PDA

View Full Version : Εμφιαλωμένο νερό.



vangelis 64
03/05/2008, 12:08
Μού ήρθε με mail κι επειδή έρχεται καλοκαιράκι....


ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ

Πολλοί από εμάς δε γνωρίζουμε ότι η επαναχρησιμοποίηση πλαστικού μπουκαλιού είναι αιτία δηλητηρίασης.
Από άγνοια, σίγουρα, χρησιμοποιούμε συνεχώς το ίδιο πλαστικό μπουκάλι, είτε στο αυτοκίνητο, είτε στη δουλειά μας. Αυτό δεν ενδείκνυται καθόλου.
Μας προειδοποιεί το γεγονός του θανάτου ενός 12χρονου κοριτσιού από το Ντουμπάι, το οποίο κορίτσι, χρησιμοποιούσε καθημερινά πηγαίνοντας στο σχολείο το ίδιο μπουκάλι για 16 μήνες.
Με δυο λόγια το πλαστικό (πολυαιθυλένιο τερερφθαλάτη ή PET) εμπεριέχει εν δυνάμει καρκινογόνα στοιχεία (διθυλοδροξυλαμίνη ή DEHA). Τα πλαστικά μπουκάλια είναι ασφαλή μόνο για μία χρήση. Αν χρειαστεί να το χρησιμοποιήσουμε περισσότερο, το διάστημα δεν πρέπει να ξεπεράσει τη μια βδομάδα, δεδομένου ότι δε θα το αφήσουμε σε μέρος με υψηλή θερμοκρασία.
Επαναλαμβανόμενο πλύσιμο ή ξέπλυμα του μπουκαλιού μπορεί να δημιουργήσει αλλοίωση της χημικής σύνθεσης του πλαστικού και τα καρκινογόνα στοιχεία να διαρρεύσουν στο νερό, το οποίο θα πιούμε.
Συνεπώς, ενδείκνυται να χρησιμοποιούμε μπουκάλια, τα οποία είναι κατασκευασμένα για πολλές χρήσεις, π.χ. γυάλινα.
Παρακαλούμε να διαβιβάσετε αυτή την πληροφορία και σε άλλους.

ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ : Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
ΔΕΠΑ Α.Ε.
Τμήμα Υγιεινής & Ασφάλειας

apav
03/05/2008, 12:12
http://www.breakthechain.org/exclusives/waterbottles.html

http://www.cancer.org/docroot/MED/content/MED_6_1x_Reusing_Plastic_Water_Bottles.asp?sitearea=MED&viewmode=print&

ΜΟΖΑΡΤ
03/05/2008, 12:33
ενα λεπτακι να παρω τηλ στο υπουργειο εθνικης αμυνης να του πω να αλλαξουν τα παγουρια που εχουν στον στρατο με γυαλινα.......


και ελεγα γιατι μυριζουν κατουριλα,που να φανταστω οτι ηταν η αλλιωση του πλαστικου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
03/05/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64


Μπράβο ρε Βαγγέλη δεν το ήξερα
:beer: :beer: :beer: :wave2:

TROOPER
03/05/2008, 12:57
συγχωρηστε με (βαγγελη φυσικα και δε πηγαινει προς εσενα αυτο) αλλα δεν αντεχω τις ΜΠΟΥΡΔΕΣ !!!

:alien: :alien: :alien:

MikeG
03/05/2008, 13:11
Αυτά που έγραψε ο Βαγγέλης για τα PET, ισχύουν. Μου το επιβεβαίωσε φίλος ο οποίος δουλεύει σε εταιρία που φτιάχνει τέτοιου είδους πλαστικά. Μας το έχει πει εδώ & πολύ καιρό.

:wave2:

xampos
03/05/2008, 13:12
εχω κανα χρονο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι στο ψυγειο μου για κρυο νερο :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:

ΜΟΖΑΡΤ
03/05/2008, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
εχω κανα χρονο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι στο ψυγειο μου για κρυο νερο :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:
το πρωτο κακο σκυλι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
03/05/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
το πρωτο κακο σκυλι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look: :confused: :confused:

tifoefs
03/05/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ενα λεπτακι να παρω τηλ στο υπουργειο εθνικης αμυνης να του πω να αλλαξουν τα παγουρια που εχουν στον στρατο με γυαλινα.......


και ελεγα γιατι μυριζουν κατουριλα,που να φανταστω οτι ηταν η αλλιωση του πλαστικου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εμεις ειχαμε αλουμινενια και βαζαμε και χαπια μεσα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
03/05/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
εχω κανα χρονο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι στο ψυγειο μου για κρυο νερο :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:

:a021: :a021: :a01: :a01: :a22: :a22:

xampos
03/05/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
:a021: :a021: :a01: :a01: :a22: :a22:


:uplate: :uplate:

TROOPER
03/05/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αυτά που έγραψε ο Βαγγέλης για τα PET, ισχύουν. Μου το επιβεβαίωσε φίλος ο οποίος δουλεύει σε εταιρία που φτιάχνει τέτοιου είδους πλαστικά. Μας το έχει πει εδώ & πολύ καιρό.

:wave2:

ναι ρε μιχαλη...ωραια...και τωρα βρηκαμε την κυρια αιτια θανατων ξαφνικα.

μη τρωτε αγελαδες ειναι ψυχασθενεις (τρελες),μη τρωτε κοτοπουλα ειναι αδιαθετα (γριπη),μη καπνιζετε (θα παθετε καρκινο),μη πινεται απο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι (παλι θα παθετε καρκινο),μη καβαλατε μηχανες (θα φατε τα μουτρα σας),μη :a021: (το aids ειναι παντου),μη καταναλωνετε νερο (κινδυνος λειψιδριας),μη μετακινειτε τα οχηματα σας(τελειωνουν τα αποθεματα πετρελαιου,ποσα χρονια αραγε?????)

αι παρατηστε μας ρε με τις μπουρδες σας.αρνουμαι να μπω σε γυαλα!!!αρνουμαι να πιστεψω κατι το οποιο βγηκε παραεξω ξαφνικα (πλαστικα μπουκαλια υπαρχουν εδω και 20 χρονια) και εκνευριζομαι να μου προβαλεται σαν αποδειξη και ενα κοριτσακι απο το ντουμπαι !!!!

η αλλη εξηγηση ειναι οτι δεν θελουμε να καταναλωθει νερο,αρα παρτε εμφιαλωμενο και για να εχουν κερδος οι εταιριες, παρτε περισσοτερα μπουκαλια και επισης με λιγη οικολογικη συνειδηση θα δουλευε και η ανακυκλωση.

λοιπον ο χαμπος δεν επαθε τπτ,η μανα μου δεν επαθε τπτ,ο πατερας μου δεν επαθε τπτ,εγω δεν εχω παθει τπτ και ενα σωρο ακομη κοσμος...προβλημα του καθενος ειναι να πιστευει οτι θελει και να πρατει αναλογα.εγω δεν πιστευω σε μπουρδες.το δηλωσα,τελειωσα απο το θρεντ.δεν εχω ορεξη να αντιπαρατεθω με κανεναν.απλα ειπα τη γνωμη μου και η γνωμη μου ειναι οτι ακουω και διαβαζω πολλες μπουρδες τελευταια.

αντιο και γεια σας !!!!!

:wave2:

ermiss
03/05/2008, 13:51
HOAX
http://www.hoax-slayer.com/plastic-bottles-cancer.html


Βασικά να προσέχουμε τις ημερομηνίες λήξης, δεν αφορούν το περιεχόμενο τόσο, (στα πλαστικά μπουκάλια και στα αλουμινίου) αλλά στην προστασία που έχουν ανάμεσα στο περιεχόμενο και στην συσκευασία.

Υπάρχει ένα λεπτό φιλμ-μεμβράνη που προστατεύει το νερό ή το αναψυκτικό απο την άμεση επαφή με το πλαστικό ή αλουμινένιο δοχείο, αυτή η μεμβράνη χαλάει με το χρόνο και η άμεση επαφή αλλοιώνει το υγρό.

Βέβαια η παραμονή τους στον ήλιο επιταχύνει την διαδικασία, αλλά αν δείτε σε εργοστάσια συσκευασίας και σε αποθήκες εμπόρων τα κιβώτια με τα νερά και τα αναψυκτικά κάθονται εκτεθειμένα στον ήλιο και στην ζέστη για πολλές εβδομάδες, ειδικά τα νερά για μήνες ολόκληρους μερικές φορές.

Δεν θα πάθουμε καρκίνο, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να έχουμε το ίδο μπουκάλι για πολλούς μήνες

mats8282
03/05/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μη τρωτε αγελαδες ειναι ψυχασθενεις (τρελες),μη τρωτε κοτοπουλα ειναι αδιαθετα (γριπη),μη καπνιζετε (θα παθετε καρκινο),μη πινεται απο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι (παλι θα παθετε καρκινο),μη καβαλατε μηχανες (θα φατε τα μουτρα σας),μη :a021: (το aids ειναι παντου),μη καταναλωνετε νερο (κινδυνος λειψιδριας),μη μετακινειτε τα οχηματα σας(τελειωνουν τα αποθεματα πετρελαιου,ποσα χρονια αραγε?????)

αι παρατηστε μας ρε με τις μπουρδες σας.αρνουμαι να μπω σε γυαλα!!!αρνουμαι να πιστεψω κατι το οποιο βγηκε παραεξω ξαφνικα (πλαστικα μπουκαλια υπαρχουν εδω και 20 χρονια) και εκνευριζομαι να μου προβαλεται σαν αποδειξη και ενα κοριτσακι απο το ντουμπαι !!!!

η αλλη εξηγηση ειναι οτι δεν θελουμε να καταναλωθει νερο,αρα παρτε εμφιαλωμενο και για να εχουν κερδος οι εταιριες, παρτε περισσοτερα μπουκαλια και επισης με λιγη οικολογικη συνειδηση θα δουλευε και η ανακυκλωση.



:a10: :a10: :a10: :a10: :a10: :a10: :a10:

gcrook
03/05/2008, 13:54
Μολις μου ηρθε μειλ απο το υπουργειο Τρομολαγνειας και Παραπληροφορησης.

"Μην γραφετε μακρασκελη κειμενα στο νετ.Τα γραμματα στα κουμπια των πληκτρολογιων τυπωνονται με μελανι το οποιο μετα απο εκτεταμενη πληκτρολογηση απορροφαται απο τα δαχτυλα των χεριων και εχει αποδειχτει ιδιαιτερα τοξικο για τον ανθρωπο.Μην πληκτρολογειτε. Καλυτερα καντε quote. "

:D :D

mats8282
03/05/2008, 13:55
Και ως γνωστον τα πληκτρολογια ειναι 150 φορες πιο βρωμικα απο καπακια τουαλετας :wave2:

marulis
03/05/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Και ως γνωστον τα πληκτρολογια ειναι 150 φορες πιο βρωμικα απο καπακια τουαλετας :wave2: Η έρευνα έγινε στην Αγγλία, no more comments :smokin:

mats8282
03/05/2008, 14:05
Αυτη η εκπομπη στον ΣΚΑΙ με τα <<βρωμικα>> σπιτια λες να μην ειναι στημενη?


:lol: :rotflmao: :lol:

Tpap
03/05/2008, 17:04
δυστυχώς τα πράγματα είναι έτσι περίπου όπως τα αναφέρει ο Βαγγέλης..
πολύ δε περισσότερο αν σκεφτείτε πόσες μέρες μένουν συσκευασμένα σε παλέτες έξω στον ήλιο και την ζέστη και μάλιστα τυλιγμένα με το χοντρό αυτό νάυλον που κάνει εντονότερο το φαινόμενο του μεγεθυντικού φακού..

εγώ πάντως παίρνω εμφιαλωμένο σε γυάλινα.

cityfly
03/05/2008, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Αυτη η εκπομπη στον ΣΚΑΙ με τα <<βρωμικα>> σπιτια λες να μην ειναι στημενη?


:lol: :rotflmao: :lol:

γιατί;

θεωρείς ότι είναι υπερβολικά όλα αυτά;
άμα είσαι της λογικής πχ τα πλακάκια της κουζίνας δεν τα χρειαζόμαστε (δεν ακουμπάμε κάτι πάνω τους) και άρα δεν χρειάζεται να τα καθαρίζουμε (και αυτή είναι αληθινή ατάκα που άκουσα από άγγλο ηλικίας 19) δεν θέλει πολύ
λίγο το ένα δε χρειάζεται
λίγο το άλλο βαριέμαι
λίγο το τρίτο το ξέχασα

μαζεύονται και να μια κουζίνα πραγματικό αχούρι
ε άμα αρχίσεις από την κουζίνα πας και στα άλλα


μετά λες πχ μα πώς χάλασε ο φούρνος; ε μα τον καθάρισες ποτέ τι να σου κάνει κι ο φούρνος
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MikeG
03/05/2008, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε μιχαλη...ωραια...και τωρα βρηκαμε την κυρια αιτια θανατων ξαφνικα.

μη τρωτε αγελαδες ειναι ψυχασθενεις (τρελες),μη τρωτε κοτοπουλα ειναι αδιαθετα (γριπη),μη καπνιζετε (θα παθετε καρκινο),μη πινεται απο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι (παλι θα παθετε καρκινο),μη καβαλατε μηχανες (θα φατε τα μουτρα σας),μη :a021: (το aids ειναι παντου),μη καταναλωνετε νερο (κινδυνος λειψιδριας),μη μετακινειτε τα οχηματα σας(τελειωνουν τα αποθεματα πετρελαιου,ποσα χρονια αραγε?????)

αι παρατηστε μας ρε με τις μπουρδες σας.αρνουμαι να μπω σε γυαλα!!!αρνουμαι να πιστεψω κατι το οποιο βγηκε παραεξω ξαφνικα (πλαστικα μπουκαλια υπαρχουν εδω και 20 χρονια) και εκνευριζομαι να μου προβαλεται σαν αποδειξη και ενα κοριτσακι απο το ντουμπαι !!!!

η αλλη εξηγηση ειναι οτι δεν θελουμε να καταναλωθει νερο,αρα παρτε εμφιαλωμενο και για να εχουν κερδος οι εταιριες, παρτε περισσοτερα μπουκαλια και επισης με λιγη οικολογικη συνειδηση θα δουλευε και η ανακυκλωση.

λοιπον ο χαμπος δεν επαθε τπτ,η μανα μου δεν επαθε τπτ,ο πατερας μου δεν επαθε τπτ,εγω δεν εχω παθει τπτ και ενα σωρο ακομη κοσμος...προβλημα του καθενος ειναι να πιστευει οτι θελει και να πρατει αναλογα.εγω δεν πιστευω σε μπουρδες.το δηλωσα,τελειωσα απο το θρεντ.δεν εχω ορεξη να αντιπαρατεθω με κανεναν.απλα ειπα τη γνωμη μου και η γνωμη μου ειναι οτι ακουω και διαβαζω πολλες μπουρδες τελευταια.

αντιο και γεια σας !!!!!

:wave2:


Γιώργο δεν αντιλέγω ως προς τη τρομολαγνεία που γενικά επικρατεί ούτε αναφέρθηκα σε θάνατο. Απλά ο περισσότερος κόσμος έχει στο μυαλό του ότι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε (τις φιάλες PET) όσες φορές θέλουμε ενώ είναι κατασκευασμένες για μια χρήση. Επίσης ο φίλος αυτός μας έλεγε & μας εξήγησε επιστημονικά (πράγμα που εγώ δε μπορώ τώρα να κάνω) ότι αυτές οι συσκευασίες δεν ανακυκλώνονται ουσιαστικά. Δεν γίνεται, δεν υπάρχει τρόπος.
Δεν αντιπαρατείθεμαι μαζί σου.:winka: απλά αναφέρω τα παραπάνω. & εγώ τα χρησιμοποιώ άπειρες φορές, αυτό όμως δε σημαίνει ότι ίσως κάποια στιγμή συμβεί κάτι, & δεν εννοώ θάνατο, αλλά μια δηλητηρίαση ή κάτι αντίστοιχο.

:wave2:

Akatanomastos
03/05/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Και ως γνωστον τα πληκτρολογια ειναι 150 φορες πιο βρωμικα απο καπακια τουαλετας :wave2:

δεν θες να ξερεις τι εχει μεσα το δικο μου :hypnotize :uplate: :eyepop:

:lol: :lol: :lol:

sotpag
03/05/2008, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
......


Βασικά να προσέχουμε τις ημερομηνίες λήξης, δεν αφορούν το περιεχόμενο τόσο, (στα πλαστικά μπουκάλια και στα αλουμινίου) αλλά στην προστασία που έχουν ανάμεσα στο περιεχόμενο και στην συσκευασία.

Υπάρχει ένα λεπτό φιλμ-μεμβράνη που προστατεύει το νερό ή το αναψυκτικό απο την άμεση επαφή με το πλαστικό ή αλουμινένιο δοχείο, αυτή η μεμβράνη χαλάει με το χρόνο και η άμεση επαφή αλλοιώνει το υγρό.
........


η μεμβρανη ειναι στο αλουμινιο


τα PET δεν εχουν αλλα και να ειχαν με την θερμοκρασια που τρωνε για να "μεγαλωσουν" δεν θα εμενε τιποτα

VanDiemen
03/05/2008, 19:31
Διαβάζοντας το αρχικό κείμενο, το πίστεψα! Φαίνεται αληθινό, χρησιμοποιεί επιστημονική ορολογία, την οποία διαβάζοντάς τη, λες: "που να ψάχνω τώρα τι είναι το πολυαιθυλένιο, η τερερφθαλάτη ή PET, η διθυλοδροξυλαμίνη και το τετραπροπαμεθυλγκαβλοφθοριουροβουτανολικό οξύ;" Διαβάζεις στην υπογραφή και ένα "τμήμα υγιεινής του Πανεπιστημίου N.U.F.P.B. (national university for plastic bottles)" και λες: για να τα λένε αυτοί, κάτι παραπάνω θα ξέρουν. Κι όμως είναι πανεύκολο για τον κάθε σκυλά, να γράψει ένα τέτοιο κείμενο, το οποίο δεν ακούγεται καθόλου παράλογο, αν και σε περίπτωση που ίσχυε, θα υπήρχαν πολύ περισσότερες ενδείξεις, από το κοριτσάκι στο Ντουμπάι και το γατάκι στην Καμπούλ, το οποίο αν δεν έπινε το γάλα του επί 14 χρόνια στο ίδιο πλαστικό μπουκάλι, δε θα είχαν μειωθεί τα αντανακλαστικά του τόσο, ώστε να μην προλάβει να απομακρυνθεί και να αποφύγει τη βόμβα με απεμπλουτισμένο ουράνιο που το χτύπησε κατακέφαλα. Μετά όταν διάβασα τα links που παρέθεσαν άλλοι χρήστες, η αρχική άποψη που σχημάτισα, καταρρίφθηκε. Το βέβαιο είναι πως κανείς, δε μπορεί να είναι σίγουρος, για τίποτα! Για ένα τέτοιο θέμα, ακόμη και ένας επιστήμονας θα μπορούσε να εξαπατηθεί. Πρέπει να γίνει έρευνα πανεπιστημιακού επιπέδου για να βγει ασφαλές συμπέρασμα.

Tpap
03/05/2008, 19:34
έχουν βγεί, φίλε δαμιανέ.
Δυστυχώς...

VanDiemen
03/05/2008, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
... δαμιανέ.



:confused: Εμένα λες; :confused:

Tpap
04/05/2008, 00:41
πέτρο, το νικ σου δεν είναι βανδαμιανος? (βανδιεμεν)

soteas
04/05/2008, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
εχω κανα χρονο το ιδιο πλαστικο μπουκαλι στο ψυγειο μου για κρυο νερο :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:



μη φοβασε εσυ ρε μπαμπινο, στο ψυγειο συντιρειτε το μπουκαλι... (αρκει να μπαινεις στο ψυγειο να πινεις νερο) χι χι χι και :rotflmao: :rotflmao:

Ninjaki
04/05/2008, 00:57
Ξέρετε και πόσα σπίτια χρησιμοποιούν τα πλαστικά των 1,5 και 2 λίτρων από τα αναψυκτικά για παγωμένο νερό? Και πόσα από αυτά τα μπουκάλια χρησιμοποιούνται ακόμα και μετά από 5 και 10 χρόνια (σε εξοχικά, χωριά, κοκ)? Πόσοι έπαθαν κάτι? Τώρα αν υπάρχει και μία πιθανότητα 0,0001%, ΟΚ παίρνουμε τα ρίσκα μας! :rolleyes:

notakos600
04/05/2008, 11:29
Υπάρχουν αλήθεια άνθρωποι που ξαναγεμίζουν το αδειανό πλαστικό μπουκάλι του νερού από τη βρύση για να ξαναπιούν? Έλεος, 1 ευρώ στοιχίζει το μπουκάλι του λίτρου και 50 λεπτά το μισόλιτρο. Τώρα για το σπίτι θεωρώ πλέον άκρως επικίνδυνα όλα ανεξαιρέτως τα πλαστικά ( τάπερ, πιατάκια, σε'ι'κεράκια, μπουκαλάκια κλπ ). Μήπως κάποιοι από εμάς πρέπει να ξανα-ανακαλύψουμε τις αρετές του γυαλιού?

apav
04/05/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
50 λεπτά το μισόλιτρο

*6 :look:

simeon
04/05/2008, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Υπάρχουν αλήθεια άνθρωποι που ξαναγεμίζουν το αδειανό πλαστικό μπουκάλι του νερού από τη βρύση για να ξαναπιούν? Έλεος, 1 ευρώ στοιχίζει το μπουκάλι του λίτρου και 50 λεπτά το μισόλιτρο.

to 99,999999% :D

Την τιμη γιατι την αναφερεις? προσωπικα μου φαινονται αρκετα χρηματα για ΝΕΡΟ....

Σχετικα με το ποστ δεν γνωριζω τι γινεται αλλα αν ισχυουν τα παραπανω οι πρωτοι που θα επρεπε να το γνωριζουν και μας θετουν σε κινδυνο ειναι οι εταιριες που δινουν νερο σε εταιριες που χρησιμοποιουν τα ιδια δοχεια πολλες φορες.
Επισης θα επρεπε το συγκεκριμενο να αναφερεται υποχρεωτικα πανω στο μπουκαλι καθως ο καταναλωτης δεν μπορει να γνωριζει οτι το συγκεκριμενο ειναι μιας χρησης (εδω γραφουν στον καφε προσοχη καιει και δεν τα το εγραφαν για τοσο σοβαρο ζητημα...) αλλα οπως παντα μεχρι να γινει θεμα υπαρχει πληρης αδιαφορια απο τους αρμοδιους.....

Φιλικα,
Δημητρης.

TROOPER
04/05/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δεν αντιπαρατείθεμαι μαζί σου.:winka:

ουτε εγω μαζι σου μιχαλιο απλα το εγραψα για τους καλοθελητες...:winka:

:wave2: