PDA

View Full Version : Ψάχνω και εγώ το χαμένο μου astrea -- ΒΡΕΘΗΚΕ



marina_gouena
04/05/2008, 23:02
Χτές βράδυ 02/05 πάρκαρα το μηχανάκι μου στη πειοχή του Μοσχάτου κοντά στον ηλεκτικό και σήμερα που πήγα να το πάρω απλά δεν ήταν εκεί... : ( Πρόκυται για ένα Honda Astrea με αριθμό κυκλοφορίας ΚΥΝ 927 χρώματος μπλέ. Δεδομένου ότι είναι παλίο (δεκαετίας) υπάρχει ενδεχόμενο να έκανα βόλτα με αυτό απλά για πλάκα και να το παράτησαν οπουδήποτε γιαυτό αν τύχει και δείτε πουθενά ένα μηχανάκι με αυτά τα χαρακτηριστηκά παρακαλώ επικοινωνίστε μαζί μου.

MikeG
04/05/2008, 23:04
Εύχομαι πραγματικά, να το βρεις.

marina_gouena
05/05/2008, 22:46
eyxaristo.Makari an kai oloi mou lene oti einai adynato : (

makis206
06/05/2008, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
eyxaristo.Makari an kai oloi mou lene oti einai adynato : (

Δυστυχώς το ίδιο φοβάμαι κι εγώ, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία όμως !

Εύχομαι να βρεθεί σύντομα :beer:

marina_gouena
06/05/2008, 15:46
Akrivos.Omos exo arxisei na mpaino sthn diadikasia eyreshs lyshs dioti oi metakinhseis otan exeis mathei na tis kaneis me mhxanh den palevonte allios...

Orfeus
06/05/2008, 15:50
καλως την...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=58612

marina_gouena
06/05/2008, 15:53
HELLO!!Still Hoping..

MikeG
06/05/2008, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Akrivos.Omos exo arxisei na mpaino sthn diadikasia eyreshs lyshs dioti oi metakinhseis otan exeis mathei na tis kaneis me mhxanh den palevonte allios...

Ανάλογα με το βαλάντιο σου & τα γούστα σου υπάρχουν αρκετές λύσεις. :winka:
Ίσως αυτό που συνέβει είναι η ευκαιρία για μια ανανέωση :wave2:

marina_gouena
06/05/2008, 15:59
Σκεφτομαι να πάρω Vespa αυτή την φορά.Τι γνώμη εχεις?

KaTaNaS
06/05/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Σκεφτομαι να πάρω Vespa αυτή την φορά.Τι γνώμη εχεις?

δηλωση στην αστυνομια εκανες;

MikeG
06/05/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Σκεφτομαι να πάρω Vespa αυτή την φορά.Τι γνώμη εχεις?

Vespa εννοείς τις παλιές, με τις ταχύτητες στο χέρι ή τα καινούρια της Piaggio, τα αυτόματα?
Γενικά δε μπορώ να πω ότι συμπαθώ τα σκούτερ :winka: :wave2:

marina_gouena
06/05/2008, 16:18
Den hksera oti ta aytomatopoihsan.Oute emena mou aresoun ta skooter!

sapila racing
06/05/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Den hksera oti ta aytomatopoihsan.Oute emena mou aresoun ta skooter!

Ολα τα scooter είναι πλέον αυτόματα, και οι Vespa.
Oι παλιες καλες Βέσπες πάντως με τους μικρούς τροχούς ηταν πολύ ευε΄λικτες αλλά αν δεν τις ηξερες ετρωγες και τουμπα για πλάκα.
Αφού εχει μάθει στο παπί, οτι πάρεςι να εχει κανονικους τροχούς. Αλλιώς πεφτεις στην τρύπα και παιζεται να θα βγείς.

Εψαξες γυρω στην περιοχή μηπως το εχουν παρατήσει πουθενά? Ελπίζω να βρεθεί, αλλά ειναι πράγματικα δύσκολο.

MikeG
06/05/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Den hksera oti ta aytomatopoihsan.Oute emena mou aresoun ta skooter!

Τότε θα πω ότι η κλασσική βέσπα είναι πολύ όμορφο μηχανάκι αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι εύχρηστο. Ιδιαίτερα με τις ταχύτητες στο χέρι ο δεξής καρπός καταπονείται αρκετά.
Θα σου πρότεινα κάτι σε στυλ CBF250 ή κάτι σε motard. :winka:

Φώτο CBF250


129706

marina_gouena
06/05/2008, 19:35
Mou aresei to CBF omos prospatho na vro kati kapos na tairiazei me koritsi kai na einai aksiologo giayto skefthka prota thn Verspa tora pou mou eipes pos einai aytomath me gioses poly.

marina_gouena
06/05/2008, 19:39
Thn kyriakh mou mas perase phga mia volta sth [erioxh alla tipota.Tha pao kai thn epomenh se pio apomera merh. Pantos einai trellh hta h epistrofh sto eleos ton taksitzidon kai ton leoforiatzidvn.

VANDA
06/05/2008, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Mou aresei to CBF omos prospatho na vro kati kapos na tairiazei me koritsi...


:look: Δηλαδή; Τέτοιο;


129728

VANDA
06/05/2008, 19:46
Μακάρι να το βρεις το μηχανάκι σου... Πάντως -αν πας για ανανέωση- και το CBF καλό είναι και η vespa καλή είναι.. και ένα σωρό άλλα. Και κάνουν και για κοριτσάκια. :D




αλήθεια, οι άντρες που οδηγούν βέσπα είναι γκέι; :wacko:

marina_gouena
06/05/2008, 19:58
ox!! to ekapsan!!oxi kati tetoio den eimai ksadelfh ths barbie!!alla kai kanena gomari h kanena cross den tha to antekso eimai 55kg posa na antekso kai ego meta to xameno mou mhxanaki???

marina_gouena
06/05/2008, 20:04
H plaka einai pos oso eixa to papi pouthena den akouga gia klopes papion kai ftiagmena papia kai tetoia kai tora o kathenas exei kai mia istoria kai me kanei na skeftomai oraia eixa mia karamouza kai den me enoiaze giati elega poios na thelei to eripio kai den eixa anxos tora pou o mythos aytos den yparxei pos perneis kainourgio???

Orfeus
07/05/2008, 04:27
Οι βεσπες βγαινουν και με ταχυτητες πλεον.
Οι 150αρες ειναι διχρονες και πληρουν τις προδιαγραφες Εuro3,δε μυριζεις λαδιλα και εχουν ταχυτητες στο χερι.
Οι αλλες ειναι αυτοματες,αλλα και ακριβες συναμα.
Οι Vespa καθαρα,οχι τυπου Vespa ειναι κλασσικα μηχανακια,ευκολοσυντηρητα και ανετα.
Αν ψαξεις σε μτχ θα βρεις πολλα και αν και εμπορικοτατο μηχανακι με χιλιαδες συλλεκτες,ειναι αντιεμπορικο σε επιπεδο κλοπης,γιατι ανταλλακτικα βρισκεις ανετοτατα και δεν ειναι μηχανακι για να πουλησεις μουρη,οποτε περιοριζεις σημαντικα το λογω για να στο φανε.
Τη βεσπα την αγαπας και ζεις μαζι της για πολλα χρονια,εχω αρκετους φιλους που τις εχουν χρονια-καποιοι εχουν και τις πολυ παλιες-και χωρις απωλειες...
Τωρα τα Beverly,liberty τυπου σκουτερ και αυτα καλα ειναι,αλλα πιο μοντερνα και με πολυ μεγαλυτερο ευρος αποδοχης,με οτι αυτο συνεπαγεται.
Αν ενδιαφερθεις ποτε για βεσπα πες μου παντως.:wave2:


ΥΓ.Το μηχανακι με το οποιο θα αποσυρθω απο τη μοτοσυκλετιστικη μου πορεια θα ναι Vespa...

Orfeus
07/05/2008, 04:30
απλα προτου αποφασισεις για αντικαταστατη της παπιας σου σκεψου γιατι το θες το δικυκλο...Το Cbf ειναι ομορφο για κοριτσι και σε καλυπτει ακομη και για κοντινα ταξιδια βολτες...Ασε που σε εισαγει στη φιλοσοφια μοτοσυκλετα.

devil's animal
08/05/2008, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA





αλήθεια, οι άντρες που οδηγούν βέσπα είναι γκέι; :wacko:


:nono: :nono: :nono: :nono:

:evil:

devil's animal
08/05/2008, 08:31
μακαρι να το βρεις το μηχανακι σου κοπελια αλλα αν δεν...


θα σου προτεινα κατι σε XR125-250 ή DR...

ελαφρα ψιλοεντουρακια,οτι πρεπει για πολη και με κινητηρες που σε πανε πολυ μακρια αν αντεχουν τα μαλακα μορια σου...:winka:

marina_gouena
09/05/2008, 09:51
Makari na thn evriska giati ektos pou ksevolefthka trella mou th dinei kapoios na mou pernei kati diko mou etsi epeidh goustarei.Tora vevaia eimai sthn diadikasia evreshs kainourgias mhxanhs prospathontas ma symvadiso ton dino motosykletisth pou exo mesa mou alla kai thn akros thilikh figoura mou!Thelo ena mhxanaki gyro sta 250 cc tetraxrono oposdhpote oso ton dinaton pio kompso kai an ginetai me taxythtes oste na katalavaino pos exo mhxanh kai oxi mhxanokinhto patini(an kai me vlepo na pefto sthn anagkh tous) kai an katsei megalh roda oxi opos ayth ton scooter giati maresei na plagiazo.Thelo polla e?Gynaikes...

KaTaNaS
09/05/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
alla kai thn akros thilikh figoura mou!

de ξερω γιατι αλλα στο μυαλο μου ηρθε η εικονα της catwoman (της οριτζιναλ μισελ πφαϊφερ ετσι; )

αν της φερνεις θα σου πω τι μοτοσακο σου ταιριαζει

VANDA
09/05/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
...prospathontas ma symvadiso ton dino motosykletisth pou exo mesa mou alla kai thn akros thilikh figoura mou!...


Ε ΠΕΣ ΤΟ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ!!


Ξαναπάρε Astrea, μια και κατάφερε ήδη μια φορά να συμβιβάσει τον δεινό μοτοσυκλετιστή με την άκρως θηλυκή φιγούρα σου.

Druuna
09/05/2008, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ε ΠΕΣ ΤΟ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ!!


Ξαναπάρε Astrea, μια και κατάφερε ήδη μια φορά να συμβιβάσει τον δεινό μοτοσυκλετιστή με την άκρως θηλυκή φιγούρα σου.


:a10: :a23:

marina_gouena
09/05/2008, 18:38
To astrea me ponesai poly kai exo apoklysei to endexomeno an paro idio ase pou to oti eixa ayto den symainei pos me kalypte plhros....

marina_gouena
09/05/2008, 18:42
Oxi den ths ferno katholou san fysiognomia an se vohthaei tha sou pos kykloforo oles tis ores tis hmeras me ayto opote tha tyxei na eimai kai casual kai sport kai kyrile kai apo ola.

Tpap
09/05/2008, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
......

παρατηρώ δόση κτητικότητος από τις ''γυναίκες μας'' έναντι νέων γυναικών ''εισβολέων''...ή πλανάμαι πλάνην...;

VANDA
10/05/2008, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
παρατηρώ δόση κτητικότητος από τις ''γυναίκες μας'' έναντι νέων γυναικών ''εισβολέων''...ή πλανάμαι πλάνην...;


ΑΥΤΟ παρατήρησες; :rolleyes:

(αλήθεια η "κτητικότητα" πού κολλάει; )


Οσο για τις "γυναίκες μας" τουλάχιστον είναι αποδεδειγμένα γυναίκες. Οι "νέες γυναίκες-εισβολείς" παίζει και να είναι παλιοί μαντράχαλοι που βαριούνται. Κι αν δεν είναι... ειλικρινά δεν ξέρω τι προτιμώ να ισχύει. :o



:smilea:

Druuna
10/05/2008, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
παρατηρώ δόση κτητικότητος από τις ''γυναίκες μας'' έναντι νέων γυναικών ''εισβολέων''...ή πλανάμαι πλάνην...;


O Καθενας μπορει να παρατηρει ο,τι ΘΕΛΕΙ να παρατηρησει...Τα παντα εξαρτωνται απο τον παρατηρητη...και τον τροπο που σκεφτεται και πιστεψε με, το να εκτιμας το καλο χιουμορ σε μια ατακα δεν εχει να κανει με φυλο, αλλα καθολου ομως....

Α! και οσο για το "εισβολεις¨" "γυναικες σας"και κτητικοτητα τι στο καλο φορουμ ειναι εδω κι οχι σεναριο του στυλ "ο πολεμος των αστρων"......:rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

Orfeus
10/05/2008, 05:08
Συγγνωμη που επεμβαινω,αλλα επειδη εγω συστησα στην Μαρινα το φορα,νομιζω οτι δεν ειναι τροπος αντιμετωπισης ενος ανθρωπου που θελησε να βρει λιγη κατανοηση.:nono: Το χιουμορ του καθενος ειναι αποδεκτο εκτος αν προσβαλλει καποιον,ανεξαρτητως αν δε συμβαδιζει με το δικο μας.Επισης αμφισβητηση για το φυλο του καθενος ας εχει το δικαιωμα να την εκφρασει ο/η συντροφος του.Ειναι θλιβερο να υπαρχει τετοια ελλειψη εμπιστοσυνης σε εναν ανθρωπο που οχι τοσο σχετικο με το αθλημα,ζητησε καποιες προτασεις και τιποτα παραπανω.Θα ηθελα να σταματησει εδω.
Σας ευχαριστω.

Λεωνίδας
10/05/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Συγγνωμη που επεμβαινω,αλλα επειδη εγω συστησα στην Μαρινα το φορα,νομιζω οτι δεν ειναι τροπος αντιμετωπισης ενος ανθρωπου που θελησε να βρει λιγη κατανοηση.:nono: Το χιουμορ του καθενος ειναι αποδεκτο εκτος αν προσβαλλει καποιον,ανεξαρτητως αν δε συμβαδιζει με το δικο μας.Επισης αμφισβητηση για το φυλο του καθενος ας εχει το δικαιωμα να την εκφρασει ο/η συντροφος του.Ειναι θλιβερο να υπαρχει τετοια ελλειψη εμπιστοσυνης σε εναν ανθρωπο που οχι τοσο σχετικο με το αθλημα,ζητησε καποιες προτασεις και τιποτα παραπανω.Θα ηθελα να σταματησει εδω.
Σας ευχαριστω. εγώ έχω πει σε μια δυο φίλες μου να γραφτούν με αντρικά nicknames και γλίτωσαν :rolleyes:

marina_gouena
10/05/2008, 15:11
Ti egine re paidia giati tetois xamos?Mia mera den mphka kai egine panikos?Katarxas ego den xaliemai oti kian pei kapoios giati den me afora einai ena forum den eimai h kouventa metaksi duo filon opou mporoun apoklisoun kapoion apo ayth.An kapoios den ton endiaferei ti leo kai ti exo na rothso apla na mhn apanthsei yparxoun tosa alla themata sto forum pou to vrhsko xasimo xromou na katseis na asxolhtheis me mia asxeth pou psaxnei ena mhxanaki.Opoio den tou aresei den symmetexei sth syzhthsh epishs an to forum theorite gia pio idikous h gia mono antres tote otan grafetai kapoios na tou zhtate loipa stoixeia kai an den sas kanei na mhn to afinete na mpei.Ego exo ksekinisei mia syzhthsh pou emena me endiaferei opoion den ton endiaferei as apoxorhsei opoios pali mporei na me vohthisei sto na vro to mhxanaki pou mou tairiazei ton eyxaristo poly gia ton xrono tou.

alexk
10/05/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA

αλήθεια, οι άντρες που οδηγούν βέσπα είναι γκέι; :wacko:

Ναι .
Όταν σήμερα υπάρχουν τόσες επιλογές σε άριστα σκούτερ και εσύ παίρνεις βέσπα επειδή είναι in/trendy/status symbol, σόρρυ, αλλά είσαι πολύ δήθεν και άν είσαι άντρας, για εμένα είσαι φλωράκι του κερατά.

Μαρίνα, εύχομαι να βρεις το μηχανάκι σου.

marina_gouena
10/05/2008, 15:47
Eimai koritsi kai den eimai katholou dithen to na mou aresie omos ena kalosxediasmeno scooter den einai toso tragiko etsi htan h proth vespa pou vghke ever.Epishs den eimai apolyth sto thema vespa den eimai kan apolyth sto thema skooter oti prokypsei kai mou aresei.

Tpap
10/05/2008, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
ΑΥΤΟ παρατήρησες;...............................


Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
O Καθενας ...........

περίμενα ότι θα τσιμπούσ.... εχμ, θα απαντούσατε σχεδόν άμεσα αλλά περίμενα κάτι καλλίτερο να διαβάσω -η αλήθεια είναι-...

επί του προκειμένου λοιπόν:
παίζει να είναι και μαντράχαλοι -μπορεί και να μην είναι- , αν είναι μαντράχαλοι, παίζει να βαριούνται -μπορεί και όχι-
όπως και να έχει εσείς είστε αποδεδειγμένα Γυναίκες, και δεν είμαι σε θέση να το αμφισβητήσω αλλά και ούτε επιθυμώ.

Επίσης εκτιμώ το καλό χιούμορ -όταν αυτό είναι τέτοιο- καθώς επίσης το ξεχωρίζω από τον σαρκασμό και την ειρωνεία, εφ'όσον τυγχάνω να είμαι κ εγώ υπέροχος χουμορίστας, μοναδικός είρων και όλα αυτά τα καταφέρνω ΚΑΙ ταυτοχρόνως (αυτο)σαρκάζοντας κιόλας...
Παρά ταύτα αγαπητές συναδέλφισσες -στην εν (ΟΝ) τη μοτό ζωή- βιαστήκατε λίγο και δεν προσέξατε ότι χρησιμοποιώ εισαγωγικά στις κύριες λέξεις με αποτέλεσμα να χάνουν την κυριολεξία τους...

Ακόμη βιαστήκατε γιατί:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Συγγνωμη που επεμβαινω,................................................................................. ................................θλιβερο να υπαρχει τετοια ελλειψη εμπιστοσυνης σε εναν ανθρωπο που οχι τοσο σχετικο με το αθλημα,ζητησε καποιες προτασεις και τιποτα παραπανω.Θα ηθελα να σταματησει εδω.
Σας ευχαριστω.

όπου τελικά μάλλον δεν είναι μαντράχαλοι.

ο κύριος και βασικός λόγος εμπλοκής/ενασχόλησής μου με την παρεκτροπή του θέματος είναι επειδή σχετικά πρόσφατα φίλη μου ενεγράφει στο φορουμ (κατόπιν υποδείξεώς μου) και ορισμένοι με παραπλήσια ΚΑΙ χειρότερη συμπεριφορά την εκδιώξατε κακήν-κακώς.

marina_gouena
11/05/2008, 01:06
Kalhspera se olous tha hthela na sas eyxaristiso olous gia thn symmetoxh sas se ayth thn syzhthsh sas eyxaristo gia tis symvoules ta sxolia kala h kaka.H mhxanh mou vrethike prin liges ores.Kalh synexeia se olous.

apav
11/05/2008, 18:40
Μπράβο βρε συ! Καλές βόλτες να έχεις και πάλι! :beer:

MikeG
11/05/2008, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
Kalhspera se olous tha hthela na sas eyxaristiso olous gia thn symmetoxh sas se ayth thn syzhthsh sas eyxaristo gia tis symvoules ta sxolia kala h kaka.H mhxanh mou vrethike prin liges ores.Kalh synexeia se olous.



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Να είσαι καλά!! :winka:

makis206
12/05/2008, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από marina_gouena
H mhxanh mou vrethike prin liges ores.Kalh synexeia se olous.

:a25: :a54: :a25:

Να το ξέρετε αλήτες ρεμάλια και τσαντάκηδες μηχανόβιοι, η δική μου η ευχή το έφερε πίσω το Αστράκι!!:evil:

:rotflmao:


Ευχάριστα τα νέα κοπελιά, ας έχεις μόνο τέτοια από τώρα και στο εξής :beer: