PDA

View Full Version : πώς τα περάσατε στις γιορτές;;;



jimbar
01/01/2005, 17:10
Δεν μπορώ να κοιμηθώ, δεν μπορώ να κλείσω μάτι. Είναι μια καλή ευκαιρία να γράψω ότι έχω σήμερα στα σωθικά μου. Θα προτιμούσα να σας μιλήσω για το σπιτάκι μου, αλλά «άλλα μου βγαίνουν τώρα». Εγώ είμαι μάλλον από άλλον πλανήτη και για να είμαι και ειλικρινής μαζί σας, δεν ξέρω πια που βρίσκεται ο πλανήτης μου. Για ότι και να έγραφα θα έδινα την γνώμη μου αλλά για μία φορά, επιτρέψτε μου να σας μιλήσω απλά, χωρίς να «ζαχαρώσω» κάποιες καταστάσεις, και να είμαι και πάλι εγώ.. δηλαδή ο Τζίμης.

Πρωτοχρονιά και κάθομαι μόνος στην παραλία. Η ώρα πιάνει δώδεκα και εγώ κάπου μετά την βουλιαγμένη και λίγο πριν την Βάρκιζα, χαζεύω τον σκοτεινό ορίζοντα. Βλέπω τον ουρανό να γίνεται πορτοκαλοκόκκινος ενώ τα χρώματά του κρατιούνται με νύχια και με δόντια για να μπορέσουν να περάσουν μέσα από τα μαύρα σύννεφα. Ο ήλιος κλείνει το μάτι στο φεγγάρι, που λαμπερό και ήρεμο μέσα από τα σοκάκια των συννεφών, αντανακλά πάνω στην θάλασσα η οποία αρχίζει και παίρνει ένα χρώμα ασημή. Τουλάχιστόν αυτή είναι η εικόνα που θέλω να δώσω σ’αυτό το μαύρο και συννεφιασμένο θέαμα που βλέπουν όλοι.

Είναι το όνειρο κάθε ρομαντικού ανθρώπου να δει ένα τέτοιο πανέμορφο θέαμα. Κάτι τέτοιες στιγμές, ξαναφέρνω για άλλη μια φορά στο νου μου, όσα είχα ζήσει τότε. Τότε που ήμουν πιο νέος, πιο ατίθασος, πιο ανέμελος. Τότε που είχαμε απλά ένα σάκο με έναν υπνόσακο, φακό, αναπτήρα, τον παρασκευά [για όσους γνωρίζουν] και χαρτί υγείας. Τότε που καθόμασταν ώρες ατελείωτες δίπλα στο κύμα, με θέα τον απέραντο υγρό αυτό μανδύα. Τότε που ανάβαμε φωτιά στην παραλία και που ξαπλώναμε με τους υπνόσακους γύρο της. Που ψήναμε λουκάνικα, μπέικον, αγοραστό χταποδάκι από τους ντόπιους ψαράδες και φέτες ψωμιού. Τότε που το ραδιοκασετοφωνάκι έπαιζε μέχρι να τελειώσουν οι μπαταρίες, και η κόκα κόλα, η Sprite και η 7Up πήγαινε σύννεφο. Τότε που οι Γουαμ, οι Ντουραν Ντουραν, ο Μποη Τζορτζ, η Τινα Ταρνερ, ο Μπρους Σπρινγκστιν, ο Μπραγιαν Ανταμς, ο Πρινς, οι U2, οι Σκορπιονς, και άλλοι τόσοι μας συντρόφευαν ως τις πρώτες πρωινές ώρες. Τότε που παίζαμε, που γελάγαμε, που χορεύαμε ξυπόλητοι. Πότε μόνοι μας, πότε ζευγαράκια, πότε όλοι μαζί. Τότε που με τρία ζεύγη κάλτσες και ένα σκουφί, παίζαμε βόλεϊ. Το τι γινόταν τότε δεν περιγράφεται. Πώς να σας μεταφέρω αυτά τα συναισθήματα; Μουσική, γέλια, φωνές, τρεχαλητά, αγκαλιές, φιλιά, έρωτες, δάκρυα, τραγούδια, μπάνια, ιστορίες γύρο από την φωτιά, κουβέντες ατελείωτες. Ήταν μια άλλη εποχή. Μια άλλη μυρωδιά, ένα άλλο χρώμα, μια άλλη διάθεση. Τότε που ξεκίναγες την ζωή με ένα όνειρο, έναν ενθουσιασμό. Για θυμηθείτε λίγο. Τότε, όλα ήτανε ωραία. Ο κήπος του σπιτιού, τα πουλιά που κελαηδούσαν κάθε πρωί που ξύπναγες, το παιχνίδι στις γειτονιές, το κρυφτό, ο θερινός κινηματογράφος, η πρώτες μας καφετέριες, η βόλτες, ακόμα και τα ξυρισμένα μας κεφάλια στο σχολειό. Τα θυμόσαστε βρε;;

Τώρα «χώρισα» με αυτά τα πράγματα και μεταξύ μας στεναχωρέθηκα, έκλαψα κι’ όλας, αλλά μέσα μου δεν άλλαξαν. Είναι ακόμα εδώ. Υπάρχουν. Έμεινα μόνος αρκετό καιρό στην ζωή μου, πληγωμένος από εγωισμό και από συναισθήματα. Πληγώθηκα και από το τροχαίο μου, αλλά ευτυχώς που είμαι ζωντανός διότι δεν θα μπορούσα να γνωρίσω την ομορφιά στα μάτια της. Μια απλή, αθώα ματιά, μια ήρεμη κουβέντα και μια απαλή κίνηση και ο κρυφός μου κήπος ξανανθίζει όπως τότε. Τρομερό πράγμα ο Έρωτας!!!

«τώρα που πέρασε ο καιρός» .. τι ωραίο που ακούγεται. Κάθομαι σ’ αυτή την παραλία, ίδια ώρα όπως τότε και υπάρχει μόνο εγώ και το SH μου. Κανένα γέλιο, καμιά φωνή, καμιά φωτιά. Τίποτα. Σιγή. Ούτε καν το βουητό της πόλης. Που να είναι αυτές οι παλιές καλές μέρες και νύχτες; Θα τις ξαναζήσω άραγε; Φυσικά και θα τις ξαναζήσω. Διότι πλέον συναντώ πιο πολύ τον Δημήτρη και τα πάμε κάπως καλύτερα. Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά με τον εαυτό μου, αν δηλαδή ο Δημήτρης μπορέσει να τα βρει με τον Τζίμη, [δηλαδή εγώ με μένα] αλλά ότι και να γίνει πάντα θα με αγαπώ. Καιρός ήτανε να ασχοληθώ και λίγο με μένα. Σαν πολύ με είχα αμελήσει.

Άλλωστε το ζώδιό μου είναι Ιχθύς και προσπαθεί και αυτό να ανακαλύψει τον ωροσκόπο του. Τελικά πρέπει να είναι «οικογενειακό» το να ψαχνόμαστε. Ίσως να μην έχει καμία σχέση. Το πρώτο αντιπροσωπεύει την πλευρά, αυτή που θα ήθελα να μείνει για πάντα στο προσκήνιο. Όσο για τον ωροσκόπο μου, δεν τον γνωρίζω. Έτσι και ο Τζίμης ψάχνει να ανακαλύψει σιγά σιγά τον Δημήτρη. Αυτός ο εγωισμός, αυτή η τελειομανία, αυτή η «δικτατορία» μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Θέλω να τα αλλάξω όλα αυτά. Πιστεύω ότι δεν με αντιπροσωπεύουν.

Κάθομαι στην παραλία και ξαφνικά γέλια. «Βρε συ Μήτσο, να που υπάρχουν και άλλοι σαν κι εσένα», σκέπτομαι. Ξαφνικά μια παρέα νέων. Ένας τύπος σπρώχνει μια κοπέλα στην παραλία και η μικρή πέφτει στο νερό. Έχει βραχεί και ο καιρός δεν είναι καθόλου όπως εγώ θα ήθελα να είναι. Κανένας από την παρέα δεν την βοηθά να ξανασηκωθεί. Βάζουν όλοι τα γέλια. Αυτή φωνάζει, βρίζει και φεύγει. Οι άλλοι κοιτάζονται για λίγα δευτερόλεπτα και ξανά σκάνε στα γέλια. Σήμερα δεν βρίσκω κάτι το ενδιαφέρον στα νέα παιδιά [ας με συχωρέσουν οι νέοι του forum]. Πολλές φορές τα παρατηρώ αλλά νόημα δεν βγάζω. Άλλες φορές κατανοώ τις ανάγκες τους και άλλες νιώθω παρείσακτος σ’αυτό το κομμάτι της ζωής.

Και εκεί που προσπαθώ να μαζέψω κομμάτια της ζωής μου, η κολλητή μου, η Πόπη, μου λέει «να βγω και να δαγκώσω την ζωή». Να το «ρίξω έξω» και «να κοιτάξω και λίγο τον Δημήτρη». Βρε δεν έχει καθόλου άδικο .. αλλά τι πρέπει να κάνω; Έχω να φλερτάρω εδώ και σχεδόν οκτώ χρόνια. Να πω τι;;; Και πάνω απ’ όλα πως;;; Εδώ μια Ψυχολόγο γνώρισα στην ζωή μου, που έδινε καταπληκτικά φιλιά και καταπληκτικές αγκαλιές και η γυναίκα με το που «ανακάλυψε τον εσωτερικό μου κόσμο» εξαφανίστηκε από προσώπου γης. Φαντάσου τι κουβαλάω μέσα μου και δεν το γνωρίζω ο κακομοίρης!!!!!!!

Τελικά είμαι η δεν είμαι μυστήριος άνθρωπος;;;
Την πρώτη Ιούλη χώρισα, την πρώτη Αυγούστου είχα το τροχαίο μου, και στις είκοσι έξη Οκτώβρη έχασα και την μάνα μου. Τι άλλο μου μένει;;; απλά κανά χαρτί από κάποιον γιατρό που να λέει ότι έχω χολέρα, σύφιλη, καρκίνο, aids, και δεν ξέρω και εγώ ακόμα τι .. Ε;; δεν μπορείτε να πείτε τέλεια δεν περνάω;;; Φέτος μου ήρθαν όλα.

Κανά ευχάριστο;;; ΝΑΙ!!!!! Το πόδι μου έδεσε σωστά και δεν θα χρειαστεί να βάλω λάμες. Και άλλο ευχάριστο θέλετε;;; Το μόνο καλό [τώρα είναι όντως καλό αυτό, δεν είναι;;;] αρχίζω και ερωτεύομαι.. Αλλά δεν κολλάει το θέμα. Πουρό εγώ, τριανταπέντε καλοκαιριών, κουκλίτσα εκείνη είκοσι και κάτι μαργαριταριών, πολύ μικρή .. η Χημεία δεν κολλά. Απλά φταίει το ότι δεν διάβασα το ωροσκόπιό μου.. αν και αυτό μου είχε γράψει:

(Η ερωτική σας ζωή φαίνετε να γίνεται πιο ενδιαφέρουσα και οι κανόνες του «ερωτικού παιχνιδιού» να αλλάζουν υπέρ σας. Σίγουρα θα νιώσετε το θερμόμετρο του ανδρισμού σας να ανεβαίνει από την επιβεβαίωση που θα έχετε γύρο σας. Έτσι λοιπόν, ο Δίας, διερχόμενος από το ζώδιό σας, προσφέρει τις ευκαιρίες να ολοκληρώσετε σκέψεις, στόχους & επιθυμίες.)

Αυτό είχα διαβάσει πριν κάτι μέρες και μπορώ να σας πω ότι έπεσε μέσα. Ένα τυχαίο πέρασμα του μαύρου ματιού μου και ξαφνικά πήρα τα «πάνω» μου. Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει ποτέ να διαβάσετε κάτι και να σας τύχει ακριβώς όπως το διαβάζατε. Εμένα πάντως μου έτυχε.
1ον) η ερωτική μου ζωή, όχι μόνο δεν άλλαξε αλλά και παραλίγο να πάει κατά διαόλου,
2ον) όχι μόνο το θερμόμετρο δεν ανέβηκε, αλλά ούτε την επιβεβαίωση δεν είδα.
και
3ον) ο Δίας -μεγάλη η χάρη του-, μάλλον περαστικός ήτανε και αφού είδε τα χάλια μου, το έβαλε στα πόδια παρά κάθισε να βοηθήσει την κατάσταση. Άλλωστε Θεός είναι, όλο και κάτι καλύτερο από μένα θα είχε να ασχοληθεί. Οι σκέψεις μου –που και που σαν μικρό παιδί έχω και εγώ αναλαμπές-, οι στόχοι μου -ας μην τους πούμε καλύτερα- και οι επιθυμίες μου μείνανε στον πάτο του δικού μου βυθού, χορεύοντας όχι με τους λύκους αλλά με τον ρυθμό των κυμάτων. Όπως σας είπα ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα βρήκε το ωροσκόπιό μου. Καταπληκτικό;

Άντε, ότι και να λένε τα ζώδια εγώ σας εύχομαι υγεία και χαρά.

Πάντως παιδιά, αν μου επιτραπεί, θα σας δώσω μια συμβουλή.
Σκεφτείτε τι κάνετε στην ζωή σας. Το αύριο είναι τόσο κοντά που τελικά η Ανθρώπινη παρουσία δεν μπορεί να αντικατασταθεί από κάποια τεχνητή.

Η ζωή είναι ωραία, λέμε, αλλά τα «έχει» με άλλον, γι’ αυτό ΖΗΣΤΕ ΤΗΝ!!!
Ζήστε την σε κάθε ματιά, κάθε δαγκωματιά, σε κάθε χαμόγελο, σε κάθε δάκρυ, σε κάθε... , σε ...

Αλήθεια, εσείς πώς τα περάσατε στις γιορτές;;;
εύχομαι καλύτερα από μένα ..
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ!!!!!!

tai
02/01/2005, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar




. Πληγώθηκα και από το τροχαίο μου, αλλά ευτυχώς που είμαι ζωντανός διότι δεν θα μπορούσα να γνωρίσω την ομορφιά στα μάτια της. Μια απλή, αθώα ματιά, μια ήρεμη κουβέντα και μια απαλή κίνηση και ο κρυφός μου κήπος ξανανθίζει όπως τότε. Τρομερό πράγμα ο Έρωτας!!!................................................................
Το μόνο καλό [τώρα είναι όντως καλό αυτό, δεν είναι;;;] αρχίζω και ερωτεύομαι................................................................................ .
Αλλά δεν κολλάει το θέμα. Πουρό εγώ, τριανταπέντε καλοκαιριών, κουκλίτσα εκείνη είκοσι και κάτι μαργαριταριών, πολύ μικρή .. η Χημεία δεν κολλά. ............................................................................
1ον) η ερωτική μου ζωή, όχι μόνο δεν άλλαξε αλλά και παραλίγο να πάει κατά διαόλου,
2ον) όχι μόνο το θερμόμετρο δεν ανέβηκε, αλλά ούτε την επιβεβαίωση δεν είδα.






Ένας γόης της παλιάς σχολής είχε πει κάποτε ότι οι γυναίκες είναι σαν τα ταξί. Αν δε σε πάρει το πρώτο μην στενοχωριέσαι, θα σε πάρει το επόμενο. Το κόλπο είναι απλό. Δεν σταματάς να κάνεις σήματα σε όσα ταξί περνάνε από μπροστά σου. Και αν δεις ότι δεν έχει κίνηση, πήγαινε σε άλλη πιάτσα.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

free rider
03/01/2005, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Ένας γόης της παλιάς σχολής είχε πει κάποτε ότι οι γυναίκες είναι σαν τα ταξί. Αν δε σε πάρει το πρώτο μην στενοχωριέσαι, θα σε πάρει το επόμενο. Το κόλπο είναι απλό. Δεν σταματάς να κάνεις σήματα σε όσα ταξί περνάνε από μπροστά σου. Και αν δεις ότι δεν έχει κίνηση, πήγαινε σε άλλη πιάτσα.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ρε jim αφού είδες κι από είδες δεν την πέφτεις στον tai με τις φιλοσοφίες του μπας και σου βελτιώσει την ερωτική σου ζωή….

Εμένα πάντως με έσκισε η δικιά μου σήμερα
Φαντάσου με πήγε Αλεξίου (πολύ λούφα μιλάμε)….μαζί με Αρβανητάκη..(ναι παιδιά εγώ είμαι η Ελευθερία δεν με θυμάστε?)
Και στο αποκορύφωμα ποιος ???:

Ο ΑΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗΣ και τι έκανε χούφτωνε κοριτσάκια το βοίδι….

Και μου λες για γυναίκες…. Αι σιχτίρ…

Κάτσε ρε κοροΐδο μόνος σου και ευχαρίστησε τον Θεό…..

Αι στα διάλα πιάααα


Ρε το μνημείο του άγνωστου συζύγου πού είναι να πάω να καταθέσω στεφάνι????

:mad: :mad: :mad:

angels_gr
03/01/2005, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
Δεν μπορώ να κοιμηθώ, δεν μπορώ να κλείσω μάτι.
............................
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ!!!!!!


Φίλε Τζίμη, αυτά που καταλαβαίνω για σένα είναι αυτά που λέει ο Τουρνάς στο τραγούδι του “ο Αχιλλέας από το Κάιρο“. Είναι κάτι παιδιά που δεν γίνονται άντρες. Έτσι και εσύ θέλεις να ζεις μια ζωή πιο παιδική (με την καλή ένια πάντα). Θέλεις να αναλάβεις ευθύνες, δεν έχεις πρόβλημα με αυτό, αλλά θέλεις και την ανεμελιά να μπορείς να κοιμηθείς σε παραλία. Και λέω ανεμελιά το να κοιμηθείς σε παραλία διότι στην ηλικία σου (που την ακολουθώ και εγώ) οι άνθρωποι έχουν άλλες υποχρεώσεις η οποίες σκοτώνουν το παιδί μέσα τους. Δυστυχώς όσο μεγαλώνουμε διασκευάζουμε και λιγότερο.

Το 2004 πράγματι ήταν ζόρικο για σένα. Ωραία το ρημάδι έφυγε. Στο 2005 μόνο καλύτερα μπορούν να πάνε τα πράγματα. Είχες ένα καλό νέο με το πόδι σου. Θετικό ξεκίνημα. Όσο για έρωτες μην στεναχωριέσαι. Είναι η περίοδος που έχασες έναν σύντροφο καλό. Το κενό δεν γεμίζει εύκολα αλλά θα γεμίσει. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Υπομονή και επιμονή. Και μην ξεχνάς ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται και σε νοιάζονται. :wave2:

afrotwin
03/01/2005, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Ένας γόης της παλιάς σχολής είχε πει κάποτε ότι οι γυναίκες είναι σαν τα ταξί. Αν δε σε πάρει το πρώτο μην στενοχωριέσαι, θα σε πάρει το επόμενο. Το κόλπο είναι απλό. Δεν σταματάς να κάνεις σήματα σε όσα ταξί περνάνε από μπροστά σου. Και αν δεις ότι δεν έχει κίνηση, πήγαινε σε άλλη πιάτσα.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

re ti tou lete tou pediou?
re jim pare ena katsavidi agori mou den vlepis oti exi gini tis modas teleftea
:lol: :lol:

re jim den prepi na sosis ton jim prota pou kindinevi
den prepi na alaksis sxedia ke plefsi stin zoi mias ke apo eki pou pas den se pai
omos re jim den mporo na miliso gia afta alo den ine gia dimosia sizitisi

8elo na mou pis omos pios sou ipe oti i psixologi ine kala
ego exo gnorisi ke exo sinanastrafi arketous apo aftous
logo kapias kolitis psixologou pou exo ke se pliroforo oti xanoune ta ladia tis arkoudas
fantasou oti fortizonte ka8imerina apo ta ala ton alon ke an den ksefortosoun ke afti kapou tous strivi mia xara
ke 8a sto po etsi tixeros ise pou se xorise giati ise poli anektikos
ke 8a se trelene tespa
opos ke na exi afto pou exoume gia alous ine mionektima ke gia alous pleonektima
min kolas....
:wave2:

free rider
03/01/2005, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re ti tou lete tou pediou?
re jim pare ena katsavidi agori mou den vlepis oti exi gini tis modas teleftea
:lol: :lol:

re jim den prepi na sosis ton jim prota pou kindinevi
den prepi na alaksis sxedia ke plefsi stin zoi mias ke apo eki pou pas den se pai
omos re jim den mporo na miliso gia afta alo den ine gia dimosia sizitisi

8elo na mou pis omos pios sou ipe oti i psixologi ine kala
ego exo gnorisi ke exo sinanastrafi arketous apo aftous
logo kapias kolitis psixologou pou exo ke se pliroforo oti xanoune ta ladia tis arkoudas
fantasou oti fortizonte ka8imerina apo ta ala ton alon ke an den ksefortosoun ke afti kapou tous strivi mia xara
ke 8a sto po etsi tixeros ise pou se xorise giati ise poli anektikos
ke 8a se trelene tespa
opos ke na exi afto pou exoume gia alous ine mionektima ke gia alous pleonektima
min kolas....
:wave2:


Τζιμάκο....

Σήμερα το βράδυ έλα να βρεθούμε να σου δώσω μια φοτο του αφρο να πάρεις θάρρος ...

:rotflmao: :rotflmao:

Έλα ρε θα δεις πόσο σκληρή είναι η ζωή για άλλους και θα νιώσεις καταπληκτικά


Θα δεις θα πάρεις τα πάνω σου...

:rotflmao: :rotflmao:

Αφρο ΜΗΝ έρθεις σήμερα το βράδυ γιατί μπορεί να πάθει τίποτα ο τζιμάκος από την πολύ χαρά που θα σε δεί.....

:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
03/01/2005, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Τζιμάκο....

Σήμερα το βράδυ έλα να βρεθούμε να σου δώσω μια φοτο του αφρο να πάρεις θάρρος ...

:rotflmao: :rotflmao:

Έλα ρε θα δεις πόσο σκληρή είναι η ζωή για άλλους και θα νιώσεις καταπληκτικά


Θα δεις θα πάρεις τα πάνω σου...

:rotflmao: :rotflmao:

Αφρο ΜΗΝ έρθεις σήμερα το βράδυ γιατί μπορεί να πάθει τίποτα ο τζιμάκος από την πολύ χαρά που θα σε δεί.....

:rotflmao: :rotflmao:

re ti m@l@k@s ine aftos o free opou x3s0 amesos na pai na mirisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
03/01/2005, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re ti m@l@k@s ine aftos o free opou x3s0 amesos na pai na mirisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

....


7216

ireneepi
05/01/2005, 00:15
Αγαπημενε Δημητρη...

(ασχετο μα το Δημητρης μου κανει πιο πολυ...ξεκολλα με αυτο του jimmy..καλα μην βαρας :eyepop: παω πασο....:ninja: )

Την φαση που περασες και περνας την εχουνε περασει πολλοι καλως η κακως....
και θα την περασουν ακομα περισσοτεροι,δυστυχως...

Ειναι δυσκολο,οι στιγμες μοναξιας ειναι
αμετρητες...το να ανταλλαξεις μια
κουβεντα,το να αισθανθεις οπως και τοτε...ειναι πιο εντονο απο ποτε....!!!

Θελεις απο καπου να κρατηθεις και ομως δεν βρισκεις τπτ....δε ξερεις πως θα αντιμετωπισεις ολο αυτο που συμβαινει.Πιστευεις οτι ολα σε αφησαν.

Δεν ειναι ετσι.Οτι και να σου λεμε ολοι εμεις σιγουρα δεν αλλαζει αυτο που πραγματικα αισθανεσαι.Απο μεσα σου λες....το ξερω ρε παιδια αλλα ειναι τοσο δυσκολο.....
Θα κρατησει καιρο και θα φυγει οταν εσυ εισαι ετοιμος να το αποβαλλεις.
Τον Δημητρη,θα τον ξαναβρεις αργα η γρηγορα και ξερεις οτι ο ανθρωπος δεν αλλαζει ,τα ιδια θα κανεις και αργοτερα.

Η ζωη ειναι γεματη γολγοθαδες..αν μη τι αλλο το γνωριζεις καλυτερα απο ολους.

Μην παλευεις λοιπον να κανεις πραγματα που εχασες,αν δεν μπορεις πραγματικα γιατι δεν δεν θα τα χαιρεσαι με την καρδια σου...


Η τωρινη σου κατασταση ειναι κατι που καλως ή κακως κανενας
δεν μπορει να σε βοηθησει παρα μονο
ο ιδιος σου εαυτος και αυτος οταν το αποφασισει οτι ειναι ετοιμος...


'Τη ζωή μπορείς να την καταλάβεις από το παρελθόν,
αλλά πρέπει να τη ζεις κοιτάζοντας το μέλλον.

Γι'αυτο λοιπον περνα αυτη τη φαση οπως ο Δημητρης ξερει.....γιατι ξερεις πως ,απλα
κατι σε σταματα....ΟΧΙ....περνα την και μετα ολα θα πηγαινουν καλυτερα...
ολα με την ωρα τους...

Υστερα θα κοιτας πισω και θα μηδιαζεις....λεγοντας....

"Κοιτα να δεις...τοτε......ας μην ξαναρθουνε ποτε...."

GyPsy
05/01/2005, 09:00
Χρονια σου πολλα ρε ρεμαλι....

Κατ'αρχην γερασες και μυαλο δεν εβαλες...

Ρε συ κανε μια βολτα απο την Πλατεια,ξερεις,

αυτην κατω απο το σπιτι σου,και ανοιξε το ματι σου ρε...

Υ.Γ Γερομπισπικι...την εριξες την πιτσιρικα?

Αιντε μας Καλη Χρονια ρε!!!

jimbar
05/01/2005, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Αγαπημενε Δημητρη...

Ρενάκι καλησπέρα.

Καταλαβαίνω τι λες και ευχαριστώ για τα λόγια σου. Δεν έχω εγκαταλείψει τον Δημήτρη. Απλά τρώει «φάπες» στην Ζωή του από πολύ μικρή ηλικία [λίγο πολύ όπως όλοι μας]. Κάπου όμως ο Μητσάκος βαρέθηκε και λογικό είναι. Όχι πως δεν θα φάει άλλες, είναι εις γνώση του. Δεν ξέρει ακόμα πόσες τον περιμένουν αλλά ξέρει, ότι η επόμενη στροφή θα είναι ακόμα μια οδυνηρή κατάσταση. Όπως πάντα. Δεν τον εγκαταλείπω απλά τον έχω παραμελήσει. Η κατάστασή μου δεν είναι ευχάριστη αλλά πολλές φορές εκεί που λες «άντε να ξανά σηκωθώ», τρως άλλη μία και ξαναπέφτεις.

ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ από κάπου που να έχει «ουσία» και εκεί που με είχε πάρει από κάτω το όλο θέμα, ξαφνικά εμφανίζονται δυο πανέμορφα ματάκια είκοσι και κάτι μαργαριταριών, που σου μιλάνε για πράγματα που κάποια ψυχή «άντα και κάτι» [που λέει και ο Λεω στο μήνυμά του] δεν της έχει καν περάσει από το νου. ΝΑΙ τότε τρως άλλη μια «φάπα» που σε ξαναγονατίζει. Κάποτε δεν με ένοιαζαν οι «φάπες της ζωής». Τώρα πλέον, σαν σαπιοκάραβο χρειάζομαι ένα λιμάνι να κατεβάσω τα σκισμένα μου και βουτηγμένα στην αλμύρα, πανιά. Θέλω και εγώ, να ρίξω πλέον άγκυρα και να αφεθώ στην προστασία του «λιμανιού» μου. Να μπορώ να μετρώ πλέον τα κύματα και όχι να παλεύω με αυτά. Να μου είσαι πάντα καλά και να περνάς ακόμα καλύτερα.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Χρονια σου πολλα ρε ρεμαλι....

Gyps-άκο που να είμαι βρε ψυχή; Εδώ, παλεύω. Χτυπιέμαι, βγαίνω λίγο στην επιφάνια, παίρνω καμιά ανάσα και πάλι χάνομαι στο βυθό. Εκεί κάτω βρε συ με τα υπόλοιπα ψαράκια. Η πλατεία δεν προσφέρεται για .. άστο καλύτερα. Άλλωστε δεν είναι οι γυναίκες το πρόβλημα αλλά εγώ που δεν μπόρεσα ποτέ μου να τις καταλάβω. Όταν λένε μπορεί, σημαίνει ΟΧΙ, όταν λένε όχι εννοούνε ΝΑΙ, η το αντίθετο, τι να πω. Εδώ βρε συ αν δεν είσαι «BΙ» [προφέρετε μπάϊ, όχι όμως το «bye εις το επανειδήν [έτσι γράφεται;]» .. το άλλο το μπάι .. αυτό! άϊ γεια σου] .. αν λοιπόν δεν είσαι, δεν σε θεωρούν «ΙΝ» και αν δεν είσαι «ΙΝ» είσαι «OUT».. και κάτι τέτοια αλαμπουρνέζικα.
Άσε σου λέω. Εκεί πάω για καφέ κάθε μέρα. Προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω τις συμπεριφορές των νέων κοριτσιών / γυναικών. Είναι και αυτό πλέον μια «επιστήμη» αφού λέω να δώσω κατ'ευθείαν στο πανεπιστήμιο για «ντοκτορά» [πγοσέξε γκαλλική πγοφογά, ε;; καλό;;;] ..

Εσένα τώρα που το θυμήθηκα, πότε θα σε δούμε βρε Αλήτη, Τσαντάκια Μηχανόβιε;;; Ε;;;;; Και πότε είπες ότι τελειώνεις με το στρώσιμο του ΧΧ μου [το «μου» μου αρέσει πολύ];;;;
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Φίλε Τζίμη..

Α βρε Κωστή .. κάτι ξέρεις παραπάνω. Εγώ ξέρω να λέω το άλλο άσμα που λέει

«ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΞΕΝΥΧΤΕΣ,
ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΠΟΤΕ,
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΞΕΝΥΧΤΕΣ,
ΑΙΩΝΙΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ [αυτό τώρα δεν είναι για μένα σίγουρα αλλά λέμε τώρα]

ΞΕΝΥΧΤΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ,
ΜΕ ΜΑΤΙΑ ΚΑΘΑΡΑ,
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΞΕΝΥΧΤΕΣ,
ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ [αυτό σίγουρα το λέει για μένα] ..»

Θα μου πεις ακόμα και το ..

«ΑΛΙΜΟΝΟ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΓΑΠΗΣΑΝ,
ΑΛΙΜΟΝΟ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΑΚΡΥΣΑΝΕ,
ΖΩΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝΕ ..»

«η μήπως είναι
ΑΛΙΜΟΝΟ Σ’ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΗΣΑΝ
ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝ;;;»
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

τα ξέρω βρε Λεω το θέμα είναι ότι κάπου βαρέθηκα .. θα περάσει. Κρίση είναι. Που θα πάει; Θα ξαναβρώ τον Μητσάκο .. και θα ξαναγελάσω αληθινά και πάλι ..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

Χρηστάκο .. .. .. η ζωή είναι ωραία !!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Παρακαλώ να σημειωθεί από τους Μοντερέϊτορς, και να καταχωρηθεί στα πρακτηκα του Moto.gr παρακαλώ, ότι το «Αλήτη Τσαντάκια Μηχανόβιε», όπως και το «ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ!!!» μου ανοίκουν!!!! Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
παρακαλώ να σβηστούν τα 3 παρακάτω μηνύματά μου .. ευχαριστώ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

jimbar
05/01/2005, 20:32
...

jimbar
05/01/2005, 20:35
..

jimbar
05/01/2005, 20:36
.

ireneepi
06/01/2005, 00:13
Ολα στην ωρα τους Δημητρη.....
θα βρεις το λιμανι που σου αξιζει...
το περιμενε ειναι ασχημο αλλα οταν ερθει...
...Θεε μου ολα θα γινουν....

"Μονο τοτε ολα τα ασκημα θα τα κλεινετε μεσα στα χερια σας
και θα τα κανετε ομορφα."
Ειπε ο φιλος μου Νικος καποτε.....
και το πιστευω....

Το λοιπον καθε εμποδιο για καλο λενε.....

angels_gr
10/01/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

«η μήπως είναι
ΑΛΙΜΟΝΟ Σ’ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΗΣΑΝ
ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝ;;;»


Όχι, όχι. Είχαμε πει το εξής.
Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν καβάλησαν μηχανή
Την ομορφιά σου δεν γνώρισαν ποτέ ζωή. :lol: :wave2: