PDA

View Full Version : μηχανικός στην κόλαση



cityfly
09/12/2003, 10:35
Πεθαίνει ένας μηχανικός και πάει να μπει στον παράδεισο,
για κάποιο περίεργο λόγο οι μηχανικοί πηγαίνανε όλοι στον παράδεισο, ΑΛΛΑ, όταν ο φίλος μας πήγε να μπει κάποιο μπέρδεμα έγινε και βρέθηκε σούμπιτος στην κόλαση.
Με το που βρέθηκε εκεί είδε τα χάλια και φρίκαρε.
Στο μεταξύ μαθαίνει ο διάβολος ότι εθεάθει μηχανικός και σου λέει δεν τον φωνάζω να τον δω από κοντά που δεν έχω δει ποτέ μηχανικό; Και τον φωνάζει.
Κουβεντιάζουν λιγάκι και λέει του διαβόλου ο μηχανικός, ρημαδίό είστε εδώ κάτω θέλεις να σε βοηθήσω να το συμμαζέψουμε λίγο το μέρος, λίγα υλικά χρειάζομαι και εργατικά χέρια.
Μην ανησυχείς καθόλου, του λέει ο διάβολος υλικά θα βρούμε και από χέρια άλλο τίποτα.

Περνάνε μερικοί μήνες και ο θεός τώρα σκέφτεται δεν πάω λίγο στην κόλαση να κάνω και καζούρα στο διάβολο.
Και κατεβαίνει και τι να δει, τεράστιοι δρόμοι, σπίτια, πάρκα, συντριβάνια, τζαακούζια παντού, γενικά ένα μέρος υπέροχο,
Φρικάρει ο θεός βρίσκει το διάβολο, τι γίνεται εδώ κάτω του λέει τι είναι αυτά τα πράγματα.
Α λέει ο διάβολος δεν ξέρω τίποτα, έτσι είναι αυτά τα πράγματα, άμα έχεις καλό μηχανικό
-Τίίίίίίίίίίίίίί; μηχανικό;;;;;;; αυτοί είναι δικοί μου, να μου τον δώσεις πίσω
- Δεν είσαι καλά, τώρα που τον βρήκα και το χει κάνει παλατάκι εδώ κάτω, σαν πασά τον έχω δεν στον δίνω
- Θα τον δώσεις
- Ξέχνα το
- Αααα, δεν πάει άλλο θα σου κάνω μήνυση
- Μπααα λέει ο διάβολος και που θα βρεις δικηγόρο;