PDA

View Full Version : agora fly 50-100cc



eagle26
02/05/2008, 14:35
kalispera! eimai neos sto forum kai me tha ithela na matho tin gnomi sas gia to scooter piaggio fly. eho ena 50cc keeway-kai diploma 50cc- kai psaxnomai anamesa sto 50 kai sto 100, logo tis elaxistes diafores. opoios mporei as voithisi. efxaristo!:eyepop:

CIRUS
02/05/2008, 15:02
καλησπέρα φίλε, καλως όρισες :wave2: :beer: :beer:

1) ότι και να πάρεις να αφήσεις χρήματα για ένα μπουφανάκι και ένα κράνος που είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ
2) αν μπορείς να αποφύγεις γενικά τα 50 κυβικά είναι πολύ αναιμικοί οι κινητήρες τους και μέσα σε 1 μήνα θα έχεις ξενερώσει, μεταξύ των 2 που ανέφερες σίγουρα το 100 καθότι πολύ μικρή διαφορά τιμής και πολύ μεγάλη διαφορά σαν καθημερινή χρήση αξίζει τα ελάχιστα παραπάνω χρήματα
3)κοίταξε και σε άλλα μοντέλλα υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε αυτή τη κατηγορία, το συγκεκριμένο Fly μπορεί να είναι piaggio αλλά κατασκευάζεται κίνα και όχι ιταλία
4)καλές βόλτες και προσοχή ότι και να πάρεις

υ.γ.1. σε αυτή την κατηγορία εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα παπί 125 κυβικά που είναι πάνω κάτω στις ίδιες τιμές με πολύ μεγαλύτερη αξιοπιστία και πολύ καλύτερα σε όλα βασικά από ένα μικρό scooter

υ.γ.2. βγάλε δίπλωμα:wave2:

eagle26
02/05/2008, 15:19
οσο για κρανος και μπουφαν τα πηρα ηδη για το keeway!!!!τρομερη αγορά!! το θεμα ειναι οτι μεχρι περυσι δεν ειχα ασχοληθει ποτε μου ως τα 30 μου με δικλυκλα, εχω μονο διλωμα αυτοκινητου αλλα δεν επαιζε να παρω auto. κανω καθημερινα 15χλμ, 3-4 φορες και απο λακουβες αλλο τποτα. και ειπα τουλαχιστον αν παω σε 50cc παλι να μην παω σε "μαρκα με εκαψες" αλλα εμαθα με αυτοματο και δεν ειμαι για καινουργια! αυτο που με κολαει ειναι αν εχουν βγει οκ τα fly. στα γιαννενα εχει γεμισει η πολη με αυτα με το που τα εριξαν στα 1400€ τα 100cc. απλα δεν γουσταρω του χρονου παλι να ψαχνω για scooter.

CIRUS
02/05/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagle26
οσο για κρανος και μπουφαν τα πηρα ηδη για το keeway!!!!τρομερη αγορά!! το θεμα ειναι οτι μεχρι περυσι δεν ειχα ασχοληθει ποτε μου ως τα 30 μου με δικλυκλα, εχω μονο διλωμα αυτοκινητου αλλα δεν επαιζε να παρω auto. κανω καθημερινα 15χλμ, 3-4 φορες και απο λακουβες αλλο τποτα. και ειπα τουλαχιστον αν παω σε 50cc παλι να μην παω σε "μαρκα με εκαψες" αλλα εμαθα με αυτοματο και δεν ειμαι για καινουργια! αυτο που με κολαει ειναι αν εχουν βγει οκ τα fly. στα γιαννενα εχει γεμισει η πολη με αυτα με το που τα εριξαν στα 1400€ τα 100cc. απλα δεν γουσταρω του χρονου παλι να ψαχνω για scooter.

ειδικά αφού περνάς από λακούβες φίλε μου καλό είναι να πάρεις κάτι με μεγάλους τροχούς και όχι μικρούς όπως το fly

ένα παπί πιστεύω θα σε βόλευε απίστευτα χώρια που μόνο λάδια ζητάει και είναι σκυλί αντιθέτως με τα scooter, οι ταχύτητες είναι πανεύκολες μη σε φοβίσουν σε μισή ώρα το έχεις μάθει και πολύ λέω

MG
02/05/2008, 17:44
ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ


ΕΙΧΑ ΤΟ FLY 125 ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΑΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ. ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

13000 ΧΛΜ
1 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΜΕΝΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ (ΒΛΕΠΕ ΙΤΑΛΙΑ) 120?
ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200? (ΛΑΔΙΑ ΦΙΛΤΡΑ ΜΠΟΥΖΙ)
80? ΛΑΣΤΙΧΑ
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ: ΣΑΝ 1 ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΠΑΠΙ

ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ
ΤΕΛΙΚΗ 95

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ - ΠΑΤΟΣ
ΤΑ ΠΑΠΙΑ(ΟΧΙ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ) ΣΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ 125

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙ


ΚΑΛΕΣ

eagle26
02/05/2008, 23:45
ωραια! και νομιζα οτι το ειχα ψαξει σχετικα το θεμα και δεν πηγαινα παλι στα τυφλα! ξεκιναμε απο την αρχη λοιπον! εχω διπλωμα για 50αρι και ψαχνομαι στα 1500€ το πολυ-2 scooter σε 1 χρονο δεν σου αφηνουν και μεγαλα περιθωρια!εχει κανεις να προτεινει κατι σε αυτα τα "τρελα" περιθωρια που εχω και σε scooter και σε παπι-δεν χανω τιποτα να δοκιμασω! με ψιλοεπειγει το θεμα γιατι αμα μεινω και αλλο με αυτο που εχω, αλλου θα βρεθω εγω, αλλου το τιμονι!!!

apav
03/05/2008, 10:48
LEAD (http://www.honda.gr/honda/motorcycles_new/inner2.cfm?menu_id=2&moto_id=5&model_id=28&action=tech) 1650?

Modenas Kriss 100 1.400? ή το 110 1.600?

eagle26
03/05/2008, 21:20
γι΄αυτό ειναι ωραια αυτα τα forum!ακους και μια γνωμη παραπανω!το lead μου άρεσε, λεω να παω να το τσεκαρω και απο κοντα. αλλα με περιοριζει το διπλωμα. εχετε καμμια προταση για κανενα 50cc για να μην ειμαι και στην "παρανομια"?

apav
04/05/2008, 10:20
Zip 50 1.100?

Kymco Active 50 1.250?

:wave2:

eagle26
04/05/2008, 10:58
το εχω δει το zip και μεσα απο τα συγκριτικα του μου φαινεται καλυτερο το fly 50cc. στις περιγραφες εστω! δεν ξερω αν υπαρχει κανεις στο forum που οντως εχει παρει ή το zip η το fly σε 50cc για να μου πει την γνωμη του σε πραγματικες αποδοσεις και συμπεριφορας στο δρομο.:confused:

eagle26
04/05/2008, 20:02
Η΄ΕΙΜΑΙ ΑΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 50ΑΡΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ Η΄ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΧΟΛΙΟ! ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ V-CLICK PEUGEOT. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ PEUGEOTSCOOTERS ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΙΜΕΣ?