PDA

View Full Version : Σχόλια & ευχές περί "ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητήρας..."



Σελίδες : [1] 2

THEOD
03/07/2005, 10:39
Μεγάλε τυχερός είσαι πρώτον που δεν σαβουρώθηκες από το μπλοκάρισμα και δεύτερον που δεν έσκασε πάνω σου κανένας διερχόμενος.....Άναψε καμμιά λαμπάδα...

Τώρα για τα υπόλοιπα τι να πώ....
Στα καλά καθούμενα ???
Δεν είχες τίποτα συμπτώματα πρίν ???
Μήπως τις προηγούμενες ημέρες ασχολήθηκε κανένας περίεργος μάστορας με το μηχανάκι σου ή έπαιξε καμμιά μετατροπή-βελτίωση ???
Δεν σκάει ρε παιδί μου ένας κινητήρας έτσι στα καλά καθούμενα ....Περίεργο....Ψάξτο καλά....

Ανατρίχιασα κιόλας σκεφτόμενος ότι πριν μερικές ημέρες αγόρασα και εγώ τον μεγάλο V2 της Suzuki....

gcrook
03/07/2005, 10:49
Τωρα Λαμπρο με σκοτωσες αδερφε.
Ευτυχως που εισαι καλα εσυ.
Τι να σου πω.
Δεν γινεται μοτερ με τοσα λιγα χλμ να σκασει ετσι.
Ελπιζω να σε δω αυριο Δελεαρ να τα πουμε.:(

THEOD
03/07/2005, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

Β. το τελέυταίο που μου έκανε ήταν να μου αλλάξει το κόμπλερ τις μίζας που για να βγεί , ανοίγει καπάκι και λύνει σασμάν....
Τα συμπεράσματα δικά σας...



Με βάση αυτά που αναφέρεις κάπου στο παραπάνω πρέπει να είναι η αιτία...Αλλά και πάλι...χωρίς καμμιά προειδοποίηση ???


Αααααααα και κάτι άλλο. Επειδή κάποιος είναι εξουσιοδοτημένο δεν σημαίνει ότι δεν είναι και αλμπάνης..........

free rider
03/07/2005, 11:17
ρε φίλε τι να πω??
εχω μεινει κάγκελο..

να είσαι στη μέση και να περνάνε με 120 τα κουτια είναι σαν ταινία τρόμου..
τι να σου πω..
εδω είναι που λέμε.... είναι το Αγιο είχες..

αλλά ρε γμτ..

ετσι να σπασει το μοτέρ??

τι διάλο...


πολύ σπάστηκα με αυτο που είδα..
τι να πω...

Tropeas
03/07/2005, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Με βάση αυτά που αναφέρεις κάπου στο παραπάνω πρέπει να είναι η αιτία...Αλλά και πάλι...χωρίς καμμιά προειδοποίηση ???


Αααααααα και κάτι άλλο. Επειδή κάποιος είναι εξουσιοδοτημένο δεν σημαίνει ότι δεν είναι και αλμπάνης..........
ΤΙΠΟΤΑ!!! μάλιστα χθές κουβέντιαζα με τα παιδιά , ότι απο τότε που έχω βάλει εξατμιση φίλτρο έχω χασει τελική και ότι είναι φτωχό μείγμα (ασπρα μπουζί), και είδα εχθες ότι μόλις του έβαλα Ultimate ανέβηκε η τελική μου, (το δοκίμαζα) και ηρέμησα... (ότι δεν είναι τίποτα τελικά)

Το ξερω εξουσιοδοτημενοι είναι όλοι αυτοί που έχουν τα κονε και τις γνωριμίες...

free rider
03/07/2005, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Με βάση αυτά που αναφέρεις κάπου στο παραπάνω πρέπει να είναι η αιτία...Αλλά και πάλι...χωρίς καμμιά προειδοποίηση ???


Αααααααα και κάτι άλλο. Επειδή κάποιος είναι εξουσιοδοτημένο δεν σημαίνει ότι δεν είναι και αλμπάνης..........

να ξεσφύχτηκε κάποια βίδα απο τα πολλά χιλιόμετρα και τους κραδασμούς???

αλλά δεν δικαιολογείται...
η αμέλεια

THEOD
03/07/2005, 11:31
Φίλε (αν και πρόωρο και ριψοκίνδυνο συμπέρασμα) ΔΕΝ έσκασε ο κινητήρας...τουλάχιστον όχι πρωτογενώς...

Λογικά το σημείο της τρύπας δηλώνει ότι εξασκήθηκε τρομερή δύναμη στο κόμπλερ της μίζας...
Μήπως (λέω τώρα...) η μίζα κατά περίεργο τρόπο κομπλάρησε μόνη της σε πολύ υψηλές στροφές και φυσικά ο άξονας και το κόμπλερ δεν άντεξαν την φοβερή περιστροφή τους ???

BAD BOY
03/07/2005, 11:31
ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕΣ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΛΕΣ.ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΚΟΜΗ.ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΞΑΝΑ...

n1k3man
03/07/2005, 12:43
TI ΣΤΟ ΔΙ@ΛΟ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ??

πως εγινε αυτο στα καλα καθουμενα παλι ρε γαμωτο?
ειλικρινα ειναι να μη σε βαζει σε σκεψεις για την αξιοπιστια της μηχανης κατι τετοιο?

κανε το σταυρό σου για 2 πραγματα..

1. τη γλυτωσες απο διερχομενα πολυ φτηνα εκει που σε αφησε..

2. το μηχανακι ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση και σε λιγο καιρο θα το ξαναστρωνεις :D

μη σκεφτεσαι τπτ αλλο..

:beer:

manos187
03/07/2005, 12:45
Φίλε άγιο είχες, εδώ μου κόπηκε το αίμα εμένα που το διάβασα μόνο. Τέτοια βλάβη όμως σε καινούργιο μοτερ, υποδειγματικά συντηρημένο, τι να πω απίστευτο, το παρήγορο είναι οτι ήσουν εντός εγγύησης. Κουράγιο και κράτα μας ενήμερους για τη συνεχεία.

arxaios
03/07/2005, 12:59
Μήπως,............. λέω μήπως .............. σε βάπτισε ο Μητσοτάκης;;;;;;;;;;;;;;:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Μοτέρ σε τέτοιο χάλι πρώτη φορά βλέπω και έχω δει αρκετά :sick: :sick: :sick:
Πάντος τυχερός μέσα στην ατυχία σου.
Όσο για την αιτία, συμφωνό με τον THEOD ότι δεν είναι έκρηξη αλλά σπάσιμο από μεγάλο ζόρισμα στην περιοχή της μίζας.
Προσωπικά θα ζήταγα καινούργιο κινητήρα και μετά πούλημα..................
Καλά ξεμπερδέματα...................


Υ.Γ. Πηγαίνοντας κατά αντιπροσωπεία αγόρασε ένα ρόπαλο του Baseball

gmakris
03/07/2005, 17:50
Oχι ρε Λαμπρο μεγαλη ατυχια....

Καταρχην προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι εφοσον εισαι ακομη σε εγγυηση - τωρα σε οτι αφορα την προσεγγιση του θεματος θα σου προτεινα να μιλησεις απ'ευθειας με Σφακιανακη ασχετα με τους μηχανικους εφοσον το προβλημα θα μπορουσε να σου δημιουργησει σοβαρο τραυματισμο - μην δειξεις συμβιβαστικος και να εισαι επιθετικος εφοσον κυνδυνεψε η ζωη σου.

Το μονο καλο ειναι οτι το προβλημα στο εβγαλε στο τελος της βολτας και βεβαια λιγες ημερες πριν ληξει η εγγυηση....

Οτι χρειαστεις στη διαθεση σου (PM) :wave2:

makaronachis
03/07/2005, 17:52
Λοιπόν κουράγιο και κουράγιο.Συμβουλή:άμα πάνε να σου κάνουν μα μου,για ψάξε και για κάνα δικηγόρο.Η ζωή σου κινδύνευσε.Μη βλέπεις που την έβγαλες καθαρή,για λίγο να μην πούμε τι μπορεί να γινόταν.

powerphot
03/07/2005, 18:15
...κι ηρεμία αφού φτηνά την γλύτωσες πάλι καλά.:winka:

Κι όπως λέει κι η παροιμία...." άμα σου μέλει να πνιγείς ποτέ σου δε πεθαίνεις".....γιαυτό........μη πας για μπάνιο!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Tigas
03/07/2005, 18:40
''ΧΑΣΕ'' ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ.
ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΥΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ

Runner Ducati
03/07/2005, 19:36
Κριμα....... anyway... σκεψου οτι υπαρχουν και χειροτερα.......
Πρωτα απο ολα αφου εισαι εσυ καλα, τα αλλα ηρεμησε και θα γινουν, αλλα οπως και ναχει εσυ μετρας πανω απο ολα............

στο θεμα τωρα, ψαχτο γιατι και πως, η ειναι κατασκευαστικη αστοχια, η φταιει μηχανικος, δεν υπαρχει αλλη περιπτωση, ειχα ακουσει πριν μερικους μηνες παλι για αλλο ενα SV που ειχε σπασει το μοτερ, εχω ξανακουσει και για αλλο απο τις παλιοτερες εκδοσεις αλλα αυτο ηταν και λιγο τσιγλισμενο οποτε δεν μετραει μαλλον, αλλωστε στην Ελλαδα ζουμε και οι μηχανικοι ειναι............

ηρεμησε ρε... στα @@ σου..........................

βγες για καμια μπυρα..............

dankannn
03/07/2005, 19:38
Πρώτα απ' όλα είσαι κολόφαρδος που ζεις.
Δεύτερο πιστεύω οτι το πρόβλημα αφειλεται στην επισκευη του κομπλερ και να πας στον σφακιανακη και να τους
ΓΑΜΗΣΕΙΣ.

Β. το τελέυταίο που μου έκανε ήταν να μου αλλάξει το κόμπλερ τις μίζας που για να βγεί , ανοίγει καπάκι και λύνει σασμάν....
:eyepop: :eyepop:

n1k3man
03/07/2005, 21:13
πηρε επαναστατικη τροπη το θεμα.. :winka:

μαζι σου ρε SVman :beer:

makaronachis
03/07/2005, 21:29
Tropeas,θα συμφωνήσω λίγο με τον n1k3man
Γνώμη μου μην βάλεις δικηγόρο από την αρχή.Δες ποια θα είναι η συμπεριφορά της αντιπροσωπείας και ανάλογα πράξε.Να σου πω την αλήθεια,σημασία για σένα αλλά και για τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους,ανάμεσα τους κι εγώ,θα έχει η αντίδραση της αντιπροσωπείας χωρίς τη μεσολάβηση δικηγόρου.Τουλάχιστον στην αρχή μην κινηθείς με δικηγόρο.
Να δούμε αξίζει να παίρνει κανείς αντιπροσωπείας και να σπαταλά τόσα χρήματα στα εξουσιοδοτημένα ή πάνε όσα φράγκα τζάμπα.

idi
03/07/2005, 22:41
το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις!

καλη τυχη ρε!


μετα θα ερθεις απο Δελεαρ να μας πεις τι εγινε :beer: :smokin:

adam_tsouk
04/07/2005, 00:07
Τι να πεις ρε συ!


Και μόνο που προσπαθώ να σκεφτώ το σκηνικό με εσένα στη μέση της Αττικής (και τον κάθε γελοίο που χαζεύει) :uplate:



Αφού είχες αίσιο τέλος (εσύ και μόνο εσύ είσαι το 1ο ενδιαφέρον) τότε, απλά πήγαινε και κράξ' τους. Είναι γελοίοι και ανεύθυνοι.




Να'σαι πάντα καλά ρε.






:wave2:

sonic22
04/07/2005, 00:41
katarxas na pw oti pragmatika eisai para poli tixeros (mesa stin atixia su) kai eftixos pu isoun se efthia kai oxi se strofi...

na rwtisw omws kati asxeto?

ta ladia apo ton kinitira pu pigane?
minane panw sto odostroma? :eek:

perimenoume oloi ta apotelesmata apo tin adiproswpia..

:beer: :beer: :beer:

sonic22
04/07/2005, 00:50
kai gia na katalavw kati allo...

λες πως αποτομα εκανε μεταλικο θοριβο (με τι ταχυτητα ησουνα και με πωσες στροφες?)
και μετα ειχε μπλοκαρει εντελοσ ο κινητιρας?
ειναι ακομα "κωλημενοσ"?
ο σιμπλεκτησ δεν δουλευε?

αν ειναι ετσι κατι πρπειε να εχει πιαστει αναμεσα σε καποια γραναζια...

αλλα με προβληματιζει πολυ αυτο για την μιζα... κανονικα εχει ενα γραναζι απο τεφλον αρα για να σπασσιε ετσι πρπει να ντεχτικε αποτομα μεγαλυ δυναμη... μηπωσ κομπλαρε αποτομα η μιζα?

θα το μαθουμε αυριο...

Tropeas
04/07/2005, 01:00
Ενημερωσα το αμαξακι της Αττικής που ήρθε με τα φώτα , ότι σε εκείνο το σημείο χυθηκαν γύρω στα 2 λιτρα λάδι , για να καθαριστεί, μισό λιτρο στην Express Service & άλλο μισό λίτρο στην δικιά μου οδική, και ότι στάζει ακόμα...

Πήγαινα με 160 με 6η και 7.000 στροφές περίπου αν θυμάμαι καλά (πάει μέχρι 10.500 και μετά κόκκινα και κόφτης στα 11.500)

Είναι ακόμα κολλημένο , τωρα όμως τσουλάει λιγο και κολάει, θελει λίγο μπρος πισω , ακούγεται μεταλικός θόρυβος και ξανατσουλάει λίγο...

m1ke
04/07/2005, 01:12
Αυτό είναι που λένε είχες Άγιο. :(
Αυτό δεν το έχω ξαναδεί ούτε το έχω ακούσει από άλλον.
Κατά τα φαινόμενα στο "εξουσιοδοτημένο" πρέπει να αναζητήσεις την αιτία για αυτό που έγινε. Εάν όντως είναι έτσι πρόκειται για εγκληματικό σφάλμα.:mad:

Koufalonix
04/07/2005, 01:27
τυχερος εισαι φιλε!
κινηγησε τους, πηγαν να σε σκοτωσουν.Το θεμα δεν ειναι μονο η μηχανη αλλα και η ζωη σου. Η μηχανη ειναι απο μονη της αρκετα επικινδυνη αμα ειναι να σκανε ετσι τα μοτερ ΓΑΜΙΣΕ τα.
Καλη δικαιωση πραγματικα

johnpagr
04/07/2005, 03:41
File mou Tropea kalhspera..

katarxhn ... to prwi prin pas sthn Suzuki ... pas se eklhsia kai anaveis keraki ...
O 8eos htan ontos mazi sou palikari mou, kai efxwme na einai to teleftaio kai na ksemperdepseis grhgora kai akourasta.
Apo thn alh, 8a symfwnhsw me ta paidia pou egrapsan pio prin.
Mhn pas me toso epi8etikes dia8eseis sthn Antipros.
Eksistwrhse tous SWSTA kai kerea ta gegonota mias kai oi ypef8ynoi (pistevw oti) einai akomh Av8rwpoi!!
Apo ekei kai pera zhtise tous oti 8eleis me HREMIA panw apo ola (oso mpwreis vevea, h zwh sou paixthke korona grammata) ala na 8hmase oti einai gia DIKO sou kerdos.. (antikatastash moter/moto k.o.k.).
File kai pali kala kseberdemata kai anamenoume nea sou.

:wave2:

McGyver
04/07/2005, 09:00
Θα πω κι εγώ πως πάνω απ' όλα σημασία έχει πως την έβγαλες χωρίς την παραμικρή αμυχή...
Όλα τα υπόλοιπα, αν και πολύ σημαντικά, έρχονται σε δεύτερη μοίρα...

Κάτι άλλο που με θλίβει, είναι πως κανένας οδηγός κυτίου δε ρίσκαρε να σταματήσει πίσω σου με αναμένα όσα φώτα έχει και δεν έχει για προστατεύσει εσένα και τους υπόλοιπους οδηγούς...
Προσωπικά, αν ήμουν εκεί, αυτό θα έκανα...

div400
04/07/2005, 09:02
πω πω ρε φιλε τυχερος ησουν... καλα λενε τα παιδια αναψε κερακι σε ολους τους αγιους.
απο οτι φαινεται δεν ηταν καλη μερα η κυριακη, η nimbus εμεινε απο μπουζι,εσενα σου εσκασε ο κινητηρας εγω επεσα σε λακουβα με αποτελεσμα να στραβωσει ζαντα,να παραμορφωθει ο σκελετος του ελαστικου (για αλλαγμα ηταν οποτε..) και παραλιγο να πεσουμε με την κοπελα απο την μηχανη!
ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ! ρε μπας και ανεβηκε ο μητσοτακης σε καμια μοτο χθες?

κουραγια tropeas αφου δεν επαθες τιποτα υπο τις συνθηκες αυτες...εχεις και εγγυηση ακομα
ΤΥΧΕΡΟΣ!

hornet
04/07/2005, 09:24
Σα κουρεμενη μπιελα μου κανει ...τεσπα ειναι λιγο περιεργο εκεινο το σημειο...

Τωρα η αντιπροσωπεια μαλλον θα παει για ολικη επισκευη...εκει εσυ πρεπει να επιμεινεις ...ευγενικα οτι αυτο δεν παιζει και οτι θεωρεις τον κινητηρα αναξιοπιστο κλπ κλπ μηπως και καταφερεις αλλαγη μοτερ

sonic22
04/07/2005, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver

Κάτι άλλο που με θλίβει, είναι πως κανένας οδηγός κυτίου δε ρίσκαρε να σταματήσει πίσω σου με αναμένα όσα φώτα έχει και δεν έχει για προστατεύσει εσένα και τους υπόλοιπους οδηγούς...
Προσωπικά, αν ήμουν εκεί, αυτό θα έκανα...

file McGyver (posa xronia exw na dw tin sira autin...:wacko: )

an prospathuse na stamatisei kapoios pou pigene pisw tou me 120 einai pithano na patage ta ladia kai na eferne polles anexelegtes sboures se olo to mikos tou dromou...

den xerw... ti voithia tha borouse na prosferei kaneis se ena stamatimeno motosikletisti stin mesea lorida?

sonic22
04/07/2005, 09:32
parapanw ekei pou lew se olo to mikos tou dromou enow se olo to platos:wacko: :wacko:

an kataferei na tou baloun kainourio kinitira (proswpika to vlepo pio eukolo na tou dwsoun kainourio mixanaki para moter.. politiki tis eterias...) tha exei nea eggisi gia to moter?

McGyver
04/07/2005, 10:08
Φίλε Sonic22,

Αυτό που θέλω να πω είναι πως ένα αυτοκίνητο σταματημένο στη μέση του δρόμου είναι καλύτερα ορατό από μία μοτοσικλέτα (με alarm, φώτα ομίχλης, κλπ)...

Απλά αν έβλεπα ένα μοτοσικλετιστή στη μεσαία λωρίδα να έχει πρόβλημα, θα προσπαθούσα (χωρίς να διακινδυνεύσω) να τον "καλύψω" τοποθετώντας ένα τόνο σίδερο πίσω του...

Φιλικά...

athandim
04/07/2005, 10:08
...κατ' αρχήν σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά.Το ζήτημα είναι πολύ-πολύ σοβαρό (αφορά όλους τους μοτοσικλετιστές και όχι μόνο τους κατόχους Suzuki). Θα συμφωνήσω σε όλα όσα προτείνουν τα παιδιά παραπάνω πέρι ψυχραιμίας κ.τ.λ.

Να προσθέσω μόνο κάτι:

Σε περίπτωση μη κάλυψής σου από το Σφακιανάκη, και πριν την δικαστική οδό, προτείνω την κοινοποίηση του προβλήματός σου στη Suzuki Ιαπωνίας με επιστολή στην οποία θα αναφέρεις όλο το ιστορικό της μοτοσικλέτας σου,όλα τα στοιχεία της, και θα επισυνάπτεις ό,τι διαθέτεις που θα τους βοηθήσει να καταλάβουν ακριβως το πρόβλημά σου(π.χ. τις φώτο).Φυσικά θα αναφέρεις και όοοολα σου τα παράπονα για τα εξουσιοδοτημένα, για την αντιπροσωπία,για...

Πριν σκεφτείς οτιδήποτε αρνητικό, να σου πω πως όλα αυτά δεν είναι δικιά μου ιδέα.Έχει συμβεί, και το παληκάρι δικαιώθηκε πανηγυρικά...

Την παραπάνω εξέλιξη την πληροφορήθηκα από το ΜΒ του ΜΟΤΟ
πριν από 2 μήνες περίπου, όταν φίλος με Burgman αντιμετώπισε πρόβλημα με την αντιπροσωπία.Η ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ τότε τον ενημέρωσε με λεπτομέρειες για αυτή την επιλογή...

Δυστυχώς δεν θυμάμαι πάρα μόνο την ουσία...Παρακάλώ τη ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ, αν θέλει, να δώσει λεπτομέρειες

Κανένας
04/07/2005, 12:30
Λάμπρο τυχερός
Μέσα στην ατυχία σου :dizzy:

Μου έχει τύχει μπλοκάρισμα με 160 στην εθνική από κόλλημα
Και μπλοκάρισμα από κομματάκι από σπασμένο ελατήριο της καμπάνας, που θεώρησε σωστό να παει και να μπει, ανάμεσα στα δόντια του γραναζιού της πρωτεύουσας μετάδοσης προς την καμπάνα


:rolleyes:

Tigas
04/07/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Μίλησα και με την ARAG που είναι η νομική μου προστασία και μου είπαν ότι:

Είτε μου την φτιάξουν στην αντιπροσωπία είτε όχι , η νομική μου καλυψη με καλύπτει να κινηθώ δικαστικά χωρις περαιτέρω δικα μου δικαστικά έξοδα:

Εναντίον αντιπροσωπίας μόνο, εναντίον μηχανικού μόνο ή,και των δυο
καθώς επίσης
και για αποζημιώση βλάβης και ηθικής βλάβης αλλά και ποινικού αδικίματος εξ αμελείας κλπ κλπ...

Θα δούμε πως θα κυλήσουν τα πράγματα, και αναλόγως θα πράξω , αλλά απο την στιγμή που δω ότι είναι αμέλεια , θα κινηθώ και δικαστικά σίγουρα, χωρίς 2η σκέψη...
μιας και αναλαμβάνει η νομική δεν εχω τίποτα να χάσω...

MAKAΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΖΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΒΛΑΒΗ ΑΠΟ ΑΜΕΛΕΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Α ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΕΝΑ HONDA ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ :lol: :wave2:

makaronachis
05/07/2005, 19:20
Tropeas?Κάνα νέο από τη μηχανή?

cityfly
05/07/2005, 21:20
πραγματικά απίστευτο


πάντως η ουσία της υπόθεσης είναι ότι δεν έπαθες τίποτα

ελπίζω να βγάλεις άκρη και με τη μηχανή.

τα κούρεψε όμως όλα...

Runner Ducati
05/07/2005, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ψάχνω τόσες ώρες να βρω ένα e-mail Ιαπωνία ή Ευρώπη και δεν βρίσκω τίποτα σε όλα τα site της Suzuki!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ρε φιλε απο μια γρηγορη γυρα βρηκα μονο αυτο...
αλλα ειναι αμερικανικο site............

suzukifeedback@questus.com

http://www.suzukicycles.com/Inside_Suzuki/ContactUs.aspx?

:rolleyes:

Tropeas
05/07/2005, 23:59
Όχι ψαχνω κάτι στο μαμά domain δηλαδή χχχ@suzuki.com κλπ... έχω ποστάρει και σε ξένα site μήπως ξέρουν τίποτα...

gmakris
06/07/2005, 00:41
Δοκιμασε στο :

http://www.globalsuzuki.com/

και ψαξτο - κανονικα θα πρεπει να επικοινωνησεις με τα κεντρικα Ευρωπης.....
:wave2:

dankannn
06/07/2005, 01:10
info@suzuki-auto.jp

info@suzuki-auto.com

Για δες εδω ρε Tropeas μπας και βγάλεις ακρη.:wave2:

anco
06/07/2005, 01:13
δες και εδω

suzukifeedback@questus.com

dankannn
06/07/2005, 01:44
στειλε στο info και θα σου απαντησουν δεν ειναι ελλαδα.
ρωτα πιο ειναι το suport mail για moto.

THEOD
06/07/2005, 13:58
Φίλε..τσάμπα παιδεύεσαι....

Ίσως στα κεντρικά της Ευρώπης να έχεις πιο εύκολο έργο...

Πάντως πριν αναμπουμπουλιάσεις όλον τον κόσμο προσπάθησε μήπως τα βρείς με τον Σφακιανάκη...Αν όχι τότε...ξεκίνα.
Να ξέρεις πως ότι στείλεις με μέιλ-επιστολή κλπ στα κεντρικά, αυτόματα θα κοινοποιηθεί στην εδώ αντιπροσωπεία...

anco
06/07/2005, 14:08
info@suzuki-auto.de

Ειναι Γερμανια (θα σου κανουν την δουλεια) ειναι σωστοι σε θεματα εξυπηρετησης.

Ζητα τους να σου δωσουν καποιο email και στο τελος του email γραψε

Best regards,
Lnkjhnkljnlkjs
Greece.

anco
06/07/2005, 14:16
enquiries@crescent-suzuki.com

Δες και εδω ειναι της Crescent Suzuki της Αγγλικης ομαδας στα SBK.

Μην τους πεις το προβλημα σου αλλα μονο αν μπορουν να σου δωσουν καποιο email.

:wave2:

anco
06/07/2005, 14:22
Tελος μπορεις να δεις και εδω

Ολα τα links της Yoshimura

Μπορεις να πεις οτι φορας Yoshimura εξατμιση και αλλα διαφορα και να σου δωσουν καποιο email.

http://www.netmove.co.jp/yoshimura/english/s_distributor.html

yj-world@netmove.co.jp

sonic22
06/07/2005, 14:24
den ftiaxnete kai ena post me titlo...:

"pu ston koraka tha vrw to mail tis suzuki europ"

aaa kai min xexaseis sto mail pu tha steileis (an telika) na anafereis kai auto to provlima me ta mail...

telika me tin edw adiprosopia ti ginete?

melsaltas
06/07/2005, 14:54
:mad: :mad: :mad:

bonepeeler
10/07/2005, 17:26
Ευτυχώς που είσαι εσύ καλά.
Σκίστους όπως μπορείς.


:beer:

cityfly
12/07/2005, 15:16
σωστό αυτό

εμείς δεν είμασταν εκεί μόνο να υποθέσουμε μπορούμε

idi
12/07/2005, 15:26
ετσι ειναι ...

gcrook
12/07/2005, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ΟΧΙ :nono: :nono: :nono:
Γιώργο , εκεί βασίζονται...
δεν με πειράζει και 20χρόνια να κάνουν....
ας μην εχω μηχανή,
ΜΟΝΟ εγω έζησα την στιγμή που τα δα όλα....

Η ζωή δεν έρχεται πίσω με μια μηχανή, έρχεται πίσω αν θα καταφέρω να σώσω άλλες 10 ζωές...

Ειναι μια πολυ μυστηρια κατασταση αυτη στην οποια εχεις μπλεξει Λαμπρο.
Εν μερει συμφωνω με τον Γιωργο, αλλα εχεις σιγουρα και εσυ το δικιο σου.
Καλως η κακως ο αντιπροσωπος δεχεται να σου αποκαταστησει τη ζημια.
Το να βρεις τον υπαιτιο και να αποκαταστησεις την δικαιοσυνη και την ειρηνη στον γαλαξια (εδω μπαινει μουσικη υποκρουση Starwars) ειναι ομως δικοπο μαχαιρι.
θα ταλαιπωρηθεις πολυ, θα τρεξεις, και οταν θα θελησεις να κανεις πισω, γιατι σε καποια φαση (πιστεψε με το ξερω) δεν θα εχει νοημα πια για σενα αυτη η "διαμαχη", θα ειναι πολυ αργα.

Ασε που οσο το σκαλιζεις, τοσο θα το σκαλιζουν και αυτοι και μπορει να βρεθεις μπλεγμενος στο τελος. Το εχω δει σε πολλες περιπτωσεις, το μισο μου σοι σχεδδον ειναι δικαστικοι κτλ και εχω ακουσει κατα καιρους πραγματα απιστευτα.

Δυστυχως κανεις δεν χαριζει πια, ακομα και αν εσυ θεωρεις οτι δικαιουσαι κατι με βαση την κοινη λογικη, εκεινοι δεν το πιστευουν αυτο.

Ξερω οτι τωρα εχει μπει στην μεση ο εγωισμος (δεν το λεω για να σε προσβαλλω ειναι απολυτα φυσιολογικο, και χαιρομαι μαλιστα που αντιδρας τοσο ψυχραιμα), η στενοχωρια, και αλλα πολλα, αλλα κανε πισω τοσο δα.

Αν θες να κανεις κατι κινησου καπως πιο "υπογεια", και με μεγαλυτερη ασφαλεια.
Υπαρχουν τα φορουμς και αλλα μεσα.
Εν τελει φτιαξε το μηχανακι σου οσο πιο γρηγορα μπορεις, και μετα πουλα το, η διαπραγματευσου μαζι τους για μια ανταλλαγη, ακομα και αν σου κακοφαινεται.

Ειναι πικρα, αλλα τουλαχιστον δεν θα βαλεις λεφτα απο την τσεπη σου, και ουτε κινδυνευει η αρτιμελεια σου.
Δηλαδη σε ατυχημα με μικροτραυματισμο δικο σου, θα το τραβαγες περαιτερω αν ηξερες οτι θα αποκασταθει η ζημια σου;

Συγκρινε καποια πραγματα, και κανε στο τελος οτι νομιζεις καλυτερο για σενα και σενα μονο.
Μπορει να ακουγεται σαν φιλοτομαρισμος, αλλα.....
Καλη συνεχεια.

Υ.Γ

Μη με ξανααφησεις μονο στο Δελεαρ με τουε καφρους τους hondaκηδες :lol: :wave2:

melsaltas
12/07/2005, 15:30
Η ζωή δεν έρχεται πίσω με μια μηχανή, έρχεται πίσω αν θα καταφέρω να σώσω άλλες 10 ζωές... [/B][/QUOTE]




ΣΩΣΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!

gcrook
12/07/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
Η ζωή δεν έρχεται πίσω με μια μηχανή, έρχεται πίσω αν θα καταφέρω να σώσω άλλες 10 ζωές...




ΣΩΣΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!! [/B][/QUOTE]

Συμφωνος και εγω.
Μονο εαν γνωριζεις το τιμημα, και εαν εισαι σε θεση να το αποδειξεις εμπρακτα παρ'όλες τις αντιξοοτητες.
Κανε το αλλα μην συμβιβαστεις, και εδω ειναι το ζητουμενο.
Αυτα εχουν κοστος (ηθικο και οικονομικο).
Δεν ξερω πολλους τετοιους ανθρωπους, αλλα ελπιζω να με διαψευσεις.
:wave2:

THEOD
12/07/2005, 15:44
Φίλε Tropea θα σου πρότεινα να αφήσεις τους ηρωισμούς κατά μέρος και να κυνηγήσεις την πιο συμφέρουσα, εφικτή, και γρήγορη λύση για σένα.

Την στιγμή που αναγνωρίζουν την εγγύηση και αναλαμβάνουν την πλήρη επισκευή ή ακόμα συζητάνε και το ενδεχόμενο συμφέρουσας αντικατάστασης, τότε λήξε το θέμα προς όφελός σου τώρα που ακόμα είναι "ζεστό" και δεν έχει παρεκτραπεί σε άλλες οδούς.

Πιστεύω ότι ο δρόμος που πας να τραβήξεις είναι μακρύς, επώδυνος, χωρίς σίγουρη δικαίωση και να είσαι σίγουρος ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα σου πεί ευχαριστώ...

Μην παρασύρεσαι από τους λεονταρισμούς που διαβάζεις εδώ...Στα λόγια όλοι είναι ήρωες...Σε δικαστήρια μόνο έχουν πρόβλημα να εμφανιστούν...

Στο κάτω-κάτω της γραφής ΑΝ μιλάμε για μια σπάνια περίπτωση αστοχίας υλικού, δεν βλέπω πως μπορείς να "προστατέψεις" τον οποιοδήποτε άλλον που κατά ελάχιστη πιθανότητα μπορεί να του συμβεί το ίδιο...

Φιλικά πάντα

hornet
12/07/2005, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε Tropea θα σου πρότεινα να αφήσεις τους ηρωισμούς κατά μέρος και να κυνηγήσεις την πιο συμφέρουσα, εφικτή, και γρήγορη λύση για σένα.

Την στιγμή που αναγνωρίζουν την εγγύηση και αναλαμβάνουν την πλήρη επισκευή ή ακόμα συζητάνε και το ενδεχόμενο συμφέρουσας αντικατάστασης, τότε λήξε το θέμα προς όφελός σου τώρα που ακόμα είναι "ζεστό" και δεν έχει παρεκτραπεί σε άλλες οδούς.

Πιστεύω ότι ο δρόμος που πας να τραβήξεις είναι μακρύς, επώδυνος, χωρίς σίγουρη δικαίωση και να είσαι σίγουρος ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα σου πεί ευχαριστώ...

Μην παρασύρεσαι από τους λεονταρισμούς που διαβάζεις εδώ...Στα λόγια όλοι είναι ήρωες...Σε δικαστήρια μόνο έχουν πρόβλημα να εμφανιστούν...

Στο κάτω-κάτω της γραφής ΑΝ μιλάμε για μια σπάνια περίπτωση αστοχίας υλικού, δεν βλέπω πως μπορείς να "προστατέψεις" τον οποιοδήποτε άλλον που κατά ελάχιστη πιθανότητα μπορεί να του συμβεί το ίδιο...

Φιλικά πάντα

Θανο ....σωστος!!!!

dimitris74
12/07/2005, 20:32
σου αξιζουν μπραβο που πας κοντρα στο κατεστημενο, το να σου επιδιωρθοσουν το μοτερ με καινουρια ανταλλακτικα δειχνει κατ εμε και με γνωστους που μιλησα οτι προσπαθουν να κουκουλωσουν καποιο λαθος που εγινε εκ μερους τους, το να περασουν καποια ανταλλακτικα σαν εγγυηση ειναι σχετικα απλο, το να περασουν ενα ολοκληρο μοτερ πιθανον η μαμα σουζουκι να θελει να διερευνησει το θεμα παραπανω μιας και ειναι θεμα ασφαλειας και αν φιλε μου ησουν στην αμερικη και σου συνεβαινε αυτο με τους παρανοικους νομους και εν μερει σωστους που εχουν θα σου γλυφαν τα @@ για να μην δωσεις διαστασεις στο θεμα.
καλη δυναμη

makaronachis
12/07/2005, 23:14
Tropea,καταρχήν ειλικρινά ΜΠΡΑΒΟ.Θέλει πολύ κουράγιο και υπομονή για να το κοιτάξεις πιο βαθιά το θέμα και να μην το αφήσεις να περάσει έτσι.Βέβαια άμα σκεφτείς οτί παίχτηκε η ζωή σου δεν είναι και λίγο πράγμα.Από ΄κει και πέρα θα σου έλεγα να προσέξεις τις κινήσεις σου να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.Όπως έγραψε και ο gcrook σε προηγούμενο ποστ πρόσεξε να μην σου γυρίσει μπούμερανγκ.Πολύ σωστά έκανες και ψάχνεις δικηγόρο και μηχανολόγο.Ξέρεις τώρα σου έχουν ρίξει το μπαλάκι:Σου λένε εμείς προσφερθήκαμε από κει και πέρα τα υπόλοιπα είναι περιττά.Πρόσεξε μην γυρίσουν να σου πουν οτί εμείς δεχτήκαμε και προσφερθήκαμε να σε εξυπηρετήσουμε αλλά εσύ μας εκθέτεις και βρεθείς και κατηγορούμενος.Να είσαι έτοιμος για όλα.Γιατί ξέρεις αυτοί θα σου πουν κύριε εμείς θα στο φτιάζαμε τζάμπα το μηχανάκι ή θα στο αλλάζαμε τι άλλο θες πέρα από αυτό;Τι θες και το ψάχνεις;Λοιπόν
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ
και να ξέρεις όπως έχω ξαναγράψει αν χρειαστείς κάποια βοήθεια και μπορούμε,μαζί σου είμαστε!!!!

makaronachis
13/07/2005, 22:55
ΩΡΑΙΟΣ!!!Χαίρομαι που ακούω θετικές εξελίξεις.Και να πω και κάτι άλλο (όσο "ηρωικό" κι αν ακούγεται) καιρός είναι να καταλάβουμε οτί ως καταναλωτές έχουμε δύναμη αρκεί να το ψάχνουμε και να το κυνηγάμε.Τώρα το άλλο,επειδή κάποιοι είναι ολίγον τι δύσκολο να είναι τη Δευτέρα στο Δελεαρ δεν θα μας πείραζε,με πείραζε θέλω να πω,και μια προσωπική ενημέρωση.

athandim
14/07/2005, 01:23
...χαίρομαι που τα πράγματα εν τέλει πάνε καλά.Μόνο σε παρακαλώ να κρατάς ενήμερους και εμάς που δεν μπορούμε να
έρθουμε δέλεαρ...(αν και θα το θέλαμε).

Με αγωνιστικούς χαιρετισμους (και σε αναμονή), Δημήτρης:beer:

johnpagr
14/07/2005, 03:22
ante me to kalo ....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2: :wave2:

sonic22
14/07/2005, 16:39
trop εισια τοπ!!

οταν τελικα τελεσηδηκησει το θεμα σου ξεκινα ενα νεο ποστ μ μια περηλιψη του τι εγινε αλλα αναλυτικα το τι εκανες και τι αποτελεσματα ειχαι...

αντε με το καλο!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
14/07/2005, 18:18
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ . ΕΙΘΕ Η ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ......:wave2:

makaronachis
14/07/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas


αυτό που με ενδιαφέρει σαν ανθρωπο είναι να βοηθήσω να μην ξανασυμβεί αυτό απο οποιοδήποτε λόγο και αν προερχεται...
και περίμενα, και περιμένω σε αυτό τον οποιοδήποτε κατασκευαστή να με βεβαιώσει ότι θα κάνει τα πάντα για αυτό και όχι να μου προτείνει συμβιβασμούς.

Ή αν θελει να κρατήσει την φήμη του , να μου προσφέρει την αλλαγή κινητήρα και την αγορά της μηχανής απο την αντιπροσωπία, αλλά να σταθεί στο πλάι του πελάτη που κινδύνευσε θανάσιμα στο να ανακαλύψει αν είναι αστοχία υλικού και να ελένξει υπεύθυνα τα υπόλοιπα μηχανάκια δημοσιοποιώντας το συμβάν και δείχνοντας ότι είναι πρόθυμη να ελενξει για να το διορθώσει.

Αυτο θα με ικανοποιούσε και πιστεύω και τον οποιοδήποτε αγοραστή της εκάστοτε κατασκευάστριας εταιρείας.

Και ξαναεπαναλαμβάνομαι για άλλη μια φορά και ξαναλέω:
ΣΩΣΤΟΣ ΣΩΣΤΟΣ ΣΩΣΤΟΣ

BadCluster
19/07/2005, 21:40
καμία διαφωνία σε όσα λες,
έχω ανοίξει άλλο μέτωπο με το συνήγορο του πολίτη και τον ΟΕΕΚ και έτσι δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
Το μόνο που έκανα ήταν να ενημερώσω το clubfocus.gr στο οποίο είμαι μέλος με όλες τις λεπτομέρειες της περίπτωσής μου ώστε να βγάλουν συμπέρασμα μόνοι τους.

Θα παρακολουθώ με ενδιαφέρον την ιστορία σου η οποία θα αποτελέσει οδηγό για άλλους που θα βρεθούν σε ανάλογη δυσάρεστη θέση.

kostasgym
20/07/2005, 08:46
Αγαπητέ tropeas συγχαρητήρια για την επιμονή σου και την εμμονή σου στη γραμμή ήθους που έχεις αναπτύξει και και υποστηρίζεις!
Μόλις σήμερα διάβασα το post σου. Ελπίζω να έχεις ανάψει μια λαμπάδα για να ευχαριστήσεις αυτόν που σε φύλαξε και αν δε το έχεις κάνει, κάντο για να σε βοηθήσει και παρακάτω.
Πραγματικά η μόνη οδός για να δικαιωθείς και ικανοποιηθείς είναι η κοινοποίηση προς όλους τους ενδιαφερόμενους και ωφελούμενους από την καλή φήμη της μάρκας της μοτοσικλέτας που οδηγείς, άλλωστε το έχουν ήδη προαναφέρει και από ότι κατάλαβα το έχεις και συ διαπιστώσει από το τρόπο που κινήθηκες. Καλή τύχη, δύναμη και συνέχισε να μας κρατάς ενήμερους για να ανοίγουν και τα δικά μας μάτια!!!!!




Υ.Γ Αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, είμαι και εγώ κάτοχος SUZUKI GSXR 1000 και θα ήθελα να ξέρω την όλη έκβαση της υπόθεσης.

Multijohn
30/07/2005, 16:26
Tropeas μόλις είδα το ποστ σου!Δεν το πιστεύω ρε σύ!Μας έχουν καταραστεί ρε!Δε γίνετε αλλιώς!Πω ρε φούστη μου τι έπαθες!Το σκεφτομαι και μου σηκώνεται η τρίχα μπλοκάρισμα τροχού με 160 χλμ.!!!Πρέπει να είδες με παραλλαγή τον Χριστό φαντάρο.Καλά ξεμπερδέματα αδερφέ...:beer: :beer: :beer:

pepenaxos1
05/08/2005, 13:48
Τωρα πλακα μας κανεις ρε Τροπεα???? Αυτη ειναι η μηχανη της μοτοσικλετας σου!?!???!?!???

Επαθα πλακα λεμε. Η δικια μου ηταν βελουδο μπροστα στην ζημια που επαθες ρε φιλε και μην το αφηνεις ετσι γιατι δεν ειναι ζημια απο κακομεταχειρηση :nono:

ironbum2
18/08/2005, 09:13
Φίλε μόλις σήμερα διάβασα το post σου και ,όπως όλοι, έπαθα πλάκα!!!! Όντως το οτι ζεις είναι θαύμα. Θαυμάζω το ήθος σου, την επιμονή σου και την υπομονή σου. Δεν νομίζω οτι θα το έκανα στην θέση σου, Ίσως με μια καινούργια μηχανή (ολοκληρωτική αντικατάσταση, όχι μόνο κινητήρα) να συμβιβαζόμουνα. Εσύ όχι.

Και πάλι μπράβο σου. Μακάρι να σκεφτόμασταν όλοι έτσι.

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη στον αγώνα σου και πιστεύω οτι θα δικαιωθείς πανηγυρικά.

DrIoannis
18/08/2005, 12:33
Ειχα παθει κατι αναλογο με το αμαξι μου οπου μετα απο αλλαγη βαλβολινων εσκασε η τσιμουχα στα πρωτα χλμ και πηρε ασχημα το κιβωτιο.Μετα απο 9 μηνες και απειλες για μυνησεις και γραμματα μου αλλαξαν το κιβωτιο.Καλα κανεις και επιμενεις και μακαρι ολοι να εκαναν ετσι!Το αξιζουν γιατι πριν την πωληση η συντρηπτικη πλειοψιφια ειναι ολο χαμογελα ενω μετα απο την πωληση αρχιζουν τα "ωραια"!Δωσε να καταλαβουν μεχρι τελικης πτωσεος,παρε τους τα boxerακια:evil: :evil: :evil:

Wizard13
18/08/2005, 13:10
Το πρόβλημά σου δε λύνεται με επισκευή κλπ... Είναι πολύ πιό σοβαρό... :rolleyes:

Για να λυθεί, πρέπει να...






































... να ... :look:


























... να πάρεις Honda :evil:

Wizard13
18/08/2005, 13:31
Και μετά το διαφημιστικό διάλλειμα, επιστρέφουμε στο πρόγραμμά μας. :p

Αυτό που έχω να πω είναι ένα μεγάλο μπράβο που το κυνηγάς με νομικό τρόπο, γιατί είναι ΟΛΟΙ* αλήτες και δεν τους ενδιαφέρει τίποτα παρά το τι θα βάλουν στην τσέπη.

*ΟΛΟΙ είναι συνεργεία, αντιπροσωπείες, δήμαρχοι, ΥΠΕΧΩΔΕ, κλπ, κλπ.

Τις προάλλες ένας φίλος έπεσε σε λακούβα με 60χλμ (το όριο ήταν 80 εκεί) και πλήρωσε λάστιχο και ζάντα. "Γιατί δεν κάλεσες αστυνομία να κυνηγήσεις το δήμο και όποιον άλλο?". Η κλασική απάντηση: "Ε, που να τρέχω τώρα, θέλει λεφτά, χρόνο, κλπ".

Και οι αλήτες που έφτιαξαν το δρόμο, που πήραν τις μίζες, που αμέλησαν να ελέγξουν, κλπ, κλπ, κοιμούντε ήσυχοι και δεν πληρώνουν τίποτα :mad: :mad: :mad:

wolfman13
19/08/2005, 12:08
τροπεα φιλε μου ενα μεγαλω ΜΠΡΑΒΩ εισαι αξιος επενου φιλε μου μακαρι ολα να πανε καλα καλη δυναμη στο δρομο που διαλεξες
ελπιζω μονο να ξερεις οτι ειναι μοναχικος και δυσκολος,
οτι βοηθεια χρειαστης μην δυστασεις να ζητησεις απο εμενα την εχεις....
καλη τυχη!

zoudis
09/09/2005, 16:48
Lampro exw pa8ei plaka milame ......:eyepop:
den 3erw ti na pw....ka8omai wres twra sti douleia kai diabazw olo to istoriko sou....
Apisteuto re file....
sou esteila kai pm, diabase to.

mprabo omos, SYNXARHTIRIA gia to kouragio kai tin epimoni sou.

EUGE !!!
ETSIII, pou 8a lege kai o DIKAS mas....AUTA EINAI !!!
Partous oti mporeis apo xrhma kai apozimiwseis kai agorase ena kainourgio Honda meta kai telos...

Opws kai na sou tin eftiaxnan, mpourdelo 8a itan pali....min to skeftesai, kala ekanes...kai kala ekanes an ontos den pires mixani antikatastasis....apla 3egrapse tin mixanoula sou, pes oti den yphrxe kai den to (opos to blepeis allwste) stegna to 8ema....

Pw pw, den mporw na to pistepsw akoma....Paei olo to kalokairi sto tre3imo kai to agxos....

Esy na 'sai kala !!!

Milame, steile mail.

:wave2: :wave2: :wave2:

gcrook
09/09/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
kai agorase ena kainourgio Honda meta kai telos...



Ευχαριστουμε πολυ οποτε ξαναχρειαστουμε την γνωμη σου θα σου την ζητησουμε....ακους εκει παρε Honda να ξεμπερδευεις.



Ο Λαμπρος ειναι ωριμος και σκεπτομενος ανθρωπος, και ειναι ελευθερος να παρει οτι SV θελει:lol: :lol: :lol:

Tropeas
09/09/2005, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Lampro exw pa8ei plaka milame ......:eyepop:
den 3erw ti na pw....ka8omai wres twra sti douleia kai diabazw olo to istoriko sou....
Apisteuto re file....
sou esteila kai pm, diabase to.

mprabo omos, SYNXARHTIRIA gia to kouragio kai tin epimoni sou.

EUGE !!!
ETSIII, pou 8a lege kai o DIKAS mas....AUTA EINAI !!!
Partous oti mporeis apo xrhma kai apozimiwseis kai agorase ena kainourgio Honda meta kai telos...

Opws kai na sou tin eftiaxnan, mpourdelo 8a itan pali....min to skeftesai, kala ekanes...kai kala ekanes an ontos den pires mixani antikatastasis....apla 3egrapse tin mixanoula sou, pes oti den yphrxe kai den to (opos to blepeis allwste) stegna to 8ema....

Pw pw, den mporw na to pistepsw akoma....Paei olo to kalokairi sto tre3imo kai to agxos....

Esy na 'sai kala !!!

Milame, steile mail.

:wave2: :wave2: :wave2:

Μικρός που είν αι ο κόσμος... που βρέθηκες ρε σειρά...
Και εσύ ενα Vstrom δεν είχες ή σκεφτόσουν να πάρεις?

Θα τα πούμε απο κοντά ότι άλλο θες με πμ. ;)

wrenchfzr
10/09/2005, 07:54
φιλε σκιστους για να μαθουν να συμπεριφερονται σωστα απο τη μια κινδυνευεις με τις μαλακιες που κανουν απο την αλλη κανουν τον ψωφιο κοριο.και τα αποτελεσματα και τον τροπο που κινησε να τον δημοσιευσεις για να βλεπουν οσοι πιθανα λενε -αστους που να βγαλεις ακρη- ειναι αληθεια οτι ολες οι αντιπροσωπειες AUTO και MOTO τωρα τελαυταια κατι εχουν παθει με την αδιαφορια και τα εργοστασια περιεργως τους υποστηριζουν με την αδιαφορια τους.εγω με την vw αυτην την καρεντα και την μαμα vw το πιστευεις οτι εκπλαγηκα απο την αδιαφορια τους .και λεω οταν το εργοστασιο σκεπτεται ετσι τι θα κανει η αντιπροσωπεια.πανε σιγα σιγα να πεισουν και να περασει το μυνημα -εμεις θα τα πουλαμε και μετα ο θεος μαζι σας-.το λοιπον σκιστους για ολους αυτους που δεν κουνισαν το μικρο δακτιλακι τους για να βελτειωθουν ολα αυτα.εχεις ακουστα για το παληκαρι στην τουρκια με το απριλια capo nord?

Tropeas
10/09/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
....και λεω οταν το εργοστασιο σκεπτεται ετσι τι θα κανει η αντιπροσωπεια.πανε σιγα σιγα να πεισουν και να περασει το μυνημα -εμεις θα τα πουλαμε και μετα ο θεος μαζι σας-.το λοιπον σκιστους για ολους αυτους που δεν κουνισαν το μικρο δακτιλακι τους για να βελτειωθουν ολα αυτα.εχεις ακουστα για το παληκαρι στην τουρκια με το απριλια capo nord?

Για πες τι έγινε στην Τουρκία με Caponord.

WWW
10/09/2005, 14:52
Παρακαλώ τους αξιότιμους Mods να κάνουν το θέμα αυτό STICKY εξαιτίας της σοβαρότητάς του.
Επίσης στον φίλο Tropea όταν τελειώσει με το καλό την μάχη που δίνει να φτιάξει ένα post με βήματα 1 προς 1 που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα

Φίλε Tropea το πρόβλημά σου είναι και δικό μας. Είμαστε μαζί σου. Δεν αρκούν όμως τα λόγια. Προτείνω ακόμα και να συλλέξουμε χρήματα όλοι εμείς, απο το υστέρημά μας, σε έναν λογαριασμό να βοηθήσουμε έστω με αυτό τον τρόπο τον δικαστικό σου αγώνα.

Επίσης αν υπάρχει κάποιος δικηγόρος - νομικός στο Forum ή γνωστός - συγγενής να μεσολαβήσει και να συνδράμει στον αγώνα που κάνει για όλους μας.

Φανταστείτε πως αν δικαιωθεί η προσφυγή του στα Ελληνικά δικαστήρια τότε με βάση αυτή την απόφαση νεότερες δίκες θα στηρίζονται στο δεδικασμένο και θα αποφασίζουν πολύ γρηγορότερα και ευκολότερα υπέρ.

Επομένως Tropea η υπόθεσή σου είναι και δική μας και είναι υποχρέωσή μας να συνδράμουμε.

wrenchfzr
10/09/2005, 18:29
ουτε λιγο ουτε πολυ ενα capo notd εκει που πηγαινε το μπροστινο κομματι του λαιμου αυτο με το ρουλεμαν αποκοληθηκε απο τον σκελετο(ηταν χυτο κομματι) και οανθρωπος ,ευτυχως με λιγα βρεθηκε στον δρομο .στην επιστολη προς απριλια αυτοι αρνηθηκαν τα παντα στο δικαστηριο δικαιωθηκε η απριλια πηγε εφετειο το εφετειο ανεβασε την αποζημειωση και τωρα τους τρεχει και στο ευρωπαικο δικαστηριο.να σου το στειλω email γιατι ειναι λιγο μεγαλουτσικο.ΑΞΙΖΕΙ

siokatas
10/09/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
ουτε λιγο ουτε πολυ ενα capo notd εκει που πηγαινε το μπροστινο κομματι του λαιμου αυτο με το ρουλεμαν αποκοληθηκε απο τον σκελετο(ηταν χυτο κομματι) και οανθρωπος ,ευτυχως με λιγα βρεθηκε στον δρομο .στην επιστολη προς απριλια αυτοι αρνηθηκαν τα παντα στο δικαστηριο δικαιωθηκε η απριλια πηγε εφετειο το εφετειο ανεβασε την αποζημειωση και τωρα τους τρεχει και στο ευρωπαικο δικαστηριο.να σου το στειλω email γιατι ειναι λιγο μεγαλουτσικο.ΑΞΙΖΕΙ



:wave2:

σωπα ρε συ.....καλα αυτοι που τα φτιαχνουν δεν τα περνανε απο ελενχο?δυο ροδες ειναι ρε γ@μ@το και μια ζωη επανω τους.....φτου μακρια απο μας.....

BILLS
12/09/2005, 18:24
diavasa tin istoria sou k pragmatika anatrixiasa!!!!

an sou eixe synvei kati tetoio se kapoia alli evrwpaiki xwra to pio logiko tha itan na koukoulwsoun to thema dinodas sou mia nea mixani to ligotero!



Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW

Φίλε Tropea το πρόβλημά σου είναι και δικό μας. Είμαστε μαζί σου. Δεν αρκούν όμως τα λόγια. Προτείνω ακόμα και να συλλέξουμε χρήματα όλοι εμείς, απο το υστέρημά μας, σε έναν λογαριασμό να βοηθήσουμε έστω με αυτό τον τρόπο τον δικαστικό σου αγώνα.

Επομένως Tropea η υπόθεσή σου είναι και δική μας και είναι υποχρέωσή μας να συνδράμουμε.

symfwnw me ton WWW ....poly kali idea. an k neos sto forum, an dwsoume estw €15 o kathenas apo to forum pisteyw oti estw tha voithisoume sta eksoda tou! An organwthei kati tetoio kalo tha itan na enimerothoume oloi.

Tropeas
12/09/2005, 19:17
Παιδιά ευχαριστώ δεν θέλω χρήματα απο κανέναν , απλά την υποστήριξή σας...

...και την φωνή σας , αυτή είναι η δυναμή μας, αν χρειαστώ επέμβαση απο άποψη δημοσιότητας πιστεύω ότι θα βοηθήσουν οι περισσότεροι...;)

makaronachis
12/09/2005, 23:08
Την υποστήριξη την έχεις.Μας περισεύει....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpagr
13/09/2005, 03:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Παιδιά ευχαριστώ δεν θέλω χρήματα απο κανέναν , απλά την υποστήριξή σας...

...και την φωνή σας , αυτή είναι η δυναμή μας, αν χρειαστώ επέμβαση απο άποψη δημοσιότητας πιστεύω ότι θα βοηθήσουν οι περισσότεροι...;)


Afto einai evnohto

:wave2:

WWW
13/09/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Παιδιά ευχαριστώ δεν θέλω χρήματα απο κανέναν , απλά την υποστήριξή σας...

...και την φωνή σας , αυτή είναι η δυναμή μας, αν χρειαστώ επέμβαση απο άποψη δημοσιότητας πιστεύω ότι θα βοηθήσουν οι περισσότεροι...;)


Θα έχεις κυριολεκτικά ό,τι χρειαστείς. Κι επειδή ο αγώνας σου είναι χρονοβόρος και απαιτεί αρκετά χρήματα μη διστάσεις για το οικονομικό.

Πιστεύω πως ένας απο τους λόγους που δημιουργήθηκε αυτό το Forum είναι η αλληλοβοήθεια. Τώρα μας δίνεται η ευκαιρία να βοηθήσουμε και πέραν των κοινών ερωταπαντήσεων - γνώσεων και αυτή είναι μια πολιτική χροιά, με την εύρύτερη έννοια, που θα μας βοηθήσει όλους μας να καταλάβουμε πως ενωμένοι μπορούμε να κερδίσουμε ό,τι θέλουμε.

Ο αγώνας σου είναι δύσκολος κι άνισος. Αν δεν χρειάζεσαι προς το παρον οικονομική βοήθεια μπορούμε να συμβάλουμε όλοι με τις υπογραφές μας και την αποστολή τους στην αντιπροσωπεία της Ελλάδας αλλά και στα κεντρικά.

Η ισχύς βρίσκεται "εν τη ενώση" ...

Tropeas
13/09/2005, 12:51
Αυτό με τις υπογραφές σίγουρα μπορεί να γίνει αλλά με τι σκοπό...? σιγά μην ευαισθητοποιηθούνε... εδώ η ζωή μου κινδύνεψε και ....
αν έχεις κανας γνωστό τον Ευαγγελάτο και κάναν άλλο παραθυρικό, ή κάνα Σταθάκη , ας μου στείλει πμ μόνο έτσι θα ευαισθητοποιηθούνε...

πάντως οι διαδδικασίες προχωράνε...

WWW
13/09/2005, 13:19
Αν δουν καμια 500αρια και βάλε υπογραφές από μοτοσυκλετιστές και πως το θέμα έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις σε όλα τα ηλεκτρονικά Φόρα της χώρας τότε τα τμήματα Marketing κλαίνε.

Όμως δεν θα το στείλεις απλά στην εταιρεία γιατί μπορεί να θαφτεί κυριολεκτικά από τους υπαλλήλους.

Στείλτο συστημένο στον κο Σφακιανάκη. Τότε θα το ανοίξει η ιδιαιτέρα του και όχι κάποιος άλλος υπάλληλος.

Το αγοραστικό κοινό το φοβούνται. Και αν αυτοί εδώ δεν ιδρώσουν όταν θα δουν κοινοποίηση σε Γερμανία και Ιαπωνία τότε θα κλάψουν.

Οι υπογραφές και η δημοσιότητα έχουν ισχύ. Αλήθεια πόσοι απο εμάς εδώ έχουν Suzuki ή πόσοι προτίθενται να πάρουν Suzuki? Για φαντάσου. 10 άτομα να θέλουν να πάρουν μια μηχανή αξίας 11.000 Ευρω = 110.000. Μιλάμε για φράγκα φίλε. Και αυτοί όταν χάνουν φράγκα όχι απλά ιδρώνουν αλλά ΧΕΖΟΝΤΑΙ.

zoudis
13/09/2005, 14:26
Nai ontos Lampro o WWW exei kapoia basi s' auta pou leei.

Mesa gia ypografes ! Bebaia auto me gnwsto dhmosiografo einai akoma kalytero ! O Euaggelatos pire mia kainourgia ekpompi ston ALPHA twra, pou nomizw 8a asxolite me tetoia pragmata, kateggelies politwn kai tetoia...

An den bariesai, steiltou ena grammataki h' forward to istoriko, mpas kai bgei tipota. Kai an kai kosmo gia mpougio kai yposthri3h kai ypografes....EDW EIMASTE nomizw oloi !

Giati re gamoto sou poulaei ena mixanaki o Sfakianakis-kaio ka8e Sfakianakis- kai apo ekei kai pera sta paparia tous oloi....

Basizonte stin g@vla kai tin trela mas kai oti 8a 3anaparoume mixani kai meta pio megali kai pio megali ktl ktl.

kesaras
22/09/2005, 17:37
file tixeros eise mesa stin atixia soy h mixani ftiaxni oi antropoi
den ftiaxnoyn.afoy eise kala tora kita th mixani.
mipos exeis etroys:confused: :confused: :confused:
gia psaxto!!

afrotwin
17/10/2005, 16:33
ego ime pepismeno oti exi ksekolisi komati tou kinitira esoterika tou moter apo kako xitirio ke prokalese tin zimia

to mono sigouro ine oti prepi na tous kseskisis ke tin mama suzuki ke na kanis megalo zitima gia to 8ema ke na ta paris xontra min to afisis mpori na sou vgoun lefta gia kana triorofo...

ke min minis sta elinika dikastiria na pas ke evropaika...

zoudis
17/10/2005, 18:18
Μπράβο Λάμπρο, έυγε well done !

Να τρέξουν λίγο και οι του/των Υπουργείων που στρογγυλοκάθονται ενώ έχουν δύναμη.

Ένα είναι σίγουρo:

Θα ακούει Λάμπρο ο Σφακιανάκης και θα αλλάζει δρόμο :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

Multijohn
18/10/2005, 00:35
AAντεεεε λέμεεεε!Φίλε σε θαυμάζώ και ταυτόχρονα αποτελείς πρότυπο ''τσαμπουκά'' με την έννοια που πρέπει να έχει!''τσαμπουκάς'' και όχι...τραμπούκος του στύλ ''φίλε φτιάξε μου το μηχανάκι αλλιώς θα τα κάνω όλα λίμπα στο μαγαζί σου''.Ετσι τους χρειάζεται!Και απο την άλλη πιστεύω οτι σου χρωστάω και εγώ και όλοι μας ένα ευχαριστώ,με την έννοια οτι όταν κολλοσοι δέχονται τέτοια χτυπήματα,αρχίζουν και την παίρνουν χαμπάρι και την ψαχουλέυονται με αποτέλεσμα,φοβόμενοι κάποιον ενδεχόμενο...Λάμπρο,να προσέχουν τι κάνουν.


ΠΑΙΔΙΑ,ΠΑΙΔΙΑ!!! SUZUKI ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!έ,τι άλλο?!!! :lol: :lol: :beer:

gcrook
18/10/2005, 01:34
Ρε κουφαλα Λαμπρο συγχαρητηρια ξανα και ξανα.
Παιρνω πισω τους ενδοιασμους μου και τις ψευτοθεωριες και αναλυσεις του στυλ "Ελα μωρε στα @@ σου παρτο εκει και φυγε", και σου βγαζω το καπελο.



:a18: :a08: :a012: :a012: :a013:

The Rainmaker
18/10/2005, 09:47
Συγχαρητήρια στο φίλο γα τις ενέργειές του! Αν και θα αργήσει λίγο πιστεύω πως τελικά θα δικαιωθεί. Θα αποζημιωθεί όμως από την ευχαρίστηση που θα έχει.

Εγώ ένα έχω να πω. Οι αντιπροσωπείες (γενικώς και οχι μονο moto) στηρίζονται στο οτι κανείς δεν θα κάνει καμία ενέργεια εναντίον τους. Πιστεύουν πως η νοοτροπία "ωχ αδερφέ που να τρέχουμε τώρα" κυριαρχεί. Χρειάζονται κανένα χαστούκι για να συνέλθουν.

Μου έχει τύχει με την αντιπροσωπεία της Canon για μια βιντεοκάμερα, για την οποία δεν αναγνώριζαν εγγύηση. Έπαιξαν και έχασαν! Αλλα για αυτό θα κάνω αλλο post Μάλλον.

Κουράγιο Φίλε!!!

Spazz
29/10/2005, 15:33
ειναι σκληρος ο λαμπρος ετσι?!οχι μαλακιες μαζι του:lol: :lol:


ρε συ σκεφτηκες οτι δεν προκειται να σου ξαναπουλησει μηχανη η suzuki ??:lol: :lol:


εγω παντως ουτε στυλο δε θα σου πουλαγα!



ωραιος ρε συ συγχαρητηρια!!!:beer: :beer: :beer:

Multi-Duc
05/11/2005, 23:21
Anatrixiastiko kai parallhla exairetikhs shmasias thread.
Einai me liga logia o tropos pou merikoi anthrwpoi erxomenoi se apeytheias epafh me to "fws to alhthinon" apofasizoun na allaxoun kapoia pragmata mhn ypologizontas to kostos, psyxiko kai yliko.
Tropea parakolouthoume tis exelixeis kai paradeigmatizomaste , tharros kai dynamh sou euxomai .


Basil

NikosRR
10/11/2005, 19:41
εγω ενα εχω να πω, το νου σας με το λαμπρο,οχι συναλλαγες και παρε-δωσε.ειναι επικινδυνος...το σιγουρο ειναι οτι στο τελος θα τον πλερωνετε:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


μπραβο μαν!!!!:beer: :beer: