PDA

View Full Version : Σχόλια & ευχές περί "ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητήρας..."



Σελίδες : 1 [2]

novo45
13/11/2005, 00:10
Re synodiporoi
shmera ta diabasa ola ayta...
Exw meinei koyfos
Ti ginetai re gamwto...
Re Lambro...BRAVO tipota allo!!
Me ekanes na niwsw poly mikros san katanalwths
BRAVO re file BRAVO

nassosxlvbros
13/11/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Έρχονται νέα... αλλά μόλις επαληθευτούν όλα θα τα γράψω... ;)

Aδερφε εκατσα και διαβασα ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ μεχρι τωρα...τι να πω....περιμενω νεα σου και λεπτομερειες του ολου επιχειρηματος που κανεις....και σου ευχομαι το δρομο που ακολουθεις να μην τον αλλαξεις ποτε και για ΤΙΠΟΤΑ!!!
οπως πληρωνουμε να μαθοθν ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ!-μονο ετσι τελικα θα γινουμε καλυτεροι
παντα ορθιος!!!

:beer: :beer: :beer:

stavrogin
13/11/2005, 14:55
Μπραβο φιλε,κι απο μενα.

MISKIN
16/11/2005, 11:50
:wave2:
ΜΠΡΑΒΟ! ΣΟΒΑΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΕΣ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΟΥ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ( ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΕΝΑ).

Υ.Γ. Η SUZUKI ΙΑΠΩΝΙΑΣ(Η΄ΕΣΤΩ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ) ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ YOSHIMURA KAI ΦΙΛΤΡΟ BMC ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ Η΄ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΕΔΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΗΠΩΣ Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ;:confused:

gojakla
16/11/2005, 12:41
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΦΙΛΕ ΛΑΜΠΡΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ, ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.
Σημερα διαβασα πρωτη φορα το τι εχει συμβει και εχω να προσθεσω κι' εγω αλλο ενα μεγαλο...
Μ Π Ρ Α Β Ο!!!
Οταν με το καλο επανελθεις (οσο το δυνατον γρηγοροτερα) περιμενουμε ολοι νεα σου!
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ και παλι...
:wave2:

nomad_soul
21/11/2005, 03:14
Μπηκα για μια ματια στα forum και τελικα ξενυχτησα με το προβλημα σου :) Κατ αρχας εισαι πολυ τυχερος ποθ την γλυτωσες και δευτερον παρτους μεχρι και τη τελευταια δεκαρα που δικαιούσε γιατι δικαιουσε πολλα!!!!!
Δουλευω τεχνικος (ασχετο σε Η/Υ) σε αντιπροσωπεια μεγαλης εταιρειας στην ελλαδα.Μπορει ο χωρος να αλλαζει αλλα οι πολιτικες ειναι ίδιες όσο το τραβηξεις τοσο πιο πολλα θα βγάλεις ασε που η φιλοσοφία ειναι μη το μαθει η μαμα εταιρεια γιατι τη βαψαμε!!!! και να τα μπαλωσουμε οπως μπορουμε!!! ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟ.Καλη τυχη ευχομαι αν και φαινετε οτι εχεις μπολικη αφου τη γλυτωσες στην αττικη οδο

kapeos
24/11/2005, 17:29
Ρε μικρέ έχεις σκυλιάσει για τα καλά ε:rolleyes:


Μπράβο σου. Ελπίζω στο τέλος να μην πάρεις και τα δικά μου σώβρακα που γράφουν "Σαρακάκης":rotflmao:

SAKIS.XT660X
24/11/2005, 19:16
Μπραβο ρε Λαμπρο παρτους οχι μονο τα σωβρακα αλλα
τις ζαρτιερες μαζι και τα κομπινεζον




SIZE=4][Β]ΓΔΥΣΤΟΥΣ!!![/Β][/SIZE]







:beer: :beer: :wave2: :wave2:

nassosxlvbros
24/11/2005, 22:11
χαζη η ερωτηση αλλα:
αν σου εσπαγε εκτος εγγυησης και ολο το μοτερ χρειαζοταν ολα αυτα να ξαναγινει σαν και πριν,τι θα εκανες; θα ειχες εμπιστοσυνη στα ελληνικα χερια να σου ξαναδεσουν ενα μοτερ 99,9% απο το μηδεν;θα ζηταγες και εγγυηση;:lol:
Και ξεροντας μαλιστα οτι μονο τα φακτορυ κοινως η "μαμα"εχει τετοιο permission?ή θα το εκανες βολτα στην Ευρωπη /Ιαπωνια να δεθει σωστα;:confused:

ειναι ακομα πιο ασχημα απο οτι φανταζομαστε.....

nassosxlvbros
24/11/2005, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ακριβώς σε τέτοια θέματα δεν παίζουμε αλλά φίλε μου εγώ πιστεύω ότι εμείς τους αφήνουμε και κάνουν ότι θέλουνε , που δεν το τραβαμε....
η τελευταια φορα που πηγα σε "εξουσιοδοτημενο (εγγυηση γαρ)τους ζητησα να μου βαλουν μια βιδιτσα στη πισω δαγκανα των φρενων (τυφλη βιδα ασφαλειας)
ξερεις τι εκαναν;.......:confused:
εβαλαν...
ΓΡΑΣΣΟ!!!!!

θα μου πεις αυτο δεν ηταν τιποτα...
ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΤΗ ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ (ελλατωματικη) δισκοπλακα!!!!:confused: :confused: :lol:
απο την ημερα της ληξης εγγυησεως δε με ξαναδαν,ας ειναι καλα τα χερακια μου....:wave2:

Tropeas
25/11/2005, 09:58
Ξέρεις ποια είναι η διαφορά?

Δεν προτίμησες να τσακωθείς και να χαλάσεις την καρδιά σου για μια βίδα,
που θα μπορούσε σε άλλη περίπτωση να σου κόστιζε την ζωή...

Όταν σκεφτείς τι πληρώνουμε , και γιατί, θα αρχίζεις να φωνάζεις με τα εξουσιοδοτημένα, καλύτερα λοιπόν να φωνάζουμε, και να απευθυνόμαστε όσο το δυνατόν ανώτερα και να μας λένε "ρουφιάνους" παρά να μας βγάλουν "άλλο ένα κωλόπαιδο που την πάτησε γιατί έτρεχε με την μηχανή" απο αδιευκρίνηστους όρους βλάβης...

cbanthropos
25/11/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
απο την ημερα της ληξης εγγυησεως δε με ξαναδαν,ας ειναι καλα τα χερακια μου....:wave2:

Το καλυτερο! Κι εγω αυτης της φιλοσοφιας ειμαι. Τα παντα μονος μου. Αλλα θελει και εργαλεια, και ειναι γεγονος οτι δεν εχουν ολοι ουτε το χρονο, ουτε τη διαθεση, ουτε τις γνωσεις να ασχολουνται με τη μηχανη. Αυτοι αναγκαζονται να εμπιστευονται αλλους.. τι να κανεις...

adam_tsouk
25/11/2005, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ξέρεις ποια είναι η διαφορά?

Δεν προτίμησες να τσακωθείς και να χαλάσεις την καρδιά σου για μια βίδα,
που θα μπορούσε σε άλλη περίπτωση να σου κόστιζε την ζωή...

Όταν σκεφτείς τι πληρώνουμε , και γιατί, θα αρχίζεις να φωνάζεις με τα εξουσιοδοτημένα, καλύτερα λοιπόν να φωνάζουμε, και να απευθυνόμαστε όσο το δυνατόν ανώτερα και να μας λένε "ρουφιάνους" παρά να μας βγάλουν "άλλο ένα κωλόπαιδο που την πάτησε γιατί έτρεχε με την μηχανή" απο αδιευκρίνηστους όρους βλάβης...


έτσι ακριβώς...
τους δίνουμε το δικαίωμα (την ελευθερία μάλλον) και τα κάνουν.

aaa```
25/11/2005, 17:31
[QUOTE]έτσι ακριβώς...
τους δίνουμε το δικαίωμα (την ελευθερία μάλλον) και τα κάνουν.

..

nassosxlvbros
25/11/2005, 18:18
χμμμ...
ξερεις η σιωπη ειναι χρυσος....
μονο που αυτη η σιωπη (ο χρυσος ντε!)δεν προκειται να ξαναμπει στη τσεπη τους....και μη νομιζεις πως δε φωναξα...αλλα ειπαμε μη φαμε και ξυλο,οι πελατες ομως που ηταν εκει το πιασανε το νοημα,και νασαι σιγουρος οτι ετσουξε...του ειπα του μηχανικου οτι αυτο που ειπε (για τη ραγισμενη δισκοπλακα δηλαδη,οτι δεν ετρεχε τιποτα)να το ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ!Γελαγε σα χαχας....οι πελατες δε γελασαν καθολου...:nono:
ΤΙΡ:για να δειτε ποσο "αξιοπιστοι" ειναι οι μαστοροι σας -οσο και φιλοι να ειστε-"σημαδεψτε"μερη που πρεπει να κοιταχτουν...θα εκπλαγειτε για πολλα που θα εχουν μεινει ανεπαφα...:eek:
καντε το και θα δειτε ....

postman
30/11/2005, 00:32
ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΟΥΝΑ ΤΟΥΣ ( SUZUKI) .ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΣΚΕΛΕΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ .ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ . ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΟΥΜΕ ΧΡΗΣΙΜΟΙ !

Krokodilos001
30/11/2005, 23:47
Ke ego simera diabasa ta ipolia me tin antiprosopia.

Megalo Brabo, ipomoni ke epimoni:beer:

Afta pou egrapses gia tin suzuki me anisixisan, mias ke ego suzuki kabalao!!

FZR600R
06/12/2005, 19:36
Tropeas ευγε.

Εισαι παραδειγμα για ολους μας.

Οταν σου ελεγαν να αφησεις να ξεχασθει το θεμα, εσυ ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ!

Μπιξε το μαχαιρι μεχρι το κοκκαλο.

Χαρη σε ατομα σαν και 'σενα γινονται οι μεταρυθμισεις...

Κλειστους το μαγαζακι... θα σε σκοτωναν!

Τους Αλητες.

Καλο σημειο αναφορας αυτη η περιπτωση ωστε να υπαρξουν αλλες εξισου σημαντικες καταγγελιες για αλλες "εταιρειες".

make this thread sticky.

stavrobeis
27/12/2005, 13:57
Mpravo file, keep on the good job!

Kamia enimerosi?:beer:

pipis
17/01/2006, 20:46
File kati exei ginei me ayto to simio. Exthes espase k emena o kinitiras ekei me to suzukaki mou k 'gw. den eisai o monos!! kati einai k ayto. Mporw na pw pws se katalabainw apolyta...

zolotas
17/01/2006, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
File kati exei ginei me ayto to simio. Exthes espase k emena o kinitiras ekei me to suzukaki mou k 'gw. den eisai o monos!! kati einai k ayto. Mporw na pw pws se katalabainw apolyta...

καταρχην ....αφου γραφεις σημαινει οτι εισαι καλα:D ,αλλα δεν μας δινεις καποιες λεπτομεροιες πως εγινε?........

pipis
17/01/2006, 22:08
apla ta pragmata... To mixanaki poli kryo egw prwti fora pou den to zeztana o m@l@k@s!!! e den thelei kai poli.. anoigw deytera ola kala, anoigw triti ola kala.. tin tetarti ti tin ithela?? kai meta ta gnwsta, san na ginete seismos. enas paraksenos thoribos erxetai apo katw kai meta tremei olo to moter!! ypologizw gyrw sta 6rixter! eytyxws pou den kollise o troxos gia poli
kai to isiosa. tsoulaei twra alla kanei san konservokouti.. :bigcry: :bigcry: :bigcry: :a26: :a26:

H.A.Balafoutre
17/01/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
apla ta pragmata... To mixanaki poli kryo egw prwti fora pou den to zeztana o m@l@k@s!!! e den thelei kai poli.. anoigw deytera ola kala, anoigw triti ola kala.. tin tetarti ti tin ithela?? kai meta ta gnwsta, san na ginete seismos. enas paraksenos thoribos erxetai apo katw kai meta tremei olo to moter!! ypologizw gyrw sta 6rixter! eytyxws pou den kollise o troxos gia poli
kai to isiosa. tsoulaei twra alla kanei san konservokouti.. :bigcry: :bigcry: :bigcry: :a26: :a26:

Όχι ρε συ, πωπωπωπω:eek:

Προσοχή ρε παιδιά. Προσοχή για να είμαστε όλοι όρθιοι και υγιείς.

lalala
18/01/2006, 04:27
κανενα νεο;;;

vstrompanos
18/01/2006, 13:38
kala re pedes oloi emeis me ta suzuki kataramenoi eimaste?to ena meta to allo ginete komatia ti na pw.....to diko mou pantws bgenei olhkh,alla kai prin to athxhma akougontoustan kati periergoi thoriboi kai to gialaki gia thn stathmh tou kinithra exane adikeologita arketa ladia.......

nassosxlvbros
18/01/2006, 15:20
time for ...


HONDA!!!

(ναι,ναι το ΤΑ επωληθη,και το νεο μου ολοκαινουργιο μωρο ειναι αυτο που βλεπετε...)
με γειες μου:wave2:


34035

vstrompanos
18/01/2006, 15:34
kaloriziko kalotaksido kai panta orthio na eine!!!an ksanaeperna pantos kai egw honda tha eperna

nassosxlvbros
18/01/2006, 15:40
νασαι καλα,σ'ευχαριστω!
Με το ΤΑ και 63500κμ δεν ειχα ουτε τουμπες (χοντρες) ουτε ζημιες...μακαρι να βγει ετσι και αυτο ...:)

MISKIN
18/01/2006, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrompanos
kala re pedes oloi emeis me ta suzuki kataramenoi eimaste?to ena meta to allo ginete komatia ti na pw.....to diko mou pantws bgenei olhkh,alla kai prin to athxhma akougontoustan kati periergoi thoriboi kai to gialaki gia thn stathmh tou kinithra exane adikeologita arketa ladia.......


:wave2:
Διευκρίνισε τι ειδους θορύβους άκουγες γιατί και εγώ ακούω κάτι(νομίζω καμπάνα) και χάνω λάδια.Δες εδώhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13585, και εδώhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16597
:beer:

Tropeas
19/01/2006, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
File kati exei ginei me ayto to simio. Exthes espase k emena o kinitiras ekei me to suzukaki mou k 'gw. den eisai o monos!! kati einai k ayto. Mporw na pw pws se katalabainw apolyta...


Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
apla ta pragmata... To mixanaki poli kryo egw prwti fora pou den to zeztana o m@l@k@s!!! e den thelei kai poli.. anoigw deytera ola kala, anoigw triti ola kala.. tin tetarti ti tin ithela?? kai meta ta gnwsta, san na ginete seismos. enas paraksenos thoribos erxetai apo katw kai meta tremei olo to moter!! ypologizw gyrw sta 6rixter! eytyxws pou den kollise o troxos gia poli
kai to isiosa. tsoulaei twra alla kanei san konservokouti.. :bigcry: :bigcry: :bigcry: :a26: :a26:

Θα σου στείλω και πμ, αλλά θέλω τα στοιχεία σου για την δικογραφία μου, να φανεί ότι δεν έτυχε έχω ήδη άτομα που το χουν πάθει και στο παρελθόν... θα βοηθηθείς αν βγαλω και εγω ποιο γρήγορα αποτέλεσμα, αλλα και εγώ αναφέροντας ότι δεν είναι τυχαίο γεγονός αλλά ατέλεια...

kscorpion
24/02/2006, 18:44
Φίλε Tropeas καλησπέρα...
ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα ( και όλη την παρέα του ScooterClub Hellas), για όλη αυτήν την διαδικασία που έχεις βάλει μπροστά εδώ και τόσο καιρό ... Θέλει θάρρος και σωστές κινήσεις και εσύ φίλε μου ( σε θεωρώ φίλο μου γιατί καταλαβαίνω έστω και λίγο το τι έχεις περάσει) , έχεις χαράξει τον σωστό δρόμο σε αυτόν τον άνισο αγώνα ... (άνισο πλέον αγώνα για αυτούς) ... :evil:

Συνέχισε φίλε μου έτσι μπας και ξυπνήσουμε κάποια στιγμή και εμείς οι υπόλοιποι και καταλάβουμε τι δύναμη έχουμε σαν αγοραστικό κοινό ....

Αυτό που πράττεις τώρα , είναι πολύ μεγάλο δώρο για όλους εμάς τους υπόλοιπους , οι οποίοι σε παρόμοιες καταστάσεις θα μπορούμε να στηριχτούμε στην απόφαση του δικού σου δικαστηρίου και να βγαίνουμε νικητές όπως θα βγείς και εσύ φίλε μου ( είμαι πεπεισμένος για αυτό) ...

Δυνατά λοιπόν και ενημέρωνε μας .. ( πιθανά να έρθουμε την Δευτέρα και από το Δέλεαρ )..

WWW
03/03/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kscorpion
Συνέχισε φίλε μου έτσι μπας και ξυπνήσουμε κάποια στιγμή και εμείς οι υπόλοιποι και καταλάβουμε τι δύναμη έχουμε σαν αγοραστικό κοινό ....

Είπες πολύ μεγάλη κουβέντα φίλε. Έχεις απόλυτο δίκιο :winka:

Tropeas
03/03/2006, 20:26
Απο την άλλη βδομάδα ελπίζω να έχω εξελίξεις...

gixxerpap
03/03/2006, 21:11
ασχετο, αλλα για ελαφρυνουμε λιγο το κλιμα......
θυμησου πριν μπεις στο δικαστηριο να βγαλεις την περουκα!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :D

Μήτσος1
11/03/2006, 11:44
Ανέβασε τους στο Σταυρό ρε Λάμπρο, και κάρφωσε τους με ηλεκτρόποντα, να κάνουν Πάσχα ένα μήνα νωρίτερα οι πούστηδες...

Καταναλωτής uber alles !!!

WWW
14/03/2006, 16:47
Η γεύση της νίκης είναι πάντα γλυκιά. Ο εχθρός ταπεινώνεται, υποχωρεί. Ένα σου λέω φίλε tropea. Μην υποχωρήσεις στο ζήτημα της δίκης. Ένα τέτοιο δεδικασμένο το έχουμε ανάγκη όλοι οι μοτοσυκλετιστές προκειμένου να στηριχθούμε σε αντίστοιχες μαλακίες των αντιπροσωπειών. Βάζουμε τις γυναίκες μας πάνω στα ρημάδια, τα παιδία μας, τις κοπέλες μας. Έχουν υποχρέωση να κάνουν την δουλειά τους σωστά.

Μην υποχωρήσεις φίλε Tropea στο δικαστικό μέρος, ό,τι κι αν σου δώσουν ...

lalala
18/03/2006, 16:16
πριν απο λιγο ειδα αυτο:

http://loudbike.blogs.com/photos/87_ducati_f1b_engine_dama/index.html

και θυμηθηκα την περιπτωση σου.



καλη συνεχεια και καλο κουραγιο :wave2:

costas81
04/04/2006, 13:20
Τροπεας τι να πω ρε φιλε το πιο σημαντικο ειναι οτι εσυ εισαι καλα και εισαι μαζι μας
Τωρα οσο μπορεις κυνηγα τους για να δικαιοθεις οχι μονο εσυ αλλα και ολοι εμεις μαζι!
Αυτο που με ανησυχει πιο πολυ ειναι που βλεποντας το μοτερ σου ετσι στις φωτο σφιγγει το στομαχι μου μιας και το strom μου φοραει τον ιδιο κινητηρα!
Αχ αυτη η suzuki!
Τι να πω μακρια απο μας!

lousou76
25/04/2006, 00:10
Τροπέα καταρχήν συγχαρητήρια για τις κινήσεις σου.

Απ ότι φαίνεται έχω κ εγώ τα ίδια με τη YAMAHA με άξονα ψαλιδιού που δεν βιδώθηκε κατά τη συναρμολόγηση μετά από βάψιμο με αποτέλεσμα σε περίοδο 2 μηνών σταδιακά να μισοβγεί και να το προλάβω λίγο πριν γίνω μακαρίτης.

Το θέμα όμως το δικό μου είναι
1) Δεν έχω υλική ζημιά. (παρατήρησα παρκάροντας τον μόλις στηριζόμενο άξονα του ψαλιδιού χωρίς το μπουλόνι)
2) Αν και έχω φωτογραφίες που τυχαία έβγαλα την 1η Απριλίου που δείχνουν ότι το παξιμάδι ήδη λείπει, καθώς και τις χθεσινές που δείχνουν ότι ο άξονας σε μερικά χιλ ακόμη θα έβγαινε και θα έμενα χωρίς ψαλίδι και ρόδα σε καμιά στροφή, δεν μπορώ να αποδείξω το πρόβλημα όταν το παρέλαβα.

Το τιμολόγιο λέει αρχές Μαρτίου επισκευή ψαλιδιού. Μπορώ να αποδείξω ότι βγήκε για βαφή.

Οι φωτογραφίες αποδυκνύουν ότι το μπουλόνι έλειπε και ότι σταδιακά ο άξονας έβγαινε με αργούς ρυθμούς και θα με άφηνε σε λίγο μακαρίτη.

Θα μιλήσω αύριο με την ARAG για το ποινικό. Δε φαίνεται κανένα πρόβλημα στον άξονα, τα πάσα κλπ, αλλά και να υπήρχε θα ταν ευθύνη τους να το προσέξουν στη συναρμολόγηση.

Αν έχεις κάποιες συμβούλές ή e-mails θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να μου τα στείλεις.

Καλή συνέχεια σου εύχομαι και καλή δύναμη.

dj_Zed
03/05/2006, 21:58
Να ξέρεις ότι έχεις γίνει η φωνή όλων μας.

Πήγαινέ το μέχρι το τελος.

Keep us posted..

o_gavros
20/05/2006, 15:07
Φίλε Tropea τι να σου πώ?
Μόλις σήμερα είδα το τόπικ και κάθησα και το διάβασα όλο.
Πολλά μπράβο για την υπομονή,επιμονή και ακεραιότητα που έδειξες και δείχνεις στην όλη διαδικασία!!!
Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και με το δικαστήριο που είναι σε εκκρεμότητα(το ποινικό αν δεν κατάλαβα λάθος).

Να ξέρεις ότι αυτή σου η προσπάθεια είναι παραδειγμα για όλους μας.

Εγώ προσωπικά σε ευχαριστώ γιατί μου έμαθες ένα πολύ σημαντικό μάθημα.
κατι που ενώ όλοι το ξέραμε,φάνηκε στην πορεία να το ξεχάσαμε...
"Ο επιμένων,νικά"!!!

Να'σαι καλά φίλε και πάντα όρθιος.

mourgakos
10/06/2006, 10:47
ayto me to koumpoma protis deuteras mou to kanei kai mena,allaksa ladia monos mou eno prin eixe paei sinergio,kai opos ta ebgaza bgikan kai komatia xartiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...!!!!!kai to filtro ladiou mpastakomeno sto xarti.kai elega....sikonei thermokrasia ,mallon logo zestis,einai kai aeropsikto,den mou koumponoun oi 1 2a,mallon de tis koumpono me dinami.opos pigaino me 2a,tin petaei se nekro kai ksanakoumpose moni tis ,paraligo kapakia ne me ferei. tora an exei kialla xartia mesa,,,,,stin epomeni allagi. alla pia...monos mou!!!!!!!!!!

Tropeas
10/06/2006, 10:51
Και δεν τράβηξες ρε μάστορα μια φωτογραφία? χαρτί??? :eek: :eyepop:
Πάντως δεν το έχω αντιμετωπίσει ξανά μετά απο τότε που το χα αναφέρει...

mourgakos
10/06/2006, 11:42
an itan suzuki kai se egiisi mesa,mias kai edeikses ton dromo,toulaxiston tha eniotha pio anetos na tous ta kano nnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,,,,.telos padon.
i plaka einai oti ekatsa torqa kai to diavasa olo apo tin arxi. mono mprabo mporo na po,an kai skeftomoun na paro to idio mixanaki.
telika oxi....OXI .....oxi. giati sto spiti tou mparmpa exo ena gn 250 ,ena gs500 kai ena gsx 750. sto proto efigan apo kato ola ta ladia kai tora to exo gia desimo,otan prolabo,me 130km,kolisan ola ,to gs500 pano apo ta 140 ekane malakies kai mou ekege kati piknotes ,kati paparakia,kai to barethika,to 750 einai thirio gia mena kai de to kabalo,opote exo to manibela xt xoris polla polla . na simioso oti ola einai palia modela,min trelathoume kiolas,tou 92,alla sidirimena apsoga.
kati akoma....as einai kala kai ta ergostasia mesa sti kina.

mourgakos
10/06/2006, 11:43
oso gia foto tora tha paro mia psifiaki giati kairos einai!

Desperado
19/06/2006, 11:30
Φίλε tropea - Λάμπρο, έκατσα και διάβασα με προσοχή όλο το ποστ σου......Το μόνο που έχω να σου πω έιναι συγχαρητήρια για την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου και για την τροπή που έδωσες στο θέμα...πρέπει επιτέλους όλοι μας να καταλάβουμε την δύναμη που έχουμε σαν καταναλωτές και στην Ελλάδα , γιατί στο εξωτερικό το ξέρουν ήδη.......μόνο εάν ταρακουνηθούν κάποιοι γερά θα σταματήσει αυτή η άθλια αντιμετώπιση προς όλους μας από τις διάφορες εταιρείες., του στυλ σε βλεπω σαν πορτοφόλι και μετά δεν με νοιάζει τίποτα..... Και πάλι σου δίνω συγχαρητήρια και αν και δεν σε ξέρω προσωπικά , σε εκτιμώ φίλε μου βαθύτατα.... Σε παρακαλώ να μας κρατήσεις ενήμερους και για οποιαδήποτε άλλη εξέλιξη του θέματος... Καλή δύναμη...:a18: :a19:

Respect
15/08/2006, 18:54
ΚΑΚΑΡΕΤΖΑ έχω πάθει με όλα αυτά που διάβασα...αλλά Tropeas..:a10: !!!!!!

tRElOs_18
20/09/2006, 04:34
Goustaro tous mamhses re tropeaaaaaa!!!! Oleeeee mono se tainies blepeis na ginontai auta alla na pou oi tainies mas deixnoun ti moroume na kanoume alla apla fobomaste.

Ego leo na tous zhthseis 10 ekatom. euro gia psuxikh odynh(:a8: :a8: :a8: :a8: :a8: :a8: ) mhn arkesteis mono se allagh mhxanhs

Tropeas keep walking man........ :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012:

xapos_kil
25/09/2006, 22:29
kouragio file mou... Synexise nomika eimaste pisteyw oloi mazi sou se otidipote xreiasteis mia mixani den rixnei staxti sta matia mas.. DiKH tWra !!!

Kali synexeia parakolou8oume tis exelixeis..

Vstromer Kilkis

mourgakos
26/09/2006, 07:23
psihiki odini?pios pethane?
den einai o sostos oros pedia...
ithiki blavi mipos?ade kai sta tsakir kefia kai psihiki....lolol

supergoofy
18/10/2006, 17:43
Απλα δεν ηταν η ωρα σου! Σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου μιας κι εχει τυχει και σε μενα το ιδιο σκινικο με Gilera Runner στη Συγγρου!
Ελπιζω να δικαιωθεις και παντα ορθιος, οσο για τον Σφακιανακη σωθηκες!(Με το Freewind που ειχα με ειχε ακουσει ολη η SUZUKI για μια μαλ@$κια τους;)

675
28/10/2006, 02:54
εσκασε???????????????:hypnotize :hypnotize :hypnotize :uplate:

orizontas
29/10/2006, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Μίλησα και με την ARAG που είναι η νομική μου προστασία και μου είπαν ότι:

Είτε μου την φτιάξουν στην αντιπροσωπία είτε όχι , η νομική μου καλυψη με καλύπτει να κινηθώ δικαστικά χωρις περαιτέρω δικα μου δικαστικά έξοδα:

Εναντίον αντιπροσωπίας μόνο, εναντίον μηχανικού μόνο ή,και των δυο
καθώς επίσης
και για αποζημιώση βλάβης και ηθικής βλάβης αλλά και ποινικού αδικίματος εξ αμελείας κλπ κλπ...

Θα δούμε πως θα κυλήσουν τα πράγματα, και αναλόγως θα πράξω , αλλά απο την στιγμή που δω ότι είναι αμέλεια , θα κινηθώ και δικαστικά σίγουρα, χωρίς 2η σκέψη...
μιας και αναλαμβάνει η νομική δεν εχω τίποτα να χάσω...

ΝΟΜΙΖΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ...

ΛΑΜΠΑΔΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ..... ΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ...

flwros
29/10/2006, 22:01
οταν ειχα παρει το xtακι μου "κουτα μοταρντ" μετα 2 μερες πηγα να φρεναρω με 120 στην παραλιακη κ εφυγε η δαγκανα η μπροστινη μονη της!!πηγε βολτα!!οταν γυρισα στο κωλομαγαζο μου ειπε μ ενα υφακι "Ε ενταξει!!κ τι εγινε?"
ΤΕΝΤΩΣΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΝΙΑΔΕΣ!!!

X-SFIGA
18/12/2006, 12:06
τελικα τι εγινε ρε παιδια ???

IIV
18/12/2006, 19:47
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ. Α! ΚΑΙ ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΙ

X-SFIGA
18/12/2006, 21:47
τελικα νεα δεν εχουμε? τι εγινε με τις μυνησεις?

Tropeas
20/12/2006, 01:36
Έχουμε ακόμα καιρό...

Themis_81
04/01/2007, 01:04
Γραφτηκα στο Μοτο σημερα παλι γιατι ειχα κανενα χρονο να μπω και δεν θυμαμαι το παλιο username μου ...:confused:
Anyway , οπως και να χει καθομαι εδω και 2 ωρες και διαβαζω ολο το ιστορικο της ταλαιπωριας σου και εκτος απο τα αυτονοητα συγχαρητηρια που σου αποδιδω :a23: :a23::a23: :beer: :beer: :beer: , θα ελεγα να σκεφτεις πολυ σοβαρα την υποψηφιοτητα σου σε πολιτικο επιπεδο και να εισαι σιγουρος οτι οι μοτοσυκλετιστες αν διαβασουν αυτο το ποστ και δουν τι @@ εχεις , πιστεψε με θα τους beeeppp ολους ...

:a024: :a024: :a46: :a46: :a024: :a024: :a013:



Εννοειται περιμενουμε νεα ....

Ninja636
19/02/2007, 22:31
Φοβερή περίπτωση... :eyepop:

Τι έγινε τελικώς;

mourgakos
03/04/2007, 11:12
παντως εμεις εχουμε στην οικογενεια 3 σουζουκι

gn 250 gs 500 gsx 750.

το μονο σιγουρο οτι δεν θα υπαρξει αλλο....

και ζαχαρωναμε 2 να παρουμε ,το ενα 1000 και ρο αλλο 650.

αλλα αστο καλυτερα....

FZMAN
12/07/2007, 15:22
Πολύ βρωμάει πάντως το θέμα.

byron
12/07/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Πολύ βρωμάει πάντως το θέμα.

Τι σου βρωμάει δλδ;

Tropeas
08/08/2007, 12:59
Ρε περίπτωση!!! είμασταν και συμμαθητές και συναντηθήκαμε εδω μέσα...
το τηλ μου το έχεις με πμ,
και σήμερα κιόλας πάρε για καφέ...
:wave2: :beer:

H0NDAKIAS
09/09/2007, 02:11
Τι να πω ? ? ? Απλά εχω μείνει άφωνος με όλα αυτά. Είμαι άλλος ένας που ξενύχτισε να διαβάσει όλα τα post . Λάμπρο Μπράβο και πάλι μπράβο. Και ότι χρειαστείς είμαστε στο πλευρό σου !!! Και είμαστε αρκετοί !!!

Aggelos_SV
10/09/2007, 12:26
:sad: Ωχ....

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες...
Η μίζα είχε επανατοποθετηθεί?
Είχε παρουσιάσει κάποιο προηγούμενο πρόβλημα?
Έτσι στα καλά καθούμενα έγινε?
Πόσα χλμ είχε το μοτέρ?


Περαστικά ...:wave2: :sad:

Υ.Γ. +4254235 με ό,τι είπε ο byron για την suzuki,να δούμε αν τουλάχιστον η περιπέτεια του Tropea βελτίωσε κάποια πράγματα.

Tropeas
10/09/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Costas_SV650s
H Μηχανη ειχε 36400χιλ. με ολα της τα service στην αντιπρωσοποια της suzuki στην Πατρα.... δεν ειχε γινει καμια αλλαγη στον κινητηρα το μονο εχτρα που ειχα ειναι εξατμιση yosimura και φιλτρο BMC και εγινε ξαφνικα χωρις καμια προιδοποιηση.... μεχρι το Σαβατο 1 Σεπ. λειτουργουσε τελεια...... περιμενω Email απο την οδικη βοηθεια με τις φωτο απο το συμβαν... θα τις διμοσιευσω μολις τις εχω....


Υ.Γ Ειμαι στη δουλεια και δεν εχω χρονο....θα τα πουμε ξανα το βραδυ η αυριο το πρωι........ Αν μπορειτε θελω το Email της Suzuki στην Ιαπωνια και την διευθυνση της..... Οπως ειπα σκεφτωμαι να στειλω τον κινητηρα με δικα μου εξοδα να τον ανοιξουν αυτοι......
εμένα γύρω στα 32000 χλμ...
και γω είχα όλα τα service στην αντιπροσωπεία...
σου έχω στείλει και πμ αν θες στείλε μου το τηλ σου να σε πάρω να μην χρεώνεσαι...
να σου πω πέντε πράματα...
:beer: :wave2:

makis206
11/09/2007, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όταν ένα μοτέρ κόβεται στα δύο και κινδυνεύει η ζωή του αναβάτη, το θέμα είναι πολύ σοβαρότερο απ΄το να ασχολούμαστε με το αν είναι ή όχι η μοτοσυκλέττα σε εγγύηση.

Ακριβώς όπως το είπε ο Βύρωνας !

Καλά ξεμπερδέματα να έχεις φίλε, ευτυχώς δεν έγινε τίποτα σοβαρότερο.

:beer:

drade
11/09/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φίλε μου εγώ θα πρότεινα να μιλήσεις με τον tropea και δικηγόρο, πριν κάνεις ότιδήποτε στο SV.

Τέτοιες ζημιές, δεν προέρχονται από καλή ή κακή συντήρηση (που απ΄ότι λες την είχες κάνει σε suzuki). Μην το αφήσεις έτσι.
Όταν ένα μοτέρ κόβεται στα δύο και κινδυνεύει η ζωή του αναβάτη, το θέμα είναι πολύ σοβαρότερο απ΄το να ασχολούμαστε με το αν είναι ή όχι η μοτοσυκλέττα σε εγγύηση.

φαντάζεσαι τι θα ακούγαμε άμα γινόταν τέτοια ζημιά σε Aprilia :mad: ?

φίλε καλά που δεν έπαθες εσύ καμιά ζημιία, άγιο είχεις :wave2:

byron
11/09/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
φαντάζεσαι τι θα ακούγαμε άμα γινόταν τέτοια ζημιά σε Aprilia :mad: ?

φίλε καλά που δεν έπαθες εσύ καμιά ζημιία, άγιο είχεις :wave2:


Δεν είναι θέμα σύγκρισης ρε φίλε. Ότι μάρκα κι αν είναι, αν σκάσεις κάτω το ίδιο πονάει.

Tropeas
11/09/2007, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ακριβως η ιδια περιπτωση με του Λαμπρου.
Εχουν αναφερθει παραμοια περιστατικα σε Κ3.
Σε ξενα φορα εχω διαβασει οτι σε καποιες παρτιδες Κ3, και στα 1000αρια και στα 650αρια, τοποθετηθηκαν καποια μεταλλα στο bottom end τα οποια ηταν "out of specs" ,οτι και αν σημαινει αυτο,τοσο γενικολογο και ασαφες που ειναι.
Ετσι θυμαμαι τουλαχιστον γιατι εχει χρονια η ιστορια αυτη.
Δεν ξερω κατα ποσο αληθευει, αλλα τα μηχανακια φτιαχτηκαν στην εγγυηση και δεν εγινε ποτε θεμα.


Φιλε μου καλυτερα να ακουσεις τον τροπεα και να κινηθειτε μαζι με καποιο τροπο.
Το εχει ψαξει πολυ και εχει φτυσει αιμα με αυτη την υποθεση...:sad:
αμα βρεις τίποτα γραπτό... λινκαρέ το εδω!

gcrook
11/09/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
αμα βρεις τίποτα γραπτό... λινκαρέ το εδω!

Ok...
Aν και νομιζα οτι ειχες βρει καποιες πηγες...
θα τα ψαξω αυριο Λαμπρο μηπως υπαρχουν ακομα.

Nikoskazer2000
11/09/2007, 23:53
Φίλε Λάμπρο, τα ξέρεις αλλα να στα ξαναπω: ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ RESPECT ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΘΑ ΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ Μ' ΕΝΑ "ΔΕ Γ@ΜΙΕΤ@Ι..."

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Tropeas
12/09/2007, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ok...
Aν και νομιζα οτι ειχες βρει καποιες πηγες...
θα τα ψαξω αυριο Λαμπρο μηπως υπαρχουν ακομα.
κάτι έχω , αλλά αν έχεις βρει και συ τίποτα κατα καιρούς ευπρόσδεκτο...

είμαστε σε συνεννόηση με τον Κώστα,
επιτέλους φάνηκε πρόβλημα που αναπαράγεται, και όχι κάτι "τυχαίο" "μοναδικό" και απο δική μου χρήση... :rolleyes: :winka:

CORN
25/09/2007, 10:36
Διαβασα προσεκτικα ολα τα ποστ τωρα εν ωρα εργασιας...και απορω με την υπομονη του Tropeas,εγω δεν ξερω τι θα εκανα ρε παιδια(τρεξιμο)χαρας την υπομονη σου αδερφακι....



και κατι ασχετο KTM ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΟΝΤΕΛΟ κοπανησε μπιελα μεσα στην εγγυηση, του την αλλαξαν και το εδωσε στην καλαματα μεσω τριτου.φανταστητε και εμεις πως λειτουργουμε....πουστικα.ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩς ΚΑΙ ΤΙ. και φυσικα το πηρε αλλος ο οποιος απο οτι εμαθα του ξαναχτυπησε:sad: παλι ΕΛΕΟΣ .
ειμαστε και εμεις ρε ..........








καλη τυχη ρε TROPEAS :alien:

orangefactor
04/11/2007, 22:38
diavasa k egw molis twra olh thn istoria (kainourgio melos gar).mborei na mou phre 2.5 wres alla mou anoikses ta matia!katarxas pali kala pou den epathes tpt esy k tou costa pou epathe akrivws to idio!!!!!!!!!!!hmarton!diavaza thn perigrafh sou k anatriaza!
lambro(den se apokalw tropea giati se niwthw filo mou meta apo oloi ayth thn peripeteia) POLLA BRAVO k kouragio,toulaxiston na eisai sigouros oti me to peisma sou vohthses h tha vohthseis polla atoma sto mellon.
respect

p.s.giati den poulas thn istoria sou sto hollywood na vgaleis k kana extra fragko?ta exoda twn dikhgorwn vre aderfe!giati dhl h hellen brokovic,k to insider exoun polles diafores apo to provlhma sou(mas)????????????xaxaxaxa
afta ta liga apo mena,makari otan drasthrwpoihthw ligo parapanw sto forum na vrethoume apo konta mazi k meta ypoloipa paidia

fng
11/03/2008, 15:39
Τελικά τί έγινε; Τα κατάφερες;

FZMAN
26/04/2008, 18:44
Λάμπρο περιμένουμε ότι νεώτερο έχεις.

Λεωνίδας
27/04/2008, 15:31
αφήστε τον άνθρωπο διακοπάρει :o

doohan
08/05/2008, 08:03
και καμια λαμπαδα να αναψης και ας εισε και μουσουλμανος!!!!!

macdeath_s
09/10/2008, 19:03
Μπράβο ρε φιλαράκι πάνως που έχεις επιλέξει τη δύσκολη και αντισυγκαταβατική λύση, σε αντίθεση με το κοινό ελληναριό της μπαμπεσιάς και του βολέματος...

Σου έυχομαι να δικαιωθείς κυρίως ψυχικά και να ημ σου ξανασυμβεί τπτ τέτοιο.

nik7119
16/12/2008, 13:45
ρε παιδια σε βεστρομ εχει ακουστει κατι παρομοιο,??, μιας και ειναι ιδια τα μοτερ?:( :(

apav
17/12/2008, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
ρε παιδια σε βεστρομ εχει ακουστει κατι παρομοιο?

Το σκασμένο ΛΣτρωμ στο 36ώρο δεν αρκεί;