) ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ (ΣΑΣ) ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΘΕΜΑ ΓΙΑ 7-10 ΜΕΡΕΣ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ 2 ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ/ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....




Υ.Γ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΟΝΤ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΕ ''ΒΟΡΕΙΟΙ ΕΚΤΑΚΤΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ''....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


129029

Tropeas
02/05/2008, 01:16
Θα πάω αύριο στον δικό μας Ευαγγελισμό που είχα ξαναδώσει αιμοπετάλεια μιας και είμαι Α+ να κάνω αρχικά την εξέταση ότι και τώρα μπορώ να δώσω...
αν θες πες λοιπές λεπτομέρειες του τι μπορούμε να κάνουμε και που και για τους υπόλοιπους...:rolleyes:

latris mixanis
02/05/2008, 10:54
Παναγιώτη απ' όσο γνωρίζω δεν χρειάζεται η ίδια ομάδα αίματος για τα αιμοπετάλια...

Καλά θα είναι να πάει όποιος μπορεί.

:beer:

pipis
02/05/2008, 11:06
με απλή αιμοληψία δίνεις και αιμοπετάλια? αν ναι έφυγα σήμερα. έχω Α+

latris mixanis
02/05/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
με απλή αιμοληψία δίνεις και αιμοπετάλια? αν ναι έφυγα σήμερα. έχω Α+

Για αρχή σου παίρνουν αίμα για να δουν η ποιότητα από τα αιμοπετάλια σου είναι καλή κ αν παράγει αρκετά ο οργανισμός σου. Αν είναι καλή, ειδοποιούν την οικογένεια ή εσένα (συνήθως την οικογένεια κ αυτή εσένα) και τότε πας να δώσεις αιμοπετάλια.
Η διαδικασία δεν είναι όπως μια απλή αιμοληψία, θα πάρει κάνα 2ωρο περίπου.

:wave2:

Υ.Γ Σε περίπτωση που δώσεις αιμοπετάλια να χεις κάποιον και μαζί για να σε γυρίσει.

blackbusa
02/05/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Για αρχή σου παίρνουν αίμα για να δουν η ποιότητα από τα αιμοπετάλια σου είναι καλή κ αν παράγει αρκετά ο οργανισμός σου. Αν είναι καλή, ειδοποιούν την οικογένεια ή εσένα (συνήθως την οικογένεια κ αυτή εσένα) και τότε πας να δώσεις αιμοπετάλια.
Η διαδικασία δεν είναι όπως μια απλή αιμοληψία, θα πάρει κάνα 2ωρο περίπου.

:wave2:

Υ.Γ Σε περίπτωση που δώσεις αιμοπετάλια να χεις κάποιον και μαζί για να σε γυρίσει.

Ευχαριστω πολυ Ελενα για την ενημερωση,αλλα τροποποιηθηκε και το πρωτο ποστ....ψαχνουμε για αιμοπεταλια μονο απο Βορεια Ελλαδα....επι το πληστον κοντα η μεσα στην Θεσσαλονικη....

latris mixanis
02/05/2008, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Ευχαριστω πολυ Ελενα για την ενημερωση,αλλα τροποποιηθηκε και το πρωτο ποστ....ψαχνουμε για αιμοπεταλια μονο απο Βορεια Ελλαδα....επι το πληστον κοντα η μεσα στην Θεσσαλονικη....

Λογικό γιατί τα αιμοπετάλια δεν μπορούν να τα κρατήσουν για μέρες όπως το αίμα :)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά Πάνο.

:wave2:

blackbusa
04/05/2008, 23:17
EDIT....5 ΜΑΙΟΥ 2008....

ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΗΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ....ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ (ΚΑΙ) ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ (ΣΑΣ) ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΘΕΜΑ ΓΙΑ 7-10 ΜΕΡΕΣ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ 2 ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ/ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....

ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ...

:wave2:

lari
20/05/2008, 12:19
ευχομαι κατ αρχην το παιδακι να γινει καλα, μακαρι να μπορουσα ν ανεβω Θεσσαλονικη να βοηθησω κι εγω. ειχαμε μεσα απο δω τοσο μεγαλη κινητοποιηση?? συγκινηθηκα ρε γαμωτο...

peskandritsos
31/07/2008, 11:42
Τωρα το ειδα το θρεντακι αυτο και ετσι απο απλο ενδιαφερον το παιδακι τι εγινε ειναι καλα??

Μικρή Λουλού
11/08/2008, 12:23
.

shadow.gr
13/08/2008, 09:58
τι εγινε τελικα με το παιδακι?

blackbusa
03/09/2008, 12:34
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΣΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ....ΠΡΑΚΤΙΚΑ Η ΕΣΤΩ ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ Η ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.....

ΜΙΛΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ.....

ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ(ΧΗΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ) ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....
ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ (ΠΑΛΙ ΧΗΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ) ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ....ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....ΑΠΟ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ....



ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....

:wave2: