PDA

View Full Version : Tα θερμά μου συγχαρητήρια



Εχετλαίος
03/05/2008, 08:46
στον οδηγό τράκτορα με επικαθήμενο το οποίο μετέφερε τσιμέντα και ο οποίος έκανε προσπέραση σε έταιρο φορτηγό γεμάτο δομικά υλικά πάνω σε κλειστή στροφή στο ύψος των φυλακών Καλαμίου Σούδας με κατεύθυνση από Χανιά προς Ρέθυμνο.
Και λέγω συγχαρητήρια, γιατί πρέπει να έχει κανείς ιδιαίτερου βαθμού μαντικές ικανότητες ώστε να προβλέψει ότι ενώ οδηγά βαρύ φορτωμένο όχημα και προσπερνά άλλο βαρύ φορτωμένο όχημα πάνω σε στροφή σε δρόμο με μια λωρίδα ανά κατεύθυνση, και ενώ έχουν και τα δυο φορτηγά καταλάβει όλο το οδόστρωμα πάνω στην κλειστή στροφή, δεν θα τύχει να έρχεται από την άλλη πανικόβλητος πλακωμένος στα φρένα οδηγός Fazer ο οποίος ψάχνει κάπου να χωρέσει μεταξύ του γκρεμού και των τροχών της νταλίκας που του κλέινει το δρόμο από το άλλο ρεύμα.
Θα μπορούσε στη θέση μου, πανηλίθιε βλάκα, να ήταν το κοπέλι σου ή κάποιος συγγενής σου!
:mad: :mad: :mad:

nassosxlvbros
03/05/2008, 10:20
έχει και η Κρήτη τέτοιους μαλάκες; :rolleyes:

Εχετλαίος
03/05/2008, 10:21
Nαι, κάνουμε και εξαγωγή!

nassosxlvbros
03/05/2008, 10:40
Για να μη νομίζουν μερικοί ότι η Αθήνα έχει τα πρωτεία...όλη η Ελλάδα οδηγεί χάλια...:(

mats8282
03/05/2008, 13:58
Οι χειροτεροι οδηγοι ειναι στην Χιο .+-

DimChios
03/05/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οι χειροτεροι οδηγοι ειναι στην Χιο .+-


:rolleyes:

οχι οτι παρεξηγηθηκα (γιατι δεν απεχει πολυ απο την αληθεια αυτο) αλλα μην εισαι υπερβολικος! :smilea:

Να σου αραδιασω ενα σωρό μερη που δε ξερουν που πανε τα 4? :winka:

Στο θεμα μας...

Φιλε, να χαιρεσαι που με τον ενα ή τον αλλο τροπο μπορεις αυτη τη στιγμη και μας γραφεις τι σου συνεβει! Ήσουν τυχερος, πολυ τυχερος!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

mats8282
03/05/2008, 15:35
9 μηνες οδηγος ΡΕΟ στην Χιο το διαπιστωσα αυτο :p


Επρεπε να διευκρινησω οτι ειναι προσωπικο συμπερασμα με βαση τα μερη που εχω παει (ΥΓ)και φιλων/γνωστων και της αδερφης μου που ηταν χρονια στο νησι :lol:


Μου ειχε τυχει κατι παρομοιο με τον φιλο που αρχισε το ποστ αλλα ειμουνα εγω ο οδηγος του φορτηγου και με προσπερναγε ενα 600αρακι Alto του 80 ή κατι τετοιο και απο πανω κατεβαινε αγροτικο....Αστα να πανε βγηκα εκτος δρομου για να τους γλυτωσω....

DimChios
03/05/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
9 μηνες οδηγος ΡΕΟ στην Χιο το διαπιστωσα αυτο :p


Επρεπε να διευκρινησω οτι ειναι προσωπικο συμπερασμα με βαση τα μερη που εχω παει :lol:


Μου ειχε τυχει κατι παρομοιο με τον φιλο που αρχισε το ποστ αλλα ειμουνα εγω ο οδηγος του φορτηγου και με προσπερναγε ενα 600αρακι Alto του 80 ή κατι τετοιο και απο πανω κατεβαινε αγροτικο....Αστα να πανε βγηκα εκτος δρομου για να τους γλυτωσω....


ε, ναι! ολοι μας απο προσωπικες εμπειριες κρινουμε αλλα αυτο το .+- που εβαλες με εκανε να σου απαντησω! :cool:

εδω δε ξερουν στη Σαλονικη να οδηγουνε, στη Χιο θα ξερουν?

:lol: :lol: :lol:

mats8282
03/05/2008, 15:39
Ενω οι Αθηναιοι τα σπαμε....


Ειναι γενικο το κακο παιδια....Οτι και να λεμε...

DimChios
03/05/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ενω οι Αθηναιοι τα σπαμε....


Ειναι γενικο το κακο παιδια....Οτι και να λεμε...


α, γεια σου! :winka:

βγαλε λοιπον το .+- απο τη Χιο μη τα παρω κρανιο!

:lol: :lol: :lol: :lol:

mats8282
03/05/2008, 15:45
Ειναι γενικο το κακο παιδια....Αλλα στην Χιο το εχουνε γ@μησει το θεμα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ Παμε να φυγουμε τωρα του το σκισαμε το θρεντ :beer:

veletzas
04/05/2008, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οι χειροτεροι οδηγοι ειναι στην Χιο .+-



δεν το εχω κανει ποτε αυτο αλλα θα το κανω τωρα +7000000:D :D :D
τα τυπακια οδηγουν χωρις αυριο
+κ εχω ακουσει κ την πιο κορυφαια ατακα: γιατι φορας κρανος?με βλεμα καλα ρε μεγαλε δεν ξερεις να οδηγας κ φοβασαι οτι θα πεσεις κ το φορας
τελοπαντων κουραγιο στους κασκαντερ οπου κ αν βρισκονται

Εχετλαίος
05/05/2008, 09:37
Οδηγούσα στη Χίο που ήμουνα στρατιώτης και, ναι, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι οδηγούνε άτσαλα και απρόσεκτα (όπως σε όλα τα νησιά άλλωστε).
Αλλά επιμένω, διότι μπορώ να συγκρίνω, ότι εδώ στα Χανιά οδηγούμε χωρίς την παραμικρή ευαισθησία για τον άλλο.
Παρεπιπτόντως, χθές μεσημέρι, μου πετάχτηκε από ΣΤΟΠ με την άσπρη μερσεντές του και παρολίγο να με σκοτώσει τοπικός πολιτικός άρχοντας που ανήκει και στην αντιπολίτευση του Δήμου Χανίων. Υποτίθεται ότι οι πολιτικοί δίδουν και το "καλό παράδειγμα"...
Για φτύσιμο όλοι! :mad: